Καλωσήρθατε στο φόρουμ cbr.

Συνδεθείτε, για να έχετε πρόσβαση σε όλα τα forum και τις κατηγορίες των δημόσιων συζητήσεων.
* CBR 125
* CBR 250
* CBR 600
* CBR 1000
* CBR 1100 XX
* Επαγγέλματα/ασχολίες
* Γενικές συζητήσεις
* Ψηφοφορία
* Νέα
* Τεχνικά θέματα
* Είδη ρουχισμού/ Βαλίτσες / Ηλεκτρονικά
* Εκδηλώσεις / Βόλτες / Ταξίδια
* Φωτογραφικό υλικό
* Videos
* Τέχνη
* Ανέκδοτα και Χιούμορ
* Αγγελίες
* Νομοί Ελλάδος (Το Φόρουμ ανά Νομό)
* Ενδιαφέροντα-Hobbies

και πολλές ακόμη υποκατηγορίες!!

Μπορείτε να κάνετε την εγγραφή σας δωρεάν, διαρκεί μόνο λίγα δευτερόλεπτα και σας δίνει την δυνατότητα να συμμετέχετε στις δημόσιες συζητήσεις.

Ευχόμαστε να έχετε μια καλή διαμονή στην σελίδα μας.
Καλωσήρθατε στο φόρουμ cbr.

Συνδεθείτε, για να έχετε πρόσβαση σε όλα τα forum και τις κατηγορίες των δημόσιων συζητήσεων.
* CBR 125
* CBR 250
* CBR 600
* CBR 1000
* CBR 1100 XX
* Επαγγέλματα/ασχολίες
* Γενικές συζητήσεις
* Ψηφοφορία
* Νέα
* Τεχνικά θέματα
* Είδη ρουχισμού/ Βαλίτσες / Ηλεκτρονικά
* Εκδηλώσεις / Βόλτες / Ταξίδια
* Φωτογραφικό υλικό
* Videos
* Τέχνη
* Ανέκδοτα και Χιούμορ
* Αγγελίες
* Νομοί Ελλάδος (Το Φόρουμ ανά Νομό)
* Ενδιαφέροντα-Hobbies

και πολλές ακόμη υποκατηγορίες!!

Μπορείτε να κάνετε την εγγραφή σας δωρεάν, διαρκεί μόνο λίγα δευτερόλεπτα και σας δίνει την δυνατότητα να συμμετέχετε στις δημόσιες συζητήσεις.

Ευχόμαστε να έχετε μια καλή διαμονή στην σελίδα μας.



 
ΦόρουμLatest imagesΑναζήτησηΕγγραφήΣύνδεση

Μοιραστείτε
 

 Αγορα μοτοσυκλετας

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω 
Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4  Επόμενο
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
Erecozi
Ασημένιο μέλος
Ασημένιο μέλος
Erecozi

Αριθμός μηνυμάτων : 5077
Φύλλο : Άντρας
Ηλικία : 41
Ημερομηνία εγγραφής : 20/11/2012

Αγορα μοτοσυκλετας - Σελίδα 2 Empty
#16ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αγορα μοτοσυκλετας   Αγορα μοτοσυκλετας - Σελίδα 2 EmptyΤρι 3 Δεκ 2013 - 10:23

http://www.motorcyclespecs.co.za/model/Honda/honda_fmx650%2005.htm
μειονεκτηματα
1)μικρη ιπποδυναμη αλλα καλη ροπη απο χαμηλα (κλασσικο playbike)
2)απο οτι βλεπω κυκλοφορησε μονο 2-3 χρονακια και μετα χαθηκε αρα δυσκολα μεταχειρισμενα ανταλλακτηκα (αν και τα βασικα ανταλλακτηκα του ειναι απο xr δλδ στην ουσια μονο καποια ποιο εξειδικευμενα ισως να σε δυσκολεψουν)
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Thodo L200
Χρυσό μέλος
Χρυσό μέλος
Thodo L200

Αριθμός μηνυμάτων : 6282
Φύλλο : Άντρας
Ηλικία : 50
Ημερομηνία εγγραφής : 06/12/2011

Αγορα μοτοσυκλετας - Σελίδα 2 Empty
#17ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αγορα μοτοσυκλετας   Αγορα μοτοσυκλετας - Σελίδα 2 EmptyΤρι 3 Δεκ 2013 - 12:28

Aρα επειδη γνωριζω το θεμα του fmx και εχει ψιλοπροβλημα με ανταλλακτικα οπως και με aftermarket αξεσουαρ που να ταιριαζουν, και δεν θελουμε fairing και θελουμε μιζα, παμε xt, dr, nx, ή xr μιζατο, tt μιζατο ή για πιο πολυ δυναμη υποχρεωτικα υγροψυκτο. Εχει οδηγησει κανεις κανενα απο αυτα σε μοντελα τουλαχιστον απο '99 και μετα, να πει μια αποψη για οδηγικη συμπεριφορα?
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Thodo L200
Χρυσό μέλος
Χρυσό μέλος
Thodo L200

Αριθμός μηνυμάτων : 6282
Φύλλο : Άντρας
Ηλικία : 50
Ημερομηνία εγγραφής : 06/12/2011

Αγορα μοτοσυκλετας - Σελίδα 2 Empty
#18ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αγορα μοτοσυκλετας   Αγορα μοτοσυκλετας - Σελίδα 2 EmptyΤρι 3 Δεκ 2013 - 13:12

Ολα κανουν τη δουλεια τους λιγο ετσι λιγο αλλιως, ολα κανουν...σουζες, αν ηταν να γυρισετε τον κοσμο ομως με ενα μοταρντ, εσεις τι θα παιρνατε?
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Thodo L200
Χρυσό μέλος
Χρυσό μέλος
Thodo L200

Αριθμός μηνυμάτων : 6282
Φύλλο : Άντρας
Ηλικία : 50
Ημερομηνία εγγραφής : 06/12/2011

Αγορα μοτοσυκλετας - Σελίδα 2 Empty
#19ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αγορα μοτοσυκλετας   Αγορα μοτοσυκλετας - Σελίδα 2 EmptyΤρι 3 Δεκ 2013 - 13:24

Και δεν κοιταω παρα πολυ την εμφανιση γιατι κουτσα στραβα καπως σουλουπωνονται ολα, αν ηταν απο εμφανιση θα παιρνα μονο crf ή yzf.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Menos
Πλατινένιο μέλος
Πλατινένιο μέλος
Menos

Αριθμός μηνυμάτων : 20847
Φύλλο : Άντρας
Ηλικία : 51
Τόπος : Σλοβακία
Ημερομηνία εγγραφής : 22/01/2009

Αγορα μοτοσυκλετας - Σελίδα 2 Empty
#20ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αγορα μοτοσυκλετας   Αγορα μοτοσυκλετας - Σελίδα 2 EmptyΤρι 3 Δεκ 2013 - 14:15

Erecozi έγραψε:
ok και εγω μεσα με τα xr kai ta dominator kai xt.αλλα οπα εχεις δει τα fmx??? ετοιμο motard απο honda καλη τιμουλα και μοντελα απο 04 και πανω με εναμισι χιλιαρικο. ειναι καινουργιο μοντελο δεν εχει αποδειξει την αξια του στον χρονο αλλα ειναι honda και αν δεν κανω λαθος εχει xr μοτερ (αρα αθανατο) τωρα για ποιο πολλα οσον αναφορα βλαβες καλυτερα ας μας πει ο pissaman.
http://www.car.gr/classifieds/bikes/view/4297382/ παρε και μια αγγελια για να εχεις να ψαχνεις
Το είχα ξεχάσει το FMX.. :-O 
Ενα καλό φιλαράκι εδώ στη Σλοβακία το έχει και βγαίνουμε κάθε Κυριακή (το καλοκαίρι) για βόλτα!
Πολύ καλη οδήγηση εντός δρόμου, πολύ καλή ροπή και στα κλειστά κομμάτια τον χάνουμε απο τα μάτια μας..!!
Το μόνο που μου ξενίζει προσωπικά, είναι πως μου θυμίζει ΧΤ στην λειτουργία του..
Κατα τ'αλλα, είναι αξιόπιστο, γρήγορο (εντάξει, μέχρι 160χλμ/ωρα) και βγάζει την τελική του στο πίτς φυτίλι.
Δεν ήξερα οτι έχει τόσο χαμηλή τιμή. Μάλλον θα το κοιτάξω..
Θα ρωτήσω και το φιλαράκι μου για τα υπέρ και τα κατά..

Αγορα μοτοσυκλετας - Σελίδα 2 Img_2024
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
https://www.facebook.com/pages/CBR-Forum/379174255489123?ref=hl
Thodo L200
Χρυσό μέλος
Χρυσό μέλος
Thodo L200

Αριθμός μηνυμάτων : 6282
Φύλλο : Άντρας
Ηλικία : 50
Ημερομηνία εγγραφής : 06/12/2011

Αγορα μοτοσυκλετας - Σελίδα 2 Empty
#21ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αγορα μοτοσυκλετας   Αγορα μοτοσυκλετας - Σελίδα 2 EmptyΤετ 4 Δεκ 2013 - 6:54

Oκ, αν ειναι ετσι, ρωτα και τι γινεται με ανταλλακτικα, θα ρωτησω και τον Χρηστο για αξεσουαρ.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
pablo
Ασημένιο μέλος
Ασημένιο μέλος
pablo

Αριθμός μηνυμάτων : 5366
Φύλλο : Άντρας
Ηλικία : 51
Τόπος : Ζωγράφου-Αθήνα (ex salonica-Malgara)
Ημερομηνία εγγραφής : 19/01/2011

Αγορα μοτοσυκλετας - Σελίδα 2 Empty
#22ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αγορα μοτοσυκλετας   Αγορα μοτοσυκλετας - Σελίδα 2 EmptyΤετ 4 Δεκ 2013 - 7:32

αντε, τουλαχιστον σε βλεπω προς χονδα μεριά Θοδωρε B-)
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Thodo L200
Χρυσό μέλος
Χρυσό μέλος
Thodo L200

Αριθμός μηνυμάτων : 6282
Φύλλο : Άντρας
Ηλικία : 50
Ημερομηνία εγγραφής : 06/12/2011

Αγορα μοτοσυκλετας - Σελίδα 2 Empty
#23ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αγορα μοτοσυκλετας   Αγορα μοτοσυκλετας - Σελίδα 2 EmptyΤετ 4 Δεκ 2013 - 11:39

Τι σημασια εχει, καλο να ναι, οπως ειπα πριν τι θα παιρνατε για το γυρο του κοσμου, γιατι ποτε δεν ξερεις, κατι να φτιαχνεται ευκολα και να σε παει παντου...ας ειναι γερο και ας ειναι οτι να ναι!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Thodo L200
Χρυσό μέλος
Χρυσό μέλος
Thodo L200

Αριθμός μηνυμάτων : 6282
Φύλλο : Άντρας
Ηλικία : 50
Ημερομηνία εγγραφής : 06/12/2011

Αγορα μοτοσυκλετας - Σελίδα 2 Empty
#24ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αγορα μοτοσυκλετας   Αγορα μοτοσυκλετας - Σελίδα 2 EmptyΤετ 4 Δεκ 2013 - 13:41

Αρχισα να γλυκοκοιταζω μερικα fmx, τουλαχιστον ειναι ομορφα και ετοιμα, δεν θελουν και πολλα, καποια στιγμη ισως ενα βαψιματακι περιεργο, αν εχετε κανενα νεοτερο για υπερ και κατα, οποιος μαθει τιποτα μου λετε.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Thodo L200
Χρυσό μέλος
Χρυσό μέλος
Thodo L200

Αριθμός μηνυμάτων : 6282
Φύλλο : Άντρας
Ηλικία : 50
Ημερομηνία εγγραφής : 06/12/2011

Αγορα μοτοσυκλετας - Σελίδα 2 Empty
#25ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αγορα μοτοσυκλετας   Αγορα μοτοσυκλετας - Σελίδα 2 EmptyΣαβ 7 Δεκ 2013 - 7:47

Παρενθεση...Προφανως κανενας δεν εχει οδηγησει απο δω fmx, αλλα κατα την κριση σας, η διαφορα στην οδηγηση και την οδικη συμπεριφορα μετα ξυ του fmx και του xx, ειναι παρομοια με τη διαφορα που εχει ενα xt 500 με ενα gsxr 1100, μια που εχω οδηγησει και τα δυο και δεν μπορω να βρω κατι πιο κοντινο που να ξερω πως παει?

ΥΓ Ναι, xx δεν εχω οδηγησει μεχρι σημερα, απο την οικογενεια μονο cb900 boldor, cbr 400 και hornet600.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Thodo L200
Χρυσό μέλος
Χρυσό μέλος
Thodo L200

Αριθμός μηνυμάτων : 6282
Φύλλο : Άντρας
Ηλικία : 50
Ημερομηνία εγγραφής : 06/12/2011

Αγορα μοτοσυκλετας - Σελίδα 2 Empty
#26ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αγορα μοτοσυκλετας   Αγορα μοτοσυκλετας - Σελίδα 2 EmptyΣαβ 7 Δεκ 2013 - 8:00

Γιατι βρηκα αυτο (που ειπε οτι εχει πεσει και το χει φτιαξει)

http://www.car.gr/classifieds/bikes/view/4392362/

αυτο

http://www.car.gr/classifieds/bikes/view/4359505/

και...αυτο που μαλλον πρεπει να ελεγχθει τι πεσιμο εχει κανει...

http://www.car.gr/classifieds/bikes/view/4431957/
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
pablo
Ασημένιο μέλος
Ασημένιο μέλος
pablo

Αριθμός μηνυμάτων : 5366
Φύλλο : Άντρας
Ηλικία : 51
Τόπος : Ζωγράφου-Αθήνα (ex salonica-Malgara)
Ημερομηνία εγγραφής : 19/01/2011

Αγορα μοτοσυκλετας - Σελίδα 2 Empty
#27ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αγορα μοτοσυκλετας   Αγορα μοτοσυκλετας - Σελίδα 2 EmptyΣαβ 7 Δεκ 2013 - 8:39

WTF 1700 το ΧΧ του 2003! WTF  α ρε που πάαααμε ρεεεε?!!!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Thodo L200
Χρυσό μέλος
Χρυσό μέλος
Thodo L200

Αριθμός μηνυμάτων : 6282
Φύλλο : Άντρας
Ηλικία : 50
Ημερομηνία εγγραφής : 06/12/2011

Αγορα μοτοσυκλετας - Σελίδα 2 Empty
#28ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αγορα μοτοσυκλετας   Αγορα μοτοσυκλετας - Σελίδα 2 EmptyΣαβ 7 Δεκ 2013 - 9:01

pablo έγραψε:
WTF 1700 το ΧΧ του 2003! WTF  α ρε που πάαααμε ρεεεε?!!!
Κατσε καλα γιατι μπορει να ειναι παραχτυπημενο...μπορει να βγαινει κανα κοστος συνολικο κανα 4 χιλιαρικα, να χει τιποτα θεματα, μπροστινα, σκλελετου, και δεν ξερω τι αλλο, θα δειξει...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Nxontz
Προηγμένο μέλος
Προηγμένο μέλος
Nxontz

Αριθμός μηνυμάτων : 358
Φύλλο : Άντρας
Ηλικία : 65
Τόπος : ΝΕΑ ΠΕΝΤΕΛΗ, ΑΘΗΝΑ
Ημερομηνία εγγραφής : 24/09/2010

Αγορα μοτοσυκλετας - Σελίδα 2 Empty
#29ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αγορα μοτοσυκλετας   Αγορα μοτοσυκλετας - Σελίδα 2 EmptyΣαβ 7 Δεκ 2013 - 9:53

Thodo L200 έγραψε:
Γιατι βρηκα αυτο (που ειπε οτι εχει πεσει και το χει φτιαξει)

http://www.car.gr/classifieds/bikes/view/4392362/

αυτο

http://www.car.gr/classifieds/bikes/view/4359505/

και...αυτο που μαλλον πρεπει να ελεγχθει τι πεσιμο εχει κανει...

http://www.car.gr/classifieds/bikes/view/4431957/
Καλημέρα και από μένα
Παρά το ότι δεν το συνηθίζω να δίνω γνώμες για μοτο, γιατί ως γνωστόν ο καθένας έχει
και από....μία:-*  θα σου πώ τα εξής

Τo XX δείχνει ότι θέλει πλαστικά,εξατμίσεις και δεν γνωρίζω τι άλλο. Αν το γουστάρεις, γιατί η τιμή είναι
πράγματι χαμηλή ( αν θέλει όμως μόνο αυτά που φαίνονται ) πάρτο με χίλια. Να ξέρεις όμως ότι
το ΧΧ σε σχέση με ένα 650 θα σε σκίσει στις τιμές - μιλάμε για σχεδόν διπλάσιο κόστος.
Στο λέω  γιάτί για το ΧΧ Λάστιχα 300, αλυσιδογράναζα 200, λάδια 4 λ. κλπ ενώ το bmw f 650 gs που έχω
οι τιμές αντίστοιχα είναι 200, 120 και 2,2 λ.Ασε σε περίπτωση πτώσης τα πλαστικά!pale 
Τα fmx που κοιτάς φαίνονται ....καγκούρικα με ότι αυτό συνεπάγεται:D . Πάντως νομίζω ότι το μοτο αυτό
έχει λίγα hp ( 34 νομίζω ) και έχει στις βαλβίδες σύστημα rfvc ( ακτινικές βαλβίδες ) που έχουν κάποιο θέμα
στις βαλβίδες ή στην ρύθμισή τους ( Αυτά νομίζω κατά 95%, μην βαράτε αφού δεν είμαι τόσο σίγουρος!)

Στην τιμή αυτή - και χαμηλώτερη !!- υπάρχει πάντως ( ξέρω ότι θα με κράξετε αλλά....:> γνώμη λέω ) και το δικό μου
BMW F 650gs σε μοντ μεχρι 03-04 βέβαια. Eχει 48 αλογάκια ( 42 στον τροχό ) αξιοπρεπείς επιδόσεις, πολύ λιγώτερους κραδασμούς
από το FMX  με σχετικά καλή ποιότητα, αν πιάνουν λίγο τα χέρια σου αστεία συντήρηση
( σε διαβεβαιώ μετά από 100.000 χλμ με μονοκύλινδρα 650 BMW ότι η ακριβή συντήρηση σε αυτά είναι ΜΥΘΟΣ ) και
κατανάλωση από 3.8 - 5λ/100 ( και έχω και βαρύ χέριcelebrate ) Υπ' όψη επειδή τα μοτέρ της BMW όντως έχουν βγάλει
θέματα το συγκεκριμένο έχει κινητήρα ROTAX.

Με το καλό ότι αποφασίσεις, πάρε ότι πραγματικά γουστάρεις και σε κ@@@λώνει και τονίζω και πάλι
ότι τα παραπάνω είναι καθαρά ΠΡΟΣΩΠΙΚΗ ΑΠΟΨΗ thumbs up
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Thodo L200
Χρυσό μέλος
Χρυσό μέλος
Thodo L200

Αριθμός μηνυμάτων : 6282
Φύλλο : Άντρας
Ηλικία : 50
Ημερομηνία εγγραφής : 06/12/2011

Αγορα μοτοσυκλετας - Σελίδα 2 Empty
#30ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αγορα μοτοσυκλετας   Αγορα μοτοσυκλετας - Σελίδα 2 EmptyΣαβ 7 Δεκ 2013 - 9:59

Ευχαριστω! Το ΧΧ το σκεφτομουν, βαση της οδηγικης διαφορας των 2, ετσι οπως μπορει να την νομιζω απο αυτα που εχω οδηγησει και βασει της τιμης που στην προκειμενη δεν προκειται αρχικα ουτε πλαστικα ουτε τιποτα να φτιαξω, παρα μονο σερβις, λαστιχα, αναρτηση, και μονο αν εχει μονο αυτα που φαινονται...απλως ρε παιδια, να πω μια βλακεια, φοβαμαι - εκτος απο το χερι μου που θα με τρωει να ανοιξω γκαζι - το βαρος μη και μου πεσει πολυ...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 

Αγορα μοτοσυκλετας

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 2 από 4Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4  Επόμενο

 Παρόμοια θέματα

-
» Αγορά μεταχειρισμένης μοτοσυκλέτας
» ΑΓΟΡΑ 250 ΜΕ ΑΒS Ή ΑΓΟΡΑ SCOOTER ABS
» ΑΓΟΡΑ ΧΧ
» Γνωμες για αγορα ΧΧ
» Αγορα απο Καναδα

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
 :: CBR Forums ::   :: Moto - κουβέντες-
^ Back to Top