Καλωσήρθατε στο φόρουμ cbr.

Συνδεθείτε, για να έχετε πρόσβαση σε όλα τα forum και τις κατηγορίες των δημόσιων συζητήσεων.
* CBR 125
* CBR 250
* CBR 600
* CBR 1000
* CBR 1100 XX
* Επαγγέλματα/ασχολίες
* Γενικές συζητήσεις
* Ψηφοφορία
* Νέα
* Τεχνικά θέματα
* Είδη ρουχισμού/ Βαλίτσες / Ηλεκτρονικά
* Εκδηλώσεις / Βόλτες / Ταξίδια
* Φωτογραφικό υλικό
* Videos
* Τέχνη
* Ανέκδοτα και Χιούμορ
* Αγγελίες
* Νομοί Ελλάδος (Το Φόρουμ ανά Νομό)
* Ενδιαφέροντα-Hobbies

και πολλές ακόμη υποκατηγορίες!!

Μπορείτε να κάνετε την εγγραφή σας δωρεάν, διαρκεί μόνο λίγα δευτερόλεπτα και σας δίνει την δυνατότητα να συμμετέχετε στις δημόσιες συζητήσεις.

Ευχόμαστε να έχετε μια καλή διαμονή στην σελίδα μας.
Καλωσήρθατε στο φόρουμ cbr.

Συνδεθείτε, για να έχετε πρόσβαση σε όλα τα forum και τις κατηγορίες των δημόσιων συζητήσεων.
* CBR 125
* CBR 250
* CBR 600
* CBR 1000
* CBR 1100 XX
* Επαγγέλματα/ασχολίες
* Γενικές συζητήσεις
* Ψηφοφορία
* Νέα
* Τεχνικά θέματα
* Είδη ρουχισμού/ Βαλίτσες / Ηλεκτρονικά
* Εκδηλώσεις / Βόλτες / Ταξίδια
* Φωτογραφικό υλικό
* Videos
* Τέχνη
* Ανέκδοτα και Χιούμορ
* Αγγελίες
* Νομοί Ελλάδος (Το Φόρουμ ανά Νομό)
* Ενδιαφέροντα-Hobbies

και πολλές ακόμη υποκατηγορίες!!

Μπορείτε να κάνετε την εγγραφή σας δωρεάν, διαρκεί μόνο λίγα δευτερόλεπτα και σας δίνει την δυνατότητα να συμμετέχετε στις δημόσιες συζητήσεις.

Ευχόμαστε να έχετε μια καλή διαμονή στην σελίδα μας.



 
ΦόρουμLatest imagesΑναζήτησηΕγγραφήΣύνδεση

Μοιραστείτε
 

 Γεια σας.

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω 
Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Επόμενο
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
Erecozi
Ασημένιο μέλος
Ασημένιο μέλος
Erecozi

Αριθμός μηνυμάτων : 5077
Φύλλο : Άντρας
Ηλικία : 41
Ημερομηνία εγγραφής : 20/11/2012

Γεια σας.  - Σελίδα 3 Empty
#31ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Γεια σας.    Γεια σας.  - Σελίδα 3 EmptyΤρι 17 Δεκ 2013 - 18:51

pablo έγραψε:
αντε, καλοταξιδη βρε. σνιφ συγκινηθηκα..! Αν καταφερω και παρω πινακιδες φετος την ανοιξη, κανονιζουμε μαζωξη τρελη! να τολμησω να πω βολο? με βορειο κλιμακιο μαζι ε???
αμα σου πω το σκεφτομουν και εγω παρα πολυ αλλα περιμενα λιγο να δεσει εδω πανω και μετα. στο μυαλο μου εισαι
k0stas.k1979 έγραψε:
καλοτάξιδο το θηρίο και πάντα όρθιος. Beerchug 

Αν θες για μικρο επισκευές κοίτα και εδώ.

[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτόν το σύνδεσμο.]

Τους είχα επισκεφτεί όταν είχα φτιάξει μία ζελατίνα για ένα Ζ750s που είχα και κάνανε πολύ καλή δουλειά. Σκέφτομαι να τους ξανά επισκεφτώ γιατί θέλω να δω αν φτιάχνουν και χούφτες για ένα sh που έχω

εχω ακουσει και εγω παρα πολυ καλα λογια οποτε οταν με το καλο τα χρειαστεις θα το ξαναξεθαψουμε το θεμα.

μην κανεις τπτ ολο και κανας μλκς θα βρεθει να πεσει πανω σου εγω ετσι εκανα ανακατασκευη τα πλαστικα της "γιαγιας". (προσοχη εσυ μην παθεις τπτ
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Thodo L200
Χρυσό μέλος
Χρυσό μέλος
Thodo L200

Αριθμός μηνυμάτων : 6282
Φύλλο : Άντρας
Ηλικία : 50
Ημερομηνία εγγραφής : 06/12/2011

Γεια σας.  - Σελίδα 3 Empty
#32ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Γεια σας.    Γεια σας.  - Σελίδα 3 EmptyΤετ 18 Δεκ 2013 - 9:28

Συνεχιζω με τις εργασιες που εγιναν στη μοτοσυκλετα. Αρχικα...λυθηκε!

[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτόν το σύνδεσμο.]

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Thodo L200
Χρυσό μέλος
Χρυσό μέλος
Thodo L200

Αριθμός μηνυμάτων : 6282
Φύλλο : Άντρας
Ηλικία : 50
Ημερομηνία εγγραφής : 06/12/2011

Γεια σας.  - Σελίδα 3 Empty
#33ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Γεια σας.    Γεια σας.  - Σελίδα 3 EmptyΤετ 18 Δεκ 2013 - 9:38

Μετα επρεπε να υπολογιστει τι πρεπει να αγοραστει για να γινουν οι αλλαγες που χρειαζοντουσαν.

[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτόν το σύνδεσμο.]

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Thodo L200
Χρυσό μέλος
Χρυσό μέλος
Thodo L200

Αριθμός μηνυμάτων : 6282
Φύλλο : Άντρας
Ηλικία : 50
Ημερομηνία εγγραφής : 06/12/2011

Γεια σας.  - Σελίδα 3 Empty
#34ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Γεια σας.    Γεια σας.  - Σελίδα 3 EmptyΤετ 18 Δεκ 2013 - 9:52

Βγηκαν κουστουμια, ωστε...μηπως και τυχαινε να ξαναμπουν ισια, αλλα εκτος απο αεραγωγους, καναμε οτι καλυτερο γινοταν, αλλα οταν εχουν μπει στραβα και εχουν μεινει καιρο δεν ξαναρχονται...μικρο το κακο.

Λυθηκε καπακι δεξι μαυρο γιατι εχανε λιγα λαδια, ειχε φαγωθει απο πεσιμο.
Λυθηκε ψυγειο λαδιου για να καθαριστει, βγηκαν λαδια και φιλτρο, ειχαν κανει περιπου 3000χλμ αλλα δεν ηταν και στην καλυτερη κατασταση.
Βγηκε η σωληνα του ψυγειου νερου η δεξια, ηταν σκισμενη - ξυραφι ή κατι τετοιο, αρα πηγαν και ολα τα υγρα για αλλαγη.

Βγηκε φιλτρο αερα...

[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτόν το σύνδεσμο.]



Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Thodo L200
Χρυσό μέλος
Χρυσό μέλος
Thodo L200

Αριθμός μηνυμάτων : 6282
Φύλλο : Άντρας
Ηλικία : 50
Ημερομηνία εγγραφής : 06/12/2011

Γεια σας.  - Σελίδα 3 Empty
#35ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Γεια σας.    Γεια σας.  - Σελίδα 3 EmptyΤετ 18 Δεκ 2013 - 9:55

Μαλλον δεν χρειαζεται να πω οτι πηγε για αλλαγη...κι οτι δεν ηξερε ουτε ο ιδιοκτητης αν εχει αλλαχθει ποτε.

[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτόν το σύνδεσμο.]

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Thodo L200
Χρυσό μέλος
Χρυσό μέλος
Thodo L200

Αριθμός μηνυμάτων : 6282
Φύλλο : Άντρας
Ηλικία : 50
Ημερομηνία εγγραφής : 06/12/2011

Γεια σας.  - Σελίδα 3 Empty
#36ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Γεια σας.    Γεια σας.  - Σελίδα 3 EmptyΤετ 18 Δεκ 2013 - 10:10

Αγοραστηκαν και αλλαχθηκαν τα παντα απο τα παραπανω, σε ταχυτητες...σουπερμαν, με απωτερο σκοπο να τελειωσει την ιδια μερα...δικο μου σκοπο!

Επιπλεον σπρει αλυσιδας σιλικονης, σπρει καθαρισμου, καθαριστηκαν, σελες απο κατω πανω μερος κινητηρα, απο δω κι απο εκει, οτι βλεπαμε...

Αγοραστηκαν και υγρα φρενων...πλακα που ειχε η εξαερωση...εγω μονο παταγα τα φρενα, 1,2,3 κατω, σαν γυμναστικη δακτυλων...ηταν χωρις πισω φρενο, σχεδον μονο μπροστινο ειχε, τωρα εχει ωραια φρενα...και τα 2!

Απορω, ο τυπος ειχε τη μηχανη 40.000χλμ, την κινουσε καθε μερα, ρε ανθρωπε δεν βλεπεις οτι δεν εχει φρενα, δεν ζητας να σου αλλαξουν ενα φιλτρο αερα..και γιατι καθεσαι μονοπαντα και μονο ευθεια και χαλας και το λαστιχο...απλα η μοτοσυκλετα ηταν παρατημενη απο θεματα συντηρησης, γι αυτο και η τιμη ηταν τετοια.

Μαζι με κατι αλλα ψιλολοιδια, προστατευτικο μοχλου ταχυτητων κλπ, πηγαν ολα μαζι 225ευρω και μας περισσεψαν και αρκετα πραγματα. Τωρα μονο κατι κλιψακια θελει και καποια στιγμη ενα σετ βιδες για τα κουστουμια γιατι πολλες ειναι κλωτσημενες. Ειναι ετοιμη, ειναι αψογη, παει...παει...βγαινοντας απο παραλιακη στο ποταμι με σιγα σιγα 80χλμ κανω μια ανοιγω γκαζι και εκει που νομιζα οτι θα δω 100-120, ειδα 160χλμ με λιγα εκατοστα γυρισμα...ορε μανα μου...στριβει για πλακα ακομα και στην κατασταση που ηταν οταν την παρελαβα.

Α, ξεχασα βασικο που καναμε τελευταιο τελευταιο. Κατεβηκε η πλακα τιμονιου στα 39χιλιοστα απο...33χιλιοστα, λες γι αυτο να πηγαινε ο αλλος μονο ευθεια, παντως ευκολα εστριβε και ετσι οπως ηταν, σκεψου τωρα...και σκεψου μετα με λαστιχα...θα περασω καλααααααα!

Τελικα, μ αρεσει, τη λατρευω, μου κανει, ηταν η ιδανικη μοτοσυκλετα γι αυτα που ζητουσα, ολα τα αλλα ειναι περιττα. Απλα τελεια, δεν το περιμενα οτι θα ηταν τοσο βολικη σε ολα, την περιμενα πιο δυσκολη, μου κανει ακομα πιο πολυ και δεν την αλλαζω με τιποτα. Μπραβο μου...και στο φιλο που με βοηθησε και τα εκανα πραγματικοτητα ευκολα και γρηγορα!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
ptinotrofos
Χρυσό μέλος
Χρυσό μέλος
ptinotrofos

Αριθμός μηνυμάτων : 7822
Φύλλο : Άντρας
Ηλικία : 70
Τόπος : Άνω Λιόσια
Ημερομηνία εγγραφής : 13/01/2012

Γεια σας.  - Σελίδα 3 Empty
#37ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Γεια σας.    Γεια σας.  - Σελίδα 3 EmptyΤετ 18 Δεκ 2013 - 12:32

Thodo L200 έγραψε:
Μετα επρεπε να υπολογιστει τι πρεπει να αγοραστει για να γινουν οι αλλαγες που χρειαζοντουσαν.

[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτόν το σύνδεσμο.]




ΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ... affraid ...  Με έπιασε νευρική κρίση.   Τι μπάζα είναι αυτά που βλέπουνε τα όμορφα μπιρμπιλωτά  μου μάτια ?!?!?! μόνο τα ποντίκια και οι κατσαρίδες λείπουνε από μέσα !  Με το ΧΧ όργωνε ο άνθρωπας ?  Πάω να πλύνω το μηχανάκι.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Thodo L200
Χρυσό μέλος
Χρυσό μέλος
Thodo L200

Αριθμός μηνυμάτων : 6282
Φύλλο : Άντρας
Ηλικία : 50
Ημερομηνία εγγραφής : 06/12/2011

Γεια σας.  - Σελίδα 3 Empty
#38ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Γεια σας.    Γεια σας.  - Σελίδα 3 EmptyΤετ 18 Δεκ 2013 - 12:58

Aαααα, το πλυσιμο το εγραψα ή το ξεχασα?... το αφηνε μαλλον να πλυθει...απο τη βροχι, αποκειεται να ειχε πλυθει ποτε!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
ptinotrofos
Χρυσό μέλος
Χρυσό μέλος
ptinotrofos

Αριθμός μηνυμάτων : 7822
Φύλλο : Άντρας
Ηλικία : 70
Τόπος : Άνω Λιόσια
Ημερομηνία εγγραφής : 13/01/2012

Γεια σας.  - Σελίδα 3 Empty
#39ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Γεια σας.    Γεια σας.  - Σελίδα 3 EmptyΤετ 18 Δεκ 2013 - 13:16

[[Απορω, ο τυπος ειχε τη μηχανη 40.000χλμ, την κινουσε καθε μερα, ρε ανθρωπε δεν βλεπεις οτι δεν εχει φρενα, δεν ζητας να σου αλλαξουν ενα φιλτρο αερα..και γιατι καθεσαι μονοπαντα και μονο ευθεια και χαλας και το λαστιχο...απλα η μοτοσυκλετα ηταν παρατημενη απο θεματα συντηρησης, γι αυτο και η τιμη ηταν τετοια.]]

Έχω την εντύπωση ότι απ' τη στιγμή που βγήκε από την εγγύηση  δεν ξανάγινε σέρβις. Τα λάστιχα έτσι τρώγονται στο δρόμο, μόνο από κάτω, γιατί το 80% των χλμ. είναι ευθεία και οι στροφές είναι με μικρή κλίση και χωρίς πολλά γκάζια, μόνο σε πίστα τρώγονται στο πλάι. Τώρα το μονόπαντα μάλλον ο πρώην  ήταν κοντός και καθόταν στραβά για να φτάνει κάτω. Έτσι κι αλλιώς θα τα αλλάξεις, 240ευρω τα Μ3 και είσαι τσίφτης.


Έχει επεξεργασθεί από τον/την ptinotrofos στις Τετ 18 Δεκ 2013 - 21:52, 1 φορά
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Thodo L200
Χρυσό μέλος
Χρυσό μέλος
Thodo L200

Αριθμός μηνυμάτων : 6282
Φύλλο : Άντρας
Ηλικία : 50
Ημερομηνία εγγραφής : 06/12/2011

Γεια σας.  - Σελίδα 3 Empty
#40ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Γεια σας.    Γεια σας.  - Σελίδα 3 EmptyΤετ 18 Δεκ 2013 - 13:22

Ναι ηταν γιατι ηταν πιο κοντος κι απο μενα, αρα ειναι πιθανο αυτο που λες, τα λαδια πρεπει οντως να ειχαν αλλαχθει γιατι δεν ηταν και μαυρα τελειως για πεταμα αλλα για σιγουρια τα αλλαξαμε, απλως δεν ασχολιοταν. Βεβαια ειμαι πολυ ευχαριστημενος γενικα γιατι δεν το περιμενα να ναι τοσο καλο, ειδικα μ αυτα τα χρηματα, μοντ 03, κινητηρας, πλαισιο, αναρτησεις σε καλη κατασταση, τι αλλο θελω, μονο λαστιχα θελει και τα κουστουμια καααααααποια στιγμη αργοτερα, δεν βιαζομαι καθολου γι αυτα!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
DNS
Προηγμένο μέλος
Προηγμένο μέλος
DNS

Αριθμός μηνυμάτων : 297
Φύλλο : Άντρας
Ηλικία : 36
Τόπος : Αθήνα
Ημερομηνία εγγραφής : 05/11/2013

Γεια σας.  - Σελίδα 3 Empty
#41ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Γεια σας.    Γεια σας.  - Σελίδα 3 EmptyΤετ 18 Δεκ 2013 - 17:11

Αυτά είναι .... πήγε στα σωστά χέρια το μηχανάκι θα γίνει πάλι όπως του αξίζει  wheelie 

Για λάστιχα γιατί τόσο ακριβά τα Μ3 ; τί διάσταση φοράει το ΧΧ; Για μένα τα βρήκα 240 με 180 αντί για 190 πίσω φάρδος.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Meletis
Ασημένιο μέλος
Ασημένιο μέλος
Meletis

Αριθμός μηνυμάτων : 3210
Φύλλο : Άντρας
Τόπος : Πετρούπολη
Ημερομηνία εγγραφής : 14/10/2012

Γεια σας.  - Σελίδα 3 Empty
#42ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Γεια σας.    Γεια σας.  - Σελίδα 3 EmptyΤετ 18 Δεκ 2013 - 17:36

240 εώς 270 έχουν , ανάλογα με το μαγαζί !
Πρεπει να μπερδεύτηκε ο κωστας !!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
DNS
Προηγμένο μέλος
Προηγμένο μέλος
DNS

Αριθμός μηνυμάτων : 297
Φύλλο : Άντρας
Ηλικία : 36
Τόπος : Αθήνα
Ημερομηνία εγγραφής : 05/11/2013

Γεια σας.  - Σελίδα 3 Empty
#43ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Γεια σας.    Γεια σας.  - Σελίδα 3 EmptyΤετ 18 Δεκ 2013 - 17:41

thumbs up  ναι μάλλον.
Πάντως επειγόντως (στα πλαίσια του δυνατού) για λάστιχα γιατί εγώ την πάτησα άσχημα όπως ξέρετε και τσούζει πολύ. Η ειρωνεία ήταν ότι ήμουν με κατεύθυνση το λαστιχά μου για να βάλω καινούργια πατούμενα.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
dimvouk
Νέο μέλος
Νέο μέλος
dimvouk

Αριθμός μηνυμάτων : 11
Φύλλο : Άντρας
Τόπος : Αθήνα
Ημερομηνία εγγραφής : 21/11/2013

Γεια σας.  - Σελίδα 3 Empty
#44ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Γεια σας.    Γεια σας.  - Σελίδα 3 EmptyΤετ 18 Δεκ 2013 - 17:45

Καλοτάξιδη και να την ευχαριστηθείς !
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Meletis
Ασημένιο μέλος
Ασημένιο μέλος
Meletis

Αριθμός μηνυμάτων : 3210
Φύλλο : Άντρας
Τόπος : Πετρούπολη
Ημερομηνία εγγραφής : 14/10/2012

Γεια σας.  - Σελίδα 3 Empty
#45ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Γεια σας.    Γεια σας.  - Σελίδα 3 EmptyΤετ 18 Δεκ 2013 - 17:47

Ακριβώς ετσι την έχω πατήσει με αυτοκινητο και μάζεψα τα δεντράκια στο πεζοδρόμιο !!!
Ευτυχώς καμία ζημιά αλλα μεγάλο μάθημα !!!!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 

Γεια σας.

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 3 από 8Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Επόμενο

 Παρόμοια θέματα

-
» Γεια σας!
» Γειά!!
» Γεια σας!!!
» ΓΕΙΑ ΣΑΣ
» Γειά σας :)

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
 ::  Δημόσια συζήτηση :: Συστηθείτε-
^ Back to Top