Καλωσήρθατε στο φόρουμ cbr.

Συνδεθείτε, για να έχετε πρόσβαση σε όλα τα forum και τις κατηγορίες των δημόσιων συζητήσεων.
* CBR 125
* CBR 250
* CBR 600
* CBR 1000
* CBR 1100 XX
* Επαγγέλματα/ασχολίες
* Γενικές συζητήσεις
* Ψηφοφορία
* Νέα
* Τεχνικά θέματα
* Είδη ρουχισμού/ Βαλίτσες / Ηλεκτρονικά
* Εκδηλώσεις / Βόλτες / Ταξίδια
* Φωτογραφικό υλικό
* Videos
* Τέχνη
* Ανέκδοτα και Χιούμορ
* Αγγελίες
* Νομοί Ελλάδος (Το Φόρουμ ανά Νομό)
* Ενδιαφέροντα-Hobbies

και πολλές ακόμη υποκατηγορίες!!

Μπορείτε να κάνετε την εγγραφή σας δωρεάν, διαρκεί μόνο λίγα δευτερόλεπτα και σας δίνει την δυνατότητα να συμμετέχετε στις δημόσιες συζητήσεις.

Ευχόμαστε να έχετε μια καλή διαμονή στην σελίδα μας.
Καλωσήρθατε στο φόρουμ cbr.

Συνδεθείτε, για να έχετε πρόσβαση σε όλα τα forum και τις κατηγορίες των δημόσιων συζητήσεων.
* CBR 125
* CBR 250
* CBR 600
* CBR 1000
* CBR 1100 XX
* Επαγγέλματα/ασχολίες
* Γενικές συζητήσεις
* Ψηφοφορία
* Νέα
* Τεχνικά θέματα
* Είδη ρουχισμού/ Βαλίτσες / Ηλεκτρονικά
* Εκδηλώσεις / Βόλτες / Ταξίδια
* Φωτογραφικό υλικό
* Videos
* Τέχνη
* Ανέκδοτα και Χιούμορ
* Αγγελίες
* Νομοί Ελλάδος (Το Φόρουμ ανά Νομό)
* Ενδιαφέροντα-Hobbies

και πολλές ακόμη υποκατηγορίες!!

Μπορείτε να κάνετε την εγγραφή σας δωρεάν, διαρκεί μόνο λίγα δευτερόλεπτα και σας δίνει την δυνατότητα να συμμετέχετε στις δημόσιες συζητήσεις.

Ευχόμαστε να έχετε μια καλή διαμονή στην σελίδα μας.



 
ΦόρουμLatest imagesΑναζήτησηΕγγραφήΣύνδεση

Μοιραστείτε
 

 Hayabusa

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω 
Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4  Επόμενο
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
marioshadow
Διακεκριμένο μέλος
Διακεκριμένο μέλος
marioshadow

Αριθμός μηνυμάτων : 933
Φύλλο : Άντρας
Ηλικία : 35
Τόπος : Ξανθη
Ημερομηνία εγγραφής : 13/10/2012

Hayabusa - Σελίδα 3 Empty
#31ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Hayabusa   Hayabusa - Σελίδα 3 EmptyΔευ 11 Φεβ 2019 - 12:49

Σε ευχαριστω πολυ Δημητρη!!!οντως εχεις δικιο οτι δεν φαινονται τα χιλιομετρα σε αυτα τα μηχανακια...!!!εννοειται προσοχη στους αλλους και παντα κρανος και εξοπλισμο!!!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
kamikazi
Μέλος
Μέλος
kamikazi

Αριθμός μηνυμάτων : 36
Φύλλο : Άντρας
Ημερομηνία εγγραφής : 14/09/2016

Hayabusa - Σελίδα 3 Empty
#32ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Hayabusa   Hayabusa - Σελίδα 3 EmptyΤετ 13 Φεβ 2019 - 19:55

καλοριζικα τα καινουργια σου πραγματακια... laughing

απορια....γιατι στο προγραμμα που σου εκαναν δεν ενεργοποιησαν το quickshifter στο mode κ πληρωσες εξτρα λεφτα για την αγορα του???
εκτος εξατμισης κ προγραμματος εχεις κανει κ καποια αλλη μηχανικη βελτιωση???
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
marioshadow
Διακεκριμένο μέλος
Διακεκριμένο μέλος
marioshadow

Αριθμός μηνυμάτων : 933
Φύλλο : Άντρας
Ηλικία : 35
Τόπος : Ξανθη
Ημερομηνία εγγραφής : 13/10/2012

Hayabusa - Σελίδα 3 Empty
#33ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Hayabusa   Hayabusa - Σελίδα 3 EmptyΠεμ 14 Φεβ 2019 - 8:17

Να σαι καλα φιλε μου!!!για να λειτουργησει το quickshifter χρειαζεται το διακοπτακι στον λεβιε που δινει σημα οτι αλλαζεις ταχυτητα...αυτο αγορασα στην ουσια...και μετα εγινε η ενεργοποιηση του quickshifter στο mode μεσω εγκεφαλου που λες. Δεν εχει μπει καποιος παραλληλος εγκεφαλος κλπ... Δεν εχει καποια αλλη μηχανικη βελτιωση, εχει φιλτρο προγραμμα και εξατμιση, τα γραναζια ειναι της μανας του!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Menos
Πλατινένιο μέλος
Πλατινένιο μέλος
Menos

Αριθμός μηνυμάτων : 20847
Φύλλο : Άντρας
Ηλικία : 51
Τόπος : Σλοβακία
Ημερομηνία εγγραφής : 22/01/2009

Hayabusa - Σελίδα 3 Empty
#34ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Hayabusa   Hayabusa - Σελίδα 3 EmptyΠεμ 14 Φεβ 2019 - 9:55

marioshadow έγραψε:
Δεν εχει καποια αλλη μηχανικη βελτιωση, εχει φιλτρο προγραμμα και εξατμιση, τα γραναζια ειναι της μανας του!

..και καλά.. laughing laughing
Hayabusa - Σελίδα 3 22010
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
https://www.facebook.com/pages/CBR-Forum/379174255489123?ref=hl
marioshadow
Διακεκριμένο μέλος
Διακεκριμένο μέλος
marioshadow

Αριθμός μηνυμάτων : 933
Φύλλο : Άντρας
Ηλικία : 35
Τόπος : Ξανθη
Ημερομηνία εγγραφής : 13/10/2012

Hayabusa - Σελίδα 3 Empty
#35ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Hayabusa   Hayabusa - Σελίδα 3 EmptyΠεμ 14 Φεβ 2019 - 12:40

Menos έγραψε:
marioshadow έγραψε:
Δεν εχει καποια αλλη μηχανικη βελτιωση, εχει φιλτρο προγραμμα και εξατμιση, τα γραναζια ειναι της μανας του!

..και καλά.. laughing laughing

laughing laughing lol! lol! =)) =)) wheelie
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
kamikazi
Μέλος
Μέλος
kamikazi

Αριθμός μηνυμάτων : 36
Φύλλο : Άντρας
Ημερομηνία εγγραφής : 14/09/2016

Hayabusa - Σελίδα 3 Empty
#36ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Hayabusa   Hayabusa - Σελίδα 3 EmptyΠεμ 14 Φεβ 2019 - 23:33

marioshadow έγραψε:
Να σαι καλα φιλε μου!!!για να λειτουργησει το quickshifter χρειαζεται το διακοπτακι στον λεβιε που δινει σημα οτι αλλαζεις ταχυτητα...αυτο αγορασα στην ουσια...και μετα εγινε η ενεργοποιηση του quickshifter στο mode μεσω εγκεφαλου που λες. Δεν εχει μπει καποιος παραλληλος εγκεφαλος κλπ... Δεν εχει καποια αλλη μηχανικη βελτιωση, εχει φιλτρο προγραμμα και εξατμιση, τα γραναζια ειναι της μανας του!


συγνωμη γιατι δεν καταλαβα.
οταν λες προγραμμα τι εννοεις??με το γιοσι dox η στην καλυτερη με το τεκα της σουζουκι η εκανες φλασαρισμα στην μαμα ecu???
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
marioshadow
Διακεκριμένο μέλος
Διακεκριμένο μέλος
marioshadow

Αριθμός μηνυμάτων : 933
Φύλλο : Άντρας
Ηλικία : 35
Τόπος : Ξανθη
Ημερομηνία εγγραφής : 13/10/2012

Hayabusa - Σελίδα 3 Empty
#37ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Hayabusa   Hayabusa - Σελίδα 3 EmptyΠαρ 15 Φεβ 2019 - 10:08

Ολα εχουν γινει με φλασαρισμα στην μαμα ecu...και το λεγομενο "προγραμμα" και η ρυθμιση του shifter...οπως και πολλες αλλες παραμετρους...οπως κατεβασμα τους βαθμους που θα αναψει το βεντιλατερ κλπ...γενικως στα hayabusa μεσω του μαμα ecu μπορεις κανεις πολλα και τρελα πραγματα (που δεν μπορεις να κανεις σε αλλα μηχανακια)!!!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
kamikazi
Μέλος
Μέλος
kamikazi

Αριθμός μηνυμάτων : 36
Φύλλο : Άντρας
Ημερομηνία εγγραφής : 14/09/2016

Hayabusa - Σελίδα 3 Empty
#38ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Hayabusa   Hayabusa - Σελίδα 3 EmptyΣαβ 16 Φεβ 2019 - 18:20

marioshadow έγραψε:
Ολα εχουν γινει με φλασαρισμα στην μαμα ecu...και το λεγομενο "προγραμμα" και η ρυθμιση του shifter...οπως και πολλες αλλες παραμετρους...οπως κατεβασμα τους βαθμους που θα αναψει το βεντιλατερ κλπ...γενικως στα hayabusa μεσω του μαμα ecu μπορεις κανεις πολλα και τρελα πραγματα (που δεν μπορεις να κανεις σε αλλα μηχανακια)!!!



marioshadow πλεον σε ολα τα συνχρονα μηχανακια μπορεις να κανεις αυτα κ αλλα τοσα φτανει αυτος που προγραμματιζει να ξερει τι κανει κ τι του γινετε.....κ οταν λεω συνχρονα εννοω μηχανακια με ecu....φτανει ο αλλως να γνωριζει οπως προειπα....νομιζω δεν χρειαζοταν διακοπτακι μιας κ υπαρχει ενσωματωμενη λειτουργια quick shifter.εδω εχει το δικο μου δεν θα εχει το haya??(ουτε μια στο εκατομμυριο δεν γινετε αυτο)νομιζω οτι στο haya μπορεις να εχεις quick shifter με kill times ανα ταχυτητα.
οσο για τα 195 hp που εβγαλε το μοτο χωρις περατερω εξτρα βελτιωση απο μερους σου(κ εφοσον εισαι σιγουρος οτι ο προηγουμενος ιδιοκτητης δεν εχει πειραξει τιποτα ειναι δυσκολο νουμερο να βγει(εκτος κ ειναι στροφαλο κ οχι ροδα....το haya μαμα ειναι στα 170-172ροδα...τωρα με ολα αυτα που εχεις να ειναι max 185....μιλαμε ροδα....
αν βγηκαν 195 ροδα τοτε το δυναμομετρο ειναι τρομερα αισιοδοξο κ προσθετει αλογα....
εχουν αποδειχτει μαστορες κ δυναμομετρα να μοιραζουν hp που κανουν χαρουμενους τους πελατες....
δεν αμφιβαλλω σε καμια περιπτωση οτι η μοτο εχει βελτιωθει σε βαθμο αλλα για τα 195 θελει κ αλλα πραγματα πανω....
αυτα παντα φιλικα κ παντα καλοπροαιρετα γιατι ο γραπτος λογος πολλες φορες παρεξηγιεται...
προσωπικη ιστορια με μοτο μου....
δυνομετρηση μαμα σε dyno 98
δυναμομετρηση σε dyno με τελικο φιλτρο 102 hp ροδα
δυναμομετρηση σε fuchs με ολοσωμη φιλτρο 102 ροδα
αν πηγαινα σε dyno θα ημουν 110+....
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
marioshadow
Διακεκριμένο μέλος
Διακεκριμένο μέλος
marioshadow

Αριθμός μηνυμάτων : 933
Φύλλο : Άντρας
Ηλικία : 35
Τόπος : Ξανθη
Ημερομηνία εγγραφής : 13/10/2012

Hayabusa - Σελίδα 3 Empty
#39ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Hayabusa   Hayabusa - Σελίδα 3 EmptyΔευ 18 Φεβ 2019 - 11:37

Ενσωματωμενη λειτουργια υπαρχει μεσω εγκεφαλου...αλλα πως θα του δωσεις να καταλαβει οτι πας να αλλαξεις ταχυτητα χωρις συμπλεκτη ωστε να κοψει το ρευμα???γιαυτο υπαρχει αυτη η βαλβιδα...Δηλαδη ολος ο κοσμος που βαζει shifter σε haya gsx-r cbr κλπ ειναι χαζος? (αυτη την βαλβιδα) Αλλοι πανε βαζουν της dynojet και βαζουν και παραλληλο εγκεφαλο για να δουλεψει...
Οσο για το δυναμομετρο τι να σου πω...περι ορεξεως...Στο μηχανακι εχουν γινει οι πιο κλασικες και δοκιμασμενες μετρατροπες  με σωστη ρυθμιση και εννοειται με γνωμονα την αξιοπιστια μιας και ειναι βολτας. Ο ανθρωπος που εχει το δυναμομετρο ειναι ενας απο τους πιο καλους βελτιωτες και καταξιωμένους στην Β. Ελλαδα. Δεν πιστευω να "μοιραζει" hp για να χαρουνε οι πελατες του...Απλως υπαρχουν και πιο αυστηρα δυναμομετρα. Σε αυτο συμφωνω και δεν παρεξηγούμαι. Κουβεντα κανουμε! thumbs up
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
kamikazi
Μέλος
Μέλος
kamikazi

Αριθμός μηνυμάτων : 36
Φύλλο : Άντρας
Ημερομηνία εγγραφής : 14/09/2016

Hayabusa - Σελίδα 3 Empty
#40ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Hayabusa   Hayabusa - Σελίδα 3 EmptyΔευ 18 Φεβ 2019 - 21:50

ελα μου ντεεεεε.....πως γινετε??ουτε κ εγω εχω καταλαβει....
κ εγω αυτην την εντυπωση ειχα μεχρι προτεινως μεχρι που δουλεψε χωρις αυτα.ομως εχω μια μικρη ενσταση επιφυλαξη(μερικες φορες 1-2/10 δεν λειτουργει υποδειγματικα αντιθετα με φιλου που οσες φορες το πηρα δεν εκανε ποτε κιχ....βεβαισ ο φιλος εχει βαρελακι της γνωστης εταιριας....κ εκει αρχιζω να εχω μια αμφιβολια)οταν περασω απο εκει σε κανα 2μηνο θα ρωτησω ακριβως.
οσο για το δυναμομετρο εχω 2γνωστους μεσα απο φιλικη παρεα που εχουν κανει προγραμμα σε haya με δυναμομετρο FUCHS σε διαφορετικους προγραμματιστες κ εβγαλαν διαφορα 1-2 hp κ ηταν σε hp οσα εγραψα.
κ βαση κ της δικης μου εμπειριας εχω διαπυστωσει οτι τα dyno εχουν διαφορετικες μετρησεις.
σιγουρα μαρκα με μαρκα δυναμομετρο εχουν διαφορες κ πολλες φορες αρκετες.
τωρα ειδα κ το ονομα του προγραμματιστη σου κ χωρις να εχω νταραβερια μαζι του εχω ακουσει ΜΟΝΟ τα ΚΑΛΥΤΕΡΑ....
ειναι απο τους 2 καλυτερους σαν ονομα στην βορεια ελλαδα(μαζι με τον πρωην μαστορα μου ακομα πιο βορεια ονομα δε λεω μην θεωρηθει διαφημιση ειναι οι καλυτεροι)αλλα εχει ονομα κ πανελλαδικα.συνεπως ΑΝ βγηκε λανθασμενο συμπερασμα η αρνητικο βγηκε λαθος τροπο....οπως εγραψες υπαρχουν κ ποιο αυστηρα δυναμομετρα συνεπως κ μετρησεις....καλες βολτες κ καλα χλμ
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
marioshadow
Διακεκριμένο μέλος
Διακεκριμένο μέλος
marioshadow

Αριθμός μηνυμάτων : 933
Φύλλο : Άντρας
Ηλικία : 35
Τόπος : Ξανθη
Ημερομηνία εγγραφής : 13/10/2012

Hayabusa - Σελίδα 3 Empty
#41ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Hayabusa   Hayabusa - Σελίδα 3 EmptyΔευ 25 Φεβ 2019 - 11:52

Απο την βάπτιση του γιού μου εννοείται πως δεν θα έλειπαν οι μηχανές...!!! celebrate vroomvroom


Hayabusa - Σελίδα 3 Bap_1810

Hayabusa - Σελίδα 3 Bap_1811
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
ptinotrofos
Χρυσό μέλος
Χρυσό μέλος
ptinotrofos

Αριθμός μηνυμάτων : 7822
Φύλλο : Άντρας
Ηλικία : 70
Τόπος : Άνω Λιόσια
Ημερομηνία εγγραφής : 13/01/2012

Hayabusa - Σελίδα 3 Empty
#42ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Hayabusa   Hayabusa - Σελίδα 3 EmptyΔευ 25 Φεβ 2019 - 13:58

Να ζήσει ο λεβεντης σου να τον χαίρεστε
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
marioshadow
Διακεκριμένο μέλος
Διακεκριμένο μέλος
marioshadow

Αριθμός μηνυμάτων : 933
Φύλλο : Άντρας
Ηλικία : 35
Τόπος : Ξανθη
Ημερομηνία εγγραφής : 13/10/2012

Hayabusa - Σελίδα 3 Empty
#43ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Hayabusa   Hayabusa - Σελίδα 3 EmptyΔευ 16 Μαρ 2020 - 10:39

Καλημέρα σας παιδιά!!! Πάει και το hayabusa... Πουλήθηκε πριν 2 μέρες... Καλό χρυσό αλλά δεν το χαιρόμουν όσο θα ηθέλα ειδικά τελευταία που δεν το καβαλούσα σχεδόν καθόλου. Ο αντικαταστάτης του ακούει στο όνομα Yamaha MT-09 SP και επιτέλους θα είναι η πρώτη μου μηχανή που αγοράζω καινούρια. Ο λόγως αντικατάστασης είναι η χρήση που προορίζεται και δυστηχώς το suzukι πλέον δεν έκανε για τις μετακινήσεις που το θέλω. (Πόλη και καμία μικρή βόλτα στα πέριξ) Αυτά από μένα, ένας κύκλος έκλεισε ένας άλλος ανοίγει!!! Θα ακολουθήσει και ανάλογο πόστ με φωτογραφίες και εντυπώσεις όταν το παραλάβω (Μάλλον την Τετάρτη)
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
ptinotrofos
Χρυσό μέλος
Χρυσό μέλος
ptinotrofos

Αριθμός μηνυμάτων : 7822
Φύλλο : Άντρας
Ηλικία : 70
Τόπος : Άνω Λιόσια
Ημερομηνία εγγραφής : 13/01/2012

Hayabusa - Σελίδα 3 Empty
#44ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Hayabusa   Hayabusa - Σελίδα 3 EmptyΔευ 16 Μαρ 2020 - 15:51

Να πάει στο καλό η busa και να την χαρεί αυτός που την πήρε. 
Κι εσύ να χαρείς το ολοκαίνουριο MT που είναι και μαμω τα μηχανάκια, 
Με το καλό να το παραλάβεις και να μας βάλεις και φωτο να το δούμε.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
marioshadow
Διακεκριμένο μέλος
Διακεκριμένο μέλος
marioshadow

Αριθμός μηνυμάτων : 933
Φύλλο : Άντρας
Ηλικία : 35
Τόπος : Ξανθη
Ημερομηνία εγγραφής : 13/10/2012

Hayabusa - Σελίδα 3 Empty
#45ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Hayabusa   Hayabusa - Σελίδα 3 EmptyΤρι 17 Μαρ 2020 - 11:12

Σε ευχαριστώ πολύ Κώστα!!! Ηταν σε φοβερή κατάσταση!!! Άσε άσε έχω τρελαθεί και δεν θα μπορώ να το χαρώ τώρα με τον ιό!!! Θα κάθομαι και θα το κοιτάω!!! Χαχα!!!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 

Hayabusa

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 3 από 4Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4  Επόμενο

 Παρόμοια θέματα

-
» Οι "300" της Hayabusa..
» FIAT 500 HAYABUSA
» CBRXX VS HAYABUSA
» Hayabusa accident!
» HAYABUSA vs R1 vs ZZR1100 vs CBR 1100XX

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
 :: Άλλα θέματα :: Φωτογραφικό υλικό-
^ Back to Top