Καλωσήρθατε στο φόρουμ cbr.

Συνδεθείτε, για να έχετε πρόσβαση σε όλα τα forum και τις κατηγορίες των δημόσιων συζητήσεων.
* CBR 125
* CBR 250
* CBR 600
* CBR 1000
* CBR 1100 XX
* Επαγγέλματα/ασχολίες
* Γενικές συζητήσεις
* Ψηφοφορία
* Νέα
* Τεχνικά θέματα
* Είδη ρουχισμού/ Βαλίτσες / Ηλεκτρονικά
* Εκδηλώσεις / Βόλτες / Ταξίδια
* Φωτογραφικό υλικό
* Videos
* Τέχνη
* Ανέκδοτα και Χιούμορ
* Αγγελίες
* Νομοί Ελλάδος (Το Φόρουμ ανά Νομό)
* Ενδιαφέροντα-Hobbies

και πολλές ακόμη υποκατηγορίες!!

Μπορείτε να κάνετε την εγγραφή σας δωρεάν, διαρκεί μόνο λίγα δευτερόλεπτα και σας δίνει την δυνατότητα να συμμετέχετε στις δημόσιες συζητήσεις.

Ευχόμαστε να έχετε μια καλή διαμονή στην σελίδα μας.
Καλωσήρθατε στο φόρουμ cbr.

Συνδεθείτε, για να έχετε πρόσβαση σε όλα τα forum και τις κατηγορίες των δημόσιων συζητήσεων.
* CBR 125
* CBR 250
* CBR 600
* CBR 1000
* CBR 1100 XX
* Επαγγέλματα/ασχολίες
* Γενικές συζητήσεις
* Ψηφοφορία
* Νέα
* Τεχνικά θέματα
* Είδη ρουχισμού/ Βαλίτσες / Ηλεκτρονικά
* Εκδηλώσεις / Βόλτες / Ταξίδια
* Φωτογραφικό υλικό
* Videos
* Τέχνη
* Ανέκδοτα και Χιούμορ
* Αγγελίες
* Νομοί Ελλάδος (Το Φόρουμ ανά Νομό)
* Ενδιαφέροντα-Hobbies

και πολλές ακόμη υποκατηγορίες!!

Μπορείτε να κάνετε την εγγραφή σας δωρεάν, διαρκεί μόνο λίγα δευτερόλεπτα και σας δίνει την δυνατότητα να συμμετέχετε στις δημόσιες συζητήσεις.

Ευχόμαστε να έχετε μια καλή διαμονή στην σελίδα μας.



 
ΦόρουμLatest imagesΑναζήτησηΕγγραφήΣύνδεση

Μοιραστείτε
 

 Τι κράνος φοράτε?

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω 
Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3 ... 6, 7, 8 ... 11, 12, 13  Επόμενο

Τι κράνος φοράτε
 Shark
 Shoei
 Arai
 Agv
 Airoh
 Kbc
 Ogk
 Bell
 Suomy
 Scorpion
 Nolan
 ΑΛΛΟ
Επισκόπηση αποτελεσμάτων
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
ptinotrofos
Χρυσό μέλος
Χρυσό μέλος
ptinotrofos

Αριθμός μηνυμάτων : 7822
Φύλλο : Άντρας
Ηλικία : 70
Τόπος : Άνω Λιόσια
Ημερομηνία εγγραφής : 13/01/2012

Τι κράνος φοράτε? - Σελίδα 7 Empty
#91ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Τι κράνος φοράτε?   Τι κράνος φοράτε? - Σελίδα 7 EmptyΤρι 17 Δεκ 2013 - 11:23

Thodo L200 έγραψε:
Μπορω να πω απο χθες οτι το arai με εβγαλε ασπροπροσωπο. Βροχη και σκουπισμα με το γαντι και καθαριζε, θαμπωμα κανενα απολυτως, τα μονα μειονεκτηματα θορυβος - που θα το ξαναελεγξω ομως χωρις αερα - στη χθεσινη βροχη με αερα που κοντευε να με πεταξει, και λιγο το βαρος που ισως και να το συνηθισω, αφου συνηθισω να κοιταω και καθρεπτες γιατι ειχα την τασει να γυριζω πισω απο παλια συνηθεια.

ΥΓ[ Δεν ειχα καθρεπτες σε καμια αλλη μοτοσυκλετα!
]

oyoyoyoy κάγκουρα ουουου ουουουου
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
beerakos
Μέλος
Μέλος
beerakos

Αριθμός μηνυμάτων : 69
Φύλλο : Άντρας
Ηλικία : 38
Τόπος : Θεσσαλονίκη
Ημερομηνία εγγραφής : 25/12/2013

Τι κράνος φοράτε? - Σελίδα 7 Empty
#92ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Τι κράνος φοράτε?   Τι κράνος φοράτε? - Σελίδα 7 EmptyΠεμ 26 Δεκ 2013 - 20:42

εχω ενα scorpion exo1000 και η αληθεια ειναι οτι με την transapl ηταν καλο δεν ειχα προβληματα ουτε θοριβο ουτε τιποτα.
Τωρα μετα απο 4 χρονια καθημερινης χρησης και με την cbr που η ταχητητα ειναι σαφος μεγαλητερη εχω πολυ θορηβο και σκεφτομαι να το αλαξω αλλα δεν ξερω τι να παρω.η shoei η arai θα παρω.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
ptinotrofos
Χρυσό μέλος
Χρυσό μέλος
ptinotrofos

Αριθμός μηνυμάτων : 7822
Φύλλο : Άντρας
Ηλικία : 70
Τόπος : Άνω Λιόσια
Ημερομηνία εγγραφής : 13/01/2012

Τι κράνος φοράτε? - Σελίδα 7 Empty
#93ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Τι κράνος φοράτε?   Τι κράνος φοράτε? - Σελίδα 7 EmptyΠαρ 27 Δεκ 2013 - 9:51

beerakos έγραψε:
εχω ενα scorpion exo1000 και η αληθεια ειναι οτι με την transapl ηταν καλο δεν ειχα προβληματα ουτε θοριβο ουτε τιποτα.
Τωρα μετα απο 4 χρονια καθημερινης χρησης και με την cbr που η ταχητητα ειναι σαφος μεγαλητερη  εχω πολυ θορηβο και σκεφτομαι να το αλαξω αλλα δεν ξερω τι να παρω.η shoei η arai θα παρω.

Και τα δύο είναι κορυφαία,  όποιο  σου κάθετε καλύτερα στο κεφάλι αλλά το θόρυβό τους τον έχουνε, επί τούτου είναι πιο αδύνατα χαμηλά στα πλαϊνά για να έχεις καλή επαφή με το περιβάλλον.  Έχουν όμως άριστη αεροδυναμική και δεν πιάνεται ο σβέρκος σου στα ταξίδια, ούτε κουνιέται το κεφάλι σου πέρα-δώθε λες και είσαι βλαμμένος.  Για το θόρυβο ωτοασπίδες.


ΥΓ Αν πρόκειται να αγοράσεις στο ίντερνετ θα βρεις στα μισά λεφτά.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
beerakos
Μέλος
Μέλος
beerakos

Αριθμός μηνυμάτων : 69
Φύλλο : Άντρας
Ηλικία : 38
Τόπος : Θεσσαλονίκη
Ημερομηνία εγγραφής : 25/12/2013

Τι κράνος φοράτε? - Σελίδα 7 Empty
#94ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Τι κράνος φοράτε?   Τι κράνος φοράτε? - Σελίδα 7 EmptyΠαρ 27 Δεκ 2013 - 10:58

ευχαριστω πολυ για την συμβουλη.οσο για το θορυβο θα το συνηθησω γιατι σκεφτομαι να παρω bluetooth ενδοεπικοινονια.γτ ειμαι συνεχεια πανω στη μηχανη και χρειαζεται το κινητο τουλαχιστον να ξερω οτι χτιπαει για να σταματησω και να μηλησω.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
ptinotrofos
Χρυσό μέλος
Χρυσό μέλος
ptinotrofos

Αριθμός μηνυμάτων : 7822
Φύλλο : Άντρας
Ηλικία : 70
Τόπος : Άνω Λιόσια
Ημερομηνία εγγραφής : 13/01/2012

Τι κράνος φοράτε? - Σελίδα 7 Empty
#95ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Τι κράνος φοράτε?   Τι κράνος φοράτε? - Σελίδα 7 EmptyΠαρ 27 Δεκ 2013 - 12:34

Μια φτηνή λύση είναι το χαντς φρη , έχεις το κινητό στη μέσα τσέπη του μπουφάν περνάς το καλώδιο από το λαιμό βάζεις τα ακουστικά στα αυτιά (παίζουν και ρόλο ωτοασπίδας) από πάνω μπαλακλάβα για να μην φεύγουν τα ακουστικά από τη θέση τους όταν βάζεις το κράνος και είσαι οκ. Εγώ αυτό κάνω για να ακούω τις φωνητικές οδηγίες του GPS. Τώρα αν θέλεις να μιλάς και με τον-τη συνεπιβάτη θα ξηλωθείς για ενδοεπικοινωνία.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Erecozi
Ασημένιο μέλος
Ασημένιο μέλος
Erecozi

Αριθμός μηνυμάτων : 5077
Φύλλο : Άντρας
Ηλικία : 41
Ημερομηνία εγγραφής : 20/11/2012

Τι κράνος φοράτε? - Σελίδα 7 Empty
#96ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Τι κράνος φοράτε?   Τι κράνος φοράτε? - Σελίδα 7 EmptyΣαβ 28 Δεκ 2013 - 0:54

η πακετο κινητης με απεριοριστη ομιλια η με 1500 λεπτα η οτι παιζει στην αγορα αν ψαξεις ολο και θα βρεις.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
k0stas.k1979
Μέλος
Μέλος
k0stas.k1979

Αριθμός μηνυμάτων : 121
Φύλλο : Άντρας
Ηλικία : 44
Τόπος : Αθήνα - Βόλος
Ημερομηνία εγγραφής : 16/10/2013

Τι κράνος φοράτε? - Σελίδα 7 Empty
#97ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Τι κράνος φοράτε?   Τι κράνος φοράτε? - Σελίδα 7 EmptyΣαβ 28 Δεκ 2013 - 9:50

Οταν βγαινω για αγριες καταστασεις wink shoei x spirit. Φοβερο κρανος απιστευτα σταθερο στα πολλα και μου επιτρεπει μεγαλη ελευθερια κινηεων στο κεφαλι. Απλα αψογο και ταιριαζει και γαντι στη κεφαλα μου. Για πιο χαααλαρα και ηρεμες βολτες ωπου θελω απλα ηχομονωση shark rsi. Οχι πολυ σταθερο στα πολλα αφου οποτε το εχω δοκιμασει απο τα 200 και πανω το κεφαλι μου παιζει συνεχεια. Βεβαια ολα σχετικα ειναι γιατι ειμαι και 1.83 και το 1000 ειναι μινιον για τα μετρα μου και τα κυβικα μου. Και για να πηγαινω γυρω γυρω με το sh και να μη με κοφτει αν θα μου το φανε, γδαρουν, πεσει κλπ ενα held σπαστο. Μεγαλη ευκολια το σπαστο παντως αλλα δε θα ηθελα να πεσω ποτε με δαυτο!!!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Meletis
Ασημένιο μέλος
Ασημένιο μέλος
Meletis

Αριθμός μηνυμάτων : 3210
Φύλλο : Άντρας
Τόπος : Πετρούπολη
Ημερομηνία εγγραφής : 14/10/2012

Τι κράνος φοράτε? - Σελίδα 7 Empty
#98ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Τι κράνος φοράτε?   Τι κράνος φοράτε? - Σελίδα 7 EmptyΣαβ 28 Δεκ 2013 - 16:18

Ευθυμη όπως είδες υπάρχει και δεύτερος με scorpion exo1000 και είμαι εγώ !!
Καλο κράνος εάν δεν έχεις πολλές απαιτήσεις !!
Εάν φουσκωσεις τα πλαινα γίνεται ανεκτό , αν και δεν σφραγίζει καλα η ζελατινα !!!
Το επόμενο μου πάντως θα ειναι Schubert !!!
Έχω ακούσει τα καλύτερα !!!!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
beerakos
Μέλος
Μέλος
beerakos

Αριθμός μηνυμάτων : 69
Φύλλο : Άντρας
Ηλικία : 38
Τόπος : Θεσσαλονίκη
Ημερομηνία εγγραφής : 25/12/2013

Τι κράνος φοράτε? - Σελίδα 7 Empty
#99ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Τι κράνος φοράτε?   Τι κράνος φοράτε? - Σελίδα 7 EmptyΣαβ 28 Δεκ 2013 - 19:19

Τι να σου πω Μελετη.Ενω ειναι κρανος που φενεται για πιο sport εγω το θεωρω πιο touring.Με την Trancalp δεν ειχα τοσο θεμα ουτε με την ζελατηνα ουτε με το θορυβο ουτε με αερα να μπαινει μεσα στο κρανος.Τωρα με την CBR το ακρως αντιθετο.Γιαυτο και θα το αλλαξω ασε που εχει συμπληρωσει και 4 χρονια.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Erecozi
Ασημένιο μέλος
Ασημένιο μέλος
Erecozi

Αριθμός μηνυμάτων : 5077
Φύλλο : Άντρας
Ηλικία : 41
Ημερομηνία εγγραφής : 20/11/2012

Τι κράνος φοράτε? - Σελίδα 7 Empty
#100ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Τι κράνος φοράτε?   Τι κράνος φοράτε? - Σελίδα 7 EmptyΚυρ 29 Δεκ 2013 - 0:47

εγω εχω μια αμερικανια pgr λεγετε ειναι καλο κρανακι με προδιαγραφες dot. σαν κρανακι ειναι στην κατηγορια των caberg αλλα σαφως καλυτερο αρχικη τιμη η αιτερια το δινει 250δολλαρια αλλα σε πληστηριασμο το πηρα καινουργιο &% δολαρια
[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Erecozi
Ασημένιο μέλος
Ασημένιο μέλος
Erecozi

Αριθμός μηνυμάτων : 5077
Φύλλο : Άντρας
Ηλικία : 41
Ημερομηνία εγγραφής : 20/11/2012

Τι κράνος φοράτε? - Σελίδα 7 Empty
#101ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Τι κράνος φοράτε?   Τι κράνος φοράτε? - Σελίδα 7 EmptyΚυρ 29 Δεκ 2013 - 0:49

ειναι σπαστο γιατι με βολευει παρα πολυ στα ταξιδια και στην πολη που το χρησημοποιο και εφοσον φοραω γυαλια εψαξα κατι με ενσωματομενο γυαλι ηλιου
[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Erecozi
Ασημένιο μέλος
Ασημένιο μέλος
Erecozi

Αριθμός μηνυμάτων : 5077
Φύλλο : Άντρας
Ηλικία : 41
Ημερομηνία εγγραφής : 20/11/2012

Τι κράνος φοράτε? - Σελίδα 7 Empty
#102ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Τι κράνος φοράτε?   Τι κράνος φοράτε? - Σελίδα 7 EmptyΚυρ 29 Δεκ 2013 - 0:51

[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]
εψαχνα κατι φθηνο διοτι το παλιο μου ειχε πλεον παραδωσει πνευμα και δεν αλλαζε ουτε η επενδυση απο μεσα ασε που το ειχα απο την εποχη της ανακαλυψης του δικυκλου
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Erecozi
Ασημένιο μέλος
Ασημένιο μέλος
Erecozi

Αριθμός μηνυμάτων : 5077
Φύλλο : Άντρας
Ηλικία : 41
Ημερομηνία εγγραφής : 20/11/2012

Τι κράνος φοράτε? - Σελίδα 7 Empty
#103ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Τι κράνος φοράτε?   Τι κράνος φοράτε? - Σελίδα 7 EmptyΚυρ 29 Δεκ 2013 - 0:56

δεν ηθελα ομως κατι φτηνιαρικο απο αποψη κατασκευης ετσι κατι κορεατικα κατι ινδικα και αλλα αμφιβολου ασφαλειας (lidl μασουτης carrefour) οπως και τα caberg που ηταν το προhγουμενο μου εφαγαν Χ.
και ψαχνοντας βρηκα αυτο αμερικανικο με καλες κριτικες στην τιμη που ηθελα και ολα οσα ηθελα τα ειχε και τις βασικες αμερικανικες προδιαγραφες ασφαλειας.
[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Erecozi
Ασημένιο μέλος
Ασημένιο μέλος
Erecozi

Αριθμός μηνυμάτων : 5077
Φύλλο : Άντρας
Ηλικία : 41
Ημερομηνία εγγραφής : 20/11/2012

Τι κράνος φοράτε? - Σελίδα 7 Empty
#104ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Τι κράνος φοράτε?   Τι κράνος φοράτε? - Σελίδα 7 EmptyΚυρ 29 Δεκ 2013 - 1:12

[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]
οταν ηρθε έπαθα πλακα δεν περίμενα να ειναι τόσο καλο. τοση ωρα λεω οτι ειναι ανώτερο απο το caberg αλλα δεν σας εχω πει τι με εχει οδηγήσει εκει. μια πολυ απλη διαφορά με έκανε να τα αξιολογήσω. ο μηχανισμός στο caberg για να γινεται μισο κράνος ηταν πλαστικός!!!! μου ειχε σπάσει μια φορα με αποτέλεσμα να μην ανοίγει και να μην μπορω να το φορέσω. επεσε μια φορα απο σταση ενω το ειχα πανω στο tank-bag. η επισκευή του κοστισε 12 ευρω αλλα εμενα με ετρωγε αλλο αν επεφτα εγω μαζι του και ανοιγε??? ενα πλαστικό κομμάτι ηταν. διοτι το οτι φράκαρε κλειστο δεν ηταν δικλίδα ασφαλείας οταν επεσε ηταν καθαρα γκαντεμιάς για να μην μπορω να το φορέσω. και ερχεται αυτο και ολος ο μηχανισμος ειναι μεταλλικός!!! δεν εχει θολώσει ουτε μια φορα εχει υποσιάγωνο και υποτετοιο και απο εκεινο. παρα πολυ καλο εξαερισμό (εγω με το μαλλι το καλοκαιρι το νιωθω πολυ καλα) βεβαια με θυσιες στο θεμα του θορυβου. εχω παρει και ενα ακομα φουλ κρανος για τον αδερφο μου και αυτος πολυ ικανοποιημενος εκεινος λεει δεν εχει και θορυβο ισως επειδή δεν ειναι σπαστό. την τιμη επιτιδες δεν την ειπα και στα δυο γιατι θα με παρετε με τις πετρες tomato tomato tomato tomato 
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Erecozi
Ασημένιο μέλος
Ασημένιο μέλος
Erecozi

Αριθμός μηνυμάτων : 5077
Φύλλο : Άντρας
Ηλικία : 41
Ημερομηνία εγγραφής : 20/11/2012

Τι κράνος φοράτε? - Σελίδα 7 Empty
#105ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Τι κράνος φοράτε?   Τι κράνος φοράτε? - Σελίδα 7 EmptyΚυρ 29 Δεκ 2013 - 1:14

ξεχασα να πω για το μικρο βαρος σε σχεση με την κατηγορια του (τα σπαστα ειναι λιγο ποιο βαρια)
βασικα ειναι καλα ζυγιασμένο πιστευω.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 

Τι κράνος φοράτε?

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 7 από 13Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3 ... 6, 7, 8 ... 11, 12, 13  Επόμενο

 Παρόμοια θέματα

-
» Τη Αλυσίδα φοράτε?
» Τι εξατμιση-εις φορατε??
» Φοράτε ζώνη ?
» Τι μπουφάν φοράτε?
» Κράνος

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
 :: Άλλα θέματα :: Ψηφοφορία-
^ Back to Top