Καλωσήρθατε στο φόρουμ cbr.

Συνδεθείτε, για να έχετε πρόσβαση σε όλα τα forum και τις κατηγορίες των δημόσιων συζητήσεων.
* CBR 125
* CBR 250
* CBR 600
* CBR 1000
* CBR 1100 XX
* Επαγγέλματα/ασχολίες
* Γενικές συζητήσεις
* Ψηφοφορία
* Νέα
* Τεχνικά θέματα
* Είδη ρουχισμού/ Βαλίτσες / Ηλεκτρονικά
* Εκδηλώσεις / Βόλτες / Ταξίδια
* Φωτογραφικό υλικό
* Videos
* Τέχνη
* Ανέκδοτα και Χιούμορ
* Αγγελίες
* Νομοί Ελλάδος (Το Φόρουμ ανά Νομό)
* Ενδιαφέροντα-Hobbies

και πολλές ακόμη υποκατηγορίες!!

Μπορείτε να κάνετε την εγγραφή σας δωρεάν, διαρκεί μόνο λίγα δευτερόλεπτα και σας δίνει την δυνατότητα να συμμετέχετε στις δημόσιες συζητήσεις.

Ευχόμαστε να έχετε μια καλή διαμονή στην σελίδα μας.
Καλωσήρθατε στο φόρουμ cbr.

Συνδεθείτε, για να έχετε πρόσβαση σε όλα τα forum και τις κατηγορίες των δημόσιων συζητήσεων.
* CBR 125
* CBR 250
* CBR 600
* CBR 1000
* CBR 1100 XX
* Επαγγέλματα/ασχολίες
* Γενικές συζητήσεις
* Ψηφοφορία
* Νέα
* Τεχνικά θέματα
* Είδη ρουχισμού/ Βαλίτσες / Ηλεκτρονικά
* Εκδηλώσεις / Βόλτες / Ταξίδια
* Φωτογραφικό υλικό
* Videos
* Τέχνη
* Ανέκδοτα και Χιούμορ
* Αγγελίες
* Νομοί Ελλάδος (Το Φόρουμ ανά Νομό)
* Ενδιαφέροντα-Hobbies

και πολλές ακόμη υποκατηγορίες!!

Μπορείτε να κάνετε την εγγραφή σας δωρεάν, διαρκεί μόνο λίγα δευτερόλεπτα και σας δίνει την δυνατότητα να συμμετέχετε στις δημόσιες συζητήσεις.

Ευχόμαστε να έχετε μια καλή διαμονή στην σελίδα μας.



 
ΦόρουμLatest imagesΑναζήτησηΕγγραφήΣύνδεση

Μοιραστείτε
 

 Pirelli diablo superbiker

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω 
Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Επόμενο
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
Diamapa
Προηγμένο μέλος
Προηγμένο μέλος
Diamapa

Αριθμός μηνυμάτων : 223
Φύλλο : Άντρας
Τόπος : Καβάλα
Ημερομηνία εγγραφής : 01/11/2014

Pirelli diablo superbiker - Σελίδα 4 Empty
#46ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Pirelli diablo superbiker   Pirelli diablo superbiker - Σελίδα 4 EmptyΔευ 10 Αυγ 2015 - 23:29

[img]Pirelli diablo superbiker - Σελίδα 4 C6KFI99[/img]

[img]Pirelli diablo superbiker - Σελίδα 4 M9dXm95[/img]


Έχει επεξεργασθεί από τον/την Diamapa στις Τετ 26 Αυγ 2015 - 16:28, 1 φορά
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Diamapa
Προηγμένο μέλος
Προηγμένο μέλος
Diamapa

Αριθμός μηνυμάτων : 223
Φύλλο : Άντρας
Τόπος : Καβάλα
Ημερομηνία εγγραφής : 01/11/2014

Pirelli diablo superbiker - Σελίδα 4 Empty
#47ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Pirelli diablo superbiker   Pirelli diablo superbiker - Σελίδα 4 EmptyΔευ 10 Αυγ 2015 - 23:33

Λογω του ζουμ η κοκκινη γραμμη, εχει μια μικρη αποκλιση στην εικονα απο τον δρομο, αλλα τα δεδομενα αυτην τν φορα ειναι μια χαρα σωστα

[img]Pirelli diablo superbiker - Σελίδα 4 M9dXm95[/img]

[img]Pirelli diablo superbiker - Σελίδα 4 1lepfDt[/img]


Έχει επεξεργασθεί από τον/την Diamapa στις Τετ 26 Αυγ 2015 - 16:30, 1 φορά
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Diamapa
Προηγμένο μέλος
Προηγμένο μέλος
Diamapa

Αριθμός μηνυμάτων : 223
Φύλλο : Άντρας
Τόπος : Καβάλα
Ημερομηνία εγγραφής : 01/11/2014

Pirelli diablo superbiker - Σελίδα 4 Empty
#48ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Pirelli diablo superbiker   Pirelli diablo superbiker - Σελίδα 4 EmptyΔευ 10 Αυγ 2015 - 23:42

Συμπερασματα: α) πρεπει να παω πιστα crying
β) μετα κι απο ενα χρονο κατοχης varadero πιστευω ειμαι ετοιμος για cbr 600
γ) αφου μπορω να γραψω εγω τετοιες μοιρες, σιγουρα θα μπορειτε κι εσεις, αρκει
να μην ρισκαρετε ασκοπα
δ) χαιρομαι που πιανω τις ιδιες μοιρες κι απ τις 2 μεριες
ε) erecozi με εχεις φτιαξει ασχημα!!!!!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Tsimuhas
Ασημένιο μέλος
Ασημένιο μέλος
Tsimuhas

Αριθμός μηνυμάτων : 3003
Φύλλο : Άντρας
Ηλικία : 35
Τόπος : Χαλκιδική
Ημερομηνία εγγραφής : 30/10/2012

Pirelli diablo superbiker - Σελίδα 4 Empty
#49ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Pirelli diablo superbiker   Pirelli diablo superbiker - Σελίδα 4 EmptyΤρι 11 Αυγ 2015 - 2:47

Μην εισαι τοσο σιγουρος οτι μπορουμε να της πιασουμε της μοιρες... Ειναι πολυ ελαφρυτερο το δικο σου... Παντως φενεται να το χεις!!!! thumbs up respect
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
ptinotrofos
Χρυσό μέλος
Χρυσό μέλος
ptinotrofos

Αριθμός μηνυμάτων : 7822
Φύλλο : Άντρας
Ηλικία : 70
Τόπος : Άνω Λιόσια
Ημερομηνία εγγραφής : 13/01/2012

Pirelli diablo superbiker - Σελίδα 4 Empty
#50ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Pirelli diablo superbiker   Pirelli diablo superbiker - Σελίδα 4 EmptyΤρι 11 Αυγ 2015 - 10:56

Όλα καλά ρε παιδιά! Αλλά τις μοίρες πως τις μετράει? Νομίζω ότι μάλλον βγάζει συμπέρασμα από την ταχύτητα και το πόσο κλειστή είναι η στροφή και δεν ξέρω πόσο ακριβής είναι αυτοί οι υπολογισμοί γιατί χρειάζονται και ακριβέστατα δεδομένα από επαγγελματικά gps, V-box κλπ και όχι από κινητό. Άρα κατά τη γνώμη μου ο υπολογισμός είναι κατά προσέγγιση. Βέβαια εμείς την πλάκα μας κάνουμε και πολύ γουστάρω!!!!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Diamapa
Προηγμένο μέλος
Προηγμένο μέλος
Diamapa

Αριθμός μηνυμάτων : 223
Φύλλο : Άντρας
Τόπος : Καβάλα
Ημερομηνία εγγραφής : 01/11/2014

Pirelli diablo superbiker - Σελίδα 4 Empty
#51ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Pirelli diablo superbiker   Pirelli diablo superbiker - Σελίδα 4 EmptyΤρι 11 Αυγ 2015 - 13:08

Σίγουρα είναι κατά προσέγγιση το αποτέλεσμα που βγάζει, αλλά νομίζω τα κινητά έχουν επιταχυνσιομετρα οπότε μπορεί να χρησιμοποιεί αυτόν τον αισθητήρα μαζί με το gps. Αλλιώς με τον τρόπο που τ λες θα έπρεπε να έχει υπολογισμένο κι όλα τα μεταξόνια πχ των μηχανών για να μπορεί να βγάλει τις μοίρες.
Μια θεωρία είναι αυτή δεν σημαίνει ότι είναι κ σωστή.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Erecozi
Ασημένιο μέλος
Ασημένιο μέλος
Erecozi

Αριθμός μηνυμάτων : 5077
Φύλλο : Άντρας
Ηλικία : 41
Ημερομηνία εγγραφής : 20/11/2012

Pirelli diablo superbiker - Σελίδα 4 Empty
#52ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Pirelli diablo superbiker   Pirelli diablo superbiker - Σελίδα 4 EmptyΤρι 11 Αυγ 2015 - 20:51

Παιδια πριν γραψω οτιδηποτε θελω να ξανατονισω οτι οδηγουμε με σοβαροτητα και ΠΑΝΤΑ μεσα στα πλαισια του νομου.

Φιλε Κωστα το προγραμμα απο οτι εχω καταλαβει βαση συζητησεων με τον Τσιμουχα και απο προσωπικη χρηση βασιζεται σε δυο βασικα πραγματα

1ον το δεκτη gps που πρεπει να εχει η συσκευη με αυτο μετραει ταχυτητα και σου βγαζει τον χαρτη με τη διαδρομη σου.
2ον καποιους αισθητηρες που εχει το κινητο οπως γυροσκοπιο επιταχυνσιομετρο και αλλα τα οποια του δινουν τη δυνατοτητα να καταλαβει σε ποια θεση ειναι.
το ερωτημα που δημιουργητε οπως ειναι πως εσυ μπορει να το βαλεις σε οποιαδηποτε θεση αυτο πως καταλαβαινει ποτε εισαι στις μηδεν μοιρες και "σεταρετε"? η απαντηση σιγουρα σχετιζεται με την χρηση του gps αλλα διαφορετικα απο οτι μας ερχεται στο μυαλο αρχικα. δεν διαβαζει ποση γωνια εχουμε στην στροφη αλλα την διαφορα γωνιας που εχουμε απο το ορθιο-καθετο!!!
και ποτε ειμαστε εντελως ορθοιοι??? οταν παμε ευθεια ή οταν ειμαστε σταματημενοι αρα και εκει μαλλον πρεπει να "μηδενιζει" τις μοιρες.
αν καπου δεν εγινα κατανοητος ας κανει οποιος καταλαβε μεταφραση.

Σιγουρα θα υπαρχει αποκληση το θεωρω δεδομενο αλλα οσο ποιο μεγαλη η αποσταση (αρα περισσοτερα τα δεδομενα που αποθηκευει) τοσο μικροτερη αποκληση. επισης οσο ποιο σταθερη η θεση του κινητου τοσο καλυτερα και μαλιστα ισως καλυτερα πανω στην μηχανη παρα πανω μας διοτι αν το εχουμε πανω μας διαβαζει τη γωνια του σωματος και οχι της μηχανης!!!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
ptinotrofos
Χρυσό μέλος
Χρυσό μέλος
ptinotrofos

Αριθμός μηνυμάτων : 7822
Φύλλο : Άντρας
Ηλικία : 70
Τόπος : Άνω Λιόσια
Ημερομηνία εγγραφής : 13/01/2012

Pirelli diablo superbiker - Σελίδα 4 Empty
#53ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Pirelli diablo superbiker   Pirelli diablo superbiker - Σελίδα 4 EmptyΤρι 11 Αυγ 2015 - 22:36

<<Παιδια πριν γραψω οτιδηποτε θελω να ξανατονισω οτι οδηγουμε με σοβαροτητα και ΠΑΝΤΑ μεσα στα πλαισια του νομου.>>  

Εννοείται, το απαιτεί η σύνεση, Έχουμε ανθρώπους που μας περιμένουν στο σπίτι. (και εκτός)

Έχεις δίκιο δεν είχα σκεφθεί  ότι το κινητό έχει γυροσκόπιο, Αλλιώς πως ξέρει πότε το γυρίζεις οριζόντια ή κάθετα και ρυθμίζει την εικόνα ανάλογα?  

2ον Σήμερα πήγα να του την σκάσω και το έβαλα στο αυτοκίνητο,   αλλά δεν μάσησε,  μεγαλύτερη κλίση 7 μοίρες και αυτό στο ίσωμα, Μάλλον έγερνε ο δρόμος

Πάντως σίγουρα χρειάζεται σταθερή βάση αλλιώς μετράει την κλίση του σώματος και όχι της μηχανής. Άσε που μέσα από την τσέπη και άρα κάτω από το σώμα, λόγω σκυφτής θέσης, δεν έχει καλό σήμα.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
kalaitzidisk
Διακεκριμένο μέλος
Διακεκριμένο μέλος
kalaitzidisk

Αριθμός μηνυμάτων : 1321
Φύλλο : Άντρας
Ηλικία : 37
Τόπος : GERMANY BIELEFELD
Ημερομηνία εγγραφής : 21/10/2012

Pirelli diablo superbiker - Σελίδα 4 Empty
#54ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Pirelli diablo superbiker   Pirelli diablo superbiker - Σελίδα 4 EmptyΤρι 11 Αυγ 2015 - 22:54

εγώ πάλι έχω πρόβλημα... δε μετράει την κλίση σωστά , και το διαπίστωσα σήμερα , με την γυναικα μαζί max 25,7 μοίρες και στο λάστιχο έμεινε ένα νυχάκι , και στο καπάκι μονος μου τελειωσα το πίσω λάστιχο και έγραψε 27,2 μοίρες... πρέπει να βρω άλλη συσκευή γιατί η δίκια μου γραφή ότι νάνε pale
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
https://www.facebook.com/kalaitzidisk
Diamapa
Προηγμένο μέλος
Προηγμένο μέλος
Diamapa

Αριθμός μηνυμάτων : 223
Φύλλο : Άντρας
Τόπος : Καβάλα
Ημερομηνία εγγραφής : 01/11/2014

Pirelli diablo superbiker - Σελίδα 4 Empty
#55ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Pirelli diablo superbiker   Pirelli diablo superbiker - Σελίδα 4 EmptyΤετ 12 Αυγ 2015 - 9:53

Στα τελευταία αποτελέσματα που ποσταρα, το κινητό το είχα στη μπροστινή τσέπη όπως δείχνει και τ πρόγραμμα, τις προαλλες που μου έβγαλε 44 μοίρες το είχα στην τσέπη της τσαντας πλάτης.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Erecozi
Ασημένιο μέλος
Ασημένιο μέλος
Erecozi

Αριθμός μηνυμάτων : 5077
Φύλλο : Άντρας
Ηλικία : 41
Ημερομηνία εγγραφής : 20/11/2012

Pirelli diablo superbiker - Σελίδα 4 Empty
#56ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Pirelli diablo superbiker   Pirelli diablo superbiker - Σελίδα 4 EmptyΤετ 12 Αυγ 2015 - 18:21

στερεωστε το κατω απο την σελα η πανω σε ενα τανκ μπαγκ και εσυ Κωστα και εσυ διαμαντη μπορει να εχετε λαθος ενδειξεις.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
ptinotrofos
Χρυσό μέλος
Χρυσό μέλος
ptinotrofos

Αριθμός μηνυμάτων : 7822
Φύλλο : Άντρας
Ηλικία : 70
Τόπος : Άνω Λιόσια
Ημερομηνία εγγραφής : 13/01/2012

Pirelli diablo superbiker - Σελίδα 4 Empty
#57ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Pirelli diablo superbiker   Pirelli diablo superbiker - Σελίδα 4 EmptyΤετ 12 Αυγ 2015 - 20:02

Erecozi έγραψε:
στερεωστε το κατω απο την σελα η πανω σε ενα τανκ μπαγκ και εσυ Κωστα και εσυ διαμαντη μπορει να εχετε λαθος ενδειξεις.

Κάτω από τη σέλα Θα πιάνει το GPS? Εδώ στο αυτ/το και σου λέει να το βάζεις μπροστά στο τζάμι. Εξ άλλου η εφαρμογή προτείνει να το βάζεις στην τσέπη μάλλον για να είναι σε όρθια θέση. Λέω εγώ τώρα
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
ptinotrofos
Χρυσό μέλος
Χρυσό μέλος
ptinotrofos

Αριθμός μηνυμάτων : 7822
Φύλλο : Άντρας
Ηλικία : 70
Τόπος : Άνω Λιόσια
Ημερομηνία εγγραφής : 13/01/2012

Pirelli diablo superbiker - Σελίδα 4 Empty
#58ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Pirelli diablo superbiker   Pirelli diablo superbiker - Σελίδα 4 EmptyΤετ 12 Αυγ 2015 - 20:07

kalaitzidisk έγραψε:
εγώ πάλι έχω πρόβλημα... δε μετράει την κλίση σωστά , και το διαπίστωσα σήμερα , με την γυναικα μαζί max 25,7 μοίρες και στο λάστιχο έμεινε ένα νυχάκι , και στο καπάκι μονος μου τελειωσα το πίσω λάστιχο και έγραψε 27,2 μοίρες... πρέπει να βρω άλλη συσκευή γιατί η δίκια μου γραφή ότι νάνε pale

Ρε μπας και το προωθούν οι κατασκευαστές κινητών για να παίρνουμε καινούργια?lol!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Diamapa
Προηγμένο μέλος
Προηγμένο μέλος
Diamapa

Αριθμός μηνυμάτων : 223
Φύλλο : Άντρας
Τόπος : Καβάλα
Ημερομηνία εγγραφής : 01/11/2014

Pirelli diablo superbiker - Σελίδα 4 Empty
#59ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Pirelli diablo superbiker   Pirelli diablo superbiker - Σελίδα 4 EmptyΤετ 12 Αυγ 2015 - 20:53

Θα το δοκίμασω κ κάτω απ την σέλα κ θα σας πω
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Erecozi
Ασημένιο μέλος
Ασημένιο μέλος
Erecozi

Αριθμός μηνυμάτων : 5077
Φύλλο : Άντρας
Ηλικία : 41
Ημερομηνία εγγραφής : 20/11/2012

Pirelli diablo superbiker - Σελίδα 4 Empty
#60ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Pirelli diablo superbiker   Pirelli diablo superbiker - Σελίδα 4 EmptyΤετ 12 Αυγ 2015 - 22:16

σταθεροποιησε το οσο μπορεις και στην πισω σελα να μπορει να διαβαζει το GPS
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 

Pirelli diablo superbiker

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 4 από 7Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Επόμενο

 Παρόμοια θέματα

-
» I Superbiker

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
 :: Άλλα θέματα :: Software-
^ Back to Top