Καλωσήρθατε στο φόρουμ cbr.

Συνδεθείτε, για να έχετε πρόσβαση σε όλα τα forum και τις κατηγορίες των δημόσιων συζητήσεων.
* CBR 125
* CBR 250
* CBR 600
* CBR 1000
* CBR 1100 XX
* Επαγγέλματα/ασχολίες
* Γενικές συζητήσεις
* Ψηφοφορία
* Νέα
* Τεχνικά θέματα
* Είδη ρουχισμού/ Βαλίτσες / Ηλεκτρονικά
* Εκδηλώσεις / Βόλτες / Ταξίδια
* Φωτογραφικό υλικό
* Videos
* Τέχνη
* Ανέκδοτα και Χιούμορ
* Αγγελίες
* Νομοί Ελλάδος (Το Φόρουμ ανά Νομό)
* Ενδιαφέροντα-Hobbies

και πολλές ακόμη υποκατηγορίες!!

Μπορείτε να κάνετε την εγγραφή σας δωρεάν, διαρκεί μόνο λίγα δευτερόλεπτα και σας δίνει την δυνατότητα να συμμετέχετε στις δημόσιες συζητήσεις.

Ευχόμαστε να έχετε μια καλή διαμονή στην σελίδα μας.
Καλωσήρθατε στο φόρουμ cbr.

Συνδεθείτε, για να έχετε πρόσβαση σε όλα τα forum και τις κατηγορίες των δημόσιων συζητήσεων.
* CBR 125
* CBR 250
* CBR 600
* CBR 1000
* CBR 1100 XX
* Επαγγέλματα/ασχολίες
* Γενικές συζητήσεις
* Ψηφοφορία
* Νέα
* Τεχνικά θέματα
* Είδη ρουχισμού/ Βαλίτσες / Ηλεκτρονικά
* Εκδηλώσεις / Βόλτες / Ταξίδια
* Φωτογραφικό υλικό
* Videos
* Τέχνη
* Ανέκδοτα και Χιούμορ
* Αγγελίες
* Νομοί Ελλάδος (Το Φόρουμ ανά Νομό)
* Ενδιαφέροντα-Hobbies

και πολλές ακόμη υποκατηγορίες!!

Μπορείτε να κάνετε την εγγραφή σας δωρεάν, διαρκεί μόνο λίγα δευτερόλεπτα και σας δίνει την δυνατότητα να συμμετέχετε στις δημόσιες συζητήσεις.

Ευχόμαστε να έχετε μια καλή διαμονή στην σελίδα μας.



 
ΦόρουμLatest imagesΑναζήτησηΕγγραφήΣύνδεση

Μοιραστείτε
 

 Απατεώνας μάστορας

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω 
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
Antouan86
Νέο μέλος
Νέο μέλος
Antouan86

Αριθμός μηνυμάτων : 2
Φύλλο : Άντρας
Ημερομηνία εγγραφής : 25/03/2016

Απατεώνας μάστορας  Empty
#1ΔημοσίευσηΘέμα: Απατεώνας μάστορας    Απατεώνας μάστορας  EmptyΠαρ 25 Μαρ 2016 - 16:07

Καλησπέρα κ χρόνια πολλα σε όλους για την εθνική μας εορτή.
Τ θεμα που θελω να θίξω αφορά το δουλεια που κάνουν τ συνεργεία γενικά κ το πως σ μπορούν να σ χαντακώσουν κ μετα να τ παίξουν Κινέζοι..

Λοιπόν εγω ξεκινάω τη την ιστορία μ κ θ ήθελα κ την αποψη σας οχι γιατι μπορεί να διεκδικήσω ΚΤ απλα για να ενημερώσω κ άλλους μη πέσουν κ αυτοί θύματα των διαφόρων επιτήδειων

Έχω ενα CBR 1000 '09 τ αγόρασα μεταχειρισμένο πέρυσι το Μάρτιο απο ενα γνωστό μ.μετα απο 2 μηνες περίπου έπεσα θύμα τρακαρίσματος κ ο υπαίτιος έφυγε ηταν με αμάξι κ βραδυ ευτυχώς χωρις να χτυπήσω εγω αλλα τ μηχανάκι είχε αρκετή ζημιά.απο μπροστα έως πίσω όλη η αριστερή πλευρά ηταν χτυπημένη είχε συρθεί το μηχανάκι αφού έπεσε με δύναμη στο πλάι.για να μη μακρυλογω πήγα σε ενα συνεργείο εξουσιοδοτημένο Honda στο οποίο οταν το πήρα ειχα αλλάξει λάδια μόλις τ πρωτοπηρα.μ είπαν μια τιμή λιγο τσιμπημένη αλλα λεω οκ το παω σε Honda συνεργείο δουλεύουν πανω σε αυτα θ τ φτιάξουν οπως πρεπει.το πήρα τ μηχανή μετα απο ενα μηνα κ απο εδω ξεκινάει τ θεμα.

Mολις τ πήρα ειχα μια υπερχηλιση στα νερά το οποίο βεβαια να πω δν είχε κανενα θεμα με τ τρακάρισμα ουτε είχε επέμβει τ συγκεκριμένο συνεργείο πανω σ αυτο πιο πριν κατα τη διάρκεια της επισκευής ουτε είχε παρουσιαστεί πιο πριν τ πρόβλημα.παω ξανά αφού εχει φτιαχτεί τ μηχανάκι στο συγκεκριμένο συνεργείο κ τους κεω το κ το συμβαίνει.βλεπουν οτι ειναι λερωμένο με υγρά το μηχανάκι κ μ λέει θ αλλάξουμε υγρά κ μια τάπα ψυγείου.οκ λεω το παω το αλλάζουν τ παίρνω μετα απο λιγο καιρο παλι τ ίδια.πριν φυγω λεω πως τ βλέπετε κ μ λέει ο αρχιμάστορας το παρακολουθείς κ να εύχεσαι να μη σ ξανατρέξει γιατι το φοβαμαι αυτο με αυτή τη διαρροή.

Πριν τ φτιάξουν οπως τ κοιτούσαμε του λεω ρε φίλε βλέπω στο πλάι οτι εχει ο θερμοστάτης σαν άλατα απ εξω δείγμα δλδ οτι είχε μια μικρη διαρροή.μ λέει μπα δ νομιζω αλλα ξεκινάμε με αυτα κ αλλάζουμε σιγα σιγα κ κάναμε τα παραπάνω π ειπα.οταν ξανάγινε η διαρροή παίρνω τ μάστορα της κ μ λέει δυστυχώς μαλλον πρεπει να ανοίξουμε μοτέρ...,

Λεω αυτο το μηχανάκι για να ανοίξει μοτέρ κ ζημιά να μην εχει θ έπρεπε να δωσω ενα νεφρό ετσι τ παω σ εναν αλλο μάστορα.τλκ το θεμα ηταν θερμοστάτης είχε πιάσει άλατα για τ γνωστό λόγο που μπορεί ν πιάσει άλατα δλδ γιατι δ βάζανε πιο πριν τ σ στα υγρά.τον αλλάζουμε με πολλή καλη τιμή γιατι για να αλλαχτεί ο θερμοστάτης για όποιον ξέρει πρεπει ν λυθεί τ μισό μηχανάκι.οπως το λύναμε λοιπόν γιατι ήμουν μπροστα μ λέει τι ειναι αυτο;;δείχνοντας

Μ τη βάση του πίσω μασπιε που κουνιόταν.λυνουμε κ τ μισώ πίσω μηχανάκι γι να μπει η βάση της οποίας είδαμε -ακούσατε ακούσατε-

Η μια απο τις δυο βίδες ηταν σχεδόν στον αέρα.το φτιάχνω λοιπόν κ παω στο παλιό τ μάστορα για να κανω τ παράπονα μ.

κ εκει ακουσα αυτα π ακουσα κ θα ηθελα την αποψη σας.αρχικα του λεω ρε μάστορα ηταν ο θερμοστάτης π εγω σαν άσχετος απο μηχανικά θεματα στο ειχα αναφέρει κ ΕΣΥ μ έλεγες να αλλάξουμε αυτο μετα θ αλλάξουμε αυτο μετα αυτο δλδ θ αλλάζαμε ολο τ σύστημα ψύξης απο τ πιο φθηνό σιγα σιγα ως τ πιο ακριβό μέχρι ν βρούμε το πρόβλημα.

Του λεω αυτο ηταν λύση ;;

Επισης οταν Ξαναπήρα τον αρχιμάστορα σ -μιλούσα με τον ιδιοκτήτη της επιχείρησης -μ ειπε να ανοίξουμε μοτέρ του λεω ειναι δυνατόν να μ λέει τετοια πράγματα ένας μάστορας της Honda ?αν είχε φλατζα δ θ έδειχνε ΚΤ αλλο ;;κ τπυ λεω οτι ο άλλος ο μαςτορας Τ βρήκε με τη μια. Κ μ λέει οτι η διαδικασία π ακολουθούμε ειναι αυτή ως προς τ πρόβλημα πρώτον δευτερον αυτο για το μοτέρ στο ειπε απο τ τηλέφωνο χωρις ν εχει μπει το μηχανάκι μεσα.τρωω τη πρωτη σφαλιάρα με αυτο π ακουσα

Κ παμε στο δεύτερο κομμάτι ως προς τ θεμα της βάσης τοθ μασπιε.μ λέει ωριστε στα τιμολόγια π σ έχω τα πράγματα δν έχω αλλάξει τη βάση του μασπιε έχω αλλάξει μονο τ πατάκι δν ειναι λέει δουλεια μ να ελέγξω τη βάση απο τη στιγμη τ πιάσω κ δ κουνιέται .

Μα του λεω ρε μάστορα το μηχανάκι έσκασε στα αριστερά με δύναμη ειναι δυσκολο να τη ακούσει η βάση ;;

Κ μ λέει ναι αποκλείεται κ ο λογος π συνέβει αυτο ειναι δυο.η απο παλιό χτύπημα πριν απο σενα η επειδη το μηχανάκι γενικά δέχεται πολλές δυνάμεις κ γιαυτο μπορεί ν σ εγινε αυτο.εμεις δν εχουμε καμία ευθύνη κ δν ειμαστε υποχρεωμένοι να το λύσουμε το μηχανάκι για να δούμε αυτο αν εχει θεμα.κ στο τελος μ πετάει οτι δν θελω να σκεφτώ πονηρά οτι μπορεί να τ εκανε το αλλο τ συνεργείο για να μ ρίξει λάσπη για τη δουλεια μ ..

Θα ηθελα να τη αποψη σας πανω σ αυτο.δν έχω αναφέρει τ όνομα του συνεργείου δ ξερω αν πρεπει ν τ κανω κ αν επιτρέπεται εδω αλλα επειδη ο τύπος ειναι άπατη σκέτη αν γίνεται θ τ αναφέρω.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Menos
Πλατινένιο μέλος
Πλατινένιο μέλος
Menos

Αριθμός μηνυμάτων : 20847
Φύλλο : Άντρας
Ηλικία : 51
Τόπος : Σλοβακία
Ημερομηνία εγγραφής : 22/01/2009

Απατεώνας μάστορας  Empty
#2ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Απατεώνας μάστορας    Απατεώνας μάστορας  EmptyΠαρ 25 Μαρ 2016 - 16:21

Καλωσήρθες Antouan86. welcome

Καλό είναι να μην αναφερθεί τι όνομα του συνεργείου, γιατί μπορεί να σου γυρίσει μπούμερανγκ και το εξουσιοδοτημένο συνεργείο να σου κάνει μήνυση για δυσφήμιση!

Πές μας, απο που μας γράφεις? Αθήνα, Σαλονίκη, Πελοπόννησο, κάποιο νησί?
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
https://www.facebook.com/pages/CBR-Forum/379174255489123?ref=hl
Antouan86
Νέο μέλος
Νέο μέλος
Antouan86

Αριθμός μηνυμάτων : 2
Φύλλο : Άντρας
Ημερομηνία εγγραφής : 25/03/2016

Απατεώνας μάστορας  Empty
#3ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Απατεώνας μάστορας    Απατεώνας μάστορας  EmptyΠαρ 25 Μαρ 2016 - 16:33

Απο Αθήνα ειμαι.οκ γιαυτο δ τ ανέφερα για να μην έχω θεμα τέτοιου είδους.αλλα μιλαμε για πολυ γνωστό όνομα..
Επισης μια μερα γνώρισα ενα τύπο που δουλεύει σε στο τμήμα οδικής μια ασφαλιστικής κ πιάσαμε κουβέντα για τις μηχανές.μ έδειχνε τη δίκη τ οχι της δουλειάς κ μ λέει πριν τ πω τπτ εγω θ σ δωσω μια συμβουλή να τ πας όπου θες εκτός απο εκει..ε μολις τ ακουσα έπαθα εγκεφαλικό.λεω κοιτα ν δεις κ μ εκανε παράπονα γι τη μηχανή της δουλειάς η οποία αγοράστηκε απο το συγκεκριμένο συνεργείο κατάστημα κ ειναι μ λέει γι τον .....απο μηχανικής άποψης
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Spartiatis
Προηγμένο μέλος
Προηγμένο μέλος
Spartiatis

Αριθμός μηνυμάτων : 382
Φύλλο : Άντρας
Ηλικία : 43
Τόπος : Σπάρτη
Ημερομηνία εγγραφής : 26/01/2015

Απατεώνας μάστορας  Empty
#4ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Απατεώνας μάστορας    Απατεώνας μάστορας  EmptyΚυρ 27 Μαρ 2016 - 12:24

δυστυχώς δεν είναι λίγες οι περιπτώσεις τέτοιων ειδών μηχανικών...

λογικό μου φαίνεται να ήταν τσιμπημένη η τιμή από το εξουσιοδοτημένο κατάστημα γιατί πρέπει και αυτό να δικαιολογήσει κάποια έσοδα...

δεν έχεις έναν δικό σου γνωστό να το πηγαίνεις, έναν ξάδερφο κάτι...; ή ακόμα καλύτερα να το "πειράζεις" μόνος σου? λίγο youtube λίγο τα forum... βγάζεις άκρη... τουλάχιστον για τα επιφανειακά...

δεν θα βγάλεις άκρη με το πρώτο συνεργείο ότι και να του λες θα έχει κάτι να σου απαντήσει...κλασική περίπτωση βλάβης που έλεγε και ο Τσάκωνας...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 

Απατεώνας μάστορας

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 1 από 1

 Παρόμοια θέματα

-
» Ο μάστορας

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
 :: CBR Forums ::   :: Moto - κουβέντες-
^ Back to Top