Καλωσήρθατε στο φόρουμ cbr.

Συνδεθείτε, για να έχετε πρόσβαση σε όλα τα forum και τις κατηγορίες των δημόσιων συζητήσεων.
* CBR 125
* CBR 250
* CBR 600
* CBR 1000
* CBR 1100 XX
* Επαγγέλματα/ασχολίες
* Γενικές συζητήσεις
* Ψηφοφορία
* Νέα
* Τεχνικά θέματα
* Είδη ρουχισμού/ Βαλίτσες / Ηλεκτρονικά
* Εκδηλώσεις / Βόλτες / Ταξίδια
* Φωτογραφικό υλικό
* Videos
* Τέχνη
* Ανέκδοτα και Χιούμορ
* Αγγελίες
* Νομοί Ελλάδος (Το Φόρουμ ανά Νομό)
* Ενδιαφέροντα-Hobbies

και πολλές ακόμη υποκατηγορίες!!

Μπορείτε να κάνετε την εγγραφή σας δωρεάν, διαρκεί μόνο λίγα δευτερόλεπτα και σας δίνει την δυνατότητα να συμμετέχετε στις δημόσιες συζητήσεις.

Ευχόμαστε να έχετε μια καλή διαμονή στην σελίδα μας.
Καλωσήρθατε στο φόρουμ cbr.

Συνδεθείτε, για να έχετε πρόσβαση σε όλα τα forum και τις κατηγορίες των δημόσιων συζητήσεων.
* CBR 125
* CBR 250
* CBR 600
* CBR 1000
* CBR 1100 XX
* Επαγγέλματα/ασχολίες
* Γενικές συζητήσεις
* Ψηφοφορία
* Νέα
* Τεχνικά θέματα
* Είδη ρουχισμού/ Βαλίτσες / Ηλεκτρονικά
* Εκδηλώσεις / Βόλτες / Ταξίδια
* Φωτογραφικό υλικό
* Videos
* Τέχνη
* Ανέκδοτα και Χιούμορ
* Αγγελίες
* Νομοί Ελλάδος (Το Φόρουμ ανά Νομό)
* Ενδιαφέροντα-Hobbies

και πολλές ακόμη υποκατηγορίες!!

Μπορείτε να κάνετε την εγγραφή σας δωρεάν, διαρκεί μόνο λίγα δευτερόλεπτα και σας δίνει την δυνατότητα να συμμετέχετε στις δημόσιες συζητήσεις.

Ευχόμαστε να έχετε μια καλή διαμονή στην σελίδα μας.



 
ΦόρουμLatest imagesΑναζήτησηΕγγραφήΣύνδεση

Μοιραστείτε
 

 αν βγαλω τον καταλυτη

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω 
Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
fantomas
Μέλος
Μέλος
fantomas

Αριθμός μηνυμάτων : 96
Φύλλο : Άντρας
Ηλικία : 44
Τόπος : ΡΕΘΥΜΝΟ
Ημερομηνία εγγραφής : 26/04/2016

αν βγαλω τον καταλυτη - Σελίδα 4 Empty
#46ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: αν βγαλω τον καταλυτη   αν βγαλω τον καταλυτη - Σελίδα 4 EmptyΤρι 18 Απρ 2017 - 18:02

Ποιο εύκολα το βλέπω φουλ μαμά παρά με πάουερ εκτός αν κάτσει καμία ευκαιρία....
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
cbx -six
Διακεκριμένο μέλος
Διακεκριμένο μέλος
cbx -six

Αριθμός μηνυμάτων : 1601
Φύλλο : Άντρας
Ημερομηνία εγγραφής : 20/09/2011

αν βγαλω τον καταλυτη - Σελίδα 4 Empty
#47ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: αν βγαλω τον καταλυτη   αν βγαλω τον καταλυτη - Σελίδα 4 EmptyΤρι 18 Απρ 2017 - 18:44

Γεια σας παιδιά και Χρόνια Πολλά για όλες τις μέρες !!! . Έχουν απαντηθεί και πιο πριν αυτές οι απορίες!!!.. Γενικά ...άλογα πολλά δεν παίρνεις εύκολα ...! Τι θέλω να πω .. Το κάθε τι χρειάζεται και κάτι άλλο για να δουλέψει σωστά !!!...΄
Εισπνοή πιο ελεύθερη + εκπνοή πιο ελεύθερη + μίγμα περισσότερο !!!
Δηλαδή .. Φίλτρο ελεύθερο + Εξάτμιση ελεύθερη + πρόγραμμα άλλο .. ( PC III ) . Και ρύθμιση στις πεταλούδες φυσικά !!!
Έτσι θα έρθουν "λίγα " άλογα παραπάνω !!!
Και φυσικά θα έχουμε και περισσότερη κατανάλωση !!! Γιατί με αέρα ...δεν βγαίνουν άλογα !!!
Αλλιώς τα αφήνουμε ως έχουν ..."μαμά"..!!!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
fantomas
Μέλος
Μέλος
fantomas

Αριθμός μηνυμάτων : 96
Φύλλο : Άντρας
Ηλικία : 44
Τόπος : ΡΕΘΥΜΝΟ
Ημερομηνία εγγραφής : 26/04/2016

αν βγαλω τον καταλυτη - Σελίδα 4 Empty
#48ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: αν βγαλω τον καταλυτη   αν βγαλω τον καταλυτη - Σελίδα 4 EmptyΤρι 18 Απρ 2017 - 18:52

Συμφωνώ,δν θέλω άλογα παραπάνω,έτσι το πήρα,αλλά η κατανάλωση για εμένα είναι μεγαλο θέμα.+ την οποια μυρωδιά που δν την γουσταρω,μονο ο ήχος παραδεχομαι,ναι είναι κ@υλα αλλά αν ειναι να επανελθει στα φυσιολογικα ορια καταναλωσης ( για εμενα με στρωτη οδηγηση και χιλιομετρα χαλαρου ταξιδιου-μαξ 160- καταναλωση πανω απο 7,5 εινια απαραδεκτη ας ειναι και 3000 κυβικα δν μου λεει κατι) , τοτε το γυριζω μαμα, αλλα πρεπει πρωτα να σιγουρρευτω οτι κατι τετοιο φταιει, δλδ ολοι οσοι εβαλαν εξατμισεις και φιλτρο ειδαν 1λιτρο στα 100 πανω? και ειδαν κατι καλυτερο με το power? τοσο ωστε να αξιζει τα 300+€ που στοιχισε?


Έχει επεξεργασθεί από τον/την fantomas στις Τρι 18 Απρ 2017 - 19:34, 1 φορά
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
cbx -six
Διακεκριμένο μέλος
Διακεκριμένο μέλος
cbx -six

Αριθμός μηνυμάτων : 1601
Φύλλο : Άντρας
Ημερομηνία εγγραφής : 20/09/2011

αν βγαλω τον καταλυτη - Σελίδα 4 Empty
#49ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: αν βγαλω τον καταλυτη   αν βγαλω τον καταλυτη - Σελίδα 4 EmptyΤρι 18 Απρ 2017 - 19:29

Νίκο  , 10 άλογα παραπάνω  μόνο με φίλτρο και εξάτμιση δεν βγάζει !!!  Χρειάζεται  και Power Commander
και άλλο πρόγραμμα !!!  Τότε ..."ίσως" .. τα βγάλει !!!  Μην ακούς από δω κι από κει ...για άλογα  του ... αέρα !!!  Μια ζωή με μετατροπές ασχολούμαι και ξέρω με τι "πόνο" , δουλειά  , και χρήμα χρειάζεται για να βγουν  !!!
Και στον τροχό φτάνουν πολύ λιγότερα !!!  Και εξαρτάται και από το δυναμόμετρο !!!  Δεν  δείχνουν όλα το ίδιο !!!...  Και στο δικό μου  "ΧΧ" ,  για να  δω  155 περίπου στον τροχό ..(στο δυναμόμετρο που μετρήθηκε τα "μαμά"  έδειχναν 128 - 130  !!! )...εγώ ξέρω τι τράβηξα !!!!
Για να πάρω όμως αυτά τα 25 άλογα παρά πάνω στο τροχό ... έφτυσα αίμα από  δουλειά  ( και άπειρη προσωπική)..και χρήμα  !! Μπες και διάβασε σε ένα θέμα που έχω  ... και θα καταλάβεις περισσότερα !!!
Στις Φωτογραφίες ...Αναμνηστικά  Άλμπουμ ... και θέμα  = Μια ζωή σε 2 ρόδες ...Το  ΧΧ  το πιάνω στις πίσω σελίδες !!!..
Ότι και να κάνεις  κοίταξε να το κάνεις σωστά !!!.. Καλή συνέχεια !!!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
fantomas
Μέλος
Μέλος
fantomas

Αριθμός μηνυμάτων : 96
Φύλλο : Άντρας
Ηλικία : 44
Τόπος : ΡΕΘΥΜΝΟ
Ημερομηνία εγγραφής : 26/04/2016

αν βγαλω τον καταλυτη - Σελίδα 4 Empty
#50ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: αν βγαλω τον καταλυτη   αν βγαλω τον καταλυτη - Σελίδα 4 EmptyΤρι 18 Απρ 2017 - 19:38

να σαι καλα δημητρη, το γραφω και πιο πανω, δν εχω σκοπο να πειραξω την μηχανη παραπανω, πλεον εχουν αλλαξει τελειως τα μυαλα μου, ( αν τοχα πριν 8-10 χρονια θα μιλαγα διαφορετικα) αλλα οπως ειναι τωρα μου αρκει οτι δινει, απλα θελω να βεβαιωθω οτι δουλευει σωστα και το καυσιμο συν την μυρωδια κατι δειχνει ( ειδικα τωρα που εμαθα πως δν εχει καταλυτες και απο την μανα του), και αν πρεπει να το κανω μαμα για να δουλεψει σωστα θα το κανω ευχαριστως!!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
ptinotrofos
Χρυσό μέλος
Χρυσό μέλος
ptinotrofos

Αριθμός μηνυμάτων : 7822
Φύλλο : Άντρας
Ηλικία : 70
Τόπος : Άνω Λιόσια
Ημερομηνία εγγραφής : 13/01/2012

αν βγαλω τον καταλυτη - Σελίδα 4 Empty
#51ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: αν βγαλω τον καταλυτη   αν βγαλω τον καταλυτη - Σελίδα 4 EmptyΤρι 18 Απρ 2017 - 21:24

Αν υπάρχουν οι εξατμίσεις της μάνας του δεν έχεις παρά να τις τοποθετήσεις. Αν όχι τότε άρχισε το ψάξιμο στο ε-μπαι και στο καρ. Από κόστος πάντως μάλλον θα σού έρθει τα ιδια λεφτά ή το κάνεις μαμά ή βάλεις P.C.  

Ότι και να κάνεις καλή επιτυχία και περιμένουμε να μας πεις αποτελέσματα.

ΥΓ: Υποθέτω ότι έχει γίνει σέρβις σχετικά πρόσφατα
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
fantomas
Μέλος
Μέλος
fantomas

Αριθμός μηνυμάτων : 96
Φύλλο : Άντρας
Ηλικία : 44
Τόπος : ΡΕΘΥΜΝΟ
Ημερομηνία εγγραφής : 26/04/2016

αν βγαλω τον καταλυτη - Σελίδα 4 Empty
#52ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: αν βγαλω τον καταλυτη   αν βγαλω τον καταλυτη - Σελίδα 4 EmptyΤρι 18 Απρ 2017 - 21:36

οχι δν τις εχω, αλλα μαλλον πως θα τις αγορασω απο κανα car και θα πουλησω τις δικες μου.στην ουσια ειναι ανεξοδη μετατροπη,αυτο που δν ξερω ειναι αν αξιζει, αν οντως δω καλυτερη λειτουργια στο μοτερ, ο ηχος φανταζομαι μαμας ειναι τπτ( ενιοτε καλο ενιοτε οχι) στην λυση το p.c μιλαμε για σιγουρα 200€ ( παλιο μοντελο p.c + εγκατασταση/χαρτες κλπ) και ειμαι και ατυχος ρε πστ μου, εχω τον bono εδω στο ρεθυμνο και δν τις εχει τις μαμα για να κανω την δοκιμη...)
μπορει καποιος να μου δειξει πως ειναι οι εξατμισεις με καταλυτη κα πως χωρις καταλυτη? επισης τι μου προτεινετε αν βρω και παω για μαμα να παρω με καταλυτη ή χωρις? μηπως αν εχει καταλυτη και δν ειναι σε καλη κατασταση μου κανουν νερα?
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
γκ
Προηγμένο μέλος
Προηγμένο μέλος
γκ

Αριθμός μηνυμάτων : 298
Φύλλο : Άντρας
Ηλικία : 69
Τόπος : Χίος
Ημερομηνία εγγραφής : 25/01/2017

αν βγαλω τον καταλυτη - Σελίδα 4 Empty
#53ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: αν βγαλω τον καταλυτη   αν βγαλω τον καταλυτη - Σελίδα 4 EmptyΤετ 19 Απρ 2017 - 8:39

ptinotrofos έγραψε:
Αυτό όμως φαίνεται από τον αρ.πλαισίου.
αν βγαλω τον καταλυτη - Σελίδα 4 Dsc_0215


Σε ποιά θέση του αριθμού πλαισίου βρίσκονται αυτά τα γράμματα Κώστα;
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
γκ
Προηγμένο μέλος
Προηγμένο μέλος
γκ

Αριθμός μηνυμάτων : 298
Φύλλο : Άντρας
Ηλικία : 69
Τόπος : Χίος
Ημερομηνία εγγραφής : 25/01/2017

αν βγαλω τον καταλυτη - Σελίδα 4 Empty
#54ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: αν βγαλω τον καταλυτη   αν βγαλω τον καταλυτη - Σελίδα 4 EmptyΤετ 19 Απρ 2017 - 9:08

fantomas έγραψε:

μπορει καποιος να μου δειξει πως ειναι οι εξατμισεις με καταλυτη κα πως χωρις καταλυτη?

Τα τελικά είναι ίδια, αλλά ο σωλήνας μπροστά τους στα καταλυτικά είναι πιο χοντρός και ελαφρά κωνικός, για να χωρέσει ο καταλύτης.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
ptinotrofos
Χρυσό μέλος
Χρυσό μέλος
ptinotrofos

Αριθμός μηνυμάτων : 7822
Φύλλο : Άντρας
Ηλικία : 70
Τόπος : Άνω Λιόσια
Ημερομηνία εγγραφής : 13/01/2012

αν βγαλω τον καταλυτη - Σελίδα 4 Empty
#55ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: αν βγαλω τον καταλυτη   αν βγαλω τον καταλυτη - Σελίδα 4 EmptyΤετ 19 Απρ 2017 - 19:12

Αυτό είναι με καταλύτη:
αν βγαλω τον καταλυτη - Σελίδα 4 S-l1600
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
ptinotrofos
Χρυσό μέλος
Χρυσό μέλος
ptinotrofos

Αριθμός μηνυμάτων : 7822
Φύλλο : Άντρας
Ηλικία : 70
Τόπος : Άνω Λιόσια
Ημερομηνία εγγραφής : 13/01/2012

αν βγαλω τον καταλυτη - Σελίδα 4 Empty
#56ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: αν βγαλω τον καταλυτη   αν βγαλω τον καταλυτη - Σελίδα 4 EmptyΤετ 19 Απρ 2017 - 19:34

Και αυτό χωρίς :
αν βγαλω τον καταλυτη - Σελίδα 4 Dsc_0216
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
ptinotrofos
Χρυσό μέλος
Χρυσό μέλος
ptinotrofos

Αριθμός μηνυμάτων : 7822
Φύλλο : Άντρας
Ηλικία : 70
Τόπος : Άνω Λιόσια
Ημερομηνία εγγραφής : 13/01/2012

αν βγαλω τον καταλυτη - Σελίδα 4 Empty
#57ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: αν βγαλω τον καταλυτη   αν βγαλω τον καταλυτη - Σελίδα 4 EmptyΤετ 19 Απρ 2017 - 19:43

γκ έγραψε:
ptinotrofos έγραψε:
Αυτό όμως φαίνεται από τον αρ.πλαισίου.
αν βγαλω τον καταλυτη - Σελίδα 4 Dsc_0215


Σε ποιά θέση του αριθμού πλαισίου βρίσκονται αυτά τα γράμματα Κώστα;

Αυτό δεν το ξέρω, Νομίζω ότι κάπου στο φόρουμ έχει γραφτεί σχετικά με τον αρ. πλαισίου αλλά τρέχα γύρευε που.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
nasalab
Διακεκριμένο μέλος
Διακεκριμένο μέλος
nasalab

Αριθμός μηνυμάτων : 1068
Φύλλο : Άντρας
Ηλικία : 54
Τόπος : United Kingdom
Ημερομηνία εγγραφής : 30/03/2012

αν βγαλω τον καταλυτη - Σελίδα 4 Empty
#58ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: αν βγαλω τον καταλυτη   αν βγαλω τον καταλυτη - Σελίδα 4 EmptyΤετ 19 Απρ 2017 - 21:46

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 

αν βγαλω τον καταλυτη

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 4 από 4Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4

 Παρόμοια θέματα

-
» Απώλεια απόδοσης απο καταλύτη
» ΑΙΤΙΕΣ ΦΘΟΡΑΣ ΚΑΤΑΛΥΤΗ
» βγάλε σωστά αισθητήρα καταλύτη

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
 :: CBR Forums ::   :: Τεχνικά θέματα-
^ Back to Top