Καλωσήρθατε στο φόρουμ cbr.

Συνδεθείτε, για να έχετε πρόσβαση σε όλα τα forum και τις κατηγορίες των δημόσιων συζητήσεων.
* CBR 125
* CBR 250
* CBR 600
* CBR 1000
* CBR 1100 XX
* Επαγγέλματα/ασχολίες
* Γενικές συζητήσεις
* Ψηφοφορία
* Νέα
* Τεχνικά θέματα
* Είδη ρουχισμού/ Βαλίτσες / Ηλεκτρονικά
* Εκδηλώσεις / Βόλτες / Ταξίδια
* Φωτογραφικό υλικό
* Videos
* Τέχνη
* Ανέκδοτα και Χιούμορ
* Αγγελίες
* Νομοί Ελλάδος (Το Φόρουμ ανά Νομό)
* Ενδιαφέροντα-Hobbies

και πολλές ακόμη υποκατηγορίες!!

Μπορείτε να κάνετε την εγγραφή σας δωρεάν, διαρκεί μόνο λίγα δευτερόλεπτα και σας δίνει την δυνατότητα να συμμετέχετε στις δημόσιες συζητήσεις.

Ευχόμαστε να έχετε μια καλή διαμονή στην σελίδα μας.
Καλωσήρθατε στο φόρουμ cbr.

Συνδεθείτε, για να έχετε πρόσβαση σε όλα τα forum και τις κατηγορίες των δημόσιων συζητήσεων.
* CBR 125
* CBR 250
* CBR 600
* CBR 1000
* CBR 1100 XX
* Επαγγέλματα/ασχολίες
* Γενικές συζητήσεις
* Ψηφοφορία
* Νέα
* Τεχνικά θέματα
* Είδη ρουχισμού/ Βαλίτσες / Ηλεκτρονικά
* Εκδηλώσεις / Βόλτες / Ταξίδια
* Φωτογραφικό υλικό
* Videos
* Τέχνη
* Ανέκδοτα και Χιούμορ
* Αγγελίες
* Νομοί Ελλάδος (Το Φόρουμ ανά Νομό)
* Ενδιαφέροντα-Hobbies

και πολλές ακόμη υποκατηγορίες!!

Μπορείτε να κάνετε την εγγραφή σας δωρεάν, διαρκεί μόνο λίγα δευτερόλεπτα και σας δίνει την δυνατότητα να συμμετέχετε στις δημόσιες συζητήσεις.

Ευχόμαστε να έχετε μια καλή διαμονή στην σελίδα μας.



 
ΦόρουμLatest imagesΑναζήτησηΕγγραφήΣύνδεση

Μοιραστείτε
 

 Μετά το ΧΧ τι;;;

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω 
Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Επόμενο
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
mitsoschios
Προηγμένο μέλος
Προηγμένο μέλος
mitsoschios

Αριθμός μηνυμάτων : 210
Φύλλο : Άντρας
Ηλικία : 43
Ημερομηνία εγγραφής : 17/06/2012

Μετά το ΧΧ τι;;; - Σελίδα 6 Empty
#76ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Μετά το ΧΧ τι;;;   Μετά το ΧΧ τι;;; - Σελίδα 6 EmptyΤρι 4 Ιουν 2013 - 2:11

Ξεχασα παιδια να αναφερω οτι το περασμενο Σαβ/κο ηταν στη Χιο ο Θανασης Χουντρας.Ειχε μια παρουσιαση η yamaha εδω στο νησι και τον ειχαν φερει μαζι.Βασικα ειπαν οτι κανουν μια μινι περιοδια σε διαφορα σημεια της Ελλαδος.Δουλευα ρε γαμ@@@ και το πηρα και χαμπαρι τη τελευταια στιγμη sad(
Κριμα και ηθελα να το γνωρισω το παλικαρι.Φανταζομαι πολλααααααα κιλα εμπειριας!
Που ησουν βρε Παντελη?
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
SuperCalm
Προηγμένο μέλος
Προηγμένο μέλος
SuperCalm

Αριθμός μηνυμάτων : 472
Φύλλο : Άντρας
Ηλικία : 41
Ημερομηνία εγγραφής : 03/05/2013

Μετά το ΧΧ τι;;; - Σελίδα 6 Empty
#77ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Μετά το ΧΧ τι;;;   Μετά το ΧΧ τι;;; - Σελίδα 6 EmptyΤρι 4 Ιουν 2013 - 2:30

εγω εδω ημουν δεν ειχα ιδεα :P
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
mitsoschios
Προηγμένο μέλος
Προηγμένο μέλος
mitsoschios

Αριθμός μηνυμάτων : 210
Φύλλο : Άντρας
Ηλικία : 43
Ημερομηνία εγγραφής : 17/06/2012

Μετά το ΧΧ τι;;; - Σελίδα 6 Empty
#78ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Μετά το ΧΧ τι;;;   Μετά το ΧΧ τι;;; - Σελίδα 6 EmptyΤρι 4 Ιουν 2013 - 3:04

Meletis έγραψε:
Το forum στη διάθεση όλων και οποίος μπορεί βοηθάει !!!
Ναι βρε Μελετη.Αυτο το διαπιστωσα απο τη στιγμή που ηρθαμε σε επικοινωνια και σε ευχαριστω για ακομα μια φορα για τη βοηθεια Beerchug
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Meletis
Ασημένιο μέλος
Ασημένιο μέλος
Meletis

Αριθμός μηνυμάτων : 3210
Φύλλο : Άντρας
Τόπος : Πετρούπολη
Ημερομηνία εγγραφής : 14/10/2012

Μετά το ΧΧ τι;;; - Σελίδα 6 Empty
#79ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Μετά το ΧΧ τι;;;   Μετά το ΧΧ τι;;; - Σελίδα 6 EmptyΤρι 4 Ιουν 2013 - 6:59

mitsoschios έγραψε:
Meletis έγραψε:
Το forum στη διάθεση όλων και οποίος μπορεί βοηθάει !!!
Ναι βρε Μελετη.Αυτο το διαπιστωσα απο τη στιγμή που ηρθαμε σε επικοινωνια και σε ευχαριστω για ακομα μια φορα για τη βοηθεια Beerchug
αυτη τη μπύρα ποτε θα δούμε ;; Beerchug
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
mitsoschios
Προηγμένο μέλος
Προηγμένο μέλος
mitsoschios

Αριθμός μηνυμάτων : 210
Φύλλο : Άντρας
Ηλικία : 43
Ημερομηνία εγγραφής : 17/06/2012

Μετά το ΧΧ τι;;; - Σελίδα 6 Empty
#80ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Μετά το ΧΧ τι;;;   Μετά το ΧΧ τι;;; - Σελίδα 6 EmptyΤρι 4 Ιουν 2013 - 11:25

Meletis έγραψε:
mitsoschios έγραψε:
Meletis έγραψε:
Το forum στη διάθεση όλων και οποίος μπορεί βοηθάει !!!
Ναι βρε Μελετη.Αυτο το διαπιστωσα απο τη στιγμή που ηρθαμε σε επικοινωνια και σε ευχαριστω για ακομα μια φορα για τη βοηθεια Beerchug
αυτη τη μπύρα ποτε θα δούμε ;; Beerchug

Ελα μου ντε.Να δω ποτε θα αξιωθώ να ερθω προς Αθηνα.Θα παρω και Παντελη μαζι αν μπορει και βουρ συναντηση :D
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
SuperCalm
Προηγμένο μέλος
Προηγμένο μέλος
SuperCalm

Αριθμός μηνυμάτων : 472
Φύλλο : Άντρας
Ηλικία : 41
Ημερομηνία εγγραφής : 03/05/2013

Μετά το ΧΧ τι;;; - Σελίδα 6 Empty
#81ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Μετά το ΧΧ τι;;;   Μετά το ΧΧ τι;;; - Σελίδα 6 EmptyΤρι 4 Ιουν 2013 - 17:21

mitsoschios έγραψε:
Meletis έγραψε:
mitsoschios έγραψε:
Meletis έγραψε:
Το forum στη διάθεση όλων και οποίος μπορεί βοηθάει !!!
Ναι βρε Μελετη.Αυτο το διαπιστωσα απο τη στιγμή που ηρθαμε σε επικοινωνια και σε ευχαριστω για ακομα μια φορα για τη βοηθεια Μετά το ΧΧ τι;;; - Σελίδα 6 93811
αυτη τη μπύρα ποτε θα δούμε ;; Μετά το ΧΧ τι;;; - Σελίδα 6 93811

Ελα μου ντε.Να δω ποτε θα αξιωθώ να ερθω προς Αθηνα.Θα παρω και Παντελη μαζι αν μπορει και βουρ συναντηση Μετά το ΧΧ τι;;; - Σελίδα 6 532418
Μετά το ΧΧ τι;;; - Σελίδα 6 3027317618 Μετά το ΧΧ τι;;; - Σελίδα 6 3027317618 Μετά το ΧΧ τι;;; - Σελίδα 6 3027317618χαλαρα Exclamation Exclamation Exclamation Exclamation εγω παντως Μητσο ερχομαι και στο γαμο μαζι σου!!! Μεχρι τοτε πιστευω να το παρω το ΧΧ :P Μετά το ΧΧ τι;;; - Σελίδα 6 3203168847
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Meletis
Ασημένιο μέλος
Ασημένιο μέλος
Meletis

Αριθμός μηνυμάτων : 3210
Φύλλο : Άντρας
Τόπος : Πετρούπολη
Ημερομηνία εγγραφής : 14/10/2012

Μετά το ΧΧ τι;;; - Σελίδα 6 Empty
#82ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Μετά το ΧΧ τι;;;   Μετά το ΧΧ τι;;; - Σελίδα 6 EmptyΤρι 4 Ιουν 2013 - 17:29

Γάμο;;; Ποιο γάμο ;;;;
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
SuperCalm
Προηγμένο μέλος
Προηγμένο μέλος
SuperCalm

Αριθμός μηνυμάτων : 472
Φύλλο : Άντρας
Ηλικία : 41
Ημερομηνία εγγραφής : 03/05/2013

Μετά το ΧΧ τι;;; - Σελίδα 6 Empty
#83ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Μετά το ΧΧ τι;;;   Μετά το ΧΧ τι;;; - Σελίδα 6 EmptyΤρι 4 Ιουν 2013 - 17:32

Δεν ειχε πει ο Μησος εχει ενα γαμο ενος φιλου του στη κοζανη τον σεμπτεμβριο και σκεφτοτανε να αναιβει με την μηχανη? Αν θυμαμαι και γω καλα βεβαια...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
SuperCalm
Προηγμένο μέλος
Προηγμένο μέλος
SuperCalm

Αριθμός μηνυμάτων : 472
Φύλλο : Άντρας
Ηλικία : 41
Ημερομηνία εγγραφής : 03/05/2013

Μετά το ΧΧ τι;;; - Σελίδα 6 Empty
#84ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Μετά το ΧΧ τι;;;   Μετά το ΧΧ τι;;; - Σελίδα 6 EmptyΤρι 4 Ιουν 2013 - 17:34

mitsoschios έγραψε:

Μακάρι βρε Μελετη.Οχι τιποτε αλλο,αλλά ενας καλος φιλος παντρεύεται το Σεπτεμβριο στη Κομοτηνή και μου περνούν ιδεες να παω Πειραια και απο εκει να ανεβω οδικώς μεχρι πανω...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
SuperCalm
Προηγμένο μέλος
Προηγμένο μέλος
SuperCalm

Αριθμός μηνυμάτων : 472
Φύλλο : Άντρας
Ηλικία : 41
Ημερομηνία εγγραφής : 03/05/2013

Μετά το ΧΧ τι;;; - Σελίδα 6 Empty
#85ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Μετά το ΧΧ τι;;;   Μετά το ΧΧ τι;;; - Σελίδα 6 EmptyΤρι 4 Ιουν 2013 - 17:34

Κομοτηνη οχι κοζανη!!!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Meletis
Ασημένιο μέλος
Ασημένιο μέλος
Meletis

Αριθμός μηνυμάτων : 3210
Φύλλο : Άντρας
Τόπος : Πετρούπολη
Ημερομηνία εγγραφής : 14/10/2012

Μετά το ΧΧ τι;;; - Σελίδα 6 Empty
#86ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Μετά το ΧΧ τι;;;   Μετά το ΧΧ τι;;; - Σελίδα 6 EmptyΤρι 4 Ιουν 2013 - 17:36

Εδω δε θυμάμαι τι εφαγα σημερα !!!!!!!!!!!! Γεροντικη ανια λέγεται νομίζω !!!!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
SuperCalm
Προηγμένο μέλος
Προηγμένο μέλος
SuperCalm

Αριθμός μηνυμάτων : 472
Φύλλο : Άντρας
Ηλικία : 41
Ημερομηνία εγγραφής : 03/05/2013

Μετά το ΧΧ τι;;; - Σελίδα 6 Empty
#87ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Μετά το ΧΧ τι;;;   Μετά το ΧΧ τι;;; - Σελίδα 6 EmptyΤρι 4 Ιουν 2013 - 17:50

Εγω νομιζω το λενε "asτα κατω που τα πας" χαχαχαχα Μετά το ΧΧ τι;;; - Σελίδα 6 57333158
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
mitsoschios
Προηγμένο μέλος
Προηγμένο μέλος
mitsoschios

Αριθμός μηνυμάτων : 210
Φύλλο : Άντρας
Ηλικία : 43
Ημερομηνία εγγραφής : 17/06/2012

Μετά το ΧΧ τι;;; - Σελίδα 6 Empty
#88ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Μετά το ΧΧ τι;;;   Μετά το ΧΧ τι;;; - Σελίδα 6 EmptyΤετ 5 Ιουν 2013 - 1:42

Αντε παιδια κανονίστε να ανεβουμε παρεα yess
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Menos
Πλατινένιο μέλος
Πλατινένιο μέλος
Menos

Αριθμός μηνυμάτων : 20847
Φύλλο : Άντρας
Ηλικία : 51
Τόπος : Σλοβακία
Ημερομηνία εγγραφής : 22/01/2009

Μετά το ΧΧ τι;;; - Σελίδα 6 Empty
#89ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Μετά το ΧΧ τι;;;   Μετά το ΧΧ τι;;; - Σελίδα 6 EmptyΣαβ 5 Ιουλ 2014 - 16:24

Τελικά όσο περνάει ο καιρός, τόσο δυσκολεύει η απόφαση για το ποιά μοτοσυκλέτα θα επακολουθήσει..
Πρίν μερικές μέρες κάναμε τράμπα με άλλους 2 μοτοσυκλετιστές που είχαν λυσσάξει να πάρουν την μηχανή μου βόλτα.
Κάποια στιγμή υπέκυψα στην απαίτηση τους και δέχθηκα..

1η τράμπα ήταν με ενα R1 του '94 η '96 (δεν θυμάμαι)..
Καλή δυναμη χαμηλά, στις μεσαίες ψιλοψόφιο.. και τελικές για γέλια (255 χλμ/ωρα).. όσο και να το ζόριζα, έβλεπα το ΧΧ να χάνεται στον ορίζοντα.. ήταν ευκολοδήγητη μηχανή, σχετικά φιλική, αλλά δεν μου έδινε την αίσθηση ασφάλειας και άνεσης που έχει το ΧΧ..

Ύστερα απο 15 περίπου χιλιόμετρα σταματήσαμε και ανταλλάξαμε απόψεις.

- "Φοβερό το ΧΧ.. όσο του έδινα, τόσο ανέβαζε, στις στροφές ήταν τραίνο και ουδέποτε ίδρωσα.. με πήγαινε μόνη της.. πραγματικά μοναδική μοτοσυκλέτα.. Το R1 πως σου φάνηκε.."?!

- "Σορρυ, αλλα δέν.. στις ψιλές με έπαιρνε ο ύπνος να περιμένω να ανεβάσει χιλιόμετρα.. ιδιαίτερα μετα τα 220.. στις στροφές έμπαινε όμορφα, αλλά έπρεπε να είμαι σε μια σχετική τσίτα.."

- "Ε, εντάξει, όπως συνηθίσει κανείς.."

Η συζήτηση διακόπηκε απο τον άλλον αναβάτη που ήθελε να δοκιμάσει το ΧΧ..

"Τι θα γίνει... θα περιμένουμε πολύ ακόμα"??

Πήρε λοιπόν το ΧΧ και ανέβηκα εγώ στην φουλ νικελωμένη με 85 έξτρα (Κάγκελα, βαλίτσες, φανάρια κλπ.) Suzuki Intruder 1400..

Στα πρώτα χιλιόμετρα ακολουθούσα χαλαρά.. μετά απο λίγο, η Intruder άρχσε να έχει έντονους κραδασμούς..

"Τι στο καλό την έπιασε και τρίζει έτσι.."? αναρωτήθηκα και το καντράν έγραφε 140 χλμ/ωρα.

Της έδωσα όσο γκάζι είχε απομείνει.. 173 χλμ/ωρα.
Ο αέρας να με πηγαίνει όπου θέλει, τα χέρια μου να κουράζονται να κρατάνε το ψιλό τιμόνι και το δεξί μου πόδι να προσπαθεί ανελλιπώς να αποχαιρετίσει το παταράκι απο τους κραδασμούς, στις στροφές το είχα ρίξει στο τσιφτετέλι (νινα ναϊ να μωρο μου νι να ναϊ ναϊ) και την περισσότερη ώρα πάλευα 300 κιλά νικελωμένες σιδεριές να μην με στείλουν στο χαντάκι..



Για το ΧΧ δεν το συζητάμε... χάθηκε ακόμη μια φορά στον ορίζοντα..

Βρεθήκαμε μετά απο 10 χιλιόμετρα...
Αντι να με ρωτήσει πως ήταν η Intruder, είπε αυτό:

"Κραδασμοί ε.."?

Η σιωπή και το δολοφονικό μου βλέμμα ήταν αρκετά να αρχίσει να σκάει στα γέλια!!

- "Πόσο την πήγες"?
- "173 θεόσκαστη.."
- "Ούτε εγώ δεν την έχω πάει τόσο" και συνέχισε να γελάει!
- "Το ΧΧ.."?
- "Φίλε, πραγματική μοτοσυκλέτα..!! Στις στροφές έμπαινε μόνη της και είχα 200+ στο καντράν.. Αθόρυβη, χωρίς κραδασμούς και με πολύ γλυκό γκάζι."

Έτσι τελειωσε η βόλτα μας (9 ώρες "βόλτα"  laughing )

Αυτό που αποκόμισα ήταν πως ποτέ μα ποτέ, δεν θα πιάσω τσόπερ στα χέρια μου... επίσης τα supersport καλά και χρυσά, αλλά για σύντομα παιχνίδια..

Όσο για το ΧΧ.. δεν αποχωρίζεσαι τέτοια μοτοσυκλέτα.. μόλις την ξαναπήρα στα χέρια μου ένοιωθα βασιλιάς!!
Όταν κάποια στιγμή πλησιάσουν τα γειρατιά.. βλέπουμε τι και πώς.. μέχρι τότε.. μπορώ να πώ πως καβαλάω μια απο τις πιο καλοστημένες μοτοσυκλέτες που κυκλοφορούν στο κόσμο!!

Καλά μας χιλιόμετρα! Beerchug
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
https://www.facebook.com/pages/CBR-Forum/379174255489123?ref=hl
Thodo L200
Χρυσό μέλος
Χρυσό μέλος
Thodo L200

Αριθμός μηνυμάτων : 6282
Φύλλο : Άντρας
Ηλικία : 50
Ημερομηνία εγγραφής : 06/12/2011

Μετά το ΧΧ τι;;; - Σελίδα 6 Empty
#90ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Μετά το ΧΧ τι;;;   Μετά το ΧΧ τι;;; - Σελίδα 6 EmptyΣαβ 5 Ιουλ 2014 - 17:28

Υπαρχει ενας τροπος να αποχωριστουμε καποια στιγμη το ΧΧ...οταν αποφασισει η honda να βγαλει κατι που θα αντικαταστησει επαξια αυτο που εχουμε...και μερασουν μερικα χρονια για να το παρουμε μεταχειρισμενο...για καποιους θα ναι η ωρα τοτε...για αλλους θα δειξει, να μαστε καλα μεχρι τοτε να τα συζηταμε ακομα! Beerchug 
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 

Μετά το ΧΧ τι;;;

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 6 από 10Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Επόμενο

 Παρόμοια θέματα

-
» Μετά το ΧΧ... τί.. ?
» Μετα απο μια ..........
» Μετά από 6 χρόνια
» τρεμουλο μετα τα 150
» Ζωή μετά τον θάνατο...

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
 ::  Δημόσια συζήτηση :: Η Διαχείριση προτείνει..-
^ Back to Top