Καλωσήρθατε στο φόρουμ cbr.

Συνδεθείτε, για να έχετε πρόσβαση σε όλα τα forum και τις κατηγορίες των δημόσιων συζητήσεων.
* CBR 125
* CBR 250
* CBR 600
* CBR 1000
* CBR 1100 XX
* Επαγγέλματα/ασχολίες
* Γενικές συζητήσεις
* Ψηφοφορία
* Νέα
* Τεχνικά θέματα
* Είδη ρουχισμού/ Βαλίτσες / Ηλεκτρονικά
* Εκδηλώσεις / Βόλτες / Ταξίδια
* Φωτογραφικό υλικό
* Videos
* Τέχνη
* Ανέκδοτα και Χιούμορ
* Αγγελίες
* Νομοί Ελλάδος (Το Φόρουμ ανά Νομό)
* Ενδιαφέροντα-Hobbies

και πολλές ακόμη υποκατηγορίες!!

Μπορείτε να κάνετε την εγγραφή σας δωρεάν, διαρκεί μόνο λίγα δευτερόλεπτα και σας δίνει την δυνατότητα να συμμετέχετε στις δημόσιες συζητήσεις.

Ευχόμαστε να έχετε μια καλή διαμονή στην σελίδα μας.
Καλωσήρθατε στο φόρουμ cbr.

Συνδεθείτε, για να έχετε πρόσβαση σε όλα τα forum και τις κατηγορίες των δημόσιων συζητήσεων.
* CBR 125
* CBR 250
* CBR 600
* CBR 1000
* CBR 1100 XX
* Επαγγέλματα/ασχολίες
* Γενικές συζητήσεις
* Ψηφοφορία
* Νέα
* Τεχνικά θέματα
* Είδη ρουχισμού/ Βαλίτσες / Ηλεκτρονικά
* Εκδηλώσεις / Βόλτες / Ταξίδια
* Φωτογραφικό υλικό
* Videos
* Τέχνη
* Ανέκδοτα και Χιούμορ
* Αγγελίες
* Νομοί Ελλάδος (Το Φόρουμ ανά Νομό)
* Ενδιαφέροντα-Hobbies

και πολλές ακόμη υποκατηγορίες!!

Μπορείτε να κάνετε την εγγραφή σας δωρεάν, διαρκεί μόνο λίγα δευτερόλεπτα και σας δίνει την δυνατότητα να συμμετέχετε στις δημόσιες συζητήσεις.

Ευχόμαστε να έχετε μια καλή διαμονή στην σελίδα μας.



 
ΦόρουμLatest imagesΑναζήτησηΕγγραφήΣύνδεση

Μοιραστείτε
 

 Ερώτηση για ΚΤΕΟ

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω 
Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
marioshadow
Διακεκριμένο μέλος
Διακεκριμένο μέλος
marioshadow

Αριθμός μηνυμάτων : 933
Φύλλο : Άντρας
Ηλικία : 35
Τόπος : Ξανθη
Ημερομηνία εγγραφής : 13/10/2012

Ερώτηση για ΚΤΕΟ - Σελίδα 4 Empty
#46ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ερώτηση για ΚΤΕΟ   Ερώτηση για ΚΤΕΟ - Σελίδα 4 EmptyΤετ 13 Απρ 2016 - 20:32

Λοιπον να κανω και εγω την ερωτηση μου....
Πηγα να περασω κτεο το παπακι (GLX 90) την προηγουμενη βδομαδα...ολα καλα μια χαρα αλλα...
Στην αδεια τον αριθμο πλαισιου εγραφε μονο τα αρχικα...δεν ειχε τους αριθμους...δεν το ειχα παρατηρησει...στο μηχανακι ολα καλα και στο ταμπελακι...
Το εγραψε το παλικαρι σαν δευτερευον οτι πρεπει να αλλαξει στην αδεια και μου ειπε οτι με το χαρτι του κτεο και την αδεια αν παω θα μου το αλλαξουν...
Λεω εγω τωρα θα μου το αλλαξουν η πρεπει να παω και το μηχανακι εκει μηπως και το τσεκαρουν???
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
ptinotrofos
Χρυσό μέλος
Χρυσό μέλος
ptinotrofos

Αριθμός μηνυμάτων : 7822
Φύλλο : Άντρας
Ηλικία : 70
Τόπος : Άνω Λιόσια
Ημερομηνία εγγραφής : 13/01/2012

Ερώτηση για ΚΤΕΟ - Σελίδα 4 Empty
#47ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ερώτηση για ΚΤΕΟ   Ερώτηση για ΚΤΕΟ - Σελίδα 4 EmptyΠεμ 14 Απρ 2016 - 19:22

marioshadow έγραψε:
Λοιπον να κανω και εγω την ερωτηση μου....
Πηγα να περασω κτεο το παπακι (GLX 90) την προηγουμενη βδομαδα...ολα καλα μια χαρα αλλα...
Στην αδεια τον αριθμο πλαισιου εγραφε μονο τα αρχικα...δεν ειχε τους αριθμους...δεν το ειχα παρατηρησει...στο μηχανακι ολα καλα και στο ταμπελακι...
Το εγραψε το παλικαρι σαν δευτερευον οτι πρεπει να αλλαξει στην αδεια και μου ειπε οτι με το χαρτι του κτεο και την αδεια αν παω θα μου το αλλαξουν...
Λεω εγω τωρα θα μου το αλλαξουν η πρεπει να παω και το μηχανακι εκει μηπως και το τσεκαρουν???

Έτσι κι αλλιώς με κάτι θα πας! Ε... πήγαινε με το παπί να το έχεις εύκαιρο.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Κουρσάρος
Νέο μέλος
Νέο μέλος
Κουρσάρος

Αριθμός μηνυμάτων : 14
Φύλλο : Άντρας
Τόπος : Λάρισα
Ημερομηνία εγγραφής : 09/08/2016

Ερώτηση για ΚΤΕΟ - Σελίδα 4 Empty
#48ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ερώτηση για ΚΤΕΟ   Ερώτηση για ΚΤΕΟ - Σελίδα 4 EmptyΤρι 9 Αυγ 2016 - 17:39

Καλησπέρα, πριν κανα δύο μήνες αγόρασα ένα CBR 600RR. Το μηχανάκι ήταν από το νομό Φωκίδας όπου δεν έχουν ΚΤΕΟ και έτσι δεν ήταν υποχρεομένος ο προηγούμενος κάτοχος να το περάσει. Έκανα την μεταβίβαση κανονικά, αλλά εκεί που λέει υποχρέωση για πρώτο έλεγχο ΚΤΕΟ δεν γράφει ημερομηνία. Ξέρει κανείς τι γίνεται σ αυτή την περίπτωση; Το αφήνω ως έχει ή πρέπει να το περάσω γιατί αν με σταματήσουν θα χω πρόβλημα;
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
ptinotrofos
Χρυσό μέλος
Χρυσό μέλος
ptinotrofos

Αριθμός μηνυμάτων : 7822
Φύλλο : Άντρας
Ηλικία : 70
Τόπος : Άνω Λιόσια
Ημερομηνία εγγραφής : 13/01/2012

Ερώτηση για ΚΤΕΟ - Σελίδα 4 Empty
#49ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ερώτηση για ΚΤΕΟ   Ερώτηση για ΚΤΕΟ - Σελίδα 4 EmptyΤρι 9 Αυγ 2016 - 18:26

Κουρσάρος έγραψε:
Καλησπέρα, πριν κανα δύο μήνες αγόρασα ένα CBR 600RR. Το μηχανάκι ήταν από το νομό Φωκίδας όπου δεν έχουν ΚΤΕΟ και έτσι δεν ήταν υποχρεομένος ο προηγούμενος κάτοχος να το περάσει. Έκανα την μεταβίβαση κανονικά, αλλά εκεί που λέει υποχρέωση για πρώτο έλεγχο ΚΤΕΟ δεν γράφει ημερομηνία. Ξέρει κανείς τι γίνεται σ αυτή την περίπτωση; Το αφήνω ως έχει ή πρέπει να το περάσω γιατί αν με σταματήσουν θα χω πρόβλημα;

Απ' ότι ξέρω εχεις υποχρέωση να το περάσεις εκεί που έχει εκδοθεί η πινακίδα δλδ στο Ν Φωκίδος που δεν έχει ΚΤΕΟ. Ίσως γιαυτό δεν γράφει ημερομηνία. Μπορείς να το περάσεις και σε άλλους νομούς αλλά πάντα σύμφωνα με την ημερομηνία του Ν. Φοκίδος που δεν... Καλού κακού κάνε και ένα τηλ/νο σε ένα ΚΤΕΟ για να ξέρεις τι θα πεις αν σε σταματήσουν
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Κουρσάρος
Νέο μέλος
Νέο μέλος
Κουρσάρος

Αριθμός μηνυμάτων : 14
Φύλλο : Άντρας
Τόπος : Λάρισα
Ημερομηνία εγγραφής : 09/08/2016

Ερώτηση για ΚΤΕΟ - Σελίδα 4 Empty
#50ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ερώτηση για ΚΤΕΟ   Ερώτηση για ΚΤΕΟ - Σελίδα 4 EmptyΤρι 9 Αυγ 2016 - 18:52

ptinotrofos έγραψε:
Κουρσάρος έγραψε:
Καλησπέρα, πριν κανα δύο μήνες αγόρασα ένα CBR 600RR. Το μηχανάκι ήταν από το νομό Φωκίδας όπου δεν έχουν ΚΤΕΟ και έτσι δεν ήταν υποχρεομένος ο προηγούμενος κάτοχος να το περάσει. Έκανα την μεταβίβαση κανονικά, αλλά εκεί που λέει υποχρέωση για πρώτο έλεγχο ΚΤΕΟ δεν γράφει ημερομηνία. Ξέρει κανείς τι γίνεται σ αυτή την περίπτωση; Το αφήνω ως έχει ή πρέπει να το περάσω γιατί αν με σταματήσουν θα χω πρόβλημα;

Απ' ότι ξέρω εχεις υποχρέωση να το περάσεις εκεί που έχει εκδοθεί η πινακίδα δλδ στο Ν Φωκίδος που δεν έχει ΚΤΕΟ. Ίσως γιαυτό δεν γράφει ημερομηνία. Μπορείς να το περάσεις και σε άλλους νομούς αλλά πάντα σύμφωνα με την ημερομηνία του Ν. Φοκίδος που δεν... Καλού κακού κάνε και ένα  τηλ/νο σε ένα ΚΤΕΟ για να ξέρεις τι θα πεις αν σε σταματήσουν

Δυστυχώς και σε ΚΤΕΟ που ρώτησα δεν μπορέσαν να μου πουν με σιγουριά. Μου είπαν να ρωτήσω στο υπουργειο, αλλά δεν σηκώνουν τηλ ούτε για αστείο..
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Erecozi
Ασημένιο μέλος
Ασημένιο μέλος
Erecozi

Αριθμός μηνυμάτων : 5077
Φύλλο : Άντρας
Ηλικία : 41
Ημερομηνία εγγραφής : 20/11/2012

Ερώτηση για ΚΤΕΟ - Σελίδα 4 Empty
#51ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ερώτηση για ΚΤΕΟ   Ερώτηση για ΚΤΕΟ - Σελίδα 4 EmptyΤρι 9 Αυγ 2016 - 19:41

εεεεε τωρα 15Αυγουστο θες και να σηκωσουν τηλεφωνο????
ασε απο Σεπτεμβρη που θα δροσισει!!!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Κουρσάρος
Νέο μέλος
Νέο μέλος
Κουρσάρος

Αριθμός μηνυμάτων : 14
Φύλλο : Άντρας
Τόπος : Λάρισα
Ημερομηνία εγγραφής : 09/08/2016

Ερώτηση για ΚΤΕΟ - Σελίδα 4 Empty
#52ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ερώτηση για ΚΤΕΟ   Ερώτηση για ΚΤΕΟ - Σελίδα 4 EmptyΤρι 9 Αυγ 2016 - 20:00

Όχι τώρα δεν μπαίνω καν στον κόπο να πάρω. Αλλά από τον Ιούνιο που ξεκίνησα τις προσπάθειες μέχρι μέσα Ιουλίου που σταμάτησα, δεν είδα φως..
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 

Ερώτηση για ΚΤΕΟ

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 4 από 4Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4

 Παρόμοια θέματα

-
» Έλεγχος ΚΤΕΟ
» ΚΤΕΟ - ημερομηνιες
» ΚΤΕΟ Κ.Ε.Κ - Κ.Ε.Θορήβου
» Προθεσμίες ΚΤΕΟ moto
» ΚΤΕΟ: Αλλαγές στους ελέγχους των οχημάτων

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
 :: CBR Forums ::   :: Moto - κουβέντες-
^ Back to Top