Καλωσήρθατε στο φόρουμ cbr.

Συνδεθείτε, για να έχετε πρόσβαση σε όλα τα forum και τις κατηγορίες των δημόσιων συζητήσεων.
* CBR 125
* CBR 250
* CBR 600
* CBR 1000
* CBR 1100 XX
* Επαγγέλματα/ασχολίες
* Γενικές συζητήσεις
* Ψηφοφορία
* Νέα
* Τεχνικά θέματα
* Είδη ρουχισμού/ Βαλίτσες / Ηλεκτρονικά
* Εκδηλώσεις / Βόλτες / Ταξίδια
* Φωτογραφικό υλικό
* Videos
* Τέχνη
* Ανέκδοτα και Χιούμορ
* Αγγελίες
* Νομοί Ελλάδος (Το Φόρουμ ανά Νομό)
* Ενδιαφέροντα-Hobbies

και πολλές ακόμη υποκατηγορίες!!

Μπορείτε να κάνετε την εγγραφή σας δωρεάν, διαρκεί μόνο λίγα δευτερόλεπτα και σας δίνει την δυνατότητα να συμμετέχετε στις δημόσιες συζητήσεις.

Ευχόμαστε να έχετε μια καλή διαμονή στην σελίδα μας.
Καλωσήρθατε στο φόρουμ cbr.

Συνδεθείτε, για να έχετε πρόσβαση σε όλα τα forum και τις κατηγορίες των δημόσιων συζητήσεων.
* CBR 125
* CBR 250
* CBR 600
* CBR 1000
* CBR 1100 XX
* Επαγγέλματα/ασχολίες
* Γενικές συζητήσεις
* Ψηφοφορία
* Νέα
* Τεχνικά θέματα
* Είδη ρουχισμού/ Βαλίτσες / Ηλεκτρονικά
* Εκδηλώσεις / Βόλτες / Ταξίδια
* Φωτογραφικό υλικό
* Videos
* Τέχνη
* Ανέκδοτα και Χιούμορ
* Αγγελίες
* Νομοί Ελλάδος (Το Φόρουμ ανά Νομό)
* Ενδιαφέροντα-Hobbies

και πολλές ακόμη υποκατηγορίες!!

Μπορείτε να κάνετε την εγγραφή σας δωρεάν, διαρκεί μόνο λίγα δευτερόλεπτα και σας δίνει την δυνατότητα να συμμετέχετε στις δημόσιες συζητήσεις.

Ευχόμαστε να έχετε μια καλή διαμονή στην σελίδα μας.



 
ΦόρουμLatest imagesΑναζήτησηΕγγραφήΣύνδεση

Μοιραστείτε
 

 ασφαλεια ανεμηστηρα.

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω 
Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
gerolukas
Μέλος
Μέλος
gerolukas

Αριθμός μηνυμάτων : 190
Φύλλο : Άντρας
Ηλικία : 41
Τόπος : Κέρκυρα
Ημερομηνία εγγραφής : 02/09/2016

ασφαλεια ανεμηστηρα. - Σελίδα 2 Empty
#16ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ασφαλεια ανεμηστηρα.   ασφαλεια ανεμηστηρα. - Σελίδα 2 EmptyΠαρ 31 Αυγ 2018 - 21:03

ευχαριστω αγγελε αλλα που το βρηκες να το δω και γω???
οχι τιποτα αλλο αλλα να βρω τα στοιχεια του δικου μου μοντελου να ξερω τι μου γινεται με τη συντηρηση του .γιατι καταλαβα οτι εχω λαθος μπουσουλα.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
nasalab
Διακεκριμένο μέλος
Διακεκριμένο μέλος
nasalab

Αριθμός μηνυμάτων : 1068
Φύλλο : Άντρας
Ηλικία : 54
Τόπος : United Kingdom
Ημερομηνία εγγραφής : 30/03/2012

ασφαλεια ανεμηστηρα. - Σελίδα 2 Empty
#17ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ασφαλεια ανεμηστηρα.   ασφαλεια ανεμηστηρα. - Σελίδα 2 EmptyΠαρ 31 Αυγ 2018 - 21:28

Αυτό τώρα είναι ένα θέμα γιατί το έχω σε ένα στικάκι που κουβαλάω μαζί μου.
Είναι το owners manual του 2002, στις τελευταίες σελίδες έχει 3 ηλεκτρολογικά σχέδια.
Ψάχνω που μπορώ να το κάνω public upload και θα σου γράψω το λινκ.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
nasalab
Διακεκριμένο μέλος
Διακεκριμένο μέλος
nasalab

Αριθμός μηνυμάτων : 1068
Φύλλο : Άντρας
Ηλικία : 54
Τόπος : United Kingdom
Ημερομηνία εγγραφής : 30/03/2012

ασφαλεια ανεμηστηρα. - Σελίδα 2 Empty
#18ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ασφαλεια ανεμηστηρα.   ασφαλεια ανεμηστηρα. - Σελίδα 2 EmptyΠαρ 31 Αυγ 2018 - 21:33

Κάτι βρήκα... για δοκίμασε
https://ufile.io/7zgwb
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
gerolukas
Μέλος
Μέλος
gerolukas

Αριθμός μηνυμάτων : 190
Φύλλο : Άντρας
Ηλικία : 41
Τόπος : Κέρκυρα
Ημερομηνία εγγραφής : 02/09/2016

ασφαλεια ανεμηστηρα. - Σελίδα 2 Empty
#19ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ασφαλεια ανεμηστηρα.   ασφαλεια ανεμηστηρα. - Σελίδα 2 EmptyΠαρ 31 Αυγ 2018 - 21:44

Μα στο εγχειρίδιο του 2002 το βρίσκω και γω και καμιά σχέση με τα μετά του δικού μου.. τα χρώματα από τα καλώδια αλλάζουν που κι αλλού όπως επίσης και η θέση της ηλεκτρονικής που έχω γω… πχ… βρίσκω αισθητήρα BARO SENSOR σε κάποια ενώ σε κάποια αλλά δεν υπάρχει ,ούτε στο δικό μου.. το αναφέρω παραπάνω.
Αν μπορέσεις να με βοηθήσεις να βρω το manual και parts manual του δικού μου θα σου είμαι ευγνώμον.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
gerolukas
Μέλος
Μέλος
gerolukas

Αριθμός μηνυμάτων : 190
Φύλλο : Άντρας
Ηλικία : 41
Τόπος : Κέρκυρα
Ημερομηνία εγγραφής : 02/09/2016

ασφαλεια ανεμηστηρα. - Σελίδα 2 Empty
#20ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ασφαλεια ανεμηστηρα.   ασφαλεια ανεμηστηρα. - Σελίδα 2 EmptyΠαρ 31 Αυγ 2018 - 21:55

Μάλιστα .. το είδα… αρά λοιπόν καταλήγουμε ότι τα μηχανάκι που αγόρασα είναι Frankenstein ? από εξωτερικό κομματια και τέτοια? Α και το άλλο που δεν είπα είναι ότι ενώ του 05 δεν έπρεπε να έχει διακόπτη για τα φωτά το δικό μου έχει. Αλλά αυτό εξηγείται .. κάποιοι έβαζαν διακόπτη για να μη καταναλώνουν μπαταρία. Υπάρχει και η ανάλογη γέφυρα στην πλεξούδα από τα φωτά και ήξερα από καιρό ότι έγινε εκεί επέμβαση από κάποιον προηγούμενο και όχι εργοστασιακό.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
gerolukas
Μέλος
Μέλος
gerolukas

Αριθμός μηνυμάτων : 190
Φύλλο : Άντρας
Ηλικία : 41
Τόπος : Κέρκυρα
Ημερομηνία εγγραφής : 02/09/2016

ασφαλεια ανεμηστηρα. - Σελίδα 2 Empty
#21ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ασφαλεια ανεμηστηρα.   ασφαλεια ανεμηστηρα. - Σελίδα 2 EmptyΠαρ 31 Αυγ 2018 - 22:07

Χίλια ευχαριστώ άγγελε.. είναι το μοναδικό σχέδιο που είδα οπού συμφωνεί απόλυτα με το που έχω…. Αν λέω αν έχεις του 05 το μανουαλ να συγκρίνω καταστάσεις με το δικό μου XX ανέβασε το σε παρακαλώ … αν το έχεις!.
τελικα το φορουμ τουτο δω ειναι απο τα λιγα.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
nasalab
Διακεκριμένο μέλος
Διακεκριμένο μέλος
nasalab

Αριθμός μηνυμάτων : 1068
Φύλλο : Άντρας
Ηλικία : 54
Τόπος : United Kingdom
Ημερομηνία εγγραφής : 30/03/2012

ασφαλεια ανεμηστηρα. - Σελίδα 2 Empty
#22ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ασφαλεια ανεμηστηρα.   ασφαλεια ανεμηστηρα. - Σελίδα 2 EmptyΠαρ 31 Αυγ 2018 - 22:12

Κάτσε γιατί σε έχασα τώρα laughing

Από όσο θυμάμαι BARO SENSOR έχουν τα 99-00, τα μετέπειτα έχουν oxygen sensor, τώρα πότε ακριβώς τα έβγαλαν δεν ξέρω, σίγουρα παίζει και με τις εκδόσεις σε κάποιες χώρες.

Οπότε στην δικιά σου καλά κάνει και δεν έχει baro.

Προφανώς και χρειάζεσαι manual (σχεδιο) μετά του 02 το οποίο και δεν έχω μιας και η δικιά μου ήταν του '99

Αν βρω κάτι καινούργιο θα το ανεβάσω
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
gerolukas
Μέλος
Μέλος
gerolukas

Αριθμός μηνυμάτων : 190
Φύλλο : Άντρας
Ηλικία : 41
Τόπος : Κέρκυρα
Ημερομηνία εγγραφής : 02/09/2016

ασφαλεια ανεμηστηρα. - Σελίδα 2 Empty
#23ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ασφαλεια ανεμηστηρα.   ασφαλεια ανεμηστηρα. - Σελίδα 2 EmptyΠαρ 31 Αυγ 2018 - 22:30

Οπως και να εχει αγγελε με βοηθησες πολυ και σε ευχαριστω για το ενδισφερον. η μονη λυση ειναι να παω στη honda με αριθμους πλαισιου- κινητηρα , πλεξουδας και εγκεφαλου που τους εχω, για να δω τι γινεται. ξρω γω.. μπορει να εχουν αλλαξει κοντερ και ενω νομιζω οτι εχω 75000 να εχω 175000 αλλα αυτο δε με ανυσηχει γιατι οι κινητηρες xx φτανουν 300000... yess
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Lerki
Διακεκριμένο μέλος
Διακεκριμένο μέλος
Lerki

Αριθμός μηνυμάτων : 854
Φύλλο : Άντρας
Ηλικία : 45
Τόπος : Ιωνια
Ημερομηνία εγγραφής : 18/06/2018

ασφαλεια ανεμηστηρα. - Σελίδα 2 Empty
#24ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ασφαλεια ανεμηστηρα.   ασφαλεια ανεμηστηρα. - Σελίδα 2 EmptyΣαβ 1 Σεπ 2018 - 9:47

nasalab έγραψε:
ΟΚ, ανακάλυψα ότι οι εκδόσεις BR, U, E, F, ED φοράνε 20Α ασφάλεια στον ανεμιστήρα, λογικά πρέπει να είναι εκδόσεις 2002 και μετά. Οπότε όλα καλά Νίκο.

Lerki έγραψε:
πειραζει αν ειναι παραπανω ή παρακατω τα α στην ασφαλεια ;;;
θελω να πω...
αν ειχε θεμα ο πρωην.... και την αλλαξε με σφαλεια που ειναι μεγαλυτερη από ότι φαινεται
θα επρεπε να σε απασχολει στο οτι ειναι μικροτερη; ή μεγαλυτερη;

Ναι πειράζει φίλε μου, η ασφάλεια ασφαλίζει το καλώδιο από το να μην πάρει φωτιά, όχι τον ανεμιστήρα μην καεί.
Οπότε αν κάποιος βάλει μεγαλύτερη ασφάλεια (εδώ μάλιστα διπλάσια σε ρεύμα) κινδυνεύει να καεί.
Αν βάλει μικρότερη (πχ 5Α) θα την καίει χωρίς λόγο.

Eυχαριστω πολυ χρησιμες πληροφοριες για μενα
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
nasalab
Διακεκριμένο μέλος
Διακεκριμένο μέλος
nasalab

Αριθμός μηνυμάτων : 1068
Φύλλο : Άντρας
Ηλικία : 54
Τόπος : United Kingdom
Ημερομηνία εγγραφής : 30/03/2012

ασφαλεια ανεμηστηρα. - Σελίδα 2 Empty
#25ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ασφαλεια ανεμηστηρα.   ασφαλεια ανεμηστηρα. - Σελίδα 2 EmptyΣαβ 1 Σεπ 2018 - 11:41

Lerki έγραψε:
Eυχαριστω πολυ χρησιμες πληροφοριες για μενα

Beerchug
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
gerolukas
Μέλος
Μέλος
gerolukas

Αριθμός μηνυμάτων : 190
Φύλλο : Άντρας
Ηλικία : 41
Τόπος : Κέρκυρα
Ημερομηνία εγγραφής : 02/09/2016

ασφαλεια ανεμηστηρα. - Σελίδα 2 Empty
#26ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ασφαλεια ανεμηστηρα.   ασφαλεια ανεμηστηρα. - Σελίδα 2 EmptyΠεμ 6 Σεπ 2018 - 10:18

λοιπόν μετά από τον Γολγοθά που πέρασα μετά ηλεκτρικά ψάξε , έκατσα και άνοιξα όλες τις φυσάς της μηχανής ,,, τι είδα ??????? πολλές από τις φυσάς που δεν είναι στεγανές όπως εκείνες των αισθητήρων του f1 είχαν πιάσει πρασινίλα και είχαν ελαφρώς διαβρωθεί.. το χειρότερο που ανακάλυψα ήταν η φυσά με τα τρία κίτρινα χοντρά καλώδια είχε ΄΄αρπαξει΄΄.. ναι όπως τα λέω ακριβώς... είχαν χαλαρώσει οι επαφές , είχαν μαυρίσει οι άκρες και μάλλον πεταγαν μέσα σπινθήρα.. γιατί βρήκα και λιιιιιγο λιωμένο μέρος της φυσάς... που θέλω να καταλήξω.
μετά από την εργασία καθαρισμού και επισκευής πήγα βόλτα δόκιμης και τι είδα... Άλλη μηχανή παιδιά ... έχει γίνει πάλι πύραυλος ... καμιά σχέση με πριν. και είναι φυσικό . αφού πλέων παίρνει ρεύμα σωστά. αρά λοιπόν στα μηχανάκια 10ετηας +++ πρέπει να εντάξουμε στα τακτικά σέρβις και έλεγχο σε όλες τις φυσες ,,,το κακό που πρέπει να λυθούν όλα τα πλαστικά και μετά άντε ξανά ταίριαξε.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
gerolukas
Μέλος
Μέλος
gerolukas

Αριθμός μηνυμάτων : 190
Φύλλο : Άντρας
Ηλικία : 41
Τόπος : Κέρκυρα
Ημερομηνία εγγραφής : 02/09/2016

ασφαλεια ανεμηστηρα. - Σελίδα 2 Empty
#27ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ασφαλεια ανεμηστηρα.   ασφαλεια ανεμηστηρα. - Σελίδα 2 EmptyΠεμ 6 Σεπ 2018 - 10:45

μετεφερα το θεμα στο ''προβλημα στα ηλεκρικα εκανα λαθος το ποστ
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 

ασφαλεια ανεμηστηρα.

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 2 από 2Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2

 Παρόμοια θέματα

-
» «Ασφάλεια στο δρόμο, ασφάλεια στη ζωή»
» Για την ασφάλεια μας.......
» Ασφαλεια
» Τεταρτη 9/12/2009
» Φανάρια και ασφάλεια!

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
 :: CBR Forums ::   :: Τεχνικά θέματα-
^ Back to Top