Καλωσήρθατε στο φόρουμ cbr.

Συνδεθείτε, για να έχετε πρόσβαση σε όλα τα forum και τις κατηγορίες των δημόσιων συζητήσεων.
* CBR 125
* CBR 250
* CBR 600
* CBR 1000
* CBR 1100 XX
* Επαγγέλματα/ασχολίες
* Γενικές συζητήσεις
* Ψηφοφορία
* Νέα
* Τεχνικά θέματα
* Είδη ρουχισμού/ Βαλίτσες / Ηλεκτρονικά
* Εκδηλώσεις / Βόλτες / Ταξίδια
* Φωτογραφικό υλικό
* Videos
* Τέχνη
* Ανέκδοτα και Χιούμορ
* Αγγελίες
* Νομοί Ελλάδος (Το Φόρουμ ανά Νομό)
* Ενδιαφέροντα-Hobbies

και πολλές ακόμη υποκατηγορίες!!

Μπορείτε να κάνετε την εγγραφή σας δωρεάν, διαρκεί μόνο λίγα δευτερόλεπτα και σας δίνει την δυνατότητα να συμμετέχετε στις δημόσιες συζητήσεις.

Ευχόμαστε να έχετε μια καλή διαμονή στην σελίδα μας.
Καλωσήρθατε στο φόρουμ cbr.

Συνδεθείτε, για να έχετε πρόσβαση σε όλα τα forum και τις κατηγορίες των δημόσιων συζητήσεων.
* CBR 125
* CBR 250
* CBR 600
* CBR 1000
* CBR 1100 XX
* Επαγγέλματα/ασχολίες
* Γενικές συζητήσεις
* Ψηφοφορία
* Νέα
* Τεχνικά θέματα
* Είδη ρουχισμού/ Βαλίτσες / Ηλεκτρονικά
* Εκδηλώσεις / Βόλτες / Ταξίδια
* Φωτογραφικό υλικό
* Videos
* Τέχνη
* Ανέκδοτα και Χιούμορ
* Αγγελίες
* Νομοί Ελλάδος (Το Φόρουμ ανά Νομό)
* Ενδιαφέροντα-Hobbies

και πολλές ακόμη υποκατηγορίες!!

Μπορείτε να κάνετε την εγγραφή σας δωρεάν, διαρκεί μόνο λίγα δευτερόλεπτα και σας δίνει την δυνατότητα να συμμετέχετε στις δημόσιες συζητήσεις.

Ευχόμαστε να έχετε μια καλή διαμονή στην σελίδα μας.



 
ΦόρουμLatest imagesΑναζήτησηΕγγραφήΣύνδεση

Μοιραστείτε
 

 Φτιαχνοντας την κουκλιτσα μου!

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω 
Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 12 ... 20, 21, 22  Επόμενο
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
Thodo L200
Χρυσό μέλος
Χρυσό μέλος
Thodo L200

Αριθμός μηνυμάτων : 6282
Φύλλο : Άντρας
Ηλικία : 50
Ημερομηνία εγγραφής : 06/12/2011

Φτιαχνοντας την κουκλιτσα μου! - Σελίδα 21 Empty
#301ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Φτιαχνοντας την κουκλιτσα μου!   Φτιαχνοντας την κουκλιτσα μου! - Σελίδα 21 EmptyΣαβ 26 Ιουλ 2014 - 15:46

και εν τω μεταξυ επειδη δεν προλαβα να ξαναβαλω τα τελικα οποιος δεν εχει ακουσει πως κανει το ΧΧ χωρις τελικα θα τ ακουσει σε λιγο... laughing laughing 

Παντως στις χαμηλες ειναι ψιλοψοφιο...εως χοντροψοφιο...χαχαχα
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Thodo L200
Χρυσό μέλος
Χρυσό μέλος
Thodo L200

Αριθμός μηνυμάτων : 6282
Φύλλο : Άντρας
Ηλικία : 50
Ημερομηνία εγγραφής : 06/12/2011

Φτιαχνοντας την κουκλιτσα μου! - Σελίδα 21 Empty
#302ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Φτιαχνοντας την κουκλιτσα μου!   Φτιαχνοντας την κουκλιτσα μου! - Σελίδα 21 EmptyΣαβ 26 Ιουλ 2014 - 16:18

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
ptinotrofos
Χρυσό μέλος
Χρυσό μέλος
ptinotrofos

Αριθμός μηνυμάτων : 7822
Φύλλο : Άντρας
Ηλικία : 70
Τόπος : Άνω Λιόσια
Ημερομηνία εγγραφής : 13/01/2012

Φτιαχνοντας την κουκλιτσα μου! - Σελίδα 21 Empty
#303ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Φτιαχνοντας την κουκλιτσα μου!   Φτιαχνοντας την κουκλιτσα μου! - Σελίδα 21 EmptyΣαβ 26 Ιουλ 2014 - 16:23

Thodo L200 έγραψε:
και τωρα ειμαστε ετοιμοι για βιδωμα στο πανω παξιμαδι και φυγαμε...

[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]

Απο κάτω πάει??  Εγώ είχα την εντύπωση ότι πάει από πάνω.

ο.κ μπερδεύτηκα από πάνω είναι.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Thodo L200
Χρυσό μέλος
Χρυσό μέλος
Thodo L200

Αριθμός μηνυμάτων : 6282
Φύλλο : Άντρας
Ηλικία : 50
Ημερομηνία εγγραφής : 06/12/2011

Φτιαχνοντας την κουκλιτσα μου! - Σελίδα 21 Empty
#304ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Φτιαχνοντας την κουκλιτσα μου!   Φτιαχνοντας την κουκλιτσα μου! - Σελίδα 21 EmptyΣαβ 26 Ιουλ 2014 - 16:35

το πανω μερος του αμορτισερ ειναι αυτο...οπως βλεπεις απο πανω, πλαστικο καλυμα μπαταριας, παξιμαδι, κοματι σκελετου, ακριβως απο κατω μπαινει το πλακακι...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Thodo L200
Χρυσό μέλος
Χρυσό μέλος
Thodo L200

Αριθμός μηνυμάτων : 6282
Φύλλο : Άντρας
Ηλικία : 50
Ημερομηνία εγγραφής : 06/12/2011

Φτιαχνοντας την κουκλιτσα μου! - Σελίδα 21 Empty
#305ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Φτιαχνοντας την κουκλιτσα μου!   Φτιαχνοντας την κουκλιτσα μου! - Σελίδα 21 EmptyΣαβ 26 Ιουλ 2014 - 16:39

Στη φωτο ειναι πριν το βιδωμα του παξιμαδιου, μετα το πλακακι κρυβεται εντελως απο το δοντι που ανεφερα πριν, τωρα οδηγικα επειδη ειχα και τρελο ηχο χωρις εξατμισεις δε μπορεσα να καταλαβω διαφορα θα δω και το βραδυ και θα γραψω αν ειναι κατι που φαινεται ευκολα, δεν εχω και πισω λαστιχο και εχω κοψει τα αποτομα, παρεπιπτωντος, τα λαστιχα περιπου στις 6.500 ηταν χωρις χιλιοστα στη μεση εχω κανει αλλα 700+χλμ πολυ χαλαρα ομως και συνεχιζω, εχει καιρο ακομα, με ευλαβια ομως και το γκαζι και τα φρενα μεχρι 100-120χλμ την ωρα...αναγκαστικη οικονομια τι να κανουμε...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
ptinotrofos
Χρυσό μέλος
Χρυσό μέλος
ptinotrofos

Αριθμός μηνυμάτων : 7822
Φύλλο : Άντρας
Ηλικία : 70
Τόπος : Άνω Λιόσια
Ημερομηνία εγγραφής : 13/01/2012

Φτιαχνοντας την κουκλιτσα μου! - Σελίδα 21 Empty
#306ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Φτιαχνοντας την κουκλιτσα μου!   Φτιαχνοντας την κουκλιτσα μου! - Σελίδα 21 EmptyΣαβ 26 Ιουλ 2014 - 17:13

Προσοχή γιατί τα σύρματα βγαίνουν πολύ γρηγορότερα απ' ότι τα περιμένεις, την έχω πατήσει δύο φορές.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Thodo L200
Χρυσό μέλος
Χρυσό μέλος
Thodo L200

Αριθμός μηνυμάτων : 6282
Φύλλο : Άντρας
Ηλικία : 50
Ημερομηνία εγγραφής : 06/12/2011

Φτιαχνοντας την κουκλιτσα μου! - Σελίδα 21 Empty
#307ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Φτιαχνοντας την κουκλιτσα μου!   Φτιαχνοντας την κουκλιτσα μου! - Σελίδα 21 EmptyΣαβ 26 Ιουλ 2014 - 17:24

Εχω το νου μου...2 φιλοι λαστιχαδες που τα ειδαν μου παν οτι αν τα προσεξω πολυ θα κρατησουν ισως και πανω απο 500χλμ ακομα...αλλα με μια υπερβολη μπορει να να δειξει λινα...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Thodo L200
Χρυσό μέλος
Χρυσό μέλος
Thodo L200

Αριθμός μηνυμάτων : 6282
Φύλλο : Άντρας
Ηλικία : 50
Ημερομηνία εγγραφής : 06/12/2011

Φτιαχνοντας την κουκλιτσα μου! - Σελίδα 21 Empty
#308ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Φτιαχνοντας την κουκλιτσα μου!   Φτιαχνοντας την κουκλιτσα μου! - Σελίδα 21 EmptyΣαβ 26 Ιουλ 2014 - 23:04

Πρωτες εντυπωσεις απο στριψιμο...αυριο θα ξερω σιγουρα αν επαιξε ρολο η ελλειψη 25-30 κιλων απο τα τελικα αλλα ...εχω να κανω τετοιο γρηγορο στριψιμο, αλλαγες πορειας και κρατημα γραμμης εως και αλλαγες γραμμης μεσα στη στροφη παντα σε κλειστα κομματια, απο τοτε που ειχα το rgvγ250...απιθανο....

και ολα αυτα παντα με τις γνωστες...αρυθμιστες αναρτησεις, δεν θεωρειται ρυθμισμα αυτα που εχω κανει εγω μιας και δεν γνωριζω απ αυτα.

Λιγο βαρος περισσοτερο και στο σωμα, αισθητα, αλλα με το καλο θα εχω και λυση γι αυτο οικονομικη, θα ενημερωσω...

ΥΓ Ισως βεβαια οσο γινεται περισσοτερο μπροσθοβαρο να κινδυνευει πιο πολυ απο lowside...αλλα δεν ειμαι ειδικος σε κατι τετοια ασχετος ειμαι...για την ωρα προσοχη να δειξει πως λειτουργει
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
ptinotrofos
Χρυσό μέλος
Χρυσό μέλος
ptinotrofos

Αριθμός μηνυμάτων : 7822
Φύλλο : Άντρας
Ηλικία : 70
Τόπος : Άνω Λιόσια
Ημερομηνία εγγραφής : 13/01/2012

Φτιαχνοντας την κουκλιτσα μου! - Σελίδα 21 Empty
#309ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Φτιαχνοντας την κουκλιτσα μου!   Φτιαχνοντας την κουκλιτσα μου! - Σελίδα 21 EmptyΚυρ 27 Ιουλ 2014 - 10:57

Νομίζω ότι το καλύτερο στρίψιμο οφείλετε αποκλειστικά  στα +12mm πίσω. δεν έχω ακούσει κανέναν να στρίβει καλύτερα επειδή έβγαλε τις εξατμίσεις. Το μόνο ίσως ότι ελαφραίνοντας ανέβηκε κι άλλο το πίσω μέρος αλλάζοντας τη γεωμετρία αλλά αυτό ρυθμίζεται.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Thodo L200
Χρυσό μέλος
Χρυσό μέλος
Thodo L200

Αριθμός μηνυμάτων : 6282
Φύλλο : Άντρας
Ηλικία : 50
Ημερομηνία εγγραφής : 06/12/2011

Φτιαχνοντας την κουκλιτσα μου! - Σελίδα 21 Empty
#310ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Φτιαχνοντας την κουκλιτσα μου!   Φτιαχνοντας την κουκλιτσα μου! - Σελίδα 21 EmptyΚυρ 27 Ιουλ 2014 - 11:32

Μπερδευτηκες...εβγαλα τα 4,6χιλ και εβαλα τα 5,8...στα 12 μαλλον πεφτεις, χαχαχα
Αρα τωρα εχει 5,8χιλ σηκωμα ουρας και μπροστα οπως το ειχα δηλαδη στα 41χιλ...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Thodo L200
Χρυσό μέλος
Χρυσό μέλος
Thodo L200

Αριθμός μηνυμάτων : 6282
Φύλλο : Άντρας
Ηλικία : 50
Ημερομηνία εγγραφής : 06/12/2011

Φτιαχνοντας την κουκλιτσα μου! - Σελίδα 21 Empty
#311ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Φτιαχνοντας την κουκλιτσα μου!   Φτιαχνοντας την κουκλιτσα μου! - Σελίδα 21 EmptyΚυρ 27 Ιουλ 2014 - 11:36

Τωρα παω να βαλω τα τελικα, τα αφησα εκτος για να κανω και εναν ελεγχο στις θερμοκρασιες λογω οτι θα φευγαν πιο ελευθερα τα καυσαερια, τζιφος , ουτε η φισα ηταν, οι θερμοκρασιες συνεχιζουν αλλα θα βρεθει ακρη, το ψαχνω μεσω του cbrxx.com εχουν κι αλλα μελη ιδια προβληματα, καποιος θα βρει τη λυση.
Οποτε το βραδυ με τα τελικα πανω θα ξαναδω παλι και το στριψιμο και θα...αναφερω...παντως με το φοβο της θερμοκρασιας και των ελαστικων χαλαω λιγα σε βενζινη, 6-6,5λιτρα/100...καλο ειναι κι αυτο για αλλαγη... laughing laughing laughing 
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
ptinotrofos
Χρυσό μέλος
Χρυσό μέλος
ptinotrofos

Αριθμός μηνυμάτων : 7822
Φύλλο : Άντρας
Ηλικία : 70
Τόπος : Άνω Λιόσια
Ημερομηνία εγγραφής : 13/01/2012

Φτιαχνοντας την κουκλιτσα μου! - Σελίδα 21 Empty
#312ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Φτιαχνοντας την κουκλιτσα μου!   Φτιαχνοντας την κουκλιτσα μου! - Σελίδα 21 EmptyΚυρ 27 Ιουλ 2014 - 11:57

Thodo L200 έγραψε:
Μπερδευτηκες...εβγαλα τα 4,6χιλ και εβαλα τα 5,8...στα 12 μαλλον πεφτεις, χαχαχα
Αρα τωρα εχει 5,8χιλ σηκωμα ουρας και μπροστα οπως το ειχα δηλαδη στα 41χιλ...

Ξέχασα να βάλω το κόμμα. laughing 
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Thodo L200
Χρυσό μέλος
Χρυσό μέλος
Thodo L200

Αριθμός μηνυμάτων : 6282
Φύλλο : Άντρας
Ηλικία : 50
Ημερομηνία εγγραφής : 06/12/2011

Φτιαχνοντας την κουκλιτσα μου! - Σελίδα 21 Empty
#313ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Φτιαχνοντας την κουκλιτσα μου!   Φτιαχνοντας την κουκλιτσα μου! - Σελίδα 21 EmptyΚυρ 27 Ιουλ 2014 - 12:05

Nαι δε το σκεφτηκα το +1,2 χαχαχαχαχαχαχαχα
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Thodo L200
Χρυσό μέλος
Χρυσό μέλος
Thodo L200

Αριθμός μηνυμάτων : 6282
Φύλλο : Άντρας
Ηλικία : 50
Ημερομηνία εγγραφής : 06/12/2011

Φτιαχνοντας την κουκλιτσα μου! - Σελίδα 21 Empty
#314ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Φτιαχνοντας την κουκλιτσα μου!   Φτιαχνοντας την κουκλιτσα μου! - Σελίδα 21 EmptyΔευ 25 Αυγ 2014 - 17:20

Μετα την αλλαγη στα λαστιχα και τα πρωτα 2.300χλμ με τα καινουργια που φαινονται οτι θα αντεξουν για πολλα χλμ σε σχεση με τα s20, θα δουμε εν καιρω, σημερα εγινε αλλαγη στο σωληνακι συμπλεκτη.

Η μηχανη ηταν σε ακινησια απ την Πεμπτη λογω σκισιματος στο σωληνακι συμπλεκτη, μαλλον δεν αντεξε τη συγκινηση με τοσα χλμ μαζεμενα laughing laughing Το καινουργιο μπηκε υψηλης. Βασικα λυθηκε ολο, τα υγρα ηταν μαυρα κι αραχνα, το πηρα στο χερι, πεταχτηκα σε καταστημα στη σπυρου πατση με το ...ZRX 1200 φιλου...ωραιο μηχανακι, πολυ ωραιο, λετε να γινω καβασακιας στα γεραματα? laughing φτιαχτηκε καινουργιο HEL υψηλης μεσα σε 5 λεπτα, κοστισε 28 ευρω και τοποθετηθηκε. Η εργασια ηταν προσωπικη και ευκολη οποτε μηδεν κοστος εκει. Τα αποτελεσματα, πιο σταθερη αισθηση. Θα μαθω και τιμη για κομπλε σετ σωληνακια υψηλης για φρενα αυτες τις μερες...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
ptinotrofos
Χρυσό μέλος
Χρυσό μέλος
ptinotrofos

Αριθμός μηνυμάτων : 7822
Φύλλο : Άντρας
Ηλικία : 70
Τόπος : Άνω Λιόσια
Ημερομηνία εγγραφής : 13/01/2012

Φτιαχνοντας την κουκλιτσα μου! - Σελίδα 21 Empty
#315ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Φτιαχνοντας την κουκλιτσα μου!   Φτιαχνοντας την κουκλιτσα μου! - Σελίδα 21 EmptyΤρι 26 Αυγ 2014 - 18:31

Αναμένουμε εναγωνίως!!!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 

Φτιαχνοντας την κουκλιτσα μου!

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 21 από 22Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 12 ... 20, 21, 22  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
 :: CBR Forums ::   :: Ανακατασκευές/Βελτιώσεις-
^ Back to Top