Καλωσήρθατε στο φόρουμ cbr.

Συνδεθείτε, για να έχετε πρόσβαση σε όλα τα forum και τις κατηγορίες των δημόσιων συζητήσεων.
* CBR 125
* CBR 250
* CBR 600
* CBR 1000
* CBR 1100 XX
* Επαγγέλματα/ασχολίες
* Γενικές συζητήσεις
* Ψηφοφορία
* Νέα
* Τεχνικά θέματα
* Είδη ρουχισμού/ Βαλίτσες / Ηλεκτρονικά
* Εκδηλώσεις / Βόλτες / Ταξίδια
* Φωτογραφικό υλικό
* Videos
* Τέχνη
* Ανέκδοτα και Χιούμορ
* Αγγελίες
* Νομοί Ελλάδος (Το Φόρουμ ανά Νομό)
* Ενδιαφέροντα-Hobbies

και πολλές ακόμη υποκατηγορίες!!

Μπορείτε να κάνετε την εγγραφή σας δωρεάν, διαρκεί μόνο λίγα δευτερόλεπτα και σας δίνει την δυνατότητα να συμμετέχετε στις δημόσιες συζητήσεις.

Ευχόμαστε να έχετε μια καλή διαμονή στην σελίδα μας.
Καλωσήρθατε στο φόρουμ cbr.

Συνδεθείτε, για να έχετε πρόσβαση σε όλα τα forum και τις κατηγορίες των δημόσιων συζητήσεων.
* CBR 125
* CBR 250
* CBR 600
* CBR 1000
* CBR 1100 XX
* Επαγγέλματα/ασχολίες
* Γενικές συζητήσεις
* Ψηφοφορία
* Νέα
* Τεχνικά θέματα
* Είδη ρουχισμού/ Βαλίτσες / Ηλεκτρονικά
* Εκδηλώσεις / Βόλτες / Ταξίδια
* Φωτογραφικό υλικό
* Videos
* Τέχνη
* Ανέκδοτα και Χιούμορ
* Αγγελίες
* Νομοί Ελλάδος (Το Φόρουμ ανά Νομό)
* Ενδιαφέροντα-Hobbies

και πολλές ακόμη υποκατηγορίες!!

Μπορείτε να κάνετε την εγγραφή σας δωρεάν, διαρκεί μόνο λίγα δευτερόλεπτα και σας δίνει την δυνατότητα να συμμετέχετε στις δημόσιες συζητήσεις.

Ευχόμαστε να έχετε μια καλή διαμονή στην σελίδα μας.



 
ΦόρουμLatest imagesΑναζήτησηΕγγραφήΣύνδεση

Μοιραστείτε
 

 Πόσα χιλιόμετρα με ένα ρεζερβουάρ;

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω 
Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 9 ... 14, 15, 16, 17, 18, 19  Επόμενο

Πόσα χιλιόμετρα με ένα ρεζερβουάρ;
130 με 180
Πόσα χιλιόμετρα με ένα ρεζερβουάρ; - Σελίδα 15 Pl1013%Πόσα χιλιόμετρα με ένα ρεζερβουάρ; - Σελίδα 15 Pr12
 13% [ 12 ]
180 με 220
Πόσα χιλιόμετρα με ένα ρεζερβουάρ; - Σελίδα 15 Pl1029%Πόσα χιλιόμετρα με ένα ρεζερβουάρ; - Σελίδα 15 Pr12
 29% [ 28 ]
220 με 260
Πόσα χιλιόμετρα με ένα ρεζερβουάρ; - Σελίδα 15 Pl1031%Πόσα χιλιόμετρα με ένα ρεζερβουάρ; - Σελίδα 15 Pr12
 31% [ 29 ]
260 με 300
Πόσα χιλιόμετρα με ένα ρεζερβουάρ; - Σελίδα 15 Pl1023%Πόσα χιλιόμετρα με ένα ρεζερβουάρ; - Σελίδα 15 Pr12
 23% [ 22 ]
300 και πάνω
Πόσα χιλιόμετρα με ένα ρεζερβουάρ; - Σελίδα 15 Pl104%Πόσα χιλιόμετρα με ένα ρεζερβουάρ; - Σελίδα 15 Pr12
 4% [ 4 ]
Σύνολο Ψήφων : 95
 

ΣυγγραφέαςΜήνυμα
Billias
Μέλος
Μέλος
Billias

Αριθμός μηνυμάτων : 38
Φύλλο : Άντρας
Ηλικία : 41
Τόπος : Αθήνα
Ημερομηνία εγγραφής : 24/09/2015

Πόσα χιλιόμετρα με ένα ρεζερβουάρ; - Σελίδα 15 Empty
#211ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Πόσα χιλιόμετρα με ένα ρεζερβουάρ;   Πόσα χιλιόμετρα με ένα ρεζερβουάρ; - Σελίδα 15 EmptyΔευ 28 Σεπ 2015 - 10:32

Ετεροφρενο!!!!! respect
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
fantomas
Μέλος
Μέλος
fantomas

Αριθμός μηνυμάτων : 96
Φύλλο : Άντρας
Ηλικία : 44
Τόπος : ΡΕΘΥΜΝΟ
Ημερομηνία εγγραφής : 26/04/2016

Πόσα χιλιόμετρα με ένα ρεζερβουάρ; - Σελίδα 15 Empty
#212ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Πόσα χιλιόμετρα με ένα ρεζερβουάρ;   Πόσα χιλιόμετρα με ένα ρεζερβουάρ; - Σελίδα 15 EmptyΔευ 9 Μάης 2016 - 7:48

καλημεραααααααααααααα

κανοντας 91χλμ ρεθυμνο ηρακλειο και με ταχυτητες εως 160, ειδα μια καταναλωση 7,5λιτων περιμενα οτι με τετοιες ταχυτητες και με σταθερο γκαζι που κρατουσα θα επρεπε να πιει πιο λιγο..σε συνολο επισης της χθεσινης βολτας 350 χλμ εκαψα 30 ευρω βενζινα( 1.44€ το λιτρο)
αναφερθηκα ομως μονο στα πρωτα 90 χλμ που ηταν χαλαρα και ξερω ακριβως τι εκαψα
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Nxontz
Προηγμένο μέλος
Προηγμένο μέλος
Nxontz

Αριθμός μηνυμάτων : 358
Φύλλο : Άντρας
Ηλικία : 65
Τόπος : ΝΕΑ ΠΕΝΤΕΛΗ, ΑΘΗΝΑ
Ημερομηνία εγγραφής : 24/09/2010

Πόσα χιλιόμετρα με ένα ρεζερβουάρ; - Σελίδα 15 Empty
#213ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Πόσα χιλιόμετρα με ένα ρεζερβουάρ;   Πόσα χιλιόμετρα με ένα ρεζερβουάρ; - Σελίδα 15 EmptyΔευ 9 Μάης 2016 - 19:02

fantomas έγραψε:
καλημεραααααααααααααα

κανοντας 91χλμ ρεθυμνο ηρακλειο και με ταχυτητες εως 160, ειδα μια καταναλωση 7,5λιτων περιμενα οτι με τετοιες ταχυτητες και με σταθερο γκαζι που κρατουσα θα επρεπε να πιει πιο λιγο..σε συνολο επισης της χθεσινης  βολτας 350 χλμ εκαψα 30 ευρω βενζινα( 1.44€ το λιτρο)
αναφερθηκα ομως μονο στα πρωτα 90 χλμ που ηταν χαλαρα και ξερω ακριβως  τι εκαψα

Γιά μένα  είσαι οκ.

Εντός πόλης ( Αθήνα ) έχω γύρω στα 7,5λ/100
Εκτός πόλης μέχρι 120-130 ...δεν γνωρίζω - δεν απαντώ...., από 140 - 160  έχω 7,5 - 8λ/100, μέχρι τα 200 8-9λ/100, από τα 200 και πάνω έχω 10+/100;)  

Ολα αυτά  για τα δικά μου δεδομένα ( ...και δεξί καρπό βεβαίως- βεβαίως  :D    )
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
ptinotrofos
Χρυσό μέλος
Χρυσό μέλος
ptinotrofos

Αριθμός μηνυμάτων : 7822
Φύλλο : Άντρας
Ηλικία : 70
Τόπος : Άνω Λιόσια
Ημερομηνία εγγραφής : 13/01/2012

Πόσα χιλιόμετρα με ένα ρεζερβουάρ; - Σελίδα 15 Empty
#214ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Πόσα χιλιόμετρα με ένα ρεζερβουάρ;   Πόσα χιλιόμετρα με ένα ρεζερβουάρ; - Σελίδα 15 EmptyΠαρ 13 Μάης 2016 - 16:48

Και τα δικά μου δεδομένα ίδια με του Νίκου. Να συμπληρώσω μόνο ότι στα 100-130 (με 6η) η κατανάλωση κάνει θεαματική βουτιά κάτω από τα 7λ / 100χλμ, αλλά ποιος έχει τόση υπομονή εκτός ίσως του Μένου.

Αν θυμάμαι καλά στην πανελλήνια στο Βόλο είχαμε πάει 4 ΧΧ από Αθήνα, το ένα δικάβαλο, και τα 4 είχαν σχεδόν ίδια κατανάλωση με δικό μου να έχει κάψει λίγο παραπάνω από τα άλλα τρία. Δεν ξέρω αν αυτό οφείλεται στο ότι ήταν το μόνο χωρίς καταλύτη (του 2000) ή στο κουλοχερό μου. Το δικάβαλο δεν φάνηκε να έπαιξε ρόλο στο ταξίδι με σταθερό γκάζι.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
fantomas
Μέλος
Μέλος
fantomas

Αριθμός μηνυμάτων : 96
Φύλλο : Άντρας
Ηλικία : 44
Τόπος : ΡΕΘΥΜΝΟ
Ημερομηνία εγγραφής : 26/04/2016

Πόσα χιλιόμετρα με ένα ρεζερβουάρ; - Σελίδα 15 Empty
#215ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Πόσα χιλιόμετρα με ένα ρεζερβουάρ;   Πόσα χιλιόμετρα με ένα ρεζερβουάρ; - Σελίδα 15 EmptyΠαρ 13 Μάης 2016 - 17:11

προσωπικα μου φαινεται πολυ, εχω στο προγραμμα να του κανω εναν καθαρισμο και ρυθμισμα injection γιατι δν ξερω ποτε και αν εχει γινει ποτε, παντως σε συγκριση με μπουσα στις ιδιες ταχυτητες ειναι το μπουσα ειναι στο 5,5 με 6,3 ..( εχει σιγουρα ομως πιο καλες γραμμες απο εμενα στο δρομο...)

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
ptinotrofos
Χρυσό μέλος
Χρυσό μέλος
ptinotrofos

Αριθμός μηνυμάτων : 7822
Φύλλο : Άντρας
Ηλικία : 70
Τόπος : Άνω Λιόσια
Ημερομηνία εγγραφής : 13/01/2012

Πόσα χιλιόμετρα με ένα ρεζερβουάρ; - Σελίδα 15 Empty
#216ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Πόσα χιλιόμετρα με ένα ρεζερβουάρ;   Πόσα χιλιόμετρα με ένα ρεζερβουάρ; - Σελίδα 15 EmptyΠαρ 13 Μάης 2016 - 18:10

fantomas έγραψε:
προσωπικα μου φαινεται πολυ, εχω στο προγραμμα να του κανω εναν καθαρισμο και ρυθμισμα injection γιατι δν ξερω ποτε και αν εχει γινει ποτε, παντως σε συγκριση με μπουσα στις ιδιες ταχυτητες ειναι το μπουσα ειναι στο 5,5 με 6,3 ..( εχει σιγουρα ομως πιο καλες γραμμες απο εμενα στο δρομο...)


Αν μιλάμε για μπούσα νέας γενιάς καίει λιγότερο από το ΧΧ που πρέπει να ανοίξεις περισσότερο το γκάζι στις εξόδους των στροφών για να ακολουθήσεις. Μην ξεχνάς ότι υπάρχει διαφορά στην τεχνολογία και τις προδιαγραφές μίας δεκαετίας. Το CBR1000rr του 2012 που έχει φίλος καίει το μισό από το ΧΧ και έχει και πολύ καλύτερη ρεμπρίζ. Τα χρόνια δεν κρύβονται ούτε στην κατανάλωση.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
ptinotrofos
Χρυσό μέλος
Χρυσό μέλος
ptinotrofos

Αριθμός μηνυμάτων : 7822
Φύλλο : Άντρας
Ηλικία : 70
Τόπος : Άνω Λιόσια
Ημερομηνία εγγραφής : 13/01/2012

Πόσα χιλιόμετρα με ένα ρεζερβουάρ; - Σελίδα 15 Empty
#217ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Πόσα χιλιόμετρα με ένα ρεζερβουάρ;   Πόσα χιλιόμετρα με ένα ρεζερβουάρ; - Σελίδα 15 EmptyΠαρ 24 Ιουν 2016 - 1:15

Σημερινή μέτρηση: 281 χλμ μικτή οδήγηση 20,3 λίτρα. = 7,2 λτρ / 100 χλμ.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
w1ldrs
Μέλος
Μέλος
w1ldrs

Αριθμός μηνυμάτων : 120
Φύλλο : Άντρας
Ηλικία : 47
Τόπος : Βόλος
Ημερομηνία εγγραφής : 16/06/2016

Πόσα χιλιόμετρα με ένα ρεζερβουάρ; - Σελίδα 15 Empty
#218ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Πόσα χιλιόμετρα με ένα ρεζερβουάρ;   Πόσα χιλιόμετρα με ένα ρεζερβουάρ; - Σελίδα 15 EmptyΠεμ 30 Ιουν 2016 - 10:00

εχτες εκανα μια βολτα εθνικη ...150 χιλιομετρα.....με μισο τεποζιτο....δεν επεσα κατω απο 150-160....και μεχρι 260.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.vapeplanet.gr
ptinotrofos
Χρυσό μέλος
Χρυσό μέλος
ptinotrofos

Αριθμός μηνυμάτων : 7822
Φύλλο : Άντρας
Ηλικία : 70
Τόπος : Άνω Λιόσια
Ημερομηνία εγγραφής : 13/01/2012

Πόσα χιλιόμετρα με ένα ρεζερβουάρ; - Σελίδα 15 Empty
#219ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Πόσα χιλιόμετρα με ένα ρεζερβουάρ;   Πόσα χιλιόμετρα με ένα ρεζερβουάρ; - Σελίδα 15 EmptyΠαρ 22 Σεπ 2017 - 12:45

Νεα μέτρηση από Βόλο Αθήνα με βαλιτσάκι πίσω, ταχ/τα 180-220 και φυσικά σταμάτα-ξεκίνα στα διόδια . 
Στα 258 χλμ έμεινα από βενζίνη έξω από το βενζινάδικο 

Κατανάλωση:  9,3 λτρ /100 χλμ

Από Βόλο για Τρίκερι και Βόλο-Μακρυνίτσα (και επιστροφή) σφιχτό στροφηλίκι με 4η-5η και πολύ χαμηλές ταχύτητες

Κατανάλωση: 7,4 λτρ/100 χλμ

Το περίεργο είναι ότι με την ίδια ταχύτητα όταν ανέβαινα από Αθήνα για Βόλο μου έκαψε 8/100 και στην επιστροφή 9+/100 Ποτσ γκένεν αυτό?


Έχει επεξεργασθεί από τον/την ptinotrofos στις Παρ 22 Σεπ 2017 - 13:16, 1 φορά
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
w1ldrs
Μέλος
Μέλος
w1ldrs

Αριθμός μηνυμάτων : 120
Φύλλο : Άντρας
Ηλικία : 47
Τόπος : Βόλος
Ημερομηνία εγγραφής : 16/06/2016

Πόσα χιλιόμετρα με ένα ρεζερβουάρ; - Σελίδα 15 Empty
#220ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Πόσα χιλιόμετρα με ένα ρεζερβουάρ;   Πόσα χιλιόμετρα με ένα ρεζερβουάρ; - Σελίδα 15 EmptyΠαρ 22 Σεπ 2017 - 13:06

ptinotrofos έγραψε:
Νεα μέτρηση από Βόλο Αθήνα με βαλιτσάκι πίσω, ταχ/τα 180-220 και φυσικά σταμάτα-ξεκίνα στα διόδια . 
Στα 258 χλμ έμεινα από βενζίνη έξω από το βενζινάδικο 

Κατανάλωση:  9,3 λτρ /100 χλμ

Από Βόλο για Τρίκερι και Βόλο-Μακρυνίτσα (και επιστροφή) σφιχτό στροφηλίκι με 4η-5η και πολύ χαμηλές ταχύτητες

Κατανάλωση: 7,4 λτρ/100 χλμ


....δεν εστελνες ενα μνμ να κερασουμε κατι και να τις μετρησουμε smile (τις αντοχες μας στην μασα)
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://www.vapeplanet.gr
ptinotrofos
Χρυσό μέλος
Χρυσό μέλος
ptinotrofos

Αριθμός μηνυμάτων : 7822
Φύλλο : Άντρας
Ηλικία : 70
Τόπος : Άνω Λιόσια
Ημερομηνία εγγραφής : 13/01/2012

Πόσα χιλιόμετρα με ένα ρεζερβουάρ; - Σελίδα 15 Empty
#221ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Πόσα χιλιόμετρα με ένα ρεζερβουάρ;   Πόσα χιλιόμετρα με ένα ρεζερβουάρ; - Σελίδα 15 EmptyΠαρ 22 Σεπ 2017 - 13:27

w1ldrs έγραψε:
ptinotrofos έγραψε:
Νεα μέτρηση από Βόλο Αθήνα με βαλιτσάκι πίσω, ταχ/τα 180-220 και φυσικά σταμάτα-ξεκίνα στα διόδια . 
Στα 258 χλμ έμεινα από βενζίνη έξω από το βενζινάδικο 

Κατανάλωση:  9,3 λτρ /100 χλμ

Από Βόλο για Τρίκερι και Βόλο-Μακρυνίτσα (και επιστροφή) σφιχτό στροφηλίκι με 4η-5η και πολύ χαμηλές ταχύτητες

Κατανάλωση: 7,4 λτρ/100 χλμ


....δεν εστελνες ενα μνμ να κερασουμε κατι και να τις μετρησουμε smile (τις αντοχες μας στην μασα)

Για να πω την αλήθεια δεν το σκέφθηκα. Αν και είμαστε μεγάλη παρέα και το πρόγραμμα  πολύ σφιχτό.  Ο καιρός όμως φαίνεται να κρατάει και ίσως κανονίσουμε μια βολτίτσα σαββατοκύριακο 2-3 από Αθήνα και όποιος άλλος θέλει για τσιπουροκατάνυξη.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Nxontz
Προηγμένο μέλος
Προηγμένο μέλος
Nxontz

Αριθμός μηνυμάτων : 358
Φύλλο : Άντρας
Ηλικία : 65
Τόπος : ΝΕΑ ΠΕΝΤΕΛΗ, ΑΘΗΝΑ
Ημερομηνία εγγραφής : 24/09/2010

Πόσα χιλιόμετρα με ένα ρεζερβουάρ; - Σελίδα 15 Empty
#222ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Πόσα χιλιόμετρα με ένα ρεζερβουάρ;   Πόσα χιλιόμετρα με ένα ρεζερβουάρ; - Σελίδα 15 EmptyΣαβ 23 Σεπ 2017 - 22:32

Να γράψω και εγώ μετά από...καιρό!. Στην κατανάλωση παίζει ρόλο και η βενζίνη. Στην Ελλάδα με ταχύτητα ταξιδιού 150-160 μου ανάβει το λαμπάκι της ρεζέρβας στα 250 περίπου. Φέτος πήγα βόλτα εκτός Ελλάδας ( μετά από χρόνια ) και η ρεζέρβα άναβε στα +30 χλμ περίπου! ( Υπ όψιν έχω το 24λιτρο ρεζερβουάρ)
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
ptinotrofos
Χρυσό μέλος
Χρυσό μέλος
ptinotrofos

Αριθμός μηνυμάτων : 7822
Φύλλο : Άντρας
Ηλικία : 70
Τόπος : Άνω Λιόσια
Ημερομηνία εγγραφής : 13/01/2012

Πόσα χιλιόμετρα με ένα ρεζερβουάρ; - Σελίδα 15 Empty
#223ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Πόσα χιλιόμετρα με ένα ρεζερβουάρ;   Πόσα χιλιόμετρα με ένα ρεζερβουάρ; - Σελίδα 15 EmptyΔευ 25 Σεπ 2017 - 23:58

Nxontz έγραψε:
Να γράψω και εγώ μετά από...καιρό!. Στην κατανάλωση παίζει ρόλο και η βενζίνη. Στην Ελλάδα με ταχύτητα ταξιδιού 150-160 μου ανάβει το λαμπάκι της ρεζέρβας στα 250 περίπου. Φέτος πήγα βόλτα εκτός Ελλάδας ( μετά από χρόνια ) και η ρεζέρβα άναβε στα +30 χλμ περίπου! ( Υπ όψιν έχω το 24λιτρο ρεζερβουάρ)


Για την διαφορά στην βενζίνα έχει μιλήσει και ο Μένος επανειλημμένα. Έχουμε λέει την χειρότερη βενζίνη στην Ευρώπη, ακόμα και η τουρκία έχω ακούσει ότι έχει καλύτερη βενζίνη.

Όσο για το λαμπάκι της ρεζέρβας για μένα είναι πονεμένη ιστορία. Όταν ανέβαινα Βόλο άναψε και μπήκα μετά κάποια χλμ σε βενζινάδικο και πήρε 18 λίτρα δλδ είχε 6 λίτρα μέσα.

Στην επιστροφή ξανάναψε, ωραία λέω έχω 6-7 λίτρα ακόμα,  και έμεινα από βενζίνα στο δρόμο γιατί αυτή τη φορά άναψε κανονικά και είχα μόνο 4 λίτρα μέσα laughing  Η οδική βοήθεια έκανε 25' να μου φέρει βενζίνα.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
yianakis
Προηγμένο μέλος
Προηγμένο μέλος
yianakis

Αριθμός μηνυμάτων : 493
Φύλλο : Άντρας
Ηλικία : 48
Τόπος : Ηρακλειο Κρητης
Ημερομηνία εγγραφής : 30/09/2015

Πόσα χιλιόμετρα με ένα ρεζερβουάρ; - Σελίδα 15 Empty
#224ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Πόσα χιλιόμετρα με ένα ρεζερβουάρ;   Πόσα χιλιόμετρα με ένα ρεζερβουάρ; - Σελίδα 15 EmptyΠαρ 13 Απρ 2018 - 9:32

Πρωτη επαφη με το μηχανακι αλλα καλο παραδειγμα (Θεσ/νικη - Αθηνα).
Το πρωτο κουτακι εφυγε στα 88χμ. τυχαιο αλλα το ειδα.
Πριν το Σ.Ε.Ο. της Λαμιας που τελικα σταματησα ειχε ενα αλλο και ελεγε  "βενζινη στα επομενα 70κατι χιλιομετρα" , οποτε λεω το εχω ανετα, ειχα 3 κουτακια.
Τελικα στο Σ.Ε.Ο ειχε μεινει μονο το κουτακι της ρεζερβας χωρις να αναβοσβηνει.
140-160 πηγαινα, ηρεμα. Το μαθαινω ακομα, με top case και μια βαλιτσουλα δεμενη με χταποδια στην πισω θεση.
Οποιος ειναι απο εκεινα τα μερη ας μας πει ποσα χλμ ειναι απο Θεσ/νικη εκεινο το Σ.Ε.Ο ( 40 απο Λαμια αν θυμαμαι καλα) και ας προσθεσουμε αλλα 10 περιπου που εκανα εντος Θεσ/νικης.
Με τετοια οδηγηση πιστευω τα 250-260 ειναι πολυ ευκολα πριν αναψει λαμπακι .
Παντως τεραστια η διαφορα πως φευγουν τα πρωτα 3 κουτακια με το πως φευγουν τα τελευταια 3 ...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
ptinotrofos
Χρυσό μέλος
Χρυσό μέλος
ptinotrofos

Αριθμός μηνυμάτων : 7822
Φύλλο : Άντρας
Ηλικία : 70
Τόπος : Άνω Λιόσια
Ημερομηνία εγγραφής : 13/01/2012

Πόσα χιλιόμετρα με ένα ρεζερβουάρ; - Σελίδα 15 Empty
#225ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Πόσα χιλιόμετρα με ένα ρεζερβουάρ;   Πόσα χιλιόμετρα με ένα ρεζερβουάρ; - Σελίδα 15 EmptyΠαρ 13 Απρ 2018 - 10:46

Δεν βγάζεις άκρη με τα κουτάκια. Όταν φουλαρεις να μηδενιζεις τον ημερήσιο χιλιομετρητη.  Στο επόμενο φουλαρισμα ξέρεις πόσα χλμ έκανες και πόσα λίτρα έκαψε και πόσα λίτρα έχει ακόμα μέσα .  Διαιρεις χλμ δια λίτρα και βγάζεις κατανάλωση.  Έτσι μπορείς να υπολογισεις με αρκετή ακρίβεια και την αυτονομία αφού το τανκ χωράει 23 λίτρα. (Αν δεν κάνω λάθος έχεις καταλυτικο)

Εμένα ας πούμε μου καίει 8 λίτρα στα 100 χλμ στο ταξίδι στην εθνική, δλδ στα 300 χλμ θέλω 24 λίτρα. (3 Χ 8 - 24 και 3 Χ 100. - 300) Άρα έχω αυτονομία 300 χλμ. Φυσικά γεμιζω νωρίτερα laughing γιατί δεν το μπορώ το σπρωξιμο.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 

Πόσα χιλιόμετρα με ένα ρεζερβουάρ;

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 15 από 19Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 9 ... 14, 15, 16, 17, 18, 19  Επόμενο

 Παρόμοια θέματα

-
» Πόσα χιλιόμετρα σε μια (1) μέρα;;
» Πατέντα του Νικολάκη.gsxr750
» Από το τηγάνι στο… ρεζερβουάρ
» Θήκη στο ρεζερβουάρ της μοτοσυκλέτας για tablet
» Ρεζερβουάρ και ρουμπινέδες - Τι “παίζει” και τί “φτιάχνεται”

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
 :: Άλλα θέματα :: Ψηφοφορία-
^ Back to Top