Καλωσήρθατε στο φόρουμ cbr.

Συνδεθείτε, για να έχετε πρόσβαση σε όλα τα forum και τις κατηγορίες των δημόσιων συζητήσεων.
* CBR 125
* CBR 250
* CBR 600
* CBR 1000
* CBR 1100 XX
* Επαγγέλματα/ασχολίες
* Γενικές συζητήσεις
* Ψηφοφορία
* Νέα
* Τεχνικά θέματα
* Είδη ρουχισμού/ Βαλίτσες / Ηλεκτρονικά
* Εκδηλώσεις / Βόλτες / Ταξίδια
* Φωτογραφικό υλικό
* Videos
* Τέχνη
* Ανέκδοτα και Χιούμορ
* Αγγελίες
* Νομοί Ελλάδος (Το Φόρουμ ανά Νομό)
* Ενδιαφέροντα-Hobbies

και πολλές ακόμη υποκατηγορίες!!

Μπορείτε να κάνετε την εγγραφή σας δωρεάν, διαρκεί μόνο λίγα δευτερόλεπτα και σας δίνει την δυνατότητα να συμμετέχετε στις δημόσιες συζητήσεις.

Ευχόμαστε να έχετε μια καλή διαμονή στην σελίδα μας.
Καλωσήρθατε στο φόρουμ cbr.

Συνδεθείτε, για να έχετε πρόσβαση σε όλα τα forum και τις κατηγορίες των δημόσιων συζητήσεων.
* CBR 125
* CBR 250
* CBR 600
* CBR 1000
* CBR 1100 XX
* Επαγγέλματα/ασχολίες
* Γενικές συζητήσεις
* Ψηφοφορία
* Νέα
* Τεχνικά θέματα
* Είδη ρουχισμού/ Βαλίτσες / Ηλεκτρονικά
* Εκδηλώσεις / Βόλτες / Ταξίδια
* Φωτογραφικό υλικό
* Videos
* Τέχνη
* Ανέκδοτα και Χιούμορ
* Αγγελίες
* Νομοί Ελλάδος (Το Φόρουμ ανά Νομό)
* Ενδιαφέροντα-Hobbies

και πολλές ακόμη υποκατηγορίες!!

Μπορείτε να κάνετε την εγγραφή σας δωρεάν, διαρκεί μόνο λίγα δευτερόλεπτα και σας δίνει την δυνατότητα να συμμετέχετε στις δημόσιες συζητήσεις.

Ευχόμαστε να έχετε μια καλή διαμονή στην σελίδα μας.



 
ΦόρουμLatest imagesΑναζήτησηΕγγραφήΣύνδεση

Μοιραστείτε
 

 Ανοίγει η πίστα και για το κοινό!

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω 
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
ptinotrofos
Χρυσό μέλος
Χρυσό μέλος
ptinotrofos

Αριθμός μηνυμάτων : 7822
Φύλλο : Άντρας
Ηλικία : 70
Τόπος : Άνω Λιόσια
Ημερομηνία εγγραφής : 13/01/2012

Ανοίγει η πίστα και για το κοινό! Empty
#1ΔημοσίευσηΘέμα: Ανοίγει η πίστα και για το κοινό!   Ανοίγει η πίστα και για το κοινό! EmptyΠεμ 26 Μάης 2016 - 14:27

Ανοίγει η πίστα και για το κοινό! MEGARA_APOKLEISTIKO_MOTO_TRITI

Μεγάλες αλλαγές θα πραγματοποιηθούν στο άμεσο μέλλον όσον αφορά το αυτοκινητοδρόμιο των Μεγάρων, το οποίο γίνεται πιο προσιτό και φιλικό από ποτέ σε όλους τους αναβάτες που θέλουν να απολαύσουν την ασφάλεια που προσφέρει μια πίστα.

Η απόλαυση του να οδηγείς σε πίστα είναι μοναδική, χάρη στη μέγιστη ασφάλεια που προσφέρει το συγκεκριμένο περιβάλλον, σε σχέση με την οδήγηση σε δημόσιο δρόμο. Όπως πληροφορηθήκαμε από έγκυρη πηγή, αυτή την μοναδική εμπειρία θα μπορούν σύντομα να την απολαύσουν όλοι οι αναβάτες που θέλουν να επισκεφτούν το αυτοκινητοδρόμιο των Μεγάρων, ανεξάρτητα από το επίπεδο εμπειρίας τους.

Με έναν βασικό αλλά σωστό εξοπλισμό ασφάλειας (cordura, όχι απαραίτητα δερμάτινα), το δίπλωμα και το δίκυκλό σας, όποιο και αν είναι αυτό (on-off, street, scooter, enduro), θα μπορείτε να επισκέπτεστε και να οδηγείτε στα Μέγαρα τις ημέρες που δεν θα υπάρχει επίσημη-προγραμματισμένη δραστηριότητα (π.χ. αγώνας, track day ή κάποιο event). Αυτό σημαίνει ότι τρεις με τέσσερις φορές την εβδομάδα η πίστα θα είναι ανοιχτή σε όλους! Στην πίστα μάλιστα, από αυτά που πληροφορούμαστε, θα υπάρχει μόνιμα πλέον, έμπειρο προσωπικό, που θα μπορεί να σας συμβουλεύσει πάνω στο σωστό τρόπο οδήγησης της μοτοσικλέτα σας, ενώ όπως όλα δείχνουν, τα πράγματα δεν θα μείνουν εκεί, αλλά θα πάρουν μία ακόμη πιο συναρπαστική τροπή σε βάθος χρόνου!

Μένει να δούμε τι ακριβώς θα γίνει τελικά στην πίστα των Μεγάρων. Περισσότερα θα γνωρίζουμε την 1η Ιουνίου! Το μόνο σίγουρο είναι ότι πρόκειται για μεγάλη αλλαγή η οποία είναι φυσικά κάτι παραπάνω από ευπρόσδεκτη.

ΠΗΓΗ: ΜΟΤΟΤΡΙΤΗ
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
ptinotrofos
Χρυσό μέλος
Χρυσό μέλος
ptinotrofos

Αριθμός μηνυμάτων : 7822
Φύλλο : Άντρας
Ηλικία : 70
Τόπος : Άνω Λιόσια
Ημερομηνία εγγραφής : 13/01/2012

Ανοίγει η πίστα και για το κοινό! Empty
#2ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ανοίγει η πίστα και για το κοινό!   Ανοίγει η πίστα και για το κοινό! EmptyΤρι 31 Μάης 2016 - 22:45

Ήρθαν τα Open Riding Days!

Το αυτοκινητοδρόμιο των Μεγάρων ανοίγει τις πόρτες του στο κοινό από αύριο, Τετάρτη 1η Ιουνίου και περιμένει εσάς και το δίκυκλό σας! Τα Open Riding Days, όπως θα λέγονται, είναι γεγονός! Δείτε όλο το πρόγραμμα για τον μήνα Ιούνιο.

Τελικά χρειάστηκε να περιμένουμε πολύ λιγότερο από όσο νομίζαμε! Όπως μας ενημέρωσαν οι άνθρωποι του Αυτοκινητοδρομίου των Μεγάρων (athenscircuit.gr), αύριο κιόλας η πίστα ανοίγει τις πύλες της στον απλό αναβάτη, ανεξάρτητα από το επίπεδο εμπειρίας του, που θέλει να γευτεί τη χαρά της οδήγησης σε ένα ασφαλές περιβάλλον.

Με έναν βασικό αλλά σωστό εξοπλισμό ασφάλειας (cordura, γάντια, μπότες, όχι απαραίτητα δερμάτινα), το δίπλωμα και το δίκυκλό σας, όποιο και αν είναι αυτό (on-off, street, scooter, enduro), θα μπορείτε να επισκέπτεστε και να οδηγείτε στα Μέγαρα τις ημέρες που δεν θα υπάρχει επίσημη-προγραμματισμένη δραστηριότητα (π.χ. αγώνας, track day ή κάποιο event). Στην πίστα θα υπάρχει καταρτισμένο προσωπικό, το οποίο θα βρίσκεται εκεί για να σας εξηγεί τους κανόνες αλλά και να σας συμβουλεύει όσον αφορά στην οδήγησή σας.

Παράλληλα, ολόκληρη την ημέρα, θα υπάρχει κριτής που θα επιβλέπει την πίστα, ασθενοφόρο και έμπειρος νοσηλευτής. Ο νοσηλευτής, που θα επιβλέπει διαρκώς την πίστα, έχει άδεια εξάσκησης επαγγέλματος και φέρει μαζί του όλο τον κατάλληλο εξοπλισμό. Την πίστα θα επιβλέπει επίσης και το καταρτισμένο προσωπικό, καθιστώντας έτσι την επίσκεψη σε αυτή, μια απόλυτα ασφαλή διαδικασία.

Το κόστος συμμετοχής είναι 15 ευρώ ανά session –για κάθε ένα από τα τρία πρώτα 20λεπτα-, ενώ με 50 ευρώ, μπορείτε να γυρνάτε στην πίστα όλη την ημέρα!

Η πρόσκληση είναι ανοιχτή και στους αυτοκινητιστές, με τα δίκυκλα και τα αυτοκίνητα να μην συναντιόνται ποτέ εντός πίστας: ή οι μεν θα μπορούν να γυρίζουν ή οι δε.

Η απόλαυση του να οδηγείς σε πίστα είναι μοναδική, χάρη στη μέγιστη ασφάλεια που προσφέρει το συγκεκριμένο περιβάλλον, σε σχέση με την οδήγηση σε δημόσιο δρόμο. Τώρα αυτό το περιβάλλον μπορούμε να το απολαύσουμε όλοι. Το μόνο σίγουρο είναι ότι μια φορά δεν είναι ποτέ αρκετή και όσοι έχουν μπει ξανά σε πίστα ξέρουν πολύ καλά το πόσο «εθιστική» αλλά και διδακτική είναι η εμπειρία!

Ακολουθεί το πρόγραμμα Ιουνίου, το οποίο θα αναρτηθεί σύντομα και στην ιστοσελίδα του Αυτοκινητοδρομίου των Μεγάρων. Καλές βόλτες σε όλους!

Πρόγραμμα Ιουνίου
Ημερομηνία (Ώρες λειτουργίας)

1/6 (11.00-16.00)
2/6 (11.00-19.00)
3/6 (11.00-19.00)
8/6 (11.00-19.00)
9/6 (11.00-19.00)
13/6 (11.00-19.00)
14/6 (11.00-19.00)
15/6 (11.00-19.00)
16/6 (11.00-19.00)
17/6 (11.00-19.00)
20/6 (11.00-19.00)
21/6 (11.00-19.00)
22/6 (11.00-19.00)
23/6 (11.00-19.00)
27/6 (11.00-19.00)
28/6 (11.00-19.00)
29/6 (11.00-19.00)
30/6 (11.00-19.00)

mototriti.gr
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
ptinotrofos
Χρυσό μέλος
Χρυσό μέλος
ptinotrofos

Αριθμός μηνυμάτων : 7822
Φύλλο : Άντρας
Ηλικία : 70
Τόπος : Άνω Λιόσια
Ημερομηνία εγγραφής : 13/01/2012

Ανοίγει η πίστα και για το κοινό! Empty
#3ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ανοίγει η πίστα και για το κοινό!   Ανοίγει η πίστα και για το κοινό! EmptyΤετ 1 Ιουν 2016 - 17:56

Ψήνεται κανένας για βολτίτσα στην πίστα να το κανονίσουμε?
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Kwstas_ath
Νέο μέλος
Νέο μέλος
Kwstas_ath

Αριθμός μηνυμάτων : 3
Φύλλο : Άντρας
Ημερομηνία εγγραφής : 21/05/2016

Ανοίγει η πίστα και για το κοινό! Empty
#4ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ανοίγει η πίστα και για το κοινό!   Ανοίγει η πίστα και για το κοινό! EmptyΠεμ 2 Ιουν 2016 - 22:19

Καλησπέρα στην παρέα!
Εγώ αναμένεται να έχω το F4i μου έτοιμο από εβδομάδα και καθώς σχετικά άπειρος οδηγός μηχανής (έχω περάσει από Ninja 250R για ένα μήνα και 5.000 χλμ μόνο) σκέφτομαι πολύ σοβαρά την ιδέα μιας μέρας στην πίστα. Από εξοπλισμό δυστυχώς λόγω οικονομικών έχω μόνο μπουφάν και κράνος, τα γάντια που είχα στο παπί για τις βροχές δεν τα βάζω καν, δεν έχουν προστασίες. Γνωρίζει κανείς τιμές στο περίπου για ενοίκιο στολής να έχω στα υπόψιν μου γιατί δεν περισσεύουν και χρειάζεται ένας Α' οικονομικός προγραμματισμός??

Αν μαζευτούνε και άλλα άτομα ειδικά, θα μπω στην πρίζα περισσότερο!! :D
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
ptinotrofos
Χρυσό μέλος
Χρυσό μέλος
ptinotrofos

Αριθμός μηνυμάτων : 7822
Φύλλο : Άντρας
Ηλικία : 70
Τόπος : Άνω Λιόσια
Ημερομηνία εγγραφής : 13/01/2012

Ανοίγει η πίστα και για το κοινό! Empty
#5ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ανοίγει η πίστα και για το κοινό!   Ανοίγει η πίστα και για το κοινό! EmptyΠαρ 3 Ιουν 2016 - 12:53

Kwstas_ath έγραψε:
Καλησπέρα στην παρέα!
Εγώ αναμένεται να έχω το F4i μου έτοιμο από εβδομάδα και καθώς σχετικά άπειρος οδηγός μηχανής (έχω περάσει από Ninja 250R για ένα μήνα και 5.000 χλμ μόνο) σκέφτομαι πολύ σοβαρά την ιδέα μιας μέρας στην πίστα. Από εξοπλισμό δυστυχώς λόγω οικονομικών έχω μόνο μπουφάν και κράνος, τα γάντια που είχα στο παπί για τις βροχές δεν τα βάζω καν, δεν έχουν προστασίες. Γνωρίζει κανείς τιμές στο περίπου για ενοίκιο στολής να έχω στα υπόψιν μου γιατί δεν περισσεύουν και χρειάζεται ένας Α' οικονομικός προγραμματισμός??

Αν μαζευτούνε και άλλα άτομα ειδικά, θα μπω στην πρίζα περισσότερο!! :D

Δεν βλέπω να γράφει τπτ για ενοικίαση φόρμας. Θα κάνω μια αναγνωριστική βόλτα από εκεί και θα ενημερώσω. Το μεγαλύτερο πρόβλημα δεν είναι τα γάντια (μπορώ να σου δανείσω εγώ αν πάμε μαζί) αλλά το παντελόνι που είναι και ακριβό.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 

Ανοίγει η πίστα και για το κοινό!

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 1 από 1

 Παρόμοια θέματα

-
» Ο Rossi ανοίγει το δικό του μουσείο στη Tavullia
» Συναυλία Γιατροί του Κόσμου: Αντί για εισιτήριο το κοινό θα δώσει ένα κουτί γάλα!
» Πίστα ;;;
» Πίστα Χαλανδρίτσας
» Πίστα & blue XX stavros

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
 :: Νέα & Διοργανώσεις :: Νέα-
^ Back to Top