Καλωσήρθατε στο φόρουμ cbr.

Συνδεθείτε, για να έχετε πρόσβαση σε όλα τα forum και τις κατηγορίες των δημόσιων συζητήσεων.
* CBR 125
* CBR 250
* CBR 600
* CBR 1000
* CBR 1100 XX
* Επαγγέλματα/ασχολίες
* Γενικές συζητήσεις
* Ψηφοφορία
* Νέα
* Τεχνικά θέματα
* Είδη ρουχισμού/ Βαλίτσες / Ηλεκτρονικά
* Εκδηλώσεις / Βόλτες / Ταξίδια
* Φωτογραφικό υλικό
* Videos
* Τέχνη
* Ανέκδοτα και Χιούμορ
* Αγγελίες
* Νομοί Ελλάδος (Το Φόρουμ ανά Νομό)
* Ενδιαφέροντα-Hobbies

και πολλές ακόμη υποκατηγορίες!!

Μπορείτε να κάνετε την εγγραφή σας δωρεάν, διαρκεί μόνο λίγα δευτερόλεπτα και σας δίνει την δυνατότητα να συμμετέχετε στις δημόσιες συζητήσεις.

Ευχόμαστε να έχετε μια καλή διαμονή στην σελίδα μας.
Καλωσήρθατε στο φόρουμ cbr.

Συνδεθείτε, για να έχετε πρόσβαση σε όλα τα forum και τις κατηγορίες των δημόσιων συζητήσεων.
* CBR 125
* CBR 250
* CBR 600
* CBR 1000
* CBR 1100 XX
* Επαγγέλματα/ασχολίες
* Γενικές συζητήσεις
* Ψηφοφορία
* Νέα
* Τεχνικά θέματα
* Είδη ρουχισμού/ Βαλίτσες / Ηλεκτρονικά
* Εκδηλώσεις / Βόλτες / Ταξίδια
* Φωτογραφικό υλικό
* Videos
* Τέχνη
* Ανέκδοτα και Χιούμορ
* Αγγελίες
* Νομοί Ελλάδος (Το Φόρουμ ανά Νομό)
* Ενδιαφέροντα-Hobbies

και πολλές ακόμη υποκατηγορίες!!

Μπορείτε να κάνετε την εγγραφή σας δωρεάν, διαρκεί μόνο λίγα δευτερόλεπτα και σας δίνει την δυνατότητα να συμμετέχετε στις δημόσιες συζητήσεις.

Ευχόμαστε να έχετε μια καλή διαμονή στην σελίδα μας.



 
ΦόρουμLatest imagesΑναζήτησηΕγγραφήΣύνδεση

Μοιραστείτε
 

 Το ΧΧ μουλαρωσε....

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω 
Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
Menos
Πλατινένιο μέλος
Πλατινένιο μέλος
Menos

Αριθμός μηνυμάτων : 20847
Φύλλο : Άντρας
Ηλικία : 51
Τόπος : Σλοβακία
Ημερομηνία εγγραφής : 22/01/2009

Το ΧΧ μουλαρωσε.... - Σελίδα 2 Empty
#16ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Το ΧΧ μουλαρωσε....   Το ΧΧ μουλαρωσε.... - Σελίδα 2 EmptyΤετ 28 Οκτ 2015 - 15:34

hondalife έγραψε:
4 μερες εμεινε ακινητη αλλα δεν ειχα ενεργοποιησει συναγερμο....σημάδι λοιπον οτι η μπαταρια εχει φαει τα ψωμιά της....αρα το χερι στην τσεπη

Χαραμίζομαι εδω μέσα..!! laughing
Το ΧΧ μουλαρωσε.... - Σελίδα 2 A-magi10
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
https://www.facebook.com/pages/CBR-Forum/379174255489123?ref=hl
hondalife
Μέλος
Μέλος
hondalife

Αριθμός μηνυμάτων : 58
Φύλλο : Άντρας
Ηλικία : 55
Τόπος : ΚΟΡΥΔΑΛΛΟΣ
Ημερομηνία εγγραφής : 05/10/2015

Το ΧΧ μουλαρωσε.... - Σελίδα 2 Empty
#17ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Το ΧΧ μουλαρωσε....   Το ΧΧ μουλαρωσε.... - Σελίδα 2 EmptyΤετ 28 Οκτ 2015 - 15:47

Οντως Μενο...και καθως ξεψαχνιζω το φορουμ βρισκω απιστευτες πληροφοριες....συγχαρητηρια...αλλα εχω και αποριες...μπορω να σου στειλω προσωπικο μηνυμα?
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Menos
Πλατινένιο μέλος
Πλατινένιο μέλος
Menos

Αριθμός μηνυμάτων : 20847
Φύλλο : Άντρας
Ηλικία : 51
Τόπος : Σλοβακία
Ημερομηνία εγγραφής : 22/01/2009

Το ΧΧ μουλαρωσε.... - Σελίδα 2 Empty
#18ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Το ΧΧ μουλαρωσε....   Το ΧΧ μουλαρωσε.... - Σελίδα 2 EmptyΤετ 28 Οκτ 2015 - 16:24

Ελεύθερα.. wave
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
https://www.facebook.com/pages/CBR-Forum/379174255489123?ref=hl
ptinotrofos
Χρυσό μέλος
Χρυσό μέλος
ptinotrofos

Αριθμός μηνυμάτων : 7822
Φύλλο : Άντρας
Ηλικία : 70
Τόπος : Άνω Λιόσια
Ημερομηνία εγγραφής : 13/01/2012

Το ΧΧ μουλαρωσε.... - Σελίδα 2 Empty
#19ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Το ΧΧ μουλαρωσε....   Το ΧΧ μουλαρωσε.... - Σελίδα 2 EmptyΤετ 28 Οκτ 2015 - 20:03

hondalife έγραψε:
Ναι ναι σωστα...αυριο ηλεκτρολογο και το πρωι Εγνατία να δουμε αν τα σκορτσαρισματα τελικα ηταν απο το συναγερμο

Νόμιζα ότι το πρόβλημα ήταν ότι δεν παίρνει μπροστά, για σκορτσαρίσματα δεν είπες τίποτα.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Tsimuhas
Ασημένιο μέλος
Ασημένιο μέλος
Tsimuhas

Αριθμός μηνυμάτων : 3003
Φύλλο : Άντρας
Ηλικία : 35
Τόπος : Χαλκιδική
Ημερομηνία εγγραφής : 30/10/2012

Το ΧΧ μουλαρωσε.... - Σελίδα 2 Empty
#20ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Το ΧΧ μουλαρωσε....   Το ΧΧ μουλαρωσε.... - Σελίδα 2 EmptyΤετ 28 Οκτ 2015 - 20:53

ptinotrofos έγραψε:
hondalife έγραψε:
Ναι ναι σωστα...αυριο ηλεκτρολογο και το πρωι Εγνατία να δουμε αν τα σκορτσαρισματα τελικα ηταν απο το συναγερμο

Νόμιζα ότι το πρόβλημα ήταν ότι δεν παίρνει μπροστά, για σκορτσαρίσματα δεν είπες τίποτα.

plus1 Και εγω αυτο καταλαβα...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
hondalife
Μέλος
Μέλος
hondalife

Αριθμός μηνυμάτων : 58
Φύλλο : Άντρας
Ηλικία : 55
Τόπος : ΚΟΡΥΔΑΛΛΟΣ
Ημερομηνία εγγραφής : 05/10/2015

Το ΧΧ μουλαρωσε.... - Σελίδα 2 Empty
#21ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Το ΧΧ μουλαρωσε....   Το ΧΧ μουλαρωσε.... - Σελίδα 2 EmptyΤετ 28 Οκτ 2015 - 21:11

Ναι εχετε δικιο....πριν μερικες μερες εγραψα με τιτλο (προβλημα στις 6000 στροφες) ειναι στην αρχικη σελιδα του φορουμ.....το ειχα στο μυαλο μου για το συναγερμο και αν τελικα δεν φταιει ο συναγερμος αρχιζει το ψαξιμο.....
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
-bono-
Προηγμένο μέλος
Προηγμένο μέλος
-bono-

Αριθμός μηνυμάτων : 293
Φύλλο : Άντρας
Ηλικία : 56
Τόπος : Ρέθυμνο
Ημερομηνία εγγραφής : 01/09/2013

Το ΧΧ μουλαρωσε.... - Σελίδα 2 Empty
#22ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Το ΧΧ μουλαρωσε....   Το ΧΧ μουλαρωσε.... - Σελίδα 2 EmptyΤετ 28 Οκτ 2015 - 21:41

Και σε κείνο το ποστ νομίζω Γιώργο αν θυμάμαι καλά σου είχα αναφέρει να ξεσυνδέσεις το συναγερμό.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Erecozi
Ασημένιο μέλος
Ασημένιο μέλος
Erecozi

Αριθμός μηνυμάτων : 5077
Φύλλο : Άντρας
Ηλικία : 41
Ημερομηνία εγγραφής : 20/11/2012

Το ΧΧ μουλαρωσε.... - Σελίδα 2 Empty
#23ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Το ΧΧ μουλαρωσε....   Το ΧΧ μουλαρωσε.... - Σελίδα 2 EmptyΤετ 28 Οκτ 2015 - 23:04

αν εχεις το ψεκαστο και δεν εδινε σωστα ρευματα ειναι πολυ πιθανο να μην δουλευε σωστα το συστημα και σε καποιες στροφες αυτο να γινοταν αισθητο. Στα καρμπυρατερισια δεν υπαρχει τετοιο προβλημα μιας και η τροφοδοσια γινεται μηχανικα.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
hondalife
Μέλος
Μέλος
hondalife

Αριθμός μηνυμάτων : 58
Φύλλο : Άντρας
Ηλικία : 55
Τόπος : ΚΟΡΥΔΑΛΛΟΣ
Ημερομηνία εγγραφής : 05/10/2015

Το ΧΧ μουλαρωσε.... - Σελίδα 2 Empty
#24ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Το ΧΧ μουλαρωσε....   Το ΧΧ μουλαρωσε.... - Σελίδα 2 EmptyΠεμ 29 Οκτ 2015 - 19:02

Ναι βρε Γιαννη το ειχες αναφερει και δεν το ειχα κανει και τωρα το εκανα μετα το θεμα με την μπαταρια...εγραψα και στο αλλο ποστ οτι το μηχανακι ηρθε στα ισια του οσο μπορεσα να ανοιξω γκαζι...ναι το χχ ειναι injection
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
hondalife
Μέλος
Μέλος
hondalife

Αριθμός μηνυμάτων : 58
Φύλλο : Άντρας
Ηλικία : 55
Τόπος : ΚΟΡΥΔΑΛΛΟΣ
Ημερομηνία εγγραφής : 05/10/2015

Το ΧΧ μουλαρωσε.... - Σελίδα 2 Empty
#25ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Το ΧΧ μουλαρωσε....   Το ΧΧ μουλαρωσε.... - Σελίδα 2 EmptyΠεμ 29 Οκτ 2015 - 19:06

Μενο ακομα γελαω με το (χαραμιζομαι εδώ μεσα) αλλα δεν βρισκω τον τροπο να σου γραψω in box γιατι μπαινω απο κινητο και δεν εχω και καλο σημα απο τα δεδομενα του και αργει να κατεβασει τα πάντα
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
cbx -six
Διακεκριμένο μέλος
Διακεκριμένο μέλος
cbx -six

Αριθμός μηνυμάτων : 1601
Φύλλο : Άντρας
Ημερομηνία εγγραφής : 20/09/2011

Το ΧΧ μουλαρωσε.... - Σελίδα 2 Empty
#26ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Το ΧΧ μουλαρωσε....   Το ΧΧ μουλαρωσε.... - Σελίδα 2 EmptyΠεμ 29 Οκτ 2015 - 20:56


Γιώργο , τον συναγερμό τον έχω καταργήσει και εγώ ...γιατί δεν κυκλοφορώ συχνά το μηχανάκι , ....
οπότε η μπαταρία ...καπούτ !!!....Το έχω σε κλειστό γκαράζ και με πολλά λουκέτα πάνω του ...!!! laughing
Αν το κυκλοφορείς κάθε μέρα εντάξει...φορτίζει τη μπαταρία ......Αλλά είσαι σίγουρος ..αν την φορτίζει σωστά ??... Εγώ έχω βάλει ψηφιακό βολτόμετρο οπότε βλέπω τι ρεύμα έχει μόλις ανοίξω τον διακόπτη (12+ volt) και σε πόσα Volt την φορτίζει , όταν δουλεύει (14+ volt).... αν έχει λιγότερα , ψάξε την μπαταρία .... ανορθωτή.....και πηνία .... (τα δικά μας έχουν βγάλει προβλήματα με τους ανορθωτές )
Για τις διακοπές ..μπορεί να φταίει ... 'Τροφοδοσία" ...Φίλτρο βενζίνης ...μπεκ....κλπ... σύστημα
Ψάξ΄τα ένα - ένα με τη σειρά ...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Erecozi
Ασημένιο μέλος
Ασημένιο μέλος
Erecozi

Αριθμός μηνυμάτων : 5077
Φύλλο : Άντρας
Ηλικία : 41
Ημερομηνία εγγραφής : 20/11/2012

Το ΧΧ μουλαρωσε.... - Σελίδα 2 Empty
#27ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Το ΧΧ μουλαρωσε....   Το ΧΧ μουλαρωσε.... - Σελίδα 2 EmptyΠεμ 29 Οκτ 2015 - 23:44

cbx -six έγραψε:


Για τις διακοπές ..μπορεί να φταίει ... 'Τροφοδοσία"   ...Φίλτρο βενζίνης ...μπεκ....κλπ... σύστημα
Ψάξ΄τα ένα - ένα  με τη σειρά ...
τα εκανα ολα και μαλιστα με την σειρα που τα ειπες δεν εγινε τπτ και μολις αλλαξα ανορθωτη το μηχανακι πετουσε.
οσο και αν φαινετε απιθανο ο ανορθωτης ενω δουλευε (σχεδον καλα) στις 6χλστρ κομπιαζε και δεν εδεινε σωστα ρευματα με αποτελεσμα τα μπεκ να μην ανεβαζουν την σωστη πιεση η ο εγκεφαλος να μην δινει σωστη εντολη δεν ξερω και στην τελικη να κανει ενα κομπιασμα εκει. με το που καηκε ο ανορθωτης και εβαλα αλλον ειναι σαν να καβαλαω αλλο μηχανακι!!!! τα λεω και εδω --->
Erecozi έγραψε:
Μπηκε γνησιος απο 1000 rr  του 07 ο οποιος εκατσε με ενα "γεφυρωμα" στα καλωδια και βιδωσε ακριβως στην θεση του εργοστασιακου.

Ο προηγουμενος της εταιριας "SUN" δεν ηταν οτι καλυτερο διοτι και χαλασε μεσα σε 3 χρονια αλλα και εχω μια εντυπωση οτι δεν εκανε και πολυ καλα την δουλεια του απο την αρχη που μπηκε. Οπ[ως εχω αναφερει και σε αλλο ποστ συνφορουμητη αν τα ψεκαστα δεν εχουν σωστη παροχη ρευματος τοτε μπορει να εμφανισουν "κομπιασματα" σε καποιο ευρος στροφων.

Εγω ως γνωστων με το που πηρα την μηχανη ειχα αλλαξει πηνια και ανορθωτη οποτε δεν μπορουσα να ξερω αν το προβλημα ηταν απο εκει με την αλλαγη πλεον παει ΣΦΑΙΡΑ!!!
θα το βρητε στο ποστ https://cbrxx.darkbb.com/post?p=87443&mode=quote
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
hondalife
Μέλος
Μέλος
hondalife

Αριθμός μηνυμάτων : 58
Φύλλο : Άντρας
Ηλικία : 55
Τόπος : ΚΟΡΥΔΑΛΛΟΣ
Ημερομηνία εγγραφής : 05/10/2015

Το ΧΧ μουλαρωσε.... - Σελίδα 2 Empty
#28ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Το ΧΧ μουλαρωσε....   Το ΧΧ μουλαρωσε.... - Σελίδα 2 EmptyΠαρ 30 Οκτ 2015 - 19:35

Το καταλαβα....βουρ λοιπον για ηλεκτρολογο
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 

Το ΧΧ μουλαρωσε....

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 2 από 2Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
 :: CBR Forums ::   :: Τεχνικά θέματα-
^ Back to Top