Καλωσήρθατε στο φόρουμ cbr.

Συνδεθείτε, για να έχετε πρόσβαση σε όλα τα forum και τις κατηγορίες των δημόσιων συζητήσεων.
* CBR 125
* CBR 250
* CBR 600
* CBR 1000
* CBR 1100 XX
* Επαγγέλματα/ασχολίες
* Γενικές συζητήσεις
* Ψηφοφορία
* Νέα
* Τεχνικά θέματα
* Είδη ρουχισμού/ Βαλίτσες / Ηλεκτρονικά
* Εκδηλώσεις / Βόλτες / Ταξίδια
* Φωτογραφικό υλικό
* Videos
* Τέχνη
* Ανέκδοτα και Χιούμορ
* Αγγελίες
* Νομοί Ελλάδος (Το Φόρουμ ανά Νομό)
* Ενδιαφέροντα-Hobbies

και πολλές ακόμη υποκατηγορίες!!

Μπορείτε να κάνετε την εγγραφή σας δωρεάν, διαρκεί μόνο λίγα δευτερόλεπτα και σας δίνει την δυνατότητα να συμμετέχετε στις δημόσιες συζητήσεις.

Ευχόμαστε να έχετε μια καλή διαμονή στην σελίδα μας.
Καλωσήρθατε στο φόρουμ cbr.

Συνδεθείτε, για να έχετε πρόσβαση σε όλα τα forum και τις κατηγορίες των δημόσιων συζητήσεων.
* CBR 125
* CBR 250
* CBR 600
* CBR 1000
* CBR 1100 XX
* Επαγγέλματα/ασχολίες
* Γενικές συζητήσεις
* Ψηφοφορία
* Νέα
* Τεχνικά θέματα
* Είδη ρουχισμού/ Βαλίτσες / Ηλεκτρονικά
* Εκδηλώσεις / Βόλτες / Ταξίδια
* Φωτογραφικό υλικό
* Videos
* Τέχνη
* Ανέκδοτα και Χιούμορ
* Αγγελίες
* Νομοί Ελλάδος (Το Φόρουμ ανά Νομό)
* Ενδιαφέροντα-Hobbies

και πολλές ακόμη υποκατηγορίες!!

Μπορείτε να κάνετε την εγγραφή σας δωρεάν, διαρκεί μόνο λίγα δευτερόλεπτα και σας δίνει την δυνατότητα να συμμετέχετε στις δημόσιες συζητήσεις.

Ευχόμαστε να έχετε μια καλή διαμονή στην σελίδα μας.



 
ΦόρουμLatest imagesΑναζήτησηΕγγραφήΣύνδεση

Μοιραστείτε
 

 Ξαφνικό Blackout

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω 
Μετάβαση στη σελίδα : 1, 2  Επόμενο
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
Jimakos
Προηγμένο μέλος
Προηγμένο μέλος
Jimakos

Αριθμός μηνυμάτων : 251
Φύλλο : Άντρας
Ηλικία : 54
Τόπος : Αθήνα
Ημερομηνία εγγραφής : 26/05/2016

Ξαφνικό Blackout  Empty
#1ΔημοσίευσηΘέμα: Ξαφνικό Blackout    Ξαφνικό Blackout  EmptyΤετ 24 Μαρ 2021 - 19:40

Καλησπέρα σύντροχοι
Χθες μου συνέβη κάτι παράξενο.Το πρωί βάζω μπρος, όλα κανονικά, ανεβάζει στροφές και αφού δουλεύει για περίπου μισό λεπτό...Blackout :-O  Σβήνουν τα πάντα.Κλείνω διακόπτη. Ξανανοίγω, και δεν ανάβει τίποτα.Ανοιγοκλείνω δυο φορές ακόμα και ανάβουν όλα κανονικά.Το μόνο που πρόσεξα ήταν ότι είχε χαλάσει η ώρα.Φεύγω, και το μηχανάκι δουλεύει όπως πάντα.Το μεσημέρι που ξεκινάω να επιστρέψω πέρνει μπρος με λίγο ζόρι.Κλασικός ήχος πεσμένης μπαταρίας.Ας κάνω λέω και μια βόλτα να φορτίσει λίγο και επιστρέφω σπίτι.Σήμερα το πρωί δεν έφυγα.Η μπαταρία ψόφια.Δεν έκανε ούτε στροφή η μίζα.
Η πρώτη διάγνωση του μάστορα,εξ' αποστάσεως, είναι μπαταρία.Μάλλον κομμένο στοιχείο.
Είχε ποτέ κανένας παρόμοιο περιστατικό;Τι άλλο μπορεί να είναι;
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Jimakos
Προηγμένο μέλος
Προηγμένο μέλος
Jimakos

Αριθμός μηνυμάτων : 251
Φύλλο : Άντρας
Ηλικία : 54
Τόπος : Αθήνα
Ημερομηνία εγγραφής : 26/05/2016

Ξαφνικό Blackout  Empty
#2ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ξαφνικό Blackout    Ξαφνικό Blackout  EmptyΠαρ 26 Μαρ 2021 - 18:51

...συνέχεια
Αφού λοιπόν η μπαταρία ήταν ψόφια την έβαλα στον φορτιστή και προς μεγάλη μου απογοήτευση φόρτισε κανονικά sad .Άρα λέω την πατήσαμε και πήγα στον μάστορα να με δει και από κοντά.
Έβαλε το πολύμετρο και είδαμε ότι δεν φορτίζει το μηχανάκι.Σε αναμονή τώρα για το πόρισμα.Ανορθωτής  ή πηνία; :-/
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Diamapa
Προηγμένο μέλος
Προηγμένο μέλος
Diamapa

Αριθμός μηνυμάτων : 223
Φύλλο : Άντρας
Τόπος : Καβάλα
Ημερομηνία εγγραφής : 01/11/2014

Ξαφνικό Blackout  Empty
#3ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ξαφνικό Blackout    Ξαφνικό Blackout  EmptyΣαβ 27 Μαρ 2021 - 23:53

Δυστυχώς ανορθωτής κατά 99%, μακάρι να μην άρπαξαν και τα πηνεια.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
ptinotrofos
Χρυσό μέλος
Χρυσό μέλος
ptinotrofos

Αριθμός μηνυμάτων : 7822
Φύλλο : Άντρας
Ηλικία : 70
Τόπος : Άνω Λιόσια
Ημερομηνία εγγραφής : 13/01/2012

Ξαφνικό Blackout  Empty
#4ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ξαφνικό Blackout    Ξαφνικό Blackout  EmptyΚυρ 28 Μαρ 2021 - 17:07

Κάτι δεν μου κολλάει. Λες ότι πήρε κανονικά μπροστά και μετά έσβησαν όλα. Μετά από δυο-τρεια ανοίγματα του διακόπτη επανήλθε. Αυτό τώρα ή κάποιος πόλος της μπαταρίας δεν έκανε επαφή ή το σώμα ή ο διακόπτης. Παλιά είχα αφήσει λασκα τον αρνητικό πόλο και μου έκαψε τα πηνία. Ψάξε πρώτα τις επαφές καλού κακού, γιατί αν δεν φόρτιζε απλά δεν θα έπαιρνε μπροστά. Δεν θα έπαιρνε μετά θα έσβηνε και μετά θα ξαναέπαιρνε. Λέω εγώ τώρα, ηλεκτρολόγος δεν είμαι. Κάπου στο φόρουμ υπάρχει ποστ για το πώς μετράμε τα πηνία, αν έχεις πολύμετρο ίσως σου είναι χρήσιμο.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Jimakos
Προηγμένο μέλος
Προηγμένο μέλος
Jimakos

Αριθμός μηνυμάτων : 251
Φύλλο : Άντρας
Ηλικία : 54
Τόπος : Αθήνα
Ημερομηνία εγγραφής : 26/05/2016

Ξαφνικό Blackout  Empty
#5ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ξαφνικό Blackout    Ξαφνικό Blackout  EmptyΔευ 29 Μαρ 2021 - 18:17

Τελικά είναι ο ανορθωτής.Τα πηνία μετά από μέτρηση δείχνουν Ο.Κ. χωρίς να εγγυάται κανείς το χρόνο λειτουργίας τους από εδώ και πέρα.Κώστα πολύμετρο δεν έχω αλλά όταν έβαλα την μπαταρία φορτισμένη  τσέκαρα με ένα ψευτοtester που είχα πάρει από τα lidl και μου έδειξε ότι δεν φορτίζει.Δεν του έδειξα πολύ εμπιστοσύνη (η καταβάθος δεν ήθελα να το πιστέψω).Μάλλον το tester δεν είναι και πολύ ''ψευτό''.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
ptinotrofos
Χρυσό μέλος
Χρυσό μέλος
ptinotrofos

Αριθμός μηνυμάτων : 7822
Φύλλο : Άντρας
Ηλικία : 70
Τόπος : Άνω Λιόσια
Ημερομηνία εγγραφής : 13/01/2012

Ξαφνικό Blackout  Empty
#6ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ξαφνικό Blackout    Ξαφνικό Blackout  EmptyΤρι 30 Μαρ 2021 - 10:13

Το ψευτοtester το έχω κι εγώ και δουλεύει άψογα το άτιμο όπως και ο φορτιστής. Τελικά ντξ πας για ανορθωτή. Ρίξε μια ματιά και στον παρακάτω σύνδεσμο, είναι στον Πειραιά.
Το βάζω γιατί εγώ δεν βρήκα στον Σαρακάκη, μου είπαν μετά από 20 μέρες.

http://www.sxelectronics.gr/el/p2.html

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Jimakos
Προηγμένο μέλος
Προηγμένο μέλος
Jimakos

Αριθμός μηνυμάτων : 251
Φύλλο : Άντρας
Ηλικία : 54
Τόπος : Αθήνα
Ημερομηνία εγγραφής : 26/05/2016

Ξαφνικό Blackout  Empty
#7ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ξαφνικό Blackout    Ξαφνικό Blackout  EmptyΤρι 30 Μαρ 2021 - 18:46

Κώστα σ' ευχαριστώ αλλά ο μάστορης έχει έναν αντίστοιχο κατασκευαστή στην Κόρινθο που τον εμπιστεύεται περισσότερο.Για όποιον ενδιαφέρεται είναι αυτός link Όσο για τον Σαρακάκη εκτός από τις καθυστερήσεις το έχει παρακάνει και με τις τιμές.Άκουσα ότι πρόσφατα έκανε αυξήσεις στα ανταλλακτικά μοτό για να βουλώσει τρύπες από τα άλλα τμήματα.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
ptinotrofos
Χρυσό μέλος
Χρυσό μέλος
ptinotrofos

Αριθμός μηνυμάτων : 7822
Φύλλο : Άντρας
Ηλικία : 70
Τόπος : Άνω Λιόσια
Ημερομηνία εγγραφής : 13/01/2012

Ξαφνικό Blackout  Empty
#8ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ξαφνικό Blackout    Ξαφνικό Blackout  EmptyΤρι 30 Μαρ 2021 - 19:57

Jimakos έγραψε:
Κώστα σ' ευχαριστώ αλλά ο μάστορης έχει έναν αντίστοιχο κατασκευαστή στην Κόρινθο που τον εμπιστεύεται περισσότερο.Για όποιον ενδιαφέρεται είναι αυτός link Όσο για τον Σαρακάκη εκτός από τις καθυστερήσεις το έχει παρακάνει και με τις τιμές.Άκουσα ότι πρόσφατα έκανε αυξήσεις στα ανταλλακτικά μοτό για να βουλώσει τρύπες από τα άλλα τμήματα.

Και αυτός γνωστός είναι με πολύ καλό όνομα, δεν τον ανέφερα γιατί πέφτει λίγο μακριά. Για τον Σαρακάκη έχω ακούσει πάρα πολλά, αν δεν πάρω τηλέφωνο ο ίδιος να ρωτήσω δεν πιστεύω τπτ. Τρείς μήνες περίμενα ανταλλακτικό για Volvo penta που ο Σαρακάκης υποτίθεται ότι δεν το είχε. Στο τέλος πήγα ο ίδιος, το ζήτησα το πλήρωσα το πήρα ρώτησα και αν υπήρχε έλλειψη μου είπαν όχι και πήγα κατευθείαν στον μηχανικό. Τι έγινε μάστορα τόν έφερε τον εγκέφαλο ο Σαρακάκης? Όχι καπετανιε, έκλεισε το εργοστάσιο στην Μαλαισία και δεν βγάζει ανταλλακτικά.! Θα σου κάνω μετατροπή και θα σου βάλω το πάνελ από το παλιό μοντέλο που δεν χαλάει κιόλας.!!! Είδανε και πάθανε να τον πάρουν από τα χέρια μου.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Erecozi
Ασημένιο μέλος
Ασημένιο μέλος
Erecozi

Αριθμός μηνυμάτων : 5077
Φύλλο : Άντρας
Ηλικία : 41
Ημερομηνία εγγραφής : 20/11/2012

Ξαφνικό Blackout  Empty
#9ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ξαφνικό Blackout    Ξαφνικό Blackout  EmptyΚυρ 30 Μάης 2021 - 3:57

Για ανορθωτή αν βρεις γνήσιο μεταχειρο από 1000rr 2007 και μετα νομίζω είναι η καλύτερη επιλογή!!!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
ptinotrofos
Χρυσό μέλος
Χρυσό μέλος
ptinotrofos

Αριθμός μηνυμάτων : 7822
Φύλλο : Άντρας
Ηλικία : 70
Τόπος : Άνω Λιόσια
Ημερομηνία εγγραφής : 13/01/2012

Ξαφνικό Blackout  Empty
#10ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ξαφνικό Blackout    Ξαφνικό Blackout  EmptyΚυρ 30 Μάης 2021 - 12:55

[quote="Erecozi"]Για ανορθωτή αν βρεις γνήσιο μεταχειρο από 1000rr 2007 και μετα νομίζω είναι η καλύτερη επιλογή!!! [/quot

Εγώ έβαλα από 954, έχει τα ίδια ρεύματα.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Erecozi
Ασημένιο μέλος
Ασημένιο μέλος
Erecozi

Αριθμός μηνυμάτων : 5077
Φύλλο : Άντρας
Ηλικία : 41
Ημερομηνία εγγραφής : 20/11/2012

Ξαφνικό Blackout  Empty
#11ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ξαφνικό Blackout    Ξαφνικό Blackout  EmptyΚυρ 25 Ιουλ 2021 - 23:22

Από 2007 και μετα οι ανορθωτες δεν παρουσιάζουν τα γνωστά προβλήματα γιαυτό το ειπα
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
gerolukas
Μέλος
Μέλος
gerolukas

Αριθμός μηνυμάτων : 190
Φύλλο : Άντρας
Ηλικία : 41
Τόπος : Κέρκυρα
Ημερομηνία εγγραφής : 02/09/2016

Ξαφνικό Blackout  Empty
#12ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ξαφνικό Blackout    Ξαφνικό Blackout  EmptyΤρι 17 Αυγ 2021 - 22:09

Καλησπέρα σε όλους.. το ίδιο αρχίζω να παθαίνω και γω. Νομίζω τουλάχιστον!
Έβαλα νέα μπαταρία πριν από δυο χρόνια και φέτος άρχισε να πέφτει. Την φόρτισα , και μετά από δυο τρεις μέρες ξανά μανά τα ίδια.
Μπήκα στη διαδικασία να αρχίσω μετρήσεις.. με φωτά κλειστά , βεντιλατερ κλειστό μου δίνει 13 με 14 βολτ ανάλογα τις στροφές. Όμως με φώτα ανάμενα μου δίνει το πολύ 12,7 με 12,8 σε όλο το φάσμα. Όταν  εμπλακεί το βεντιλατερ δεν μπορεί να δώσει με τίποτα πάνω από 12,3 με 12,4.. ωχ είπα. Μέτρησα πηνία και τα τρία καλώδια το ίδιο , τέλος πάντων έκανα τις απαραίτητες μετρήσεις βάση μανουαλ και τα βρήκα όλα σωστά.
Αν οδηγώ μέρα χωρίς μεγάλα φωτά τότε η μπαταρία βρίσκεται πάντα γύρο στο 12,7 με 12,8 ενώ ο κατασκευαστής λέει ότι πρέπει να τη βρίσκουμε 13 με 13,2. Αν οδηγήσω με φωτά αναμμένα  και προβολέα τότε μετά από μια βόλτα βραδινή 1 ώρα πήγαινε και μια ώρα έλα τη βρίσκω  12,3 με 12,2. Το πόρισμα είναι ότι ετοιμάζομαι για ανορθωτή και Γω. Περυσι είχα μετρήσει με όλα αναμμένα  στις 4000 στροφές  14,5 και φέτος 12,3 .
Είχα βάλει μπαταρία τζελ και μάλλον  οι τζελ δεν είναι για μας.! Κάπου το είχα διαβάσει εδώ μέσα. Όποιος έβαλε τζελ μπαταρία μετά από λίγο πήγε για ανορθωτή.
Αρα παει το κατοσταρικο.!!!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
ptinotrofos
Χρυσό μέλος
Χρυσό μέλος
ptinotrofos

Αριθμός μηνυμάτων : 7822
Φύλλο : Άντρας
Ηλικία : 70
Τόπος : Άνω Λιόσια
Ημερομηνία εγγραφής : 13/01/2012

Ξαφνικό Blackout  Empty
#13ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ξαφνικό Blackout    Ξαφνικό Blackout  EmptyΤετ 18 Αυγ 2021 - 11:16

gerolukas έγραψε:
Καλησπέρα σε όλους.. το ίδιο αρχίζω να παθαίνω και γω. Νομίζω τουλάχιστον!
Έβαλα νέα μπαταρία πριν από δυο χρόνια και φέτος άρχισε να πέφτει. Την φόρτισα , και μετά από δυο τρεις μέρες ξανά μανά τα ίδια.
Μπήκα στη διαδικασία να αρχίσω μετρήσεις.. με φωτά κλειστά , βεντιλατερ κλειστό μου δίνει 13 με 14 βολτ ανάλογα τις στροφές. Όμως με φώτα ανάμενα μου δίνει το πολύ 12,7 με 12,8 σε όλο το φάσμα. Όταν  εμπλακεί το  βεντιλατερ δεν μπορεί να δώσει με τίποτα πάνω από 12,3 με 12,4.. ωχ είπα. Μέτρησα πηνία και τα τρία καλώδια το ίδιο , τέλος πάντων έκανα τις απαραίτητες μετρήσεις βάση μανουαλ και τα βρήκα όλα σωστά.
Αν οδηγώ μέρα χωρίς μεγάλα φωτά τότε η μπαταρία βρίσκεται πάντα γύρο στο 12,7 με 12,8 ενώ ο κατασκευαστής λέει ότι πρέπει να τη βρίσκουμε 13 με 13,2. Αν οδηγήσω με φωτά αναμμένα  και προβολέα τότε μετά από μια βόλτα βραδινή 1 ώρα πήγαινε και μια ώρα έλα τη βρίσκω  12,3 με 12,2. Το πόρισμα είναι ότι ετοιμάζομαι για ανορθωτή και Γω. Περυσι είχα μετρήσει με όλα αναμμένα  στις 4000 στροφές  14,5 και φέτος 12,3 .
Είχα βάλει μπαταρία τζελ και μάλλον  οι τζελ δεν είναι για μας.! Κάπου το είχα διαβάσει εδώ μέσα. Όποιος έβαλε τζελ μπαταρία μετά από λίγο πήγε για ανορθωτή.
Αρα παει το κατοσταρικο.!!!

Κι εγώ είχα προβλήματα με την τζελ,. Δεν φόρτιζε καλα και αν το μηχανάκι έμενε σε ακινησία 2-3 εβδομάδες  δεν είχε μίζα για εκκίνηση. Ο φορτιστής - συντηρητής δούλευε υπερωρίες. Στα δύο χρόνια βαρέθηκα και την άλλαξα με Yuasa κλειστού τύπου. Ίσως ήταν ελαττωματική και μου έπεσε το λαχείο, δεν ξέρω,  όπως δεν ξέρω και γιατί πλήρωσα τζελ αφού η προηγούμενη Yuasa μου είχε κρατήσει 9 χρόνια, δλδ τι παραπάνω έψαχνα?
Τώρα για τον ανορθωτή κάθε 35 χιλ χλμ πάνω κάτω μας χαιρετάει, ίσως δεν φταίει η μπαταρία και απλά έκανε τον κύκλο του. Βάλε μόσφατ ή σειριακό που είναι πιο σύγχρονοι και κρατάνε περισσότερο.

Μην το καθυστερεις πάντως μην σε αφήσει στον δρόμο, εμένα με είχε αφήσει στην Ναύπακτο και δεν είχα οδική βοήθεια. Είδα κι έπαθα να γυρίσω Αθήνα. =))

.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
gerolukas
Μέλος
Μέλος
gerolukas

Αριθμός μηνυμάτων : 190
Φύλλο : Άντρας
Ηλικία : 41
Τόπος : Κέρκυρα
Ημερομηνία εγγραφής : 02/09/2016

Ξαφνικό Blackout  Empty
#14ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ξαφνικό Blackout    Ξαφνικό Blackout  EmptyΠαρ 20 Αυγ 2021 - 9:23

Περασα τον νεο ανορθωτη χθες. τα νεα ειναι κακα. με την μπαταρια καινουρια και πληρος φορτισμενη και ολα ανοιχτα φωτα βεντιλατερια κλπ ,δεν ειδα με τιποτα πανω απο 13 βολτ. τα πηνια τα βρησκω καλα, τις επαφες καλες. αρα? τωρα τι κανουμε? μηπως εχουν αρπαξει τα πηνια και οταν ζεσταινεται δεν παραγουν σωστα? τι να πω δε ξερω. φοβαμαι οτι μια μερα θα με αφησουν αποτομα. πριν απο δυο χρονια που ειχα ξαναμετρησει και με ολα ανοιχτα εβλεπα 14 με 14,5. τωρα δεν μπορω να παρω πανω απο 13.

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
gerolukas
Μέλος
Μέλος
gerolukas

Αριθμός μηνυμάτων : 190
Φύλλο : Άντρας
Ηλικία : 41
Τόπος : Κέρκυρα
Ημερομηνία εγγραφής : 02/09/2016

Ξαφνικό Blackout  Empty
#15ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ξαφνικό Blackout    Ξαφνικό Blackout  EmptyΠαρ 20 Αυγ 2021 - 12:07

δυστυχως το πορισμα ειναι πηνια. Ενω η αντισταση ειναι εντος οριων 0,1 - 1 το ρευμα που δινει ειναι στο ρελαντι τιλιγμα με τιλιγμα κιτρινο με κιτρινο δηλαδη, 9v, 2,5v, 12v. και δεν ανεβαζει πανω απο 20, 15, 4. σε στροφες κινητηρα. το ερωτημα ειναι πως η αντισταση στα πηνια ειναι ακριβως ιδια παντα. μηπως φταιει κατι αλλο? εχει αναφερθει στο παρελθον ποτε γα χχ το βολαν με τα πηνια να εχει βλαβη? συμφωνα με αυτα που ρωταω ειναι σιγουροι ολοι για πηνια.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 

Ξαφνικό Blackout

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 1 από 2Μετάβαση στη σελίδα : 1, 2  Επόμενο

 Παρόμοια θέματα

-
» Scorpions - Get Your Sting & Blackout 2011 (Live at Saarbrucken)

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
 :: CBR Forums ::   :: Τεχνικά θέματα-
^ Back to Top