Καλωσήρθατε στο φόρουμ cbr.

Συνδεθείτε, για να έχετε πρόσβαση σε όλα τα forum και τις κατηγορίες των δημόσιων συζητήσεων.
* CBR 125
* CBR 250
* CBR 600
* CBR 1000
* CBR 1100 XX
* Επαγγέλματα/ασχολίες
* Γενικές συζητήσεις
* Ψηφοφορία
* Νέα
* Τεχνικά θέματα
* Είδη ρουχισμού/ Βαλίτσες / Ηλεκτρονικά
* Εκδηλώσεις / Βόλτες / Ταξίδια
* Φωτογραφικό υλικό
* Videos
* Τέχνη
* Ανέκδοτα και Χιούμορ
* Αγγελίες
* Νομοί Ελλάδος (Το Φόρουμ ανά Νομό)
* Ενδιαφέροντα-Hobbies

και πολλές ακόμη υποκατηγορίες!!

Μπορείτε να κάνετε την εγγραφή σας δωρεάν, διαρκεί μόνο λίγα δευτερόλεπτα και σας δίνει την δυνατότητα να συμμετέχετε στις δημόσιες συζητήσεις.

Ευχόμαστε να έχετε μια καλή διαμονή στην σελίδα μας.
Καλωσήρθατε στο φόρουμ cbr.

Συνδεθείτε, για να έχετε πρόσβαση σε όλα τα forum και τις κατηγορίες των δημόσιων συζητήσεων.
* CBR 125
* CBR 250
* CBR 600
* CBR 1000
* CBR 1100 XX
* Επαγγέλματα/ασχολίες
* Γενικές συζητήσεις
* Ψηφοφορία
* Νέα
* Τεχνικά θέματα
* Είδη ρουχισμού/ Βαλίτσες / Ηλεκτρονικά
* Εκδηλώσεις / Βόλτες / Ταξίδια
* Φωτογραφικό υλικό
* Videos
* Τέχνη
* Ανέκδοτα και Χιούμορ
* Αγγελίες
* Νομοί Ελλάδος (Το Φόρουμ ανά Νομό)
* Ενδιαφέροντα-Hobbies

και πολλές ακόμη υποκατηγορίες!!

Μπορείτε να κάνετε την εγγραφή σας δωρεάν, διαρκεί μόνο λίγα δευτερόλεπτα και σας δίνει την δυνατότητα να συμμετέχετε στις δημόσιες συζητήσεις.

Ευχόμαστε να έχετε μια καλή διαμονή στην σελίδα μας.



 
ΦόρουμLatest imagesΑναζήτησηΕγγραφήΣύνδεση

Μοιραστείτε
 

 Φτιαχνοντας την κουκλιτσα μου!

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω 
Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 12 ... 20, 21, 22
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
Thodo L200
Χρυσό μέλος
Χρυσό μέλος
Thodo L200

Αριθμός μηνυμάτων : 6282
Φύλλο : Άντρας
Ηλικία : 50
Ημερομηνία εγγραφής : 06/12/2011

Φτιαχνοντας την κουκλιτσα μου! - Σελίδα 22 Empty
#316ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Φτιαχνοντας την κουκλιτσα μου!   Φτιαχνοντας την κουκλιτσα μου! - Σελίδα 22 EmptyΠεμ 28 Αυγ 2014 - 23:46

Εγινε αλλαγη αλυσιδογραναζων στα πιο οικονομικα (JT), γιατι απλα...εφευγαν κομματια απ την αλυσιδα, ετσι οπως ακουγεται, και επειδη δεν εχω καταληξει ακομα αν θα πουληθει γιατι βαρεθηκα να ειναι τοσο πολυπλοκο και να μην μπορω να φτιαξω πραγματα ευκολα μονος μου, οποτε αρχισα να σπαζομαι και δεν ασχολουμαι για την ωρα με τα σωληνακια, αν αναλογιστω βεβαια οτι τα χρηματα μου φαινονται καλα για το συμπλεκτη, πιστευω οτι με κατω απο 150 ισως θα χουν αλλαχτει ολα τον φρενων, μια υποθεση κανω, αν κρατηθει τελικα θα γινει αυτη η αλλαγη οποτε θα ενημερωσω ακριβως...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
ptinotrofos
Χρυσό μέλος
Χρυσό μέλος
ptinotrofos

Αριθμός μηνυμάτων : 7822
Φύλλο : Άντρας
Ηλικία : 70
Τόπος : Άνω Λιόσια
Ημερομηνία εγγραφής : 13/01/2012

Φτιαχνοντας την κουκλιτσα μου! - Σελίδα 22 Empty
#317ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Φτιαχνοντας την κουκλιτσα μου!   Φτιαχνοντας την κουκλιτσα μου! - Σελίδα 22 EmptyΠαρ 29 Αυγ 2014 - 1:31

Θοδωρή έχω το ΧΧ απο το 2003 και το μόνο που κάνω είναι να το πηγαίνω κάθε Μάϊο για σέρβις και έλεγχο, το μεγαλύτερο κόστος είναι τα αντ/κα τα εργατικά δεν είναι πολλά για τόση δουλειά. Ο άνθρωπος δουλεύει εντατικά 3-4 ώρες και για να κάνω εγώ αυτές τις δουλειές θέλω 3-4 μέρες και δεν έχω και τα εργαλεία, ράμπα, στάντς, κ.α. Προτιμώ τον ελεύθερο χρόνο μου (οταν υπάρχει) να πάω μια βόλτα από το να λύνω και να δένω το μηχανάκι μια για το ένα και μια για τ άλλο. και με αυτό τον τρόπο δεν είχα ποτέ και προβλήματα.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Thodo L200
Χρυσό μέλος
Χρυσό μέλος
Thodo L200

Αριθμός μηνυμάτων : 6282
Φύλλο : Άντρας
Ηλικία : 50
Ημερομηνία εγγραφής : 06/12/2011

Φτιαχνοντας την κουκλιτσα μου! - Σελίδα 22 Empty
#318ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Φτιαχνοντας την κουκλιτσα μου!   Φτιαχνοντας την κουκλιτσα μου! - Σελίδα 22 EmptyΠαρ 29 Αυγ 2014 - 1:49

Εχει συγκεκριμενα διαστηματα σερβις που εχω ακουσει τα παντα οσον αφορα αυτα, κανεις μεχρι τωρα δεν εχει βρει αν φταιει το οργανο της θερμοκρασιας ή κατι αλλο και εβριζα τοσο τη χοντα για τα σωληνακια συμπλεκτη και φρενων ετσι οπως τα χουν που πρεπει να μ ακουσαν στην ιαπωνια...επιπλεον κουραστηκα με τα κλιπον και αν το κρατησω θα τ αλλαξω και κουραστηκα και με την ταχυτητα γιατι οταν τα παει με προδιαθετει να τα παω κι εγω, ειναι η στραβομαρα μου αυτη, αυτο δεν ανοιγει το γκαζι μονο του αλλα αφου τα παει τοσο ευκολα δεν κρατιεμαι, θα εξαρτηθουν πολλα απο το θεμα εργασιας και πολης που θα βρεθω, κι επειδη μονο μηχανη θα χω δε θα με βολευει πηγαινε ελα μεσα σε κινηση, θα ναι λιγο ακομα κουραστικο, θα δουμε, ειναι πολλα μαζεμενα και ολα τα πληρωσα ...μη πω και πανω απο μια φορα χωρις λογο μεσα στο 9μηνο που το χω...ειναι και οικονομικο το θεμα που θελω να κανω εργασιες μονος μου...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 

Φτιαχνοντας την κουκλιτσα μου!

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 22 από 22Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 12 ... 20, 21, 22

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
 :: CBR Forums ::   :: Ανακατασκευές/Βελτιώσεις-
^ Back to Top