Καλωσήρθατε στο φόρουμ cbr.

Συνδεθείτε, για να έχετε πρόσβαση σε όλα τα forum και τις κατηγορίες των δημόσιων συζητήσεων.
* CBR 125
* CBR 250
* CBR 600
* CBR 1000
* CBR 1100 XX
* Επαγγέλματα/ασχολίες
* Γενικές συζητήσεις
* Ψηφοφορία
* Νέα
* Τεχνικά θέματα
* Είδη ρουχισμού/ Βαλίτσες / Ηλεκτρονικά
* Εκδηλώσεις / Βόλτες / Ταξίδια
* Φωτογραφικό υλικό
* Videos
* Τέχνη
* Ανέκδοτα και Χιούμορ
* Αγγελίες
* Νομοί Ελλάδος (Το Φόρουμ ανά Νομό)
* Ενδιαφέροντα-Hobbies

και πολλές ακόμη υποκατηγορίες!!

Μπορείτε να κάνετε την εγγραφή σας δωρεάν, διαρκεί μόνο λίγα δευτερόλεπτα και σας δίνει την δυνατότητα να συμμετέχετε στις δημόσιες συζητήσεις.

Ευχόμαστε να έχετε μια καλή διαμονή στην σελίδα μας.
Καλωσήρθατε στο φόρουμ cbr.

Συνδεθείτε, για να έχετε πρόσβαση σε όλα τα forum και τις κατηγορίες των δημόσιων συζητήσεων.
* CBR 125
* CBR 250
* CBR 600
* CBR 1000
* CBR 1100 XX
* Επαγγέλματα/ασχολίες
* Γενικές συζητήσεις
* Ψηφοφορία
* Νέα
* Τεχνικά θέματα
* Είδη ρουχισμού/ Βαλίτσες / Ηλεκτρονικά
* Εκδηλώσεις / Βόλτες / Ταξίδια
* Φωτογραφικό υλικό
* Videos
* Τέχνη
* Ανέκδοτα και Χιούμορ
* Αγγελίες
* Νομοί Ελλάδος (Το Φόρουμ ανά Νομό)
* Ενδιαφέροντα-Hobbies

και πολλές ακόμη υποκατηγορίες!!

Μπορείτε να κάνετε την εγγραφή σας δωρεάν, διαρκεί μόνο λίγα δευτερόλεπτα και σας δίνει την δυνατότητα να συμμετέχετε στις δημόσιες συζητήσεις.

Ευχόμαστε να έχετε μια καλή διαμονή στην σελίδα μας.



 
ΦόρουμLatest imagesΑναζήτησηΕγγραφήΣύνδεση

Μοιραστείτε
 

 Τακάκια σε CBR 600 F4

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω 
Μετάβαση στη σελίδα : 1, 2, 3  Επόμενο
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
DNS
Προηγμένο μέλος
Προηγμένο μέλος
DNS

Αριθμός μηνυμάτων : 297
Φύλλο : Άντρας
Ηλικία : 36
Τόπος : Αθήνα
Ημερομηνία εγγραφής : 05/11/2013

τακάκια - Τακάκια σε CBR 600 F4 Empty
#1ΔημοσίευσηΘέμα: Τακάκια σε CBR 600 F4   τακάκια - Τακάκια σε CBR 600 F4 EmptyΤετ 2 Απρ 2014 - 23:27

Φτάνει η ώρα να αλλάξω τακάκια και έχω αρχίσει το ψάξιμο για τιμές, αντοχή, για σκληρότητα και τα σχετικά αλλά κυρίως για την καλύτερη τιμή (σε σχέση με την απόδοση πάντα... να έχω φρένα όπως πρέπει δλδ) γιατί θα αλλάξω και τα 3 σετ.

Έχω πάρει τιμές για HONDA,EBC,SBS,ATRAX και Yamasida.

Ξεκινάμε από τα HONDA που είναι τα πιο ακριβά και πάμε στα yamasida που είναι τα πιο φθηνά.

Έχετε δοκιμάσει κάποιο από αυτά και τί εντυπώσεις είχατε; Έχετε κάποιο άλλο να προτείνετε;
Δεν φοράω HONDA πάνω και έτσι δεν ξέρω πως είναι τα γνήσια αλλά δεν ξέρω και ποια είναι αυτά που φοράει ... το μόνο που ξέρω είναι ότι είναι μπλε  :D  και είμαι πολύ ευχαριστημένος για όσο μπορώ να κρίνω από μισοφαγωμένα που τα οδήγησα και στις συνθήκες που τα έχω δοκιμάσει για 7500 χλμ. (βροχές, πόλη, επαρχιακό γρήγορα, ταξίδια, δικάβαλα).

Αν ο πρώην διαβάζει θα μπορούσε να με διαφωτίσει για το τι φοράει;  Beerchug 
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Thodo L200
Χρυσό μέλος
Χρυσό μέλος
Thodo L200

Αριθμός μηνυμάτων : 6282
Φύλλο : Άντρας
Ηλικία : 50
Ημερομηνία εγγραφής : 06/12/2011

τακάκια - Τακάκια σε CBR 600 F4 Empty
#2ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Τακάκια σε CBR 600 F4   τακάκια - Τακάκια σε CBR 600 F4 EmptyΤετ 2 Απρ 2014 - 23:45

Δεν ξερω να σπυ προτεινω αλλα θα σου πω το εξης...η τσιγκουνια που εκανα στα τακακια να βαλω των 35ευρω μπροστα το σετ αντι για καπου 45 νομιζω και 8ευρω (μη βαρατε) πισω αντι για παλι 40-45 με εκανε να μην εχω τα φρενα που θα πρεπε, ας πουν τι φορανε αυτοι που εχουν 600 και ειδικα αν ειναι ευχαριστημενοι σε πολλα ή ακραια φρεναρισματα σε ολες τις συνθηκες...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
DNS
Προηγμένο μέλος
Προηγμένο μέλος
DNS

Αριθμός μηνυμάτων : 297
Φύλλο : Άντρας
Ηλικία : 36
Τόπος : Αθήνα
Ημερομηνία εγγραφής : 05/11/2013

τακάκια - Τακάκια σε CBR 600 F4 Empty
#3ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Τακάκια σε CBR 600 F4   τακάκια - Τακάκια σε CBR 600 F4 EmptyΠεμ 3 Απρ 2014 - 0:01

Για αυτό ακριβώς ρωτάω γιατί θέλω να έχω φρένα αλλά μαζεύονται πολλά και ψάχνω εναλλακτική.

Τιμές έχουμε και λέμε με δική μου τοποθέτηση.
HONDA 136€
EBC 130€
SBS 84€
ATRAX 54€
YAMASIDA 45€

Κλείνω προς τα SBS λίγο που κοιτάω στο ίντερνετ λόγω σχέσης ονόματος με τιμή αλλά δεν ξέρω αν τα έχει δοκιμάσει κανείς.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
ptinotrofos
Χρυσό μέλος
Χρυσό μέλος
ptinotrofos

Αριθμός μηνυμάτων : 7822
Φύλλο : Άντρας
Ηλικία : 70
Τόπος : Άνω Λιόσια
Ημερομηνία εγγραφής : 13/01/2012

τακάκια - Τακάκια σε CBR 600 F4 Empty
#4ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Τακάκια σε CBR 600 F4   τακάκια - Τακάκια σε CBR 600 F4 EmptyΠεμ 3 Απρ 2014 - 1:05

Τα SBS φοράω εγώ στο ΧΧ και είμαι ευχαριστημένος, φρενάρουν καλά και είναι αρκετά μαλακά για να μην τρώνε το δίσκο. Έχω τη γνώμη ότι για την τιμή τους είναι πολύ καλά. Βέβαια δεν είμαι οδηγός που ξεζουμίζει τα φρένα ούτε τα έχω δοκιμάσει σε σκληρή (αγωνιστική) χρήση.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
DNS
Προηγμένο μέλος
Προηγμένο μέλος
DNS

Αριθμός μηνυμάτων : 297
Φύλλο : Άντρας
Ηλικία : 36
Τόπος : Αθήνα
Ημερομηνία εγγραφής : 05/11/2013

τακάκια - Τακάκια σε CBR 600 F4 Empty
#5ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Τακάκια σε CBR 600 F4   τακάκια - Τακάκια σε CBR 600 F4 EmptyΠεμ 3 Απρ 2014 - 17:39

Και γω μια από τα ίδια μιας και όσο το στίβεις τόσα παραπάνω ζητάει και δεν συμφέρει οικονομικά στη φάση που είμαι χεχε
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Thodo L200
Χρυσό μέλος
Χρυσό μέλος
Thodo L200

Αριθμός μηνυμάτων : 6282
Φύλλο : Άντρας
Ηλικία : 50
Ημερομηνία εγγραφής : 06/12/2011

τακάκια - Τακάκια σε CBR 600 F4 Empty
#6ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Τακάκια σε CBR 600 F4   τακάκια - Τακάκια σε CBR 600 F4 EmptyΠεμ 3 Απρ 2014 - 17:49

Οι τιμες ειναι για τρια σετ?
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
DNS
Προηγμένο μέλος
Προηγμένο μέλος
DNS

Αριθμός μηνυμάτων : 297
Φύλλο : Άντρας
Ηλικία : 36
Τόπος : Αθήνα
Ημερομηνία εγγραφής : 05/11/2013

τακάκια - Τακάκια σε CBR 600 F4 Empty
#7ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Τακάκια σε CBR 600 F4   τακάκια - Τακάκια σε CBR 600 F4 EmptyΠεμ 3 Απρ 2014 - 19:58

Ναι αλλιώς την ειχαμε βάψει χεχε
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Thodo L200
Χρυσό μέλος
Χρυσό μέλος
Thodo L200

Αριθμός μηνυμάτων : 6282
Φύλλο : Άντρας
Ηλικία : 50
Ημερομηνία εγγραφής : 06/12/2011

τακάκια - Τακάκια σε CBR 600 F4 Empty
#8ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Τακάκια σε CBR 600 F4   τακάκια - Τακάκια σε CBR 600 F4 EmptyΠεμ 3 Απρ 2014 - 20:04

Να σας πω κατι για τα φρενα οχι οτι δε θα το ξερετε δηλαδη, μπορει να μη το ξεζουμιζετε αλλα τα καλα φρενα...μια φορα θα χρειαστουν, οχι απαραιτητα καθε μερα ή καθε λιγο...και δεν ειναι αναγκη να πας με 200 για να χρειαστει σωστο φρεναρισμα και γρηγορο, μπορει να πηγαινεις και με 100 και να φανει αναγκαιο...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Erecozi
Ασημένιο μέλος
Ασημένιο μέλος
Erecozi

Αριθμός μηνυμάτων : 5077
Φύλλο : Άντρας
Ηλικία : 41
Ημερομηνία εγγραφής : 20/11/2012

τακάκια - Τακάκια σε CBR 600 F4 Empty
#9ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Τακάκια σε CBR 600 F4   τακάκια - Τακάκια σε CBR 600 F4 EmptyΠεμ 3 Απρ 2014 - 20:14

Thodo L200 έγραψε:
Να σας πω κατι για τα φρενα οχι οτι δε θα το ξερετε δηλαδη, μπορει να μη το ξεζουμιζετε αλλα τα καλα φρενα...μια φορα θα χρειαστουν, οχι απαραιτητα καθε μερα ή καθε λιγο...και δεν ειναι αναγκη να πας με 200 για να χρειαστει σωστο φρεναρισμα και γρηγορο, μπορει να πηγαινεις και με 100 και να φανει αναγκαιο...
φρενο χωρις λαστιχο.... αρα και τα λαστιχα μια απο το ιδιο.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
MaxZorin
Προηγμένο μέλος
Προηγμένο μέλος
MaxZorin

Αριθμός μηνυμάτων : 258
Φύλλο : Άντρας
Τόπος : Μεσόγεια
Ημερομηνία εγγραφής : 14/06/2013

τακάκια - Τακάκια σε CBR 600 F4 Empty
#10ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Τακάκια σε CBR 600 F4   τακάκια - Τακάκια σε CBR 600 F4 EmptyΠεμ 3 Απρ 2014 - 20:35

EBC είναι το απλό, είναι και το ΗΗ (που είναι εξαιρετικό). Εσύ για το ΗΗ δίνεις τιμή;

Ομοίως SBS έχει πολλά μοντέλα, απλό, sintered metal κ.ο.κ. που έχουν πολύ μεγάλη διαφορά και απόδοσης και αίσθησης.

Για ποιούς κωδικούς ακριβώς είναι οι τιμές;
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Thodo L200
Χρυσό μέλος
Χρυσό μέλος
Thodo L200

Αριθμός μηνυμάτων : 6282
Φύλλο : Άντρας
Ηλικία : 50
Ημερομηνία εγγραφής : 06/12/2011

τακάκια - Τακάκια σε CBR 600 F4 Empty
#11ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Τακάκια σε CBR 600 F4   τακάκια - Τακάκια σε CBR 600 F4 EmptyΠεμ 3 Απρ 2014 - 20:46

Erecozi έγραψε:
Thodo L200 έγραψε:
Να σας πω κατι για τα φρενα οχι οτι δε θα το ξερετε δηλαδη, μπορει να μη το ξεζουμιζετε αλλα τα καλα φρενα...μια φορα θα χρειαστουν, οχι απαραιτητα καθε μερα ή καθε λιγο...και δεν ειναι αναγκη να πας με 200 για να χρειαστει σωστο φρεναρισμα και γρηγορο, μπορει να πηγαινεις και με 100 και να φανει αναγκαιο...
φρενο χωρις λαστιχο.... αρα και τα λαστιχα μια απο το ιδιο.

Σαφως...μονο που σ αυτο το θεμα μιλαμε για τακακια...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
ptinotrofos
Χρυσό μέλος
Χρυσό μέλος
ptinotrofos

Αριθμός μηνυμάτων : 7822
Φύλλο : Άντρας
Ηλικία : 70
Τόπος : Άνω Λιόσια
Ημερομηνία εγγραφής : 13/01/2012

τακάκια - Τακάκια σε CBR 600 F4 Empty
#12ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Τακάκια σε CBR 600 F4   τακάκια - Τακάκια σε CBR 600 F4 EmptyΠεμ 3 Απρ 2014 - 22:27

Max με πιάνεις αδιάβαστο. Αν δω τη συσκευασία θα τα γνωρίσω Αλλά δεν ξέρω πιά SBS φοράω. Ξέρω όμως ότι όσες φορές τα χρειάστηκα είπαν παρών. Δεν ξέρω όμως τι θα έκαναν αν τα χρειαζόμουν 150 φορές σε 20' ( σε ένα session) Είχα δοκιμάσει και Ferodo αλλά δεν. 'Ασε που μου είπαν ότι θα μου φάνε τους δίσκους και τα άλλαξα σχεδόν καινούργια.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
MaxZorin
Προηγμένο μέλος
Προηγμένο μέλος
MaxZorin

Αριθμός μηνυμάτων : 258
Φύλλο : Άντρας
Τόπος : Μεσόγεια
Ημερομηνία εγγραφής : 14/06/2013

τακάκια - Τακάκια σε CBR 600 F4 Empty
#13ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Τακάκια σε CBR 600 F4   τακάκια - Τακάκια σε CBR 600 F4 EmptyΠεμ 3 Απρ 2014 - 22:33

Είναι σαν να λες, έχω το Honda το CBR, χωρίς καμία άλλη πληροφορία. Ξέρεις πόσα CBR υπάρχουν; Ομοίως η EBC ας πούμε βγάζει ΤΕΣΣΕΡΙΣ πάστες για το δικό σου. Ποιά απόλες βρήκες στην τιμή;

EBC HH πάστα (για μπροστά) έχω και προτείνω, πάντως. Για πίσω ότι και να βάλεις, υποστηρικτικό είναι το πίσω φρένο, οπότε...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
ody
Διακεκριμένο μέλος
Διακεκριμένο μέλος
ody

Αριθμός μηνυμάτων : 1475
Φύλλο : Άντρας
Ηλικία : 52
Τόπος : Βόλος
Ημερομηνία εγγραφής : 20/01/2011

τακάκια - Τακάκια σε CBR 600 F4 Empty
#14ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Τακάκια σε CBR 600 F4   τακάκια - Τακάκια σε CBR 600 F4 EmptyΠεμ 3 Απρ 2014 - 23:31

Δεν ξερω αν θα πω μπαρουφα , αλλα τα μαμα τακακια (Honda) εχουν μια μαλακια παστα που εβαζε στα  αγωνιστηκα μηχανακια, της εποχης των F !
Ποσα χλμ. εχεις ?
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
DNS
Προηγμένο μέλος
Προηγμένο μέλος
DNS

Αριθμός μηνυμάτων : 297
Φύλλο : Άντρας
Ηλικία : 36
Τόπος : Αθήνα
Ημερομηνία εγγραφής : 05/11/2013

τακάκια - Τακάκια σε CBR 600 F4 Empty
#15ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Τακάκια σε CBR 600 F4   τακάκια - Τακάκια σε CBR 600 F4 EmptyΠαρ 4 Απρ 2014 - 1:35

Δεν ξέρω κωδικούς γιατί μπαίνοντας στο site της sbs ειδα ενα κωδικο για μπροστά και εναν για πισω. Τα πιο φθηνα yamasida πάλι ειδα ένα κωδικό στο site τους αλλα επειδή ειναι ιαπωνεζικο και έγινε μετάφραση δεν εγγυομαι οτι δεν έχω κάνει λάθος.  Για τα αλλα δεν έψαξα κωδικούς να πω την αλήθεια.
Για τα  brebo ξέρω οτι παίζουν 3 παστες με αντίστοιχο χρωμα η καθεμία αλλά δεν ρώτησα τιμή γιατί μου είπαν δεν υπάρχει λόγος να τα κοιτάω αφού μπορώ να βάλω ebc ή sbs μιας και δεν εχω κανα ευρωπαϊκό μηχανάκι.
Το μηχανάκι έχει 58500 χλμ αν ρωτησες εμένα smile
Λάστιχα φοράω καινούργια sport attack 2 με 1000 χλμ στη πλάτη τους.

EDIT: Άκυρο αυτό για την SBS έχει διάφορους κωδικούς απλά προτείνει 2 όπως κατάλαβα.SBS
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 

Τακάκια σε CBR 600 F4

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 1 από 3Μετάβαση στη σελίδα : 1, 2, 3  Επόμενο

 Παρόμοια θέματα

-
» αλλαγή τακάκια XX
» τακακια
» τακακια
» Τακακια για ΧΧ
» τιμη για τακακια?

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
 :: CBR Forums ::   :: Τεχνικά θέματα-
^ Back to Top