Καλωσήρθατε στο φόρουμ cbr.

Συνδεθείτε, για να έχετε πρόσβαση σε όλα τα forum και τις κατηγορίες των δημόσιων συζητήσεων.
* CBR 125
* CBR 250
* CBR 600
* CBR 1000
* CBR 1100 XX
* Επαγγέλματα/ασχολίες
* Γενικές συζητήσεις
* Ψηφοφορία
* Νέα
* Τεχνικά θέματα
* Είδη ρουχισμού/ Βαλίτσες / Ηλεκτρονικά
* Εκδηλώσεις / Βόλτες / Ταξίδια
* Φωτογραφικό υλικό
* Videos
* Τέχνη
* Ανέκδοτα και Χιούμορ
* Αγγελίες
* Νομοί Ελλάδος (Το Φόρουμ ανά Νομό)
* Ενδιαφέροντα-Hobbies

και πολλές ακόμη υποκατηγορίες!!

Μπορείτε να κάνετε την εγγραφή σας δωρεάν, διαρκεί μόνο λίγα δευτερόλεπτα και σας δίνει την δυνατότητα να συμμετέχετε στις δημόσιες συζητήσεις.

Ευχόμαστε να έχετε μια καλή διαμονή στην σελίδα μας.
Καλωσήρθατε στο φόρουμ cbr.

Συνδεθείτε, για να έχετε πρόσβαση σε όλα τα forum και τις κατηγορίες των δημόσιων συζητήσεων.
* CBR 125
* CBR 250
* CBR 600
* CBR 1000
* CBR 1100 XX
* Επαγγέλματα/ασχολίες
* Γενικές συζητήσεις
* Ψηφοφορία
* Νέα
* Τεχνικά θέματα
* Είδη ρουχισμού/ Βαλίτσες / Ηλεκτρονικά
* Εκδηλώσεις / Βόλτες / Ταξίδια
* Φωτογραφικό υλικό
* Videos
* Τέχνη
* Ανέκδοτα και Χιούμορ
* Αγγελίες
* Νομοί Ελλάδος (Το Φόρουμ ανά Νομό)
* Ενδιαφέροντα-Hobbies

και πολλές ακόμη υποκατηγορίες!!

Μπορείτε να κάνετε την εγγραφή σας δωρεάν, διαρκεί μόνο λίγα δευτερόλεπτα και σας δίνει την δυνατότητα να συμμετέχετε στις δημόσιες συζητήσεις.

Ευχόμαστε να έχετε μια καλή διαμονή στην σελίδα μας.



 
ΦόρουμLatest imagesΑναζήτησηΕγγραφήΣύνδεση

Μοιραστείτε
 

 TANK BAG

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω 
Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
nikos CBRF6
Διακεκριμένο μέλος
Διακεκριμένο μέλος
nikos CBRF6

Αριθμός μηνυμάτων : 655
Φύλλο : Άντρας
Ηλικία : 49
Τόπος : Ακραιο
Ημερομηνία εγγραφής : 06/11/2009

TANK BAG - Σελίδα 2 Empty
#16ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: TANK BAG   TANK BAG - Σελίδα 2 EmptyΤετ 24 Φεβ 2010 - 2:10

Εχω ενα αυξανομενο μαγνητικο της cameron.

Αν και εχω δερμα στο ντεποζιτο,μεχρι τα 180
δεν εχω καποιο προβλημα.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Xaris
Διακεκριμένο μέλος
Διακεκριμένο μέλος
Xaris

Αριθμός μηνυμάτων : 970
Φύλλο : Άντρας
Ηλικία : 39
Τόπος : ΣΕΡΡΕΣ
Ημερομηνία εγγραφής : 14/01/2010

TANK BAG - Σελίδα 2 Empty
#17ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: TANK BAG   TANK BAG - Σελίδα 2 EmptyΤετ 24 Φεβ 2010 - 18:50

Αντώνης ΧΧ έγραψε:
Εχω ενα μαγνητικό της KAPPA με φερμουαρ που αν το ανοιξω διπλασιαζεται σε μεγεθος. Εχει τοσο καλους μαγνητες που ζορίζομαι αρκετά οταν ειναι να το βγάλω, γινεται ενα με το ρεζρβουάρ. οταν ομως φοραω στο τεπόζιτο το BUGSTER τότε ξεxναω το TANG PAD γιατί αδυνατεί να κρατηθεί.
Και εγω μια απο τα ιδια μονο που δεν εχω bugster
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
fantomas
Μέλος
Μέλος
fantomas

Αριθμός μηνυμάτων : 96
Φύλλο : Άντρας
Ηλικία : 44
Τόπος : ΡΕΘΥΜΝΟ
Ημερομηνία εγγραφής : 26/04/2016

TANK BAG - Σελίδα 2 Empty
#18ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: TANK BAG   TANK BAG - Σελίδα 2 EmptyΤρι 26 Σεπ 2017 - 13:09

καλημέρα ξεθάβω το θέμα για να μην ανοίγω άλλο, έχει κανένας τοποθετήσει tang bag με δαχτυλίδι στην τάπα να μου πει ποιος κωδικός είναι το δαχτυλίδι και αν τελικά τον βόλεψε?( ενώ εχω bagster και μια βαλιτσούλα πιάνει ολο το μήκος του ντεπόζιτου και δεν μου αρέσει/βολεύει ( ασε που δεν μου αρέσει και η μηχανή με το κάλυμμα)

αυτο εννοω
[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτόν το σύνδεσμο.]
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
ptinotrofos
Χρυσό μέλος
Χρυσό μέλος
ptinotrofos

Αριθμός μηνυμάτων : 7822
Φύλλο : Άντρας
Ηλικία : 70
Τόπος : Άνω Λιόσια
Ημερομηνία εγγραφής : 13/01/2012

TANK BAG - Σελίδα 2 Empty
#19ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: TANK BAG   TANK BAG - Σελίδα 2 EmptyΤρι 26 Σεπ 2017 - 16:04

Πρώτη φορά το βλέπω!  Αλλά πολύ ακριβό ρε φίλε!  Έχω πάρει από το lidl ένα με μαγνήτες, γίνεται και σακίδιο έχει και φερμουάρ και διπλασιαζεται σε ύψος έχει και αδιάβροχη κουκούλα σε ειδικό τσεπακι και ειχα δώσει κανα εικοσαρι.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Erecozi
Ασημένιο μέλος
Ασημένιο μέλος
Erecozi

Αριθμός μηνυμάτων : 5077
Φύλλο : Άντρας
Ηλικία : 41
Ημερομηνία εγγραφής : 20/11/2012

TANK BAG - Σελίδα 2 Empty
#20ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: TANK BAG   TANK BAG - Σελίδα 2 EmptyΤρι 26 Σεπ 2017 - 18:52

Tank Backpack Set   XS 306   with tank ring BF03   for the following   Honda Bikes 

  • CBR 1100 XX Blackbird BJ. 99-07


το λινκ που ανεβασες λεει πως κανει και για ΧΧ.
φιλε Κωστα οι τιμες παιζουν αναλογα το μεγεθος το ονομα την "ποιοτητα" και πολλα ακομα αν θυμαμαι καλα αυτο που πηρες ηταν σαφως ποιο μικρο (ακομα και αν μεγαλωνει) ηταν βολικο για την πολη και μικρες εξορμησεις αλλα οχι για ταξιδια και βεβαια δεν πληρωσες ιταλικο "ντιζαιν" και ονομα
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Nxontz
Προηγμένο μέλος
Προηγμένο μέλος
Nxontz

Αριθμός μηνυμάτων : 358
Φύλλο : Άντρας
Ηλικία : 65
Τόπος : ΝΕΑ ΠΕΝΤΕΛΗ, ΑΘΗΝΑ
Ημερομηνία εγγραφής : 24/09/2010

TANK BAG - Σελίδα 2 Empty
#21ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: TANK BAG   TANK BAG - Σελίδα 2 EmptyΤρι 26 Σεπ 2017 - 22:37

ptinotrofos έγραψε:
Πρώτη φορά το βλέπω!  Αλλά πολύ ακριβό ρε φίλε!  Έχω πάρει από το lidl ένα με μαγνήτες, γίνεται και σακίδιο έχει και φερμουάρ και διπλασιαζεται σε ύψος έχει και αδιάβροχη κουκούλα σε ειδικό τσεπακι και ειχα δώσει κανα εικοσαρι.

Εχω το ίδιο ακριβώς Κώστα και είναι αστέρι wink . Εχω κάνει δύο ταξίδια Ευρώπη ( 3500χλμ+) και στα 300 δεν κουνιόταν φύλλο!. Εχει φάει βροχή ( 2-3 ώρες ) αλλά με το κάλυμμα δεν πέρασε σταγόνα.....
Γνώμη μου είναι ότι τα ακριβά δεν αξίζουν. ( πάντα σε σχέση value for money! ). Φίλος με fjr 1300 έχει ένα ακριβό των 200€ ( δεν θυμάμαι μάρκα) είναι καλύτερο κάπως σε ραφές και ποιότητα αλλά όχι και..10 φορές πάνω!
Στο bmw που έχω, επειδή έχει πλαστικό ψευτορεζερβουάρ έχω πάρει ένα της colori ( 60€) με ιμάντες. Εχει βέβαια μικρή χωρητικότητα αλλά από ποιότητα είναι ΟΚ., δεν το θεωρω βέβαια καλύτερο από του lidl......
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
γκ
Προηγμένο μέλος
Προηγμένο μέλος
γκ

Αριθμός μηνυμάτων : 298
Φύλλο : Άντρας
Ηλικία : 69
Τόπος : Χίος
Ημερομηνία εγγραφής : 25/01/2017

TANK BAG - Σελίδα 2 Empty
#22ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: TANK BAG   TANK BAG - Σελίδα 2 EmptyΤετ 27 Σεπ 2017 - 8:00

ptinotrofos έγραψε:
Αλλά πολύ ακριβό ρε φίλε! 

Μπαα! Τα Μπάγκστερ είναιι ακριβώτερα!
Ευτυχώς το είχε πληρώσει ο προηγούμενος ιδιοκτήτης.

[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]

Όταν το μπάγκστερ επεκταθεί, δεν βλέπεις τίποτα από τα όργανα και δεν μπορείς να σκήψεις.

[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]

Πολύ ποιοτική κατασκευή πάντως, με έπεισε με την ποιότητά του αν και αντιπαθούσα τα καλύματα του ρεζερβουάρ.
Στα υπόψη του Λιντλ όταν το ξαναβγάλει.
Αυτά με το δαχτυλίδι στην τάπα έχουν το ευκολώτερο βάλε - βγάλε πάντως.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
fantomas
Μέλος
Μέλος
fantomas

Αριθμός μηνυμάτων : 96
Φύλλο : Άντρας
Ηλικία : 44
Τόπος : ΡΕΘΥΜΝΟ
Ημερομηνία εγγραφής : 26/04/2016

TANK BAG - Σελίδα 2 Empty
#23ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: TANK BAG   TANK BAG - Σελίδα 2 EmptyΔευ 2 Οκτ 2017 - 16:03

fantomas έγραψε:
καλημέρα ξεθάβω το θέμα για να μην ανοίγω άλλο, έχει κανένας τοποθετήσει tang bag με δαχτυλίδι στην τάπα να μου πει ποιος κωδικός είναι το δαχτυλίδι και αν τελικά τον βόλεψε?( ενώ εχω bagster και μια βαλιτσούλα πιάνει ολο το μήκος του ντεπόζιτου και δεν μου αρέσει/βολεύει ( ασε που δεν μου αρέσει και η μηχανή με το κάλυμμα)

αυτο εννοω
[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτόν το σύνδεσμο.]

επανέρχομαι μετά από επικοινωνία που είχα με το uride όπου μου είπαν ότι η givi δεν βγάζει για την μοτό μας δαχτυλίδι, ( σύμφωνα με τον εδώ αντιπρόσωπο που ρώτησαν ,πράγμα που δεν παίζει καθώς οι περισσότερες τάπες είναι ίδιες ( π.χ εγώ σαν πρώην κάτοχος cbf 600 ήμουν 1000% σίγουρος ότι είναι ίδια η τάπα με του xx )ήρθα σε επικοινωνία με την μαμά givi όσο αφορά το μοντέλο από το δαχτυλίδι που κάνει στα ρεζερβουάρ μας ( ψεκαστά 100%) όπου μου επιβεβαίωσε ότι το δαχτυλίδι είναι το ίδιο με του cbf 600 και είναι το μοντέλο bf03
[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Menos
Πλατινένιο μέλος
Πλατινένιο μέλος
Menos

Αριθμός μηνυμάτων : 20847
Φύλλο : Άντρας
Ηλικία : 51
Τόπος : Σλοβακία
Ημερομηνία εγγραφής : 22/01/2009

TANK BAG - Σελίδα 2 Empty
#24ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: TANK BAG   TANK BAG - Σελίδα 2 EmptyΔευ 2 Οκτ 2017 - 18:32

γκ έγραψε:
ptinotrofos έγραψε:
Αλλά πολύ ακριβό ρε φίλε! 

Πολύ ποιοτική κατασκευή πάντως, με έπεισε με την ποιότητά του αν και αντιπαθούσα τα καλύματα του ρεζερβουάρ.
Στα υπόψη του Λιντλ όταν το ξαναβγάλει.
Αυτά με το δαχτυλίδι στην τάπα έχουν το ευκολώτερο βάλε - βγάλε πάντως.

Ναι μέν είναι πολύ ακριβότερο, αλλά... βάζοντας μαγνητικά, με τον καιρό αποκτάς γρατζουνιές στο τεπόζιτο και αργά η γρήγορα δεν μπορείς να αποφύγεις την βαφή του.
Σίγουρα το κάλυμμα είναι η καλύτερη λύση αν χρησιμόποιείς συχνά Tank bag. wink
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
https://www.facebook.com/pages/CBR-Forum/379174255489123?ref=hl
 

TANK BAG

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 2 από 2Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2

 Παρόμοια θέματα

-
» Tank Bag Ζητηση...
» Bagster tank cover
» ''tank slapping'' και βοηθα παναγια
» tank cover - δερμα - bagster / ΟΡΘΟΣΤΆΤΗΣ

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
 :: CBR Forums ::   :: Είδη ρουχισμού/ Βαλίτσες-
^ Back to Top