Καλωσήρθατε στο φόρουμ cbr.

Συνδεθείτε, για να έχετε πρόσβαση σε όλα τα forum και τις κατηγορίες των δημόσιων συζητήσεων.
* CBR 125
* CBR 250
* CBR 600
* CBR 1000
* CBR 1100 XX
* Επαγγέλματα/ασχολίες
* Γενικές συζητήσεις
* Ψηφοφορία
* Νέα
* Τεχνικά θέματα
* Είδη ρουχισμού/ Βαλίτσες / Ηλεκτρονικά
* Εκδηλώσεις / Βόλτες / Ταξίδια
* Φωτογραφικό υλικό
* Videos
* Τέχνη
* Ανέκδοτα και Χιούμορ
* Αγγελίες
* Νομοί Ελλάδος (Το Φόρουμ ανά Νομό)
* Ενδιαφέροντα-Hobbies

και πολλές ακόμη υποκατηγορίες!!

Μπορείτε να κάνετε την εγγραφή σας δωρεάν, διαρκεί μόνο λίγα δευτερόλεπτα και σας δίνει την δυνατότητα να συμμετέχετε στις δημόσιες συζητήσεις.

Ευχόμαστε να έχετε μια καλή διαμονή στην σελίδα μας.
Καλωσήρθατε στο φόρουμ cbr.

Συνδεθείτε, για να έχετε πρόσβαση σε όλα τα forum και τις κατηγορίες των δημόσιων συζητήσεων.
* CBR 125
* CBR 250
* CBR 600
* CBR 1000
* CBR 1100 XX
* Επαγγέλματα/ασχολίες
* Γενικές συζητήσεις
* Ψηφοφορία
* Νέα
* Τεχνικά θέματα
* Είδη ρουχισμού/ Βαλίτσες / Ηλεκτρονικά
* Εκδηλώσεις / Βόλτες / Ταξίδια
* Φωτογραφικό υλικό
* Videos
* Τέχνη
* Ανέκδοτα και Χιούμορ
* Αγγελίες
* Νομοί Ελλάδος (Το Φόρουμ ανά Νομό)
* Ενδιαφέροντα-Hobbies

και πολλές ακόμη υποκατηγορίες!!

Μπορείτε να κάνετε την εγγραφή σας δωρεάν, διαρκεί μόνο λίγα δευτερόλεπτα και σας δίνει την δυνατότητα να συμμετέχετε στις δημόσιες συζητήσεις.

Ευχόμαστε να έχετε μια καλή διαμονή στην σελίδα μας.



 
ΦόρουμLatest imagesΑναζήτησηΕγγραφήΣύνδεση

Μοιραστείτε
 

 Πόσα χιλιόμετρα με ένα ρεζερβουάρ;

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω 
Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 5 ... 7, 8, 9 ... 13 ... 19  Επόμενο

Πόσα χιλιόμετρα με ένα ρεζερβουάρ;
 130 με 180
 180 με 220
 220 με 260
 260 με 300
 300 και πάνω
Επισκόπηση αποτελεσμάτων
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
ptinotrofos
Χρυσό μέλος
Χρυσό μέλος
ptinotrofos

Αριθμός μηνυμάτων : 7822
Φύλλο : Άντρας
Ηλικία : 70
Τόπος : Άνω Λιόσια
Ημερομηνία εγγραφής : 13/01/2012

Πόσα χιλιόμετρα με ένα ρεζερβουάρ; - Σελίδα 8 Empty
#106ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Πόσα χιλιόμετρα με ένα ρεζερβουάρ;   Πόσα χιλιόμετρα με ένα ρεζερβουάρ; - Σελίδα 8 EmptyΠεμ 4 Ιουλ 2013 - 10:22

Meletis έγραψε:

ptinotrofos έγραψε:
Φρεσκο πραμα   ΣΠΑΡΤΑΡΑΑΑΕΙΙΙΙ  Σημερα βολτιτσα 188 χλμ. 11,9 λιτρα  0,63/100

6,33lt/100km!!!πολυ πολυ καλα !!!

Θα κανω την ιδια διαδρομη με 100αρα να δω τη διαφορα στην καταναλωση.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
ckara
Διακεκριμένο μέλος
Διακεκριμένο μέλος
ckara

Αριθμός μηνυμάτων : 706
Φύλλο : Άντρας
Ηλικία : 43
Ημερομηνία εγγραφής : 07/04/2013

Πόσα χιλιόμετρα με ένα ρεζερβουάρ; - Σελίδα 8 Empty
#107ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Πόσα χιλιόμετρα με ένα ρεζερβουάρ;   Πόσα χιλιόμετρα με ένα ρεζερβουάρ; - Σελίδα 8 EmptyΠαρ 5 Ιουλ 2013 - 21:22

προχθές έφθασα τα 280χλμ με ενα γεμισμα... πηγα απο Θεσσαλονικη Μουδανιά... και μετά 2ο Πόδι μετά τη Σάρτη, στροφές ανηφορες κατηφορες, όλα τα είχε ο μπακτσες!!!! 280 και έιχα λιγο ακόμη....

θα σας ξανα ενημερώσω μετά το καθάρισμα των καρμπυρατερ και ολα τα συναφη για την αυτονομία του!!!! καλησπερα!!!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
k0stas.k1979
Μέλος
Μέλος
k0stas.k1979

Αριθμός μηνυμάτων : 121
Φύλλο : Άντρας
Ηλικία : 44
Τόπος : Αθήνα - Βόλος
Ημερομηνία εγγραφής : 16/10/2013

Πόσα χιλιόμετρα με ένα ρεζερβουάρ; - Σελίδα 8 Empty
#108ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Πόσα χιλιόμετρα με ένα ρεζερβουάρ;   Πόσα χιλιόμετρα με ένα ρεζερβουάρ; - Σελίδα 8 EmptyΠαρ 7 Φεβ 2014 - 0:02

Μα τι νούμερα μαγικά είναι αυτά;;;;;;;; 250, 300, 400+.... μου έρχεται να κλάψω!
Για να δω αυτονομία 6-6.5lt/100km και να βγάλω σκάρτα 210km πρέπει να πηγαίνω με 130-140km/h (το έχω κάνει δικάβαλος και φορτωμένος με σαμάρια, σχάρα και bugster και πράματα όχι για...... μετακόμιση).
Ντεπόζιτο 17,8lt με 3,5lt ρεζέρβα. Η ρεζέρβα με το που άνοιξε και μέχρι να βάλω βενζίνη με 150km/h μου έβγαλε άνετα γύρω στα 35km.

Πιστεύω ότι με περίπου 120km/h τα 50-55km θα τα βγάλει.
Δε το έχω δοκιμάσει ποτέ βέβαια.

Σε αυτό το σημείο πιστεύω ότι αξίζει να αναφέρω ότι η κατανάλωση δεν ανεβαίνει και δε μπορεί ως εκ τούτου να υπολογιστεί με βάση μια απλή μέθοδο των τριών, αλλά αυξάνεται πολύ πιο δυσανάλογα.

Πάντως τη τελευταία φορά που ανέβηκα Βόλο από Αθήνα, με γεμάτο ρεζερβουάρ, έβαλα 3 φορές βενζίνη....money eyes   2 στο ενδιάμεσο και με λαμπάκι ρεζέρβας με το που μπήκα Βελεστίνο.
( ταυτότητα στα δόντια και τον άγιο Νικόλα praying  από πάνω μου  #:-S  )
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
DNS
Προηγμένο μέλος
Προηγμένο μέλος
DNS

Αριθμός μηνυμάτων : 297
Φύλλο : Άντρας
Ηλικία : 36
Τόπος : Αθήνα
Ημερομηνία εγγραφής : 05/11/2013

Πόσα χιλιόμετρα με ένα ρεζερβουάρ; - Σελίδα 8 Empty
#109ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Πόσα χιλιόμετρα με ένα ρεζερβουάρ;   Πόσα χιλιόμετρα με ένα ρεζερβουάρ; - Σελίδα 8 EmptyΠαρ 7 Φεβ 2014 - 0:29

geormpal έγραψε:
Εγω παιδιά όταν το ειχα πάρει μου έβγαζε 240-260 χλμ το ρεζερβουάρ χωρίς ρεζέρβα..
Δηλαδή περίπου (15/250=) 6L/100Km και μου είχε κάνει εντύπωση (θετικά).
Δέν ξέρω αν εχει βαρύνει το χέρι μου ή αν εχει αλλάξει κατι στο μηχανάκι αλλα τώρα πια πανω απο 200χλμ μέχρι την ρεζέρβα δεν μου εχει δείξει..
Πιο συγκεκριμένα την τελευταία βδομάδα έκανα 1500χλμ (Β.Εύβοια-Θεσσ.-Σέρρες-Θεσσ.-Β.Εύβοια-Θεσσ.-Β.Εύβοια <σήμερα γύρισα!>).
Μέση κατανάλωση 7,5L δικάβαλος,tank bag τέρμα και μια τσάντα polo στην πλάτη ο αδερφός μου.. Για αρκετή ώρα 150χλμ/ωρά και 180χ/ω και 120..
Το πίνει το γαλατάκι του...:P lol

Στη συνέχεια αυτού του μηνύματος και με εμένα ιδιοκτήτη το μηχανάκι στις αρχές έβγαζε και σε μένα 240-260χλμ όταν άναβαν τα 4 νταμάκια μόνιμα. Σε ταξίδι μόνος μου με πράματα και σταθερά 130-150 και ανοίγματα στα 180-200 για μερικές προσπεράσεις προς Πύργο.

Τώρα έχει πέσει στα 210-235max για να ανάψουν τα νταμάκια.
Αν και μετρώντας το κάποιες φορές μεσα στη πόλη (παραλιακή βασικά μέχρι Πειραιά που πάω κάθε μέρα) βλέπω πάνω κάτω 6λ/100 μπορεί και 5.5/100 αλλά δεν πάω πάνω από 120 με 6η στα ανοιχτά κομμάτια χωρίς κίνηση.

Καλοκαίρι δικάβαλος με μπάγκστερ (τίγκα στα πράματα που δεν έσκυβα καθόλου από το ύψος που είχε πάρει), τσάντα πλάτης η κοπελιά τίγκα στα πράματα και μια μικρότερη μαλακή τσάντα δεμένη στο χερούλι της ουράς μου έκαψε από Καλαμάτα(Πεταλίδι) μέχρι Αθήνα και μέση ταχύτητα από 120-140 .... 4.5λ/100χλμ.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Thodo L200
Χρυσό μέλος
Χρυσό μέλος
Thodo L200

Αριθμός μηνυμάτων : 6282
Φύλλο : Άντρας
Ηλικία : 50
Ημερομηνία εγγραφής : 06/12/2011

Πόσα χιλιόμετρα με ένα ρεζερβουάρ; - Σελίδα 8 Empty
#110ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Πόσα χιλιόμετρα με ένα ρεζερβουάρ;   Πόσα χιλιόμετρα με ένα ρεζερβουάρ; - Σελίδα 8 EmptyΠαρ 7 Φεβ 2014 - 7:00

Λιγα τεποζιτα εχω κανει και μου χει δειξει και 260 χλμ...μια φορα, και 205χλμ στο τελευταιο μετρημα, η διαφορα ειναι οτι τα 260 τα εδειξε με νορμαλ ταχυτητες, αυτοκινηταδικες και αρκετα Αθηνα-Ωρωπος και τα 205χλμ τα εδειξε...με πολλες τριψηφιες μεσα στην...3η εκατονταδα...φυσιολογικο το βρισκω 8 και κατι λιτρα ανα 100 για τετοιες ταχυτητες, κρινω οτι μεχρι 150 το πολυ πεφτει ανετα κατω απο 6λιτρα...αλλα...ποσοι παμε ετσι...μονιμα? laughing 
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
ptinotrofos
Χρυσό μέλος
Χρυσό μέλος
ptinotrofos

Αριθμός μηνυμάτων : 7822
Φύλλο : Άντρας
Ηλικία : 70
Τόπος : Άνω Λιόσια
Ημερομηνία εγγραφής : 13/01/2012

Πόσα χιλιόμετρα με ένα ρεζερβουάρ; - Σελίδα 8 Empty
#111ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Πόσα χιλιόμετρα με ένα ρεζερβουάρ;   Πόσα χιλιόμετρα με ένα ρεζερβουάρ; - Σελίδα 8 EmptyΠαρ 7 Φεβ 2014 - 16:34

Κάτω από 6,7 δεν πέφτει με τίποτα από εκεί και πέρα μπορεί να φτάσει και 10.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Menos
Πλατινένιο μέλος
Πλατινένιο μέλος
Menos

Αριθμός μηνυμάτων : 20847
Φύλλο : Άντρας
Ηλικία : 51
Τόπος : Σλοβακία
Ημερομηνία εγγραφής : 22/01/2009

Πόσα χιλιόμετρα με ένα ρεζερβουάρ; - Σελίδα 8 Empty
#112ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Πόσα χιλιόμετρα με ένα ρεζερβουάρ;   Πόσα χιλιόμετρα με ένα ρεζερβουάρ; - Σελίδα 8 EmptyΠαρ 7 Φεβ 2014 - 16:38

Η κατανάλωση ΣΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ δεν πέφτει πιο κάτω απο 6,7..
Εχουμε ανέτως την χειρότερη ποιότητα βενζίνης στην Ευρώπη και παραπέρα..
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
https://www.facebook.com/pages/CBR-Forum/379174255489123?ref=hl
Thodo L200
Χρυσό μέλος
Χρυσό μέλος
Thodo L200

Αριθμός μηνυμάτων : 6282
Φύλλο : Άντρας
Ηλικία : 50
Ημερομηνία εγγραφής : 06/12/2011

Πόσα χιλιόμετρα με ένα ρεζερβουάρ; - Σελίδα 8 Empty
#113ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Πόσα χιλιόμετρα με ένα ρεζερβουάρ;   Πόσα χιλιόμετρα με ένα ρεζερβουάρ; - Σελίδα 8 EmptyΠαρ 7 Φεβ 2014 - 18:54

Δυστυχως...το χερι μου ειναι βαρυ...αν ελαφρυνει καποια στιγμη θα το δοκιμασω και θα σας πω...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Nxontz
Προηγμένο μέλος
Προηγμένο μέλος
Nxontz

Αριθμός μηνυμάτων : 358
Φύλλο : Άντρας
Ηλικία : 65
Τόπος : ΝΕΑ ΠΕΝΤΕΛΗ, ΑΘΗΝΑ
Ημερομηνία εγγραφής : 24/09/2010

Πόσα χιλιόμετρα με ένα ρεζερβουάρ; - Σελίδα 8 Empty
#114ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Πόσα χιλιόμετρα με ένα ρεζερβουάρ;   Πόσα χιλιόμετρα με ένα ρεζερβουάρ; - Σελίδα 8 EmptyΣαβ 8 Φεβ 2014 - 19:06

Thodo L200 έγραψε:
Λιγα τεποζιτα εχω κανει και μου χει δειξει και 260 χλμ...μια φορα, και 205χλμ στο τελευταιο μετρημα, η διαφορα ειναι οτι τα 260 τα εδειξε με νορμαλ ταχυτητες, αυτοκινηταδικες και αρκετα Αθηνα-Ωρωπος και τα 205χλμ τα εδειξε...με πολλες τριψηφιες μεσα στην...3η εκατονταδα...φυσιολογικο το βρισκω 8 και κατι λιτρα ανα 100 για τετοιες ταχυτητες, κρινω οτι μεχρι 150 το πολυ πεφτει ανετα κατω απο 6λιτρα...αλλα...ποσοι παμε ετσι...μονιμα? laughing 

Πάντως ρε παιδιά 15 χρόνια κάτοχος και όσες φορές το έχω μετρήσει ( μοντ.99 injection ) μία φορά θυμάμαι είδα γύρω στα 7λ/100 με 140-150 εθνική. Πόλη ( κέντρο όμως Αθήνας ) και 150+  σε εθνική από 7,5 ή 8 και στο ......θεό pale 
Και δεν είμαι και γκαζοφονιάς!!!! Πάντως εγώ κατανάλωση 6 και κάτω που ακούω ούτε στα όνειρά μου.....................
Και μιλάω για μοτο προσεγμένη.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Erecozi
Ασημένιο μέλος
Ασημένιο μέλος
Erecozi

Αριθμός μηνυμάτων : 5077
Φύλλο : Άντρας
Ηλικία : 41
Ημερομηνία εγγραφής : 20/11/2012

Πόσα χιλιόμετρα με ένα ρεζερβουάρ; - Σελίδα 8 Empty
#115ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Πόσα χιλιόμετρα με ένα ρεζερβουάρ;   Πόσα χιλιόμετρα με ένα ρεζερβουάρ; - Σελίδα 8 EmptyΚυρ 9 Φεβ 2014 - 1:00

εξατμηση φιλτρα commander και τετοια??? στις ποσες στροφες το δουλευεις??? μεσα στην πολη παντα περισσοτερα. μηπως να αλλαξεις βενζινά?
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
pablo
Ασημένιο μέλος
Ασημένιο μέλος
pablo

Αριθμός μηνυμάτων : 5366
Φύλλο : Άντρας
Ηλικία : 52
Τόπος : Ζωγράφου-Αθήνα (ex salonica-Malgara)
Ημερομηνία εγγραφής : 19/01/2011

Πόσα χιλιόμετρα με ένα ρεζερβουάρ; - Σελίδα 8 Empty
#116ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Πόσα χιλιόμετρα με ένα ρεζερβουάρ;   Πόσα χιλιόμετρα με ένα ρεζερβουάρ; - Σελίδα 8 EmptyΚυρ 9 Φεβ 2014 - 10:06

Εγω Νικο οταν πηγαμε τη γυρα στο Μπραλο, στη μικτη αυτη διαδρομη, μετρησα αν θυμαμαι καλα 6,7/100 (pc+kn+akrapovic)
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Nxontz
Προηγμένο μέλος
Προηγμένο μέλος
Nxontz

Αριθμός μηνυμάτων : 358
Φύλλο : Άντρας
Ηλικία : 65
Τόπος : ΝΕΑ ΠΕΝΤΕΛΗ, ΑΘΗΝΑ
Ημερομηνία εγγραφής : 24/09/2010

Πόσα χιλιόμετρα με ένα ρεζερβουάρ; - Σελίδα 8 Empty
#117ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Πόσα χιλιόμετρα με ένα ρεζερβουάρ;   Πόσα χιλιόμετρα με ένα ρεζερβουάρ; - Σελίδα 8 EmptyΚυρ 9 Φεβ 2014 - 10:42

pablo έγραψε:
Εγω Νικο οταν πηγαμε τη γυρα στο Μπραλο, στη μικτη αυτη διαδρομη, μετρησα αν θυμαμαι καλα 6,7/100 (pc+kn+akrapovic)

Κώστα τότε δεν το μέτρησα. Όλα στην μοτο είναι "μαμά" και το πηγαίνω νορμαλ, με κάποια .....ανοίγματα στην εθνική!!
Βενζίνη σχεδόν πάντα σε εταιρικό Shell ( μετρημένο και από άλλους - δεν κλέβει ούτε κακή βενζίνη κατά 99%).
Πάντως στο θέμα της κατανάλωσης είναι και θέμα ..χεριού vroomvroom . Στο άλλο μοτο που έχω ( BMW F 650 GS )και χρησιμοποιώ καθημερινά ( το ΧΧ έχω να το κινήσω ...1 μήνα pale ) κατανάλωση στην πόλη +-4,5l/100 και σε εθνική δύο φορές με 130-140  3,8l/100!, που σημαίνει ότι δεν είμαι και..γκαζοφονιάς!!!!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
ptinotrofos
Χρυσό μέλος
Χρυσό μέλος
ptinotrofos

Αριθμός μηνυμάτων : 7822
Φύλλο : Άντρας
Ηλικία : 70
Τόπος : Άνω Λιόσια
Ημερομηνία εγγραφής : 13/01/2012

Πόσα χιλιόμετρα με ένα ρεζερβουάρ; - Σελίδα 8 Empty
#118ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Πόσα χιλιόμετρα με ένα ρεζερβουάρ;   Πόσα χιλιόμετρα με ένα ρεζερβουάρ; - Σελίδα 8 EmptyΚυρ 9 Φεβ 2014 - 11:25

pablo έγραψε:
Εγω Νικο οταν πηγαμε τη γυρα στο Μπραλο, στη μικτη αυτη διαδρομη, μετρησα αν θυμαμαι καλα 6,7/100 (pc+kn+akrapovic)

Αυτή είναι η κατανάλωση του ΧΧ. Εγώ το μετράω σχολαστικά σε κάθε γέμισμα. το λιγότερο που εχω μετρήσει είναι 6,33 με το μεγαλύτερο μέρος της διαδρομής από 60-120 και ένα 20% 170-220. Αλλά ποικίλει ανάλογα με το....βενζινάδικο!!! ΠΧ στα δύο τελευταία γεμίσματα έβαλα σε μία Σέλ εδώ στα Λιόσια και ως δια μαγείας η κατανάλωση εκτοξεύτηκε στα 8+ !!!! Αν υπολογίσεις 1,5 λίτρα στα 100, στα 300= 4,5 Χ 1,65€ σε κλέβει 7,50€ στο φουλάρισμα και μπορεί ο καιρός να κρύωσε και ο αέρας να είναι πιο πυκνός και το μίγμα κλπ, κλπ αλλά τέτοια διαφορά δεν δικαιολογείται
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
ptinotrofos
Χρυσό μέλος
Χρυσό μέλος
ptinotrofos

Αριθμός μηνυμάτων : 7822
Φύλλο : Άντρας
Ηλικία : 70
Τόπος : Άνω Λιόσια
Ημερομηνία εγγραφής : 13/01/2012

Πόσα χιλιόμετρα με ένα ρεζερβουάρ; - Σελίδα 8 Empty
#119ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Πόσα χιλιόμετρα με ένα ρεζερβουάρ;   Πόσα χιλιόμετρα με ένα ρεζερβουάρ; - Σελίδα 8 EmptyΚυρ 9 Φεβ 2014 - 12:47

Nxontz έγραψε:
pablo έγραψε:
Εγω Νικο οταν πηγαμε τη γυρα στο Μπραλο, στη μικτη αυτη διαδρομη, μετρησα αν θυμαμαι καλα 6,7/100 (pc+kn+akrapovic)

Κώστα τότε δεν το μέτρησα. Όλα στην μοτο είναι "μαμά" και το πηγαίνω νορμαλ, με κάποια .....ανοίγματα στην εθνική!!
Βενζίνη σχεδόν πάντα σε εταιρικό Shell ( μετρημένο και από άλλους - δεν κλέβει ούτε κακή βενζίνη κατά 99%).
Πάντως στο θέμα της κατανάλωσης είναι και θέμα ..χεριού vroomvroom . Στο άλλο μοτο που έχω ( BMW F 650 GS )και χρησιμοποιώ καθημερινά ( το ΧΧ έχω να το κινήσω ...1 μήνα pale ) κατανάλωση στην πόλη +-4,5l/100 και σε εθνική δύο φορές με 130-140  3,8l/100!, που σημαίνει ότι δεν είμαι και..γκαζοφονιάς!!!!

Και το δικό μου μαμά είναι του 2000. Δεν δοκιμάζεις και καμιά  ΕΚΟ να δούμε αν έχει διαφορά? γιατί όπου και αν βάλω ΣΕΛ βλέπω αυξημένη κατανάλωση και στο μηχανάκι και στο αυτ/το.

Δέστε κι αυτό που αναφέρει κατανάλωση:
[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτόν το σύνδεσμο.]
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Nxontz
Προηγμένο μέλος
Προηγμένο μέλος
Nxontz

Αριθμός μηνυμάτων : 358
Φύλλο : Άντρας
Ηλικία : 65
Τόπος : ΝΕΑ ΠΕΝΤΕΛΗ, ΑΘΗΝΑ
Ημερομηνία εγγραφής : 24/09/2010

Πόσα χιλιόμετρα με ένα ρεζερβουάρ; - Σελίδα 8 Empty
#120ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Πόσα χιλιόμετρα με ένα ρεζερβουάρ;   Πόσα χιλιόμετρα με ένα ρεζερβουάρ; - Σελίδα 8 EmptyΚυρ 9 Φεβ 2014 - 14:34

ptinotrofos έγραψε:
Nxontz έγραψε:
pablo έγραψε:
Εγω Νικο οταν πηγαμε τη γυρα στο Μπραλο, στη μικτη αυτη διαδρομη, μετρησα αν θυμαμαι καλα 6,7/100 (pc+kn+akrapovic)

Κώστα τότε δεν το μέτρησα. Όλα στην μοτο είναι "μαμά" και το πηγαίνω νορμαλ, με κάποια .....ανοίγματα στην εθνική!!
Βενζίνη σχεδόν πάντα σε εταιρικό Shell ( μετρημένο και από άλλους - δεν κλέβει ούτε κακή βενζίνη κατά 99%).
Πάντως στο θέμα της κατανάλωσης είναι και θέμα ..χεριού vroomvroom . Στο άλλο μοτο που έχω ( BMW F 650 GS )και χρησιμοποιώ καθημερινά ( το ΧΧ έχω να το κινήσω ...1 μήνα pale ) κατανάλωση στην πόλη +-4,5l/100 και σε εθνική δύο φορές με 130-140  3,8l/100!, που σημαίνει ότι δεν είμαι και..γκαζοφονιάς!!!!

Και το δικό μου μαμά είναι του 2000. Δεν δοκιμάζεις και καμιά  ΕΚΟ να δούμε αν έχει διαφορά? γιατί όπου και αν βάλω ΣΕΛ βλέπω αυξημένη κατανάλωση και στο μηχανάκι και στο αυτ/το.

Δέστε κι αυτό που αναφέρει κατανάλωση:
[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτόν το σύνδεσμο.]

Φίλε μου Κώστα έχω βάλει και σε άλλα και δεν έχω δεί διαφορά ( εξ' άλλου  δεν μπορεί η Shell να έχει αυξημένη κατανάλωση στο Honda  και όχι στο BMW ...... scratch ) Πάντως το θέμα κατανάλωση είναι και θέμα χεριού, όπως προείπα οπότε.....
Πάντως οι καταναλώσεις που αναφέρει το παραπάνω site 5 και 5,.... μου θυμίζει επίσημες καταναλώσεις αυτοκινήτων της τάξεως 3 και 4λ/100 .....που οι εταιρείες δίνουν και απλά ..δεν υπάρχουν ( ιδανικές συνθήκες, χωρίς αέρα, ανηφόρα/κατηφόρα κλπ)
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 

Πόσα χιλιόμετρα με ένα ρεζερβουάρ;

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 8 από 19Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1 ... 5 ... 7, 8, 9 ... 13 ... 19  Επόμενο

 Παρόμοια θέματα

-
» Πόσα χιλιόμετρα σε μια (1) μέρα;;
» Πατέντα του Νικολάκη.gsxr750
» Από το τηγάνι στο… ρεζερβουάρ
» Θήκη στο ρεζερβουάρ της μοτοσυκλέτας για tablet
» Ρεζερβουάρ και ρουμπινέδες - Τι “παίζει” και τί “φτιάχνεται”

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
 :: Άλλα θέματα :: Ψηφοφορία-
^ Back to Top