Καλωσήρθατε στο φόρουμ cbr.

Συνδεθείτε, για να έχετε πρόσβαση σε όλα τα forum και τις κατηγορίες των δημόσιων συζητήσεων.
* CBR 125
* CBR 250
* CBR 600
* CBR 1000
* CBR 1100 XX
* Επαγγέλματα/ασχολίες
* Γενικές συζητήσεις
* Ψηφοφορία
* Νέα
* Τεχνικά θέματα
* Είδη ρουχισμού/ Βαλίτσες / Ηλεκτρονικά
* Εκδηλώσεις / Βόλτες / Ταξίδια
* Φωτογραφικό υλικό
* Videos
* Τέχνη
* Ανέκδοτα και Χιούμορ
* Αγγελίες
* Νομοί Ελλάδος (Το Φόρουμ ανά Νομό)
* Ενδιαφέροντα-Hobbies

και πολλές ακόμη υποκατηγορίες!!

Μπορείτε να κάνετε την εγγραφή σας δωρεάν, διαρκεί μόνο λίγα δευτερόλεπτα και σας δίνει την δυνατότητα να συμμετέχετε στις δημόσιες συζητήσεις.

Ευχόμαστε να έχετε μια καλή διαμονή στην σελίδα μας.
Καλωσήρθατε στο φόρουμ cbr.

Συνδεθείτε, για να έχετε πρόσβαση σε όλα τα forum και τις κατηγορίες των δημόσιων συζητήσεων.
* CBR 125
* CBR 250
* CBR 600
* CBR 1000
* CBR 1100 XX
* Επαγγέλματα/ασχολίες
* Γενικές συζητήσεις
* Ψηφοφορία
* Νέα
* Τεχνικά θέματα
* Είδη ρουχισμού/ Βαλίτσες / Ηλεκτρονικά
* Εκδηλώσεις / Βόλτες / Ταξίδια
* Φωτογραφικό υλικό
* Videos
* Τέχνη
* Ανέκδοτα και Χιούμορ
* Αγγελίες
* Νομοί Ελλάδος (Το Φόρουμ ανά Νομό)
* Ενδιαφέροντα-Hobbies

και πολλές ακόμη υποκατηγορίες!!

Μπορείτε να κάνετε την εγγραφή σας δωρεάν, διαρκεί μόνο λίγα δευτερόλεπτα και σας δίνει την δυνατότητα να συμμετέχετε στις δημόσιες συζητήσεις.

Ευχόμαστε να έχετε μια καλή διαμονή στην σελίδα μας.



 
ΦόρουμLatest imagesΑναζήτησηΕγγραφήΣύνδεση

Μοιραστείτε
 

 Ενα νεο κεφάλαιο!

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω 
Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3 ... 9, 10, 11, 12  Επόμενο
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
pablo
Ασημένιο μέλος
Ασημένιο μέλος
pablo

Αριθμός μηνυμάτων : 5366
Φύλλο : Άντρας
Ηλικία : 52
Τόπος : Ζωγράφου-Αθήνα (ex salonica-Malgara)
Ημερομηνία εγγραφής : 19/01/2011

Ενα νεο κεφάλαιο! - Σελίδα 10 Empty
#136ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ενα νεο κεφάλαιο!   Ενα νεο κεφάλαιο! - Σελίδα 10 EmptyΤετ 8 Απρ 2015 - 23:22

Ελα μου ντε που μ ετρωγε ομως. Παω κατω ψαχνω ψαχνω κανα μισαωρο και yess βρισκω ενα βιδακιιιιιιιιιιιιι.
φτανει η ωρα να παω την μικρη ωδειο, αργουμε κανα δεκαλεπτο φυσικα, γυρναω συνεχιζω το ψαξιμο. ειχα λυσσαξει. περνα αλλο ενα μισαωρο, βραδυαζει. παω παιρνω τη μικρη απ το ωδειο, παιρνω φακο και παλι κατω. ψαχνω καμια ωρα και ναι, το πιστευετε η οχι τα βρισκω και τα αλλα εκτος απο την ροδελιτσα. χοροπηδαγα απ τη χαρα μου σαν την κοτα που της εκοψες το κεφαλι για να τη φας. κουτουλαγα στον τοιχο και κανα δυο γειτονες που περασαν σκιάχτηκαν. celebrate
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
pablo
Ασημένιο μέλος
Ασημένιο μέλος
pablo

Αριθμός μηνυμάτων : 5366
Φύλλο : Άντρας
Ηλικία : 52
Τόπος : Ζωγράφου-Αθήνα (ex salonica-Malgara)
Ημερομηνία εγγραφής : 19/01/2011

Ενα νεο κεφάλαιο! - Σελίδα 10 Empty
#137ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ενα νεο κεφάλαιο!   Ενα νεο κεφάλαιο! - Σελίδα 10 EmptyΤετ 8 Απρ 2015 - 23:26

τωρα πλεον ησυχασα. αλλο να ψαχνεις στον Ακη τρια βιδακια συγκεκριμενα, μια σουστιτσα και μια ροδελιτσα απο gsxr mod 1990 και άλλο να ψαχνεις μονο μια ροδελιτσα!!!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
pablo
Ασημένιο μέλος
Ασημένιο μέλος
pablo

Αριθμός μηνυμάτων : 5366
Φύλλο : Άντρας
Ηλικία : 52
Τόπος : Ζωγράφου-Αθήνα (ex salonica-Malgara)
Ημερομηνία εγγραφής : 19/01/2011

Ενα νεο κεφάλαιο! - Σελίδα 10 Empty
#138ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ενα νεο κεφάλαιο!   Ενα νεο κεφάλαιο! - Σελίδα 10 EmptyΤετ 8 Απρ 2015 - 23:31

Αργοτερα, και ενω ειχα αραξει στην τηλεοραση ησυχος ησυχος, το μυαλο, κανοντας ενα υποσυνειδητο brainstorming μου πετα μια εικονα ενος παρατημενου καρμπ, μη λειτουργικου, απο vfr400 που μου ειχε δωσει ο MaxZorin να παιζω. πεταγομαι πανω μες στα σκοταδια τρομαζοντας τη γυναικα που ειχε κουρνιασει στον καναπε, αρπαζω  το καρμπ απ το αποθηκακι και ενα κατσαβιδι, ξεβιδωνω μια βιδουλα μιγματος και τι βρισκω κει μεσα? Ενα ολοιδιο ροδελακι χαλκου κυριες και κυριοι. Ω ΝΑΙ! το σετακι ολοκληρωθηκε. ο κυκλος εκλεισε και ο πστς ο merfy να πα να γμθει. τελος.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
DNS
Προηγμένο μέλος
Προηγμένο μέλος
DNS

Αριθμός μηνυμάτων : 297
Φύλλο : Άντρας
Ηλικία : 36
Τόπος : Αθήνα
Ημερομηνία εγγραφής : 05/11/2013

Ενα νεο κεφάλαιο! - Σελίδα 10 Empty
#139ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ενα νεο κεφάλαιο!   Ενα νεο κεφάλαιο! - Σελίδα 10 EmptyΤετ 8 Απρ 2015 - 23:36

ΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑ πω ρε φίλε, εδώ από το 1 μέτρο μου έπεσε κάτι παρόμοιο από τη μηχανή και έψαχνα πόσες ώρες.
Χαρά στο κουράγιο σου. Εγώ με έκοβα για απανωτά εγκεφαλικά.
Δεν ξέρω αν θα μπορούσα να σκεφτώ ότι υπάρχει σωτηρία αν έχουν πέσει από τον 4ο.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
pablo
Ασημένιο μέλος
Ασημένιο μέλος
pablo

Αριθμός μηνυμάτων : 5366
Φύλλο : Άντρας
Ηλικία : 52
Τόπος : Ζωγράφου-Αθήνα (ex salonica-Malgara)
Ημερομηνία εγγραφής : 19/01/2011

Ενα νεο κεφάλαιο! - Σελίδα 10 Empty
#140ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ενα νεο κεφάλαιο!   Ενα νεο κεφάλαιο! - Σελίδα 10 EmptyΤετ 8 Απρ 2015 - 23:39

το ρουμπινεττο το αποσυναρμολογησα, εβγαλα το διαφραγμα και το βουτηξα κανα δυωρο σε ασετον. μαλακωσε, τεντωσα και το ελατηριακι για να αυξησω την ενταση του ωστε να σπρωχνει δυνατοτερα το διαφραγμα και να σφραγιζει και προς το παρον δειχνει οτι δουλευει.
Τωρα εμεινε ενας συγχρονισμος των καρμπ μετα τις γιορτες και μια αλλαγη λαδιων-φιλτρου και ειμαστε πανετοιμοι (μαλλον :-/ )
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
pablo
Ασημένιο μέλος
Ασημένιο μέλος
pablo

Αριθμός μηνυμάτων : 5366
Φύλλο : Άντρας
Ηλικία : 52
Τόπος : Ζωγράφου-Αθήνα (ex salonica-Malgara)
Ημερομηνία εγγραφής : 19/01/2011

Ενα νεο κεφάλαιο! - Σελίδα 10 Empty
#141ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ενα νεο κεφάλαιο!   Ενα νεο κεφάλαιο! - Σελίδα 10 EmptyΤετ 8 Απρ 2015 - 23:41

Menos έγραψε:
pablo έγραψε:
Ωραία μέραααα, ας δουλεψω στο μπαλκονακι...

[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]




Μπαλκονακι θες ε? "ΝΑ ΔΕΙΣ ΤΙ ΣΟΥ ΧΩ ΓΙΑ ΜΕΤΑΑΑΑΑΑΑ"

Να σου πέσει κανα ζιγκλέρ απο τον 6ο όροφο να δώ που θα το ψάχνεις!! laughing

ελα παραδεξου το, ο merfy ειναι φιλος σου και στο σφυριξε ε? :-O
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
pablo
Ασημένιο μέλος
Ασημένιο μέλος
pablo

Αριθμός μηνυμάτων : 5366
Φύλλο : Άντρας
Ηλικία : 52
Τόπος : Ζωγράφου-Αθήνα (ex salonica-Malgara)
Ημερομηνία εγγραφής : 19/01/2011

Ενα νεο κεφάλαιο! - Σελίδα 10 Empty
#142ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ενα νεο κεφάλαιο!   Ενα νεο κεφάλαιο! - Σελίδα 10 EmptyΤετ 8 Απρ 2015 - 23:44

DNS έγραψε:
ΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑ πω ρε φίλε, εδώ από το 1 μέτρο μου έπεσε κάτι παρόμοιο από τη μηχανή και έψαχνα πόσες ώρες.
Χαρά στο κουράγιο σου. Εγώ με έκοβα για απανωτά εγκεφαλικά.
Δεν ξέρω αν θα μπορούσα να σκεφτώ ότι υπάρχει σωτηρία αν έχουν πέσει από τον 4ο.

Κι ομως μου εχει συμβει κι αλλες φορες να θελω πολυ κατι φαινομενικα αδυνατο, και να το καταφερνω. πιστευω ειναι θεμα δυνατης θελησης της στιγμης και συγκεντρωσης. οσο εψαχνα, πιστευα μεσα μου, μαλλον ημουν σιγουρος οτι θα τα βρω. δεν ξερω πως αλλα ημουνα σιγουρος...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Tsimuhas
Ασημένιο μέλος
Ασημένιο μέλος
Tsimuhas

Αριθμός μηνυμάτων : 3003
Φύλλο : Άντρας
Ηλικία : 35
Τόπος : Χαλκιδική
Ημερομηνία εγγραφής : 30/10/2012

Ενα νεο κεφάλαιο! - Σελίδα 10 Empty
#143ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ενα νεο κεφάλαιο!   Ενα νεο κεφάλαιο! - Σελίδα 10 EmptyΤετ 8 Απρ 2015 - 23:54

Α ρε Κωτσο τι επαθες... Τελος καλα ολα καλα...  thumbs up
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
DNS
Προηγμένο μέλος
Προηγμένο μέλος
DNS

Αριθμός μηνυμάτων : 297
Φύλλο : Άντρας
Ηλικία : 36
Τόπος : Αθήνα
Ημερομηνία εγγραφής : 05/11/2013

Ενα νεο κεφάλαιο! - Σελίδα 10 Empty
#144ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ενα νεο κεφάλαιο!   Ενα νεο κεφάλαιο! - Σελίδα 10 EmptyΠεμ 9 Απρ 2015 - 0:01

Αυτό θα πει θετική ενέργεια! Και γω έτσι ξεκινάω και μετά καταλήγω X(

Στο θέμα τώρα, η φλατζόκολλα νομίζω δεν έχει δουλειά εκεί ε;
Μόνο τα λαστιχάκια χρειάζονται να είναι φρέσκα και δεν χάνει.

Υπήρχε σετ επισκευής για τα καμπυρατέρ σου;
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
ptinotrofos
Χρυσό μέλος
Χρυσό μέλος
ptinotrofos

Αριθμός μηνυμάτων : 7822
Φύλλο : Άντρας
Ηλικία : 70
Τόπος : Άνω Λιόσια
Ημερομηνία εγγραφής : 13/01/2012

Ενα νεο κεφάλαιο! - Σελίδα 10 Empty
#145ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ενα νεο κεφάλαιο!   Ενα νεο κεφάλαιο! - Σελίδα 10 EmptyΠεμ 9 Απρ 2015 - 0:38

Θα ήθελα να μπορούσα να ακούσω τα σχόλια των γειτόνων που σε βλέπανε να γυρίζεις γύρω-γύρω στο δρόμο με το φακό laughing <Πάει αυτός!> , <Κρίμα το παιδί> , <κι έχει και οικογένεια> <πω-πω η κακομοίρα η γυναίκα του> =))
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
pablo
Ασημένιο μέλος
Ασημένιο μέλος
pablo

Αριθμός μηνυμάτων : 5366
Φύλλο : Άντρας
Ηλικία : 52
Τόπος : Ζωγράφου-Αθήνα (ex salonica-Malgara)
Ημερομηνία εγγραφής : 19/01/2011

Ενα νεο κεφάλαιο! - Σελίδα 10 Empty
#146ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ενα νεο κεφάλαιο!   Ενα νεο κεφάλαιο! - Σελίδα 10 EmptyΠεμ 9 Απρ 2015 - 7:19

DNS η συγκεκριμενη, η γκρι φλατζοκολλα, απ οτι μου ειπανε, κανει για τα λεκανακια, σαν λυση εκτακτης αναγκης, αλλα εδω μαλλον βαλανε παρα πολυ και ξεχειλισε προς τα μεσα και σιγα σιγα καποια μικρα κομματακια προφανως την κανανε και βουλωσανε τρυπουλες κι εγινε η ζημια. Το σωστο ειναι οπως το λες. Μονο τα λαστιχακια αρκουν.
Κωστα ακριβως οπως το περιγραφεις lol!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
cbx -six
Διακεκριμένο μέλος
Διακεκριμένο μέλος
cbx -six

Αριθμός μηνυμάτων : 1601
Φύλλο : Άντρας
Ημερομηνία εγγραφής : 20/09/2011

Ενα νεο κεφάλαιο! - Σελίδα 10 Empty
#147ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ενα νεο κεφάλαιο!   Ενα νεο κεφάλαιο! - Σελίδα 10 EmptyΠεμ 9 Απρ 2015 - 11:51

Κωστή ... με όλα αυτά  που  γράφεις ... έγινα πάλι "πτώμα"  !!!...
Πάνω που  είπα  ότι ησύχασα  απ΄το δικό μου ,( ΧΧ )... , μ΄έκανες και δεν  μπορώ να πάρω τα πόδια μου ....
Πολύ ...δουλειά .... πολύ  "ανάλυση "  ρε φίλε .!!!.. Σέρνομαι από τη κούραση ... ψυχοσωματική ....
Ά  ρε τι τραβάμε και μεις οι χορεύτριες  !!!....
Τουλάχιστον  τελείωσες   ?? .. Να πάω να κάνω ένα μπάνιο , ..μπας και χαλαρώσω  !!!

Πέρα  από την πλάκα ...χαρά στην υπομονή σου !!!  Και δεν μπορώ να καταλάβω , τι τον πείραζε τον  γ@μ@μένο τον Γιαπωνέζο , να αφήσει λίγο χώρο παραπάνω , 1-2 cm ,  ώστε να βγαίνουν τα καρμπυρατέρ πιο εύκολα  ώστε να δουλεύεις  άνετα και ξεκούραστα ...Και αυτό παρατηρείτε  σε όλα τα μηχανάκια !!...Το έχω δει αυτό  το έργο κατ επανάληψη !! Και να παλεύεις με λεβγιέδες  με κίνδυνο να κάνεις και καμιά ζημιά  .... Που να δείς και στο εξακύλινδρο !!... Να σου ΄ρχεται να το σπάσεις  και το μπινελίκι να  πέφτει  σύννεφο   !!!... Ούτε να τα σκέφτομαι δεν θέλω !!

Άαα   και κάτι που παρατήρησα σε μία φωτο από τα κάρμπ... Στο 2ο κάρμπ  από δεξιά ... εσωτερικά είναι πιο μαύρο  ?  
Γιατί  βλέπω ότι τα άλλα γυαλίζουν  ...  ¨Έχεις  μετρήσει συμπιέσεις στους κυλίνδρους ??...Μήπως  στον συγκεκριμένο κύλινδρο η βαλβίδα εισαγωγής  δεν πατάει καλά και σου φέρνει λίγα καυσαέρια πίσω ?..
Απλή ερώτηση ...εσύ  τα βλέπεις από κοντά και ξέρεις καλύτερα  ..!!..
Καλά το πας το έργο μέχρι τώρα ...Γειά στα χέρια σου ..!!! thumbs up

....Και  αν δεν παίρνεις  πιο συχνές ενημερώσεις  - πληροφορίες -  κλπ.  από μένα ... μην ανησυχείς !!! ...Να  ξέρεις  ότι το κάνω συνειδητά  , ...γιατί  έχεις αρχίσει με κουράζεις  αφόρητα ...  με τα παλιομηχανάκια σου !!... laughing
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
pablo
Ασημένιο μέλος
Ασημένιο μέλος
pablo

Αριθμός μηνυμάτων : 5366
Φύλλο : Άντρας
Ηλικία : 52
Τόπος : Ζωγράφου-Αθήνα (ex salonica-Malgara)
Ημερομηνία εγγραφής : 19/01/2011

Ενα νεο κεφάλαιο! - Σελίδα 10 Empty
#148ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ενα νεο κεφάλαιο!   Ενα νεο κεφάλαιο! - Σελίδα 10 EmptyΠεμ 9 Απρ 2015 - 18:17

Δημητρη πολυ καλη η πληροφορία σου και σ ευχαριστω που μοιραζεσαι τις γνωσεις σου (master! cheers2 ). Οντως ειναι πιο μαυρο απο τα αλλα, ητανε μαλλον πριν το καθαρισω, αλλα αυτο που λες δεν το ηξερα. με την πρωτη ευκαιρια θα μετρησω τις συμπιεσεις να ξερω τι γινεται κει μεσα.
σε περιπτωση που δεν παταει καλα τι γινεται? απλα ρυθμιση βαλβιδων η παιζει κατι αλλο?
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Erecozi
Ασημένιο μέλος
Ασημένιο μέλος
Erecozi

Αριθμός μηνυμάτων : 5077
Φύλλο : Άντρας
Ηλικία : 41
Ημερομηνία εγγραφής : 20/11/2012

Ενα νεο κεφάλαιο! - Σελίδα 10 Empty
#149ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ενα νεο κεφάλαιο!   Ενα νεο κεφάλαιο! - Σελίδα 10 EmptyΠεμ 9 Απρ 2015 - 21:17

διαβαζω μπαινει πελατης ...
ξαναδιαβαζω μπαινει αλλος....
πεφτουν τα βιδακια πωωωω τωρα???
μπαινει πελατης γμτ...
ξαναδιαβαζω εχει ο φιλος ανταλλακτικα...
χτυπαει τηλ γρρρρρ
παει κατω βρισκει 3 απο τα 4
μπενει πελατης ... χτυπαει τηλ ... γινετε σεισμος πλημμυρα...
μπαινει ο Νωε με εναν πελατη...
και ναιιιι εχουμε αλλη ροδελα!!!!
εχασα 5 χρονια απο την ζωη μου!!!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
cbx -six
Διακεκριμένο μέλος
Διακεκριμένο μέλος
cbx -six

Αριθμός μηνυμάτων : 1601
Φύλλο : Άντρας
Ημερομηνία εγγραφής : 20/09/2011

Ενα νεο κεφάλαιο! - Σελίδα 10 Empty
#150ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ενα νεο κεφάλαιο!   Ενα νεο κεφάλαιο! - Σελίδα 10 EmptyΠεμ 9 Απρ 2015 - 22:48

Κωστή μην παίρνεις τοις μετρητοίς ότι λέμε ...γιατί δεν πρόκειται να τελειώσεις ποτέ ...
Κάποια στιγμή μέτρησε τις συμπιέσεις , και άν δεν υπάρχει μεγάλη διαφορά ...οκ!
Αν υπάρχει διαφορά μεγάλη ...μπαίνεις σε λύσε - δέσε πάλι... Λύσιμο κεφαλής ... ξεμοντάρισμα ...
τρίψιμο βαλβίδων.... πλανιάρισμα κεφαλής ... φλατζες κλπ ...
Μην αγχώνεσαι ... δύσκολο το βλέπω να έχει κάτι ... Πρός το παρόν τσέκαρε συμπιέσεις ώστε να είσαι
ήσυχος ...
Άντε και τέλειωνε καμιά φορά ... γιατί θα μας τρελάνεις όλους !!!... Απ΄ότι βλεπω κι ο Μάριος έχει "σαλτάρει " 'ηδη !!!... Λυπήσου μας ...!!! praying ... laughing
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 

Ενα νεο κεφάλαιο!

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 10 από 12Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3 ... 9, 10, 11, 12  Επόμενο

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
 :: CBR Forums ::   :: Ανακατασκευές/Βελτιώσεις-
^ Back to Top