Καλωσήρθατε στο φόρουμ cbr.

Συνδεθείτε, για να έχετε πρόσβαση σε όλα τα forum και τις κατηγορίες των δημόσιων συζητήσεων.
* CBR 125
* CBR 250
* CBR 600
* CBR 1000
* CBR 1100 XX
* Επαγγέλματα/ασχολίες
* Γενικές συζητήσεις
* Ψηφοφορία
* Νέα
* Τεχνικά θέματα
* Είδη ρουχισμού/ Βαλίτσες / Ηλεκτρονικά
* Εκδηλώσεις / Βόλτες / Ταξίδια
* Φωτογραφικό υλικό
* Videos
* Τέχνη
* Ανέκδοτα και Χιούμορ
* Αγγελίες
* Νομοί Ελλάδος (Το Φόρουμ ανά Νομό)
* Ενδιαφέροντα-Hobbies

και πολλές ακόμη υποκατηγορίες!!

Μπορείτε να κάνετε την εγγραφή σας δωρεάν, διαρκεί μόνο λίγα δευτερόλεπτα και σας δίνει την δυνατότητα να συμμετέχετε στις δημόσιες συζητήσεις.

Ευχόμαστε να έχετε μια καλή διαμονή στην σελίδα μας.
Καλωσήρθατε στο φόρουμ cbr.

Συνδεθείτε, για να έχετε πρόσβαση σε όλα τα forum και τις κατηγορίες των δημόσιων συζητήσεων.
* CBR 125
* CBR 250
* CBR 600
* CBR 1000
* CBR 1100 XX
* Επαγγέλματα/ασχολίες
* Γενικές συζητήσεις
* Ψηφοφορία
* Νέα
* Τεχνικά θέματα
* Είδη ρουχισμού/ Βαλίτσες / Ηλεκτρονικά
* Εκδηλώσεις / Βόλτες / Ταξίδια
* Φωτογραφικό υλικό
* Videos
* Τέχνη
* Ανέκδοτα και Χιούμορ
* Αγγελίες
* Νομοί Ελλάδος (Το Φόρουμ ανά Νομό)
* Ενδιαφέροντα-Hobbies

και πολλές ακόμη υποκατηγορίες!!

Μπορείτε να κάνετε την εγγραφή σας δωρεάν, διαρκεί μόνο λίγα δευτερόλεπτα και σας δίνει την δυνατότητα να συμμετέχετε στις δημόσιες συζητήσεις.

Ευχόμαστε να έχετε μια καλή διαμονή στην σελίδα μας.



 
ΦόρουμLatest imagesΑναζήτησηΕγγραφήΣύνδεση

Μοιραστείτε
 

 R.I.P. Luis

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω 
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
Jimakos
Προηγμένο μέλος
Προηγμένο μέλος
Jimakos

Αριθμός μηνυμάτων : 251
Φύλλο : Άντρας
Ηλικία : 54
Τόπος : Αθήνα
Ημερομηνία εγγραφής : 26/05/2016

R.I.P. Luis Empty
#1ΔημοσίευσηΘέμα: R.I.P. Luis   R.I.P. Luis EmptyΠαρ 3 Ιουν 2016 - 21:13

Εκεί που σκεφτόμουν το Kids Academy του Riding School για τον γιο μου έπεσα πάνω σε αυτό

[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτόν το σύνδεσμο.]

Κρίμα  sad
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
ptinotrofos
Χρυσό μέλος
Χρυσό μέλος
ptinotrofos

Αριθμός μηνυμάτων : 7822
Φύλλο : Άντρας
Ηλικία : 70
Τόπος : Άνω Λιόσια
Ημερομηνία εγγραφής : 13/01/2012

R.I.P. Luis Empty
#2ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: R.I.P. Luis   R.I.P. Luis EmptyΣαβ 4 Ιουν 2016 - 17:41

Jimakos έγραψε:
Εκεί που σκεφτόμουν το Kids Academy του Riding School για τον γιο μου έπεσα πάνω σε αυτό

[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτόν το σύνδεσμο.]

Κρίμα  sad

Κρίμα, τζάμπα κι άδικο. Μου θύμισε το ατύχημα που στοίχισε τη ζωή του Daijiro Kato τον Απρίλιο του 2003 στη SUZUKA. H ΧΟΝΤΑ του έμεινε με το γκάζι ανοιχτό στο τέλος της ευθείας, από μλκία μηχ/κου, και έσκασε στον τοίχο με 200 χλμ/ώρα. Κάτι τέτοιο φοβάμαι ότι έγινε κι εδώ.



Τα πάραπάνω όμως δεν έχουν σχέση με την εκπαίδευση των παιδιών μας. Αυτή πρέπει να αρχίζει πολύ νωρίς και από τα απλά πράγματα. ΠΧ: Τον μαθαίνεις ότι δεν ανεβαίνει στο ποδηλατάκι του χωρίς κράνος (Για ποδήλατο) επιγονατίδες και επιαγκονίδες. Και μην πει κανένας: Μα να δώσω λεφτά, γιατί είμαι σίγουρος ότι έχει δώσει πολύ περισσότερα σε πλέυμομπίλ.
Μετά πάμε στην οδική συμπεριφορά, την κυκλοφοριακή αγωγή και μετά στην τεχνική της οδήγησης.

Στο κάτω κάτω στα μοτο τζι πι μπορεί να έχουμε τέσσερις νεκρούς σε 16 χρόνια αλλά στους Ελληνικούς δρόμους έχουμε τέσσερις νεκρούς την ημέρα χώρια τους ανάπηρους και τους τραυματίες.

Γι αυτό κατά τη γνώμη μου είναι προτιμότερο να ξεκα@λώνει ο πιτσιρικάς στην πίστα και να λέει <Είμαι αθλητής> παρά να κάνει καγκουριές με δανικό παπί στην πλατεία και να λέει <κράνος φοράνε οι φλώροι>

Δεν ξέρω την ηλικία του παιδιού και απλά εκφράζω τις σκέψεις μου μιλώντας γενικά προς όλους όσους έχουν μικρά παιδιά ή πρόκειται να αποκτήσουν, μια και μου έδωσες αφορμή.

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Jimakos
Προηγμένο μέλος
Προηγμένο μέλος
Jimakos

Αριθμός μηνυμάτων : 251
Φύλλο : Άντρας
Ηλικία : 54
Τόπος : Αθήνα
Ημερομηνία εγγραφής : 26/05/2016

R.I.P. Luis Empty
#3ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: R.I.P. Luis   R.I.P. Luis EmptyΣαβ 4 Ιουν 2016 - 20:57

ptinotrofos έγραψε:


Τα πάραπάνω όμως δεν έχουν σχέση με την εκπαίδευση των παιδιών μας. Αυτή πρέπει να αρχίζει πολύ νωρίς και από τα απλά πράγματα.  ΠΧ: Τον μαθαίνεις ότι δεν ανεβαίνει στο ποδηλατάκι του χωρίς κράνος (Για ποδήλατο) επιγονατίδες και επιαγκονίδες. Και μην πει κανένας: Μα να δώσω λεφτά, γιατί είμαι σίγουρος ότι έχει δώσει πολύ περισσότερα σε πλέυμομπίλ.
Μετά πάμε στην οδική συμπεριφορά, την κυκλοφοριακή αγωγή και μετά στην τεχνική της οδήγησης.

Στο κάτω κάτω στα μοτο τζι πι μπορεί να έχουμε τέσσερις νεκρούς σε 16 χρόνια αλλά στους Ελληνικούς δρόμους έχουμε τέσσερις νεκρούς την ημέρα χώρια τους ανάπηρους και τους τραυματίες.

Γι αυτό κατά τη γνώμη μου είναι προτιμότερο να ξεκα@λώνει ο πιτσιρικάς στην πίστα και να λέει <Είμαι αθλητής> παρά να κάνει καγκουριές με δανικό παπί στην πλατεία και να λέει <κράνος φοράνε οι φλώροι>

Δεν ξέρω την ηλικία του παιδιού και απλά εκφράζω τις σκέψεις μου μιλώντας γενικά προς όλους όσους έχουν μικρά παιδιά ή πρόκειται να αποκτήσουν, μια και μου έδωσες αφορμή.



Συμφωνώ απόλυτα μαζί σου και αυτά κάνω.Και κράνος για το ποδήλατο έχει και σε πάρκο κυκλοφοριακής αγωγής πηγαίνουμε και κράνος μηχανής έχει (σωστό νούμερο) γιατί τον ανεβάζω και στη μηχανή (για μικρές πάντα αποστάσεις), αλλά όταν βλεπεις ένα παιδί 24 χρονών να φεύγει τόσο άδικα σου ανεβαίνει ένας κόμπος στο λαιμό και σκέφτεσαι "μήπως δεν κάνω καλά;"
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
ptinotrofos
Χρυσό μέλος
Χρυσό μέλος
ptinotrofos

Αριθμός μηνυμάτων : 7822
Φύλλο : Άντρας
Ηλικία : 70
Τόπος : Άνω Λιόσια
Ημερομηνία εγγραφής : 13/01/2012

R.I.P. Luis Empty
#4ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: R.I.P. Luis   R.I.P. Luis EmptyΣαβ 4 Ιουν 2016 - 22:32

Έχεις δίκιο αλλά αν έχει το μικρόβιο δεν μπορείς να τον κρατήσεις μακριά από μηχανάκια. Το ξέρω από τον εαυτό μου. Πιτσιρίκι χάζευα με τις ώρες την κατακόκκινη αστραφτερή BSA του γείτονα και μεγαλύτερος ονειρευόμουν τη NORTON commando που χάζευα στα περιοδικά. Το αυτ/το δεν έσβηνε τη δίψα. Έφτασα σχεδόν 30 χρονών αλλά επιτέλους γύρισα σπίτι με ένα απαστράπτον boldor 900. Το τι έγινε δεν περιγράφεται. Η μάνα μου να λιποθυμάει! Ο πατέρας μου να σκάσει όλο το σόϊ έπεσε να με φάει. Βλέπεις μέχρι τότε έβλεπαν δίτροχο και μουτζόνανε και τώρα τους ήρθε ο δαίμονας στο σπίτι? Και να σου πω δίκιο είχαν. Πως δεν σκοτώθηκα θαύμα είναι. Η εμπειρία μου βλέπεις από κάτι σολεξάκια και ευροπίνο φίλων που είχα οδηγήσει συν κάτι γκαρελάκια που νοικιάζαμε κάπου-κάπου δεν επαρκούσε για το θηρίο. Αλλά ο επιμένων νικά.

Αυτά λέω και σε ένα φίλο που δεν έχει και καμιά σχέση με 2Τ αλλά ο 5χρονος υιός του έχει την αρρώστια. Από μωρό βλέπει μηχανάκι και πέφτει σε έκσταση. Δεν υπάρχει περίπτωση να πάρει μηχανάκι ποτέ, λέει ο πατέρας του. Αλλά μέχρι πότε θα μπορεί να ασκεί επιρροή? Και πως θα τον εμποδίσει σε μερικά χρόνια να καβαλήσει το μηχανάκι κάποιου φίλου?

Γιαυτό λέω καλύτερα εκπαιδευμένος παρά διψασμένος. Είναι καλύτερα να μάθεις το παιδί σου να κολυμπάει παρά να μην το αφήνεις να μπει στην θάλασσα.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Erecozi
Ασημένιο μέλος
Ασημένιο μέλος
Erecozi

Αριθμός μηνυμάτων : 5077
Φύλλο : Άντρας
Ηλικία : 41
Ημερομηνία εγγραφής : 20/11/2012

R.I.P. Luis Empty
#5ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: R.I.P. Luis   R.I.P. Luis EmptyΠαρ 10 Ιουν 2016 - 0:26

μην σε φοβιζουν κατι τετοια ειναι απλα σκαλωμα του μυαλου.
ξερεις ποσοι εχουν παθει ατυχημα πεζοι στο πεζοδρομιο??? τι παει να πει να μην περπαταμε???
προσεχουμε σιγουρα για να εχουμε και απο κει και περα αν το εχει η μοιρα σου...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 

R.I.P. Luis

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 1 από 1

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
 :: Νέα & Διοργανώσεις :: Νέα :: Moto GP Νέα-
^ Back to Top