Καλωσήρθατε στο φόρουμ cbr.

Συνδεθείτε, για να έχετε πρόσβαση σε όλα τα forum και τις κατηγορίες των δημόσιων συζητήσεων.
* CBR 125
* CBR 250
* CBR 600
* CBR 1000
* CBR 1100 XX
* Επαγγέλματα/ασχολίες
* Γενικές συζητήσεις
* Ψηφοφορία
* Νέα
* Τεχνικά θέματα
* Είδη ρουχισμού/ Βαλίτσες / Ηλεκτρονικά
* Εκδηλώσεις / Βόλτες / Ταξίδια
* Φωτογραφικό υλικό
* Videos
* Τέχνη
* Ανέκδοτα και Χιούμορ
* Αγγελίες
* Νομοί Ελλάδος (Το Φόρουμ ανά Νομό)
* Ενδιαφέροντα-Hobbies

και πολλές ακόμη υποκατηγορίες!!

Μπορείτε να κάνετε την εγγραφή σας δωρεάν, διαρκεί μόνο λίγα δευτερόλεπτα και σας δίνει την δυνατότητα να συμμετέχετε στις δημόσιες συζητήσεις.

Ευχόμαστε να έχετε μια καλή διαμονή στην σελίδα μας.
Καλωσήρθατε στο φόρουμ cbr.

Συνδεθείτε, για να έχετε πρόσβαση σε όλα τα forum και τις κατηγορίες των δημόσιων συζητήσεων.
* CBR 125
* CBR 250
* CBR 600
* CBR 1000
* CBR 1100 XX
* Επαγγέλματα/ασχολίες
* Γενικές συζητήσεις
* Ψηφοφορία
* Νέα
* Τεχνικά θέματα
* Είδη ρουχισμού/ Βαλίτσες / Ηλεκτρονικά
* Εκδηλώσεις / Βόλτες / Ταξίδια
* Φωτογραφικό υλικό
* Videos
* Τέχνη
* Ανέκδοτα και Χιούμορ
* Αγγελίες
* Νομοί Ελλάδος (Το Φόρουμ ανά Νομό)
* Ενδιαφέροντα-Hobbies

και πολλές ακόμη υποκατηγορίες!!

Μπορείτε να κάνετε την εγγραφή σας δωρεάν, διαρκεί μόνο λίγα δευτερόλεπτα και σας δίνει την δυνατότητα να συμμετέχετε στις δημόσιες συζητήσεις.

Ευχόμαστε να έχετε μια καλή διαμονή στην σελίδα μας.



 
ΦόρουμLatest imagesΑναζήτησηΕγγραφήΣύνδεση

Μοιραστείτε
 

 Προγραμματισμος νεου κλειδιου στο xx.

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω 
Μετάβαση στη σελίδα : 1, 2  Επόμενο
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
gerolukas
Μέλος
Μέλος
gerolukas

Αριθμός μηνυμάτων : 190
Φύλλο : Άντρας
Ηλικία : 41
Τόπος : Κέρκυρα
Ημερομηνία εγγραφής : 02/09/2016

Προγραμματισμος νεου κλειδιου στο xx. Empty
#1ΔημοσίευσηΘέμα: Προγραμματισμος νεου κλειδιου στο xx.   Προγραμματισμος νεου κλειδιου στο xx. EmptyΚυρ 31 Μάης 2020 - 21:04

Καλησπέρα σε άλλους. Μετά από 4 χρόνια που έχω στην κατοχή μου το χχ έχασα το 1 κλειδί και έχω μείνει με ένα. Έχω παραγγέλλει άλλο και το έχω ήδη στα χεριά μου. Το θέμα είναι τώρα πως προγραμματίζουμε το δεύτερο κλειδί . Μια λύση είναι να πάω στον αντιπρόσωπο που θέλει καμιά 40αρι ψαροπούλα η άλλη λύση είναι να το κάνω μονός μου μιας και έχει μέσα το Μανουήλ τη διαδικασία αναλυτικά. Είδα στο γιου τούμπα και τη διαδικασία αλλά δε Μπρωνα βρω για χχ ώστε να φτιάξω το εργαλείο που προτείνει η honta το όποιο είναι πολύ απλό . το μονό που δε γνωρίζω αυτή τη στιγμή είναι τι ωμική αντίσταση να χρησιμοποιήσω με σιγουριά.. κάποια έχουν 1000 ωμ cbr μετα το2013 κάποια αλλά όπως το vfr τa cb κτλ εχουν 100 ωμ και η διαδικασία είναι ολόιδια σε όλα. Ξέρει κάποιος να μου πει την αντίσταση που πρέπει να μεσολαβήσει μεταξύ της μπαταριάς και της φυσάς (ignition pulse generator) που πάει στον εγκέφαλο από τα xx.. ευχαριστώ κάλο καλοκαίρι σε όλους και προσοχή.!!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
ptinotrofos
Χρυσό μέλος
Χρυσό μέλος
ptinotrofos

Αριθμός μηνυμάτων : 7822
Φύλλο : Άντρας
Ηλικία : 70
Τόπος : Άνω Λιόσια
Ημερομηνία εγγραφής : 13/01/2012

Προγραμματισμος νεου κλειδιου στο xx. Empty
#2ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Προγραμματισμος νεου κλειδιου στο xx.   Προγραμματισμος νεου κλειδιου στο xx. EmptyΚυρ 31 Μάης 2020 - 22:07

Τα ρεύματα είναι κινέζικα για μένα. Έχω όμως το διάγραμμα του ηλεκτρικού συστήματος. Δεν ξέρω αν αυτό βοηθάει σε κάτι.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
gerolukas
Μέλος
Μέλος
gerolukas

Αριθμός μηνυμάτων : 190
Φύλλο : Άντρας
Ηλικία : 41
Τόπος : Κέρκυρα
Ημερομηνία εγγραφής : 02/09/2016

Προγραμματισμος νεου κλειδιου στο xx. Empty
#3ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Προγραμματισμος νεου κλειδιου στο xx.   Προγραμματισμος νεου κλειδιου στο xx. EmptyΔευ 1 Ιουν 2020 - 0:27

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
gerolukas
Μέλος
Μέλος
gerolukas

Αριθμός μηνυμάτων : 190
Φύλλο : Άντρας
Ηλικία : 41
Τόπος : Κέρκυρα
Ημερομηνία εγγραφής : 02/09/2016

Προγραμματισμος νεου κλειδιου στο xx. Empty
#4ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Προγραμματισμος νεου κλειδιου στο xx.   Προγραμματισμος νεου κλειδιου στο xx. EmptyΤρι 2 Ιουν 2020 - 16:17

Τι εγινε ρε παιδια..!! κανενας δεν εχει προγραμματισει δευτερο κλειδι?
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
ptinotrofos
Χρυσό μέλος
Χρυσό μέλος
ptinotrofos

Αριθμός μηνυμάτων : 7822
Φύλλο : Άντρας
Ηλικία : 70
Τόπος : Άνω Λιόσια
Ημερομηνία εγγραφής : 13/01/2012

Προγραμματισμος νεου κλειδιου στο xx. Empty
#5ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Προγραμματισμος νεου κλειδιου στο xx.   Προγραμματισμος νεου κλειδιου στο xx. EmptyΤρι 2 Ιουν 2020 - 16:28

gerolukas έγραψε:
Τι εγινε ρε παιδια..!! κανενας δεν εχει προγραμματισει δευτερο κλειδι?


Ε δεν νομίζω, ότι είναι και καμιά συνηθισμένη εργασία πχ αλλάζω λάδια ή τακακια. Το μόνο που κάνω με τα κλειδιά είναι να τα αλλάξω συχνά (πότε το ένα πότε το άλλο)  γιατί ο μάστορας μου είπε ότι αν μείνει ένα κλειδί πολύ καιρό σε αχρηστία μπορεί να χάσει τον προγραμματισμό του.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
marioshadow
Διακεκριμένο μέλος
Διακεκριμένο μέλος
marioshadow

Αριθμός μηνυμάτων : 933
Φύλλο : Άντρας
Ηλικία : 35
Τόπος : Ξανθη
Ημερομηνία εγγραφής : 13/10/2012

Προγραμματισμος νεου κλειδιου στο xx. Empty
#6ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Προγραμματισμος νεου κλειδιου στο xx.   Προγραμματισμος νεου κλειδιου στο xx. EmptyΤετ 3 Ιουν 2020 - 8:57

Καλημέρα. Είχα κάνει εγώ στο cbr μου αλλά σε κλειδαρά το είχε προγραμματίσει αυτός.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Lerki
Διακεκριμένο μέλος
Διακεκριμένο μέλος
Lerki

Αριθμός μηνυμάτων : 854
Φύλλο : Άντρας
Ηλικία : 45
Τόπος : Ιωνια
Ημερομηνία εγγραφής : 18/06/2018

Προγραμματισμος νεου κλειδιου στο xx. Empty
#7ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Προγραμματισμος νεου κλειδιου στο xx.   Προγραμματισμος νεου κλειδιου στο xx. EmptyΠαρ 5 Ιουν 2020 - 15:54

Η φτώχεια τρώει τον πάρα. Αν πιάνουν τα χέρια σου και οι γνώσεις σου με τα κατάλληλα εργαλεία αξίζει. Αν όχι αντιπροσωπεία καλώς ή κακώς.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
gerolukas
Μέλος
Μέλος
gerolukas

Αριθμός μηνυμάτων : 190
Φύλλο : Άντρας
Ηλικία : 41
Τόπος : Κέρκυρα
Ημερομηνία εγγραφής : 02/09/2016

Προγραμματισμος νεου κλειδιου στο xx. Empty
#8ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Προγραμματισμος νεου κλειδιου στο xx.   Προγραμματισμος νεου κλειδιου στο xx. EmptyΣαβ 6 Ιουν 2020 - 20:18

ΜΑ αν δειτε το βιντεο με το τυπο στο vfr ειναι πολυ απλο. το μονο που δε ξερω ειναι τι αντισταση να χρησιμοποιησω , θα το βρω ομως που θα παει. κατι μου λεει οτι ειναι 100 ωμ.

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Jimakos
Προηγμένο μέλος
Προηγμένο μέλος
Jimakos

Αριθμός μηνυμάτων : 251
Φύλλο : Άντρας
Ηλικία : 54
Τόπος : Αθήνα
Ημερομηνία εγγραφής : 26/05/2016

Προγραμματισμος νεου κλειδιου στο xx. Empty
#9ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Προγραμματισμος νεου κλειδιου στο xx.   Προγραμματισμος νεου κλειδιου στο xx. EmptyΔευ 8 Ιουν 2020 - 21:13

Η HONDA δίνει το καλώδιο σαν special tool (07XMZ-MBW0101) και δεν αναφέρει συγκεκριμένα μοντέλα εφαρμογής.Όσοι το φτιάχνουν μόνοι τους χρησιμοποιούν 100 Ω.Άραγε αυτό το κάτι μάλλον καλά σου τα λέει.
Ρίξε και μια ματιά εδώ link
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
gerolukas
Μέλος
Μέλος
gerolukas

Αριθμός μηνυμάτων : 190
Φύλλο : Άντρας
Ηλικία : 41
Τόπος : Κέρκυρα
Ημερομηνία εγγραφής : 02/09/2016

Προγραμματισμος νεου κλειδιου στο xx. Empty
#10ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Προγραμματισμος νεου κλειδιου στο xx.   Προγραμματισμος νεου κλειδιου στο xx. EmptyΤετ 10 Ιουν 2020 - 23:06

στο service manual που έχω τα τελευταία ψηφιά από το κωδικό του εργαλείου που προανέφερες , τελειώνουν σε ……..100 και όχι σε 101. Στην αρχή υπέθεσα που είναι ο κωδικός της αντίστασης . όταν όμως είδα αυτή τη διάφορα ,προβληματίστηκα και άρχισα να έχω αμφιβολίες. Κάπου διάβασα ,ότι μοντέλα μετά το 2012 cbr vfr κλπ που συνέχισαν να εξελίσσονται τεχνολογικά χρησιμοποιούσαν αντίσταση 1000 ωμ ,χωρίς βέβαια να είμαι και σε αυτό σίγουρος. Τώρα στα δικά μας χχ μάλλον είναι σε 100ωμ. Πρέπει να είμαι 100% σίγουρος , μη κάψω κάνα εγκέφαλο από τέτοιο λάθος γιατί θα τρελαθώ. Νομίζω όμως ,ότι είμαστε σίγουροι πλέον.!! Έτσι δεν είναι?
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
gerolukas
Μέλος
Μέλος
gerolukas

Αριθμός μηνυμάτων : 190
Φύλλο : Άντρας
Ηλικία : 41
Τόπος : Κέρκυρα
Ημερομηνία εγγραφής : 02/09/2016

Προγραμματισμος νεου κλειδιου στο xx. Empty
#11ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Προγραμματισμος νεου κλειδιου στο xx.   Προγραμματισμος νεου κλειδιου στο xx. EmptyΤετ 10 Ιουν 2020 - 23:26

jimako σευχαριστω. κοιταξα καλα το link και ειναι 100 Ω με τι 150mA ασφαλεια. αρα θα κανει.
μεχρι κυριακη θα εχω νεα. Θα επεμβω. Και ο Θεος βοηθος.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Jimakos
Προηγμένο μέλος
Προηγμένο μέλος
Jimakos

Αριθμός μηνυμάτων : 251
Φύλλο : Άντρας
Ηλικία : 54
Τόπος : Αθήνα
Ημερομηνία εγγραφής : 26/05/2016

Προγραμματισμος νεου κλειδιου στο xx. Empty
#12ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Προγραμματισμος νεου κλειδιου στο xx.   Προγραμματισμος νεου κλειδιου στο xx. EmptyΠεμ 11 Ιουν 2020 - 17:27

Για να το σιγουρέψουμε λίγο ακόμα δες και αυτό :

Προγραμματισμος νεου κλειδιου στο xx. Image15
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
gerolukas
Μέλος
Μέλος
gerolukas

Αριθμός μηνυμάτων : 190
Φύλλο : Άντρας
Ηλικία : 41
Τόπος : Κέρκυρα
Ημερομηνία εγγραφής : 02/09/2016

Προγραμματισμος νεου κλειδιου στο xx. Empty
#13ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Προγραμματισμος νεου κλειδιου στο xx.   Προγραμματισμος νεου κλειδιου στο xx. EmptyΠεμ 11 Ιουν 2020 - 19:23

Έληξε. !!!!Τι βοηθεια μπορει να προσφερει ενα οργανομενο forum , μολις επιβεβαιωθηκε. Ευχαριστω!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
gerolukas
Μέλος
Μέλος
gerolukas

Αριθμός μηνυμάτων : 190
Φύλλο : Άντρας
Ηλικία : 41
Τόπος : Κέρκυρα
Ημερομηνία εγγραφής : 02/09/2016

Προγραμματισμος νεου κλειδιου στο xx. Empty
#14ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Προγραμματισμος νεου κλειδιου στο xx.   Προγραμματισμος νεου κλειδιου στο xx. EmptyΠεμ 11 Ιουν 2020 - 23:53

Λοιπόν , μόλις πριν μια ώρα μου έφυγε το άγχος του δευτέρου κλειδιού. Έφτιαξα το special tool , ακλούθησα της οδηγίες και ok. Παρατήρηση. Σε σχέση με το vfr από το video που ανέβασα πριν λίγες μέρες , αλλάζει το έξης.: ο τύπος στοvfr. δίνει ρεύμα και με κλειστό τον διακόπτη θα δείτε το λαμπάκι του hiss να αναβοσβήνει πράγμα που δεν συμβαίνει στο xx.
Στο xx δίνεις ρεύμα και με κλειστό το διακόπτη δεν γίνεται τίποτα, ( εκεί ψάρωσα). Ανοίγεις διακόπτη με το προγραμματισμένο πάντα κλειδί, βλέπεις το λαμπάκι hiss αναμμένο. Αποσύνδεες το ρεύμα για πάνω από 5 δευτέρα και τότε ξεκινά η διαδικασία.
Όλα καλά.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Jimakos
Προηγμένο μέλος
Προηγμένο μέλος
Jimakos

Αριθμός μηνυμάτων : 251
Φύλλο : Άντρας
Ηλικία : 54
Τόπος : Αθήνα
Ημερομηνία εγγραφής : 26/05/2016

Προγραμματισμος νεου κλειδιου στο xx. Empty
#15ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Προγραμματισμος νεου κλειδιου στο xx.   Προγραμματισμος νεου κλειδιου στο xx. EmptyΠαρ 12 Ιουν 2020 - 17:36

applause thumbs up
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 

Προγραμματισμος νεου κλειδιου στο xx.

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 1 από 2Μετάβαση στη σελίδα : 1, 2  Επόμενο

 Παρόμοια θέματα

-
» Προγραμματισμός νέας κλειδαριάς στο παλιό κλειδί, Honda δεκαετίας 90
» ΓΝΩΡΙΜΙΑ ΝΕΟΥ ΜΕΛΟΥΣ
» Τι κράνος φοράτε?
» Παρουσίαση του νέου Honda CBR scooter
» Η κατασκευή του νέου «One World Trade Center»

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
 :: CBR Forums ::   :: Τεχνικά θέματα-
^ Back to Top