Καλωσήρθατε στο φόρουμ cbr.

Συνδεθείτε, για να έχετε πρόσβαση σε όλα τα forum και τις κατηγορίες των δημόσιων συζητήσεων.
* CBR 125
* CBR 250
* CBR 600
* CBR 1000
* CBR 1100 XX
* Επαγγέλματα/ασχολίες
* Γενικές συζητήσεις
* Ψηφοφορία
* Νέα
* Τεχνικά θέματα
* Είδη ρουχισμού/ Βαλίτσες / Ηλεκτρονικά
* Εκδηλώσεις / Βόλτες / Ταξίδια
* Φωτογραφικό υλικό
* Videos
* Τέχνη
* Ανέκδοτα και Χιούμορ
* Αγγελίες
* Νομοί Ελλάδος (Το Φόρουμ ανά Νομό)
* Ενδιαφέροντα-Hobbies

και πολλές ακόμη υποκατηγορίες!!

Μπορείτε να κάνετε την εγγραφή σας δωρεάν, διαρκεί μόνο λίγα δευτερόλεπτα και σας δίνει την δυνατότητα να συμμετέχετε στις δημόσιες συζητήσεις.

Ευχόμαστε να έχετε μια καλή διαμονή στην σελίδα μας.
Καλωσήρθατε στο φόρουμ cbr.

Συνδεθείτε, για να έχετε πρόσβαση σε όλα τα forum και τις κατηγορίες των δημόσιων συζητήσεων.
* CBR 125
* CBR 250
* CBR 600
* CBR 1000
* CBR 1100 XX
* Επαγγέλματα/ασχολίες
* Γενικές συζητήσεις
* Ψηφοφορία
* Νέα
* Τεχνικά θέματα
* Είδη ρουχισμού/ Βαλίτσες / Ηλεκτρονικά
* Εκδηλώσεις / Βόλτες / Ταξίδια
* Φωτογραφικό υλικό
* Videos
* Τέχνη
* Ανέκδοτα και Χιούμορ
* Αγγελίες
* Νομοί Ελλάδος (Το Φόρουμ ανά Νομό)
* Ενδιαφέροντα-Hobbies

και πολλές ακόμη υποκατηγορίες!!

Μπορείτε να κάνετε την εγγραφή σας δωρεάν, διαρκεί μόνο λίγα δευτερόλεπτα και σας δίνει την δυνατότητα να συμμετέχετε στις δημόσιες συζητήσεις.

Ευχόμαστε να έχετε μια καλή διαμονή στην σελίδα μας.



 
ΦόρουμLatest imagesΑναζήτησηΕγγραφήΣύνδεση

Μοιραστείτε
 

 Μετά το ΧΧ τι;;;

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω 
Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Επόμενο
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
slaine
Διακεκριμένο μέλος
Διακεκριμένο μέλος
slaine

Αριθμός μηνυμάτων : 793
Φύλλο : Άντρας
Ηλικία : 41
Ημερομηνία εγγραφής : 05/08/2011

Μετά το ΧΧ τι;;; - Σελίδα 7 Empty
#91ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Μετά το ΧΧ τι;;;   Μετά το ΧΧ τι;;; - Σελίδα 7 EmptyΣαβ 5 Ιουλ 2014 - 18:10

Αν και το r1 ήταν αρκετά παλιό όπως έιπες και φαντάζομαι μικρή σχέση με τα πιο καινούρια, τι άισθηση είχαν τα φρένα του; Καλά για το τσόπερ ξερω, δε ρωτάω καν :P
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
https://www.facebook.com/lagno.mpifteki
Menos
Πλατινένιο μέλος
Πλατινένιο μέλος
Menos

Αριθμός μηνυμάτων : 20847
Φύλλο : Άντρας
Ηλικία : 51
Τόπος : Σλοβακία
Ημερομηνία εγγραφής : 22/01/2009

Μετά το ΧΧ τι;;; - Σελίδα 7 Empty
#92ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Μετά το ΧΧ τι;;;   Μετά το ΧΧ τι;;; - Σελίδα 7 EmptyΣαβ 5 Ιουλ 2014 - 18:21

Τα βρήκα κάπως αδύναμα, πάντα σε σχέση με του ΧΧ.. ίσως να χρειάζονταν και εξαέρωση, ποιός ξέρει.. και μια φωτογραφία απο το φιλαράκι μου για να διευκρινίσουμε το μοντέλο.

Μετά το ΧΧ τι;;; - Σελίδα 7 10498410

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
https://www.facebook.com/pages/CBR-Forum/379174255489123?ref=hl
DNS
Προηγμένο μέλος
Προηγμένο μέλος
DNS

Αριθμός μηνυμάτων : 297
Φύλλο : Άντρας
Ηλικία : 36
Τόπος : Αθήνα
Ημερομηνία εγγραφής : 05/11/2013

Μετά το ΧΧ τι;;; - Σελίδα 7 Empty
#93ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Μετά το ΧΧ τι;;;   Μετά το ΧΧ τι;;; - Σελίδα 7 EmptyΣαβ 5 Ιουλ 2014 - 18:46

Παράξενο αυτό για το R1. Μήπως το είχε πάρει από Γαλλία που όλα είναι 100 άλογα; χεχε

Μήπως είχε κάποιο πρόβλημα;
YZF R1 1999 specs



Σίγουρα δεν είναι το ίδιο άνετο με ένα ΧΧ αλλά τοσό αργό όσο περιγράφεται εδώ μου φαίνεται παράξενο.
Εμπειρία βέβαια έχω με του 02 το μοντέλο που τα 280 τα είχε στα μπαμ.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
ptinotrofos
Χρυσό μέλος
Χρυσό μέλος
ptinotrofos

Αριθμός μηνυμάτων : 7822
Φύλλο : Άντρας
Ηλικία : 70
Τόπος : Άνω Λιόσια
Ημερομηνία εγγραφής : 13/01/2012

Μετά το ΧΧ τι;;; - Σελίδα 7 Empty
#94ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Μετά το ΧΧ τι;;;   Μετά το ΧΧ τι;;; - Σελίδα 7 EmptyΣαβ 5 Ιουλ 2014 - 19:07

Και το cbr100rr είναι ακόμα πιο γρήγορο γιατί έχει τις πιο γεμάτες μεσαίες απ' όλα, Αλλά αυτή η ποιότητα κύλισης του ΧΧ δεν έχει αντίπαλο.!!!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Menos
Πλατινένιο μέλος
Πλατινένιο μέλος
Menos

Αριθμός μηνυμάτων : 20847
Φύλλο : Άντρας
Ηλικία : 51
Τόπος : Σλοβακία
Ημερομηνία εγγραφής : 22/01/2009

Μετά το ΧΧ τι;;; - Σελίδα 7 Empty
#95ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Μετά το ΧΧ τι;;;   Μετά το ΧΧ τι;;; - Σελίδα 7 EmptyΣαβ 5 Ιουλ 2014 - 19:12

Πολλά μποερί να παίζουμε γιατί ο ίδιος μου είπε πως κάποτε είχε 270 τελική..
Την συγκεκριμένη μηχανή τη πάει μπάλα (160 - 180) σε κάθε βόλτα σε επαρχιακούς δρόμους με στενό στροφιλίκι και εγώ απλά ακολουθώ τις γραμμές του.
Μπορεί επειδή άλλαξε εξάτμιση να κερδίζει σε ροπή και να χάνει σε τελικές.. ακόμη και το γρανάζι του τσέκαρα γιατί μου φάνηκε απίθανο να τελικιάζει στα 255 και να αγγίζει τα κόκκινα..

Επίσης όπως ανέφερε ο ptinotrofos.. την ποιότητα κύλισης που βρίσκεις στο ΧΧ, δεν την βρίσκεις σε άλλη μοτοσυκλέτα.

Όπως και να'χει.. R1.. not for me.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
https://www.facebook.com/pages/CBR-Forum/379174255489123?ref=hl
pablo
Ασημένιο μέλος
Ασημένιο μέλος
pablo

Αριθμός μηνυμάτων : 5366
Φύλλο : Άντρας
Ηλικία : 52
Τόπος : Ζωγράφου-Αθήνα (ex salonica-Malgara)
Ημερομηνία εγγραφής : 19/01/2011

Μετά το ΧΧ τι;;; - Σελίδα 7 Empty
#96ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Μετά το ΧΧ τι;;;   Μετά το ΧΧ τι;;; - Σελίδα 7 EmptyΣαβ 5 Ιουλ 2014 - 20:38

Thodo L200 έγραψε:
Υπαρχει ενας τροπος να αποχωριστουμε καποια στιγμη το ΧΧ...οταν αποφασισει η honda να βγαλει κατι που θα αντικαταστησει επαξια αυτο που εχουμε...και μερασουν μερικα χρονια για να το παρουμε μεταχειρισμενο...για καποιους θα ναι η ωρα τοτε...για αλλους θα δειξει, να μαστε καλα μεχρι τοτε να τα συζηταμε ακομα! Beerchug 

Αντε πες οτι βγαζει η Χοντα αντικαταστατη. Σιγα μην εχει την ποιοτητα του ΧΧ... κανα διαστημικο σταθμο πανω μπορει να βαλουνε, ισα ισα για να σκας 1000ρικα στο σερβις, αλλα απο ποιοτητα δεν θα περιμενα και πολλα...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Thodo L200
Χρυσό μέλος
Χρυσό μέλος
Thodo L200

Αριθμός μηνυμάτων : 6282
Φύλλο : Άντρας
Ηλικία : 50
Ημερομηνία εγγραφής : 06/12/2011

Μετά το ΧΧ τι;;; - Σελίδα 7 Empty
#97ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Μετά το ΧΧ τι;;;   Μετά το ΧΧ τι;;; - Σελίδα 7 EmptyΣαβ 5 Ιουλ 2014 - 20:44

Μπορει καποτε να αλλαξουν παλι οι εποχες...να ερθουν οι παλιες πισω...μιλαμε παντα σε καμια 20αρια χρονια που θα χουμε γερασει...μα τι λεω, εχουμε 60αρηδες με ΧΧ...σε καμια 40αρια χρονια που δε θα χει αντεξει το ΧΧ μας, δε θα πρεπει να παρουμε κατι αλλο? celebrate 
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
pablo
Ασημένιο μέλος
Ασημένιο μέλος
pablo

Αριθμός μηνυμάτων : 5366
Φύλλο : Άντρας
Ηλικία : 52
Τόπος : Ζωγράφου-Αθήνα (ex salonica-Malgara)
Ημερομηνία εγγραφής : 19/01/2011

Μετά το ΧΧ τι;;; - Σελίδα 7 Empty
#98ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Μετά το ΧΧ τι;;;   Μετά το ΧΧ τι;;; - Σελίδα 7 EmptyΣαβ 5 Ιουλ 2014 - 20:46

ναι, εγω ενα αναπηρικο καροτσακι με φτερακι Honda  celebrate 
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Thodo L200
Χρυσό μέλος
Χρυσό μέλος
Thodo L200

Αριθμός μηνυμάτων : 6282
Φύλλο : Άντρας
Ηλικία : 50
Ημερομηνία εγγραφής : 06/12/2011

Μετά το ΧΧ τι;;; - Σελίδα 7 Empty
#99ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Μετά το ΧΧ τι;;;   Μετά το ΧΧ τι;;; - Σελίδα 7 EmptyΣαβ 5 Ιουλ 2014 - 20:55

pablo έγραψε:
ναι, εγω ενα αναπηρικο καροτσακι με φτερακι Honda  celebrate 

Τι στα 80? Οχι και στα 80, κατσε να περασουν τα...120 και μετα ισως! Παντως μεχρι τα 70 κανονικα θα μπορουμε!!! wheelie 
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Psath 1100XX
Διακεκριμένο μέλος
Διακεκριμένο μέλος
Psath 1100XX

Αριθμός μηνυμάτων : 1257
Φύλλο : Άντρας
Ημερομηνία εγγραφής : 20/02/2010

Μετά το ΧΧ τι;;; - Σελίδα 7 Empty
#100ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Μετά το ΧΧ τι;;;   Μετά το ΧΧ τι;;; - Σελίδα 7 EmptyΚυρ 6 Ιουλ 2014 - 16:33

Μη σκέφτεστε την ηλικία, όλοι θα γεράσουμε, κανείς δε μένει νέος, το μόνο που μπορούμε να κάνουμε είναι να γράφουμε χιλιόμετρα...Έπρεπε να ανέβω στο Βόλο...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Thodo L200
Χρυσό μέλος
Χρυσό μέλος
Thodo L200

Αριθμός μηνυμάτων : 6282
Φύλλο : Άντρας
Ηλικία : 50
Ημερομηνία εγγραφής : 06/12/2011

Μετά το ΧΧ τι;;; - Σελίδα 7 Empty
#101ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Μετά το ΧΧ τι;;;   Μετά το ΧΧ τι;;; - Σελίδα 7 EmptyΚυρ 6 Ιουλ 2014 - 16:47

Psath 1100XX έγραψε:
Μη σκέφτεστε την ηλικία, όλοι θα γεράσουμε, κανείς δε μένει νέος, το μόνο που μπορούμε να κάνουμε είναι να γράφουμε χιλιόμετρα...Έπρεπε να ανέβω στο Βόλο...

Στο χερι μας ειναι να ξανακανονισουμε!!!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Erecozi
Ασημένιο μέλος
Ασημένιο μέλος
Erecozi

Αριθμός μηνυμάτων : 5077
Φύλλο : Άντρας
Ηλικία : 41
Ημερομηνία εγγραφής : 20/11/2012

Μετά το ΧΧ τι;;; - Σελίδα 7 Empty
#102ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Μετά το ΧΧ τι;;;   Μετά το ΧΧ τι;;; - Σελίδα 7 EmptyΤετ 9 Ιουλ 2014 - 20:08

pablo έγραψε:
Thodo L200 έγραψε:
Υπαρχει ενας τροπος να αποχωριστουμε καποια στιγμη το ΧΧ...οταν αποφασισει η honda να βγαλει κατι που θα αντικαταστησει επαξια αυτο που εχουμε...και μερασουν μερικα χρονια για να το παρουμε μεταχειρισμενο...για καποιους θα ναι η ωρα τοτε...για αλλους θα δειξει, να μαστε καλα μεχρι τοτε να τα συζηταμε ακομα! Beerchug 

Αντε πες οτι βγαζει η Χοντα αντικαταστατη. Σιγα μην εχει την ποιοτητα του ΧΧ... κανα διαστημικο σταθμο πανω μπορει να βαλουνε, ισα ισα για να σκας 1000ρικα στο σερβις, αλλα απο ποιοτητα δεν θα περιμενα και πολλα...
περιμενα 6 με 7 χρονια για να βγαλει η Ηοnda το νεο cbr600f του 2011. και παω και το βλεπω (τοτε ημουν αναμεσα στο να παρω καινουργιο f η το f4i του 2003)
Μετά το ΧΧ τι;;; - Σελίδα 7 Honda%20CBR%20600F%2011
Απο εμφανιση κατι ελεγε αν και μου αρεσει ο ποιο γεματος κ@λος. γουστα ειναι αυτα τα ξεπερναω και λεω δεν πειραζει θα με δικαιωσουν στην αποφαση μου οι επιδοσεις μετα απο τοσα χρονια ολο και κατι καλυτερο θα υπαρχει να με δελεασει.
-Ποσα αλογα βγαζει???
-102 κυριε
-( #$@%@#@@#^%$#^ ) μα ρε παιδια το δικο μου εχει 10 παραπανω πριν απο μια πενταετια τουλαχιστον
- η εταιρια ηθελε ενα ποιο "φιλικο" μηχανακι στον αναβατη αν θελετε μπορουμε να δουμε το R με περισσοτερα αλογα
- Ευχαριστω θα το σκεφτω. Γεια σας
τι να πεις να του εξηγησεις οτι με το R δεν πας ταξιδι γιατι μετα θα εισαι σε ασχημη ψυχοσωματικη να του πεις οτι θες μια ποιο "αναβαθμισμενη" μηχανη αλλιως καλυτερα η παλια η να του βαλεις στο μυαλο οτι θες sport-touring και οχι street turing.
αλλα και να τα περασεις αυτα στον πωλητη λες να μεταφερει την διαφορα στην Ιαπωνια???? Ασε που εψαξα λιγο να δω την τελικη του και εμεινα παγωτο 220 με 230 το δινουν και εγω εχω παει ανετα με το δικο μου 230 ανετα και ειχε και λιιιιγο ακομα (πιστευω 250). βεβαια στα θετικα του ηταν η καταναλωση το δικο μου θεωριτικα δινει 19χλμ στο λιτρο ενω το νεο 19.8 στο λιτρο
Με ολα αυτα η προβλεψη μου για το επομενο ΧΧ ειναι οτι θα εχει τον σχεδιασμο κοντα στο vfr με καμμια 20-30 αλογα λιγοτερα για να ειναι ποιο φιλικο στον χρηστη και βεβαια ξεχαστε τα 300+ μεχρι 299 και πολλα ειπα... αλλα θα καιει λιγοτερο!!!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Thodo L200
Χρυσό μέλος
Χρυσό μέλος
Thodo L200

Αριθμός μηνυμάτων : 6282
Φύλλο : Άντρας
Ηλικία : 50
Ημερομηνία εγγραφής : 06/12/2011

Μετά το ΧΧ τι;;; - Σελίδα 7 Empty
#103ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Μετά το ΧΧ τι;;;   Μετά το ΧΧ τι;;; - Σελίδα 7 EmptyΤετ 9 Ιουλ 2014 - 20:58

Εγω το λεω οτι ειναι πολυ καλο αυτο που εχουμε ηδη... laughing lol! wheelie 
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
slaine
Διακεκριμένο μέλος
Διακεκριμένο μέλος
slaine

Αριθμός μηνυμάτων : 793
Φύλλο : Άντρας
Ηλικία : 41
Ημερομηνία εγγραφής : 05/08/2011

Μετά το ΧΧ τι;;; - Σελίδα 7 Empty
#104ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Μετά το ΧΧ τι;;;   Μετά το ΧΧ τι;;; - Σελίδα 7 EmptyΠεμ 10 Ιουλ 2014 - 5:37

Όσες φορές ήμουν στο τσακ να παρω ΧΧ σκεφτομουν το abs... Το μοναδικό μου θέμα.... Βέβαια όσοι οδηγούν το ΧΧ μου λένε έχει πολυυύ καλά μαμά φρένα.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
https://www.facebook.com/lagno.mpifteki
Thodo L200
Χρυσό μέλος
Χρυσό μέλος
Thodo L200

Αριθμός μηνυμάτων : 6282
Φύλλο : Άντρας
Ηλικία : 50
Ημερομηνία εγγραφής : 06/12/2011

Μετά το ΧΧ τι;;; - Σελίδα 7 Empty
#105ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Μετά το ΧΧ τι;;;   Μετά το ΧΧ τι;;; - Σελίδα 7 EmptyΠεμ 10 Ιουλ 2014 - 14:32

Πολυ καλα οντως...αν και με την πρωτη ευκαιρια, αλλαγη σε σωληνακια υψηλης, μαργαριτες και καλα τακακια, δεν νομιζω οτι καποιο abs θα του εκανε τεραστια διαφορα, βεβαια δεν εχω οδηγησει ποτε μοτο με abs...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 

Μετά το ΧΧ τι;;;

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 7 από 10Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Επόμενο

 Παρόμοια θέματα

-
» Μετά το ΧΧ... τί.. ?
» Μετα απο μια ..........
» Μετά από 6 χρόνια
» τρεμουλο μετα τα 150
» Ζωή μετά τον θάνατο...

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
 ::  Δημόσια συζήτηση :: Η Διαχείριση προτείνει..-
^ Back to Top