Καλωσήρθατε στο φόρουμ cbr.

Συνδεθείτε, για να έχετε πρόσβαση σε όλα τα forum και τις κατηγορίες των δημόσιων συζητήσεων.
* CBR 125
* CBR 250
* CBR 600
* CBR 1000
* CBR 1100 XX
* Επαγγέλματα/ασχολίες
* Γενικές συζητήσεις
* Ψηφοφορία
* Νέα
* Τεχνικά θέματα
* Είδη ρουχισμού/ Βαλίτσες / Ηλεκτρονικά
* Εκδηλώσεις / Βόλτες / Ταξίδια
* Φωτογραφικό υλικό
* Videos
* Τέχνη
* Ανέκδοτα και Χιούμορ
* Αγγελίες
* Νομοί Ελλάδος (Το Φόρουμ ανά Νομό)
* Ενδιαφέροντα-Hobbies

και πολλές ακόμη υποκατηγορίες!!

Μπορείτε να κάνετε την εγγραφή σας δωρεάν, διαρκεί μόνο λίγα δευτερόλεπτα και σας δίνει την δυνατότητα να συμμετέχετε στις δημόσιες συζητήσεις.

Ευχόμαστε να έχετε μια καλή διαμονή στην σελίδα μας.
Καλωσήρθατε στο φόρουμ cbr.

Συνδεθείτε, για να έχετε πρόσβαση σε όλα τα forum και τις κατηγορίες των δημόσιων συζητήσεων.
* CBR 125
* CBR 250
* CBR 600
* CBR 1000
* CBR 1100 XX
* Επαγγέλματα/ασχολίες
* Γενικές συζητήσεις
* Ψηφοφορία
* Νέα
* Τεχνικά θέματα
* Είδη ρουχισμού/ Βαλίτσες / Ηλεκτρονικά
* Εκδηλώσεις / Βόλτες / Ταξίδια
* Φωτογραφικό υλικό
* Videos
* Τέχνη
* Ανέκδοτα και Χιούμορ
* Αγγελίες
* Νομοί Ελλάδος (Το Φόρουμ ανά Νομό)
* Ενδιαφέροντα-Hobbies

και πολλές ακόμη υποκατηγορίες!!

Μπορείτε να κάνετε την εγγραφή σας δωρεάν, διαρκεί μόνο λίγα δευτερόλεπτα και σας δίνει την δυνατότητα να συμμετέχετε στις δημόσιες συζητήσεις.

Ευχόμαστε να έχετε μια καλή διαμονή στην σελίδα μας.



 
ΦόρουμLatest imagesΑναζήτησηΕγγραφήΣύνδεση

Μοιραστείτε
 

 Μια Ζωή σε 2 Ρόδες

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω 
Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 18 ... 32, 33, 34 ... 48 ... 64  Επόμενο
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
cbx -six
Διακεκριμένο μέλος
Διακεκριμένο μέλος
cbx -six

Αριθμός μηνυμάτων : 1601
Φύλλο : Άντρας
Ημερομηνία εγγραφής : 20/09/2011

Μια  Ζωή  σε  2  Ρόδες  - Σελίδα 33 Empty
#481ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Μια Ζωή σε 2 Ρόδες    Μια  Ζωή  σε  2  Ρόδες  - Σελίδα 33 EmptyΤετ 18 Νοε 2015 - 19:33

Μετά από αυτή τη δοκιμή ,  η αλήθεια είναι ότι ησύχασα "λίγο"..!!.. scratch ... :-/ ... smile ..
Αφού   είδα  το μηχανάκι οριακά με ένα Hayabusa  ...Όχι δίπλα -δίπλα , αλλά να το αφήνω να φεύγει πρώτο , για να γράφω με τη κάμερα από πίσω ,(και χωρίς να μπορώ να σκύψω όπως πρέπει ούτε να  βγάλω κορμί λόγω κάμερας μπροστά μου).... και να έχω αυτό το αποτέλεσμα ...
..Τι άλλο να πω ??...!!!  Και έχω αναφέρει κάπου ότι το συγκεκριμένο  Hayabusa  έχει ελεύθερες Yoshimura ,...KN,... βγαλμένο αισθητήρα L και στη θέση του O2 sensor Eliminator , ... και αντικόφτη Nikko.....!!
Η αλήθεια είναι ότι ο κινητήρας έχει πάρει δύναμη παντού , και στην πάνω κλίμακα του στροφόμετρου  είναι "...μες την τρελή χαρά "..!!..  Ανεβάζει  σαν αλυσοπρίονο.... Σπάει και την 6η ..!!! Κανονικά θέλει πιο μακρύ γρανάζωμα  αλλά μάλλον θα το αφήσω ως έχει...
Απλά   "μ΄αυτά και μ΄αυτά "....την άνοιξη πλέον ,  είμαι για γρανάζια - αλυσίδα  και λάστιχα ..!!!smokin
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Tsimuhas
Ασημένιο μέλος
Ασημένιο μέλος
Tsimuhas

Αριθμός μηνυμάτων : 3003
Φύλλο : Άντρας
Ηλικία : 35
Τόπος : Χαλκιδική
Ημερομηνία εγγραφής : 30/10/2012

Μια  Ζωή  σε  2  Ρόδες  - Σελίδα 33 Empty
#482ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Μια Ζωή σε 2 Ρόδες    Μια  Ζωή  σε  2  Ρόδες  - Σελίδα 33 EmptyΠεμ 19 Νοε 2015 - 15:08

Δηλαδη οταν το περασες ηταν τερμα το busa??? affraid
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Erecozi
Ασημένιο μέλος
Ασημένιο μέλος
Erecozi

Αριθμός μηνυμάτων : 5077
Φύλλο : Άντρας
Ηλικία : 41
Ημερομηνία εγγραφής : 20/11/2012

Μια  Ζωή  σε  2  Ρόδες  - Σελίδα 33 Empty
#483ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Μια Ζωή σε 2 Ρόδες    Μια  Ζωή  σε  2  Ρόδες  - Σελίδα 33 EmptyΠεμ 19 Νοε 2015 - 23:27

και μονο που βλεπω απολαμβανω...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
cbx -six
Διακεκριμένο μέλος
Διακεκριμένο μέλος
cbx -six

Αριθμός μηνυμάτων : 1601
Φύλλο : Άντρας
Ημερομηνία εγγραφής : 20/09/2011

Μια  Ζωή  σε  2  Ρόδες  - Σελίδα 33 Empty
#484ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Μια Ζωή σε 2 Ρόδες    Μια  Ζωή  σε  2  Ρόδες  - Σελίδα 33 EmptyΠεμ 19 Νοε 2015 - 23:37

Tsimuhas έγραψε:
Δηλαδη οταν το περασες ηταν τερμα το busa??? affraid

Γιώργο  ρωτάς τώρα ή κάνεις πλάκα ??..:-/ ...   Εννοείται , όταν ήμασταν στην ευθεία  τα γκάζια ήταν στα  "στοπ"...!!!... vroomvroom ... smile

Μάριε ... στη σύγκριση με άλλο  μηχανάκι φαίνονται όλα ....οπότε...και εγώ το απολαμβάνω..!!!... cheers2
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Thodo L200
Χρυσό μέλος
Χρυσό μέλος
Thodo L200

Αριθμός μηνυμάτων : 6282
Φύλλο : Άντρας
Ηλικία : 50
Ημερομηνία εγγραφής : 06/12/2011

Μια  Ζωή  σε  2  Ρόδες  - Σελίδα 33 Empty
#485ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Μια Ζωή σε 2 Ρόδες    Μια  Ζωή  σε  2  Ρόδες  - Σελίδα 33 EmptyΠαρ 20 Νοε 2015 - 13:28

Εχω μια ερωτηση, εχεις δυναμομετρησει μηπως το μηχανακι απο πριν ξεκινησεις τις μετατροπες και σε καποια στιγμη μετα να δεις τι εχει παρει εστω σε νουμερα?
Παντα πιστευα οτι ενα πιο ελαφρυ ΧΧ ειναι αρκετα ισαξιο με πολλα μπουσα, αυτο βεβαια φευγει πολυ γρηγορα ψηλα οποτε εχω και περιεργεια για τα νουμερα ιπποδυναμης μετα απ οτι εχεις κανει.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
ptinotrofos
Χρυσό μέλος
Χρυσό μέλος
ptinotrofos

Αριθμός μηνυμάτων : 7822
Φύλλο : Άντρας
Ηλικία : 70
Τόπος : Άνω Λιόσια
Ημερομηνία εγγραφής : 13/01/2012

Μια  Ζωή  σε  2  Ρόδες  - Σελίδα 33 Empty
#486ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Μια Ζωή σε 2 Ρόδες    Μια  Ζωή  σε  2  Ρόδες  - Σελίδα 33 EmptyΠαρ 20 Νοε 2015 - 13:40

Thodo L200 έγραψε:
Εχω μια ερωτηση, εχεις δυναμομετρησει μηπως το μηχανακι απο πριν ξεκινησεις τις μετατροπες και σε καποια στιγμη μετα να δεις τι εχει παρει εστω σε νουμερα?
Παντα πιστευα οτι ενα πιο ελαφρυ ΧΧ ειναι αρκετα ισαξιο με πολλα μπουσα, αυτο βεβαια φευγει πολυ γρηγορα ψηλα οποτε εχω και περιεργεια για τα νουμερα ιπποδυναμης μετα απ οτι εχεις κανει.
[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτόν το σύνδεσμο.]
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Thodo L200
Χρυσό μέλος
Χρυσό μέλος
Thodo L200

Αριθμός μηνυμάτων : 6282
Φύλλο : Άντρας
Ηλικία : 50
Ημερομηνία εγγραφής : 06/12/2011

Μια  Ζωή  σε  2  Ρόδες  - Σελίδα 33 Empty
#487ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Μια Ζωή σε 2 Ρόδες    Μια  Ζωή  σε  2  Ρόδες  - Σελίδα 33 EmptyΠαρ 20 Νοε 2015 - 14:08

ptinotrofos έγραψε:
Thodo L200 έγραψε:
Εχω μια ερωτηση, εχεις δυναμομετρησει μηπως το μηχανακι απο πριν ξεκινησεις τις μετατροπες και σε καποια στιγμη μετα να δεις τι εχει παρει εστω σε νουμερα?
Παντα πιστευα οτι ενα πιο ελαφρυ ΧΧ ειναι αρκετα ισαξιο με πολλα μπουσα, αυτο βεβαια φευγει πολυ γρηγορα ψηλα οποτε εχω και περιεργεια για τα νουμερα ιπποδυναμης μετα απ οτι εχεις κανει.
[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτόν το σύνδεσμο.]
Ωραια, αξιες μετατροπες και σε νουμερα, και παιρνει ευκολα ιπποδυναμη και ροπη το ΧΧ.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
cbx -six
Διακεκριμένο μέλος
Διακεκριμένο μέλος
cbx -six

Αριθμός μηνυμάτων : 1601
Φύλλο : Άντρας
Ημερομηνία εγγραφής : 20/09/2011

Μια  Ζωή  σε  2  Ρόδες  - Σελίδα 33 Empty
#488ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Μια Ζωή σε 2 Ρόδες    Μια  Ζωή  σε  2  Ρόδες  - Σελίδα 33 EmptyΠαρ 20 Νοε 2015 - 20:05

Γεια σου Θοδωρή..... με πρόλαβε ο Κώστας (γρήγορο πιστόλι ) , οπότε Οκ. με κάλυψε !!!..Το μηχανάκι κάποια στιγμή θα το ξαναβάλω στο δυναμόμετρο για να το ξαναδιασταυρώσω !! ...Γιατί εκείνη τη φορά είχε και κάποιο πρόβλημα το Computer...και έχω μία αμφιβολία ...Αν και όλα στο δρόμο φαίνονται...!!!...(και εκεί μου φάνηκαν περισσότερα !!!)
..Όσο για το "παίρνει εύκολα" ιπποδύναμη χμμ....εξαρτάται πως το βλέπει κανείς !!! Έχω κάποιες ενστάσεις ... Αν θεωρείς ότι ...<< Μήνες δουλειάς ...λυσίματα ... ανταλλακτικά κλπ .. ...σπαζοκεφαλιά .... δουλειά στη κεφαλή .. εκκεντροφόρους ...και τόσα άλλα .... +"χρήμα"....κλπ..κλπ...που έβαλα....είναι εύκολη δουλειά ..??? !!!... :-/
Θα μου ήταν πιο εύκολο και οικονομικό να αγόραζα άλλο μηχανάκι ....Απλά είναι η "τρέλα μου" αυτή ...και ήθελα να φτιάξω το "ΧΧ" ....έτσι..!!!... smile
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Tsimuhas
Ασημένιο μέλος
Ασημένιο μέλος
Tsimuhas

Αριθμός μηνυμάτων : 3003
Φύλλο : Άντρας
Ηλικία : 35
Τόπος : Χαλκιδική
Ημερομηνία εγγραφής : 30/10/2012

Μια  Ζωή  σε  2  Ρόδες  - Σελίδα 33 Empty
#489ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Μια Ζωή σε 2 Ρόδες    Μια  Ζωή  σε  2  Ρόδες  - Σελίδα 33 EmptyΠαρ 20 Νοε 2015 - 20:35

cbx -six έγραψε:
Tsimuhas έγραψε:
Δηλαδη οταν το περασες ηταν τερμα το busa??? affraid

Γιώργο  ρωτάς τώρα ή κάνεις πλάκα ??..:-/ ...   Εννοείται , όταν ήμασταν στην ευθεία  τα γκάζια ήταν στα  "στοπ"...!!!... vroomvroom ... smile

Μάριε ... στη σύγκριση με άλλο  μηχανάκι φαίνονται όλα ....οπότε...και εγώ το απολαμβάνω..!!!... cheers2


Οχι μαστορα δεν κανω πλακα... Το περασες σαν σταματημενο και μου φανηκε οτι εκοψε εκει το μπουσα γι αυτο... ποποοο μαστορα ποτε θα με κανεις βολτα???? drooling
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
cbx -six
Διακεκριμένο μέλος
Διακεκριμένο μέλος
cbx -six

Αριθμός μηνυμάτων : 1601
Φύλλο : Άντρας
Ημερομηνία εγγραφής : 20/09/2011

Μια  Ζωή  σε  2  Ρόδες  - Σελίδα 33 Empty
#490ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Μια Ζωή σε 2 Ρόδες    Μια  Ζωή  σε  2  Ρόδες  - Σελίδα 33 EmptyΠαρ 20 Νοε 2015 - 21:11



...Γιώργο ...υπομονή ..!!!...Θα ακολουθήσει και το "part 2"...!!! ... smile
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
hondalife
Μέλος
Μέλος
hondalife

Αριθμός μηνυμάτων : 58
Φύλλο : Άντρας
Ηλικία : 55
Τόπος : ΚΟΡΥΔΑΛΛΟΣ
Ημερομηνία εγγραφής : 05/10/2015

Μια  Ζωή  σε  2  Ρόδες  - Σελίδα 33 Empty
#491ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Μια Ζωή σε 2 Ρόδες    Μια  Ζωή  σε  2  Ρόδες  - Σελίδα 33 EmptyΠαρ 20 Νοε 2015 - 22:07

Μας εχεις μουρλανει.....θες και αλαρμ λες και θα σταματησεις ποτέ. ...οχι μην το γραναζωσεις....θα δουνε οι γιαπωνέζοι το βίντεο με τις τελικές στο YouTube και θα σε χάσουμε. ....
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
ptinotrofos
Χρυσό μέλος
Χρυσό μέλος
ptinotrofos

Αριθμός μηνυμάτων : 7822
Φύλλο : Άντρας
Ηλικία : 70
Τόπος : Άνω Λιόσια
Ημερομηνία εγγραφής : 13/01/2012

Μια  Ζωή  σε  2  Ρόδες  - Σελίδα 33 Empty
#492ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Μια Ζωή σε 2 Ρόδες    Μια  Ζωή  σε  2  Ρόδες  - Σελίδα 33 EmptyΣαβ 21 Νοε 2015 - 1:35

Εγώ πιστεύω ότι ένα, ίσως και δύο, δοντάκια λιγότερα πίσω δεν θα ήταν κι άσχημα. Το πράγμα θέλει πειραματισμό και μετρήσεις βέβαια. Είμαι σίγουρος ότι στην επικείμενη αλλαγή αλυσιδογράναζων κάτι θα γίνει εκτός αν κάνει καμιά πατέντα ο μάστορας και του προσθέσει και 7η ταχύτητα απ' το Δημήτρη όλα τα περιμένωlol!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
pablo
Ασημένιο μέλος
Ασημένιο μέλος
pablo

Αριθμός μηνυμάτων : 5366
Φύλλο : Άντρας
Ηλικία : 52
Τόπος : Ζωγράφου-Αθήνα (ex salonica-Malgara)
Ημερομηνία εγγραφής : 19/01/2011

Μια  Ζωή  σε  2  Ρόδες  - Σελίδα 33 Empty
#493ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Μια Ζωή σε 2 Ρόδες    Μια  Ζωή  σε  2  Ρόδες  - Σελίδα 33 EmptyΣαβ 21 Νοε 2015 - 10:23

cbx -six έγραψε:


!!...Θα  ακολουθήσει και το "part 2"...!!!  ... smile

Αντε ρε Μητσοοο, ξεροσταλιασαμε... vroomvroom
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
cbx -six
Διακεκριμένο μέλος
Διακεκριμένο μέλος
cbx -six

Αριθμός μηνυμάτων : 1601
Φύλλο : Άντρας
Ημερομηνία εγγραφής : 20/09/2011

Μια  Ζωή  σε  2  Ρόδες  - Σελίδα 33 Empty
#494ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Μια Ζωή σε 2 Ρόδες    Μια  Ζωή  σε  2  Ρόδες  - Σελίδα 33 EmptyΣαβ 21 Νοε 2015 - 11:10

Γιώργο  (hondalife).. οι Γιαπωνέζοι έχουν πολλά "αλάνια"...πολύ πάνω από μένα !!!....Απλά  κάνουν αυτά που θέλουν αυτοί .... Εδώ κατάργησαν ένα μοντέλο σαν το ΧΧ .. που ήταν το κορυφαίο , και μετά τόσα χρόνια ακόμα μετράει !!. Εγώ απλά πήρα και βελτίωσα αυτό που θα΄πρεπε να είχε κάνει η Honda ,...και να είναι ακόμα σημείο αναφοράς ....
Σκέψου ένα ΧΧ σημερινό με 1300 κυβικά ...με  USD...  με ψαλιδάρα ...με ABS  εξελιγμένο ....και καμιά 200αριά  (έστω ονομαστικά) άλογα ....κλπ....θα ήταν ακόμα στην κορυφή ..!!! . Ειλικρινά δεν μπορώ να καταλάβω το σκεπτικό της Honda....Οι άνθρωποι προσπαθώντας να παρουσιάσουν κάτι διαφορετικό ...χύνουν την "καρδάρα με το γάλα"...!!!...Η μ@λ@κία τος ..πάει σύννεφο!!!

.... Κώστα  (ptinotrofos)....αυτό με την 7η ταχύτητα ...τι το ήθελες ??  !!!...Με πλήγωσες !!! smokin

...Όσο για σένα Κωστή  (pablo)..... τι έχουμε .?? ...Σε έπιασε φαγούρα  βλέπω ....βιαστικός είσαι !!!
Κάτσε να εμπεδώσουμε  πρώτα το  1ο μέρος ..!!!..Αχόρταγος είσαι ..!!!...Όλα  θα γίνουν στην ώρα τους ...
...Μέχρι τότε ...κάνε  επανάληψη το ίδιο μάθημα !!!.... :P
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
cbx -six
Διακεκριμένο μέλος
Διακεκριμένο μέλος
cbx -six

Αριθμός μηνυμάτων : 1601
Φύλλο : Άντρας
Ημερομηνία εγγραφής : 20/09/2011

Μια  Ζωή  σε  2  Ρόδες  - Σελίδα 33 Empty
#495ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Μια Ζωή σε 2 Ρόδες    Μια  Ζωή  σε  2  Ρόδες  - Σελίδα 33 EmptyΣαβ 21 Νοε 2015 - 12:56

...Άντε  πάρτε  και το  "part-2"... μπας και ησυχάσω με μερικούς ενοχλητικούς .....( βλέπε...Κωστής-pablo..!!!... :P )....
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 

Μια Ζωή σε 2 Ρόδες

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 33 από 64Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 18 ... 32, 33, 34 ... 48 ... 64  Επόμενο

 Παρόμοια θέματα

-
» Η ΖΩΗ ΣΕ ΔΥΟ ΡΟΔΕΣ
» Ζωα σε 2 ρόδες
» Ζωα σε 4 ροδες
» 3 δεκαετίες - 2 ρόδες
» Διασυνοριακές ρόδες

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
 :: Άλλα θέματα :: Φωτογραφικό υλικό :: Αναμνηστικό Άλμπουμ-
^ Back to Top