Καλωσήρθατε στο φόρουμ cbr.

Συνδεθείτε, για να έχετε πρόσβαση σε όλα τα forum και τις κατηγορίες των δημόσιων συζητήσεων.
* CBR 125
* CBR 250
* CBR 600
* CBR 1000
* CBR 1100 XX
* Επαγγέλματα/ασχολίες
* Γενικές συζητήσεις
* Ψηφοφορία
* Νέα
* Τεχνικά θέματα
* Είδη ρουχισμού/ Βαλίτσες / Ηλεκτρονικά
* Εκδηλώσεις / Βόλτες / Ταξίδια
* Φωτογραφικό υλικό
* Videos
* Τέχνη
* Ανέκδοτα και Χιούμορ
* Αγγελίες
* Νομοί Ελλάδος (Το Φόρουμ ανά Νομό)
* Ενδιαφέροντα-Hobbies

και πολλές ακόμη υποκατηγορίες!!

Μπορείτε να κάνετε την εγγραφή σας δωρεάν, διαρκεί μόνο λίγα δευτερόλεπτα και σας δίνει την δυνατότητα να συμμετέχετε στις δημόσιες συζητήσεις.

Ευχόμαστε να έχετε μια καλή διαμονή στην σελίδα μας.
Καλωσήρθατε στο φόρουμ cbr.

Συνδεθείτε, για να έχετε πρόσβαση σε όλα τα forum και τις κατηγορίες των δημόσιων συζητήσεων.
* CBR 125
* CBR 250
* CBR 600
* CBR 1000
* CBR 1100 XX
* Επαγγέλματα/ασχολίες
* Γενικές συζητήσεις
* Ψηφοφορία
* Νέα
* Τεχνικά θέματα
* Είδη ρουχισμού/ Βαλίτσες / Ηλεκτρονικά
* Εκδηλώσεις / Βόλτες / Ταξίδια
* Φωτογραφικό υλικό
* Videos
* Τέχνη
* Ανέκδοτα και Χιούμορ
* Αγγελίες
* Νομοί Ελλάδος (Το Φόρουμ ανά Νομό)
* Ενδιαφέροντα-Hobbies

και πολλές ακόμη υποκατηγορίες!!

Μπορείτε να κάνετε την εγγραφή σας δωρεάν, διαρκεί μόνο λίγα δευτερόλεπτα και σας δίνει την δυνατότητα να συμμετέχετε στις δημόσιες συζητήσεις.

Ευχόμαστε να έχετε μια καλή διαμονή στην σελίδα μας.



 
ΦόρουμLatest imagesΑναζήτησηΕγγραφήΣύνδεση

Μοιραστείτε
 

 Έβαλα καινούρια λάστιχα!

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω 
Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 11 ... 17  Επόμενο
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
Thodo L200
Χρυσό μέλος
Χρυσό μέλος
Thodo L200

Αριθμός μηνυμάτων : 6282
Φύλλο : Άντρας
Ηλικία : 50
Ημερομηνία εγγραφής : 06/12/2011

Έβαλα καινούρια λάστιχα! - Σελίδα 5 Empty
#61ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Έβαλα καινούρια λάστιχα!   Έβαλα καινούρια λάστιχα! - Σελίδα 5 EmptyΠαρ 7 Φεβ 2014 - 19:59

Λες η ελαφρια ασαφεια στα πολλα μπροστα να ειναι πιθανον να οφειλεται στο λαστιχο?
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
DNS
Προηγμένο μέλος
Προηγμένο μέλος
DNS

Αριθμός μηνυμάτων : 297
Φύλλο : Άντρας
Ηλικία : 36
Τόπος : Αθήνα
Ημερομηνία εγγραφής : 05/11/2013

Έβαλα καινούρια λάστιχα! - Σελίδα 5 Empty
#62ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Έβαλα καινούρια λάστιχα!   Έβαλα καινούρια λάστιχα! - Σελίδα 5 EmptyΠαρ 7 Φεβ 2014 - 20:08

Ηταν να βάλω τα sportmax αλλά τελικά κατέληξα στα conti sport attack απλά λόγω τιμής μιας και είναι στην ίδια κατηγορία. Μετά από 1500 χλμ είναι άψογα για τις δυνατότητες μου και σε βροχή. Απλά δεν ξέρω μην είναι πολύ μαλακά γιατί το ανάγλυφο contiattack εξαφανίστηκε γρήγορα.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
ptinotrofos
Χρυσό μέλος
Χρυσό μέλος
ptinotrofos

Αριθμός μηνυμάτων : 7822
Φύλλο : Άντρας
Ηλικία : 70
Τόπος : Άνω Λιόσια
Ημερομηνία εγγραφής : 13/01/2012

Έβαλα καινούρια λάστιχα! - Σελίδα 5 Empty
#63ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Έβαλα καινούρια λάστιχα!   Έβαλα καινούρια λάστιχα! - Σελίδα 5 EmptyΠαρ 7 Φεβ 2014 - 21:24

Thodo L200 έγραψε:
Λες η ελαφρια ασαφεια στα πολλα μπροστα να ειναι πιθανον να οφειλεται στο λαστιχο?

Ασάφεια? ποια ασάφεια??  scratch  Το ΧΧ όσο ανεβαίνουν τα χιλ/τρα vroomvroom  τόσο βράχος γίνεται.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Thodo L200
Χρυσό μέλος
Χρυσό μέλος
Thodo L200

Αριθμός μηνυμάτων : 6282
Φύλλο : Άντρας
Ηλικία : 50
Ημερομηνία εγγραφής : 06/12/2011

Έβαλα καινούρια λάστιχα! - Σελίδα 5 Empty
#64ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Έβαλα καινούρια λάστιχα!   Έβαλα καινούρια λάστιχα! - Σελίδα 5 EmptyΠαρ 7 Φεβ 2014 - 21:43

Εμενα εχει ασαφεια οσο ανεβαινουν τα χλμ, ασαφεια στο μπροστινο, βασικα την αισθανομαι πιο πολυ στο λαστιχο, και ελαχιστα στο μπροστινο συστημα, παρολο που εχει διορθωθει με καθε τι που εχει γινει στη μηχανη, ακομα υπαρχει και στις στροφες...χεζομαι...μιλαμε παντα για 150, 170...+ στις στροφες...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
ptinotrofos
Χρυσό μέλος
Χρυσό μέλος
ptinotrofos

Αριθμός μηνυμάτων : 7822
Φύλλο : Άντρας
Ηλικία : 70
Τόπος : Άνω Λιόσια
Ημερομηνία εγγραφής : 13/01/2012

Έβαλα καινούρια λάστιχα! - Σελίδα 5 Empty
#65ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Έβαλα καινούρια λάστιχα!   Έβαλα καινούρια λάστιχα! - Σελίδα 5 EmptyΠαρ 7 Φεβ 2014 - 22:20

Thodo L200 έγραψε:
Εμενα εχει ασαφεια οσο ανεβαινουν τα χλμ, ασαφεια στο μπροστινο, βασικα την αισθανομαι πιο πολυ  στο λαστιχο, και ελαχιστα στο μπροστινο συστημα, παρολο που εχει διορθωθει με καθε τι που εχει γινει στη μηχανη, ακομα υπαρχει και στις στροφες...χεζομαι...μιλαμε παντα για 150, 170...+ στις στροφες...

Σου πω....λένε αυτοί που ξέρουν ότι τα προβλήματα του πισινού φαίνονται στο μπροστινό και του μπροστινού πίσω.

Α και που στρίβεις με τόσα? έεις βρεί κανένα καλό δρόμο?  για πε,  για πε.


Έχει επεξεργασθεί από τον/την ptinotrofos στις Παρ 7 Φεβ 2014 - 22:28, 1 φορά
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Thodo L200
Χρυσό μέλος
Χρυσό μέλος
Thodo L200

Αριθμός μηνυμάτων : 6282
Φύλλο : Άντρας
Ηλικία : 50
Ημερομηνία εγγραφής : 06/12/2011

Έβαλα καινούρια λάστιχα! - Σελίδα 5 Empty
#66ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Έβαλα καινούρια λάστιχα!   Έβαλα καινούρια λάστιχα! - Σελίδα 5 EmptyΠαρ 7 Φεβ 2014 - 22:26

Μη βρισεις...εθνικη οδο...απο διοδια και μετα...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
pablo
Ασημένιο μέλος
Ασημένιο μέλος
pablo

Αριθμός μηνυμάτων : 5366
Φύλλο : Άντρας
Ηλικία : 52
Τόπος : Ζωγράφου-Αθήνα (ex salonica-Malgara)
Ημερομηνία εγγραφής : 19/01/2011

Έβαλα καινούρια λάστιχα! - Σελίδα 5 Empty
#67ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Έβαλα καινούρια λάστιχα!   Έβαλα καινούρια λάστιχα! - Σελίδα 5 EmptyΠαρ 7 Φεβ 2014 - 22:29

ε, καλα ειναι κει.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
polecat81
Προηγμένο μέλος
Προηγμένο μέλος
polecat81

Αριθμός μηνυμάτων : 226
Φύλλο : Άντρας
Ηλικία : 43
Τόπος : Γερακας
Ημερομηνία εγγραφής : 12/02/2014

Έβαλα καινούρια λάστιχα! - Σελίδα 5 Empty
#68ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Έβαλα καινούρια λάστιχα!   Έβαλα καινούρια λάστιχα! - Σελίδα 5 EmptyΠεμ 13 Φεβ 2014 - 23:40

Να καταθεσω και εγω την εμπειρια μου.Fazer 600 με pirelli corsaαν δεν κανω λαθος,απλα αθλια.Αγορα vfr 800vtec με μαμα λαστιχα bt-21 απλα αθλια.Πρωτη αλλαγη σε metz m5 και τοτε τα ειδα ολα.Απιστευτο κρατημα σε στεγνο και σε βρεγμενο,γρηγορο ζεσταμα,πολυ γρηγορη κορονα.Με το που τα εβαλα μετα απο 200-300 χλμ τα παταγα απο ακρη σε ακρη.Εχω και σχετικη φωτο την οποια θα ανεβασω αυριο.Μεγαλη διαρκεια ζωης,εγω εδωσα την μηχανη με γραμμενα πανω τους 11000 χλμ και ειχαν πολυ ψωμι ακομα.Σταθεροτατα στην εθνικη με ταχυτητες ανω των 250χλμ και το vfr ειναι κοντα στο βαρος του xx.Πιστευω το ιδανικοτερο λαστιχο για τα δικα μας μοτορια.Θα χρειαστω και εγω λαστιχα φετος αλλα θα περιμενω να διαβασω για τα καινουρια m7 της εταιριας που οπως διαφιμιζουν ειναι πολυ ανωτερα σε ολους τους τομεις.'Εγω αυτη τη στιγμη φοραω τα rennspor τα οποια παροτι αρκετα ταλεποριμενα κρατανε τελεια.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
ptinotrofos
Χρυσό μέλος
Χρυσό μέλος
ptinotrofos

Αριθμός μηνυμάτων : 7822
Φύλλο : Άντρας
Ηλικία : 70
Τόπος : Άνω Λιόσια
Ημερομηνία εγγραφής : 13/01/2012

Έβαλα καινούρια λάστιχα! - Σελίδα 5 Empty
#69ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Έβαλα καινούρια λάστιχα!   Έβαλα καινούρια λάστιχα! - Σελίδα 5 EmptyΠαρ 14 Φεβ 2014 - 11:35

polecat81 έγραψε:
Να καταθεσω και εγω την εμπειρια μου.Fazer 600 με pirelli corsaαν δεν κανω λαθος,απλα αθλια.Αγορα vfr 800vtec με μαμα λαστιχα bt-21 απλα αθλια.Πρωτη αλλαγη σε metz m5 και τοτε τα ειδα ολα.Απιστευτο κρατημα σε στεγνο και σε βρεγμενο,γρηγορο ζεσταμα,πολυ γρηγορη κορονα.Με το που τα εβαλα μετα απο 200-300 χλμ τα παταγα απο ακρη σε ακρη.Εχω και σχετικη φωτο την οποια θα ανεβασω αυριο.Μεγαλη διαρκεια ζωης,εγω εδωσα την μηχανη με γραμμενα πανω τους 11000 χλμ και ειχαν πολυ ψωμι ακομα.Σταθεροτατα στην εθνικη με ταχυτητες ανω των 250χλμ και το vfr ειναι κοντα στο βαρος του xx.Πιστευω το ιδανικοτερο λαστιχο για τα δικα μας μοτορια.Θα χρειαστω και εγω λαστιχα φετος αλλα θα περιμενω να διαβασω για τα καινουρια m7 της εταιριας που οπως διαφιμιζουν ειναι πολυ ανωτερα σε ολους τους τομεις.'Εγω αυτη τη στιγμη φοραω τα rennspor τα οποια παροτι αρκετα ταλεποριμενα κρατανε τελεια.

Για τα κόρσα μου κάνει εντύπωση γιατί ήταν πολύ καλό Αν και έχει αντικατασταθεί από το κόρσα ΙΙΙ και αυτό από το ρόσσο κόρσα. Το βτ21 σκληρό και τουριστάδικο λάστιχο το συνιστούσαν για το ΧΧ γιατί έβγαζε πολλά χλμ. Τα ρένσπορτ τα έχω βάλει κι εγώ και είμαι ενθουσιασμένος αλλά έχω κάνει λίγα χλμ εσύ πόσα χλμ. έχεις κάνει? και σε τι κατάσταση βρίσκονται ? Ρωτάω για να ξέρω πάνω-κάτω τι να περιμένω.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
polecat81
Προηγμένο μέλος
Προηγμένο μέλος
polecat81

Αριθμός μηνυμάτων : 226
Φύλλο : Άντρας
Ηλικία : 43
Τόπος : Γερακας
Ημερομηνία εγγραφής : 12/02/2014

Έβαλα καινούρια λάστιχα! - Σελίδα 5 Empty
#70ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Έβαλα καινούρια λάστιχα!   Έβαλα καινούρια λάστιχα! - Σελίδα 5 EmptyΣαβ 15 Φεβ 2014 - 21:56

Φιλε μου δεν γνωριζω ακριβος γιατι το μοτο το πηρα πριν 1 μηνα και τα λαστιχα ηταν πανω.Δεν ξερω ποσα χλμ εχει κανει ο πρωιν αλλα και ψιλοφαγωμενα που ειναι κολλανε κατω.Παντος εγω  τα m5 θα ξαναβαλω μαλλον εκτος και αν τα καινουρια m7 ειναι σε λογικη τιμη.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
ptinotrofos
Χρυσό μέλος
Χρυσό μέλος
ptinotrofos

Αριθμός μηνυμάτων : 7822
Φύλλο : Άντρας
Ηλικία : 70
Τόπος : Άνω Λιόσια
Ημερομηνία εγγραφής : 13/01/2012

Έβαλα καινούρια λάστιχα! - Σελίδα 5 Empty
#71ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Έβαλα καινούρια λάστιχα!   Έβαλα καινούρια λάστιχα! - Σελίδα 5 EmptyΣαβ 15 Φεβ 2014 - 22:44

polecat81 έγραψε:
Φιλε μου δεν γνωριζω ακριβος γιατι το μοτο το πηρα πριν 1 μηνα και τα λαστιχα ηταν πανω.Δεν ξερω ποσα χλμ εχει κανει ο πρωιν αλλα και ψιλοφαγωμενα που ειναι κολλανε κατω.Παντος εγω  τα m5 θα ξαναβαλω μαλλον εκτος και αν τα καινουρια m7 ειναι σε λογικη τιμη.
Nεο λαστιχο κατηγοριας sport-tourer απο την Metzeler. Απο την Metz ισχυριζονται οτι το λαστιχο σχεδιαστηκε βασισμενο στην εμπειρια της εταιριας πανω σε Road Racing αγωνες (Τυπου isle of man, northwest κτλπ) και για αυτο το λογο εχει καλυτερη συμπεριφορα σε εναλλαγες προσφυσης του οδοστρωματος, ανωμαλιες, χωματα, σκονες, νερα κτλπ. Επισης υποσχονται μεγαλυτερη μακροζωια σε σχεση με τον προκατοχο του Μ5.

Ενδιαφέρον φαίνεται ε? Ειδικά για τις Ελληνικές συνθήκες.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
polecat81
Προηγμένο μέλος
Προηγμένο μέλος
polecat81

Αριθμός μηνυμάτων : 226
Φύλλο : Άντρας
Ηλικία : 43
Τόπος : Γερακας
Ημερομηνία εγγραφής : 12/02/2014

Έβαλα καινούρια λάστιχα! - Σελίδα 5 Empty
#72ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Έβαλα καινούρια λάστιχα!   Έβαλα καινούρια λάστιχα! - Σελίδα 5 EmptyΚυρ 23 Φεβ 2014 - 1:11

Ναι αυτα διαβασα και εγω και αν κρινω με την εμπειρια μου με το m5 τοτε το καινουριο θα ειναι εκπληκτικο.Μολις μαθω και το imageshack θα κανω και φωτο upload με τα m5 απο το vfr μου
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
dimanast
Μέλος
Μέλος
dimanast

Αριθμός μηνυμάτων : 53
Φύλλο : Άντρας
Ηλικία : 41
Ημερομηνία εγγραφής : 02/05/2012

Έβαλα καινούρια λάστιχα! - Σελίδα 5 Empty
#73ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Έβαλα καινούρια λάστιχα!   Έβαλα καινούρια λάστιχα! - Σελίδα 5 EmptyΠεμ 6 Μαρ 2014 - 19:36

Καλησπερα σε ολους ...
εχω καιρο να γραψω αλλα παρακολουθω τα παντα ..

ερωτηση προς γνωστες .. Michelin Pilot Power η Continental ContiMotion ???

στην ιδια τιμη ( 5€ διαφορα ) ...

τι προτεινετε?

Ξεχασα να αναφερω ... 70% χρηση μεσα στην πολη..
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Erecozi
Ασημένιο μέλος
Ασημένιο μέλος
Erecozi

Αριθμός μηνυμάτων : 5077
Φύλλο : Άντρας
Ηλικία : 41
Ημερομηνία εγγραφής : 20/11/2012

Έβαλα καινούρια λάστιχα! - Σελίδα 5 Empty
#74ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Έβαλα καινούρια λάστιχα!   Έβαλα καινούρια λάστιχα! - Σελίδα 5 EmptyΠεμ 6 Μαρ 2014 - 20:29

φοραω το πιλοτ σε 600 ωραιο λαστιχακι καλο κρατημα αργει λιγο να ζεσταθει (σε σχεση με τα metzeler που εχω συνηθησει) το εχω ενα χρονο και 5χιλ χιλιομετρα και ειναι οκ. οταν αγορασα την μηχανη ειχε το ιδιο αλλα φαγωμενο και παρολαυτα ειχε καλο πατημα κατω. για τα κοντι δεν εχω γνωμη αλλα δεν μου εχουν πει τα καλυτερα. νιμοζω τα εχει βαλει ο αδερφος μου σε gsxr6.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
pablo
Ασημένιο μέλος
Ασημένιο μέλος
pablo

Αριθμός μηνυμάτων : 5366
Φύλλο : Άντρας
Ηλικία : 52
Τόπος : Ζωγράφου-Αθήνα (ex salonica-Malgara)
Ημερομηνία εγγραφής : 19/01/2011

Έβαλα καινούρια λάστιχα! - Σελίδα 5 Empty
#75ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Έβαλα καινούρια λάστιχα!   Έβαλα καινούρια λάστιχα! - Σελίδα 5 EmptyΠεμ 6 Μαρ 2014 - 23:02

οποια ζεσταινονται πιο γρηγορα. Τα pilot ξερω. τα ειχα στο TDM. καλουτσικα ητανε.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 

Έβαλα καινούρια λάστιχα!

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 5 από 17Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 11 ... 17  Επόμενο

 Παρόμοια θέματα

-
» Λάστιχα για cbr 125!!!
» ΛΑΣΤΙΧΑ
» Καινούρια διπλώματα οδήγησης
» λαστιχα....τι?
» λαστιχα για cbr 125

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
 :: CBR Forums ::   :: Τεχνικά θέματα-
^ Back to Top