Καλωσήρθατε στο φόρουμ cbr.

Συνδεθείτε, για να έχετε πρόσβαση σε όλα τα forum και τις κατηγορίες των δημόσιων συζητήσεων.
* CBR 125
* CBR 250
* CBR 600
* CBR 1000
* CBR 1100 XX
* Επαγγέλματα/ασχολίες
* Γενικές συζητήσεις
* Ψηφοφορία
* Νέα
* Τεχνικά θέματα
* Είδη ρουχισμού/ Βαλίτσες / Ηλεκτρονικά
* Εκδηλώσεις / Βόλτες / Ταξίδια
* Φωτογραφικό υλικό
* Videos
* Τέχνη
* Ανέκδοτα και Χιούμορ
* Αγγελίες
* Νομοί Ελλάδος (Το Φόρουμ ανά Νομό)
* Ενδιαφέροντα-Hobbies

και πολλές ακόμη υποκατηγορίες!!

Μπορείτε να κάνετε την εγγραφή σας δωρεάν, διαρκεί μόνο λίγα δευτερόλεπτα και σας δίνει την δυνατότητα να συμμετέχετε στις δημόσιες συζητήσεις.

Ευχόμαστε να έχετε μια καλή διαμονή στην σελίδα μας.
Καλωσήρθατε στο φόρουμ cbr.

Συνδεθείτε, για να έχετε πρόσβαση σε όλα τα forum και τις κατηγορίες των δημόσιων συζητήσεων.
* CBR 125
* CBR 250
* CBR 600
* CBR 1000
* CBR 1100 XX
* Επαγγέλματα/ασχολίες
* Γενικές συζητήσεις
* Ψηφοφορία
* Νέα
* Τεχνικά θέματα
* Είδη ρουχισμού/ Βαλίτσες / Ηλεκτρονικά
* Εκδηλώσεις / Βόλτες / Ταξίδια
* Φωτογραφικό υλικό
* Videos
* Τέχνη
* Ανέκδοτα και Χιούμορ
* Αγγελίες
* Νομοί Ελλάδος (Το Φόρουμ ανά Νομό)
* Ενδιαφέροντα-Hobbies

και πολλές ακόμη υποκατηγορίες!!

Μπορείτε να κάνετε την εγγραφή σας δωρεάν, διαρκεί μόνο λίγα δευτερόλεπτα και σας δίνει την δυνατότητα να συμμετέχετε στις δημόσιες συζητήσεις.

Ευχόμαστε να έχετε μια καλή διαμονή στην σελίδα μας.



 
ΦόρουμLatest imagesΑναζήτησηΕγγραφήΣύνδεση

Μοιραστείτε
 

 Λαμπες led παντου !

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω 
Μετάβαση στη σελίδα : 1, 2  Επόμενο
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
yianakis
Προηγμένο μέλος
Προηγμένο μέλος
yianakis

Αριθμός μηνυμάτων : 493
Φύλλο : Άντρας
Ηλικία : 48
Τόπος : Ηρακλειο Κρητης
Ημερομηνία εγγραφής : 30/09/2015

Λαμπες led  παντου ! Empty
#1ΔημοσίευσηΘέμα: Λαμπες led παντου !   Λαμπες led  παντου ! EmptyΤετ 31 Οκτ 2018 - 19:55

Χαιρετω την παρεα.
Μετα την απολυτα επιτυχημενη αντικατασταση των λαμπων του εμπρος φαναριου με LED, σκεφτηκα να αλλαξω ολες τις εξωτερικες λαμπες του ΧΧ.

Φλας εμπρος , πισω , στοπ , κλπ ακομη και η ψειρα του εμπρος φαναριου θα αλλαχτουν με LED.

Σε αυτο θα χρειαστω την βοηθεια του φορουμ για να μου πειτε τι φοραει ακριβως (τυπος, watt κλπ) για να παραγγειλω τα σωστα απο το site στην Αγγλια που ψωνιζω.

Ευχαριστω thank you
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Menos
Πλατινένιο μέλος
Πλατινένιο μέλος
Menos

Αριθμός μηνυμάτων : 20847
Φύλλο : Άντρας
Ηλικία : 51
Τόπος : Σλοβακία
Ημερομηνία εγγραφής : 22/01/2009

Λαμπες led  παντου ! Empty
#2ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Λαμπες led παντου !   Λαμπες led  παντου ! EmptyΣαβ 3 Νοε 2018 - 12:15

Επειδή το θέμα με τις λάμπες led μου έχει τραβήξει την προσοχή!
Πόσο ρεύμα τραβάει;
Παρουσιάζονται προβλήματα διανομής ρεύματος σε άλλες λάμπες;
Υπάρχουν κάποιες πατέντες για την τοποθέτηση;

Ρωτάω γιατί έχω καεί απο τις (κινέζικες) λάμπες xenon και έπρεπε να αλλάξω τον "σταθεροποιητή" (?) κάτι που μου κόστισε...

Για πείτε, για πείτε nerd
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
https://www.facebook.com/pages/CBR-Forum/379174255489123?ref=hl
yianakis
Προηγμένο μέλος
Προηγμένο μέλος
yianakis

Αριθμός μηνυμάτων : 493
Φύλλο : Άντρας
Ηλικία : 48
Τόπος : Ηρακλειο Κρητης
Ημερομηνία εγγραφής : 30/09/2015

Λαμπες led  παντου ! Empty
#3ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Λαμπες led παντου !   Λαμπες led  παντου ! EmptyΣαβ 3 Νοε 2018 - 15:00

Μενο. Οι λαμπες που θα τοποθετηθουν θα ειναι τα ιδια βαττ με τις παλιες πυρακτωσεως και φυσικα ο ιδιος τυπος ( Πχ Η7). Το προβλημα των Xenon δεν υπαρχει, το να τραβαει παραπανω ρευμα στο αναψε την λαμπας.  Ειναι 55W σταθερα (μιλωντας για τις λαμπες του εμπρος φαναριου),  αναβουν 100% αμεσα ενα πολυ ωραιο ωραιο λευκο φως που ειναι κατα την ταπεινη μου γνωμη καλυτερο απο το φως που εβγαζε η αντιστοιχων βαττ λαμπα Xenon, (που φορουσε το μηχανακι οταν το πηρα), διαχέεται πολυ λιγοτερο, στραβωνει πολυ λιγοτερο και νομιζω οτι  στο απολυτο σκοταδι σπαει το μαυρο πολυ καλυτερα.

Οι λαμπες που φοράω και στο ΧΧ και στο αμαξι ειναι απο την Αγγλια με 2 χρονια εγγυηση. Ειναι μακραν οτι καλυτερο εχω δει απο φως ( κατι Osram  / Philips κλπ +30% παραπανω φως ειναι απλα κερακια μπροστα τους ) , με τον ανθρωπο συνεργαζομαι αρκετα χρονια, ειναι πολυ εξυπηρετικος.

Επισεις αυτο που αναφερεις με το ρευμα δεν το εχω παρατηρησει ποτε.

Στο αμαξι τις φοραω 1 μιση χρονο, στο ΧΧ 4 μηνες περιπου.

Πατεντες τωρα ....  Οι Η7 θελουν κατι μικροπατεντες για να μπουν λογω οτι πιανει ογκο το ενσωματομενο ανεμηστηρακι. Επισεις λογω οτι θα κανεις την πατεντα και θα κοψεις κατι, μετα δεν θα μπορεις να βαλεις πυρακτωσεως γιατι θα αφησεις κενο και θα εχει θεματα στεγανότητας.

Οι υπολοιπες ολες δεν νομζω να θελουν κατι ιδιαιτερο. Βαλε βγαλε θα ειναι σαν να αλλαζεις κανονικη λαμπα.

Αμα μπορει καποιος να μου βρει αυτο που ζηταω, (τυπους και βαττ) ας το κανει και μετα την παραγγελια θα σας πω και το κοστος.

ευχαριστω
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
ptinotrofos
Χρυσό μέλος
Χρυσό μέλος
ptinotrofos

Αριθμός μηνυμάτων : 7822
Φύλλο : Άντρας
Ηλικία : 70
Τόπος : Άνω Λιόσια
Ημερομηνία εγγραφής : 13/01/2012

Λαμπες led  παντου ! Empty
#4ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Λαμπες led παντου !   Λαμπες led  παντου ! EmptyΣαβ 3 Νοε 2018 - 23:23

Το βρήκα!  Αλλά θέλω φως ημέρας ή μεγεθυντικό φακό για να διαβάσω.

Αύριο θα γράψω τα βατ[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτόν το σύνδεσμο.]

Για τα φλας νομίζω ότι χρειάζεσαι καινούργια φλασερ αν βάλεις λεντ λάμπες.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
yianakis
Προηγμένο μέλος
Προηγμένο μέλος
yianakis

Αριθμός μηνυμάτων : 493
Φύλλο : Άντρας
Ηλικία : 48
Τόπος : Ηρακλειο Κρητης
Ημερομηνία εγγραφής : 30/09/2015

Λαμπες led  παντου ! Empty
#5ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Λαμπες led παντου !   Λαμπες led  παντου ! EmptyΚυρ 4 Νοε 2018 - 7:53

Και γω το βρηκα στο pdf . Αλλα δεν μπορω να καταλαβω τι λεει.

Δοκιμασε και κει . Μηπως και ειναι καλυτερα.

Ο μηχανικος μου μου ειπε οτι απλα πρεπει να ειναι ιδια βαττ μπροστα πισω για να αναβοσβηνουν συγχρονισμενα οπως τωρα.

Η αλλη ερωτηση ειναι οτι αμα δεν βαλω πορτοκαλι στα φλας θα ειναι νομιμα ??
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
ptinotrofos
Χρυσό μέλος
Χρυσό μέλος
ptinotrofos

Αριθμός μηνυμάτων : 7822
Φύλλο : Άντρας
Ηλικία : 70
Τόπος : Άνω Λιόσια
Ημερομηνία εγγραφής : 13/01/2012

Λαμπες led  παντου ! Empty
#6ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Λαμπες led παντου !   Λαμπες led  παντου ! EmptyΚυρ 4 Νοε 2018 - 10:52

Απ' ότι μπορώ να διαβάσω στο φως του ήλιου και με μεγεθυντικό φακό:

ΦΑΝΑΡΙΑ : 12 V 55 W

ΠΟΡΕΙΑΣ : 12V 5W

ΦΛΑΣ ΜΠΡΟΣΤΑ: 12V 21W
δίπλα υπάρχει μια δυσανάγνωστη σημείωση, σαν να γράφει:

22 G
WPC

Δεν φαίνεται καθόλου καλά γιατί είναι μουτζουρωμένο. και δεν είμαι καθόλου σίγουρος ότι γράφει έτσι.

ΦΛΑΣ ΠΙΣΩ : 12V 21W Όπως και οι μπροστινές αλλά χωρίς την σημείωση (που δεν ξέρω αν έχει και σημασία)

ΦΡΕΝΟ ΚΑΙ ΠΙΣΩ ΦΩΣ : 12V 21/5W X 2

Για το πορτοκαλί δεν ξέρω αν ο Κ.Ο.Κ καθορίζει το χρώμα, Αλλά για να είναι κίτρινα παγκοσμίως από κάπου θα καθορίζεται. Ρώτησε καλύτερα σε κάποιο ΚΤΕΟ εκεί θα ξέρουν.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
yianakis
Προηγμένο μέλος
Προηγμένο μέλος
yianakis

Αριθμός μηνυμάτων : 493
Φύλλο : Άντρας
Ηλικία : 48
Τόπος : Ηρακλειο Κρητης
Ημερομηνία εγγραφής : 30/09/2015

Λαμπες led  παντου ! Empty
#7ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Λαμπες led παντου !   Λαμπες led  παντου ! EmptyΚυρ 4 Νοε 2018 - 21:11

Οκ ευχαριστω αλλα ειναι τα μισα. Θελω και τον τυπο της καθε λαμπας. Πχ ξερουμε οτι στο φαναρι φοραει Η7 &  12 V 55 W. Τα υπολοιπα ?? :-/ :-/

Μου φαινεται θα τις ξυλωσω ολες για να διαβασω τι γραφουν πανω ... αλλα που χρονος...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
ptinotrofos
Χρυσό μέλος
Χρυσό μέλος
ptinotrofos

Αριθμός μηνυμάτων : 7822
Φύλλο : Άντρας
Ηλικία : 70
Τόπος : Άνω Λιόσια
Ημερομηνία εγγραφής : 13/01/2012

Λαμπες led  παντου ! Empty
#8ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Λαμπες led παντου !   Λαμπες led  παντου ! EmptyΔευ 5 Νοε 2018 - 11:52

yianakis έγραψε:
Οκ ευχαριστω αλλα ειναι τα μισα. Θελω και τον τυπο της καθε λαμπας. Πχ ξερουμε οτι στο φαναρι φοραει Η7 &  12 V 55 W. Τα υπολοιπα ?? :-/ :-/

Μου φαινεται θα τις ξυλωσω ολες για να διαβασω τι γραφουν πανω ... αλλα που χρονος...

Νομίζω ότι ο τύπος είναι μόνο για τις λάμπες του προβολέα, δλδ αν είναι μονες ή με δύο σκάλες. Επίσης το μόνο που έχω ακούσει είναι ότι άλλες είναι οι λάμπες για μοτο και άλλες για αυτοκίνητα. Των αυτοκινήτων δεν κάνουν στα μηχανάκια γιατί καίγονται γρήγορα λόγω κραδασμων.
Κάπου υπάρχει και σχετικό βίντεο του πισσαμαν
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
yianakis
Προηγμένο μέλος
Προηγμένο μέλος
yianakis

Αριθμός μηνυμάτων : 493
Φύλλο : Άντρας
Ηλικία : 48
Τόπος : Ηρακλειο Κρητης
Ημερομηνία εγγραφής : 30/09/2015

Λαμπες led  παντου ! Empty
#9ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Λαμπες led παντου !   Λαμπες led  παντου ! EmptyΔευ 5 Νοε 2018 - 16:00

Δεν ξερω για αυτο που λες οτι αλλες λαμπες για μοτο και αλλες για αυτοκινητα. Εγω απλα θα σου πω οτι οι Η7 που εβαλα στο ΧΧ ειναι οι ιδιες που εβαλα στο αμαξι. Αν ισχυει κατι τετοιο δεν πρεπει να ισχυει για τις LED .   Δηλαδη τι μου λες οτι τα φτιαγμενα/σπορ αυτοκινητα ή τα supercars φορανε κατι ιδιαιτερο απο πλευρας λαμπας λογω οτι εχουν περισσοτερους κραδασμους απο τα κοινα αυτοκινητα ? Ασχολουμαι πανω απο 30 χρονια με διτροχα και τετρατροχα, πρωτη φορα το  ακουω.

Η μονη διαφορα που ξερω ειναι οτι η Η7 η κοινη με την Η7 που φοραει το ΧΧ μπροστα εχουν μια μικροδιαφορα και δεν μπαινει ακριβως. Κατα τα αλλα δεν πιστευω οτι υπαρχει καποια διαφορα γενικως.

Θα κατσω τωρα να βγαλω τις λαμπες  να διαβασω τι λενε πανω.  Στην ουσια 2 πραματα πρεπει να ανοιξω . 1 φλας ( ειναι τα ιδια και τα 4) και το στοπ .

Αντε να δουμε
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Erecozi
Ασημένιο μέλος
Ασημένιο μέλος
Erecozi

Αριθμός μηνυμάτων : 5077
Φύλλο : Άντρας
Ηλικία : 41
Ημερομηνία εγγραφής : 20/11/2012

Λαμπες led  παντου ! Empty
#10ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Λαμπες led παντου !   Λαμπες led  παντου ! EmptyΔευ 5 Νοε 2018 - 23:57

Οταν ειχα αλλαξει στην 'ξαπλωτη' (CBR600F4i) τις στοπ λαμπες με λεντ καπου εκανε επιστροφη και οταν πατουσα φρενο με σβηστα φωτα αναβε το φως στο καντραν και βεβαια για να δουλεψουν επρεπε να ειναι και οι 2 στοπ λεντ αλλιως εχανε την πολικοτητα και δεν αναβε καμια πχ αν εβαζες μια λεντ μια πυρακτωσεος
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
yianakis
Προηγμένο μέλος
Προηγμένο μέλος
yianakis

Αριθμός μηνυμάτων : 493
Φύλλο : Άντρας
Ηλικία : 48
Τόπος : Ηρακλειο Κρητης
Ημερομηνία εγγραφής : 30/09/2015

Λαμπες led  παντου ! Empty
#11ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Λαμπες led παντου !   Λαμπες led  παντου ! EmptyΚυρ 11 Νοε 2018 - 9:49

Τα βρηκα ολα . Μου βγαινουν γυρω στο 100αρικο ολα μαζι .  Θα ψωνισω τελος του μηνα γιατι την συγκεκριμένη στιγμη το ταμειο ειναι μειον.
Μαλιστα επικοινωνησα και με το παλικαρι εκει γιατι δεν μπορουσα να βρω την λαμπα που ειναι στα στοπ και ειναι παραξενη σε led ,αλλα μου εστειλε κατευθειαν link με την σωστη λαμπα και ολα οκ.
Παραθετω τα links για οποιον θελει να δοκιμασει αμεσα.


Φαναρι εμπρος ----->   [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτόν το σύνδεσμο.]

Φλας ------>   [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτόν το σύνδεσμο.]

Πισω φαναρι ------> [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτόν το σύνδεσμο.]

Καλοφορετα   photo


Προσοχη γιατι πολλα ειναι σετ των 2
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
ptinotrofos
Χρυσό μέλος
Χρυσό μέλος
ptinotrofos

Αριθμός μηνυμάτων : 7822
Φύλλο : Άντρας
Ηλικία : 70
Τόπος : Άνω Λιόσια
Ημερομηνία εγγραφής : 13/01/2012

Λαμπες led  παντου ! Empty
#12ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Λαμπες led παντου !   Λαμπες led  παντου ! EmptyΚυρ 11 Νοε 2018 - 15:52

Όταν με το καλό τα βάλεις περιμένουμε να μας πεις εντυπώσεις και κανένα βιντεάκι.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Menos
Πλατινένιο μέλος
Πλατινένιο μέλος
Menos

Αριθμός μηνυμάτων : 20847
Φύλλο : Άντρας
Ηλικία : 51
Τόπος : Σλοβακία
Ημερομηνία εγγραφής : 22/01/2009

Λαμπες led  παντου ! Empty
#13ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Λαμπες led παντου !   Λαμπες led  παντου ! EmptyΤετ 14 Νοε 2018 - 10:34

yianakis έγραψε:
Πατεντες τωρα ....  Οι Η7 θελουν κατι μικροπατεντες για να μπουν λογω οτι πιανει ογκο το ενσωματομενο ανεμηστηρακι. Επισεις λογω οτι θα κανεις την πατεντα και θα κοψεις κατι, μετα δεν θα μπορεις να βαλεις πυρακτωσεως γιατι θα αφησεις κενο και θα εχει θεματα στεγανότητας.

Οταν λές "θα κόψεις κάτι".. εννοείς το λάστιχο στεγάνωσης?
Άρα το ανεμιστηράκι θα είναι εκτεθειμένο σε νερά και σκόνη?
Αν ναί, θα είναι δίλημμα όταν θα πλένω την μοτοσυκλέτα.. η θα σκεφτώ κάποιο ταξίδι..

yianakis έγραψε:
Και γω το βρηκα στο pdf . Αλλα δεν μπορω να καταλαβω τι λεει.

Ποιό PDF? thinking

yianakis έγραψε:
Τα βρηκα ολα . Μου βγαινουν γυρω στο 100αρικο ολα μαζι .

:-O :-O :-O

Δεν το λές και φτηνό.... αλλά σίγουρα με απασχολεί.. εφόσων δεν θα έχω πρόβλημα με ηλεκτρικά θέματα..
Ναι, διάβασα όλα τα παραπάνω μηνύματα, αλλά ξέρεις την παροιμία.. "Όταν καείς απ'τόν χυλό, φυσάς και το γιαούρτι"!!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
https://www.facebook.com/pages/CBR-Forum/379174255489123?ref=hl
ptinotrofos
Χρυσό μέλος
Χρυσό μέλος
ptinotrofos

Αριθμός μηνυμάτων : 7822
Φύλλο : Άντρας
Ηλικία : 70
Τόπος : Άνω Λιόσια
Ημερομηνία εγγραφής : 13/01/2012

Λαμπες led  παντου ! Empty
#14ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Λαμπες led παντου !   Λαμπες led  παντου ! EmptyΤετ 14 Νοε 2018 - 15:15

Λάστιχο στεγάνωσης υπάρχει aftermarket κατάλληλο για τις λάμπες led. Υποθέτω ότι το πουλάνε εκεί που πουλάνε και τις λάμπες. Αν δεν θέλεις να το πληρώσεις θα πρέπει να το παλέψεις με το μαμά.

Προσωπικά προτιμώ να αγοράζω από Ελλάδα γιατί δεν έχω δει μεγάλη διαφορά στις τιμές αφ ενός, και αφ' εταίρου  θέλω να έχω απ' ευθείας επαφή με τον πωλητή είτε  για συμβουλές ως προς την τοποθέτηση είτε για να μπορώ να τον βρίσω αν κάτι πάει στραβά. X(
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
yianakis
Προηγμένο μέλος
Προηγμένο μέλος
yianakis

Αριθμός μηνυμάτων : 493
Φύλλο : Άντρας
Ηλικία : 48
Τόπος : Ηρακλειο Κρητης
Ημερομηνία εγγραφής : 30/09/2015

Λαμπες led  παντου ! Empty
#15ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Λαμπες led παντου !   Λαμπες led  παντου ! EmptyΤετ 14 Νοε 2018 - 22:46

Meno ,
1. Ειναι δοκιμασμενες στο αμαξι. (Θα μου πεις ασχετο) .
2. Ειναι δοκιμασμενες στπ μηχανακι. Τα Η7 τα φοραω απο αρχες καλοκαιριου.
3. Κανω το επομενο βημα  ετσι για το γομωτο, οπως και να γινει θα φεγγουν παραπανω. Αντε για τα φλας να το καταλαβω υπερβολη λιγο, αλλα το στοπ.... Απλα θα ελαχιστοποιησω τις πιθανοτητες να πεσει καποιος πανω μου επειδη δεν το ειδε.
4. Αν εχεις καποιο προβλημα με το παλικαρι, ειναι φανταστικος στην δουλεια του θα σου αντιαταστησει πχ καμενη λαμπα 99% τσαμπα, και αμεσα. (Οταν εβαλα Xenon στο αμαξι παραγγειλα 55W ,ειχε κανει το λαθος να μου στειλε 35W. Του το ειπα και μου εστειλε το επομενο κιτ αμεσα και μου ειπε να κρατησω και το προηγουμενο ....)
5. Οταν εβαλα τον μηχανικο μου να μου αλλαξει τις λαμπες σε Η7 LED, και τις ειδε μου ειπε οτι ειναι η αποδοση τους πολυ καλη και πολυ καλη η κατασκευη. ( Ναι καλα υπεθεσες πουλαει και αυτος λαμπες LED) .

Οταν πληρωθω θα κανω παραγγελια και θα προσπαθησω να βγαλω φωτο να σας τις δειξω


Το pdf εννοω το μανουαλ σε pdf.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 

Λαμπες led παντου !

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 1 από 2Μετάβαση στη σελίδα : 1, 2  Επόμενο

 Παρόμοια θέματα

-
» Led λαμπες (μεσαιας μεγαλης σκαλας)
» λαμπες τυπου led για την αντικατασταση των μαμα στο πισω φωτιστικο
» Τσάντα-πλυντήριο για καθαριότητα παντού.
» Tελικα εμεις οι ελληνες βρισκομαστε παντου!!!
»  Πώς δουλεύει η κοινωνία. Παντού τα ίδια τραβάνε......

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
 :: CBR Forums ::   :: Ανακατασκευές/Βελτιώσεις-
^ Back to Top