Καλωσήρθατε στο φόρουμ cbr.

Συνδεθείτε, για να έχετε πρόσβαση σε όλα τα forum και τις κατηγορίες των δημόσιων συζητήσεων.
* CBR 125
* CBR 250
* CBR 600
* CBR 1000
* CBR 1100 XX
* Επαγγέλματα/ασχολίες
* Γενικές συζητήσεις
* Ψηφοφορία
* Νέα
* Τεχνικά θέματα
* Είδη ρουχισμού/ Βαλίτσες / Ηλεκτρονικά
* Εκδηλώσεις / Βόλτες / Ταξίδια
* Φωτογραφικό υλικό
* Videos
* Τέχνη
* Ανέκδοτα και Χιούμορ
* Αγγελίες
* Νομοί Ελλάδος (Το Φόρουμ ανά Νομό)
* Ενδιαφέροντα-Hobbies

και πολλές ακόμη υποκατηγορίες!!

Μπορείτε να κάνετε την εγγραφή σας δωρεάν, διαρκεί μόνο λίγα δευτερόλεπτα και σας δίνει την δυνατότητα να συμμετέχετε στις δημόσιες συζητήσεις.

Ευχόμαστε να έχετε μια καλή διαμονή στην σελίδα μας.
Καλωσήρθατε στο φόρουμ cbr.

Συνδεθείτε, για να έχετε πρόσβαση σε όλα τα forum και τις κατηγορίες των δημόσιων συζητήσεων.
* CBR 125
* CBR 250
* CBR 600
* CBR 1000
* CBR 1100 XX
* Επαγγέλματα/ασχολίες
* Γενικές συζητήσεις
* Ψηφοφορία
* Νέα
* Τεχνικά θέματα
* Είδη ρουχισμού/ Βαλίτσες / Ηλεκτρονικά
* Εκδηλώσεις / Βόλτες / Ταξίδια
* Φωτογραφικό υλικό
* Videos
* Τέχνη
* Ανέκδοτα και Χιούμορ
* Αγγελίες
* Νομοί Ελλάδος (Το Φόρουμ ανά Νομό)
* Ενδιαφέροντα-Hobbies

και πολλές ακόμη υποκατηγορίες!!

Μπορείτε να κάνετε την εγγραφή σας δωρεάν, διαρκεί μόνο λίγα δευτερόλεπτα και σας δίνει την δυνατότητα να συμμετέχετε στις δημόσιες συζητήσεις.

Ευχόμαστε να έχετε μια καλή διαμονή στην σελίδα μας.



 
ΦόρουμLatest imagesΑναζήτησηΕγγραφήΣύνδεση

Μοιραστείτε
 

 ABS - AFTER MARKET.. ΜΕΤΑΤΡΟΠΗ ΣΤΟ ΧΧ1100..

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω 
Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Επόμενο
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
gerolukas
Μέλος
Μέλος
gerolukas

Αριθμός μηνυμάτων : 190
Φύλλο : Άντρας
Ηλικία : 41
Τόπος : Κέρκυρα
Ημερομηνία εγγραφής : 02/09/2016

ABS - AFTER MARKET.. ΜΕΤΑΤΡΟΠΗ ΣΤΟ ΧΧ1100.. - Σελίδα 6 Empty
#76ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ABS - AFTER MARKET.. ΜΕΤΑΤΡΟΠΗ ΣΤΟ ΧΧ1100..   ABS - AFTER MARKET.. ΜΕΤΑΤΡΟΠΗ ΣΤΟ ΧΧ1100.. - Σελίδα 6 EmptyΠαρ 26 Μάης 2017 - 16:34

η διαφορα με abs on kai off ,ειναι ευδιακριτη ... δε χρειαζεται αλλα σχολια φανταζομαι! Ευχαριστω κωστα... πρεπει να το μαθω και γω αυτο!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
ptinotrofos
Χρυσό μέλος
Χρυσό μέλος
ptinotrofos

Αριθμός μηνυμάτων : 7822
Φύλλο : Άντρας
Ηλικία : 70
Τόπος : Άνω Λιόσια
Ημερομηνία εγγραφής : 13/01/2012

ABS - AFTER MARKET.. ΜΕΤΑΤΡΟΠΗ ΣΤΟ ΧΧ1100.. - Σελίδα 6 Empty
#77ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ABS - AFTER MARKET.. ΜΕΤΑΤΡΟΠΗ ΣΤΟ ΧΧ1100..   ABS - AFTER MARKET.. ΜΕΤΑΤΡΟΠΗ ΣΤΟ ΧΧ1100.. - Σελίδα 6 EmptyΠαρ 26 Μάης 2017 - 20:09

gerolukas έγραψε:
η διαφορα με abs on kai off ,ειναι ευδιακριτη ... δε χρειαζεται αλλα σχολια φανταζομαι! Ευχαριστω κωστα... πρεπει να το μαθω και γω αυτο!
[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτόν το σύνδεσμο.]
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
gerolukas
Μέλος
Μέλος
gerolukas

Αριθμός μηνυμάτων : 190
Φύλλο : Άντρας
Ηλικία : 41
Τόπος : Κέρκυρα
Ημερομηνία εγγραφής : 02/09/2016

ABS - AFTER MARKET.. ΜΕΤΑΤΡΟΠΗ ΣΤΟ ΧΧ1100.. - Σελίδα 6 Empty
#78ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ABS - AFTER MARKET.. ΜΕΤΑΤΡΟΠΗ ΣΤΟ ΧΧ1100..   ABS - AFTER MARKET.. ΜΕΤΑΤΡΟΠΗ ΣΤΟ ΧΧ1100.. - Σελίδα 6 EmptyΠεμ 21 Σεπ 2017 - 21:05

Κύριοι καλησπέρα μετά από πολύ και ρο και ένα δύσκολο καλοκαίρι!!!
Στο θέμα του abs για το xx με την τοποθέτηση του μπροστινού φρένου…
Τα σωληνάκια του μπροστινού πέρασαν συνδέθηκαν και μετά κόπων και βασάνων εξαερώθηκαν κιόλας… έγινε και η δόκιμη.. τα αποτελέσματα <Α Ρ Ι Σ Τ Α>!!!
Πρώτη δόκιμη σε χαλίκια με πολύ λίγα χιλιόμετρα …. Κρακ κρουκ κρακρακ,,,, χαλίκια είναι αυτά , σταματάς αλλά δε πέφτεις…
Δεύτερη δόκιμη ,φρενάρισμα πάνω σε χώματα ….. ξέρετε… αυτά που φέρνει η βροχή κάθετα στο δρόμο μας και μένουν εκεί… 60 χιλ/ωρ χούφτωμα τη μενετά , κρακ κρουκ και δεν μπλοκάρει ο τροχός και δεν πέφτεις..
Τρίτη δόκιμη , φρενάρισμα με 60χιλ/ωρα σε λεία άσφαλτο χαμηλής πρόσφυσης όταν λέω φρενάρισμα ,, εννοώ κράνος και όλα τα σχετικά και τυφλό χούφτωμα της μάνητας με όλη μου τη δύναμη ,το μούτρο της μηχανής κολλαει στις μπουκάλες και εκεί που πάει να μπλοκάρει ο τροχός κρακ Κουκ και σταματήσει.. παιδιά είμαι πολύ ευχαριστημένος από την απόδοση της όλης κατασκευής το μόνο που θέλω να τσεκάρω ξανά είναι ο αέρας ,,το λέω αυτό γιατί ναι μεν μπήκαν σωληνάκια υψηλής πολύ γνωστής εταιριας και πρεσαριστα….. αλλά αισθάνομαι πολύ μαλακια τη μενετά του φρένου ακόμα και μάλλον χρειάζεται κιαλλη εξαέρωση ,,, αυτό θα χρειαστεί κάνα δυο φορές ακόμα σίγουρα…
Προσεχώς φωτογραφικό υλικό και βίντεο…
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Erecozi
Ασημένιο μέλος
Ασημένιο μέλος
Erecozi

Αριθμός μηνυμάτων : 5077
Φύλλο : Άντρας
Ηλικία : 41
Ημερομηνία εγγραφής : 20/11/2012

ABS - AFTER MARKET.. ΜΕΤΑΤΡΟΠΗ ΣΤΟ ΧΧ1100.. - Σελίδα 6 Empty
#79ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ABS - AFTER MARKET.. ΜΕΤΑΤΡΟΠΗ ΣΤΟ ΧΧ1100..   ABS - AFTER MARKET.. ΜΕΤΑΤΡΟΠΗ ΣΤΟ ΧΧ1100.. - Σελίδα 6 EmptyΠεμ 21 Σεπ 2017 - 22:52

ουα ου εχω μεινει αναυδος παρα πολυ καλη δουλεια και εμφαση στην λεπτομερια σωστο αποτελεσμα και σιγουρα αυτο δικαιωνει τον πατενταδορο!!! δεν το ειχα δει ποιο νωρις και τωρα το "ρουφηξα" ολο μεσα σε λιγη ωρα. Μπραβο πολυ καλη δουλεια αναμενουμε φωτο βιντεο σχολια κλπ κλπ κλπ...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
ptinotrofos
Χρυσό μέλος
Χρυσό μέλος
ptinotrofos

Αριθμός μηνυμάτων : 7822
Φύλλο : Άντρας
Ηλικία : 70
Τόπος : Άνω Λιόσια
Ημερομηνία εγγραφής : 13/01/2012

ABS - AFTER MARKET.. ΜΕΤΑΤΡΟΠΗ ΣΤΟ ΧΧ1100.. - Σελίδα 6 Empty
#80ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ABS - AFTER MARKET.. ΜΕΤΑΤΡΟΠΗ ΣΤΟ ΧΧ1100..   ABS - AFTER MARKET.. ΜΕΤΑΤΡΟΠΗ ΣΤΟ ΧΧ1100.. - Σελίδα 6 EmptyΠεμ 21 Σεπ 2017 - 22:55

Συγχαρητήρια Νίκο !!!

Η εξαέρωση του ΧΧ είναι λίγο μπέρδεμα από μόνη της λόγω ντούαλ σι μπι ες και πρέπει να ακολουθείς συγκεκριμένη σειρά, τώρα που προστέθηκε και το ει μπι ες το πράγμα θα είναι πιο πολύπλοκο αλλά είμαι σίγουρος ότι την έχεις βρεί την άκρη.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
pablo
Ασημένιο μέλος
Ασημένιο μέλος
pablo

Αριθμός μηνυμάτων : 5366
Φύλλο : Άντρας
Ηλικία : 52
Τόπος : Ζωγράφου-Αθήνα (ex salonica-Malgara)
Ημερομηνία εγγραφής : 19/01/2011

ABS - AFTER MARKET.. ΜΕΤΑΤΡΟΠΗ ΣΤΟ ΧΧ1100.. - Σελίδα 6 Empty
#81ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ABS - AFTER MARKET.. ΜΕΤΑΤΡΟΠΗ ΣΤΟ ΧΧ1100..   ABS - AFTER MARKET.. ΜΕΤΑΤΡΟΠΗ ΣΤΟ ΧΧ1100.. - Σελίδα 6 EmptyΠεμ 21 Σεπ 2017 - 23:52

Ωραιαααα! Xx με ABS!!!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Erecozi
Ασημένιο μέλος
Ασημένιο μέλος
Erecozi

Αριθμός μηνυμάτων : 5077
Φύλλο : Άντρας
Ηλικία : 41
Ημερομηνία εγγραφής : 20/11/2012

ABS - AFTER MARKET.. ΜΕΤΑΤΡΟΠΗ ΣΤΟ ΧΧ1100.. - Σελίδα 6 Empty
#82ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ABS - AFTER MARKET.. ΜΕΤΑΤΡΟΠΗ ΣΤΟ ΧΧ1100..   ABS - AFTER MARKET.. ΜΕΤΑΤΡΟΠΗ ΣΤΟ ΧΧ1100.. - Σελίδα 6 EmptyΠαρ 22 Σεπ 2017 - 0:44

λες να βαλουμε ABS στα 400???
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
pablo
Ασημένιο μέλος
Ασημένιο μέλος
pablo

Αριθμός μηνυμάτων : 5366
Φύλλο : Άντρας
Ηλικία : 52
Τόπος : Ζωγράφου-Αθήνα (ex salonica-Malgara)
Ημερομηνία εγγραφής : 19/01/2011

ABS - AFTER MARKET.. ΜΕΤΑΤΡΟΠΗ ΣΤΟ ΧΧ1100.. - Σελίδα 6 Empty
#83ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ABS - AFTER MARKET.. ΜΕΤΑΤΡΟΠΗ ΣΤΟ ΧΧ1100..   ABS - AFTER MARKET.. ΜΕΤΑΤΡΟΠΗ ΣΤΟ ΧΧ1100.. - Σελίδα 6 EmptyΠαρ 22 Σεπ 2017 - 14:51

Αντροπηηηη, να ξεσηκωσουμε τις γιαγιαδες και να θελουνε κι "αλλα" μετα; Σαν γριες με facebook θα ειναι...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
gerolukas
Μέλος
Μέλος
gerolukas

Αριθμός μηνυμάτων : 190
Φύλλο : Άντρας
Ηλικία : 41
Τόπος : Κέρκυρα
Ημερομηνία εγγραφής : 02/09/2016

ABS - AFTER MARKET.. ΜΕΤΑΤΡΟΠΗ ΣΤΟ ΧΧ1100.. - Σελίδα 6 Empty
#84ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ABS - AFTER MARKET.. ΜΕΤΑΤΡΟΠΗ ΣΤΟ ΧΧ1100..   ABS - AFTER MARKET.. ΜΕΤΑΤΡΟΠΗ ΣΤΟ ΧΧ1100.. - Σελίδα 6 EmptyΣαβ 23 Σεπ 2017 - 12:02

Παίδες καλημέρα… όλα με τις δόκιμες καλά.. έκανα και μια καλή βόλτα χθες και αυτό το πραμα δουλεύει πολύ καλά.. ΟΜΩΣ… έχω να κάνω μια ερώτηση όσο αφορά τα υψηλής.
τα σωληνάκια που είναι πλέων περασμένα έχουν μήκη: από την τρόμπα στην είσοδο της μονάδας 1,60 μ, από τη μονάδα στις δαγκάνες 2,05 μετρά και η γέφυρα από δαγκάνα σε δαγκάνα 0,60 μ… σύνολο σωλήνωσης για μπροστινό = 4,25 μετρά συνολικά. Έκανα πολλές εξαερώσεις και δε βρήκα μέσα αέρα… η αίσθηση όμως που έχω στη μενετά είναι ελαφρός σπογγώδης … δηλαδή είναι πιο μαλακή από πριν που είχα λαστιχένια αλλά πλέον πιάνει πιο απότομα από πριν..δηλαδή καταναλώνεται αρκετή διαδρομή και μετά γίνεται απότομο και δυνατό χωρίς όμως να βάζω την ιδία δύναμη στο φρενάρισμα όπως πριν… δηλαδή,,,, είναι πιο προοδευτικό το φρενάρισμα από πριν αλλά πιάνει πολύ απότομα από ένα σημείο της μανετας και μετά με λιγότερη όμως δύναμη…. Και ρώτα….. αυτό συμβαίνει γιατί μπήκαν τα υψηλής και λειτουργούν σωστά??? η έχει ακόμα αέρα μέσα στις σωληνώσεις?? η επειδή έχω πολλά μετρά σωληνάκια πρώτα παίρνουν τις διαστολές τους και μετά δουλεύουν στο 100% τους…??? Αλλά κανονικά αφού είναι υψηλής θα έπρεπε να έχουν πολύ μικρό συντελεστή διαστολής και να μην το καταλαβαίνουμε… θυμάμαι από παλιά όταν είχα αλλάξει σε άλλη μηχανή η μενετά σκλήρυνε…. Εδώ γιατί δε συμβαίνει άραγε???
Δηλαδή πριν την αλλαγή είχα ρυθμισμένη τη μενετά πολύ κοντά στα δάχτυλα μου χωρίς να τερματίζει και τώρα την έχω 4 σκάλες πιο μακριά ώστε να εκμεταλλεύομαι όλη τη διαδρομή για να μη τερματίζει…!!!! Περιμένω απόψεις..
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
ptinotrofos
Χρυσό μέλος
Χρυσό μέλος
ptinotrofos

Αριθμός μηνυμάτων : 7822
Φύλλο : Άντρας
Ηλικία : 70
Τόπος : Άνω Λιόσια
Ημερομηνία εγγραφής : 13/01/2012

ABS - AFTER MARKET.. ΜΕΤΑΤΡΟΠΗ ΣΤΟ ΧΧ1100.. - Σελίδα 6 Empty
#85ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ABS - AFTER MARKET.. ΜΕΤΑΤΡΟΠΗ ΣΤΟ ΧΧ1100..   ABS - AFTER MARKET.. ΜΕΤΑΤΡΟΠΗ ΣΤΟ ΧΧ1100.. - Σελίδα 6 EmptyΣαβ 23 Σεπ 2017 - 14:24

Για να πω την αλήθεια μου πέρασε από το μυαλό. Δεν έγραψα όμως κάτι, Προτίμησα να γράψω ότι θα βρεις την άκρη. Μια και υπάρχει θέμα θα πω την σκέψη μου κι ας είναι και βλακια. 

Μήπως, λέω μήπως,. Επειδή η διαδρομή και ο όγκος των υγρών έχει μεγαλώσει κατά πολύ η μαμά τρόμπα του ΧΧ δεν μπορεί να τον διαχειριστεί επιτυχώς ?

Μήπως θέλει αλλαγή με κάποια τρόμπα από μεγάλο μηχανάκι με abs και ακόμα καλύτερα να έχει και Dcbs?  Αλλά πιο μηχανάκι έχει αυτά τα δύο ? Ίσως η varandero τα τελευταία μοντέλα. 


Δεν είμαι καθόλου σίγουρος για την σκέψη μου. Αλλά με έτρωγε να την πω.

ΥΓ Μου έχουν πει ότι η τρόμπα του ΧΧ έχει εμβολο μικρής διατομής σε αντίθεση με άλλα ss μοντέλα που έχουν μεγαλύτερης διατομής εμβολα και με μικροτερη διαδρομή πιεζουν την ίδια ποσότητα υγρού στο κύκλωμα. Ίσως εκεί οφείλεται η μεγάλη διαδρομή της μανετας. 

Τώρα για το ακαριαιο πιασιμο (γονατισμα)  με μικρή δύναμη στη μανετα αφού εξάντλησει τη διαδρομή της το έχω συναντήσει και σε άλλο ΧΧ με σωληνακια υψηλής (και μαργαριτες)  τόσο άμεσο και δυνατό που σχεδόν με τρόμαξε 

Δεν είμαι μηχανολογος μερικές σκέψεις κάνω με την λογική. Όση διαθέτω  laughing

Απλώς ψάξε και προς αυτήν την πλευρά.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
gerolukas
Μέλος
Μέλος
gerolukas

Αριθμός μηνυμάτων : 190
Φύλλο : Άντρας
Ηλικία : 41
Τόπος : Κέρκυρα
Ημερομηνία εγγραφής : 02/09/2016

ABS - AFTER MARKET.. ΜΕΤΑΤΡΟΠΗ ΣΤΟ ΧΧ1100.. - Σελίδα 6 Empty
#86ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ABS - AFTER MARKET.. ΜΕΤΑΤΡΟΠΗ ΣΤΟ ΧΧ1100..   ABS - AFTER MARKET.. ΜΕΤΑΤΡΟΠΗ ΣΤΟ ΧΧ1100.. - Σελίδα 6 EmptyΣαβ 23 Σεπ 2017 - 19:02

Η διαδρομή είναι μεγάλη ναι… σωστά το σκάφτεσαι…. Είχε και αέρα όμως ο όποιος βγήκε σήμερα το μεσημέρι και βελτιώθηκε κατά πολύ η αίσθηση,,, το ότι είναι απότομα στην περίπτωση μας καλυτέρα και με τον μηχανικό που μίλησα μου είπε ότι ευθύνονται τα υψηλής… τώρα όσο για την τρόμπα δεν έχει να κάνει η διαδρομή καθ ότι ξέρουμε ότι τα υγρά είναι ασυμπίεστα τι 10 πόντοι τι ένα χιλιόμετρο,,,, τα σωληνάκια παίζει ρολό ποσό μακριά είναι και σε τι βήμα δουλεύει το μοχλικο της μανετας… ξέρουμε επίσης ότι τα καλά σωληνάκια έχουν σχεδόν μηδενικό συντελεστή διαστολής πράγμα που θα ρωτήσω την ιδία την εταιρία τη δευτέρα.. σήμερα έγινε και δόκιμη δικαβάλω και καμία σχέση παιδιά.. το xx πια έχει φρένα βελτιωμένα κατά πολύ και με δυο άτομα το abs εμπλέκεται σε πολύ μεγαλύτερες πιέσεις ,, σε κάποιες φάσεις μάλιστα σε μια κατηφόρα πήγε να φύγει ο πίσω από πάνω.. στους αγκώνες μου σταμάτησε..!!!!! τώρα ακόμα πριν δώσω τέλος στην όλη ιστορία ,,προσεχώς θα βγω εθνική να δω τι γίνεται μετά τα 200… και θα σας πω και θα σας δειξω!!!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
nasalab
Διακεκριμένο μέλος
Διακεκριμένο μέλος
nasalab

Αριθμός μηνυμάτων : 1068
Φύλλο : Άντρας
Ηλικία : 54
Τόπος : United Kingdom
Ημερομηνία εγγραφής : 30/03/2012

ABS - AFTER MARKET.. ΜΕΤΑΤΡΟΠΗ ΣΤΟ ΧΧ1100.. - Σελίδα 6 Empty
#87ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ABS - AFTER MARKET.. ΜΕΤΑΤΡΟΠΗ ΣΤΟ ΧΧ1100..   ABS - AFTER MARKET.. ΜΕΤΑΤΡΟΠΗ ΣΤΟ ΧΧ1100.. - Σελίδα 6 EmptyΣαβ 23 Σεπ 2017 - 20:21

Με τα μηχανολογικά δεν το έχω και πολύ αλλά να πω και εγώ την βλακεία μου.

Μήπως τώρα με τις μακρύτερες διαδρομές να κάνεις μια βόλτα πρώτα να ζεσταθούν τα υγρά και μετά να κάνεις μια εξαέρωση;

Επίσης μήπως κάποιο σωληνάκι δεν είναι καλά πακτωμένο πάνω στη μηχανή (είναι λίγο χαλαρό) και όταν ασκούνται καλές πιέσεις "πετσικάρι";

Μήπως χρειάζεται άλλου τύπου υγρό με το ABS;

Ιδέες λέω μπας και...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Erecozi
Ασημένιο μέλος
Ασημένιο μέλος
Erecozi

Αριθμός μηνυμάτων : 5077
Φύλλο : Άντρας
Ηλικία : 41
Ημερομηνία εγγραφής : 20/11/2012

ABS - AFTER MARKET.. ΜΕΤΑΤΡΟΠΗ ΣΤΟ ΧΧ1100.. - Σελίδα 6 Empty
#88ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ABS - AFTER MARKET.. ΜΕΤΑΤΡΟΠΗ ΣΤΟ ΧΧ1100..   ABS - AFTER MARKET.. ΜΕΤΑΤΡΟΠΗ ΣΤΟ ΧΧ1100.. - Σελίδα 6 EmptyΣαβ 23 Σεπ 2017 - 23:38

τα υψηλης θελουν πολυ καλη εξαερωση παρα πολυ καλη εξαερωση πααααααρα παρα πολυ κλαη εξαερωση... και λιγα λεω.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
gerolukas
Μέλος
Μέλος
gerolukas

Αριθμός μηνυμάτων : 190
Φύλλο : Άντρας
Ηλικία : 41
Τόπος : Κέρκυρα
Ημερομηνία εγγραφής : 02/09/2016

ABS - AFTER MARKET.. ΜΕΤΑΤΡΟΠΗ ΣΤΟ ΧΧ1100.. - Σελίδα 6 Empty
#89ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ABS - AFTER MARKET.. ΜΕΤΑΤΡΟΠΗ ΣΤΟ ΧΧ1100..   ABS - AFTER MARKET.. ΜΕΤΑΤΡΟΠΗ ΣΤΟ ΧΧ1100.. - Σελίδα 6 EmptyΚυρ 24 Σεπ 2017 - 17:57

Τελικά παιδιά,,, από όλους μας μόνο ο Μάριο έπεσε μέσα… όλα τα αλλά δε παίζουν..
Εξαέρωση καλή πολύ καλή εξαέρωση και αυτό θα πάρει κ άλλες μέρες…. Δε ξέρω γιατί ,αλλά υπάρχει μέσα αέρας σε μορφή πολύ πολύ πολύ μικρών φυσαλίδων ,,,σαν τη μύτη της καρφίτσας που δε φαινόταν στο φως που είχα στην αποθήκη… σήμερα που βγήκα στον ήλιο να κάνω εξαερώσεις, φαινόταν μέσα στο σωληνάκι που τραβάω , αυτές οι μικρές φυσαλίδες… πρέπει να παιδευόμουν και τρις ώρες… όμως το αποτέλεσμα καλό.. πολύ καλό και σίγουρα θα ξανακάνω μέχρι να πετυχω τα βέλτιστα… ευχαριστώ πάντως όλους…..!!!!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Erecozi
Ασημένιο μέλος
Ασημένιο μέλος
Erecozi

Αριθμός μηνυμάτων : 5077
Φύλλο : Άντρας
Ηλικία : 41
Ημερομηνία εγγραφής : 20/11/2012

ABS - AFTER MARKET.. ΜΕΤΑΤΡΟΠΗ ΣΤΟ ΧΧ1100.. - Σελίδα 6 Empty
#90ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ABS - AFTER MARKET.. ΜΕΤΑΤΡΟΠΗ ΣΤΟ ΧΧ1100..   ABS - AFTER MARKET.. ΜΕΤΑΤΡΟΠΗ ΣΤΟ ΧΧ1100.. - Σελίδα 6 EmptyΚυρ 24 Σεπ 2017 - 19:29

η διατομη του σωληνα απο τα υψηλης ειναι πολυ μικροτερος απο τα λαστιχενια αυτο κανει πολυ ποιο δυσκολη την εξαερωση τους ειδικα οταν μιλαμε για αδεια σωληνακια που γεμιζουν απο την αρχη και οχι με την μεθοδο αδειαζω γεμιζω οταν απλα κανουμε αλλαγη και βεβαια παιζει ρολο και η μεγαλη διαδρομη.
εκανα προσφατα αλλαγη σε υψηλης στην "Γιαγια" και για τα μπροστα μονο φρενα καναμε 2 ωρες εξαερωση με τον φιλο μου τον Γιωργο (τσιμουχας). Αντε καλη συνεχεια και οταν τελειωσεις της εξαερωσεις μετα απο κανα μηνα ξανακανε μια προληπτικα laughing και πες μας αποτελεσματα.
ptinotrofos έγραψε:
Συγχαρητήρια Νίκο !!!

Η εξαέρωση του ΧΧ είναι λίγο μπέρδεμα από μόνη της λόγω ντούαλ σι μπι ες και πρέπει να ακολουθείς συγκεκριμένη σειρά, τώρα που προστέθηκε και το ει μπι ες το πράγμα θα είναι πιο πολύπλοκο αλλά είμαι σίγουρος ότι την έχεις βρεί την άκρη.
α μην ξεχνας οτι θελει και συγκεκριμενη σειρα το cbs αν την εχεις βρει εχει καλως αν οχι ρωτα καποιο απο τα παιδια θα ξερει
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 

ABS - AFTER MARKET.. ΜΕΤΑΤΡΟΠΗ ΣΤΟ ΧΧ1100..

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 6 από 8Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Επόμενο

 Παρόμοια θέματα

-
» Μετατροπή...
» Μετατροπη απο 954RR σε 900
» ΑΝΟΡΘΩΤΗΣ ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΟΣ ΧΧ1100 98
» κοστος συντηρησης 48.000 χλμ ΧΧ1100
» Μετατροπή γυροσκοπικής βαρύτητας;;

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
 :: CBR Forums ::   :: Ανακατασκευές/Βελτιώσεις-
^ Back to Top