Καλωσήρθατε στο φόρουμ cbr.

Συνδεθείτε, για να έχετε πρόσβαση σε όλα τα forum και τις κατηγορίες των δημόσιων συζητήσεων.
* CBR 125
* CBR 250
* CBR 600
* CBR 1000
* CBR 1100 XX
* Επαγγέλματα/ασχολίες
* Γενικές συζητήσεις
* Ψηφοφορία
* Νέα
* Τεχνικά θέματα
* Είδη ρουχισμού/ Βαλίτσες / Ηλεκτρονικά
* Εκδηλώσεις / Βόλτες / Ταξίδια
* Φωτογραφικό υλικό
* Videos
* Τέχνη
* Ανέκδοτα και Χιούμορ
* Αγγελίες
* Νομοί Ελλάδος (Το Φόρουμ ανά Νομό)
* Ενδιαφέροντα-Hobbies

και πολλές ακόμη υποκατηγορίες!!

Μπορείτε να κάνετε την εγγραφή σας δωρεάν, διαρκεί μόνο λίγα δευτερόλεπτα και σας δίνει την δυνατότητα να συμμετέχετε στις δημόσιες συζητήσεις.

Ευχόμαστε να έχετε μια καλή διαμονή στην σελίδα μας.
Καλωσήρθατε στο φόρουμ cbr.

Συνδεθείτε, για να έχετε πρόσβαση σε όλα τα forum και τις κατηγορίες των δημόσιων συζητήσεων.
* CBR 125
* CBR 250
* CBR 600
* CBR 1000
* CBR 1100 XX
* Επαγγέλματα/ασχολίες
* Γενικές συζητήσεις
* Ψηφοφορία
* Νέα
* Τεχνικά θέματα
* Είδη ρουχισμού/ Βαλίτσες / Ηλεκτρονικά
* Εκδηλώσεις / Βόλτες / Ταξίδια
* Φωτογραφικό υλικό
* Videos
* Τέχνη
* Ανέκδοτα και Χιούμορ
* Αγγελίες
* Νομοί Ελλάδος (Το Φόρουμ ανά Νομό)
* Ενδιαφέροντα-Hobbies

και πολλές ακόμη υποκατηγορίες!!

Μπορείτε να κάνετε την εγγραφή σας δωρεάν, διαρκεί μόνο λίγα δευτερόλεπτα και σας δίνει την δυνατότητα να συμμετέχετε στις δημόσιες συζητήσεις.

Ευχόμαστε να έχετε μια καλή διαμονή στην σελίδα μας.



 
ΦόρουμLatest imagesΑναζήτησηΕγγραφήΣύνδεση

Μοιραστείτε
 

 cbr f αντι xx

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω 
Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
tsiftis
Προηγμένο μέλος
Προηγμένο μέλος
tsiftis

Αριθμός μηνυμάτων : 495
Φύλλο : Άντρας
Ηλικία : 41
Ημερομηνία εγγραφής : 13/03/2011

cbr f αντι xx - Σελίδα 3 Empty
#31ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: cbr f αντι xx   cbr f αντι xx - Σελίδα 3 EmptyΠεμ 8 Αυγ 2013 - 16:53

Η επικινδυνότητα πάντως δεν έχει καμία σχέση με το πόσο γομάρι είναι η μηχανή...
Σαν να λέμε οτι ένα τζίπ είναι πιο επικίνδυνο απο ένα σμάρτ...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
mitsoschios
Προηγμένο μέλος
Προηγμένο μέλος
mitsoschios

Αριθμός μηνυμάτων : 210
Φύλλο : Άντρας
Ηλικία : 43
Ημερομηνία εγγραφής : 17/06/2012

cbr f αντι xx - Σελίδα 3 Empty
#32ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: cbr f αντι xx   cbr f αντι xx - Σελίδα 3 EmptyΠεμ 8 Αυγ 2013 - 22:37

Να πω κι εγω τη γνωμη μου ως εν δυνάμει κάτοχος (καποια στιγμηday dreaming ) του ονειρικού ΧΧ.Το εχω ξανα-γραψει.Εχω φωτογραφιες απο φοιτητης που πηγαινα σε εκθέσεις και τη χαζευα-καβαλουσα.Ο τοπος που μενω δεν ενδίκνειται για τετοιου ειδους μηχανες,αλλά ξερω οτι αν δε το πραγματοποιησω αυτο το ονειρω,θα σκασω ρε παιδακι μουlaughing .Μια μονο φορα μου δόθηκε η ευκαιρια να καβαλήσω ΧΧ και οταν εκατσα στο fazerακι μου,νομιζα οτι εκατσα σε ποδήλατο.Οσο για το θεμα της επικινδυνότητας,εχω να πω οτι αν τα μυαλα ειναι μεσα στο κεφαλι και την σέβεσαι,τοτε θα σε σεβαστει κι εκεινη.Αν ερθει η κακιά η ωρα και καποιο κουλαδι κανει τη μαλ... και σου ερθει αγγαλιτσα,ειτε ΧΧ εχεις,ειτε παπι,μια απο τα ιδια θα ειναι το αποτελεσμα.Το ιδιο ισχυει και αν πηγαίνεις γυρεύοντας...Ολοι οι γνωστοι μου,μολις ακουσουν για 1000 κυβικα και ανω,νομιζουν οτι ειμαι τρελος.Το θεμα ομως ειναι να κανεις το δικο σου κεφι και οχι των άλλων.Κρατα το ΧΧ γιατι τετοιες μηχανες δε ξαναβγαινουνthumbs up 
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Tsatsos
Μέλος
Μέλος
Tsatsos

Αριθμός μηνυμάτων : 173
Φύλλο : Άντρας
Ηλικία : 38
Ημερομηνία εγγραφής : 02/07/2013

cbr f αντι xx - Σελίδα 3 Empty
#33ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: cbr f αντι xx   cbr f αντι xx - Σελίδα 3 EmptyΠαρ 9 Αυγ 2013 - 5:07

Σωστος ο Μητσος.
οσον αφορα τον "σεβασμο" στο μηχανακι δεν εχει να κανει με τα κυβικα...πως να το πω...προσωπικα το ιδιο ανοιγω το χιλιαρι μου,το ιδιο ανοιγω το busa του αδερφου μου,το ιδιο ανοιγα και το z750 που ειχα πριν....το θεμα ειναι να ξερεις που να τα "ανοιξεις" και οχι να πεις "αααα αυτο ειναι γρηγορο και φοβαμαι να το ανοιξω"


τουλαχιστον ετσι το βλεπω εγω αν και δεν ξερω αν ειναι σωστα διατυπωμενο αυτο που εννοω..
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Tsatsos
Μέλος
Μέλος
Tsatsos

Αριθμός μηνυμάτων : 173
Φύλλο : Άντρας
Ηλικία : 38
Ημερομηνία εγγραφής : 02/07/2013

cbr f αντι xx - Σελίδα 3 Empty
#34ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: cbr f αντι xx   cbr f αντι xx - Σελίδα 3 EmptyΠαρ 9 Αυγ 2013 - 5:10

stathis193 έγραψε:
Και εγώ σύμφωνο με όλους τους προλαλήσαντες.  
ότι πάει γρήγορα, στο χέρι μας είναι να πάει και πιο χαλαρά + όγκος, βάρος, αεροδυναμική σταθερότητα, φρένα.
Eγώ το XX το δουλεύω χαμηλομεσαίες στροφές, αν είχα κάνα 600αρι στάνταρ θα το τέντωνα, γιατί δεν θα με φόβιζε καθόλου
(((το XX με κάνει να το σέβομαι)))
ψιλογκρινια και εγώ είχα στην αρχή, άλλα βόλτα στην βόλτα το συνήθισε.




κανενα μηχανακι δεν με φοβισε ή με εκανε να το σεβαστω πιο πολυ λογο γκαζιου...ολα στο χερι μας ειναι thumbs up
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
stathis193
Μέλος
Μέλος
stathis193

Αριθμός μηνυμάτων : 31
Φύλλο : Άντρας
Ηλικία : 43
Ημερομηνία εγγραφής : 19/06/2012

cbr f αντι xx - Σελίδα 3 Empty
#35ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: cbr f αντι xx   cbr f αντι xx - Σελίδα 3 EmptyΠαρ 9 Αυγ 2013 - 8:23

Tsatsos έγραψε:

stathis193 έγραψε:
Και εγώ σύμφωνο με όλους τους προλαλήσαντες.  
ότι πάει γρήγορα, στο χέρι μας είναι να πάει και πιο χαλαρά + όγκος, βάρος, αεροδυναμική σταθερότητα, φρένα.
Eγώ το XX το δουλεύω χαμηλομεσαίες στροφές, αν είχα κάνα 600αρι στάνταρ θα το τέντωνα, γιατί δεν θα με φόβιζε καθόλου
(((το XX με κάνει να το σέβομαι)))
ψιλογκρινια και εγώ είχα στην αρχή, άλλα βόλτα στην βόλτα το συνήθισε.




κανενα μηχανακι δεν με φοβισε ή με εκανε να το σεβαστω πιο πολυ λογο γκαζιου...ολα στο χερι μας ειναι thumbs up
Είχα το Honda slr 650 για 3 χρόνια πριν πάρω το XX
μόλις το συνήθισα,μπορώ να πω ότι το είχα κάθε αλλαγή τέρμα, παντού τέρμα γιατί μου φαινόταν λίγο ρε φίλε
και δεν ήταν εντελώς της πλάκας μονοκύλινδρο 650... είχε ροπή 1-2-3 σούζα για πλάκα
αλλά μου φαινόταν λίγο…
το XX δεν το κάνω έτσι, γιατί μία μόνο στημένει 2αρα θα βγάλει αμέσως 180χλμ και πρέπει να έχει δρόμο για τέτοιες ταχύτητες
ελπίζω να έγινα κατανοητός
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
ckara
Διακεκριμένο μέλος
Διακεκριμένο μέλος
ckara

Αριθμός μηνυμάτων : 706
Φύλλο : Άντρας
Ηλικία : 43
Ημερομηνία εγγραφής : 07/04/2013

cbr f αντι xx - Σελίδα 3 Empty
#36ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: cbr f αντι xx   cbr f αντι xx - Σελίδα 3 EmptyΠαρ 9 Αυγ 2013 - 8:38



μετα τα τσαρτς και τα στατιστιξ... φθασαμε στο εξεκιουτιβ σαμαρ κονκλουσιον μερικά πράμματα δεν ειαι ιδια....
μερικά σου ΔΙΝΟΥΝ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΑ!!!


Το ΧΧ είναι αναντικατάστατο!!!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 

cbr f αντι xx

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 3 από 3Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
 :: CBR Forums ::   :: Moto - κουβέντες-
^ Back to Top