Καλωσήρθατε στο φόρουμ cbr.

Συνδεθείτε, για να έχετε πρόσβαση σε όλα τα forum και τις κατηγορίες των δημόσιων συζητήσεων.
* CBR 125
* CBR 250
* CBR 600
* CBR 1000
* CBR 1100 XX
* Επαγγέλματα/ασχολίες
* Γενικές συζητήσεις
* Ψηφοφορία
* Νέα
* Τεχνικά θέματα
* Είδη ρουχισμού/ Βαλίτσες / Ηλεκτρονικά
* Εκδηλώσεις / Βόλτες / Ταξίδια
* Φωτογραφικό υλικό
* Videos
* Τέχνη
* Ανέκδοτα και Χιούμορ
* Αγγελίες
* Νομοί Ελλάδος (Το Φόρουμ ανά Νομό)
* Ενδιαφέροντα-Hobbies

και πολλές ακόμη υποκατηγορίες!!

Μπορείτε να κάνετε την εγγραφή σας δωρεάν, διαρκεί μόνο λίγα δευτερόλεπτα και σας δίνει την δυνατότητα να συμμετέχετε στις δημόσιες συζητήσεις.

Ευχόμαστε να έχετε μια καλή διαμονή στην σελίδα μας.
Καλωσήρθατε στο φόρουμ cbr.

Συνδεθείτε, για να έχετε πρόσβαση σε όλα τα forum και τις κατηγορίες των δημόσιων συζητήσεων.
* CBR 125
* CBR 250
* CBR 600
* CBR 1000
* CBR 1100 XX
* Επαγγέλματα/ασχολίες
* Γενικές συζητήσεις
* Ψηφοφορία
* Νέα
* Τεχνικά θέματα
* Είδη ρουχισμού/ Βαλίτσες / Ηλεκτρονικά
* Εκδηλώσεις / Βόλτες / Ταξίδια
* Φωτογραφικό υλικό
* Videos
* Τέχνη
* Ανέκδοτα και Χιούμορ
* Αγγελίες
* Νομοί Ελλάδος (Το Φόρουμ ανά Νομό)
* Ενδιαφέροντα-Hobbies

και πολλές ακόμη υποκατηγορίες!!

Μπορείτε να κάνετε την εγγραφή σας δωρεάν, διαρκεί μόνο λίγα δευτερόλεπτα και σας δίνει την δυνατότητα να συμμετέχετε στις δημόσιες συζητήσεις.

Ευχόμαστε να έχετε μια καλή διαμονή στην σελίδα μας.



 
ΦόρουμLatest imagesΑναζήτησηΕγγραφήΣύνδεση

Μοιραστείτε
 

 Τακάκια σε CBR 600 F4

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω 
Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3  Επόμενο
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
DNS
Προηγμένο μέλος
Προηγμένο μέλος
DNS

Αριθμός μηνυμάτων : 297
Φύλλο : Άντρας
Ηλικία : 36
Τόπος : Αθήνα
Ημερομηνία εγγραφής : 05/11/2013

τακάκια - Τακάκια σε CBR 600 F4 - Σελίδα 2 Empty
#16ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Τακάκια σε CBR 600 F4   τακάκια - Τακάκια σε CBR 600 F4 - Σελίδα 2 EmptyΤρι 15 Απρ 2014 - 23:39

Αγοράστηκαν τελικά τα SBS με κωδικό 734 HS μπροστά και 657 HF (αντί για 657 LS που σκεφτόμουν αρχικά) για πίσω.
Αύριο θα τοποθετηθούν τα πίσω σίγουρα, μπορεί και τα μπροστά αν και σήμερα που τα κοίταγα τα μπροστά πιστεύω ότι έχουν λίγο ακόμα (όχι για να φτάσουν μέταλλο) αλλά ανάλογα τον διαθέσιμο χρόνο θα ενεργήσω  :D

Εντυπώσεις αν ενδιαφέρεστε μετά το στρώσιμο.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
djkostas
Νέο μέλος
Νέο μέλος
djkostas

Αριθμός μηνυμάτων : 10
Φύλλο : Άντρας
Ηλικία : 43
Τόπος : Πειραιάς
Ημερομηνία εγγραφής : 06/11/2013

τακάκια - Τακάκια σε CBR 600 F4 - Σελίδα 2 Empty
#17ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Τακάκια σε CBR 600 F4   τακάκια - Τακάκια σε CBR 600 F4 - Σελίδα 2 EmptyΚυρ 20 Απρ 2014 - 1:12

DNS έγραψε:
Αγοράστηκαν τελικά τα SBS με κωδικό 734 HS μπροστά και 657 HF

Αν επιτρέπεται, από ποιον τα πήρες και πόσο?

ptinotrofos έγραψε:
Είχα δοκιμάσει και Ferodo αλλά δεν. 'Ασε που μου είπαν ότι θα μου φάνε τους δίσκους και τα άλλαξα σχεδόν καινούργια.

Από αυτό που είπες και μόνο, καταλαβαίνω πως δεν πρέπει να είσαι σχετικός με το μηχανάκι γενικά.
Ποιος σου είπε πως το Ferodo που είναι ένα τακάκι με όλες του τις πιστοποιήσεις, τρέχει στο Πανελλήνιο πρωτάθλημα ταχύτητας με Honda CBR, τρέχει στο Superbike με SUZUKI και έχει διαφορετικές πάστες για κάθε χρήση, τρώει τους δίσκους και εσύ τον πίστεψες απλά επειδή το είπε?
Η Ferodo για τα μηχανάκια μας, βγάζει 2 πάστες.
Τα Platinum, τα οποία είναι ημιμεταλικά με κόστος γύρω στα 20 με 22 το ζευγάρι.
Τα Sintered, ή αλλιώς HH Rated, τα οποία είναι μεταλικά με κόστος από 30-32 το ζευγάρι.
Το ποια θα επιλέξετε, είναι καθαρά στο χέρι σας και στον τρόπο που οδηγείτε.
Επειδή το έχω ψάξει το θέμα και είμαι και χρήστης των Ferodo σε διάφορες μηχανές, θα σας πω πως όταν είχα Vstrom είχα κάνει την γνωστή μετατροπή στα μπροστινά φρένα με τις δαγκάνες από τα cbr και είχα βάλει Ferodo Platinum.
Τα φρένα μου ήταν τόσο δυνατά που ακόμη και το ABS δούλευε πολύ καλύτερα και πλέον είχα φρένα.
Στο CBF που έχω τώρα πάλι Ferodo φοράω, τα μεταλικά.
Ένα μηχανάκι που ζυγίζει 250 κιλά, με 2 αναβάτες φτάνει τα 400 και τριβάλιτσο άνετα τα 450, θέλει μόνο μεταλικά για να σταματήσει.
Και οι δίσκοι δεν παθαίνουν τίποτα.
Εκτός αν οι δίσκοι είναι από τους κινέζικους που κυκλοφορούν στην αγορά.
Χριστός Ανέστη σε όλους
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
DNS
Προηγμένο μέλος
Προηγμένο μέλος
DNS

Αριθμός μηνυμάτων : 297
Φύλλο : Άντρας
Ηλικία : 36
Τόπος : Αθήνα
Ημερομηνία εγγραφής : 05/11/2013

τακάκια - Τακάκια σε CBR 600 F4 - Σελίδα 2 Empty
#18ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Τακάκια σε CBR 600 F4   τακάκια - Τακάκια σε CBR 600 F4 - Σελίδα 2 EmptyΚυρ 20 Απρ 2014 - 22:07

85 απο brakeshop.
Αν δεν επιτρέπεται η αναφορα-διαφήμιση καταστημάτων παρακαλώ διαγραψτε το όνομα  :D 
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Erecozi
Ασημένιο μέλος
Ασημένιο μέλος
Erecozi

Αριθμός μηνυμάτων : 5077
Φύλλο : Άντρας
Ηλικία : 41
Ημερομηνία εγγραφής : 20/11/2012

τακάκια - Τακάκια σε CBR 600 F4 - Σελίδα 2 Empty
#19ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Τακάκια σε CBR 600 F4   τακάκια - Τακάκια σε CBR 600 F4 - Σελίδα 2 EmptyΔευ 21 Απρ 2014 - 21:07

Το να βοηθαμε με πληροφοριες ενα μελος του φορουμ δεν ειναι διαφημηση ειναι μοτοσυκλετιστικη αλληλεγγυη. Ποσο μαλλον οταν καποιος μας ρωταει για αυτο θα ηταν αγενεια να μη του δωσουμε μια πληροφορια που εχουμε αλλωστε εκτος απο την καλη παρεα ειμαστε εδω για να μεταφερουμε τις γνωσεις μας. Οπως εχω ξαναπει διαφημηση θα ηταν αν καποιος στο ξεκουδουνο ξεκινουσε να λεει "πολυ φτηνο το μαγαζι του Μαριου" "πολυ καλα τα ανταλλακτηκα του Μαριου" γενικα το σπαμαρισμα χωρις ουσια και στο ασχετο.
Αναμενουμε το στρωσιμο...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
DNS
Προηγμένο μέλος
Προηγμένο μέλος
DNS

Αριθμός μηνυμάτων : 297
Φύλλο : Άντρας
Ηλικία : 36
Τόπος : Αθήνα
Ημερομηνία εγγραφής : 05/11/2013

τακάκια - Τακάκια σε CBR 600 F4 - Σελίδα 2 Empty
#20ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Τακάκια σε CBR 600 F4   τακάκια - Τακάκια σε CBR 600 F4 - Σελίδα 2 EmptyΔευ 21 Απρ 2014 - 21:27

Οκ!!!
Και γω αναμένω γιατί έχουν κάνει μόνο 2χλμ λόγω βροχής ίσα ίσα που τα τσέκαρα ότι πάτησαν και σταματάει.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Erecozi
Ασημένιο μέλος
Ασημένιο μέλος
Erecozi

Αριθμός μηνυμάτων : 5077
Φύλλο : Άντρας
Ηλικία : 41
Ημερομηνία εγγραφής : 20/11/2012

τακάκια - Τακάκια σε CBR 600 F4 - Σελίδα 2 Empty
#21ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Τακάκια σε CBR 600 F4   τακάκια - Τακάκια σε CBR 600 F4 - Σελίδα 2 EmptyΔευ 21 Απρ 2014 - 21:35

Για ολοκληρωμενο αποτελεσμα θα σου προτεινα και αλλαγη στα υγρα. το σ/κ πριν το Πασχα εκανα αλλαγη μονο στα υγρα μου διοτι εχω αρκετο ακομα τακακι και ειδα αισθητη διαφορα αξιζει να ασχοληθεις.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
djkostas
Νέο μέλος
Νέο μέλος
djkostas

Αριθμός μηνυμάτων : 10
Φύλλο : Άντρας
Ηλικία : 43
Τόπος : Πειραιάς
Ημερομηνία εγγραφής : 06/11/2013

τακάκια - Τακάκια σε CBR 600 F4 - Σελίδα 2 Empty
#22ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Τακάκια σε CBR 600 F4   τακάκια - Τακάκια σε CBR 600 F4 - Σελίδα 2 EmptyΔευ 21 Απρ 2014 - 21:50

Erecozi έγραψε:
Για ολοκληρωμενο αποτελεσμα θα σου προτεινα και αλλαγη στα υγρα.

Πολύ σωστό αυτό.
Άλλωστε το λέει και ο κατασκευαστής, αλλαγή κάθε 2 χρόνια.
Αλλάζει θεαματικά η απόδοση του φρένου.
Και είναι τόσο μικρό το κόστος αλλαγής υγρών φρένων που δεν αξίζει τον κόπο να μην το κάνεις.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Erecozi
Ασημένιο μέλος
Ασημένιο μέλος
Erecozi

Αριθμός μηνυμάτων : 5077
Φύλλο : Άντρας
Ηλικία : 41
Ημερομηνία εγγραφής : 20/11/2012

τακάκια - Τακάκια σε CBR 600 F4 - Σελίδα 2 Empty
#23ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Τακάκια σε CBR 600 F4   τακάκια - Τακάκια σε CBR 600 F4 - Σελίδα 2 EmptyΔευ 21 Απρ 2014 - 21:54

πολλε φορες ενω κατι ειναι τοσο απλο ευκολο και χωρις κοστος απλα και μονο επειδη το θεωρουμε τοσο δεδομενο απλα το αμελουμε!!!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
DNS
Προηγμένο μέλος
Προηγμένο μέλος
DNS

Αριθμός μηνυμάτων : 297
Φύλλο : Άντρας
Ηλικία : 36
Τόπος : Αθήνα
Ημερομηνία εγγραφής : 05/11/2013

τακάκια - Τακάκια σε CBR 600 F4 - Σελίδα 2 Empty
#24ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Τακάκια σε CBR 600 F4   τακάκια - Τακάκια σε CBR 600 F4 - Σελίδα 2 EmptyΔευ 21 Απρ 2014 - 22:53

Έγινε και αλλαγή στα υγρά χθες (τα τακάκια αλλάχτηκαν προχθές) με dot 4 μιας και είχα καινούργιο μπουκαλάκι αντί για dot 5.1 που μου είπαν ότι είναι καλύτερα.

Σκέφτηκα ότι αφού καλύπτω τις προδιαγραφές της honda δεν πειράζει, 10 λεπτά υπόθεση είναι στη τελική  :D 
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Jimacos
Διακεκριμένο μέλος
Διακεκριμένο μέλος
Jimacos

Αριθμός μηνυμάτων : 1208
Φύλλο : Άντρας
Ηλικία : 46
Τόπος : ΒΟΛΟΣ
Ημερομηνία εγγραφής : 22/02/2011

τακάκια - Τακάκια σε CBR 600 F4 - Σελίδα 2 Empty
#25ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Τακάκια σε CBR 600 F4   τακάκια - Τακάκια σε CBR 600 F4 - Σελίδα 2 EmptyΔευ 21 Απρ 2014 - 23:14

εεεεε.....εεεεεε..... αλλο φρενο ..........εγω παντος ετσι αισθανθηκα οταν αλλαξα τα υγρα στο δικο μου.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
DNS
Προηγμένο μέλος
Προηγμένο μέλος
DNS

Αριθμός μηνυμάτων : 297
Φύλλο : Άντρας
Ηλικία : 36
Τόπος : Αθήνα
Ημερομηνία εγγραφής : 05/11/2013

τακάκια - Τακάκια σε CBR 600 F4 - Σελίδα 2 Empty
#26ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Τακάκια σε CBR 600 F4   τακάκια - Τακάκια σε CBR 600 F4 - Σελίδα 2 EmptyΔευ 21 Απρ 2014 - 23:18

Τα δικά μου πρέπει να είχαν αλλαχτεί σχετικά πρόσφατα αν κρίνω με αλλαγή που κάναμε σε φίλου silverwing που ήταν λες και είχαν χώμα μέσα ή γρέζια (δεν μπορώ να το περιγράψω).

Τα δικά μου ήταν ελαφρώς πιο σκούρα. Θα ανακαλύψω τη διαφορά από αύριο λογικά.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
ptinotrofos
Χρυσό μέλος
Χρυσό μέλος
ptinotrofos

Αριθμός μηνυμάτων : 7822
Φύλλο : Άντρας
Ηλικία : 70
Τόπος : Άνω Λιόσια
Ημερομηνία εγγραφής : 13/01/2012

τακάκια - Τακάκια σε CBR 600 F4 - Σελίδα 2 Empty
#27ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Τακάκια σε CBR 600 F4   τακάκια - Τακάκια σε CBR 600 F4 - Σελίδα 2 EmptyΤετ 23 Απρ 2014 - 0:05

[ Από αυτό που είπες και μόνο, καταλαβαίνω πως δεν πρέπει να είσαι σχετικός με το μηχανάκι γενικά.
Ποιος σου είπε πως το Ferodo που είναι ένα τακάκι με όλες του τις πιστοποιήσεις, τρέχει στο Πανελλήνιο πρωτάθλημα ταχύτητας με Honda CBR, τρέχει στο Superbike με SUZUKI και έχει διαφορετικές πάστες για κάθε χρήση, τρώει τους δίσκους και εσύ τον πίστεψες απλά επειδή το είπε? ]



            Το θέμα τακάκια δεν το έχω ψάξει καθόλου, θα το ψάξω όταν έρθει η ώρα να αλλάξω. Προ ΧΧ στην Άφρικα έβαζα τακάκια χόντα. Ξέρω βέβαια ότι η χόντα δεν βγάζει τακάκια όπως δε βγάζει και λάδια και πολλά άλλα. Στο ΧΧ τα μαμά τα φτύσανε  στα 30.000 χλμ. Ο μηχανικός μου πρότεινε SBS, ποια SBS δεν θυμάμαι γιατί έχουν περάσει και 5 χρόνια, Πήρα ένα σετ άλλαξα τα μπροστά και άφησα τα πίσω που κρατάγανε ακόμα. Μετά από αρκετά χλμ  άλλαξα λάστιχα και ο λαστιχάς μου έδειξε τα πίσω τακάκια που είχανε φθαρεί τελείως. Με έπιασε απελπισία γιατί έφευγα ταξίδι ο άνθρωπος μου είπε: θες να στα αλλάξω? αλλά μόνο αυτά έχω, και μούδειξε κάποια φερρόντο. Του είπα ναι και τα έβαλε. Τι πάστα ήτανε?  μάλλον σοκολατίνα. Στο επόμενο σέρβις σε εξουσιοδοτημένο συνεργείο ο μηχανικός που τα είδε μου συνέστησε να αποφεύγω να βάζω (σκληρά) τακάκια και να προτιμώ ποιο μαλακά  ώστε να τρώγονται περισσότερο τακάκια και λιγότερο δίσκος. Το βρήκα λογικό και μια και είχα τα SBS στο ράφι της αποθήκης μου τα έβαλα στο ΧΧ να είναι και ίδια με τα μπροστά και έβαλα τα φερόντο στο ράφι μια και ήταν σχεδόν καινούργια. Αν αυτό είναι αφέλεια δηλώνω ένοχος. Εξ άλλου  ουδέποτε δήλωσα επαϊον. Ούτε μηχανικός είμαι ούτε συντηρητής ούτε βάζω χέρι στο ΧΧ εκτός από πολύ απλά πράγματα. Τέλος μια και φαίνεται να το κατέχεις το θέμα,  αν ήθελες θα μπορούσες να γράψεις δυό-τρία πραγματάκια για το τι υπάρχει στην αγορά και το τι σημαίνει η κάθε πάστα για την οδήγηση μας (σε γενικές γραμμές) ώστε να μπορεί όποιος ενδιαφέρεται  να ανατρέξει στο πόστ και να ενημερωθεί.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
DNS
Προηγμένο μέλος
Προηγμένο μέλος
DNS

Αριθμός μηνυμάτων : 297
Φύλλο : Άντρας
Ηλικία : 36
Τόπος : Αθήνα
Ημερομηνία εγγραφής : 05/11/2013

τακάκια - Τακάκια σε CBR 600 F4 - Σελίδα 2 Empty
#28ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Τακάκια σε CBR 600 F4   τακάκια - Τακάκια σε CBR 600 F4 - Σελίδα 2 EmptyΠαρ 16 Μάης 2014 - 0:27

Μετά από 2000 χλμ ομολογώ ότι είδα έντονη διαφορά στο μπροστινό φρένο με το δάγκωμα που έχει το μηχανάκι. Είναι πολύ πιο έντονο και ελαφρώς τρομακτικό κυρίως άμα το τσαρουχώσεις από τα πολλά. Σε σύγκριση με τα παλιά που φόραγε πάντα.

Κατά τ'άλλα στο πίσω δεν κατάλαβα καμία απολύτως διαφορά ούτε και με τα υγρά φρένων, γιατί μάλλον δεν ήταν ταλαιπωρημένα τα προηγούμενα υγρά; Δεν ξέρω.

Το σημαντικό είναι ότι βελτιώθηκε στο φρενάρισμα συνολικά και ότι σε σχέση και με αυτό το πρόβλημα https://cbrxx.darkbb.com/t6771-topic μειώθηκε πάρα πολύ που δεν το προσέχεις αν δεν το ξέρεις όπως μου είχε πει και ο brakeshop ότι είναι το πιθανότερο να γίνει με τα καινούργια τακάκια όταν πατήσουν.

Βέβαια έχω πάρει και ένα reminder για το λουκέτο μην την πατήσω  :D
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Μανώλης Λ
Μέλος
Μέλος
Μανώλης Λ

Αριθμός μηνυμάτων : 159
Φύλλο : Άντρας
Ηλικία : 46
Τόπος : Έυβοια
Ημερομηνία εγγραφής : 03/01/2012

τακάκια - Τακάκια σε CBR 600 F4 - Σελίδα 2 Empty
#29ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Τακάκια σε CBR 600 F4   τακάκια - Τακάκια σε CBR 600 F4 - Σελίδα 2 EmptyΠεμ 5 Ιουν 2014 - 20:05

Ρε παιδιά μια απορία επί τη ευκαιρία.Άλλαξα σήμερα τακάκια στα μπροστά κανονικό σετ Ferodo platinum από το κατάστημα του Pissaman.Το έκανα μόνος μου,ζορίστηκα λίγο αλλά έγινε τελικά.Το ερώτημα μου είναι ότι είναι πολύ σφιχτά χωρίς να φρενάρω..Έπαψαν να τρίζουν όπως πριν αλλά είναι λες και φρενάρω.Μήπως έκανα καμιά μακακία?
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
ody
Διακεκριμένο μέλος
Διακεκριμένο μέλος
ody

Αριθμός μηνυμάτων : 1475
Φύλλο : Άντρας
Ηλικία : 52
Τόπος : Βόλος
Ημερομηνία εγγραφής : 20/01/2011

τακάκια - Τακάκια σε CBR 600 F4 - Σελίδα 2 Empty
#30ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Τακάκια σε CBR 600 F4   τακάκια - Τακάκια σε CBR 600 F4 - Σελίδα 2 EmptyΠεμ 5 Ιουν 2014 - 23:27

Πριν βαλεις τα τακακια, τα εμβολακια τα πιεσες προς τα μεσα για να ανοιξει ο χωρος μεσα στις δαγκανες???
Βεβαια αν ειχε απο πριν πολλα υγρα μεσα το κυκλωμα απο προηγουμενη αλλαγη υγρων μονο, και επειδη τα τακακια ηταν φαγωμενα , ειχε παρει περισσοτερα υγρα απο το κανονικο τωρα δεν εχουν ανοιξει τα εμβολα και πιεζουν τα καινουργια τακακια που εχουν περισσοτερη γομμα πανω στους δισκους και φρεναρει !!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 

Τακάκια σε CBR 600 F4

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 2 από 3Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3  Επόμενο

 Παρόμοια θέματα

-
» αλλαγή τακάκια XX
» τακακια
» τακακια
» Τακακια για ΧΧ
» τιμη για τακακια?

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
 :: CBR Forums ::   :: Τεχνικά θέματα-
^ Back to Top