Καλωσήρθατε στο φόρουμ cbr.

Συνδεθείτε, για να έχετε πρόσβαση σε όλα τα forum και τις κατηγορίες των δημόσιων συζητήσεων.
* CBR 125
* CBR 250
* CBR 600
* CBR 1000
* CBR 1100 XX
* Επαγγέλματα/ασχολίες
* Γενικές συζητήσεις
* Ψηφοφορία
* Νέα
* Τεχνικά θέματα
* Είδη ρουχισμού/ Βαλίτσες / Ηλεκτρονικά
* Εκδηλώσεις / Βόλτες / Ταξίδια
* Φωτογραφικό υλικό
* Videos
* Τέχνη
* Ανέκδοτα και Χιούμορ
* Αγγελίες
* Νομοί Ελλάδος (Το Φόρουμ ανά Νομό)
* Ενδιαφέροντα-Hobbies

και πολλές ακόμη υποκατηγορίες!!

Μπορείτε να κάνετε την εγγραφή σας δωρεάν, διαρκεί μόνο λίγα δευτερόλεπτα και σας δίνει την δυνατότητα να συμμετέχετε στις δημόσιες συζητήσεις.

Ευχόμαστε να έχετε μια καλή διαμονή στην σελίδα μας.
Καλωσήρθατε στο φόρουμ cbr.

Συνδεθείτε, για να έχετε πρόσβαση σε όλα τα forum και τις κατηγορίες των δημόσιων συζητήσεων.
* CBR 125
* CBR 250
* CBR 600
* CBR 1000
* CBR 1100 XX
* Επαγγέλματα/ασχολίες
* Γενικές συζητήσεις
* Ψηφοφορία
* Νέα
* Τεχνικά θέματα
* Είδη ρουχισμού/ Βαλίτσες / Ηλεκτρονικά
* Εκδηλώσεις / Βόλτες / Ταξίδια
* Φωτογραφικό υλικό
* Videos
* Τέχνη
* Ανέκδοτα και Χιούμορ
* Αγγελίες
* Νομοί Ελλάδος (Το Φόρουμ ανά Νομό)
* Ενδιαφέροντα-Hobbies

και πολλές ακόμη υποκατηγορίες!!

Μπορείτε να κάνετε την εγγραφή σας δωρεάν, διαρκεί μόνο λίγα δευτερόλεπτα και σας δίνει την δυνατότητα να συμμετέχετε στις δημόσιες συζητήσεις.

Ευχόμαστε να έχετε μια καλή διαμονή στην σελίδα μας.



 
ΦόρουμLatest imagesΑναζήτησηΕγγραφήΣύνδεση

Μοιραστείτε
 

 Cbr Xx 1100 review

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω 
Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
ptinotrofos
Χρυσό μέλος
Χρυσό μέλος
ptinotrofos

Αριθμός μηνυμάτων : 7822
Φύλλο : Άντρας
Ηλικία : 70
Τόπος : Άνω Λιόσια
Ημερομηνία εγγραφής : 13/01/2012

1100 - Cbr Xx 1100  review - Σελίδα 2 Empty
#16ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Cbr Xx 1100 review   1100 - Cbr Xx 1100  review - Σελίδα 2 EmptyΠεμ 18 Μαρ 2021 - 12:46

yianakis έγραψε:
Να συμπληρωσω οτι τον Αυγουστο περασα ενα υπηρεσιακο μοτοσχολειο. Σε καποια φαση ειχε μια ευθειουλα που σπαγαμε μια πρωτη και μετα σε εναν κωνο φρεναραμε οσο μπορουσαμε. Εκει εμεινα χαζος το ποσο γρηγορα σταματουσαμε απο τα 70-75 χαω που εφτανε ο καθενας. Κατω ομως ειχε μια καταπληκτικη ασφαλτο με εξτρα επιστρωση για να μην γλυστραει. Απο τα 75 χαω σταματουσε το μηχανακι σε λιγοτερο απο 4,5 μετρα!  Που σημαινει εαν εχεις ασφαλτο για να φρεναρεις σοβαρα, φρεναρει μια χαρα, και οχι αυτα τα σαπουνια, που εχουμε γινει Πυθειες ολοι να ξερουμε αμα μας χρειαστει να φρεναρουμε αποτομα ποσο δυναμη πρεπει να βαλουμε στην μανετα για να μην γλυστρισεις....

Τα φρένα του ΧΧ μου έσωσαν την ζωή. Κατεβαίνοντας από Τρίπολη για Κόρινθο δικαβαλος με περίπου 240 έπεσα στα 60-70 και δεν το πίστευα με τπτ ότι θα προλάβω και δεν θα γίνω χαλκομανια.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Menos
Πλατινένιο μέλος
Πλατινένιο μέλος
Menos

Αριθμός μηνυμάτων : 20847
Φύλλο : Άντρας
Ηλικία : 51
Τόπος : Σλοβακία
Ημερομηνία εγγραφής : 22/01/2009

1100 - Cbr Xx 1100  review - Σελίδα 2 Empty
#17ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Cbr Xx 1100 review   1100 - Cbr Xx 1100  review - Σελίδα 2 EmptyΠαρ 19 Μαρ 2021 - 9:53

yianakis έγραψε:
Να συμπληρωσω οτι τον Αυγουστο περασα ενα υπηρεσιακο μοτοσχολειο. Σε καποια φαση ειχε μια ευθειουλα που σπαγαμε μια πρωτη και μετα σε εναν κωνο φρεναραμε οσο μπορουσαμε. Εκει εμεινα χαζος το ποσο γρηγορα σταματουσαμε απο τα 70-75 χαω που εφτανε ο καθενας. Κατω ομως ειχε μια καταπληκτικη ασφαλτο με εξτρα επιστρωση για να μην γλυστραει. Απο τα 75 χαω σταματουσε το μηχανακι σε λιγοτερο απο 4,5 μετρα!  Που σημαινει εαν εχεις ασφαλτο για να φρεναρεις σοβαρα, φρεναρει μια χαρα, και οχι αυτα τα σαπουνια, που εχουμε γινει Πυθειες ολοι να ξερουμε αμα μας χρειαστει να φρεναρουμε αποτομα ποσο δυναμη πρεπει να βαλουμε στην μανετα για να μην γλυστρισεις....

Πολύ σωστά! thumbs up
Απο την στιγμή που άρχισα τις βόλτες και τα ταξίδια με το ΧΧ, κατάλαβα τι θα πεί ποιότητα δρόμων (κυρίως απο Κροατία, Σερβία, Ρουμανία προς βόρεια).
Τα φρένα του ΧΧ είναι ασύγκρητα για την ηλικία του μοντέλου και ακόμη ανέτως συμβατά στις σημερινές ανάγκες χωρίς σημείο κόπωσης.

ptinotrofos έγραψε:
Τα φρένα του ΧΧ μου έσωσαν την ζωή.  Κατεβαίνοντας από Τρίπολη για Κόρινθο δικαβαλος με περίπου 240  έπεσα στα 60-70 και δεν το πίστευα με τπτ ότι θα προλάβω και δεν θα γίνω χαλκομανια.

Συμφωνώ και επαυξάνω! plus1
Ήταν το καλοκαίρι 2007 που αγόρασα το ΧΧ.. Πρέπει να το είχα 2-3 μέρες στα χέρια μου και δεν μπορούσα ακόμη να συνηθίσω το πόσο εύκολα έπαιρνε τα χιλιόμετρα.
Βρίσκομαι το λοιπόν σε μια σχετικά κλειστή στροφή εθνικού δρόμου που γνώριζα αρκετά καλά με προηγούμενες μοτοσυκλέτες και συνήθως πήγαινα ιδιαίτερα πλαγιαστός στα 90 χλμ/ωρα.
Έλα μου που δεν είχα αντιληφθεί πως το ΧΧ ήταν ήδη στα 160 χλμ/ωρα όταν έμπαινα στην στροφή.... :-O :-O
Φυσικά ήδη εφεύγα προς το αντίθετο ρεύμα, όταν σε στιγμή πανικού (στιγμή απειρίας), πάτησα το πίσω φρένο.... Το ΧΧ λόγω του CBS κυριολεκτικά γονάτισε ομοιόμορφα και στους δύο τροχούς!!
Πατώντας φρένο στην στροφή (ναι, καλά διαβάσατε) το ΧΧ δεν συγκινήθηκε κάν, σαν να μου έλεγε "Μην ανησυχείς, το'χουμε".. μπήκε τόσο όμορφα στην στροφή που αυτή η σκηνή θα μου μείνει για πάντα!
Είμαι σίγουρος πως δυνατό ρόλο έπαιξε και το πλαίσιο σε αυτή τη στροφή. wink
Τελείωσε! Θα φτιάξω και εγώ εκπομπή που θα την ονομάσω "Μπλέ Ήλιοι", θα κάνω μια σωστή παρουσίαση του ΧΧ μιλώντας Ελληνικά με Σλοβάκικη προφορά! laughing
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
https://www.facebook.com/pages/CBR-Forum/379174255489123?ref=hl
O Μεσιμερας
Προηγμένο μέλος
Προηγμένο μέλος
O Μεσιμερας

Αριθμός μηνυμάτων : 295
Φύλλο : Άντρας
Ηλικία : 48
Τόπος : Ν.Ηρακλειο Αττικης
Ημερομηνία εγγραφής : 28/07/2011

1100 - Cbr Xx 1100  review - Σελίδα 2 Empty
#18ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Cbr Xx 1100 review   1100 - Cbr Xx 1100  review - Σελίδα 2 EmptyΠαρ 19 Μαρ 2021 - 13:15

Καλησπερα..Τα σωστα και τα παράδοξα ειπε ο τυπος.Θα μεινω στα φρενα!! Επειδη εχω κανει πανω απο 100.000 χλμ με το δικο μου,, Στα φρενα δεν τον πιστευω,, εχω ακομα τις μαμα δισκοπλακες και παντα αλλαζα τα γνησια τακακια,οπου ΜΟΝΟ με αυτα εχω φρεναρες!! Το cbs συνχωρει λαθη!! Αλλα ισως σε πολυ κλειστη στριφτερη διαδρομη μπορει να γυρίσε εναντιων.. Βεβαια δεν ειναι απολυτα σπορ μοτοσυκλετα, και γι αυτο,το συστημα αυτο το βρησκω σωστο που το βαλανε..
Οδηγησα ενα haya του 2003 και τα φρενα του ηταν υποδεέστερα του δικου μου ΧΧ
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Menos
Πλατινένιο μέλος
Πλατινένιο μέλος
Menos

Αριθμός μηνυμάτων : 20847
Φύλλο : Άντρας
Ηλικία : 51
Τόπος : Σλοβακία
Ημερομηνία εγγραφής : 22/01/2009

1100 - Cbr Xx 1100  review - Σελίδα 2 Empty
#19ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Cbr Xx 1100 review   1100 - Cbr Xx 1100  review - Σελίδα 2 EmptyΤρι 6 Απρ 2021 - 20:50

O Μεσιμερας έγραψε:
Καλησπερα..Τα σωστα και τα παράδοξα ειπε ο τυπος.Θα μεινω στα φρενα!!
Οδηγησα ενα haya του 2003 και τα φρενα του ηταν υποδεέστερα του δικου μου ΧΧ

Και η ειρωνεία είναι πως ο μηχανικός ανάφερε πως είχε Hayabusa, πάρα ταύτα τα φρένα του ΧΧ του στραβώσανε... oh go on
Την στιγμή που οι ίδιοι οι ιδιοκτήτες των Hayabusa αναφέρουν πως η μηχανή τους δεν έχει καλά φρένα.. I don't know
Τι να πείς..
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
https://www.facebook.com/pages/CBR-Forum/379174255489123?ref=hl
Erecozi
Ασημένιο μέλος
Ασημένιο μέλος
Erecozi

Αριθμός μηνυμάτων : 5077
Φύλλο : Άντρας
Ηλικία : 41
Ημερομηνία εγγραφής : 20/11/2012

1100 - Cbr Xx 1100  review - Σελίδα 2 Empty
#20ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Cbr Xx 1100 review   1100 - Cbr Xx 1100  review - Σελίδα 2 EmptyΣαβ 29 Μάης 2021 - 4:53

Menos έγραψε:

Τελείωσε! Θα φτιάξω και εγώ εκπομπή που θα την ονομάσω "Μπλέ Ήλιοι", θα κάνω μια σωστή παρουσίαση του ΧΧ μιλώντας Ελληνικά με Σλοβάκικη προφορά! laughing
Νατος ο πασοκος με την νέο-δημοκρατική τάση!!!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
ptinotrofos
Χρυσό μέλος
Χρυσό μέλος
ptinotrofos

Αριθμός μηνυμάτων : 7822
Φύλλο : Άντρας
Ηλικία : 70
Τόπος : Άνω Λιόσια
Ημερομηνία εγγραφής : 13/01/2012

1100 - Cbr Xx 1100  review - Σελίδα 2 Empty
#21ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Cbr Xx 1100 review   1100 - Cbr Xx 1100  review - Σελίδα 2 EmptyΚυρ 30 Μάης 2021 - 1:30

Έλιωσα =)) lol! =))
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 

Cbr Xx 1100 review

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 2 από 2Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2

 Παρόμοια θέματα

-
» Aνταλλαγη BMW GS 1100 με HONDA CBR 1100 XX
» Z1R Solaris και Range review
» AGV Corsa Helmet Review
» HONDA CBR500R και YAMAHA MT-03 test ride review
» Bell Bullitt Carbon RSD Bagger Helmet Review

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
 :: CBR Forums ::   :: Moto videos-
^ Back to Top