Καλωσήρθατε στο φόρουμ cbr.

Συνδεθείτε, για να έχετε πρόσβαση σε όλα τα forum και τις κατηγορίες των δημόσιων συζητήσεων.
* CBR 125
* CBR 250
* CBR 600
* CBR 1000
* CBR 1100 XX
* Επαγγέλματα/ασχολίες
* Γενικές συζητήσεις
* Ψηφοφορία
* Νέα
* Τεχνικά θέματα
* Είδη ρουχισμού/ Βαλίτσες / Ηλεκτρονικά
* Εκδηλώσεις / Βόλτες / Ταξίδια
* Φωτογραφικό υλικό
* Videos
* Τέχνη
* Ανέκδοτα και Χιούμορ
* Αγγελίες
* Νομοί Ελλάδος (Το Φόρουμ ανά Νομό)
* Ενδιαφέροντα-Hobbies

και πολλές ακόμη υποκατηγορίες!!

Μπορείτε να κάνετε την εγγραφή σας δωρεάν, διαρκεί μόνο λίγα δευτερόλεπτα και σας δίνει την δυνατότητα να συμμετέχετε στις δημόσιες συζητήσεις.

Ευχόμαστε να έχετε μια καλή διαμονή στην σελίδα μας.
Καλωσήρθατε στο φόρουμ cbr.

Συνδεθείτε, για να έχετε πρόσβαση σε όλα τα forum και τις κατηγορίες των δημόσιων συζητήσεων.
* CBR 125
* CBR 250
* CBR 600
* CBR 1000
* CBR 1100 XX
* Επαγγέλματα/ασχολίες
* Γενικές συζητήσεις
* Ψηφοφορία
* Νέα
* Τεχνικά θέματα
* Είδη ρουχισμού/ Βαλίτσες / Ηλεκτρονικά
* Εκδηλώσεις / Βόλτες / Ταξίδια
* Φωτογραφικό υλικό
* Videos
* Τέχνη
* Ανέκδοτα και Χιούμορ
* Αγγελίες
* Νομοί Ελλάδος (Το Φόρουμ ανά Νομό)
* Ενδιαφέροντα-Hobbies

και πολλές ακόμη υποκατηγορίες!!

Μπορείτε να κάνετε την εγγραφή σας δωρεάν, διαρκεί μόνο λίγα δευτερόλεπτα και σας δίνει την δυνατότητα να συμμετέχετε στις δημόσιες συζητήσεις.

Ευχόμαστε να έχετε μια καλή διαμονή στην σελίδα μας.



 
ΦόρουμLatest imagesΑναζήτησηΕγγραφήΣύνδεση

Μοιραστείτε
 

 Το ΧΧ του ΛΕΩΝΙΔΑ!!!

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω 
Μετάβαση στη σελίδα : 1, 2, 3  Επόμενο
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
Λεωνίδας
Προηγμένο μέλος
Προηγμένο μέλος
Λεωνίδας

Αριθμός μηνυμάτων : 412
Φύλλο : Άντρας
Ηλικία : 52
Ημερομηνία εγγραφής : 10/10/2009

Το ΧΧ του ΛΕΩΝΙΔΑ!!! Empty
#1ΔημοσίευσηΘέμα: Το ΧΧ του ΛΕΩΝΙΔΑ!!!   Το ΧΧ του ΛΕΩΝΙΔΑ!!! EmptyΣαβ 31 Οκτ 2009 - 19:41

Είχα υποσχεθεί φωτό και νάτες!!!
Το σίγουρο είναι ότι ανυπομονώ την επόμενη συνάντηση στην Αθήνα, για να το δει ο κόσμος από κοντά. Ο λόγος που το αναφέρω, είναι ότι είχαν εκφραστεί αρχικά αμφιβολίες (μπορεί να υπάρχουν ακόμα) για το αν ισχύει ότι βρήκα ένα μηχανάκι του 99' με 7297km!!! Η αλήθεια έιναι ότι και γω στην αρχή είχα τις αμφιβολίες μου, αλλά όταν είδα το ΧΧ από κοντα και γνώρισα και τον ιδιοκτήτη του, δεν είχα περιθώρια αμφιβολιών. Αρκετά σας ζάλισα.
Δείτε τις φωτό!!!

Έτσι το βρήκα... Ένα βουνό σκόνη...
Το ΧΧ του ΛΕΩΝΙΔΑ!!! Dsc02838nΤο ΧΧ του ΛΕΩΝΙΔΑ!!! W640

Και με αυτά τα χιλιόμετρα...
Το ΧΧ του ΛΕΩΝΙΔΑ!!! Dsc02842qΤο ΧΧ του ΛΕΩΝΙΔΑ!!! W640

Άλλη μια φωτό με την σκονούλα του...
Το ΧΧ του ΛΕΩΝΙΔΑ!!! Dsc02844rΤο ΧΧ του ΛΕΩΝΙΔΑ!!! W640

Το έβγαλα στο φώς (από το δεύτερο υπόγειο parking), το περιποιήθηκα και...
Το ΧΧ του ΛΕΩΝΙΔΑ!!! Dsc02855kΤο ΧΧ του ΛΕΩΝΙΔΑ!!! W640

Το ΧΧ του ΛΕΩΝΙΔΑ!!! Dsc02862hΤο ΧΧ του ΛΕΩΝΙΔΑ!!! W640

Το avatar...
Το ΧΧ του ΛΕΩΝΙΔΑ!!! Dsc02858jΤο ΧΧ του ΛΕΩΝΙΔΑ!!! W480

Προσπαθόντας να το παίξω καλιτέχνης...
Το ΧΧ του ΛΕΩΝΙΔΑ!!! Dsc02863oyΤο ΧΧ του ΛΕΩΝΙΔΑ!!! W640

Το ΧΧ του ΛΕΩΝΙΔΑ!!! Dsc02866mΤο ΧΧ του ΛΕΩΝΙΔΑ!!! W640

Το ΧΧ του ΛΕΩΝΙΔΑ!!! Dsc02857kbΤο ΧΧ του ΛΕΩΝΙΔΑ!!! W640

Και για να τα λέμε όλα, να και το αγκαθάκι της υπόθεσης... Μία γκαραζάτη γρατζουνιά... Αν κοιτάξετε προσεκτικά την προηγούμενη φωτό, ίσα που διακρίνεται...
Το ΧΧ του ΛΕΩΝΙΔΑ!!! Dsc02861oΤο ΧΧ του ΛΕΩΝΙΔΑ!!! W640

Αυτά προς το παρόν και εύχομαι οι επόμενες φωτό να είναι με φόντο κάποιο τοπίο!!!


Έχει επεξεργασθεί από τον/την ΛΕΩΝΙΔΑΣ στις Δευ 2 Νοε 2009 - 19:41, 1 φορά
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Menos
Πλατινένιο μέλος
Πλατινένιο μέλος
Menos

Αριθμός μηνυμάτων : 20847
Φύλλο : Άντρας
Ηλικία : 51
Τόπος : Σλοβακία
Ημερομηνία εγγραφής : 22/01/2009

Το ΧΧ του ΛΕΩΝΙΔΑ!!! Empty
#2ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Το ΧΧ του ΛΕΩΝΙΔΑ!!!   Το ΧΧ του ΛΕΩΝΙΔΑ!!! EmptyΣαβ 31 Οκτ 2009 - 19:54

Πραγματικά πανέμορφο και εξωτερικά δείχνει σε άψογη κατάσταση (ακόμη και με την γρατζουνιά). Δώσε μας μερικά στοιχεία γύρω απο την ιστορία της και τους λόγους που πουλήθηκε για να μαθαίνουμε κι εμείς.
Πάντως δείχνει να είναι μια επιτυχημένη αγορά!!
Καλοτάξιδη, καλόστριφτη, και με απέραντες συγκινήσεις!! sunny
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
https://www.facebook.com/pages/CBR-Forum/379174255489123?ref=hl
Deep Purple
Προηγμένο μέλος
Προηγμένο μέλος
Deep Purple

Αριθμός μηνυμάτων : 425
Φύλλο : Άντρας
Ηλικία : 58
Ημερομηνία εγγραφής : 30/08/2009

Το ΧΧ του ΛΕΩΝΙΔΑ!!! Empty
#3ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Το ΧΧ του ΛΕΩΝΙΔΑ!!!   Το ΧΧ του ΛΕΩΝΙΔΑ!!! EmptyΣαβ 31 Οκτ 2009 - 22:50

Πάντα καλοτάξιδο.
Ωραίο χρώμα.Για την γρατσουνιά ίσως σε βοηθήσουν
αυτοκόλλητα με τον ίδιο κωδικό χρώματος.
Καλές και πολλές βόλτες.
Πραγματικά φαίνεται σε άριστη κατάσταση!!!!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
stroumf
Προηγμένο μέλος
Προηγμένο μέλος
stroumf

Αριθμός μηνυμάτων : 375
Φύλλο : Άντρας
Ηλικία : 38
Ημερομηνία εγγραφής : 28/04/2009

Το ΧΧ του ΛΕΩΝΙΔΑ!!! Empty
#4ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Το ΧΧ του ΛΕΩΝΙΔΑ!!!   Το ΧΧ του ΛΕΩΝΙΔΑ!!! EmptyΚυρ 1 Νοε 2009 - 0:14

πολυ ωραιο φαινεται και οι εξετμισεις γυαλιζουν και ολα. Καλοταξιδι και καλο στριψιμο στην τριπολη οταν πηγαινεις στη πατριδα
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
akis1100xx
Διακεκριμένο μέλος
Διακεκριμένο μέλος
avatar

Αριθμός μηνυμάτων : 990
Φύλλο : Άντρας
Ηλικία : 50
Τόπος : αφθονο
Ημερομηνία εγγραφής : 31/10/2009

Το ΧΧ του ΛΕΩΝΙΔΑ!!! Empty
#5ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Το ΧΧ του ΛΕΩΝΙΔΑ!!!   Το ΧΧ του ΛΕΩΝΙΔΑ!!! EmptyΚυρ 1 Νοε 2009 - 9:38

Καλα ταξιδια να εχεις και πολλα Λεωνιδα.Το μηχανακι απο τις φωτο φαινεται αριστο.Καλοταξιδο να ειναι
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
paschalis XX
Μέλος
Μέλος
paschalis XX

Αριθμός μηνυμάτων : 132
Ηλικία : 51
Ημερομηνία εγγραφής : 06/06/2009

Το ΧΧ του ΛΕΩΝΙΔΑ!!! Empty
#6ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Το ΧΧ του ΛΕΩΝΙΔΑ!!!   Το ΧΧ του ΛΕΩΝΙΔΑ!!! EmptyΚυρ 1 Νοε 2009 - 11:11

Λεωνιδα αριστο το μηχανακι σου και θεωρω οτι ειναι πραγματικα τα χιλιομετρα του!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
mafiozos
Διακεκριμένο μέλος
Διακεκριμένο μέλος
avatar

Αριθμός μηνυμάτων : 643
Φύλλο : Άντρας
Ηλικία : 42
Ημερομηνία εγγραφής : 05/09/2009

Το ΧΧ του ΛΕΩΝΙΔΑ!!! Empty
#7ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Το ΧΧ του ΛΕΩΝΙΔΑ!!!   Το ΧΧ του ΛΕΩΝΙΔΑ!!! EmptyΚυρ 1 Νοε 2009 - 18:10

Κουκλαρα η μηχανη σου Λεωνιδα.
Να εχεις ομορφα και απροβληματιστα χιλιομετρα.
Το χρωμα,μου αρεσει παρα μα παρα πολυ.
Την βενζινη που ειχε το ντεποζιτο μεσα,ποσο καιρο την ειχε?Μπαταριες,λαδια,λαστιχα κλπ ηταν σε κατασταση αλαγης?
Πραγματικα αψογη η επιλογη σου.. Beerchug Beerchug respect
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
George
Μέλος
Μέλος
George

Αριθμός μηνυμάτων : 182
Φύλλο : Άντρας
Ηλικία : 58
Ημερομηνία εγγραφής : 12/02/2009

Το ΧΧ του ΛΕΩΝΙΔΑ!!! Empty
#8ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Το ΧΧ του ΛΕΩΝΙΔΑ!!!   Το ΧΧ του ΛΕΩΝΙΔΑ!!! EmptyΚυρ 1 Νοε 2009 - 20:15

Καλοτάξιδο φίλε μου.
Πολύ ωραίο!! Beerchug
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
χχ καρδιτσα
Προηγμένο μέλος
Προηγμένο μέλος
χχ καρδιτσα

Αριθμός μηνυμάτων : 242
Φύλλο : Άντρας
Ηλικία : 46
Τόπος : χαχαχαχαχαχαχαχαααχχχα
Ημερομηνία εγγραφής : 09/10/2009

Το ΧΧ του ΛΕΩΝΙΔΑ!!! Empty
#9ΔημοσίευσηΘέμα: απ   Το ΧΧ του ΛΕΩΝΙΔΑ!!! EmptyΔευ 2 Νοε 2009 - 8:29

πολυ ωραιο φαινεται λεονιδα.καλοταξιδο και παντα ορθιος..το μονο που προσεξα και με απασχολισε ειναι η φωτο του κοντερ..γιατι οι αριθμοι δεν ειναι ευθια και ο δευτερος φευγει λιγακι απ τη σειρα;;ενας φιλος μου ειχε πει οτι οταν τα "γυριζουν" οι αριθμοι δεν ειναι σε ευθεια..μην το περνεις υποψη σου αυτο..λεω εγω τωρα..φιλικα,γιωργος
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Menos
Πλατινένιο μέλος
Πλατινένιο μέλος
Menos

Αριθμός μηνυμάτων : 20847
Φύλλο : Άντρας
Ηλικία : 51
Τόπος : Σλοβακία
Ημερομηνία εγγραφής : 22/01/2009

Το ΧΧ του ΛΕΩΝΙΔΑ!!! Empty
#10ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Το ΧΧ του ΛΕΩΝΙΔΑ!!!   Το ΧΧ του ΛΕΩΝΙΔΑ!!! EmptyΔευ 2 Νοε 2009 - 11:56

χχ καρδιτσα έγραψε:
πολυ ωραιο φαινεται λεονιδα.καλοταξιδο και παντα ορθιος..το μονο που προσεξα και με απασχολισε ειναι η φωτο του κοντερ..γιατι οι αριθμοι δεν ειναι ευθια και ο δευτερος φευγει λιγακι απ τη σειρα;;ενας φιλος μου ειχε πει οτι οταν τα "γυριζουν" οι αριθμοι δεν ειναι σε ευθεια..μην το περνεις υποψη σου αυτο..λεω εγω τωρα..φιλικα,γιωργος
Εντελώς φυσιολόγικο. Συμβαίνει σε πολλές μηχανές.
Μετα απο λίγα χλμ φτιάχνει μόνο του... Ούτως η άλλως αν έπεφτε "πείραγμα" στα χιλόμετρα του κοντέρ, θα άλλαζαν τα 027.297 (π.χ) σε 007.297.. τα πολλά χιλιόμετρα σε λίγα... Για μερικές εκατοντάδες ποιός ο λόγος??
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
https://www.facebook.com/pages/CBR-Forum/379174255489123?ref=hl
Λεωνίδας
Προηγμένο μέλος
Προηγμένο μέλος
Λεωνίδας

Αριθμός μηνυμάτων : 412
Φύλλο : Άντρας
Ηλικία : 52
Ημερομηνία εγγραφής : 10/10/2009

Το ΧΧ του ΛΕΩΝΙΔΑ!!! Empty
#11ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Το ΧΧ του ΛΕΩΝΙΔΑ!!!   Το ΧΧ του ΛΕΩΝΙΔΑ!!! EmptyΔευ 2 Νοε 2009 - 15:04

Δεν το είχα πρατηρήσει αυτό που λές...
Όταν την πήρα και πήγα σπίτι μου για να την πλύνω, το "φαινόμενο" είχε εξαφανισθεί!!!
Το ΧΧ του ΛΕΩΝΙΔΑ!!! Dsc02860dΤο ΧΧ του ΛΕΩΝΙΔΑ!!! W640
Η αλλαγή σε αυτού του είδους τους μετρητές είναι καθαρά μέσω μηχανικής σύνδεσης οπότε υπάρχουν στιγμές, που δεν είναι πλήρως ευθυγραμμισμένα τα νούμερα.
Τέλος πάντων όταν συναντηθούμε θα μου πείτε από κοντά την γνώμη σας.
Α! Αν και χωρίς μεγάλη σημασία, στην τιμή των 4500ε που το πήρα, συμπεριλαμβάνονταν και τα καινούρια λάστιχα michelin power one...
Παραθέτω και τις φωτό για του λόγου το αληθές...

Το πίσω...
Το ΧΧ του ΛΕΩΝΙΔΑ!!! Dsc02871zΤο ΧΧ του ΛΕΩΝΙΔΑ!!! W640

καιτο εμπρός...

Το ΧΧ του ΛΕΩΝΙΔΑ!!! Dsc02870cΤο ΧΧ του ΛΕΩΝΙΔΑ!!! W640

Ελπίζω να μην υπάρχουν και γι'αυτά αμφιβολίες... Τα "μπιμπίκια" στο κέντρο των ελαστικών είναι παρόντα!!!
Είχαν τοποθετηθεί πριν 5 μήνες και η ημερομηνία κατασκευής το αποδεικνύει...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
χχ καρδιτσα
Προηγμένο μέλος
Προηγμένο μέλος
χχ καρδιτσα

Αριθμός μηνυμάτων : 242
Φύλλο : Άντρας
Ηλικία : 46
Τόπος : χαχαχαχαχαχαχαχαααχχχα
Ημερομηνία εγγραφής : 09/10/2009

Το ΧΧ του ΛΕΩΝΙΔΑ!!! Empty
#12ΔημοσίευσηΘέμα: απ   Το ΧΧ του ΛΕΩΝΙΔΑ!!! EmptyΔευ 2 Νοε 2009 - 16:40

ενταξη ρε παιδες,μια κουβεντα ειπα,απλα μου εκανε εντυπωση αυτο που ειδα και το ειπα,κακο ειναι;;ετσι μου το ειπανε,ετσι σας το λεω...σορι λεωνιδα..
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Λεωνίδας
Προηγμένο μέλος
Προηγμένο μέλος
Λεωνίδας

Αριθμός μηνυμάτων : 412
Φύλλο : Άντρας
Ηλικία : 52
Ημερομηνία εγγραφής : 10/10/2009

Το ΧΧ του ΛΕΩΝΙΔΑ!!! Empty
#13ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Το ΧΧ του ΛΕΩΝΙΔΑ!!!   Το ΧΧ του ΛΕΩΝΙΔΑ!!! EmptyΔευ 2 Νοε 2009 - 17:20

χχ καρδιτσα έγραψε:
ενταξη ρε παιδες,μια κουβεντα ειπα,απλα μου εκανε εντυπωση αυτο που ειδα και το ειπα,κακο ειναι;;ετσι μου το ειπανε,ετσι σας το λεω...σορι λεωνιδα..
Kαμία, μα καμία παρεξήγηση!!!
Κουβέντα να γίνεται!!!

Θέλω να πιστεύω, πως όλα τα παιδιά του forum, ότι λένε, το λένε πάντα με θετικό πνεύμα και διάθεση και όχι για να κατηγορήσουν, να "πικάρουν" ή να το "παίξουν" έξυπνοι για κάτι ή σε κάποιον.
Τον λίγο καιρό που είμαι στο www.cbrxx.darkbb.com , αυτό τουλάχιστον έχω καταλάβει ότι συμβαίνει...
Λόγω του ότι είμαι και σε άλλα forums (κυρίως αυτοκινητιστικά) η πλειοψηφία των ατόμων είναι άνθρωποι που στο μυαλό τους έχουν την πολιτισμένη συμπεριφορά, την βελτίωσή τους, αλλά και των υπολοίπων (μέσω αυτών που postάρουν) και γεκικότερα την προς "τα άνω" πορεία. Βέβαια πάντα υπάρχουν και οι αντιδραστικοί τύποι, που το φα'ί' τους είναι, να "ανακατεύουν" τον κόσμο, με χρήση "πλάγιου λόγου" με υπερβολική χρήση του "εγώ" κτλ.
Προς το παρόν, τα άτομα της πρώτης κατηγορίας ανθρώπων που αναφέρω, απαρτίζουν το forum και στο χέρι όλων, (και κυρίως της ομάδας διαχείρησης) είναι αν εμφανισθεί "παράξενο τυπάκι" να το βάλουν στη θέση του, ή αν αυτό είναι "ανεπίδεκτο μαθήσεως" να το διαγράψουν.

Ξέφυγα λίγο, αλλά μου αρέσουν τα σωστά και καθαρά πράγματα και δεν μπορεί κανένας να με κατηγορήσει γι'αυτό.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Deep Purple
Προηγμένο μέλος
Προηγμένο μέλος
Deep Purple

Αριθμός μηνυμάτων : 425
Φύλλο : Άντρας
Ηλικία : 58
Ημερομηνία εγγραφής : 30/08/2009

Το ΧΧ του ΛΕΩΝΙΔΑ!!! Empty
#14ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Το ΧΧ του ΛΕΩΝΙΔΑ!!!   Το ΧΧ του ΛΕΩΝΙΔΑ!!! EmptyΔευ 2 Νοε 2009 - 19:00

ΛΕΩΝΙΔΑΣ έγραψε:
χχ καρδιτσα έγραψε:
ενταξη ρε παιδες,μια κουβεντα ειπα,απλα μου εκανε εντυπωση αυτο που ειδα και το ειπα,κακο ειναι;;ετσι μου το ειπανε,ετσι σας το λεω...σορι λεωνιδα..
Kαμία, μα καμία παρεξήγηση!!!
Κουβέντα να γίνεται!!!

Θέλω να πιστεύω, πως όλα τα παιδιά του forum, ότι λένε, το λένε πάντα με θετικό πνεύμα και διάθεση και όχι για να κατηγορήσουν, να "πικάρουν" ή να το "παίξουν" έξυπνοι για κάτι ή σε κάποιον.
Τον λίγο καιρό που είμαι στο www.cbrxx.darkbb.com , αυτό τουλάχιστον έχω καταλάβει ότι συμβαίνει...
Λόγω του ότι είμαι και σε άλλα forums (κυρίως αυτοκινητιστικά) η πλειοψηφία των ατόμων είναι άνθρωποι που στο μυαλό τους έχουν την πολιτισμένη συμπεριφορά, την βελτίωσή τους, αλλά και των υπολοίπων (μέσω αυτών που postάρουν) και γεκικότερα την προς "τα άνω" πορεία. Βέβαια πάντα υπάρχουν και οι αντιδραστικοί τύποι, που το φα'ί' τους είναι, να "ανακατεύουν" τον κόσμο, με χρήση "πλάγιου λόγου" με υπερβολική χρήση του "εγώ" κτλ.
Προς το παρόν, τα άτομα της πρώτης κατηγορίας ανθρώπων που αναφέρω, απαρτίζουν το forum και στο χέρι όλων, (και κυρίως της ομάδας διαχείρησης) είναι αν εμφανισθεί "παράξενο τυπάκι" να το βάλουν στη θέση του, ή αν αυτό είναι "ανεπίδεκτο μαθήσεως" να το διαγράψουν.

Ξέφυγα λίγο, αλλά μου αρέσουν τα σωστά και καθαρά πράγματα και δεν μπορεί κανένας να με κατηγορήσει γι'αυτό.


Φίλε Λεωνίδα όπως σου έχω πεί το μηχανάκι
στο χαρίσανε!!!!!!
Ενα σου λέω.Το δικόμου ειναι μοντ.2003 και το πήρα 8.000
με 6130χλμ
Καλές βόλτες πάντα και να τα πούμε απο κοντά.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Λεωνίδας
Προηγμένο μέλος
Προηγμένο μέλος
Λεωνίδας

Αριθμός μηνυμάτων : 412
Φύλλο : Άντρας
Ηλικία : 52
Ημερομηνία εγγραφής : 10/10/2009

Το ΧΧ του ΛΕΩΝΙΔΑ!!! Empty
#15ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Το ΧΧ του ΛΕΩΝΙΔΑ!!!   Το ΧΧ του ΛΕΩΝΙΔΑ!!! EmptyΔευ 2 Νοε 2009 - 20:10

mafiozos έγραψε:
Κουκλαρα η μηχανη σου Λεωνιδα.
Να εχεις ομορφα και απροβληματιστα χιλιομετρα.
Το χρωμα,μου αρεσει παρα μα παρα πολυ.
Την βενζινη που ειχε το ντεποζιτο μεσα,ποσο καιρο την ειχε?Μπαταριες,λαδια,λαστιχα κλπ ηταν σε κατασταση αλαγης?
Πραγματικα αψογη η επιλογη σου.. Beerchug Beerchug respect
Έκανες μια πολύ καλή παρατήρηση που δεν την είχα προσέξει όταν διάβασα αρχικά το post σου...
Βενζίνη!!!
Η βενζίνη απ'ότι μου είπε ο Νίκος που την αγόρασα ήταν μέσα τόσο καιρό που δεν θυμόταν ακριβώς!!!
Η μηχανή πήρε μπροστά με την μία (κρύα ήταν και δεν ξέρω πόσο καιρό είχε να δουλέψει). Την ημέρα που την πήρα για να την πλύνω (δεν είχαμε κάνει την μεταβίβαση ακόμα και μου την έδωσε το Σ.Κ) πηγαίνοντας στο σπίτι μου μου άναψε 4-5 φορές το "FI"... "λες να έχει κανένα χοντρό κουσούρι;" έλεγα μέσα μου... Με λίγο βαρειά την καρδιά την έλουσα και μετά την φωτογράφησα (οι φωτό που έχω ανεβάσει). Την καβαλάω και πηγαίνω σε ένα φίλο μηχανικό μοτοσυκλετών, μερικά στενά από το σπίτι μου.
Μέχρι να το πάω, σκεφτόμουν όσο μπορούσα θετικά γιατί την ήθελα πολύ!!!(πιστεύω με καταλαβαίνετε). Έλεγα συνεχώς, ότι δεν μπορεί ολόκληρο ΧΧ να έχει κάτι σοβαρό... Το cbr 1000f που είχα τσικ δεν μου έκανε, θα βγάλει πρόβλημα χοντρό το ΧΧ? Τα ΧΧ δεν χαλάνε!!!
Ύστερα από σχολαστικό έλεγχο, όπου μου επιβεβαίωσε ότι το μηχανάκι ήταν καθαρό και αφού μίλησε και με έναν φίλο του ηλεκτρολόγο, μου λέει: "ΠΟΣΟ ΚΑΙΡΟ ΕΧΕΙ ΜΕΣΑ ΤΗΝ ΒΕΝΖΙΝΗ;" Δεν γνωρίζω του απαντώ... Κάψτη βάλε καινούρια και αν στο ξανακάνει να μου το φέρεις και θα το κοιτάξει ο ηλεκτρολόγος μου, γιατί μπορεί να είναι πολλά πράγματα στα οποία να οφείλεται το άναμμα του "FI".
Φυσικά μέχρι το βράδυ την έκαψα, (δεν είναι και τόσο δύσκολο όπως ξέρετε να κάψεις μισό τεπόζιτο!!!) και με το που έβαλα την φρέσκια βενζίνη η μηχανή μεταμορφώθηκε!!! Τέλος τα ανάμματα "FI" τέλος οι στιγμιαίοι δισταγμοί την απόκριση του γκαζιού τέλος τα πειράκια!!! Στα χαμηλά κανα 2-3 φορές στην κίνηση, πηγαίνοντας σπίτι, τα είχα ακούσει... βάλτε και το "FI" να αναβοσβήνει... καταλαβαίνετε... Όλεθρος!!!
Για τ'άλλα που ρωτάς, μόνο λάδια θα αλλάξω σε λίγo καιρό γιατί τα 300V τα άλλαξε πέρυσι και είχαν κάνει ελάχιστα km. Η μπαταρία αλλάχθηκε πριν 2 χρόνια και όπως φαίνεται από τι εκκινήσεις, καλά κρατεί. Για τα λάστιχα, κοίτα λίγα posts πίσω.

Τέλος πια όλα αυτά και ετοιμάζομαι όσο μου το επιτρέπει ο καιρός και ο ελεύθερος χρόνος να ευχαριστηθώ ξανά την οδήγηση ενός CBR που αυτή τη φορά είναι ΧΧ!!!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 

Το ΧΧ του ΛΕΩΝΙΔΑ!!!

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 1 από 3Μετάβαση στη σελίδα : 1, 2, 3  Επόμενο

 Παρόμοια θέματα

-
» Χρόνια πολλά Λεωνίδα
» Χρόνια πολλά Λεωνίδα
» Ποιό μοντέλο είναι το δικό σας ΧΧ;
» Προς το Λεωνιδα που ειχε αγορασει το μπορντω ΧΧ του '99 με τα 7297χλμ.

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
 :: Άλλα θέματα :: Φωτογραφικό υλικό-
^ Back to Top