Καλωσήρθατε στο φόρουμ cbr.

Συνδεθείτε, για να έχετε πρόσβαση σε όλα τα forum και τις κατηγορίες των δημόσιων συζητήσεων.
* CBR 125
* CBR 250
* CBR 600
* CBR 1000
* CBR 1100 XX
* Επαγγέλματα/ασχολίες
* Γενικές συζητήσεις
* Ψηφοφορία
* Νέα
* Τεχνικά θέματα
* Είδη ρουχισμού/ Βαλίτσες / Ηλεκτρονικά
* Εκδηλώσεις / Βόλτες / Ταξίδια
* Φωτογραφικό υλικό
* Videos
* Τέχνη
* Ανέκδοτα και Χιούμορ
* Αγγελίες
* Νομοί Ελλάδος (Το Φόρουμ ανά Νομό)
* Ενδιαφέροντα-Hobbies

και πολλές ακόμη υποκατηγορίες!!

Μπορείτε να κάνετε την εγγραφή σας δωρεάν, διαρκεί μόνο λίγα δευτερόλεπτα και σας δίνει την δυνατότητα να συμμετέχετε στις δημόσιες συζητήσεις.

Ευχόμαστε να έχετε μια καλή διαμονή στην σελίδα μας.
Καλωσήρθατε στο φόρουμ cbr.

Συνδεθείτε, για να έχετε πρόσβαση σε όλα τα forum και τις κατηγορίες των δημόσιων συζητήσεων.
* CBR 125
* CBR 250
* CBR 600
* CBR 1000
* CBR 1100 XX
* Επαγγέλματα/ασχολίες
* Γενικές συζητήσεις
* Ψηφοφορία
* Νέα
* Τεχνικά θέματα
* Είδη ρουχισμού/ Βαλίτσες / Ηλεκτρονικά
* Εκδηλώσεις / Βόλτες / Ταξίδια
* Φωτογραφικό υλικό
* Videos
* Τέχνη
* Ανέκδοτα και Χιούμορ
* Αγγελίες
* Νομοί Ελλάδος (Το Φόρουμ ανά Νομό)
* Ενδιαφέροντα-Hobbies

και πολλές ακόμη υποκατηγορίες!!

Μπορείτε να κάνετε την εγγραφή σας δωρεάν, διαρκεί μόνο λίγα δευτερόλεπτα και σας δίνει την δυνατότητα να συμμετέχετε στις δημόσιες συζητήσεις.

Ευχόμαστε να έχετε μια καλή διαμονή στην σελίδα μας.



 
ΦόρουμLatest imagesΑναζήτησηΕγγραφήΣύνδεση

Μοιραστείτε
 

 Ιδέες για βάψιμο!

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω 
Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3  Επόμενο
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
Menos
Πλατινένιο μέλος
Πλατινένιο μέλος
Menos

Αριθμός μηνυμάτων : 20847
Φύλλο : Άντρας
Ηλικία : 51
Τόπος : Σλοβακία
Ημερομηνία εγγραφής : 22/01/2009

Ιδέες για βάψιμο! - Σελίδα 2 Empty
#16ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ιδέες για βάψιμο!   Ιδέες για βάψιμο! - Σελίδα 2 EmptyΚυρ 21 Σεπ 2014 - 15:42

ptinotrofos έγραψε:
Έχω τη γνώμη ότι καλό είναι το άσπρο να μην είναι ξέξασπρο αλλά να σπάει λίιιιιγο, προς το ζαχαρί?, κοκκαλί? δεν ξ'ερω πως το λένε, με ρίνισμα μέσα να αστράφτει στον ήλιο (ούτε αυτό ξέρω πως το λένε).

Πρέπει μα μιλάς για αυτό το χρώμα..

Ιδέες για βάψιμο! - Σελίδα 2 Cream10

Το γνωρίζω ως ζαχαρί η κρέμ..
Είναι απο τα πιο αγαπημένα μου χρώματα και συνήθως το βλέπεις και σε πολυτελή αυτοκίνητα.

Ιδέες για βάψιμο! - Σελίδα 2 Merced10

Δεν ξέρω όμως κατα πόσο θα πηγαίνει στο ΧΧ..
Ήδη θα βρίσκομαι σε χρώμα.. και όχι σε λευκό που το θεωρώ πιο εύκολο για να συνδυάσεις χρωματισμούς.
Επίσης το ΧΧ αυτόματα (κατα προσωπική άποψη) θα πάρει έναν πιο touring χαρακτήρα και οι σπόρ γραμμές του θα είναι σε δεύτερη μοίρα..

Όχι πως δεν περνάει συχνά απο το μυαλό μου αυτή η βαφή.. smile
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
https://www.facebook.com/pages/CBR-Forum/379174255489123?ref=hl
Menos
Πλατινένιο μέλος
Πλατινένιο μέλος
Menos

Αριθμός μηνυμάτων : 20847
Φύλλο : Άντρας
Ηλικία : 51
Τόπος : Σλοβακία
Ημερομηνία εγγραφής : 22/01/2009

Ιδέες για βάψιμο! - Σελίδα 2 Empty
#17ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ιδέες για βάψιμο!   Ιδέες για βάψιμο! - Σελίδα 2 EmptyΚυρ 21 Σεπ 2014 - 15:47

Erecozi έγραψε:
Μενο αν ειναι να αλαξεις χρωμα στην μηχανη πρωτεινω να το κανεις με χρηση αυτοκολλητων βινυλιου διοτι ακομα και να μην σου αρεσει ειναι αναστρεξημο διοτι δεν χαλαει το αρχικο χρωμα αρα ουτε και την μεταπολητικη αξια και βεβαια καθε 5 χρονακια περιπου που θα θυελει αλλαγη μπορεις να κανεις οτι σου κατεβει στο κεφαλι.σορρυ για το σπαμ βαζω τελεια αν θελετε να ανοιξω ενα θεματακι με προτασεις για πιθανες μεθοδους αλλαγης χρωματος νομιζω τραβαει.

1) Ήδη το μεταφέραμε σε νέο θέμα. smile
2) Αυτοκόλλητα βινυλιου (αν συζητάμε να ντυθεί όλη η μοτοσυκλέτα) είναι ακριβότερα απο το χρώμα.. αρα δεν πολυσυμφέρει.. Αν μιλάμε για επιλεγμένα σημεία, σίγουρα οι επιλογές είναι άπειρες!! :D
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
https://www.facebook.com/pages/CBR-Forum/379174255489123?ref=hl
ptinotrofos
Χρυσό μέλος
Χρυσό μέλος
ptinotrofos

Αριθμός μηνυμάτων : 7822
Φύλλο : Άντρας
Ηλικία : 70
Τόπος : Άνω Λιόσια
Ημερομηνία εγγραφής : 13/01/2012

Ιδέες για βάψιμο! - Σελίδα 2 Empty
#18ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ιδέες για βάψιμο!   Ιδέες για βάψιμο! - Σελίδα 2 EmptyΚυρ 21 Σεπ 2014 - 18:01

Menos έγραψε:
ptinotrofos έγραψε:
Έχω τη γνώμη ότι καλό είναι το άσπρο να μην είναι ξέξασπρο αλλά να σπάει λίιιιιγο, προς το ζαχαρί?, κοκκαλί? δεν ξ'ερω πως το λένε, με ρίνισμα μέσα να αστράφτει στον ήλιο (ούτε αυτό ξέρω πως το λένε).

Πρέπει μα μιλάς για αυτό το χρώμα..



Ιδέες για βάψιμο! - Σελίδα 2 Cream10

Το γνωρίζω ως ζαχαρί η κρέμ..
Είναι απο τα πιο αγαπημένα μου χρώματα και συνήθως το βλέπεις και σε πολυτελή αυτοκίνητα.

Ιδέες για βάψιμο! - Σελίδα 2 Merced10

Δεν ξέρω όμως κατα πόσο θα πηγαίνει στο ΧΧ..
Ήδη θα βρίσκομαι σε χρώμα.. και όχι σε λευκό που το θεωρώ πιο εύκολο για να συνδυάσεις χρωματισμούς.
Επίσης το ΧΧ αυτόματα (κατα προσωπική άποψη) θα πάρει έναν πιο touring χαρακτήρα και οι σπόρ γραμμές του θα είναι σε δεύτερη μοίρα..

Όχι πως δεν περνάει συχνά απο το μυαλό μου αυτή η βαφή.. smile 

Πράγματι πολύ ωραίο! Αν μάλιστα το συνδυάσεις με σοκολατί!! Όχι όμως για το ΧΧ. Μόνο για αυτ/τα και ντουλάπια κουζίνας.  Αυτό το χρώμα είναι λευκό σπασμένο με καφέ. Θα προτιμούσα λευκό με μια σταγόνα μαυρο, ωστε να είναι λευκό, να φαίνεται λευκό αλλά δίπλα σε ένα άλλο ασπρο να διαφέρει διακριτικά.

μίλα και εσύ ρε Μελέτη που είσαι ειδικός!!!

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Jimacos
Διακεκριμένο μέλος
Διακεκριμένο μέλος
Jimacos

Αριθμός μηνυμάτων : 1208
Φύλλο : Άντρας
Ηλικία : 46
Τόπος : ΒΟΛΟΣ
Ημερομηνία εγγραφής : 22/02/2011

Ιδέες για βάψιμο! - Σελίδα 2 Empty
#19ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ιδέες για βάψιμο!   Ιδέες για βάψιμο! - Σελίδα 2 EmptyΚυρ 21 Σεπ 2014 - 19:04

Ολα καλα και ολα αγια ,να πω και εγω αυτο που ειδα.Οταν με καποιον φιλο ψαχναμε ανα την Ελλαδα για ΧΧ ειδαμε και ενα ασπρο.αυτο που ξεχωρισα αμεσως ηταν οτι στο ασπρο δε χωραει ουτε μια γρατζουνια....ετσι και εχεις εστο και μια το μηχανακι γινετε χαλια....Μενο αν το παρεις και το βαψεις ασπρο φροντησε να μη το κανεις ουτε μια γρατζουνια...αν και με τα χιλιομετρα που κανεις το βλεπω κομματακι δυσκολο... και το να εισαι συνεχεια για μερεμετια στη βαφη δεν λεει.οσοι πηγαν και ειδαν απο κοντο το ασπρο μηχανακι που πουλαει ο τυπος εδω και μερικα χρονια στα γιαννιτσα καταλαβαινουν τι θελω να πω....Ειναι ΕΞΑΙΡΕΤΙΚΟ χρωμα αλλα θελει προσοχη και ευλαβικο καθαρισμα.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
pablo
Ασημένιο μέλος
Ασημένιο μέλος
pablo

Αριθμός μηνυμάτων : 5366
Φύλλο : Άντρας
Ηλικία : 52
Τόπος : Ζωγράφου-Αθήνα (ex salonica-Malgara)
Ημερομηνία εγγραφής : 19/01/2011

Ιδέες για βάψιμο! - Σελίδα 2 Empty
#20ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ιδέες για βάψιμο!   Ιδέες για βάψιμο! - Σελίδα 2 EmptyΚυρ 21 Σεπ 2014 - 19:23

Menos έγραψε:
ptinotrofos έγραψε:
Έχω τη γνώμη ότι καλό είναι το άσπρο να μην είναι ξέξασπρο αλλά να σπάει λίιιιιγο, προς το ζαχαρί?, κοκκαλί? δεν ξ'ερω πως το λένε, με ρίνισμα μέσα να αστράφτει στον ήλιο (ούτε αυτό ξέρω πως το λένε).

Πρέπει μα μιλάς για αυτό το χρώμα..

Ιδέες για βάψιμο! - Σελίδα 2 Cream10

Το γνωρίζω ως ζαχαρί η κρέμ..
Είναι απο τα πιο αγαπημένα μου χρώματα και συνήθως το βλέπεις και σε πολυτελή αυτοκίνητα.

Ιδέες για βάψιμο! - Σελίδα 2 Merced10

Δεν ξέρω όμως κατα πόσο θα πηγαίνει στο ΧΧ..
Ήδη θα βρίσκομαι σε χρώμα.. και όχι σε λευκό που το θεωρώ πιο εύκολο για να συνδυάσεις χρωματισμούς.
Επίσης το ΧΧ αυτόματα (κατα προσωπική άποψη) θα πάρει έναν πιο touring χαρακτήρα και οι σπόρ γραμμές του θα είναι σε δεύτερη μοίρα..

Όχι πως δεν περνάει συχνά απο το μυαλό μου αυτή η βαφή.. smile

Οοοοοχιιιι, προς θεου. θα γινει σαν ένα κινητο γαλακτομπουρεκο.
Προσωπικα θα με ξετρελαινε να δω ένα ΧΧ ασπρο περλα με μεταλο μεσα. Στον Ηλιο το χρωμα αυτό θα το λουζει το μεκανακι και θα είναι ονειρο! οι λεπτομέρειες, πλαισιο, τιμονοπλακες, κλιπον μαυρα κι αραχνα, μαρσπιε αλλαγη με μαυρα επισης (όχι βαψιμο), και αν μπει και εξατμισονι τιτανιου και μπλεδισουνε με τον καιρο οι λαιμοι, εκει θα γινει της μουρλης! photo
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Erecozi
Ασημένιο μέλος
Ασημένιο μέλος
Erecozi

Αριθμός μηνυμάτων : 5077
Φύλλο : Άντρας
Ηλικία : 41
Ημερομηνία εγγραφής : 20/11/2012

Ιδέες για βάψιμο! - Σελίδα 2 Empty
#21ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ιδέες για βάψιμο!   Ιδέες για βάψιμο! - Σελίδα 2 EmptyΚυρ 21 Σεπ 2014 - 19:38

οι λεπτομεριες εμενα θα μου αρεσαν και χρυσαφι.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
ptinotrofos
Χρυσό μέλος
Χρυσό μέλος
ptinotrofos

Αριθμός μηνυμάτων : 7822
Φύλλο : Άντρας
Ηλικία : 70
Τόπος : Άνω Λιόσια
Ημερομηνία εγγραφής : 13/01/2012

Ιδέες για βάψιμο! - Σελίδα 2 Empty
#22ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ιδέες για βάψιμο!   Ιδέες για βάψιμο! - Σελίδα 2 EmptyΚυρ 21 Σεπ 2014 - 19:39

Τι μου θύμισες τώρα!!!!!!!!

Ιδέες για βάψιμο! - Σελίδα 2 357iura
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Menos
Πλατινένιο μέλος
Πλατινένιο μέλος
Menos

Αριθμός μηνυμάτων : 20847
Φύλλο : Άντρας
Ηλικία : 51
Τόπος : Σλοβακία
Ημερομηνία εγγραφής : 22/01/2009

Ιδέες για βάψιμο! - Σελίδα 2 Empty
#23ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ιδέες για βάψιμο!   Ιδέες για βάψιμο! - Σελίδα 2 EmptyΚυρ 21 Σεπ 2014 - 20:56

pablo έγραψε:
Οοοοοχιιιι, προς θεου. θα γινει σαν ένα κινητο γαλακτομπουρεκο.
Προσωπικα θα με ξετρελαινε να δω ένα ΧΧ ασπρο περλα με μεταλο μεσα. Στον Ηλιο το χρωμα αυτό θα το λουζει το μεκανακι και θα είναι ονειρο! οι λεπτομέρειες, πλαισιο, τιμονοπλακες, κλιπον μαυρα κι αραχνα, μαρσπιε αλλαγη με μαυρα επισης (όχι βαψιμο), και αν μπει και εξατμισονι τιτανιου και μπλεδισουνε με τον καιρο οι λαιμοι, εκει θα γινει της μουρλης! photo

Αρα το χρώμα ζαχαρί, κοκκαλί, κρέμ, πλέον θα το ονομάζουμε και γαλακτομπουρέκ!! laughing

Και εμένα θα με ξετρέλαινε μια λευκή πέρλα που να αλλάζει χρώματα όπου την βλέπει ο ήλιος.. αλλά πάμε σε τιμές τριπλάσιες του αρχικού προϋπολογισμού. WTF

Τιμονοπλακες, κλιπον, μαρσπιέ και εξατμισόνια παραμένουν εργοστασιακά.. είπαμε να το κάνουμε κούκλα, αλλά να μας μείνουν και λεφτά για βενζίνη.. laughing

Άσε δε, που θέλω να αφοράσω και το πίσω φτεράκι που πιάνει στο ψαλίδι και δεν έχω ιδέα πως θα το βρώ και το πόσο κάνει.. scratch
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
https://www.facebook.com/pages/CBR-Forum/379174255489123?ref=hl
Menos
Πλατινένιο μέλος
Πλατινένιο μέλος
Menos

Αριθμός μηνυμάτων : 20847
Φύλλο : Άντρας
Ηλικία : 51
Τόπος : Σλοβακία
Ημερομηνία εγγραφής : 22/01/2009

Ιδέες για βάψιμο! - Σελίδα 2 Empty
#24ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ιδέες για βάψιμο!   Ιδέες για βάψιμο! - Σελίδα 2 EmptyΚυρ 21 Σεπ 2014 - 21:27

Menos έγραψε:
Και εμένα θα με ξετρέλαινε μια λευκή πέρλα που να αλλάζει χρώματα όπου την βλέπει ο ήλιος.. αλλά πάμε σε τιμές τριπλάσιες του αρχικού προϋπολογισμού. WTF

Να αναφέρω επίσης πως πρίν μερικά χρόνια όταν ξαναψαχνόμουν για χρώματα (εκτός προϋπολογισμού), είχα κολλήσει άσχημα με τα χρώματα που αντιδρούν στην θερμοκρασία.. π.χ. να είναι λευκό χρώμα η μοτοσυκλέτα και όταν αρχίσει να ανεβάζει θερμοκρασία, τα πλαϊνά φέρινγκ και το τεπόζιτο να αλλάζουν χρώμα λόγω της θερμοκρασίας.. σε μαύρο, κόκκινο, μπλέ κ.ο.κ.
Πόρωση μέν, πρωτοτυπία επίσης... αλλά όπως προείπα.. Ιδέες για βάψιμο! - Σελίδα 2 Fauche10

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
https://www.facebook.com/pages/CBR-Forum/379174255489123?ref=hl
pablo
Ασημένιο μέλος
Ασημένιο μέλος
pablo

Αριθμός μηνυμάτων : 5366
Φύλλο : Άντρας
Ηλικία : 52
Τόπος : Ζωγράφου-Αθήνα (ex salonica-Malgara)
Ημερομηνία εγγραφής : 19/01/2011

Ιδέες για βάψιμο! - Σελίδα 2 Empty
#25ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ιδέες για βάψιμο!   Ιδέες για βάψιμο! - Σελίδα 2 EmptyΔευ 22 Σεπ 2014 - 0:23

Αυτος ο γ@μ... ο Προϋπολογισμος... Big Hug
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
ptinotrofos
Χρυσό μέλος
Χρυσό μέλος
ptinotrofos

Αριθμός μηνυμάτων : 7822
Φύλλο : Άντρας
Ηλικία : 70
Τόπος : Άνω Λιόσια
Ημερομηνία εγγραφής : 13/01/2012

Ιδέες για βάψιμο! - Σελίδα 2 Empty
#26ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ιδέες για βάψιμο!   Ιδέες για βάψιμο! - Σελίδα 2 EmptyΔευ 22 Σεπ 2014 - 17:42

Μήπως αντί να αλλάξεις χρώμα να προσθέσεις χρώμα? δλδ να αλλάξεις τα αυτ/τα πχ σε κίτρινο αλλαγή βίδες φέρινγκ με κίτρινες το ίδιο χρώμα ποδοστήρια κλπ. Κάποια γραμμή κατά μήκος ίσως? ώστε να αλλάξει η εμφάνιση να σου φύγει ο καημός και να μή φύγουνε και ένα σωρό λεφτά.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Erecozi
Ασημένιο μέλος
Ασημένιο μέλος
Erecozi

Αριθμός μηνυμάτων : 5077
Φύλλο : Άντρας
Ηλικία : 41
Ημερομηνία εγγραφής : 20/11/2012

Ιδέες για βάψιμο! - Σελίδα 2 Empty
#27ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ιδέες για βάψιμο!   Ιδέες για βάψιμο! - Σελίδα 2 EmptyΔευ 22 Σεπ 2014 - 17:59

Menos έγραψε:
Menos έγραψε:
Και εμένα θα με ξετρέλαινε μια λευκή πέρλα που να αλλάζει χρώματα όπου την βλέπει ο ήλιος.. αλλά πάμε σε τιμές τριπλάσιες του αρχικού προϋπολογισμού. WTF

Να αναφέρω επίσης πως πρίν μερικά χρόνια όταν ξαναψαχνόμουν για χρώματα (εκτός προϋπολογισμού), είχα κολλήσει άσχημα με τα χρώματα που αντιδρούν στην θερμοκρασία.. π.χ. να είναι λευκό χρώμα η μοτοσυκλέτα και όταν αρχίσει να ανεβάζει θερμοκρασία, τα πλαϊνά φέρινγκ και το τεπόζιτο να αλλάζουν χρώμα λόγω της θερμοκρασίας.. σε μαύρο, κόκκινο, μπλέ κ.ο.κ.
Πόρωση μέν, πρωτοτυπία επίσης... αλλά όπως προείπα.. Ιδέες για βάψιμο! - Σελίδα 2 Fauche10

\πορωση πρωτοτυπια ισως και λιγο κανκουρια??? να δω τι χρωμα θα δηλωσεις στην αδεια εδω Ελλαντα. ασε που θα θυμιζει κατι αυτοκινητακια που παιζαμε παιδια
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
cbx -six
Διακεκριμένο μέλος
Διακεκριμένο μέλος
cbx -six

Αριθμός μηνυμάτων : 1601
Φύλλο : Άντρας
Ημερομηνία εγγραφής : 20/09/2011

Ιδέες για βάψιμο! - Σελίδα 2 Empty
#28ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ιδέες για βάψιμο!   Ιδέες για βάψιμο! - Σελίδα 2 EmptyΔευ 22 Σεπ 2014 - 21:50

Παιδιά  είπαμε για λευκό ...αλλά αρχίζετε και ξεφεύγετε "λίγο" !!!
Μή γίνει  "κιτς" το ΧΧ  !!!...Η πέρλα καλή είναι μέχρι ενός ορίου ...αν ξεφύγεις  λίγο ...το  "έχασες"  !!!... (και από μαυροπούλι  θα μας βγει  " χαμαιλέων "  !!! )
Και εκτός από το κόστος , είναι πολύ δύσκολο να κάνεις  επιδιορθώσεις ...και να σου βγει η ίδια απόχρωση !!!  
Εδώ  στα μεταλλικά χρώματα και είναι δύσκολο ...σκέψου στην πέρλα   !!!    thinking
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
pablo
Ασημένιο μέλος
Ασημένιο μέλος
pablo

Αριθμός μηνυμάτων : 5366
Φύλλο : Άντρας
Ηλικία : 52
Τόπος : Ζωγράφου-Αθήνα (ex salonica-Malgara)
Ημερομηνία εγγραφής : 19/01/2011

Ιδέες για βάψιμο! - Σελίδα 2 Empty
#29ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ιδέες για βάψιμο!   Ιδέες για βάψιμο! - Σελίδα 2 EmptyΤρι 23 Σεπ 2014 - 23:28

καλα ρε θειο, μη βαρας, αχουυυυυυυυ

(κουκλι θα γινοτανε ομως ε;;; wink )
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Menos
Πλατινένιο μέλος
Πλατινένιο μέλος
Menos

Αριθμός μηνυμάτων : 20847
Φύλλο : Άντρας
Ηλικία : 51
Τόπος : Σλοβακία
Ημερομηνία εγγραφής : 22/01/2009

Ιδέες για βάψιμο! - Σελίδα 2 Empty
#30ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ιδέες για βάψιμο!   Ιδέες για βάψιμο! - Σελίδα 2 EmptyΤετ 24 Σεπ 2014 - 9:23

ptinotrofos έγραψε:
Μήπως αντί να αλλάξεις χρώμα να προσθέσεις χρώμα? δλδ να αλλάξεις τα αυτ/τα πχ σε κίτρινο αλλαγή βίδες φέρινγκ με κίτρινες το ίδιο χρώμα ποδοστήρια κλπ. Κάποια γραμμή κατά μήκος ίσως? ώστε να αλλάξει η εμφάνιση να σου φύγει ο καημός και να μή φύγουνε και ένα σωρό λεφτά.

Την είχα σκεφτεί και αυτή την λύση, που σίγουρα θα ανανεώσει την μηχανή..
Απο την άλλη όμως.. τα χρώματα της μηχανής έχουν ταλαιπωρηθεί (κυρίως απο τα ταξίδια).. κάτι μικρογρατζουνιές απο τα σαμάρια, άλλες γρατζουνιές απο τα πετραδάκια στο δρόμο, και ένα θάμπωμα στο τεπόζιτο απο το μαγνητικό βαλιτσάκι, κάποια στιγμή πρέπει να καλυφθούν..

Σίγουρα θα μπαλώσει κάποια απ'αυτά αν επιδιώξω να παίξω με αυτοκόλλητα..
Έλα όμως που την θέλω κατάλευκη.. καλύτερα να αρχίσω να μαζεύω χρήματα.. laughing
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
https://www.facebook.com/pages/CBR-Forum/379174255489123?ref=hl
 

Ιδέες για βάψιμο!

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 2 από 3Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3  Επόμενο

 Παρόμοια θέματα

-
» Βάψιμο..
» βάψιμο
» Ιδέες και λύσεις για το σπίτι
» Βάψιμο πινακίδας
» σας δίνω ιδέες...? όχι άλλο λαμόγια,...

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
 :: CBR Forums ::   :: Οδήγηση - Tips & Tricks-
^ Back to Top