Καλωσήρθατε στο φόρουμ cbr.

Συνδεθείτε, για να έχετε πρόσβαση σε όλα τα forum και τις κατηγορίες των δημόσιων συζητήσεων.
* CBR 125
* CBR 250
* CBR 600
* CBR 1000
* CBR 1100 XX
* Επαγγέλματα/ασχολίες
* Γενικές συζητήσεις
* Ψηφοφορία
* Νέα
* Τεχνικά θέματα
* Είδη ρουχισμού/ Βαλίτσες / Ηλεκτρονικά
* Εκδηλώσεις / Βόλτες / Ταξίδια
* Φωτογραφικό υλικό
* Videos
* Τέχνη
* Ανέκδοτα και Χιούμορ
* Αγγελίες
* Νομοί Ελλάδος (Το Φόρουμ ανά Νομό)
* Ενδιαφέροντα-Hobbies

και πολλές ακόμη υποκατηγορίες!!

Μπορείτε να κάνετε την εγγραφή σας δωρεάν, διαρκεί μόνο λίγα δευτερόλεπτα και σας δίνει την δυνατότητα να συμμετέχετε στις δημόσιες συζητήσεις.

Ευχόμαστε να έχετε μια καλή διαμονή στην σελίδα μας.
Καλωσήρθατε στο φόρουμ cbr.

Συνδεθείτε, για να έχετε πρόσβαση σε όλα τα forum και τις κατηγορίες των δημόσιων συζητήσεων.
* CBR 125
* CBR 250
* CBR 600
* CBR 1000
* CBR 1100 XX
* Επαγγέλματα/ασχολίες
* Γενικές συζητήσεις
* Ψηφοφορία
* Νέα
* Τεχνικά θέματα
* Είδη ρουχισμού/ Βαλίτσες / Ηλεκτρονικά
* Εκδηλώσεις / Βόλτες / Ταξίδια
* Φωτογραφικό υλικό
* Videos
* Τέχνη
* Ανέκδοτα και Χιούμορ
* Αγγελίες
* Νομοί Ελλάδος (Το Φόρουμ ανά Νομό)
* Ενδιαφέροντα-Hobbies

και πολλές ακόμη υποκατηγορίες!!

Μπορείτε να κάνετε την εγγραφή σας δωρεάν, διαρκεί μόνο λίγα δευτερόλεπτα και σας δίνει την δυνατότητα να συμμετέχετε στις δημόσιες συζητήσεις.

Ευχόμαστε να έχετε μια καλή διαμονή στην σελίδα μας.



 
ΦόρουμLatest imagesΑναζήτησηΕγγραφήΣύνδεση

Μοιραστείτε
 

 Αναζητηση χχ

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω 
Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3  Επόμενο
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
zxr
Νέο μέλος
Νέο μέλος
zxr

Αριθμός μηνυμάτων : 17
Φύλλο : Άντρας
Τόπος : Σαλαμίνα
Ημερομηνία εγγραφής : 22/12/2015

Αναζητηση χχ - Σελίδα 2 Empty
#16ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αναζητηση χχ   Αναζητηση χχ - Σελίδα 2 EmptyΔευ 18 Ιαν 2016 - 16:35

Σε αυτή τη φώτο που βρήκα εδώ μέσα δεν υπάρχει μαύρο-χρυσό παρά μόνο το επετειακό του 2004 μαύρο-γκρίζο.[img]Αναζητηση χχ - Σελίδα 2 330vax0[/img]
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
cbx -six
Διακεκριμένο μέλος
Διακεκριμένο μέλος
cbx -six

Αριθμός μηνυμάτων : 1601
Φύλλο : Άντρας
Ημερομηνία εγγραφής : 20/09/2011

Αναζητηση χχ - Σελίδα 2 Empty
#17ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αναζητηση χχ   Αναζητηση χχ - Σελίδα 2 EmptyΔευ 18 Ιαν 2016 - 20:56

Γιώργο καλώς ήρθες στη παρέα ... Εύχομαι γρήγορα να είσαι με ένα ΧΧ ... και δεν θα βγεις χαμένος !!!
Τα κάνει όλα και καλά !!!...Όσον αφορά τα μοντέλα πήρες πληροφορίες (και θα πάρεις και άλλες )απ΄τα παιδιά πιο πάνω και απ΄τον διαχειριστή μας , τον Μένο ...
Όταν βρείς το κατάλληλο ΧΧ , καλά θα είναι να το δεις παρέα με ένα μηχανικό της εμπιστοσύνης σου !!
Και όσον αφορά τα μοντέλα , επειδή πάρα πολλά ΧΧ έχουν έρθει από Γερμανία , αναφέρουν σαν μοντέλο , τη χρονιά που έβγαλε πινακίδες στην Ελλάδα !!! ...Γι αυτό να ξέρεις ότι τα καρμπυρατεράτα είναι μοντέλα 1997-1998, και έχουν πιο λεπτό φανάρι στοπ πίσω . Τα πρώτα injecion 1999-2000 είχαν αναλογικά όργανα , και μεγαλύτερο φανάρι στοπ πίσω ...,και τα μετέπειτα injection από 2001 και μετά είχαν ψηφιακά όργανα , με το στροφόμετρο μόνο αναλογικά στο κέντρο !!.. Για όλα τα μοντέλα είναι εύκολο (όπως ανέφερες ) , να βρεις τη χρονολογία τους από το δέκατο ( 10ο) , ψηφίο του αριθμού πλαισίου ( φαίνεται και στο μικρό αλουμινένιο ταμπελάκι στο πλάϊ του σκελετού ... 1997=V...1998=W... 1999=X... 2000=Y... 2001=1...2002=2 κλπ
Καλή επιλογή χωρίς βιασύνη !!!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
zxr
Νέο μέλος
Νέο μέλος
zxr

Αριθμός μηνυμάτων : 17
Φύλλο : Άντρας
Τόπος : Σαλαμίνα
Ημερομηνία εγγραφής : 22/12/2015

Αναζητηση χχ - Σελίδα 2 Empty
#18ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αναζητηση χχ   Αναζητηση χχ - Σελίδα 2 EmptyΔευ 18 Ιαν 2016 - 21:39

Ευχαριστώ πολύ Δημήτρη τα έχω ψάξει και διαβάσει όλα αυτά εδώ μέσα στο φόρουμ γιατί όπως λες πολλοί δυστυχώς στην Ελλάδα δεν αναφέρουν την χρονολογία παράγωγης άλλα την ημερομηνία πρώτης άδειας. Σίγουρα δεν θα βιαστώ γιατί για να επιλέξεις κάποιο πρέπει να έχεις δει μερικά για να διαμορφώσεις άποψη.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Menos
Πλατινένιο μέλος
Πλατινένιο μέλος
Menos

Αριθμός μηνυμάτων : 20847
Φύλλο : Άντρας
Ηλικία : 51
Τόπος : Σλοβακία
Ημερομηνία εγγραφής : 22/01/2009

Αναζητηση χχ - Σελίδα 2 Empty
#19ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αναζητηση χχ   Αναζητηση χχ - Σελίδα 2 EmptyΔευ 18 Ιαν 2016 - 22:56

Menos έγραψε:
Από τα καντράν δείχνει για 2001-2002 μοντέλο.. το μαύρο γκρίζο ήταν το επετειακό μοντέλο που παρουσιάστηκε το 2004.. από τότε πολλοί έχουν αντιγράψει τον σχεδιασμό και τον βάζουν στο ΧΧ τους.

zxr έγραψε:
Ναι Μενέλαε το μαύρο γκρίζο το επετειακό το έχω δει άλλα αυτό είναι μαύρο-χρυσάφι.

Όπως προανέφερα... πολλοί έχουν αντιγράψει τον σχεδιασμό του επετειακου μοντέλου, απλά επιλέγουν τι χρώμα θα χρησιμοποιήσουν. Δεν έχει σημασία ποιο χρώμα θα είναι αυτό. Απλά να έχει το ίδιο σχέδιο.

Τα χρώματα, τα πλαστικά και τα αυτοκόλλητα θα πρέπει να σε απασχολήσουν στο τέλος.. δηλαδή όταν δεις πώς στα μηχανικά και περιφερειακά μέρη δεν έχουν παρουσιαστεί προβλήματα από πτώσεις η ατυχήματα.

Το κουστούμι τής μοτοσυκλέτας είναι σαν το κουστούμι στην ντουλάπα σου.. αν έχει αχρηστευθει π.χ. το μανίκι ενός πουκάμισου δεν σημαίνει πως είναι άχρηστο και το χέρι σου.. wink
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
https://www.facebook.com/pages/CBR-Forum/379174255489123?ref=hl
zxr
Νέο μέλος
Νέο μέλος
zxr

Αριθμός μηνυμάτων : 17
Φύλλο : Άντρας
Τόπος : Σαλαμίνα
Ημερομηνία εγγραφής : 22/12/2015

Αναζητηση χχ - Σελίδα 2 Empty
#20ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αναζητηση χχ   Αναζητηση χχ - Σελίδα 2 EmptyΔευ 18 Ιαν 2016 - 23:06

Έτσι είναι Μενέλαε πρώτα τα μηχανικά μέρη, πλαίσιο αναρτήσεις κλπ με απασχολούν κυρίως άλλα όταν σου λέει κάποιος δεν έχει πέσει η μηχανή ενώ φαίνεται βαμμένη κάτι τρέχει. Πιστεύω οτι όλα παίζουν ρόλο
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
ckara
Διακεκριμένο μέλος
Διακεκριμένο μέλος
ckara

Αριθμός μηνυμάτων : 706
Φύλλο : Άντρας
Ηλικία : 43
Ημερομηνία εγγραφής : 07/04/2013

Αναζητηση χχ - Σελίδα 2 Empty
#21ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αναζητηση χχ   Αναζητηση χχ - Σελίδα 2 EmptyΤρι 19 Ιαν 2016 - 20:54

το βάψιμο σε ενα μηχανακι 15 χρονων δεν ειναι απαραιτητα κακό!! άλλωστε δεν γίνεται να μην έχει βαφτεί κάτι.... ένα που είναι ψηρας... αν το γρατζουνησει μετά θα το βάψει....
και δεν υπάρχει μηχανή 10ετίας που να μην έχει πέσει έστω και μία φορά... (ουτε οδηγος)
οπότε όποιος λέει το αντίθετο... για μενα λέει ψέμματα!!

όπως αναφέρθηκε υπάρχουν 3 βασικές εκδόσεις:
97-98 καρμπ.
99-00 inj αναλογικα
01+ ψηφιακά....

ισιο να είναι και μη τ φοαβασαι!!! σκυλιά τα honda.... δε σπάνε + δε χαλάνε!!

καλως ηρθες και πάντα όρθιος!!!!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
zxr
Νέο μέλος
Νέο μέλος
zxr

Αριθμός μηνυμάτων : 17
Φύλλο : Άντρας
Τόπος : Σαλαμίνα
Ημερομηνία εγγραφής : 22/12/2015

Αναζητηση χχ - Σελίδα 2 Empty
#22ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αναζητηση χχ   Αναζητηση χχ - Σελίδα 2 EmptyΤρι 19 Ιαν 2016 - 22:15

Ευχαριστώ πολύ καλώς σας βρήκα. Έχεις δίκιο Χρήστο εγω δεν λέω το αντίθετο αλλά άλλο να ρωτάς τον ιδιοκτήτη η τον έμπορο αν είναι έτσι και να σου λέει όχι δεν το ενα δεν το άλλο και τελικά να βλέπεις οτι είναι έτσι δηλ η έχει πέσει η έχει βαφτεί κλπ αυτό εννοώ. Το κυριότερο είναι τα μηχανικά μέρη πλαίσιο αναρτήσεις.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
zxr
Νέο μέλος
Νέο μέλος
zxr

Αριθμός μηνυμάτων : 17
Φύλλο : Άντρας
Τόπος : Σαλαμίνα
Ημερομηνία εγγραφής : 22/12/2015

Αναζητηση χχ - Σελίδα 2 Empty
#23ΔημοσίευσηΘέμα: Αναζητηση χχ   Αναζητηση χχ - Σελίδα 2 EmptyΤετ 20 Ιαν 2016 - 21:06

Καλησπερα παιδιά είμαι σε αναζήτηση ενός χχ και εχω δει αυτό εδώ στο car http://www.car.gr/classifieds/bikes/view/7091302/
Ξέρει κάποιος τίποτα για αυτό, η αν το έχει δει  από κοντά?
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
lonerider
Προηγμένο μέλος
Προηγμένο μέλος
lonerider

Αριθμός μηνυμάτων : 239
Φύλλο : Άντρας
Τόπος : kefalonia
Ημερομηνία εγγραφής : 12/10/2014

Αναζητηση χχ - Σελίδα 2 Empty
#24ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αναζητηση χχ   Αναζητηση χχ - Σελίδα 2 EmptyΠεμ 21 Ιαν 2016 - 0:53

Καλησπέρα και από εμένα. ....ψάξε να βρεις ένα χχ από 2002 και πάνω,έστω με κάποιες γρατσουνιές στο ορίτζιναλ χρώμα, απέφυγε τα βαμμένα, η ποιότητα χοντα δε χρειάζεται βάψιμο ούτε μετά από 15 χρόνια, εκτός και αν έχει πέσει η μηχανή.
Κοίτα τα χιλιόμετρα να είναι στο περίπου συμβατά με την ηλικία και τιμή γύρω στα τρία χιλιάρικα.
Μηχανικά δεν έχουν προβλήματα, ούτε καν μηχανικό δεν χρειάζεται να πάρεις μαζί.
Καντή μια βόλτα αν θες και θα καταλάβεις μόνος σου αν όλα είναι εντάξει, το ποιο βασικό να μη έχει πάρει πλαίσιο και αυτό θα το δεις μόνος σου,μηχανές είχες στο παρελθόν, επόμενος δεν είσαι άσχετος.
Όταν αγόρασα εγώ την δικιά μου ούτε καν την έκανα βόλτα, μόνο την έβαλα μπροστά την άκουσα για δύο λεπτά και την έσβησα, ρωτάω το παιδί που μου την πούλησε αν έχει κανα θέμα με το πλαίσιο και μου λέει δεν θα πούλαγα πότε μηχανή που πιάνει 280 χιλιόμετρα σε κανέναν με στραβό πλαίσιο. ...
Αααα και κόψε και φάτσα από αυτον που θα αγορασεις...θα καταλάβεις πολλά,και να είναι η μηχανή όσο πιο μαμά γίνεται. ...Αυτά από μενα
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
zxr
Νέο μέλος
Νέο μέλος
zxr

Αριθμός μηνυμάτων : 17
Φύλλο : Άντρας
Τόπος : Σαλαμίνα
Ημερομηνία εγγραφής : 22/12/2015

Αναζητηση χχ - Σελίδα 2 Empty
#25ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αναζητηση χχ   Αναζητηση χχ - Σελίδα 2 EmptyΠεμ 21 Ιαν 2016 - 0:59

Ευχαριστω πολυ Αλεξανδρε αυτο θελω και εγω ενα χχ κυριως χωρις μηχανικα προβληματα πλαισιο αναρτησεις αλλα παιζει ρολο αν μπορεσω να βρω καποιο οπως και εσυ λες με το μαμισιο χρωμα. Θα δουμε. Εχω δει αυτο http://www.car.gr/classifieds/bikes/view/7091302/ σε εμπορο γιαυτο ρωτησα εδω τα παιδια μηπως ηταν απο καποιο μελος του φορουμ η καποιος το ειχε κοιταξει να μου ελεγε την γνωμη του.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
lonerider
Προηγμένο μέλος
Προηγμένο μέλος
lonerider

Αριθμός μηνυμάτων : 239
Φύλλο : Άντρας
Τόπος : kefalonia
Ημερομηνία εγγραφής : 12/10/2014

Αναζητηση χχ - Σελίδα 2 Empty
#26ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αναζητηση χχ   Αναζητηση χχ - Σελίδα 2 EmptyΠεμ 21 Ιαν 2016 - 1:08

Κοίτα μηχανικά προβλήματα σε χχ ψεκασμό με 60-70χ χιλιόμετρα δεν υπάρχει περιπτώσει να έχει, αυτό που έχεις στο λινκ δεν το ξέρω, αυτό που ξέρω είναι ότι το συγκεκριμένο μαγαζί πρι λίγο καιρό είχε μαζι με το μπλε και ένα γκρι του 98 καρμπυτερατο.....
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
zxr
Νέο μέλος
Νέο μέλος
zxr

Αριθμός μηνυμάτων : 17
Φύλλο : Άντρας
Τόπος : Σαλαμίνα
Ημερομηνία εγγραφής : 22/12/2015

Αναζητηση χχ - Σελίδα 2 Empty
#27ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αναζητηση χχ   Αναζητηση χχ - Σελίδα 2 EmptyΠεμ 21 Ιαν 2016 - 15:18

Το εχει ακομη το καρμπυρατερατο, να ρωτήσω κάτι αν η μηχανή ειναι injection δεν πρέπει οι οπές του αέρα μπροστά στη μάσκα να ειναι ελεύθερες γιατί εχω δει οτι υπάρχουν μερικά χχ με σήτα. Δεν δημιουργεί πρόβλημα αυτό λόγω rai air και αναταράξεων του αέρα?
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
lonerider
Προηγμένο μέλος
Προηγμένο μέλος
lonerider

Αριθμός μηνυμάτων : 239
Φύλλο : Άντρας
Τόπος : kefalonia
Ημερομηνία εγγραφής : 12/10/2014

Αναζητηση χχ - Σελίδα 2 Empty
#28ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αναζητηση χχ   Αναζητηση χχ - Σελίδα 2 EmptyΠεμ 21 Ιαν 2016 - 15:21

Δεν υπάρχει μαμά με σιτα,την έχουν βάλει οι προηγούμενοι ιδιοκτητες
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
zxr
Νέο μέλος
Νέο μέλος
zxr

Αριθμός μηνυμάτων : 17
Φύλλο : Άντρας
Τόπος : Σαλαμίνα
Ημερομηνία εγγραφής : 22/12/2015

Αναζητηση χχ - Σελίδα 2 Empty
#29ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αναζητηση χχ   Αναζητηση χχ - Σελίδα 2 EmptyΠεμ 21 Ιαν 2016 - 16:00

Αυτό λέω γιατί το βάζουν δεν επηρεάζει την εισαγωγή αέρα λόγω ram air?
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
pablo
Ασημένιο μέλος
Ασημένιο μέλος
pablo

Αριθμός μηνυμάτων : 5366
Φύλλο : Άντρας
Ηλικία : 52
Τόπος : Ζωγράφου-Αθήνα (ex salonica-Malgara)
Ημερομηνία εγγραφής : 19/01/2011

Αναζητηση χχ - Σελίδα 2 Empty
#30ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Αναζητηση χχ   Αναζητηση χχ - Σελίδα 2 EmptyΠαρ 22 Ιαν 2016 - 12:10

Οχι. Εμενα που ειχε σιτα δεν ειχε κανενα θεμα. Μεχρι τα 320 κοντερ ανεβαζε ηλεκτρικα.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 

Αναζητηση χχ

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 2 από 3Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3  Επόμενο

 Παρόμοια θέματα

-
» ΑΝΑΖΗΤΗΣΗ
» Αναζήτηση εργασίας
» Προς αναζητηση χχ
» ΑΝΑΖΗΤΗΣΗ ΓΙΑ CBR600
» CBR 1100XX Αναζητηση

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
 :: Αγγελίες :: Αγγελίες ζήτησης-
^ Back to Top