Καλωσήρθατε στο φόρουμ cbr.

Συνδεθείτε, για να έχετε πρόσβαση σε όλα τα forum και τις κατηγορίες των δημόσιων συζητήσεων.
* CBR 125
* CBR 250
* CBR 600
* CBR 1000
* CBR 1100 XX
* Επαγγέλματα/ασχολίες
* Γενικές συζητήσεις
* Ψηφοφορία
* Νέα
* Τεχνικά θέματα
* Είδη ρουχισμού/ Βαλίτσες / Ηλεκτρονικά
* Εκδηλώσεις / Βόλτες / Ταξίδια
* Φωτογραφικό υλικό
* Videos
* Τέχνη
* Ανέκδοτα και Χιούμορ
* Αγγελίες
* Νομοί Ελλάδος (Το Φόρουμ ανά Νομό)
* Ενδιαφέροντα-Hobbies

και πολλές ακόμη υποκατηγορίες!!

Μπορείτε να κάνετε την εγγραφή σας δωρεάν, διαρκεί μόνο λίγα δευτερόλεπτα και σας δίνει την δυνατότητα να συμμετέχετε στις δημόσιες συζητήσεις.

Ευχόμαστε να έχετε μια καλή διαμονή στην σελίδα μας.
Καλωσήρθατε στο φόρουμ cbr.

Συνδεθείτε, για να έχετε πρόσβαση σε όλα τα forum και τις κατηγορίες των δημόσιων συζητήσεων.
* CBR 125
* CBR 250
* CBR 600
* CBR 1000
* CBR 1100 XX
* Επαγγέλματα/ασχολίες
* Γενικές συζητήσεις
* Ψηφοφορία
* Νέα
* Τεχνικά θέματα
* Είδη ρουχισμού/ Βαλίτσες / Ηλεκτρονικά
* Εκδηλώσεις / Βόλτες / Ταξίδια
* Φωτογραφικό υλικό
* Videos
* Τέχνη
* Ανέκδοτα και Χιούμορ
* Αγγελίες
* Νομοί Ελλάδος (Το Φόρουμ ανά Νομό)
* Ενδιαφέροντα-Hobbies

και πολλές ακόμη υποκατηγορίες!!

Μπορείτε να κάνετε την εγγραφή σας δωρεάν, διαρκεί μόνο λίγα δευτερόλεπτα και σας δίνει την δυνατότητα να συμμετέχετε στις δημόσιες συζητήσεις.

Ευχόμαστε να έχετε μια καλή διαμονή στην σελίδα μας.



 
ΦόρουμLatest imagesΑναζήτησηΕγγραφήΣύνδεση

Μοιραστείτε
 

 Μια Ζωή σε 2 Ρόδες

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω 
Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 25 ... 46, 47, 48 ... 55 ... 64  Επόμενο
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
cbx -six
Διακεκριμένο μέλος
Διακεκριμένο μέλος
cbx -six

Αριθμός μηνυμάτων : 1601
Φύλλο : Άντρας
Ημερομηνία εγγραφής : 20/09/2011

Μια  Ζωή  σε  2  Ρόδες  - Σελίδα 47 Empty
#691ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Μια Ζωή σε 2 Ρόδες    Μια  Ζωή  σε  2  Ρόδες  - Σελίδα 47 EmptyΔευ 22 Μάης 2017 - 10:15


Τι έγινε ρε "Κωστάδες"... Χρόνια σας Πολλά και από δω !!!.. Beerchug
Η αλήθεια είναι ότι δεν ησυχάζω εύκολα !!! Όλο λέω ... φτάνει μέχρι εδώ ήταν ...αλλά πάντα κάτι θα
άλλο θα προκύπτει !!!...
Δεν φταίω εγώ όμως ...Ας τα΄φτιαχνε ο Γιαπωνέζος καλύτερα !!!... wink
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
ptinotrofos
Χρυσό μέλος
Χρυσό μέλος
ptinotrofos

Αριθμός μηνυμάτων : 7822
Φύλλο : Άντρας
Ηλικία : 70
Τόπος : Άνω Λιόσια
Ημερομηνία εγγραφής : 13/01/2012

Μια  Ζωή  σε  2  Ρόδες  - Σελίδα 47 Empty
#692ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Μια Ζωή σε 2 Ρόδες    Μια  Ζωή  σε  2  Ρόδες  - Σελίδα 47 EmptyΤρι 23 Μάης 2017 - 12:00

pablo έγραψε:
Εχεις ξεφυγει Δημητρη!!!
lol!



Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
cbx -six
Διακεκριμένο μέλος
Διακεκριμένο μέλος
cbx -six

Αριθμός μηνυμάτων : 1601
Φύλλο : Άντρας
Ημερομηνία εγγραφής : 20/09/2011

Μια  Ζωή  σε  2  Ρόδες  - Σελίδα 47 Empty
#693ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Μια Ζωή σε 2 Ρόδες    Μια  Ζωή  σε  2  Ρόδες  - Σελίδα 47 EmptyΤρι 23 Μάης 2017 - 12:13

lol! .....!!!  Άντε να χαθείτε  παλιόπαιδα !!!.. lol!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Adrenaline Blackbird
Μέλος
Μέλος
Adrenaline Blackbird

Αριθμός μηνυμάτων : 22
Φύλλο : Άντρας
Τόπος : Salonica
Ημερομηνία εγγραφής : 26/05/2017

Μια  Ζωή  σε  2  Ρόδες  - Σελίδα 47 Empty
#694ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Μια Ζωή σε 2 Ρόδες    Μια  Ζωή  σε  2  Ρόδες  - Σελίδα 47 EmptyΚυρ 28 Μάης 2017 - 22:01

Τι έκανες ρε συ φιλε?
Τα λογία είναι περιττά όπως ειπαν κ άλλοι ..
Μπράβο αρκετή βελτίωση σε ολου ς τους τομείς κ μάλιστα απο τα δικά σου χέρια..είναι τα γονίδια που πήρες απο τον πατέρα σου..κρίμα που δεν το σπουδαστές αλλά ίσως κ καλυτερα γιατί τα καλά τα μυαλά δεν τα αφήνουν να δείξουν το έργο τους στην Ελλάδα..
Με εντυπωσιασες απο την δεύτερη σελιδα που βελτιωσες το exup..
Εκείνα τα χρόνια η βελτίωση ηταν κάτι το διαστημικο!!

Στα Χχ τώρα...

25 άλογα πάνω ρόδα είναι πολύ καλό νουμερο
Οι εκκεντροφόροι φτιαχτοι μπουμπης η μάρκας web κτλ
Το χταπόδι βγαίνει κ για 4 σε 1 ??κ εαν ναι θυμάσαι τιμή??
Η οθόνη απο τι είναι??

Η φωτο με τον μηχανικό σου όταν το τελειώσες το Χχ όλα τα λεφτά!!!Τον ξεθεωσες!!χαχα...

Είχα διαβάσει για ακόμα ενα δυνατό Χχ στο moto.gr με κυβικά παραπάνω κτλ..νομιζω 170 ρόδα

Εαν ποτε θες να το μετρήσεις επιδόσεις ,ρολλ η απο στάση έχω ειδικό όργανο pbox..

Κ οποιοσδήποτε απο αυτό το club..
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
cbx -six
Διακεκριμένο μέλος
Διακεκριμένο μέλος
cbx -six

Αριθμός μηνυμάτων : 1601
Φύλλο : Άντρας
Ημερομηνία εγγραφής : 20/09/2011

Μια  Ζωή  σε  2  Ρόδες  - Σελίδα 47 Empty
#695ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Μια Ζωή σε 2 Ρόδες    Μια  Ζωή  σε  2  Ρόδες  - Σελίδα 47 EmptyΚυρ 28 Μάης 2017 - 23:33

Γεια σου ρε Σταύρο , και σ΄ ευχαριστώ !!! Έχω το μικρόβιο της μετατροπής σε ότι πάρω ...και όχι μόνο σε μοτοσυκλέτες !!! Μια ζωή παιδεύομαι !!! Ευτυχώς το αποτέλεσμα με δικαιώνει , οπότε χαλάλι όλα !!!
Το χταπόδι τό΄χα φέρει από Αγγλία ,.. και βγάζουν και 4 σε 1 !!! Εγώ προτίμησα το 4 -2 -1 -2 , για να έχω πιο ισορροπημένο "λουκ"... και ροπή καλύτερη !!! Το μηχανάκι τραβάει πολύ δυνατά από χαμηλά !!! Συνήθως ένα καλό σύστημα 4 σε 1 είναι λίγο καλύτερο μόνο ψηλά !!! Τους εκκεντροφόρους τους έφτιαξα στο Μπούμπη , σε πρώτη φάση !!! Άν και θα μπορούσα να τους φτιάξω στη "Web Cam" (USA)...μιά και έχω και το αδέρφι εκεί !!! Αλλά προς το παρόν είμαι εντάξει !!!
Είχα σκεφτεί να φέρω σφυρήλατα έμβολα (81mm διάμετρο ) , με μπιέλες Carrillo κλπ.... και εκεί θα πήγαινα σε πιο άγριους εκκεντροφόρους , ελατήρια σκληρότερα , κλπ !!! Δεν θέλησα όμως να το φτάσω στα άκρα , για να είναι πιο χρηστικό και να έχει δύναμη από χαμηλά !!! ( Συν το κόστος φυσικά !!! )...
Η οθόνη και η κάμερα φθηνά είναι (από Ebay)...Δεν κάνουν τη δουλειά που κάνουν οι καθρέπτες σε καμιά περίπτωση !!! Αλλά επειδή το μηχανάκι το κυκλοφορώ ελάχιστα ...και εκτός πόλης ...δεν με ενδιαφέρει !!!...
Αυτά προς το παρόν ...Να΄σαι καλά και όρθιος πάντα ... Και καλή συνέχεια στο φόρουμ..!!!! Beerchug
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Adrenaline Blackbird
Μέλος
Μέλος
Adrenaline Blackbird

Αριθμός μηνυμάτων : 22
Φύλλο : Άντρας
Τόπος : Salonica
Ημερομηνία εγγραφής : 26/05/2017

Μια  Ζωή  σε  2  Ρόδες  - Σελίδα 47 Empty
#696ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Μια Ζωή σε 2 Ρόδες    Μια  Ζωή  σε  2  Ρόδες  - Σελίδα 47 EmptyΔευ 29 Μάης 2017 - 10:29

Δημητρη πιστεύω το Χχ τι εχεις κανει αρκετά δυνατό για την χρηση που το θέλεις...
Παραπάνω πας σε drag φαση..
Boubis είχα κανει στο αμάξι πολύ καλοί κ αποδοτικοί...απλα έχε το νου σου οτι κυκλοφορεί μια φήμη οτι τρώγονται εύκολα.. (Το έχω ακούσει απο 2-3 αλλά έχει να κανει με τς χλμ που κανεις)
Το χταπόδι θυμάσαι μάρκα?

Επειδή αυτές οι δουλειές που έκανες είναι χρονοβόρες πως δεν σκεφτηκες να εχεις κ ενα δεύτερο μοτο να ξεδινεις...μικρής αξίας βέβαια
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
cbx -six
Διακεκριμένο μέλος
Διακεκριμένο μέλος
cbx -six

Αριθμός μηνυμάτων : 1601
Φύλλο : Άντρας
Ημερομηνία εγγραφής : 20/09/2011

Μια  Ζωή  σε  2  Ρόδες  - Σελίδα 47 Empty
#697ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Μια Ζωή σε 2 Ρόδες    Μια  Ζωή  σε  2  Ρόδες  - Σελίδα 47 EmptyΔευ 29 Μάης 2017 - 11:21

Δεν έχω ακούσει κάτι για τους εκκεντροφόρους !!!  Δεν με απασχολεί όμως γιατί κάνω λίγα χιλιόμετρα , και έχω  ρεζέρβα  και τη δικιά του κεφαλή κομπλέ με βαλβίδες - εκκεντροφόρους κλπ...που είναι "καινούργια"..!!! (Αν χρειαστεί θα φτιάξω τότε στη Web Cams τους άλλους !!!).. 
Το χταπόδι  είναι  ανοξείδωτο   πρέπει να ήταν από μικρό κατασκευαστή .. "Venom"  , και ο πωλητής "motad1" νομίζω ....Το είχα αγοράσει μέσω φίλου μου που είχε λογαριασμό ...
Μου άρεσε , το "δεύτερο" μηχανάκι που λες !!!  Εδώ δεν έχω χρόνο να καβαλήσω αυτό ... laughing
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Adrenaline Blackbird
Μέλος
Μέλος
Adrenaline Blackbird

Αριθμός μηνυμάτων : 22
Φύλλο : Άντρας
Τόπος : Salonica
Ημερομηνία εγγραφής : 26/05/2017

Μια  Ζωή  σε  2  Ρόδες  - Σελίδα 47 Empty
#698ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Μια Ζωή σε 2 Ρόδες    Μια  Ζωή  σε  2  Ρόδες  - Σελίδα 47 EmptyΔευ 29 Μάης 2017 - 11:51

cbx -six έγραψε:
Δεν έχω ακούσει κάτι για τους εκκεντροφόρους !!!  Δεν με απασχολεί όμως γιατί κάνω λίγα χιλιόμετρα , και έχω  ρεζέρβα  και τη δικιά του κεφαλή κομπλέ με βαλβίδες - εκκεντροφόρους κλπ...που είναι "καινούργια"..!!! (Αν χρειαστεί θα φτιάξω τότε στη Web Cams  τους άλλους !!!).. 
Το χταπόδι  είναι  ανοξείδωτο   πρέπει να ήταν από μικρό κατασκευαστή .. "Venom"  , και ο πωλητής "motad1" νομίζω ....Το είχα αγοράσει μέσω φίλου μου που είχε λογαριασμό ...
Μου άρεσε , το "δεύτερο" μηχανάκι που λες !!!  Εδώ δεν έχω χρόνο να καβαλήσω αυτό ... laughing

Ευχαριστώ για τις πληροφορίες..
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
cbx -six
Διακεκριμένο μέλος
Διακεκριμένο μέλος
cbx -six

Αριθμός μηνυμάτων : 1601
Φύλλο : Άντρας
Ημερομηνία εγγραφής : 20/09/2011

Μια  Ζωή  σε  2  Ρόδες  - Σελίδα 47 Empty
#699ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Μια Ζωή σε 2 Ρόδες    Μια  Ζωή  σε  2  Ρόδες  - Σελίδα 47 EmptyΔευ 29 Μάης 2017 - 14:27

Τώρα που ξανανοίξαμε συζήτηση για άλογα κλπ ...κοίταξα κάποια χαρτιά από τη χαρτογράφηση που είχα κάνει τότε..  
Στη αρχή , με τις αρχικές μετατροπές που είχα κάνει  έβγαζε  σχεδόν 144 άλογα στο τροχό όταν το πήγα ...( όπως φαίνεται στη τρίτη σειρά  με το πράσινο )...

Στη  συνέχεια  όταν κάναμε  τη χαρτογράφηση  έδειχνε  σχεδόν 154... (στη δεύτερη σειρά με το κόκκινο )....Εγώ είχα μείνει σ΄αυτά  τα  154  , όπως είχα γράψει παλιότερα  ( + 25 στον τροχό )...

Στη συνέχεια  δείχνει  σχεδόν  163  άλογα στο τροχό ,στο peak...όπως φαίνεται και πιο κάτω , στη πρώτη σειρά  (με το μπλε ) !!! ...  Αν ισχύουν  αυτά τότε είμαι  +34  άλογα  στο τροχό  !!!
 
Η αλήθεια είναι  ότι δεν με απασχολεί και πολύ  !!!  Κάθε  δυναμόμετρο εξ΄άλλου έχει διαφορά , από κάποιο άλλο !!! Όπως δεν με απασχολούν και τα χρονόμετρα κλπ...!!!   Το θέμα είναι πως πάει το μηχανάκι στο δρόμο ..!!! Στην πορεία όλα τα συνηθίζεις , και θες περισσότερα ..!!!  Δεν τελειώνουν ποτέ αυτά !!!

[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
cbx -six
Διακεκριμένο μέλος
Διακεκριμένο μέλος
cbx -six

Αριθμός μηνυμάτων : 1601
Φύλλο : Άντρας
Ημερομηνία εγγραφής : 20/09/2011

Μια  Ζωή  σε  2  Ρόδες  - Σελίδα 47 Empty
#700ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Μια Ζωή σε 2 Ρόδες    Μια  Ζωή  σε  2  Ρόδες  - Σελίδα 47 EmptyΤετ 2 Μάης 2018 - 16:39

Γεια σας παιδιά !!! Καλό μήνα (πρωτομαγιά χθες)... μπαίνουμε στο καλοκαίρι !!! Καιρό είχα να ασχοληθώ με το ΧΧ ... η αλήθεια είναι ότι δεν είχα πλέον και τίποτα άλλο να κάνω ... και παρήγγειλα από Ιαπωνία άλλη ζελατίνα fairing που είναι σε 2 κομμάτια !!! Το μέσα φιμέ και το έξω carbon !!! Η ποιότητα του Γιαπωνέζου είναι σε άλλο επίπεδο φυσικά !!! Και μαζί μ΄αυτό παρήγγειλα και 2 αεροδυναμικά φτεράκια που μπήκαν δεξιά - αριστερά στη μούρη !!!.. Όχι ότι θα κάνουν καμιά διαφορά αισθητή ...αλλά τα έβαλα γατί ήθελα !!!...Άργησαν κάτι μήνες , γιατί δεν υπήρχε έτοιμη η ζελατίνα αλλά το αποτέλεσμα με δικαίωσε !!! Φυσικά έπεσε ξύρισμα στεγνό (χωρίς αφρό !!!) απ΄τον Γιαπωνέζο ... + το φόρο όταν ήρθαν αλλά ήμουν αποφασισμένος ... είχα κάνει ασκήσεις "θάρρους"..!!! laughing [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτόν το σύνδεσμο.]
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
cbx -six
Διακεκριμένο μέλος
Διακεκριμένο μέλος
cbx -six

Αριθμός μηνυμάτων : 1601
Φύλλο : Άντρας
Ημερομηνία εγγραφής : 20/09/2011

Μια  Ζωή  σε  2  Ρόδες  - Σελίδα 47 Empty
#701ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Μια Ζωή σε 2 Ρόδες    Μια  Ζωή  σε  2  Ρόδες  - Σελίδα 47 EmptyΤετ 2 Μάης 2018 - 16:41

Από μέσα ...
[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτόν το σύνδεσμο.]
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
cbx -six
Διακεκριμένο μέλος
Διακεκριμένο μέλος
cbx -six

Αριθμός μηνυμάτων : 1601
Φύλλο : Άντρας
Ημερομηνία εγγραφής : 20/09/2011

Μια  Ζωή  σε  2  Ρόδες  - Σελίδα 47 Empty
#702ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Μια Ζωή σε 2 Ρόδες    Μια  Ζωή  σε  2  Ρόδες  - Σελίδα 47 EmptyΤετ 2 Μάης 2018 - 16:42

[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτόν το σύνδεσμο.]
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Menos
Πλατινένιο μέλος
Πλατινένιο μέλος
Menos

Αριθμός μηνυμάτων : 20847
Φύλλο : Άντρας
Ηλικία : 51
Τόπος : Σλοβακία
Ημερομηνία εγγραφής : 22/01/2009

Μια  Ζωή  σε  2  Ρόδες  - Σελίδα 47 Empty
#703ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Μια Ζωή σε 2 Ρόδες    Μια  Ζωή  σε  2  Ρόδες  - Σελίδα 47 EmptyΤετ 2 Μάης 2018 - 16:44

Άνετα η ομορφότερη sport ζελατίνα που έχω δεί σε ΧΧ!!! :-O :-O
Πόσο πήγε το μαλλί? thinking
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
https://www.facebook.com/pages/CBR-Forum/379174255489123?ref=hl
cbx -six
Διακεκριμένο μέλος
Διακεκριμένο μέλος
cbx -six

Αριθμός μηνυμάτων : 1601
Φύλλο : Άντρας
Ημερομηνία εγγραφής : 20/09/2011

Μια  Ζωή  σε  2  Ρόδες  - Σελίδα 47 Empty
#704ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Μια Ζωή σε 2 Ρόδες    Μια  Ζωή  σε  2  Ρόδες  - Σελίδα 47 EmptyΤετ 2 Μάης 2018 - 16:45

[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτόν το σύνδεσμο.]
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
cbx -six
Διακεκριμένο μέλος
Διακεκριμένο μέλος
cbx -six

Αριθμός μηνυμάτων : 1601
Φύλλο : Άντρας
Ημερομηνία εγγραφής : 20/09/2011

Μια  Ζωή  σε  2  Ρόδες  - Σελίδα 47 Empty
#705ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Μια Ζωή σε 2 Ρόδες    Μια  Ζωή  σε  2  Ρόδες  - Σελίδα 47 EmptyΤετ 2 Μάης 2018 - 16:49

Γεια σου ρε Μένο !!! Χαθήκαμε όλο το χειμώνα !!! Έφυγαν πάνω από 3 κατοστάρικα ...και δεν γράφω ...ούτε σκέφτομαι το τι έχω δώσει ... γιατί αν τα μέτραγα , δεν θα είχα κάνει τίποτα !!! laughing ...

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 

Μια Ζωή σε 2 Ρόδες

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 47 από 64Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 25 ... 46, 47, 48 ... 55 ... 64  Επόμενο

 Παρόμοια θέματα

-
» Ζωα σε 2 ρόδες
» Ζωα σε 4 ροδες
» Η ΖΩΗ ΣΕ ΔΥΟ ΡΟΔΕΣ
» 3 δεκαετίες - 2 ρόδες
» Διασυνοριακές ρόδες

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
 :: Άλλα θέματα :: Φωτογραφικό υλικό :: Αναμνηστικό Άλμπουμ-
^ Back to Top