Καλωσήρθατε στο φόρουμ cbr.

Συνδεθείτε, για να έχετε πρόσβαση σε όλα τα forum και τις κατηγορίες των δημόσιων συζητήσεων.
* CBR 125
* CBR 250
* CBR 600
* CBR 1000
* CBR 1100 XX
* Επαγγέλματα/ασχολίες
* Γενικές συζητήσεις
* Ψηφοφορία
* Νέα
* Τεχνικά θέματα
* Είδη ρουχισμού/ Βαλίτσες / Ηλεκτρονικά
* Εκδηλώσεις / Βόλτες / Ταξίδια
* Φωτογραφικό υλικό
* Videos
* Τέχνη
* Ανέκδοτα και Χιούμορ
* Αγγελίες
* Νομοί Ελλάδος (Το Φόρουμ ανά Νομό)
* Ενδιαφέροντα-Hobbies

και πολλές ακόμη υποκατηγορίες!!

Μπορείτε να κάνετε την εγγραφή σας δωρεάν, διαρκεί μόνο λίγα δευτερόλεπτα και σας δίνει την δυνατότητα να συμμετέχετε στις δημόσιες συζητήσεις.

Ευχόμαστε να έχετε μια καλή διαμονή στην σελίδα μας.
Καλωσήρθατε στο φόρουμ cbr.

Συνδεθείτε, για να έχετε πρόσβαση σε όλα τα forum και τις κατηγορίες των δημόσιων συζητήσεων.
* CBR 125
* CBR 250
* CBR 600
* CBR 1000
* CBR 1100 XX
* Επαγγέλματα/ασχολίες
* Γενικές συζητήσεις
* Ψηφοφορία
* Νέα
* Τεχνικά θέματα
* Είδη ρουχισμού/ Βαλίτσες / Ηλεκτρονικά
* Εκδηλώσεις / Βόλτες / Ταξίδια
* Φωτογραφικό υλικό
* Videos
* Τέχνη
* Ανέκδοτα και Χιούμορ
* Αγγελίες
* Νομοί Ελλάδος (Το Φόρουμ ανά Νομό)
* Ενδιαφέροντα-Hobbies

και πολλές ακόμη υποκατηγορίες!!

Μπορείτε να κάνετε την εγγραφή σας δωρεάν, διαρκεί μόνο λίγα δευτερόλεπτα και σας δίνει την δυνατότητα να συμμετέχετε στις δημόσιες συζητήσεις.

Ευχόμαστε να έχετε μια καλή διαμονή στην σελίδα μας.



 
ΦόρουμLatest imagesΑναζήτησηΕγγραφήΣύνδεση

Μοιραστείτε
 

 Pirelli diablo superbiker

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω 
Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Επόμενο
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
Thodo L200
Χρυσό μέλος
Χρυσό μέλος
Thodo L200

Αριθμός μηνυμάτων : 6282
Φύλλο : Άντρας
Ηλικία : 50
Ημερομηνία εγγραφής : 06/12/2011

Pirelli diablo superbiker - Σελίδα 6 Empty
#76ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Pirelli diablo superbiker   Pirelli diablo superbiker - Σελίδα 6 EmptyΠαρ 21 Αυγ 2015 - 23:28

Μια δοκιμη σημερα δικαβαλο, αν και δεν ξερω πως να φορτωσω σαν φωτο τα αποτελεσματα στο λαπτοπ, εδειξε οτι το κοντερ μου δε χανει πανω απο 10χλμ, δηλαδη οριακα 168-169 και το gps εδειξε 163 και 164.
Γωνιες κλισεις αισχος, 16,6 και 17,2, δικαβαλο με το πισω αμορτισερ μου να θελει σερβις, λαστιχα που πλησιαζουν στα ορια αλλαγης και δευτερο ατομο περιπου 75-80κιλα.
Θα κανω ισως μια δοκιμη πηγαινοντας περπατωντας να δω μηπως φαινεται πως δινει το κινητο τις κλισεις και αλλη μια μονοκαβαλο στην ιδια διαδρομη που την γνωριζω για να δω διαφορες.
Η στηριξη εγινε με το κινητο αναμεσα στη ζελατινα και τα οργανα δηλαδη λιγο γυρτο προς τα εμπρος αλλα σταθερο καθ ολη τη διαδρομη.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Thomas_Naoussa
Προηγμένο μέλος
Προηγμένο μέλος
Thomas_Naoussa

Αριθμός μηνυμάτων : 239
Φύλλο : Άντρας
Ηλικία : 55
Τόπος : Ναουσα
Ημερομηνία εγγραφής : 08/05/2010

Pirelli diablo superbiker - Σελίδα 6 Empty
#77ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Pirelli diablo superbiker   Pirelli diablo superbiker - Σελίδα 6 EmptyΣαβ 22 Αυγ 2015 - 11:11

Thodo L200 έγραψε:
Μια δοκιμη σημερα δικαβαλο, αν και δεν ξερω πως να φορτωσω σαν φωτο τα αποτελεσματα στο λαπτοπ, εδειξε οτι το κοντερ μου δε χανει πανω απο 10χλμ, δηλαδη οριακα 168-169 και το gps εδειξε 163 και 164.
Γωνιες κλισεις αισχος, 16,6 και 17,2, δικαβαλο με το πισω αμορτισερ μου να θελει σερβις, λαστιχα που πλησιαζουν στα ορια αλλαγης και δευτερο ατομο περιπου 75-80κιλα.
Θα κανω ισως μια δοκιμη πηγαινοντας περπατωντας να δω μηπως φαινεται πως δινει το κινητο τις κλισεις και αλλη μια μονοκαβαλο στην ιδια διαδρομη που την γνωριζω για να δω διαφορες.
Η στηριξη εγινε με το κινητο αναμεσα στη ζελατινα και τα οργανα δηλαδη λιγο γυρτο προς τα εμπρος αλλα σταθερο καθ ολη τη διαδρομη.

Θοδωρη καλημερα,μην το δοκιμασεις δεν μπορεις να ξεγελασεις το εργαλειο.Εγω δοκιμασα και με τα ποδια και με το αυτοκινητο (πηγαινα με 150-160 χλμ κρατωντας το κινητο στο χερι και το εγερνα ξαφνικα το κινητο δεξια η αριστερα σαν να στριβω ) αλλα δεν μου δειξε καμμια κλιση,αρα δεν μπορουμε να το ξεγελασουμε.Επισης καταλαβα οτι δεν παιζει κανενα ρολο εαν το κινητο ειναι ισια ορθιο πλαγιαστο η αν κουνιεται πανω κατω.Προφανως η συσκευη μετραει την ταχυτητα της μηχανης μεσω gps και "βλεποντας" με ποσα χιλιομετρα μπαινεις σε μια συγκεκριμενη στροφη συμπεραινει και ποσο εχεις "πλαγιασει"...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
https://www.facebook.com/thomas.christopoulos/about
ptinotrofos
Χρυσό μέλος
Χρυσό μέλος
ptinotrofos

Αριθμός μηνυμάτων : 7822
Φύλλο : Άντρας
Ηλικία : 70
Τόπος : Άνω Λιόσια
Ημερομηνία εγγραφής : 13/01/2012

Pirelli diablo superbiker - Σελίδα 6 Empty
#78ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Pirelli diablo superbiker   Pirelli diablo superbiker - Σελίδα 6 EmptyΣαβ 22 Αυγ 2015 - 12:29

<<Προφανως η συσκευη μετραει την ταχυτητα της μηχανης μεσω gps και "βλεποντας" με ποσα χιλιομετρα μπαινεις σε μια συγκεκριμενη στροφη συμπεραινει και ποσο εχεις "πλαγιασει"...>>


Μπα δεν είναι ούτε αυτό. Το δοκίμασα στο αυτ/το σε στροφές και μου έδειξε το πολύ 3 μοίρες κλίση.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
kalaitzidisk
Διακεκριμένο μέλος
Διακεκριμένο μέλος
kalaitzidisk

Αριθμός μηνυμάτων : 1321
Φύλλο : Άντρας
Ηλικία : 37
Τόπος : GERMANY BIELEFELD
Ημερομηνία εγγραφής : 21/10/2012

Pirelli diablo superbiker - Σελίδα 6 Empty
#79ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Pirelli diablo superbiker   Pirelli diablo superbiker - Σελίδα 6 EmptyΚυρ 23 Αυγ 2015 - 20:00

εμενα πάλι πάνω από 30 μοίρες δε πάει με τίποτα και σχεδόν τελειωσα τα λάστιχα vroomvroom ... δε ξέρω τι παίζει scratch
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
https://www.facebook.com/kalaitzidisk
Menos
Πλατινένιο μέλος
Πλατινένιο μέλος
Menos

Αριθμός μηνυμάτων : 20847
Φύλλο : Άντρας
Ηλικία : 51
Τόπος : Σλοβακία
Ημερομηνία εγγραφής : 22/01/2009

Pirelli diablo superbiker - Σελίδα 6 Empty
#80ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Pirelli diablo superbiker   Pirelli diablo superbiker - Σελίδα 6 EmptyΚυρ 23 Αυγ 2015 - 22:40

kalaitzidisk έγραψε:
εμενα πάλι πάνω από 30 μοίρες δε πάει με τίποτα και σχεδόν τελειωσα τα λάστιχα  vroomvroom ... δε ξέρω τι παίζει scratch

Εμείς ξέρουμε.. smokin

Posted by Jean-philippe Bolle on Monday, April 13, 2015
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
https://www.facebook.com/pages/CBR-Forum/379174255489123?ref=hl
Tsimuhas
Ασημένιο μέλος
Ασημένιο μέλος
Tsimuhas

Αριθμός μηνυμάτων : 3003
Φύλλο : Άντρας
Ηλικία : 35
Τόπος : Χαλκιδική
Ημερομηνία εγγραφής : 30/10/2012

Pirelli diablo superbiker - Σελίδα 6 Empty
#81ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Pirelli diablo superbiker   Pirelli diablo superbiker - Σελίδα 6 EmptyΚυρ 23 Αυγ 2015 - 23:33

Κατι παιζει σιγουρα η οντως ειμαστε κουλομαριες.... :P
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
kalaitzidisk
Διακεκριμένο μέλος
Διακεκριμένο μέλος
kalaitzidisk

Αριθμός μηνυμάτων : 1321
Φύλλο : Άντρας
Ηλικία : 37
Τόπος : GERMANY BIELEFELD
Ημερομηνία εγγραφής : 21/10/2012

Pirelli diablo superbiker - Σελίδα 6 Empty
#82ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Pirelli diablo superbiker   Pirelli diablo superbiker - Σελίδα 6 EmptyΔευ 24 Αυγ 2015 - 11:51

Menos έγραψε:
kalaitzidisk έγραψε:
εμενα πάλι πάνω από 30 μοίρες δε πάει με τίποτα και σχεδόν τελειωσα τα λάστιχα  vroomvroom ... δε ξέρω τι παίζει scratch

Εμείς ξέρουμε.. smokin

Posted by Jean-philippe Bolle on Monday, April 13, 2015


lol! lol! lol! lol! lol! βρε λες να οδηγούμε έτσι και να νομίζουμε ότι κάτι κάνουμε με το κεφάλι μας =)) =))
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
https://www.facebook.com/kalaitzidisk
Thodo L200
Χρυσό μέλος
Χρυσό μέλος
Thodo L200

Αριθμός μηνυμάτων : 6282
Φύλλο : Άντρας
Ηλικία : 50
Ημερομηνία εγγραφής : 06/12/2011

Pirelli diablo superbiker - Σελίδα 6 Empty
#83ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Pirelli diablo superbiker   Pirelli diablo superbiker - Σελίδα 6 EmptyΣαβ 29 Αυγ 2015 - 22:21

Δευτερη δοκιμη μονοκαβαλο και αν και νυχτα και δεν πηγα τα λαστιχα οσο μπορουσαν λογω κακης ορατοτητας εδειξε μεγιστο 22,4 μοιρες..οσο για την ταχυτητα εδειξε 208χλμ οταν στο κοντερ η ενδειξη ηταν 230κατι, σιγουρα πανω απο 20χλμ χαμενα, μεγαλωνει η διαφορα αρκετα οσο ανεβαινει., υποθετω οτι δεν εχει νοημα αλλη δοκιμη γιατι ουτε 30 δε θα δω σ αυτους τους δρομους με τα λαστιχα μου κοντα στο τελος τους και την πισω αναρτηση για αμεσο σερβις.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Diamapa
Προηγμένο μέλος
Προηγμένο μέλος
Diamapa

Αριθμός μηνυμάτων : 223
Φύλλο : Άντρας
Τόπος : Καβάλα
Ημερομηνία εγγραφής : 01/11/2014

Pirelli diablo superbiker - Σελίδα 6 Empty
#84ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Pirelli diablo superbiker   Pirelli diablo superbiker - Σελίδα 6 EmptyΣαβ 29 Αυγ 2015 - 22:31

Σήμερα στο Ρύσιο επιασα τις 44!! Πραγματικά πιστεύω δν πάει άλλο, καθώς εξυνα πατακια.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
kalaitzidisk
Διακεκριμένο μέλος
Διακεκριμένο μέλος
kalaitzidisk

Αριθμός μηνυμάτων : 1321
Φύλλο : Άντρας
Ηλικία : 37
Τόπος : GERMANY BIELEFELD
Ημερομηνία εγγραφής : 21/10/2012

Pirelli diablo superbiker - Σελίδα 6 Empty
#85ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Pirelli diablo superbiker   Pirelli diablo superbiker - Σελίδα 6 EmptyΚυρ 30 Αυγ 2015 - 4:29

αρχίζω να πιστεύω ότι η συσκευές μας είναι ασύμβατες και παίρνουμε αλανταλον ενδείξεις scratch
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
https://www.facebook.com/kalaitzidisk
ptinotrofos
Χρυσό μέλος
Χρυσό μέλος
ptinotrofos

Αριθμός μηνυμάτων : 7822
Φύλλο : Άντρας
Ηλικία : 70
Τόπος : Άνω Λιόσια
Ημερομηνία εγγραφής : 13/01/2012

Pirelli diablo superbiker - Σελίδα 6 Empty
#86ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Pirelli diablo superbiker   Pirelli diablo superbiker - Σελίδα 6 EmptyΚυρ 30 Αυγ 2015 - 17:10

Thodo L200 έγραψε:
Δευτερη δοκιμη μονοκαβαλο και αν και νυχτα και δεν πηγα τα λαστιχα οσο μπορουσαν λογω κακης ορατοτητας εδειξε μεγιστο 22,4 μοιρες..οσο για την ταχυτητα εδειξε 208χλμ οταν στο κοντερ η ενδειξη ηταν 230κατι, σιγουρα πανω απο 20χλμ χαμενα, μεγαλωνει η διαφορα αρκετα οσο ανεβαινει., υποθετω οτι δεν εχει νοημα αλλη δοκιμη γιατι ουτε 30 δε θα δω σ αυτους τους δρομους με τα λαστιχα μου κοντα στο τελος τους και την πισω αναρτηση για αμεσο σερβις.

Για τις μοίρες δεν ξέρω γιατί δεν έχω καταφέρει να το δοκιμάσω ακόμα, αλλά ότι το κοντέρ του ΧΧ κλέβει ασύστολα το έχω πει επανειλημμένα και το έχω τσεκάρει με 2-3 GPS.  Πάντως και τα GPS MLS, TOM TOM κλπ  καθώς και τα κινητά (εφαρμογές) δεν είναι και μεγάλης ακριβείας, και πρόσεχε εκεί πέρα με τις 200αρες γιατί οι δρόμοι δεν είναι για τέτοιες ταχύτητες.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Thodo L200
Χρυσό μέλος
Χρυσό μέλος
Thodo L200

Αριθμός μηνυμάτων : 6282
Φύλλο : Άντρας
Ηλικία : 50
Ημερομηνία εγγραφής : 06/12/2011

Pirelli diablo superbiker - Σελίδα 6 Empty
#87ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Pirelli diablo superbiker   Pirelli diablo superbiker - Σελίδα 6 EmptyΔευ 31 Αυγ 2015 - 20:33

Δικιο εχεις....αν δε γυρισω στη στερια να δω παλι 299...ποιο το νοημα laughing lol! wheelie
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Tsimuhas
Ασημένιο μέλος
Ασημένιο μέλος
Tsimuhas

Αριθμός μηνυμάτων : 3003
Φύλλο : Άντρας
Ηλικία : 35
Τόπος : Χαλκιδική
Ημερομηνία εγγραφής : 30/10/2012

Pirelli diablo superbiker - Σελίδα 6 Empty
#88ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Pirelli diablo superbiker   Pirelli diablo superbiker - Σελίδα 6 EmptyΤρι 1 Σεπ 2015 - 0:47

Diamapa έγραψε:
Σήμερα στο Ρύσιο επιασα τις 44!! Πραγματικά πιστεύω δν πάει άλλο, καθώς εξυνα πατακια.


Τα ειδα τα μαρσπιε οντως ετσι ειναι... yess drooling respect
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
ptinotrofos
Χρυσό μέλος
Χρυσό μέλος
ptinotrofos

Αριθμός μηνυμάτων : 7822
Φύλλο : Άντρας
Ηλικία : 70
Τόπος : Άνω Λιόσια
Ημερομηνία εγγραφής : 13/01/2012

Pirelli diablo superbiker - Σελίδα 6 Empty
#89ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Pirelli diablo superbiker   Pirelli diablo superbiker - Σελίδα 6 EmptyΤρι 7 Σεπ 2021 - 17:01

Γμτ άλλαξα τηλέφωνο και τώρα ψάχνω την εφαρμογή στο playstor και δεν υπάρχει.
Μαζί με την εφαρμογή χάθηκε καί το ιστορικό.
Θα κοιτάξω να βρω καμιά παρόμοια.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Erecozi
Ασημένιο μέλος
Ασημένιο μέλος
Erecozi

Αριθμός μηνυμάτων : 5077
Φύλλο : Άντρας
Ηλικία : 41
Ημερομηνία εγγραφής : 20/11/2012

Pirelli diablo superbiker - Σελίδα 6 Empty
#90ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Pirelli diablo superbiker   Pirelli diablo superbiker - Σελίδα 6 EmptyΣαβ 11 Σεπ 2021 - 0:40

https://www.pirelli.com/tyres/en-ww/motorcycle/diablo-super-biker-app
Μάλλον το θάβουν μη το βρει κάνας πιτσιρικάς και αρχίσει τις αγορές αγροτεμαχιων
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 

Pirelli diablo superbiker

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 6 από 7Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Επόμενο

 Παρόμοια θέματα

-
» I Superbiker

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
 :: Άλλα θέματα :: Software-
^ Back to Top