Καλωσήρθατε στο φόρουμ cbr.

Συνδεθείτε, για να έχετε πρόσβαση σε όλα τα forum και τις κατηγορίες των δημόσιων συζητήσεων.
* CBR 125
* CBR 250
* CBR 600
* CBR 1000
* CBR 1100 XX
* Επαγγέλματα/ασχολίες
* Γενικές συζητήσεις
* Ψηφοφορία
* Νέα
* Τεχνικά θέματα
* Είδη ρουχισμού/ Βαλίτσες / Ηλεκτρονικά
* Εκδηλώσεις / Βόλτες / Ταξίδια
* Φωτογραφικό υλικό
* Videos
* Τέχνη
* Ανέκδοτα και Χιούμορ
* Αγγελίες
* Νομοί Ελλάδος (Το Φόρουμ ανά Νομό)
* Ενδιαφέροντα-Hobbies

και πολλές ακόμη υποκατηγορίες!!

Μπορείτε να κάνετε την εγγραφή σας δωρεάν, διαρκεί μόνο λίγα δευτερόλεπτα και σας δίνει την δυνατότητα να συμμετέχετε στις δημόσιες συζητήσεις.

Ευχόμαστε να έχετε μια καλή διαμονή στην σελίδα μας.
Καλωσήρθατε στο φόρουμ cbr.

Συνδεθείτε, για να έχετε πρόσβαση σε όλα τα forum και τις κατηγορίες των δημόσιων συζητήσεων.
* CBR 125
* CBR 250
* CBR 600
* CBR 1000
* CBR 1100 XX
* Επαγγέλματα/ασχολίες
* Γενικές συζητήσεις
* Ψηφοφορία
* Νέα
* Τεχνικά θέματα
* Είδη ρουχισμού/ Βαλίτσες / Ηλεκτρονικά
* Εκδηλώσεις / Βόλτες / Ταξίδια
* Φωτογραφικό υλικό
* Videos
* Τέχνη
* Ανέκδοτα και Χιούμορ
* Αγγελίες
* Νομοί Ελλάδος (Το Φόρουμ ανά Νομό)
* Ενδιαφέροντα-Hobbies

και πολλές ακόμη υποκατηγορίες!!

Μπορείτε να κάνετε την εγγραφή σας δωρεάν, διαρκεί μόνο λίγα δευτερόλεπτα και σας δίνει την δυνατότητα να συμμετέχετε στις δημόσιες συζητήσεις.

Ευχόμαστε να έχετε μια καλή διαμονή στην σελίδα μας.



 
ΦόρουμLatest imagesΑναζήτησηΕγγραφήΣύνδεση

Μοιραστείτε
 

 Πιθανή διαρροή βενζίνης

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω 
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
cbr600f
Μέλος
Μέλος
cbr600f

Αριθμός μηνυμάτων : 22
Φύλλο : Άντρας
Ηλικία : 32
Τόπος : Λαμία
Ημερομηνία εγγραφής : 30/01/2016

Πιθανή διαρροή βενζίνης  Empty
#1ΔημοσίευσηΘέμα: Πιθανή διαρροή βενζίνης    Πιθανή διαρροή βενζίνης  EmptyΣαβ 30 Ιαν 2016 - 23:18

Καλησπέρα σε ολη την ομάδα και συγχαρητήρια για την προσπάθεια που κανετε. Εχω κάπου στο χρονο ενα παλαιμαχο f3 οποτε ο τιτλος θεματος τα λεει ολα.Εχω εδω και καιρο παρατηρήσει το εξης:Στα αριστερα του πλαισιου κατω απο το ρουμπινετο και πανω απο το λεβγιε ταχυτήτων υπαρχουν καποιες κιτρινιλες.Το λογικο ειναι διαροη βενζινης.Καποιες φορες αφηνε και σταμπα στο εδαφος καποιες δεν εχανε. Δεν εχω την τρελη τεχνογνωσια να βαλω χερι μονος μου οποτε πριν παω στον μαστορα θα θελα να εχω μια σφαιρικη γνωμη ετσι ωστε να ειμαι σιγουρος για το προβλημα.Υποθετω οτι φταιει καποιο σωληνακι ή καποιο θεμα απο τα καρμπυρατερ? Οποιος γνωριζει ας δωσει τα φωτα του.
Ευχαριστώ εκ των προταίρων
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Menos
Πλατινένιο μέλος
Πλατινένιο μέλος
Menos

Αριθμός μηνυμάτων : 20847
Φύλλο : Άντρας
Ηλικία : 51
Τόπος : Σλοβακία
Ημερομηνία εγγραφής : 22/01/2009

Πιθανή διαρροή βενζίνης  Empty
#2ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Πιθανή διαρροή βενζίνης    Πιθανή διαρροή βενζίνης  EmptyΚυρ 31 Ιαν 2016 - 0:30

Καλωσόρισες Δημήτρη. welcome
Θα βοηθήσουμε όπου μπορούμε για την λύση στο πρόβλημα σου.
Καλούς δρόμους. Beerchug
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
https://www.facebook.com/pages/CBR-Forum/379174255489123?ref=hl
Tsimuhas
Ασημένιο μέλος
Ασημένιο μέλος
Tsimuhas

Αριθμός μηνυμάτων : 3003
Φύλλο : Άντρας
Ηλικία : 35
Τόπος : Χαλκιδική
Ημερομηνία εγγραφής : 30/10/2012

Πιθανή διαρροή βενζίνης  Empty
#3ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Πιθανή διαρροή βενζίνης    Πιθανή διαρροή βενζίνης  EmptyΚυρ 31 Ιαν 2016 - 12:57

Καλως ηρθες καταρχας.... Ειναι πολυ πιθανο αν δεν εχουν αλαχθει ποτε οι σωληνες απο το τεποζιτο προς τα καρμπυρατερ να εχουν σαπισει, με συνεπεια να δακρυζουν... Ενα Αλλο που μπορει να συμβενει ειναι να γεμιζουν τα ποτηρακια απο τα καρμπυρατερ με βενζινη και να μην κλεινουν τα φλοτερ σωστα, με αποτελεσμα να κανουν υπερχείλιση .... Το ρουμπινετο το αφηνεις παντα ανοικτο?
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
cbr600f
Μέλος
Μέλος
cbr600f

Αριθμός μηνυμάτων : 22
Φύλλο : Άντρας
Ηλικία : 32
Τόπος : Λαμία
Ημερομηνία εγγραφής : 30/01/2016

Πιθανή διαρροή βενζίνης  Empty
#4ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Πιθανή διαρροή βενζίνης    Πιθανή διαρροή βενζίνης  EmptyΚυρ 31 Ιαν 2016 - 13:58

Σας ευχαριστω ολους για το ενδιαφερον.Το ρουμπινετο αλλωτε το εκλεινα για να δω αλλωτε ανοιχτο ναι. Το αφηνα στο πλαινο σταντ ετσι ωστε να δω αν θα τρεξει καθολου. Τωρα που το εχω λυσει και το τεποζιτο δεν μπορω να διακρινω τιποτα. Το ρουμπινετο το ειχα αντικαταστησει με καινουργιο.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
ptinotrofos
Χρυσό μέλος
Χρυσό μέλος
ptinotrofos

Αριθμός μηνυμάτων : 7822
Φύλλο : Άντρας
Ηλικία : 70
Τόπος : Άνω Λιόσια
Ημερομηνία εγγραφής : 13/01/2012

Πιθανή διαρροή βενζίνης  Empty
#5ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Πιθανή διαρροή βενζίνης    Πιθανή διαρροή βενζίνης  EmptyΚυρ 31 Ιαν 2016 - 19:15

Καλώς ήρθες Δημήτρη. 'Άτιμο πράγμα οι ψιλοδιαροές, μπορούν να σε τρελάνουν. Προσωπικά σε τέτοιες περιπτώσεις κάνω το εξής:  Παίρνω χαρτί κουζίνας το στρίβω μακαρόνι και δένω γύρο από τα σωληνάκια ή το κολλάω με μονωτική  ταινία στα πιθανά για διαρροή σημεία αν βραχεί με βενζίνη (το χαρτί) θα φανεί. Αν το F3 έχει τρόμπα και φίλτρο μέσα στο ρεζεβουάρ όπως το ΧΧ πχ. τσεκάρισε  την φλάντζα μήπως χάνει από εκει.    ντξ κι εγώ άσχετος είμαι αλλά μια και ψάχνεις είπα μια ιδέα.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Tsimuhas
Ασημένιο μέλος
Ασημένιο μέλος
Tsimuhas

Αριθμός μηνυμάτων : 3003
Φύλλο : Άντρας
Ηλικία : 35
Τόπος : Χαλκιδική
Ημερομηνία εγγραφής : 30/10/2012

Πιθανή διαρροή βενζίνης  Empty
#6ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Πιθανή διαρροή βενζίνης    Πιθανή διαρροή βενζίνης  EmptyΚυρ 31 Ιαν 2016 - 20:53

Εξωτερικη αντλια εχει νομιζω, ισα ισα για να προλαβαινει να γεμιζει τα καμπυρατερ...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
cbr600f
Μέλος
Μέλος
cbr600f

Αριθμός μηνυμάτων : 22
Φύλλο : Άντρας
Ηλικία : 32
Τόπος : Λαμία
Ημερομηνία εγγραφής : 30/01/2016

Πιθανή διαρροή βενζίνης  Empty
#7ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Πιθανή διαρροή βενζίνης    Πιθανή διαρροή βενζίνης  EmptyΔευ 1 Φεβ 2016 - 0:10

παιδια τ μηχανακι εχει εξωτερικη αντλια και φιλτρο..επισης παρατηρησα χαμηλη σταθμη του παραφλου..δεν ξερω αν εχει γινει καποια αλλη μαιμουδια παντως το μονο σιγουρο που μου ειχε πει ενας μαστορας ειναι οι βελονοθηκες που θελουν αλλαγη..τωρα απο κει και περα τι να πω..θελω το μηχανακι να δουλευει οσο ρολοι μπορει να δουλευει ενα μηχανακι 20ετιας.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
ptinotrofos
Χρυσό μέλος
Χρυσό μέλος
ptinotrofos

Αριθμός μηνυμάτων : 7822
Φύλλο : Άντρας
Ηλικία : 70
Τόπος : Άνω Λιόσια
Ημερομηνία εγγραφής : 13/01/2012

Πιθανή διαρροή βενζίνης  Empty
#8ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Πιθανή διαρροή βενζίνης    Πιθανή διαρροή βενζίνης  EmptyΔευ 1 Φεβ 2016 - 11:17

Μάλον θες ένα καλό μάστορα να σου κάνει ένα γενικό σέρβις και γενικό συμμάζεμα ώστε να έχεις το κεφάλι σου ήσυχο.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Tsimuhas
Ασημένιο μέλος
Ασημένιο μέλος
Tsimuhas

Αριθμός μηνυμάτων : 3003
Φύλλο : Άντρας
Ηλικία : 35
Τόπος : Χαλκιδική
Ημερομηνία εγγραφής : 30/10/2012

Πιθανή διαρροή βενζίνης  Empty
#9ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Πιθανή διαρροή βενζίνης    Πιθανή διαρροή βενζίνης  EmptyΔευ 1 Φεβ 2016 - 18:27

plus1 και απο μενα για τον Μαστορα!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Erecozi
Ασημένιο μέλος
Ασημένιο μέλος
Erecozi

Αριθμός μηνυμάτων : 5077
Φύλλο : Άντρας
Ηλικία : 41
Ημερομηνία εγγραφής : 20/11/2012

Πιθανή διαρροή βενζίνης  Empty
#10ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Πιθανή διαρροή βενζίνης    Πιθανή διαρροή βενζίνης  EmptyΔευ 8 Φεβ 2016 - 0:27

μην φοβασαι λιγη φροντιδα θελει και θα ειναι μια χαρα εγω τωρα συμμαζευω ενα του "86 που εχω και ειχα παρομοιο προβλημα ο Γιωργος ξερει.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Tsimuhas
Ασημένιο μέλος
Ασημένιο μέλος
Tsimuhas

Αριθμός μηνυμάτων : 3003
Φύλλο : Άντρας
Ηλικία : 35
Τόπος : Χαλκιδική
Ημερομηνία εγγραφής : 30/10/2012

Πιθανή διαρροή βενζίνης  Empty
#11ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Πιθανή διαρροή βενζίνης    Πιθανή διαρροή βενζίνης  EmptyΔευ 8 Φεβ 2016 - 19:20

Η διαροη ειναι ατιμο πραγμα... ξερω!!!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
cbr600f
Μέλος
Μέλος
cbr600f

Αριθμός μηνυμάτων : 22
Φύλλο : Άντρας
Ηλικία : 32
Τόπος : Λαμία
Ημερομηνία εγγραφής : 30/01/2016

Πιθανή διαρροή βενζίνης  Empty
#12ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Πιθανή διαρροή βενζίνης    Πιθανή διαρροή βενζίνης  EmptyΤρι 16 Φεβ 2016 - 14:35

Ειχα σκοπο να καθυστερησω τον μηχανικο και αφου βαφτηκαν τα πλαστικα ειπα να τα κουμπωσω.Ωστοσο η διαρροη στα αριστερα στη μονη στεκα συνεχιζεται.Η αποδειξη ειναι η υγρη τρομπα βενζινης η μυρωδια σε ολη τη μηχανη και τα κιτρινα στιγματα στο πλαισιο εκει στις ταχυτητες.Πριν το παω στο μαστορα θα θελα να ξερω μερικα πραγματα,τις πιθανες αιτιες δλδ. απο ενα σωληνακι που ειναι κατι απλο μεχρι καρμπυρατερ ποτηρακια κτλ.Να θυμισω οτι χανει λιγο αλλα αισθητα
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Spartiatis
Προηγμένο μέλος
Προηγμένο μέλος
Spartiatis

Αριθμός μηνυμάτων : 382
Φύλλο : Άντρας
Ηλικία : 43
Τόπος : Σπάρτη
Ημερομηνία εγγραφής : 26/01/2015

Πιθανή διαρροή βενζίνης  Empty
#13ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Πιθανή διαρροή βενζίνης    Πιθανή διαρροή βενζίνης  EmptyΤρι 16 Φεβ 2016 - 15:55

cbr600f έγραψε:
Ειχα σκοπο να καθυστερησω τον μηχανικο και αφου βαφτηκαν τα πλαστικα ειπα να τα κουμπωσω.

κοιτα να δακρυζει πανω στα πλαστικα κ να στα ξεβαψει....

γνωμη μου βγαλε τα, τακτοποιησε πρωτα το θεμα της διαρροης κ μετα βαλτα...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
cbr600f
Μέλος
Μέλος
cbr600f

Αριθμός μηνυμάτων : 22
Φύλλο : Άντρας
Ηλικία : 32
Τόπος : Λαμία
Ημερομηνία εγγραφής : 30/01/2016

Πιθανή διαρροή βενζίνης  Empty
#14ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Πιθανή διαρροή βενζίνης    Πιθανή διαρροή βενζίνης  EmptyΤρι 16 Φεβ 2016 - 16:23

Θα τα βγαλω ξανα. Θα ελεγξω το σωληνακι απο το ρουμπινετο στα καρμπ. αλλα υπαρχουν και αλλα δυο στην τρομπα βενζινης νομιζω τα οποια δεν ξερω οπως σχετιζονται με το ολο κυκλωμα.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 

Πιθανή διαρροή βενζίνης

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 1 από 1

 Παρόμοια θέματα

-
» Φίλτρο βενζίνης
» cbr 600 f4i - δεικτης βενζινης ???
» Φλοττερ βενζινης ΧΧ
» φλτρο βενζινης σε cbr 125
» Αντλία βενζίνης

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
 :: CBR Forums ::   :: Τεχνικά θέματα-
^ Back to Top