Καλωσήρθατε στο φόρουμ cbr.

Συνδεθείτε, για να έχετε πρόσβαση σε όλα τα forum και τις κατηγορίες των δημόσιων συζητήσεων.
* CBR 125
* CBR 250
* CBR 600
* CBR 1000
* CBR 1100 XX
* Επαγγέλματα/ασχολίες
* Γενικές συζητήσεις
* Ψηφοφορία
* Νέα
* Τεχνικά θέματα
* Είδη ρουχισμού/ Βαλίτσες / Ηλεκτρονικά
* Εκδηλώσεις / Βόλτες / Ταξίδια
* Φωτογραφικό υλικό
* Videos
* Τέχνη
* Ανέκδοτα και Χιούμορ
* Αγγελίες
* Νομοί Ελλάδος (Το Φόρουμ ανά Νομό)
* Ενδιαφέροντα-Hobbies

και πολλές ακόμη υποκατηγορίες!!

Μπορείτε να κάνετε την εγγραφή σας δωρεάν, διαρκεί μόνο λίγα δευτερόλεπτα και σας δίνει την δυνατότητα να συμμετέχετε στις δημόσιες συζητήσεις.

Ευχόμαστε να έχετε μια καλή διαμονή στην σελίδα μας.
Καλωσήρθατε στο φόρουμ cbr.

Συνδεθείτε, για να έχετε πρόσβαση σε όλα τα forum και τις κατηγορίες των δημόσιων συζητήσεων.
* CBR 125
* CBR 250
* CBR 600
* CBR 1000
* CBR 1100 XX
* Επαγγέλματα/ασχολίες
* Γενικές συζητήσεις
* Ψηφοφορία
* Νέα
* Τεχνικά θέματα
* Είδη ρουχισμού/ Βαλίτσες / Ηλεκτρονικά
* Εκδηλώσεις / Βόλτες / Ταξίδια
* Φωτογραφικό υλικό
* Videos
* Τέχνη
* Ανέκδοτα και Χιούμορ
* Αγγελίες
* Νομοί Ελλάδος (Το Φόρουμ ανά Νομό)
* Ενδιαφέροντα-Hobbies

και πολλές ακόμη υποκατηγορίες!!

Μπορείτε να κάνετε την εγγραφή σας δωρεάν, διαρκεί μόνο λίγα δευτερόλεπτα και σας δίνει την δυνατότητα να συμμετέχετε στις δημόσιες συζητήσεις.

Ευχόμαστε να έχετε μια καλή διαμονή στην σελίδα μας.



 
ΦόρουμLatest imagesΑναζήτησηΕγγραφήΣύνδεση

Μοιραστείτε
 

 Μια Ζωή σε 2 Ρόδες

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω 
Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 17 ... 31, 32, 33 ... 48 ... 64  Επόμενο
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
Tsimuhas
Ασημένιο μέλος
Ασημένιο μέλος
Tsimuhas

Αριθμός μηνυμάτων : 3003
Φύλλο : Άντρας
Ηλικία : 35
Τόπος : Χαλκιδική
Ημερομηνία εγγραφής : 30/10/2012

Μια  Ζωή  σε  2  Ρόδες  - Σελίδα 32 Empty
#466ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Μια Ζωή σε 2 Ρόδες    Μια  Ζωή  σε  2  Ρόδες  - Σελίδα 32 EmptyΠεμ 12 Νοε 2015 - 20:12

Μαστορα πολυ ωραια πατεντα!!! Μεγεια! Αν και ο συναγερμος που φοραω εχει αυτη την λειτουργια πατωντας το κουμπι του τηλεκοντρολ εφοσον εχω ανοιχτο διακοπτη... Ειναι πολυ ποιο ευκολο το διακοπτακι αυτο! Και πολυ καλη δουλεια με την βαση και την τοποθετηση! Με βαλες μπριζες τωρα!!! Εισαι αρχηγος! Δεν εχω να πω τιποτε αλλο! Οτι εχεις κανει πανω στο μηχανακι ειναι ενα και ενα! Μπραβο σου εισαι πολυ αξιος μαστορας και νοικοκυρης! Σε παραδέχομαι!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
-bono-
Προηγμένο μέλος
Προηγμένο μέλος
-bono-

Αριθμός μηνυμάτων : 293
Φύλλο : Άντρας
Ηλικία : 56
Τόπος : Ρέθυμνο
Ημερομηνία εγγραφής : 01/09/2013

Μια  Ζωή  σε  2  Ρόδες  - Σελίδα 32 Empty
#467ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Μια Ζωή σε 2 Ρόδες    Μια  Ζωή  σε  2  Ρόδες  - Σελίδα 32 EmptyΠαρ 13 Νοε 2015 - 20:49

Μπράβο Δημήτρη πολύ χρήσιμα τα αλάρμ, πολύ ωραία πατέντα.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
cbx -six
Διακεκριμένο μέλος
Διακεκριμένο μέλος
cbx -six

Αριθμός μηνυμάτων : 1601
Φύλλο : Άντρας
Ημερομηνία εγγραφής : 20/09/2011

Μια  Ζωή  σε  2  Ρόδες  - Σελίδα 32 Empty
#468ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Μια Ζωή σε 2 Ρόδες    Μια  Ζωή  σε  2  Ρόδες  - Σελίδα 32 EmptyΠαρ 13 Νοε 2015 - 22:34


..Παιδιά για μένα ίσως δεν ήταν και τόσο απαραίτητο , γιατί δεν το κυκλοφορώ πολύ το μηχανάκι και κυρίως εντός πόλης...
Αλλά γενικά χρήσιμο είναι , και κυρίως για όσους κυκλοφορούν περισσότερο ....Τουλάχιστον προειδοποιείς τους πίσω , για να μή σου καρφωθεί κανένας !!!....
Και εννοείται ότι το αλάρμ το έχω και δουλεύει με ανοιχτό διακόπτη μόνο ...
Γιατί διαφορετικά , αν δουλεύει με κλειστό διακόπτη και ξεχαστεί ανοιχτό ,... ή στο πατήσει κανένας ... ...έμεινες από μπαταρία !!!... laughing
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Tsimuhas
Ασημένιο μέλος
Ασημένιο μέλος
Tsimuhas

Αριθμός μηνυμάτων : 3003
Φύλλο : Άντρας
Ηλικία : 35
Τόπος : Χαλκιδική
Ημερομηνία εγγραφής : 30/10/2012

Μια  Ζωή  σε  2  Ρόδες  - Σελίδα 32 Empty
#469ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Μια Ζωή σε 2 Ρόδες    Μια  Ζωή  σε  2  Ρόδες  - Σελίδα 32 EmptyΣαβ 14 Νοε 2015 - 19:40

Μαλλον και στο δικο μου τα ιδια καλωδια πρεπει νανε... Μολις τελειωσω με της ελιες θα ψαξω για διακοπτακι!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
cbx -six
Διακεκριμένο μέλος
Διακεκριμένο μέλος
cbx -six

Αριθμός μηνυμάτων : 1601
Φύλλο : Άντρας
Ημερομηνία εγγραφής : 20/09/2011

Μια  Ζωή  σε  2  Ρόδες  - Σελίδα 32 Empty
#470ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Μια Ζωή σε 2 Ρόδες    Μια  Ζωή  σε  2  Ρόδες  - Σελίδα 32 EmptyΤρι 17 Νοε 2015 - 15:24

Πριν 2 μέρες  έγινε μία βόλτα με 2 φίλους ....με Speed Triple ...και  Hayabusa .!!!...  
Εντάξει ,...  με φάγατε ...να τα "πάμε" ..!!! ..Τι να κάνω ...υπέκυψα στη πίεση ..!!!... smile
Στο γυρισμό ...τα "πήγαμε"...!!!...Έγινε ... "όπως έγινε"   το σχετικό video,   ...
.Δείτε  το  1ο μέρος ....και  κάποια άλλη μέρα , .... θα ακολουθήσει και το  2ο ....
(... Ο φίλος μου , μετά από το "τεστ"....μου είπε ότι εκείνη την ημέρα το Hayabusa  .. δεν "ανέβαζε" όπως πριν ...στην 5η και 6η.. !!...απλά το αναφέρω !!)
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
-bono-
Προηγμένο μέλος
Προηγμένο μέλος
-bono-

Αριθμός μηνυμάτων : 293
Φύλλο : Άντρας
Ηλικία : 56
Τόπος : Ρέθυμνο
Ημερομηνία εγγραφής : 01/09/2013

Μια  Ζωή  σε  2  Ρόδες  - Σελίδα 32 Empty
#471ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Μια Ζωή σε 2 Ρόδες    Μια  Ζωή  σε  2  Ρόδες  - Σελίδα 32 EmptyΤρι 17 Νοε 2015 - 18:17

Που είναι το busa οεο...
Πρέπει να βάλεις Δημήτρη κι άλλη μια κάμερα στην ουρά για να βλέπουμε το busa.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
pablo
Ασημένιο μέλος
Ασημένιο μέλος
pablo

Αριθμός μηνυμάτων : 5366
Φύλλο : Άντρας
Ηλικία : 52
Τόπος : Ζωγράφου-Αθήνα (ex salonica-Malgara)
Ημερομηνία εγγραφής : 19/01/2011

Μια  Ζωή  σε  2  Ρόδες  - Σελίδα 32 Empty
#472ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Μια Ζωή σε 2 Ρόδες    Μια  Ζωή  σε  2  Ρόδες  - Σελίδα 32 EmptyΤρι 17 Νοε 2015 - 19:31

καλα κανεις και το "αναφερεις" Μητσο μην εχουμε παραξηγησεις party
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
panagos
Προηγμένο μέλος
Προηγμένο μέλος
panagos

Αριθμός μηνυμάτων : 429
Φύλλο : Άντρας
Ηλικία : 42
Τόπος : Μαγνησία
Ημερομηνία εγγραφής : 29/11/2009

Μια  Ζωή  σε  2  Ρόδες  - Σελίδα 32 Empty
#473ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Μια Ζωή σε 2 Ρόδες    Μια  Ζωή  σε  2  Ρόδες  - Σελίδα 32 EmptyΤρι 17 Νοε 2015 - 19:53

χχαχαχαχαχαχα... τι έγινε Μήτσο ξέχασε να αλλάξει σχέση; Πως το πέρασες έτσι;
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Nxontz
Προηγμένο μέλος
Προηγμένο μέλος
Nxontz

Αριθμός μηνυμάτων : 358
Φύλλο : Άντρας
Ηλικία : 65
Τόπος : ΝΕΑ ΠΕΝΤΕΛΗ, ΑΘΗΝΑ
Ημερομηνία εγγραφής : 24/09/2010

Μια  Ζωή  σε  2  Ρόδες  - Σελίδα 32 Empty
#474ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Μια Ζωή σε 2 Ρόδες    Μια  Ζωή  σε  2  Ρόδες  - Σελίδα 32 EmptyΤρι 17 Νοε 2015 - 20:15

Φίλε μου Δημήτρη τα video σου είναι επικά και σε ζηλεύω! Μία ερώτηση μόνο ( ελπίζω να μην έχει αναφερθεί ) . Τι κάμερα έχεις και που είναι τοποθετημένη γιατί η λήψη σου είναι αστέρι.. thumbs up
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
ptinotrofos
Χρυσό μέλος
Χρυσό μέλος
ptinotrofos

Αριθμός μηνυμάτων : 7822
Φύλλο : Άντρας
Ηλικία : 70
Τόπος : Άνω Λιόσια
Ημερομηνία εγγραφής : 13/01/2012

Μια  Ζωή  σε  2  Ρόδες  - Σελίδα 32 Empty
#475ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Μια Ζωή σε 2 Ρόδες    Μια  Ζωή  σε  2  Ρόδες  - Σελίδα 32 EmptyΤρι 17 Νοε 2015 - 22:28

Πως δεν το πήρα χαμπάρι εγώ? Θα χάσω την φήμη μου. Αλήθεια τι κάμερα έχεις? πολύ καλή εικόνα και πολύ καλός ήχος!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
cbx -six
Διακεκριμένο μέλος
Διακεκριμένο μέλος
cbx -six

Αριθμός μηνυμάτων : 1601
Φύλλο : Άντρας
Ημερομηνία εγγραφής : 20/09/2011

Μια  Ζωή  σε  2  Ρόδες  - Σελίδα 32 Empty
#476ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Μια Ζωή σε 2 Ρόδες    Μια  Ζωή  σε  2  Ρόδες  - Σελίδα 32 EmptyΤρι 17 Νοε 2015 - 22:44

Παιδιά  και εγώ ήθελα να το πάω   στα "ίσια" .. για να δω  τι κάνει το μηχανάκι !!  Γιατί όσο και καλά να πηγαίνει , το συνηθίζεις  ... και χρειάζεται μέτρο σύγκρισης .... Τώρα μου δόθηκε η ευκαιρία να  το δω...!!!    Σε γενικές γραμμές  "καλό"... βγήκε ..!!..(το μηχανάκι)... smile ..
Και σε ένα φίλο  έγραψα λίγο πριν , ότι εφ΄ όσον έχω εγώ την κάμερα ,  αφήνω πάντα τον άλλο μπροστά , και εγώ ακολουθώ , για να φαίνεται και άλλη μηχανή .. αλλιώς θα είναι σαν να τρέχεις μόνος ..!!  (  Και σε ένα σημείο μάλιστα  , με 4η ταχύτητα έκοψα στιγμιαία για να κλείσω το τζάμι από το κράνος .!!.)...
Ωραία η ιδέα και για κάμερα πίσω ...Ή να έχει και ο άλλος 2η κάμερα ..!! Αυτά όμως θέλουν οργάνωση ....και αυτό το video που έγραψα , με τον τρόπο που πήγαμε βόλτα ...πολύ ήταν ..!!!
Νίκο , η κάμερα που έχω  είναι  κινέζικη . απομίμηση της  GoPro...HD-1080P..,.δεν έχει όμως τηλεχειρισμό  ,  να τη χειρίζεσαι από το τιμόνι ....Και δεν παίρνει εξωτερικό μικρόφωνο
Την  είχα με βεντούζα πάνω στο τεπόζιτο με ένα μπράτσο περίπου 15 cm  ψηλά.., Οπότε  λογικά δεν είναι πολύ σταθερή και έχει κουνήματα ...
Ένα άλλο πρόβλημα   , όταν έχεις όρθια μπροστά σου την κάμερα , είναι ότι σε περιορίζει πολύ στις κινήσεις ,  !!! Οπότε δεν μπορείς να βγάζεις σώμα στις στροφές , ούτε να σκύβεις όπως πρέπει...
Σε λίγες μέρες  θα βάλω και το 2ο video...(που είναι συνέχεια ..).. ....(ptinotrofos σε πρόλαβα αυτή τη φορά !!!... laughing ..)
...Απλά το άσχημο ήταν ότι είχαμε πάλι κόντρα ήλιο , οπότε η λήψη δεν μπορεί να είναι τόσο καλή ...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
ptinotrofos
Χρυσό μέλος
Χρυσό μέλος
ptinotrofos

Αριθμός μηνυμάτων : 7822
Φύλλο : Άντρας
Ηλικία : 70
Τόπος : Άνω Λιόσια
Ημερομηνία εγγραφής : 13/01/2012

Μια  Ζωή  σε  2  Ρόδες  - Σελίδα 32 Empty
#477ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Μια Ζωή σε 2 Ρόδες    Μια  Ζωή  σε  2  Ρόδες  - Σελίδα 32 EmptyΤετ 18 Νοε 2015 - 0:27

Ρε φίλε του έχεις βάλει κανένα GPS ? Γιατί όπως βλέπω από το στροφόμετρο το θηρίο χτυπάει τα 320. Δεν ξέρω βέβαια την ακριβή περίμετρο του τροχού σου γιατί άν θυμάμαι καλά έχεις βάλει 190 αλλά με μαμά διάσταση έχει 28,5 χλμ ανά 1000 στρ. (6η) όπως βλέπω στο βίντεο το θηρίο πάει άνετα τις 11,200 οπότε 11,2 Χ 28,5= 319,2 χλμ/ώρα Σημασία βεβαίως βεβαίως δεν έχουν τα νούμερα αλλά η αίσθηση.!!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Menos
Πλατινένιο μέλος
Πλατινένιο μέλος
Menos

Αριθμός μηνυμάτων : 20847
Φύλλο : Άντρας
Ηλικία : 51
Τόπος : Σλοβακία
Ημερομηνία εγγραφής : 22/01/2009

Μια  Ζωή  σε  2  Ρόδες  - Σελίδα 32 Empty
#478ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Μια Ζωή σε 2 Ρόδες    Μια  Ζωή  σε  2  Ρόδες  - Σελίδα 32 EmptyΤετ 18 Νοε 2015 - 8:29

ptinotrofos έγραψε:
28,5 χλμ ανά 1000 στρ. (6η) όπως βλέπω στο βίντεο το θηρίο πάει άνετα τις 11,200 οπότε 11,2 Χ 28,5= 319,2 χλμ/ώρα

Δεδομένο οτι η 6η καταφέρνει να φτάσει τέτοιες στροφές.. που στο ΧΧ (τουλάχιστον το μαμά) η 6η φτάνει μετα βίας τις 10.200 με 10.500 και εφόσον η 5η είναι στους κόφτες..
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
https://www.facebook.com/pages/CBR-Forum/379174255489123?ref=hl
ptinotrofos
Χρυσό μέλος
Χρυσό μέλος
ptinotrofos

Αριθμός μηνυμάτων : 7822
Φύλλο : Άντρας
Ηλικία : 70
Τόπος : Άνω Λιόσια
Ημερομηνία εγγραφής : 13/01/2012

Μια  Ζωή  σε  2  Ρόδες  - Σελίδα 32 Empty
#479ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Μια Ζωή σε 2 Ρόδες    Μια  Ζωή  σε  2  Ρόδες  - Σελίδα 32 EmptyΤετ 18 Νοε 2015 - 11:56

Menos έγραψε:
ptinotrofos έγραψε:
28,5 χλμ ανά 1000 στρ. (6η) όπως βλέπω στο βίντεο το θηρίο πάει άνετα τις 11,200 οπότε 11,2 Χ 28,5= 319,2 χλμ/ώρα

Δεδομένο οτι η 6η καταφέρνει να φτάσει τέτοιες στροφές.. που στο ΧΧ (τουλάχιστον το μαμά) η 6η φτάνει μετα βίας τις 10.200 με 10.500 και εφόσον η 5η είναι στους κόφτες..

Δεν μιλάω για τα υπόλοιπα, Για το Galactica του Δημήτρη λέω που απ' ότι είδα στο βίντεο τις έχει στο τσεπάκι.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Tsimuhas
Ασημένιο μέλος
Ασημένιο μέλος
Tsimuhas

Αριθμός μηνυμάτων : 3003
Φύλλο : Άντρας
Ηλικία : 35
Τόπος : Χαλκιδική
Ημερομηνία εγγραφής : 30/10/2012

Μια  Ζωή  σε  2  Ρόδες  - Σελίδα 32 Empty
#480ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Μια Ζωή σε 2 Ρόδες    Μια  Ζωή  σε  2  Ρόδες  - Σελίδα 32 EmptyΤετ 18 Νοε 2015 - 16:28

Ποποποπο Παναγια μου ενα ξυραφι! Μαστορα το εργαλειο πυροβολεί!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 

Μια Ζωή σε 2 Ρόδες

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 32 από 64Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 17 ... 31, 32, 33 ... 48 ... 64  Επόμενο

 Παρόμοια θέματα

-
» Η ΖΩΗ ΣΕ ΔΥΟ ΡΟΔΕΣ
» Ζωα σε 2 ρόδες
» Ζωα σε 4 ροδες
» 3 δεκαετίες - 2 ρόδες
» Διασυνοριακές ρόδες

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
 :: Άλλα θέματα :: Φωτογραφικό υλικό :: Αναμνηστικό Άλμπουμ-
^ Back to Top