Καλωσήρθατε στο φόρουμ cbr.

Συνδεθείτε, για να έχετε πρόσβαση σε όλα τα forum και τις κατηγορίες των δημόσιων συζητήσεων.
* CBR 125
* CBR 250
* CBR 600
* CBR 1000
* CBR 1100 XX
* Επαγγέλματα/ασχολίες
* Γενικές συζητήσεις
* Ψηφοφορία
* Νέα
* Τεχνικά θέματα
* Είδη ρουχισμού/ Βαλίτσες / Ηλεκτρονικά
* Εκδηλώσεις / Βόλτες / Ταξίδια
* Φωτογραφικό υλικό
* Videos
* Τέχνη
* Ανέκδοτα και Χιούμορ
* Αγγελίες
* Νομοί Ελλάδος (Το Φόρουμ ανά Νομό)
* Ενδιαφέροντα-Hobbies

και πολλές ακόμη υποκατηγορίες!!

Μπορείτε να κάνετε την εγγραφή σας δωρεάν, διαρκεί μόνο λίγα δευτερόλεπτα και σας δίνει την δυνατότητα να συμμετέχετε στις δημόσιες συζητήσεις.

Ευχόμαστε να έχετε μια καλή διαμονή στην σελίδα μας.
Καλωσήρθατε στο φόρουμ cbr.

Συνδεθείτε, για να έχετε πρόσβαση σε όλα τα forum και τις κατηγορίες των δημόσιων συζητήσεων.
* CBR 125
* CBR 250
* CBR 600
* CBR 1000
* CBR 1100 XX
* Επαγγέλματα/ασχολίες
* Γενικές συζητήσεις
* Ψηφοφορία
* Νέα
* Τεχνικά θέματα
* Είδη ρουχισμού/ Βαλίτσες / Ηλεκτρονικά
* Εκδηλώσεις / Βόλτες / Ταξίδια
* Φωτογραφικό υλικό
* Videos
* Τέχνη
* Ανέκδοτα και Χιούμορ
* Αγγελίες
* Νομοί Ελλάδος (Το Φόρουμ ανά Νομό)
* Ενδιαφέροντα-Hobbies

και πολλές ακόμη υποκατηγορίες!!

Μπορείτε να κάνετε την εγγραφή σας δωρεάν, διαρκεί μόνο λίγα δευτερόλεπτα και σας δίνει την δυνατότητα να συμμετέχετε στις δημόσιες συζητήσεις.

Ευχόμαστε να έχετε μια καλή διαμονή στην σελίδα μας.



 
ΦόρουμLatest imagesΑναζήτησηΕγγραφήΣύνδεση

Μοιραστείτε
 

 Ποιες μηχανες εχουν περασει απο τα χερια σας;;

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω 
Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5, 6  Επόμενο
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
Thodo L200
Χρυσό μέλος
Χρυσό μέλος
Thodo L200

Αριθμός μηνυμάτων : 6282
Φύλλο : Άντρας
Ηλικία : 50
Ημερομηνία εγγραφής : 06/12/2011

Ποιες μηχανες εχουν περασει απο τα χερια σας;; - Σελίδα 2 Empty
#16ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ποιες μηχανες εχουν περασει απο τα χερια σας;;   Ποιες μηχανες εχουν περασει απο τα χερια σας;; - Σελίδα 2 EmptyΚυρ 15 Ιαν 2012 - 10:36

1. 1994 honda vf 500f '84 (βαρεσε 2 δεξιες μπιελες και στροφαλο) πολυ καλο για τις
βολτες που πηγαινα τοτε
2. 1995 suzuki rgvγ 250 banana '91(το κολλησα 2 φορες την πρωτη απο αγνοια εμεινε απο
ψυκτικο και τη δευτερη απο μακακια του μηχανικου που εβαλε γνησια ελατηρια για
nicasil και περασε πουκαμισα απλα) ηθελα απολυτο κρατημα και νομιζα οτι θα χει
γκαζι
3. 1996 yamaha fz 250 fazer (μαπα, εμενε συνεχεια, ηταν ενος φιλου και το ειχα
αρκετους μηνες γιατι ανελαβα να το φτιαξω και να το πουλησω)
4. honda c50 (72) μια χαρα για παπι μεχρι 110 στην εθνικη μεχρι να μαζεψω λεφτα
5. suzuki gsxr 750 '87 (επεσα και αργοτερα μου το κλεψανε) το πηρα γιατι ηταν φθηνο,
γρηγορο χωρις προβληματα εκτος οτι αρχιζαν να μπερδευουν τα καρμπυρατερ καθε 2
μηνες
6.suzuki gsxr 1100 '93 (τρακαρα) νομιζα οτι μου κανουν τα gsxr αλλα με τις πρωτες 2
βολτες ηξερα οτι εκανα λαθος, καλο ηταν αλλα πολυ βαρυ και γινοταν κουραστικο
7. & 8. ευελπιστω ενα xt600 και ενα xx1100
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
O Μεσιμερας
Προηγμένο μέλος
Προηγμένο μέλος
O Μεσιμερας

Αριθμός μηνυμάτων : 295
Φύλλο : Άντρας
Ηλικία : 48
Τόπος : Ν.Ηρακλειο Αττικης
Ημερομηνία εγγραφής : 28/07/2011

Ποιες μηχανες εχουν περασει απο τα χερια σας;; - Σελίδα 2 Empty
#17ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ποιες μηχανες εχουν περασει απο τα χερια σας;;   Ποιες μηχανες εχουν περασει απο τα χερια σας;; - Σελίδα 2 EmptyΚυρ 15 Ιαν 2012 - 11:22

1) Motori Minareli-κατι σαν fantik Motor,παλαιο αυτοματο
2) Benneli c50 με αριστερα το φρενο και δεξια τις ταχυτητες,εντελως αναποδο..
3)Zundapp ks 50,μια χαρα με εβγαλε,το ειχα 75 αρι με 28 καρμπυλατερ..120χλμ τελικη.
4)Beta enduro 1983 model..πολυ φασαρια και λαδιλα,πανυψιλο ομως..
5)honda c50 6v.ενα απλο παπακι
6)Honda FourΚ 550 1975 model οπου την εχω ακομα φυλαμενη-αντικα και λειτουργικη,η πρωτη μου μεγαλη μοτοσυκλετα..
7)FJ 1100 yamaha-απλα τελειο!!!!! Τελειο για παντιλικια!!
8)Africa Twin.. βαριεμαι να γραψω κατι εδω...
9) Honda GL1500 Goldwing-την κρατησα 4 χρονια,ισως ηταν η απολυτη μοτοσυκλετα-καραβι ομως για ταξιδια. ειχε βαρος 400 kl αλλα μολις ξεκιναγε ηταν σας παπακι,ακομα την νοσταλγω(to service της ηταν μονο λαδια και 22 ευρω για τακακια πισω,ποτε συνεργειο,εχει αυτοματες βαλβιδες.. Η συγκεκριμενες δεν υπαρχει κατι να τις συγκρινεις,ισως ηταν η απολυτη μοτοσυκλετα για μενα,θα μου λειψει πολυ......μου λειπει περα απο την ανεση η μουσικη τις!
..
10) Και επιτελους Honda cbr XX 1100 οπου δεν σκοπευω να το αλλαξω,ισως απο τις καλυτερες ποιοτικες μοτοσυκλετες,ειναι honda'...


11) *Kαι για καθημερινες δουλειες και φορτωμα,εχω ενα Honda GYRO 50cc τρικυκλο,,cool!!!!! τελειο για λαικες,σουπερμαρκετ,και σακια..


Έχει επεξεργασθεί από τον/την O Μεσιμερας στις Παρ 25 Οκτ 2013 - 20:31, 2 φορές συνολικά
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Jimacos
Διακεκριμένο μέλος
Διακεκριμένο μέλος
Jimacos

Αριθμός μηνυμάτων : 1208
Φύλλο : Άντρας
Ηλικία : 46
Τόπος : ΒΟΛΟΣ
Ημερομηνία εγγραφής : 22/02/2011

Ποιες μηχανες εχουν περασει απο τα χερια σας;; - Σελίδα 2 Empty
#18ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ποιες μηχανες εχουν περασει απο τα χερια σας;;   Ποιες μηχανες εχουν περασει απο τα χερια σας;; - Σελίδα 2 EmptyΚυρ 15 Ιαν 2012 - 11:31

1)honda glx90cc (η πρωτη αγαπη που θυμασαι για παντα)
2)honda xlr200cc (η πρωτη ''μηχανη'' επιτελους.)
3)honda cb-1 400cc(τα πρωτα ταξιδια.)
4)honda cbr1100xx(η ΠΑΝΤΟΤΙΝΗ αγαπη!!!) thank 2
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Μανώλης Λ
Μέλος
Μέλος
Μανώλης Λ

Αριθμός μηνυμάτων : 159
Φύλλο : Άντρας
Ηλικία : 46
Τόπος : Έυβοια
Ημερομηνία εγγραφής : 03/01/2012

Ποιες μηχανες εχουν περασει απο τα χερια σας;; - Σελίδα 2 Empty
#19ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ποιες μηχανες εχουν περασει απο τα χερια σας;;   Ποιες μηχανες εχουν περασει απο τα χερια σας;; - Σελίδα 2 EmptyΚυρ 15 Ιαν 2012 - 22:51

Εγώ ξεκίνησα στη Σκύρο από τα 15 μου με το θρυλικό chappy,το δίχρονο με τον λεβιέ αριστερά κάτω απ το αριστερό γονατο μας.Τελική 60km,βρώμα και κάπνα κάργα.Μετά απ αυτό πήγα στο παπί το 6βολτο με τα στρογγυλά φανάρια.Κατά το φανταριλίκι,καβάλησα διάφορα χωρίς να είμαι ιδιοκτήτης λόγω περιστάσεων.Από φτιαγμένη του σκασμού παρακαλώ φλορέτα,CB 400, ΖΧR 400,HORNET 600,XT 500,XT660.Mάζεψα από αυτά όση εμπειρία μπορούσα συνολικά,και κάποια στιγμή με πήγαν βόλτα με μια FJ 1100 όπου εκεί ήταν όλα τα λεφτά μιας και δεν είχα ξανανιώσει τέτοιου είδους ροπή,(που να ήξερα χε χε)Τα χρόνια πέρασαν και μια μέρα με τ αμάξι με πέρασε με ταχύτητα STAR TREK ένα ΧΧ.Εκεί έπαθα το πρώτο εγκεφαλικό..Αυτό ήταν και το ραντεβού μας το 2006 όπου την αγόρασα και δεν νομίζω ότι μπορεί κάτι άλλο να με καλύψει καλύτερα απ αυτό το μωρό..
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
motomaniac
Μέλος
Μέλος
motomaniac

Αριθμός μηνυμάτων : 25
Φύλλο : Άντρας
Ηλικία : 38
Ημερομηνία εγγραφής : 29/01/2012

Ποιες μηχανες εχουν περασει απο τα χερια σας;; - Σελίδα 2 Empty
#20ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ποιες μηχανες εχουν περασει απο τα χερια σας;;   Ποιες μηχανες εχουν περασει απο τα χερια σας;; - Σελίδα 2 EmptyΔευ 30 Ιαν 2012 - 23:15

κατα σειρα αρχαιοτερης στα χερια μου

yamaha pw80 το 1996 (το εχω ακομη. μεγαλωσε αλλους δυο αδερφους και δεν πωλειτε ακομα κι αν χρειαστει να βγω στο δρομο)
Ηonda c50 το 99 (τοτε εκανα και την μεγαλυτερη λαθος αποφαση της ζωης μου. αντι για YZ80 ειπα οτι προτιμω υπολογιστη.) (μεγαλωσε αλλον ενα αδερφο και κοιμαται μεχρι την αναστυλωση του. δεν θελει και τιποτε..)
Honda CB250N το 2004 (υπαρχει ακομα και περιμενει ανακατασκευη.μαζι της εκανα τα πιο απολαυστικα χιλιομετρα μου. Joe bar team και δεν συμμαζευεται..)
kawasaki ER-5 το 2005 αν θυμαμαι καλα (την πουλησα μετα απο δυο χρονια)
Ηοnda CBR600F3 καλοκαιρι του 2007 (εκλαπη το καλοκαιρι του 2009, τρακαρισμενη στην ακρη του δρομου ενω εγω ημουν νοσοκομειο σοβαρα)
αμηχανος μονο με σκουτερ μεχρι περσι τον χειμωνα
yamaha SRX600 τον χειμωνα 2010-11 (πουληθηκε το καλοκαιρι του 11 για τα ματια του CBR)
CBR600F4i απο το καλοκαιρι του 11 ως σημερα κι ελπιζω γι'αρκετα χρονια ακομα..

ενδιαμεσα υπηρχαν και καποια σκουτερ που ομως δεν τα υπολογιζω. οπως 2 italjet formula50lc και τωρα ενα piagio liberty που ειναι της μαμας.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Xmakos20
Προηγμένο μέλος
Προηγμένο μέλος
Xmakos20

Αριθμός μηνυμάτων : 222
Φύλλο : Άντρας
Ηλικία : 34
Ημερομηνία εγγραφής : 22/01/2012

Ποιες μηχανες εχουν περασει απο τα χερια σας;; - Σελίδα 2 Empty
#21ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ποιες μηχανες εχουν περασει απο τα χερια σας;;   Ποιες μηχανες εχουν περασει απο τα χερια σας;; - Σελίδα 2 EmptyΤρι 31 Ιαν 2012 - 11:08

1 astra grand
2 zongshen 125
3 nova 125
4 xt 600
5 kymco 250 τσοπερ
και τελος το cbrακι μου 400rr που εφτιαξα με πολυ μερακι αφου το πηρα naked και στο μουτρο του για φως ειχε ενα σποτακι σπιτιου wheelie
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
thanos1981k
Διακεκριμένο μέλος
Διακεκριμένο μέλος
thanos1981k

Αριθμός μηνυμάτων : 716
Φύλλο : Άντρας
Ηλικία : 42
Τόπος : ΑΘΗΝΑ-ΖΩΓΡΑΦΟΥ
Ημερομηνία εγγραφής : 04/04/2009

Ποιες μηχανες εχουν περασει απο τα χερια σας;; - Σελίδα 2 Empty
#22ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ποιες μηχανες εχουν περασει απο τα χερια σας;;   Ποιες μηχανες εχουν περασει απο τα χερια σας;; - Σελίδα 2 EmptyΤρι 15 Οκτ 2013 - 21:46

1)xlr 250
2)xr 600 r (x2)
3)cbf 600
4)hornet 600
5)cbr 250 rr
6)bross
7)gsr 600
8)gsx-r 1000 K5&K6
9)r1 2008
10)freewind 650
11)cbr 1100 xx
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Xaris
Διακεκριμένο μέλος
Διακεκριμένο μέλος
Xaris

Αριθμός μηνυμάτων : 970
Φύλλο : Άντρας
Ηλικία : 38
Τόπος : ΣΕΡΡΕΣ
Ημερομηνία εγγραφής : 14/01/2010

Ποιες μηχανες εχουν περασει απο τα χερια σας;; - Σελίδα 2 Empty
#23ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ποιες μηχανες εχουν περασει απο τα χερια σας;;   Ποιες μηχανες εχουν περασει απο τα χερια σας;; - Σελίδα 2 EmptyΠαρ 25 Οκτ 2013 - 14:11

1)Honda lead 50 (του μπαμπα στα κρυφα και καλα )
2)Suzuki FB 50 (ως που εκανε αναστροφη ενας παππους και επεσε πανω μου Χαρης 2 μηνες νοσοκομειο το μηχανακι δυστιχως μας αφησε χρονους)
3)Ηοnda lead 50 (και επισημα το πηρα απο τον μπαμπα αλλα για κανα χρονο δεν με αντεξε παρεδωσε πνευμα και στροφαλο)
4)gillera runner 50 (για κανα χρονο)
5)gillera runner 125 2T
6)yamaha 125 Z (στα χαρτια γιατι σε καποια δοση ηταν καμια 60αρια mm φουλ wiseco εκλαπει)
7)gillera runner 180 (απο τα πρωτα που ηταν με ταμπορο πισω πολυ δυνατο επουληθει)
8)Βρεφηκε το Ζ σε κακα χαλια ξαναεγινε καινουργιο και μετα πηρε τον δρομο του για αλλον ιδιοκτητη
9)Η μεγαλη μερα καπου το 2007 Honda cbr 1100 XX (στην αρχη ουτε το γκαζι δεν ανοιγα χαχαχα οτι ηθελα αλλα επρεπε να παω στρατο και φυσικα την αφησα στο σπιτι οπου φαγωθηκαν ολοι να την δωσω ε ηθελα δεν ηθελα και με πολυ βαρια καρδια την εδωσα)
10)piagio beverly 200
11)piagio Benerly 500(καλη τιμη και καλη ανταλαγη ηταν )
12)suzuki AN burgman 650 (μεγαλη χαζομαρα το πουλησα και πηρα αμαξι)
μετα απο κανα 2-3 αλλαγες αυτοκινητων βρεθηκα με ενα celica 2000 ε το εκανα και ανταλαγη με το
13)suzuki gsxr 600 k8 (αλλα δεν το βλεπω και αυτο για πολυ !!Μαλλον το 14αρτο θα ειναι ΧΧ )
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Tsimuhas
Ασημένιο μέλος
Ασημένιο μέλος
Tsimuhas

Αριθμός μηνυμάτων : 3003
Φύλλο : Άντρας
Ηλικία : 35
Τόπος : Χαλκιδική
Ημερομηνία εγγραφής : 30/10/2012

Ποιες μηχανες εχουν περασει απο τα χερια σας;; - Σελίδα 2 Empty
#24ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ποιες μηχανες εχουν περασει απο τα χερια σας;;   Ποιες μηχανες εχουν περασει απο τα χερια σας;; - Σελίδα 2 EmptyΠαρ 25 Οκτ 2013 - 15:13

Για το burgman τι ενοεις? χαζομαρα το μηχανακι και το εκανες τραμπα? η χαζομαρα που το εδωσες?
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Xaris
Διακεκριμένο μέλος
Διακεκριμένο μέλος
Xaris

Αριθμός μηνυμάτων : 970
Φύλλο : Άντρας
Ηλικία : 38
Τόπος : ΣΕΡΡΕΣ
Ημερομηνία εγγραφής : 14/01/2010

Ποιες μηχανες εχουν περασει απο τα χερια σας;; - Σελίδα 2 Empty
#25ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ποιες μηχανες εχουν περασει απο τα χερια σας;;   Ποιες μηχανες εχουν περασει απο τα χερια σας;; - Σελίδα 2 EmptyΠαρ 25 Οκτ 2013 - 15:37

Χαζομαρα το μηχανακι δεν μου αρεσε καθολου μεγαλο πολυ ογκο κακη θεση οδηγησης και να μην πω για τα κουσουρια του απο ηλεκτρονικα αστα να πανε!!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Tsimuhas
Ασημένιο μέλος
Ασημένιο μέλος
Tsimuhas

Αριθμός μηνυμάτων : 3003
Φύλλο : Άντρας
Ηλικία : 35
Τόπος : Χαλκιδική
Ημερομηνία εγγραφής : 30/10/2012

Ποιες μηχανες εχουν περασει απο τα χερια σας;; - Σελίδα 2 Empty
#26ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ποιες μηχανες εχουν περασει απο τα χερια σας;;   Ποιες μηχανες εχουν περασει απο τα χερια σας;; - Σελίδα 2 EmptyΠαρ 25 Οκτ 2013 - 16:02

Μιας που ξεθαφτηκε το θεμα ας πω και εγω τι περασε απο τα χερια μου εως τωρα...

1. Yamaha Jog σε ηλικια 11 χρονων αρχισα να το περνω απο την μανα μου και σιγα σιγα το εκανα δικο μου μετα εγινε 80αρι malossi Κολησε και meta polini 80 παλι... εξατμιση Giannelli κτλ κτλ... Πολυ σουζα με εκεινο το μηχανακι... Μπορουσα να το εχω για ωρες ορθιο μεχρι να σβησει απο βενζινη αλλα και πολλες καπακιές με σπασμενο φαναρι πισω και γδραρμενα γονατα! (να τα λεμε κι αυτα!)

2. Ο αδερφος μου ειχε ενα FZR 400 Genesis και το δινει με κολλημενο μοτερ τραμπα με ενα Chally το οποιο δεν το εδωσε σημασια και το εκανε για μενα με μακρι ψαλιδι απο Astrea 100cc μοτερ και μικρη εξατμιση για να μην κανει θορυβο....

3.Περνω το παπι που ονειρευομουν απο πριν παρω το jog. Πολυ καλο μηχανακι απο ολες της αποψεις, ηταν ενα Honda c50 στρογγυλοφαναρο που εγινε GLX με πολυ καλες μετατροπες για την εποχη με συμπλεκτη 137cc Αερογραφια πολλα νικελ κτλ... (Το εχω ακομη σε τευχη ομως...)

4.Ταυτοχρονα με το C50 Ειχα και ενα Yamaha Target 90 που μου το δωσαν σε τευχη, το εφτιαξα για να το κανουμε γαιδουρακι να το καβαλαμε ολοι στην οικογενεια, ενα βαψιμο και ενα ρεκτιφιε στον κυλινδρο και πιστονι απο F1 παπι... Μετα απο λιγο καιρο μου το κλεψανε και το βρηκα πεταμενο σε ενα ρεμα τυχαια καθως πηγαινα σε ενα χωριο παραδιπλα...

5.Kawasaki Kx 125 του αδερφου μου, αλλα και δικο μου για ενα μεγαλο διαστημα που δεν το ηθελε και το ειχε παρατημενο λογο προβληματος στα πηνεια (το μονιμο προβλημα του, πανω απο 5 φορες εγινε περιέλιξη...) wiseco πιστονι cometic φλαντζα και αρκετα γκαζια για εναν πιτσιρικα που το καβαλαει μετα απο ενα παπι... Υπαρχει και αυτο ακομα αλλα παροπλισμένο...

6. Honda Astrea Grand 110 κυβικα περιπου και αερογραφια και αυτο σε μαυρο χρωμα με δισκοφρενο μπροστα κτλ... Το εδωσα στον αδερφο μου μετα γιατι πηρα αυτοκινητο

Και μετα απο 5-6 χρονια με αυτοκινητα ειδα οτι η τρελα δεν φευγει με της μηχανες... Αγορασα το CBR και τα υπολοιπα μπορειτε να τα δειτε στο αναλογο θεμα...

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
djdillan
Μέλος
Μέλος
djdillan

Αριθμός μηνυμάτων : 23
Φύλλο : Άντρας
Ημερομηνία εγγραφής : 09/09/2011

Ποιες μηχανες εχουν περασει απο τα χερια σας;; - Σελίδα 2 Empty
#27ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ποιες μηχανες εχουν περασει απο τα χερια σας;;   Ποιες μηχανες εχουν περασει απο τα χερια σας;; - Σελίδα 2 EmptyΣαβ 26 Οκτ 2013 - 1:41

Εγώ όπως ξέρετε από μικρό παΐδι μου άρεσαν μόνο τα δίχρονα
το πρώτο μου το έκανε δώρο ο πάππους μου στα 11 μου χρόνια
ήταν ένα μοτοποδήλατο 50cc που δεν θυμάμαι την μάρκα του με τον ορo να κάνω βόλτες
σε ένα χώρο 3-4 στρέμματα που είχε περιβόλι μου είχε διαμορφώσει ο ίδιος
ένα μονοπάτι γύρω γύρω για να μάθω ,είχα τον καλύτερο πάππου του κόσμου
θεός συχώρεση του!
το δεύτερο ήταν στα 13 ένα chappy50 cc yamaha που το αγόρασα από το αφεντικό μου
το τρίτο μου ήταν ένα mego motori minarelli 50 cc και αυτό που από το πολύ πείραγμα
είχε φτάσει στα 125 cc μου άρπαξε φωτιά , μου είχε κόψει ο σκελετός στα 2 από διαρροή ρεύματος ,την έβγαλε όμως
και τελικά έσπασε το μοτέρ από το πολύ γκάζι
το τέταρτο ήταν ο έρωτας της ζωής μου mbx 125f στα 15 μου πλέον , το είχα μέχρι τα
21 μου , ώσπου ένα μεγάλο ατύχημα στην εθνική μισό διέλυσε εμενα και ολόκληρο το μηχανάκι
πως βγήκα ζωντανός από αυτό δεν ξέρω ακόμα..
μετά από 15 χρόνια αποχής
το 2009 πηρά ένα tzr 250 3ma το όποιο έχω μέχρι σήμερα
το 2009 πηρά ένα daytona 125 παπάκι ,το πούλησα φέτος
από το 2010 μέχρι σήμερα πηρά 4 tzr 125 το ένα από αυτά το έδωσα φέτος
το 2013 τον γενναρη πηρά ένα rd 350 lc που το έχω ακόμα !!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Tsimuhas
Ασημένιο μέλος
Ασημένιο μέλος
Tsimuhas

Αριθμός μηνυμάτων : 3003
Φύλλο : Άντρας
Ηλικία : 35
Τόπος : Χαλκιδική
Ημερομηνία εγγραφής : 30/10/2012

Ποιες μηχανες εχουν περασει απο τα χερια σας;; - Σελίδα 2 Empty
#28ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ποιες μηχανες εχουν περασει απο τα χερια σας;;   Ποιες μηχανες εχουν περασει απο τα χερια σας;; - Σελίδα 2 EmptyΣαβ 26 Οκτ 2013 - 11:39

Πρεπει να εχεις πληρωσει πολλα λευτα σε 2T λαδι μιξης ε????? Beerchug 

Το 3ma ειναι απιστευτα ομορφο μηχανακι για την εποχη του, ειχα φτασει και εγω στην αγορα ενος μεταχειρισμενου αλλα τελικα ακυρωθηκε....
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
joebar
Μέλος
Μέλος
joebar

Αριθμός μηνυμάτων : 113
Φύλλο : Άντρας
Ηλικία : 50
Τόπος : χαλανδρι
Ημερομηνία εγγραφής : 08/11/2012

Ποιες μηχανες εχουν περασει απο τα χερια σας;; - Σελίδα 2 Empty
#29ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ποιες μηχανες εχουν περασει απο τα χερια σας;;   Ποιες μηχανες εχουν περασει απο τα χερια σας;; - Σελίδα 2 EmptyΣαβ 26 Οκτ 2013 - 16:41

1.c 50 6v
2.ar 50
3.rd 125 lc
4.rd 350 lc
5.nsr 250
6.fzr 750 genesis
7.fzr 1000
8.gsxr 1100 upside down
9.r1
10.gsxr 1300
11.xx
12.cb 1300
13.sh 300
14 cbr 1000 07
καποια ξεχναω
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
djdillan
Μέλος
Μέλος
djdillan

Αριθμός μηνυμάτων : 23
Φύλλο : Άντρας
Ημερομηνία εγγραφής : 09/09/2011

Ποιες μηχανες εχουν περασει απο τα χερια σας;; - Σελίδα 2 Empty
#30ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ποιες μηχανες εχουν περασει απο τα χερια σας;;   Ποιες μηχανες εχουν περασει απο τα χερια σας;; - Σελίδα 2 EmptyΤρι 29 Οκτ 2013 - 23:39

Tsimuhas έγραψε:
Πρεπει να εχεις πληρωσει πολλα λευτα σε 2T λαδι μιξης ε????? Beerchug 

Το 3ma ειναι απιστευτα ομορφο μηχανακι για την εποχη του, ειχα φτασει και εγω στην αγορα ενος μεταχειρισμενου αλλα τελικα ακυρωθηκε....


Ναι όντως παρά πολλά, και η τιμή του μοτουλ έχει ξεφύγει πολύ..
το 3μα όταν το ρυθμίσεις καλά  και το ανακατασκευάσεις σωστά
είναι αστέρι !
Έχει καλά φρένα , γεωμετρία , usd ,και γκάζι..
οταν βγαλεις και τους κοφτες του, απο τα 45 περιορισμένα άλογα
φτάνεις στα 65 άνετα!

Beerchug 
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 

Ποιες μηχανες εχουν περασει απο τα χερια σας;;

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 2 από 6Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5, 6  Επόμενο

 Παρόμοια θέματα

-
» Λαΐκά και σκυλάδικα
» Πιανουν Τα χερια σας Η???
» Η ζωή μας στα χέρια των αυτοκινητιστών..
» Bilstein για μηχανές;
» Τα Honda δεν έχουν γκάζι

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
 :: CBR Forums ::   :: Moto - κουβέντες-
^ Back to Top