Καλωσήρθατε στο φόρουμ cbr.

Συνδεθείτε, για να έχετε πρόσβαση σε όλα τα forum και τις κατηγορίες των δημόσιων συζητήσεων.
* CBR 125
* CBR 250
* CBR 600
* CBR 1000
* CBR 1100 XX
* Επαγγέλματα/ασχολίες
* Γενικές συζητήσεις
* Ψηφοφορία
* Νέα
* Τεχνικά θέματα
* Είδη ρουχισμού/ Βαλίτσες / Ηλεκτρονικά
* Εκδηλώσεις / Βόλτες / Ταξίδια
* Φωτογραφικό υλικό
* Videos
* Τέχνη
* Ανέκδοτα και Χιούμορ
* Αγγελίες
* Νομοί Ελλάδος (Το Φόρουμ ανά Νομό)
* Ενδιαφέροντα-Hobbies

και πολλές ακόμη υποκατηγορίες!!

Μπορείτε να κάνετε την εγγραφή σας δωρεάν, διαρκεί μόνο λίγα δευτερόλεπτα και σας δίνει την δυνατότητα να συμμετέχετε στις δημόσιες συζητήσεις.

Ευχόμαστε να έχετε μια καλή διαμονή στην σελίδα μας.
Καλωσήρθατε στο φόρουμ cbr.

Συνδεθείτε, για να έχετε πρόσβαση σε όλα τα forum και τις κατηγορίες των δημόσιων συζητήσεων.
* CBR 125
* CBR 250
* CBR 600
* CBR 1000
* CBR 1100 XX
* Επαγγέλματα/ασχολίες
* Γενικές συζητήσεις
* Ψηφοφορία
* Νέα
* Τεχνικά θέματα
* Είδη ρουχισμού/ Βαλίτσες / Ηλεκτρονικά
* Εκδηλώσεις / Βόλτες / Ταξίδια
* Φωτογραφικό υλικό
* Videos
* Τέχνη
* Ανέκδοτα και Χιούμορ
* Αγγελίες
* Νομοί Ελλάδος (Το Φόρουμ ανά Νομό)
* Ενδιαφέροντα-Hobbies

και πολλές ακόμη υποκατηγορίες!!

Μπορείτε να κάνετε την εγγραφή σας δωρεάν, διαρκεί μόνο λίγα δευτερόλεπτα και σας δίνει την δυνατότητα να συμμετέχετε στις δημόσιες συζητήσεις.

Ευχόμαστε να έχετε μια καλή διαμονή στην σελίδα μας.



 
ΦόρουμLatest imagesΑναζήτησηΕγγραφήΣύνδεση

Μοιραστείτε
 

 Αγορα μοτοσυκλετας

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω 
Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4  Επόμενο
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
Nxontz
Προηγμένο μέλος
Προηγμένο μέλος
Nxontz

Αριθμός μηνυμάτων : 358
Φύλλο : Άντρας
Ηλικία : 65
Τόπος : ΝΕΑ ΠΕΝΤΕΛΗ, ΑΘΗΝΑ
Ημερομηνία εγγραφής : 24/09/2010

Αγορα μοτοσυκλετας - Σελίδα 3 Empty
#31ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αγορα μοτοσυκλετας   Αγορα μοτοσυκλετας - Σελίδα 3 EmptyΣαβ 7 Δεκ 2013 - 11:25

Thodo L200 έγραψε:
Ευχαριστω! Το ΧΧ το σκεφτομουν, βαση της οδηγικης διαφορας των 2, ετσι οπως μπορει να την νομιζω απο αυτα που εχω οδηγησει και βασει της τιμης που στην προκειμενη δεν προκειται αρχικα ουτε πλαστικα ουτε τιποτα να φτιαξω, παρα μονο σερβις, λαστιχα, αναρτηση, και μονο αν εχει μονο αυτα που φαινονται...απλως ρε παιδια, να πω μια βλακεια, φοβαμαι - εκτος απο το χερι μου που θα με τρωει να ανοιξω γκαζι - το βαρος μη και μου πεσει πολυ...
Φίλε μου αν τσουλήσει το ΧΧ το βάρος εξαφανίζεται, στρίβει για πλάκα και παθαίνεις πλάκα με την ευλυγισία του.
Στατικά βέβαια υπάρχει ένα θέμα. Αν το αφήσεις με την μούρη σε 5-10% κλίση προς τα κάτω πρέπει να βάλεις
αρκετή δύναμη για να το φέρεις πίσω !!. Πρέπει τα πόδια σου να πατάν καλά. Ρόλο βέβαια παίζει το το ύψος ( είμαι 1.87).
Αμα σου γείρει πάνω από κάποια κλίση...έχασεςpale ( παθώς και μαθώς τις 2 μοναδικές φορές που μου έπεσε στατικά
έξω από το γκαράζ μου!!!! στα σχεδόν 15 χρόνια που την έχω και με λίγες γρατσουνιές στο ferring), εκτός αν είσαι ο Πύρρος Δήμας laughing 
Με λίγα λόγια φίλε μου για μέσα στην πόλη έχει ένα θέμα και θα σε σκίσει σε βενζίνη ( καίει στην πόλη τουλάχιστον 8λ./100) και
αναλώσιμα. Μόνο για εθνική όπου πάς με 200++ και κάνεις..τσιγάρο που λένε ( βέβαια δεν καπνίζωthumbs up )
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Thodo L200
Χρυσό μέλος
Χρυσό μέλος
Thodo L200

Αριθμός μηνυμάτων : 6282
Φύλλο : Άντρας
Ηλικία : 50
Ημερομηνία εγγραφής : 06/12/2011

Αγορα μοτοσυκλετας - Σελίδα 3 Empty
#32ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αγορα μοτοσυκλετας   Αγορα μοτοσυκλετας - Σελίδα 3 EmptyΣαβ 7 Δεκ 2013 - 11:42

Νικο, δεν με νοιαζει μεσα στην πολη και ειδικα τι καιει, για μενα η μηχανη ειναι μηχανη, και αν δεν θελω να καιει δεν παιρνω κατι που πιανει 300, ουτε 250 ουτε τιποτα, μεχρι 100 καλα θαναι, με απασχολει λιγο το βαρος σε χαμηλες ταχυτητες, ειναι για παραδειγμα σαν το gsxr 1100 που ειχα ή σε καλυτερη μοιρα? Δηλαδη το βαρος σε σχεση με την ευκολια κινησης σε μικρες ταχυτητες - μικρες διαδρομες πολης, νησιων κλπ να μην κουραζει, το gsxr που ειχα ηταν λιγο κουραστικο αλλα ειχε και τελειως αλλο σκελετο, κι εκεινο οταν ξεκιναγε και σε πορεια δεν καταλαβαινες τιποτα ειτε ηταν το 750 που ειχα πριν ή αυτο, το ιδιο, μπορω να πω το μεγαλο καλυτερο και απο θεση οδηγησης και λογω ροπης χαμηλα, δεν καταλαβαινα τα 50 περιπου ολοκληρα κιλα παραπανω.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Thodo L200
Χρυσό μέλος
Χρυσό μέλος
Thodo L200

Αριθμός μηνυμάτων : 6282
Φύλλο : Άντρας
Ηλικία : 50
Ημερομηνία εγγραφής : 06/12/2011

Αγορα μοτοσυκλετας - Σελίδα 3 Empty
#33ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αγορα μοτοσυκλετας   Αγορα μοτοσυκλετας - Σελίδα 3 EmptyΣαβ 7 Δεκ 2013 - 13:27

Κανονιστηκε, αυτο το τελευταιο θα παω να το δω, μαλλον να το πω καλυτερα θα το φερει αυτος για ελεγχο, λεει οτι το πεσιμο ειναι απο το 2009, απο φρενα πανικου με λιγα χλμ σε φαναρι, θα δουμε, ειναι ολο μαμα και δεχεται οποιουσδηποτε ελεγχους.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Thodo L200
Χρυσό μέλος
Χρυσό μέλος
Thodo L200

Αριθμός μηνυμάτων : 6282
Φύλλο : Άντρας
Ηλικία : 50
Ημερομηνία εγγραφής : 06/12/2011

Αγορα μοτοσυκλετας - Σελίδα 3 Empty
#34ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αγορα μοτοσυκλετας   Αγορα μοτοσυκλετας - Σελίδα 3 EmptyΣαβ 7 Δεκ 2013 - 13:27

Για αλλο πηγαινα, λες τελικα να ηρθε ο Αι Βασιλης, δεν θα το πιστευω!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
pablo
Ασημένιο μέλος
Ασημένιο μέλος
pablo

Αριθμός μηνυμάτων : 5366
Φύλλο : Άντρας
Ηλικία : 52
Τόπος : Ζωγράφου-Αθήνα (ex salonica-Malgara)
Ημερομηνία εγγραφής : 19/01/2011

Αγορα μοτοσυκλετας - Σελίδα 3 Empty
#35ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αγορα μοτοσυκλετας   Αγορα μοτοσυκλετας - Σελίδα 3 EmptyΣαβ 7 Δεκ 2013 - 16:04

αντε, αντε μπας και πεσουν κι αλλες ευχες! thumbs up
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Meletis
Ασημένιο μέλος
Ασημένιο μέλος
Meletis

Αριθμός μηνυμάτων : 3210
Φύλλο : Άντρας
Τόπος : Πετρούπολη
Ημερομηνία εγγραφής : 14/10/2012

Αγορα μοτοσυκλετας - Σελίδα 3 Empty
#36ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αγορα μοτοσυκλετας   Αγορα μοτοσυκλετας - Σελίδα 3 EmptyΣαβ 7 Δεκ 2013 - 16:50

Καλό φαίνεται στις φωτογραφίες !!
Μακάρι να ειναι καθαρό γιατι απο τιμη ειναι άψογο !
Με το καλο θοδωρα !!
Αν χρειαστείς κάτι πάρε τηλέφωνο !
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Thodo L200
Χρυσό μέλος
Χρυσό μέλος
Thodo L200

Αριθμός μηνυμάτων : 6282
Φύλλο : Άντρας
Ηλικία : 50
Ημερομηνία εγγραφής : 06/12/2011

Αγορα μοτοσυκλετας - Σελίδα 3 Empty
#37ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αγορα μοτοσυκλετας   Αγορα μοτοσυκλετας - Σελίδα 3 EmptyΣαβ 7 Δεκ 2013 - 17:04

Θα το δω μεσα στην εβδομαδα...τελικα δεν μου λετε ομως ευκολο-οδηγητο ειναι ή θα πιαστω καθοτι και οχι πρωτο μποι?
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Meletis
Ασημένιο μέλος
Ασημένιο μέλος
Meletis

Αριθμός μηνυμάτων : 3210
Φύλλο : Άντρας
Τόπος : Πετρούπολη
Ημερομηνία εγγραφής : 14/10/2012

Αγορα μοτοσυκλετας - Σελίδα 3 Empty
#38ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αγορα μοτοσυκλετας   Αγορα μοτοσυκλετας - Σελίδα 3 EmptyΣαβ 7 Δεκ 2013 - 17:29

Αποψη μου ( και μονο ) πανευκολο , υπέροχο , παπι στην πόλη ( άνετο στα πάντα ) και λιμουζινα στα ταξίδια !!
Χρυσή τομή στις απαιτήσεις ενός καθημερινού αναβάτη που λατρεύει τα ταξίδια !!
Λογική κατανάλωση για τα κυβικά της ( απο 6,5l/100km - 9lt/100km)
Σίγουρα και περισσότερο , ανάλογα το χέρι !!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
pablo
Ασημένιο μέλος
Ασημένιο μέλος
pablo

Αριθμός μηνυμάτων : 5366
Φύλλο : Άντρας
Ηλικία : 52
Τόπος : Ζωγράφου-Αθήνα (ex salonica-Malgara)
Ημερομηνία εγγραφής : 19/01/2011

Αγορα μοτοσυκλετας - Σελίδα 3 Empty
#39ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αγορα μοτοσυκλετας   Αγορα μοτοσυκλετας - Σελίδα 3 EmptyΣαβ 7 Δεκ 2013 - 18:19

εγω την πρωτη μερα που πηγα και το ειδα, ο τυπος το χε παρκαρισμενο σε μια ανηφορα. 
ανδρεας. δοκιμασε το 
εγω. βγαλτο, δεν βασιζομαι.
Α. σωωπα μωρε. 
Ε. ελα ναι σοβαρα, θα στο ριξω.
Κανει μια σαλτα πανω και μια το δεξι ποδι κατω, μια το αριστερο, το φερνει στην ευθεια και ξεκαβαλαει.
Ο ανδρεας 55αρης περιπου, 1,70 υψος και το πηγαινε καροτσι αθηνα σαλονικη για καφε.
Την επομενη φορα που δωσαμε ραντεβου το πηρα κιολας. ωσπου να παω απο κορυδαλο-ζωγραφου, με ψιλοβροχο κιολας, καημερινη απογευμα με κινηση, το χα συνηθησει.
Θοδωρε, ειναι πραγματικα Αλλου το ΧΧ...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Thodo L200
Χρυσό μέλος
Χρυσό μέλος
Thodo L200

Αριθμός μηνυμάτων : 6282
Φύλλο : Άντρας
Ηλικία : 50
Ημερομηνία εγγραφής : 06/12/2011

Αγορα μοτοσυκλετας - Σελίδα 3 Empty
#40ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αγορα μοτοσυκλετας   Αγορα μοτοσυκλετας - Σελίδα 3 EmptyΣαβ 7 Δεκ 2013 - 18:28

Και γιατι δεν τα λετε αυτα τοσο καιρο? Εεεεεεε?laughing laughing Ευχηθειτε να ναι καλο και να μην εχει τιποτε σε σκελετο, λαιμο, πιρουνι, κινητηρα και το πηρα κι εφυγα...καποια στιγμη θα πηγαινε για βαψιμο, απο 3000-3500 που εβρισκα, τα μισα λεφτα καλα ειναι!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Meletis
Ασημένιο μέλος
Ασημένιο μέλος
Meletis

Αριθμός μηνυμάτων : 3210
Φύλλο : Άντρας
Τόπος : Πετρούπολη
Ημερομηνία εγγραφής : 14/10/2012

Αγορα μοτοσυκλετας - Σελίδα 3 Empty
#41ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αγορα μοτοσυκλετας   Αγορα μοτοσυκλετας - Σελίδα 3 EmptyΣαβ 7 Δεκ 2013 - 18:34

Επειδή δεν ρωτησες.
Για βάψιμο θα κάνουμε ομαδική !!!!
Ποτε θα το δεις ;;;
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Thodo L200
Χρυσό μέλος
Χρυσό μέλος
Thodo L200

Αριθμός μηνυμάτων : 6282
Φύλλο : Άντρας
Ηλικία : 50
Ημερομηνία εγγραφής : 06/12/2011

Αγορα μοτοσυκλετας - Σελίδα 3 Empty
#42ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αγορα μοτοσυκλετας   Αγορα μοτοσυκλετας - Σελίδα 3 EmptyΣαβ 7 Δεκ 2013 - 18:50

Τι ειναι η ομαδικη? Θα το δω πιθανον Δευτερα που μαλλον θα κατεβω Αθηνα, αν μπορει ο ιδιοκτητης και θα μιλησω και με το Χρηστο. Αν τωρα νομιζεις οτι μπορει να μπορεις για μεσημερι καποια στιγμη, αρκει να ειναι μερα, να σε παρω να ανεβεις Ερυθραια.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Meletis
Ασημένιο μέλος
Ασημένιο μέλος
Meletis

Αριθμός μηνυμάτων : 3210
Φύλλο : Άντρας
Τόπος : Πετρούπολη
Ημερομηνία εγγραφής : 14/10/2012

Αγορα μοτοσυκλετας - Σελίδα 3 Empty
#43ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αγορα μοτοσυκλετας   Αγορα μοτοσυκλετας - Σελίδα 3 EmptyΣαβ 7 Δεκ 2013 - 19:03

Τηλέφωνο έχεις !!! Οποτε θες πάρε !!
Ομαδική ειναι όταν ετοιμάζουμε κάτι για αρκετά άτομα !!
Το ήθελα απο καιρό και θα το κοιτάξω μετα τις γιορτές να πάρω προσφορές για βαφη μηχανών .
Οσοι ενδιαφέρονται θα υπάρξει ανάλογο Θεμα και τιμες !!
Κοιτα να την αγοράζεις πρώτα και μετα βλέπουμε !!
Εάν πας στον Χρήστο , εγώ θα έρθω ( εάν μπορέσω ) για παρεα , η γνώμη του φίλε υπερκαλυπτει οποια δική μου !!!!!!!!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Thodo L200
Χρυσό μέλος
Χρυσό μέλος
Thodo L200

Αριθμός μηνυμάτων : 6282
Φύλλο : Άντρας
Ηλικία : 50
Ημερομηνία εγγραφής : 06/12/2011

Αγορα μοτοσυκλετας - Σελίδα 3 Empty
#44ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αγορα μοτοσυκλετας   Αγορα μοτοσυκλετας - Σελίδα 3 EmptyΣαβ 7 Δεκ 2013 - 19:06

Μπορει, αλλα 4 ματια ειναι καλυτερα απο 2!! Θα σε παρω!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Meletis
Ασημένιο μέλος
Ασημένιο μέλος
Meletis

Αριθμός μηνυμάτων : 3210
Φύλλο : Άντρας
Τόπος : Πετρούπολη
Ημερομηνία εγγραφής : 14/10/2012

Αγορα μοτοσυκλετας - Σελίδα 3 Empty
#45ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αγορα μοτοσυκλετας   Αγορα μοτοσυκλετας - Σελίδα 3 EmptyΣαβ 7 Δεκ 2013 - 19:10

Στη διάθεση σου !!!!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 

Αγορα μοτοσυκλετας

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 3 από 4Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4  Επόμενο

 Παρόμοια θέματα

-
» Αγορά μεταχειρισμένης μοτοσυκλέτας
» ΑΓΟΡΑ 250 ΜΕ ΑΒS Ή ΑΓΟΡΑ SCOOTER ABS
» ΑΓΟΡΑ ΧΧ
» Γνωμες για αγορα ΧΧ
» Αγορα απο Καναδα

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
 :: CBR Forums ::   :: Moto - κουβέντες-
^ Back to Top