Καλωσήρθατε στο φόρουμ cbr.

Συνδεθείτε, για να έχετε πρόσβαση σε όλα τα forum και τις κατηγορίες των δημόσιων συζητήσεων.
* CBR 125
* CBR 250
* CBR 600
* CBR 1000
* CBR 1100 XX
* Επαγγέλματα/ασχολίες
* Γενικές συζητήσεις
* Ψηφοφορία
* Νέα
* Τεχνικά θέματα
* Είδη ρουχισμού/ Βαλίτσες / Ηλεκτρονικά
* Εκδηλώσεις / Βόλτες / Ταξίδια
* Φωτογραφικό υλικό
* Videos
* Τέχνη
* Ανέκδοτα και Χιούμορ
* Αγγελίες
* Νομοί Ελλάδος (Το Φόρουμ ανά Νομό)
* Ενδιαφέροντα-Hobbies

και πολλές ακόμη υποκατηγορίες!!

Μπορείτε να κάνετε την εγγραφή σας δωρεάν, διαρκεί μόνο λίγα δευτερόλεπτα και σας δίνει την δυνατότητα να συμμετέχετε στις δημόσιες συζητήσεις.

Ευχόμαστε να έχετε μια καλή διαμονή στην σελίδα μας.
Καλωσήρθατε στο φόρουμ cbr.

Συνδεθείτε, για να έχετε πρόσβαση σε όλα τα forum και τις κατηγορίες των δημόσιων συζητήσεων.
* CBR 125
* CBR 250
* CBR 600
* CBR 1000
* CBR 1100 XX
* Επαγγέλματα/ασχολίες
* Γενικές συζητήσεις
* Ψηφοφορία
* Νέα
* Τεχνικά θέματα
* Είδη ρουχισμού/ Βαλίτσες / Ηλεκτρονικά
* Εκδηλώσεις / Βόλτες / Ταξίδια
* Φωτογραφικό υλικό
* Videos
* Τέχνη
* Ανέκδοτα και Χιούμορ
* Αγγελίες
* Νομοί Ελλάδος (Το Φόρουμ ανά Νομό)
* Ενδιαφέροντα-Hobbies

και πολλές ακόμη υποκατηγορίες!!

Μπορείτε να κάνετε την εγγραφή σας δωρεάν, διαρκεί μόνο λίγα δευτερόλεπτα και σας δίνει την δυνατότητα να συμμετέχετε στις δημόσιες συζητήσεις.

Ευχόμαστε να έχετε μια καλή διαμονή στην σελίδα μας.



 
ΦόρουμLatest imagesΑναζήτησηΕγγραφήΣύνδεση

Μοιραστείτε
 

 Πόσα χιλιόμετρα με ένα ρεζερβουάρ;

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω 
Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 10 ... 17, 18, 19  Επόμενο

Πόσα χιλιόμετρα με ένα ρεζερβουάρ;
 130 με 180
 180 με 220
 220 με 260
 260 με 300
 300 και πάνω
Επισκόπηση αποτελεσμάτων
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
honda liapis
Νέο μέλος
Νέο μέλος
honda liapis

Αριθμός μηνυμάτων : 17
Φύλλο : Άντρας
Ηλικία : 55
Τόπος : ΧΑΛΚΙΔΑ
Ημερομηνία εγγραφής : 17/02/2019

Πόσα χιλιόμετρα με ένα ρεζερβουάρ; - Σελίδα 18 Empty
#256ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Πόσα χιλιόμετρα με ένα ρεζερβουάρ;   Πόσα χιλιόμετρα με ένα ρεζερβουάρ; - Σελίδα 18 EmptyΔευ 18 Φεβ 2019 - 13:50

Ανάλογος το. Χέρι.....Έχω κάψει ένα ρεζερβουάρ Χαλκίδα,Στυλίδα,άλλο ένα μέχρι την Λαρισα,και Θεσσαλονίκη ξαναβαλα
λίγο πριν την ρεζερβα Την ίδια διαδρομή την έχω βγάλει και με κάτι λιγότερο από 2 γεμίσματα.Με μια μέση ταχύτητα 130-150,περίπου 7 L/100.Δεν κακή τόσο αν πας γρήγορα,αλλά το συνεχές ανοιγοκλείνω του γκαζιού.Αυτο για εμένα είναι ο καλύτερος τρόπος να ,βλέπεις τις μπάρες να κατεβενουν.Αντιθετα με πιο  επιθετικη οδήγηση αλλά με προσεκτικά και ομαλά ανοίγματα,βγάζει πιο πολλά χιλιόμετρα.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
ptinotrofos
Χρυσό μέλος
Χρυσό μέλος
ptinotrofos

Αριθμός μηνυμάτων : 7822
Φύλλο : Άντρας
Ηλικία : 70
Τόπος : Άνω Λιόσια
Ημερομηνία εγγραφής : 13/01/2012

Πόσα χιλιόμετρα με ένα ρεζερβουάρ; - Σελίδα 18 Empty
#257ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Πόσα χιλιόμετρα με ένα ρεζερβουάρ;   Πόσα χιλιόμετρα με ένα ρεζερβουάρ; - Σελίδα 18 EmptyΤρι 26 Μαρ 2019 - 10:37

Τρίτη μέτρηση στη σειρά: 6,6 λτρ στα 100 χλμ. Διαδρομή Λιόσια - Επίδαυρο. Μέχρι Κόρινθο από εθνική οδό, το εστυψα (μέχρι και 240) το ίδιο και στην επιστροφή.

Και τις τρεις φορές γέμισα στο ίδιο βενζινάδικο (shell) και η κατανάλωση έπεσε 2 λίτρα στα 100 χλμ κάτω. Από 8 - 8,5 στα 6,4 - 6,6 τυχαίο ?
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
pablo
Ασημένιο μέλος
Ασημένιο μέλος
pablo

Αριθμός μηνυμάτων : 5366
Φύλλο : Άντρας
Ηλικία : 51
Τόπος : Ζωγράφου-Αθήνα (ex salonica-Malgara)
Ημερομηνία εγγραφής : 19/01/2011

Πόσα χιλιόμετρα με ένα ρεζερβουάρ; - Σελίδα 18 Empty
#258ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Πόσα χιλιόμετρα με ένα ρεζερβουάρ;   Πόσα χιλιόμετρα με ένα ρεζερβουάρ; - Σελίδα 18 EmptyΤρι 26 Μαρ 2019 - 22:55

Τοσο ειναι οκ για τη μοτορα μας. Αν δηλαδη ταξιδευεις με ταχυτητες 150 και κατω, πας τσαμπα. Χεχε
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
ptinotrofos
Χρυσό μέλος
Χρυσό μέλος
ptinotrofos

Αριθμός μηνυμάτων : 7822
Φύλλο : Άντρας
Ηλικία : 70
Τόπος : Άνω Λιόσια
Ημερομηνία εγγραφής : 13/01/2012

Πόσα χιλιόμετρα με ένα ρεζερβουάρ; - Σελίδα 18 Empty
#259ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Πόσα χιλιόμετρα με ένα ρεζερβουάρ;   Πόσα χιλιόμετρα με ένα ρεζερβουάρ; - Σελίδα 18 EmptyΤετ 27 Μαρ 2019 - 10:34

pablo έγραψε:
Τοσο ειναι οκ για τη μοτορα μας. Αν δηλαδη ταξιδευεις με ταχυτητες 150 και κατω, πας τσαμπα. Χεχε

Αυτό που κατάλαβα είναι ότι η ποιότητα της βενζίνης παίζει τον σημαντικότερο ρόλο.
Η φτηνή βενζίνη δεν είναι και τόσο φτηνή τελικά. Βέβαια παίζει και όταν βάζεις εκτός έδρας που την πληρώνεις πανάκριβα και είναι μισή -μισή με πετρέλαιο θέρμανσης, άλλοι την νοθευουν με διαλυτικα χρωμάτων. Δεν είναι μόνο ότι ανεβαίνει η κατανάλωση, σου καταστρέφουν και τον κινητήρα.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
ptinotrofos
Χρυσό μέλος
Χρυσό μέλος
ptinotrofos

Αριθμός μηνυμάτων : 7822
Φύλλο : Άντρας
Ηλικία : 70
Τόπος : Άνω Λιόσια
Ημερομηνία εγγραφής : 13/01/2012

Πόσα χιλιόμετρα με ένα ρεζερβουάρ; - Σελίδα 18 Empty
#260ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Πόσα χιλιόμετρα με ένα ρεζερβουάρ;   Πόσα χιλιόμετρα με ένα ρεζερβουάρ; - Σελίδα 18 EmptyΠεμ 18 Ιουλ 2019 - 19:48

Ρε δεν πάμε καλά, 184 χλμ 10,8 λίτρα.  Δλδ κάτω από 6 litr στα 100 klm?!?! Τι έχει το μηχανάκι μου γιατρέ ? Μήπως έχει πάθει καμιά νευρική ανορεξία?

[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτόν το σύνδεσμο.]
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
yianakis
Προηγμένο μέλος
Προηγμένο μέλος
yianakis

Αριθμός μηνυμάτων : 493
Φύλλο : Άντρας
Ηλικία : 48
Τόπος : Ηρακλειο Κρητης
Ημερομηνία εγγραφής : 30/09/2015

Πόσα χιλιόμετρα με ένα ρεζερβουάρ; - Σελίδα 18 Empty
#261ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Πόσα χιλιόμετρα με ένα ρεζερβουάρ;   Πόσα χιλιόμετρα με ένα ρεζερβουάρ; - Σελίδα 18 EmptyΣαβ 20 Ιουλ 2019 - 15:09

Πεμπτη ανεβαινω Σαλονικα. Να δω ποσο θα καψω , γυρω στα 140-150 μεση υπολογιζω. θα σας πω
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
pablo
Ασημένιο μέλος
Ασημένιο μέλος
pablo

Αριθμός μηνυμάτων : 5366
Φύλλο : Άντρας
Ηλικία : 51
Τόπος : Ζωγράφου-Αθήνα (ex salonica-Malgara)
Ημερομηνία εγγραφής : 19/01/2011

Πόσα χιλιόμετρα με ένα ρεζερβουάρ; - Σελίδα 18 Empty
#262ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Πόσα χιλιόμετρα με ένα ρεζερβουάρ;   Πόσα χιλιόμετρα με ένα ρεζερβουάρ; - Σελίδα 18 EmptyΔευ 22 Ιουλ 2019 - 0:03

ptinotrofos έγραψε:
Ρε δεν πάμε καλά, 184 χλμ 10,8 λίτρα.  Δλδ κάτω από 6 litr στα 100 klm?!?! Τι έχει το μηχανάκι μου γιατρέ ? Μήπως έχει πάθει καμιά νευρική ανορεξία?

[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτόν το σύνδεσμο.]

Κανει απεργία καυσης. Χεχε
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Lerki
Διακεκριμένο μέλος
Διακεκριμένο μέλος
Lerki

Αριθμός μηνυμάτων : 854
Φύλλο : Άντρας
Ηλικία : 45
Τόπος : Ιωνια
Ημερομηνία εγγραφής : 18/06/2018

Πόσα χιλιόμετρα με ένα ρεζερβουάρ; - Σελίδα 18 Empty
#263ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Πόσα χιλιόμετρα με ένα ρεζερβουάρ;   Πόσα χιλιόμετρα με ένα ρεζερβουάρ; - Σελίδα 18 EmptyΚυρ 18 Αυγ 2019 - 23:30

Καλό κάψιμο προειδοποιώ.
168.4 χλμ
20 ευρω σελ ρεησινκthinking

😥😥
88 χλμ σήμερα ένα ντάμα κι σταναλογικο
cafe
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
ptinotrofos
Χρυσό μέλος
Χρυσό μέλος
ptinotrofos

Αριθμός μηνυμάτων : 7822
Φύλλο : Άντρας
Ηλικία : 70
Τόπος : Άνω Λιόσια
Ημερομηνία εγγραφής : 13/01/2012

Πόσα χιλιόμετρα με ένα ρεζερβουάρ; - Σελίδα 18 Empty
#264ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Πόσα χιλιόμετρα με ένα ρεζερβουάρ;   Πόσα χιλιόμετρα με ένα ρεζερβουάρ; - Σελίδα 18 EmptyΔευ 19 Αυγ 2019 - 0:48

Lerki έγραψε:
Καλό κάψιμο προειδοποιώ.
168.4 χλμ
20 ευρω σελ ρεησινκthinking

Δλδ σε δολάρια...:-/
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
pablo
Ασημένιο μέλος
Ασημένιο μέλος
pablo

Αριθμός μηνυμάτων : 5366
Φύλλο : Άντρας
Ηλικία : 51
Τόπος : Ζωγράφου-Αθήνα (ex salonica-Malgara)
Ημερομηνία εγγραφής : 19/01/2011

Πόσα χιλιόμετρα με ένα ρεζερβουάρ; - Σελίδα 18 Empty
#265ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Πόσα χιλιόμετρα με ένα ρεζερβουάρ;   Πόσα χιλιόμετρα με ένα ρεζερβουάρ; - Σελίδα 18 EmptyΚυρ 25 Αυγ 2019 - 2:32

Σημερα 308 χλμ μεχρι ρεζερβα. 240 χλμ σε επαρχιακες οδους και τα υπολοιπα εθνικη με 150-200. Αν το τεποζιτο ειναι 24lt με 3lt ρζερβα (2000 μοντελο) τοτε εκαψα περ 7/100
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
ptinotrofos
Χρυσό μέλος
Χρυσό μέλος
ptinotrofos

Αριθμός μηνυμάτων : 7822
Φύλλο : Άντρας
Ηλικία : 70
Τόπος : Άνω Λιόσια
Ημερομηνία εγγραφής : 13/01/2012

Πόσα χιλιόμετρα με ένα ρεζερβουάρ; - Σελίδα 18 Empty
#266ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Πόσα χιλιόμετρα με ένα ρεζερβουάρ;   Πόσα χιλιόμετρα με ένα ρεζερβουάρ; - Σελίδα 18 EmptyΚυρ 25 Αυγ 2019 - 9:02

Τέσσερα λίτρα είναι η ρεζερβα άρα κατεβαίνει στα 6,5 Θα ξέρουμε σίγουρα όταν το γεμίσεις και δεις πόσο θα πάρει.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
yianakis
Προηγμένο μέλος
Προηγμένο μέλος
yianakis

Αριθμός μηνυμάτων : 493
Φύλλο : Άντρας
Ηλικία : 48
Τόπος : Ηρακλειο Κρητης
Ημερομηνία εγγραφής : 30/09/2015

Πόσα χιλιόμετρα με ένα ρεζερβουάρ; - Σελίδα 18 Empty
#267ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Πόσα χιλιόμετρα με ένα ρεζερβουάρ;   Πόσα χιλιόμετρα με ένα ρεζερβουάρ; - Σελίδα 18 EmptyΣαβ 14 Σεπ 2019 - 0:11

Εχει δει κανεις διαφορα με 100αρα? Ναι ξερω υπαρχει και αλλο ποστ με αυτο το θεμα, αλλα το τραβηξα που ειπε ο Lerki οτι βαζει SHELL Racing . Υπαρχει καποιος λογος? Εχει καποια διαφορα? Ειναι και το θεμα φυσικα της τιμης....

Προσωπικα διαφορα δεν βλεπω. Και αν εχει, ειναι τοσο μικρη που ειναι σαν να μπαινεις την μια φορα στην πολη για 10' και στο αλλο γεμισμα να μην μπεις. :-/
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
ptinotrofos
Χρυσό μέλος
Χρυσό μέλος
ptinotrofos

Αριθμός μηνυμάτων : 7822
Φύλλο : Άντρας
Ηλικία : 70
Τόπος : Άνω Λιόσια
Ημερομηνία εγγραφής : 13/01/2012

Πόσα χιλιόμετρα με ένα ρεζερβουάρ; - Σελίδα 18 Empty
#268ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Πόσα χιλιόμετρα με ένα ρεζερβουάρ;   Πόσα χιλιόμετρα με ένα ρεζερβουάρ; - Σελίδα 18 EmptyΣαβ 14 Σεπ 2019 - 15:00

yianakis έγραψε:
Εχει δει κανεις διαφορα με 100αρα?   Ναι ξερω υπαρχει και αλλο ποστ με αυτο το θεμα, αλλα το τραβηξα που ειπε ο Lerki οτι βαζει SHELL Racing .  Υπαρχει καποιος λογος? Εχει καποια διαφορα?  Ειναι και το θεμα φυσικα της τιμης....  

Προσωπικα διαφορα δεν βλεπω.  Και αν εχει, ειναι τοσο μικρη που ειναι σαν να μπαινεις την μια φορα στην πολη για 10' και στο αλλο γεμισμα να μην μπεις. :-/

Δεν έχω δει καμία διαφορά.  Αν διαβάσεις και το σχετικό ποστ λέει ότι ότι τα περισσότερα οκτανια παίζουν ρόλο μόνο για την αυταναφλεξη (πιρακια) στους κινητήρες υπερυψηλης συμπίεσης, τούρμπο κλπ. Στην θερμική απόδοση δεν υπάρχει διαφορά. 

Έχω δει μεγάλη διαφορά όμως από βενζινάδικο σε βενζινάδικο. Στην περιοχή μου υπάρχουν δύο Ελιν με διαφορά στην τιμή 5-6 λεπτά. 
Όταν έβαζα στο φτηνό είχα κατανάλωση στην καλύτερη περίπτωση 8,5 λίτρα στα 100 χλμ και απ' όταν άρχισα να βάζω στο ακριβό η κατανάλωση έπεσε στα 6-6,5 χωρίς προσπάθεια. 

Η φτηνή βενζίνη μου δημιούργησε προβλήματα στο αυτοκίνητο που δεν έχει την τεχνολογία του ΧΧ.  2 με 3 λίτρα στα 100 μεγαλύτερη κατανάλωση. Δυσκολία στην εκκίνηση,  ο κινητήρας χτυπαγε πιρακια και ετρεμε όταν έπεφταν οι στροφές και όταν κατέβαινε η στάθμη στο ρεζεβουαρ κάτω από την μέση στο ρελαντί εσβηνε. 

Συμπέρασμα: Η 100σταρα δεν προσφέρει τπτ περισσότερο στα μηχανάκια μας (Άσε που η περισσότερη νοθεια γίνεται στην 100άρα με 95άρα)  
Και προσοχή από που βάζετε βενζίνη ⛽ γιατί η φθηνή μπορεί στο τέλος να είναι κατά πολύ ακριβότερη από την ακριβή.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
folsaili56
Νέο μέλος
Νέο μέλος
folsaili56

Αριθμός μηνυμάτων : 6
Φύλλο : Άντρας
Ημερομηνία εγγραφής : 12/05/2017

Πόσα χιλιόμετρα με ένα ρεζερβουάρ; - Σελίδα 18 Empty
#269ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Πόσα χιλιόμετρα με ένα ρεζερβουάρ;   Πόσα χιλιόμετρα με ένα ρεζερβουάρ; - Σελίδα 18 EmptyΠεμ 26 Σεπ 2019 - 15:21

καλησπερα!ας γραψω και γω την εμπειρια μου...το δικο μου XX ειναι του 2002 με 23λιτρο τεποζιτο και 3λιτρα ρεζερβα(αυτο αναφερει το μανουαλ) ψηφιακα οργανα 90000 χλμ.τα σερβις του παντα στην ωρα..σε ταξιδι νορμαλ ταχυτητες 120-140 το πρωτο τετραγωνακι εσβησε στα 112 χλμ και το τελευταιο αναβοσβησε στα 240χλμ. τωρα τελευταια ομως με τα ιδια σχεδον δεδομενα δηλαδη οχι ακριβως μονο ταξιδι αλλα και καρακεντρο αθηνα το πρωτο τετραγωνακι εσβησε στα 85 χλμ και μεχρι ρεζερβα εγραψε 210χλμ..ομως ψιλιαζομαι(το ψαχνω) οσο αφορα τον δεικτη βενζινης οτι ταχει ψιλοφτυσει το φλοτερ κανοντας κατι τρελλα σβηνουν ας πουμε 2 τετραγωνακια κυριως μετα τα 2 πρωτα αναβει μετα το ενα σβυνουν αλλα δυο επανερχεται κλπ...μαλλον ειμαι για φλοτερ..αυτα και ευχαριστω για την φιλοξενια σας
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
ptinotrofos
Χρυσό μέλος
Χρυσό μέλος
ptinotrofos

Αριθμός μηνυμάτων : 7822
Φύλλο : Άντρας
Ηλικία : 70
Τόπος : Άνω Λιόσια
Ημερομηνία εγγραφής : 13/01/2012

Πόσα χιλιόμετρα με ένα ρεζερβουάρ; - Σελίδα 18 Empty
#270ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Πόσα χιλιόμετρα με ένα ρεζερβουάρ;   Πόσα χιλιόμετρα με ένα ρεζερβουάρ; - Σελίδα 18 EmptyΠεμ 26 Σεπ 2019 - 21:48

folsaili56 έγραψε:
καλησπερα!ας γραψω και γω την εμπειρια μου...το δικο μου XX ειναι του 2002 με 23λιτρο τεποζιτο και 3λιτρα ρεζερβα(αυτο αναφερει το μανουαλ) ψηφιακα οργανα 90000 χλμ.τα σερβις του παντα στην ωρα..σε ταξιδι νορμαλ ταχυτητες 120-140 το πρωτο τετραγωνακι εσβησε στα 112 χλμ και το τελευταιο αναβοσβησε στα 240χλμ. τωρα τελευταια ομως με τα ιδια σχεδον δεδομενα δηλαδη οχι ακριβως μονο ταξιδι αλλα και καρακεντρο αθηνα το πρωτο τετραγωνακι εσβησε στα 85 χλμ και μεχρι ρεζερβα εγραψε 210χλμ..ομως ψιλιαζομαι(το ψαχνω) οσο αφορα τον δεικτη βενζινης οτι ταχει ψιλοφτυσει το φλοτερ κανοντας κατι τρελλα σβηνουν ας πουμε 2 τετραγωνακια κυριως μετα τα 2 πρωτα αναβει μετα το ενα σβυνουν αλλα δυο επανερχεται  κλπ...μαλλον ειμαι για φλοτερ..αυτα και ευχαριστω για την φιλοξενια σας

Κατ αρχή πάντα ευπρόσδεκτος.

Στο θέμα μας τώρα, Έχουν περάσει από τα χέρια μου αρκετά μηχανάκια, αυτ/τα και πλεούμενα. Σε κανένα ο δείκτης στάθμης καυσίμου δεν ήταν ακριβής. Ίσως όσο ήταν καινούργιο, αλλά μετά από καιρό άρχιζαν τα παρατράγουδα. Σε κάποια άλλαξα και φλοτέρ η κατάσταση διορθώθηκε προσωρινά και μετά από κανένα-δυό χρόνια πάλι τα ίδια. Το ΧΧ μου είναι με αναλογικά όργανα (του 2000) Δεν έχω καμιά εμπιστοσύνη στον δείκτη που με 12+ λίτρα μέσα μου δείχνει άδειο.

Βασίζομαι λοιπόν στο λαμπάκι της ρεζέρβας που λειτουργεί άψογα και επειδή σε κάθε γέμισμα μηδενίζω τον ημερήσιο χιλιομετρητή υπολογίζω το υπόλοιπο της βενζίνης από τα χλμ που έχω κάνει. Δλδ αν έχω κάνει 150 χλμ σημαίνει ότι έχω κάψει 10 το πολύ 12 λίτρα, άρα υπάρχουν τουλάχιστον άλλα τόσα υπόλοιπο και άσε τον δείκτη να κουρεύεται.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 

Πόσα χιλιόμετρα με ένα ρεζερβουάρ;

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 18 από 19Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 10 ... 17, 18, 19  Επόμενο

 Παρόμοια θέματα

-
» Πόσα χιλιόμετρα σε μια (1) μέρα;;
» Από το τηγάνι στο… ρεζερβουάρ
» Πατέντα του Νικολάκη.gsxr750
» Ρεζερβουάρ και ρουμπινέδες - Τι “παίζει” και τί “φτιάχνεται”
» Θήκη στο ρεζερβουάρ της μοτοσυκλέτας για tablet

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
 :: Άλλα θέματα :: Ψηφοφορία-
^ Back to Top