Καλωσήρθατε στο φόρουμ cbr.

Συνδεθείτε, για να έχετε πρόσβαση σε όλα τα forum και τις κατηγορίες των δημόσιων συζητήσεων.
* CBR 125
* CBR 250
* CBR 600
* CBR 1000
* CBR 1100 XX
* Επαγγέλματα/ασχολίες
* Γενικές συζητήσεις
* Ψηφοφορία
* Νέα
* Τεχνικά θέματα
* Είδη ρουχισμού/ Βαλίτσες / Ηλεκτρονικά
* Εκδηλώσεις / Βόλτες / Ταξίδια
* Φωτογραφικό υλικό
* Videos
* Τέχνη
* Ανέκδοτα και Χιούμορ
* Αγγελίες
* Νομοί Ελλάδος (Το Φόρουμ ανά Νομό)
* Ενδιαφέροντα-Hobbies

και πολλές ακόμη υποκατηγορίες!!

Μπορείτε να κάνετε την εγγραφή σας δωρεάν, διαρκεί μόνο λίγα δευτερόλεπτα και σας δίνει την δυνατότητα να συμμετέχετε στις δημόσιες συζητήσεις.

Ευχόμαστε να έχετε μια καλή διαμονή στην σελίδα μας.
Καλωσήρθατε στο φόρουμ cbr.

Συνδεθείτε, για να έχετε πρόσβαση σε όλα τα forum και τις κατηγορίες των δημόσιων συζητήσεων.
* CBR 125
* CBR 250
* CBR 600
* CBR 1000
* CBR 1100 XX
* Επαγγέλματα/ασχολίες
* Γενικές συζητήσεις
* Ψηφοφορία
* Νέα
* Τεχνικά θέματα
* Είδη ρουχισμού/ Βαλίτσες / Ηλεκτρονικά
* Εκδηλώσεις / Βόλτες / Ταξίδια
* Φωτογραφικό υλικό
* Videos
* Τέχνη
* Ανέκδοτα και Χιούμορ
* Αγγελίες
* Νομοί Ελλάδος (Το Φόρουμ ανά Νομό)
* Ενδιαφέροντα-Hobbies

και πολλές ακόμη υποκατηγορίες!!

Μπορείτε να κάνετε την εγγραφή σας δωρεάν, διαρκεί μόνο λίγα δευτερόλεπτα και σας δίνει την δυνατότητα να συμμετέχετε στις δημόσιες συζητήσεις.

Ευχόμαστε να έχετε μια καλή διαμονή στην σελίδα μας.



 
ΦόρουμLatest imagesΑναζήτησηΕγγραφήΣύνδεση

Μοιραστείτε
 

 Με ποιο κριτήριο επιλέγετε συνεργείο ;

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω 

Με ποιο κριτήριο επιλέγετε συνεργείο ;
 Φθηνές Τιμές
 Σχέση με μάστορα (φίλος, γνωστός, συστημένος)
 Φήμες από άλλους (φίλους, φόρουμ)
 Μετά από Προσωπική δοκιμή
 Μεγάλο, άρα καλό
 Πολυδιαφημισμένο, άρα καλό
 Μικρό, άρα θα με προσέξει
 Ξέρει καλά το μοντέλο της μηχανής μου
 Μου εξηγεί απορίες, δεν είναι απρόσωπο
 Δεν ασχολούμαι, ότι με βολεύει (κοντά μου, γρήγορη παράδοση κ.α.)
Επισκόπηση αποτελεσμάτων
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
Menos
Πλατινένιο μέλος
Πλατινένιο μέλος
Menos

Αριθμός μηνυμάτων : 20847
Φύλλο : Άντρας
Ηλικία : 51
Τόπος : Σλοβακία
Ημερομηνία εγγραφής : 22/01/2009

Με ποιο κριτήριο επιλέγετε συνεργείο ; Empty
#1ΔημοσίευσηΘέμα: Με ποιο κριτήριο επιλέγετε συνεργείο ;   Με ποιο κριτήριο επιλέγετε συνεργείο ; EmptyΣαβ 7 Νοε 2009 - 3:04

Δώστε την προσωπική σας άποψη στην επιλογή του συνεργείου που έχετε επιλέξει για την μηχανή σας.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
https://www.facebook.com/pages/CBR-Forum/379174255489123?ref=hl
Λεωνίδας
Προηγμένο μέλος
Προηγμένο μέλος
Λεωνίδας

Αριθμός μηνυμάτων : 412
Φύλλο : Άντρας
Ηλικία : 52
Ημερομηνία εγγραφής : 10/10/2009

Με ποιο κριτήριο επιλέγετε συνεργείο ; Empty
#2ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Με ποιο κριτήριο επιλέγετε συνεργείο ;   Με ποιο κριτήριο επιλέγετε συνεργείο ; EmptyΣαβ 7 Νοε 2009 - 9:43

Θα μπορούσα να βάλω πολλές από τις επιλογές, αλλά επειδή είναι αδύνατο, δεν ψήφισα.
Αυτό που κοιτάζω σε ένα συνεργείο είναι να μπορώ να συνεννοηθώ με τον μηχανικό.
Λόγω της σχετικότητας του επαγγέλματος μου, είμαι σε θέση να μπορώ να κρίνω αν αυτά που μου λέει είναι σωστά και μπορούν να στηριχθούν. Όταν κάποιος προσπαθεί να παρουσιάσει μία περίπτωση ως κάτι "μαγικό" και δεν μπορεί να δώσει λύση αλλά προσπαθεί με διάφορες "αλχημίες" να κουκουλώσει μια κατάσταση και να την προσπεράσει, θα με βρει αντίθετο. Δεν είναι άσχημο για ένα μηχανικό να πει "δεν ξέρω αλλά θα το ψάξω". Είναι τίμιο και δείχνει το ενδιαφέρον του για να βελτιωθεί και να προχωρήσει ακόμα ένα βήμα προς τα εμπρός.
Ως προς το μέγεθος του συνεργείου ποτέ δεν θα προτιμήσω κάτι τεράστιο, γιατί συνήθως αυτό παραπέμπει σε κεντρικές αντιπροσωπίες που για μένα σημαίνει κάποιου είδους δημοσιουπαλληλισμού. Χάνεται η προσωπική επαφή και η ευελιξία. Πάνε όλα, "by the book".

Είναι θέμα που μπορεί να γράφει κάποιος αρκετές σελίδες, αλλά σταματώ εδώ...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
paschalis XX
Μέλος
Μέλος
paschalis XX

Αριθμός μηνυμάτων : 132
Ηλικία : 51
Ημερομηνία εγγραφής : 06/06/2009

Με ποιο κριτήριο επιλέγετε συνεργείο ; Empty
#3ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Με ποιο κριτήριο επιλέγετε συνεργείο ;   Με ποιο κριτήριο επιλέγετε συνεργείο ; EmptyΣαβ 7 Νοε 2009 - 11:06

Εχει να κανει για μενα προσωπικα με συγκυριες και καταστασεις που ορισμενες φορες να γινεται ευκολη υποθεση!Οπως στην περιπτωση μου
σε μια επαρχιακη πολη ειναι και λιγες οι επιλογες!Εχω ψηφησει την κατηγορια ξερει καλα την μηχανη μου διοτι εκτος απο φιλος ο οποιος
πηγαινει και σε σεμηναρια τυχαινει να εχει και αυτος χχ να το
γουσταρει πολυ με αποτελεσμα να ειναι γνωστης του αντικειμενου!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
akis1100xx
Διακεκριμένο μέλος
Διακεκριμένο μέλος
avatar

Αριθμός μηνυμάτων : 990
Φύλλο : Άντρας
Ηλικία : 50
Τόπος : αφθονο
Ημερομηνία εγγραφής : 31/10/2009

Με ποιο κριτήριο επιλέγετε συνεργείο ; Empty
#4ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Με ποιο κριτήριο επιλέγετε συνεργείο ;   Με ποιο κριτήριο επιλέγετε συνεργείο ; EmptyΠεμ 17 Δεκ 2009 - 14:17

Εγω εχω γλιτωσει απο αυτο το δίλημμα γιατι το φτιαχνω μονος celebrate celebrate celebrate celebrate celebrate celebrate
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Malous
Μέλος
Μέλος
avatar

Αριθμός μηνυμάτων : 63
Φύλλο : Άντρας
Ηλικία : 37
Ημερομηνία εγγραφής : 26/11/2009

Με ποιο κριτήριο επιλέγετε συνεργείο ; Empty
#5ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Με ποιο κριτήριο επιλέγετε συνεργείο ;   Με ποιο κριτήριο επιλέγετε συνεργείο ; EmptyΣαβ 19 Δεκ 2009 - 5:31

akisxx1100 έγραψε:
Εγω εχω γλιτωσει απο αυτο το διλλειμα γιατι το φτιαχνω μονος celebrate celebrate celebrate celebrate celebrate celebrate

Ρε φιλε αν εισαι τοσο καλος, γιατι δε μου φτιαχνεις εσυ και το δικο μου μπας και γλιτωσω τιποτα απο τον Ευρωφονια το μηχανικο μου... ??? =)) =)) =)) lol! Beerchug
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
nikos CBRF6
Διακεκριμένο μέλος
Διακεκριμένο μέλος
nikos CBRF6

Αριθμός μηνυμάτων : 655
Φύλλο : Άντρας
Ηλικία : 49
Τόπος : Ακραιο
Ημερομηνία εγγραφής : 06/11/2009

Με ποιο κριτήριο επιλέγετε συνεργείο ; Empty
#6ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Με ποιο κριτήριο επιλέγετε συνεργείο ;   Με ποιο κριτήριο επιλέγετε συνεργείο ; EmptyΤρι 16 Φεβ 2010 - 2:42

Ο μαστορας που θα βαλει χερι στην καλη μου θελω να
μου λυνει τις αποριες,να ειναι υπομονετικος στις
ερωτησεις μου και να μου εξηγει,αλλα και να αφηνει
να βλεπω,κατι που στα μεγαλα και απροσωπα συνεργεια
δεν γινεται.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Αντώνης ΧΧ
Μέλος
Μέλος
Αντώνης ΧΧ

Αριθμός μηνυμάτων : 182
Φύλλο : Άντρας
Ηλικία : 48
Τόπος : Θεσσαλονικη
Ημερομηνία εγγραφής : 19/11/2009

Με ποιο κριτήριο επιλέγετε συνεργείο ; Empty
#7ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Με ποιο κριτήριο επιλέγετε συνεργείο ;   Με ποιο κριτήριο επιλέγετε συνεργείο ; EmptyΤρι 16 Φεβ 2010 - 10:06

Υστερα από δοκιμές κατέληξα στο τωρινό μου συνεργείο που είμαι πολύ ικανοποιημένος. Το παλικάρι ελέγχει για οποιδήποτε επίσκεψη μου στο συνεργείο του τα πάντα χωρίς να του έχω πεί τίποτα και ενοείτε χωρίς χρέωση αλλιώς δεν θα το ανάφερα καν. Εχω δεί βίδες που έλειπαν συμπληρωμένες χωρίς να του υποδείξω εγώ τίποτα, και μάλιστα σε κάτι σημεία που δεν φαίνονταν καν. Πολύ υπομονετικος και απαντάει σε όλες τις ερωτήσεις μου.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
stavros
Προηγμένο μέλος
Προηγμένο μέλος
stavros

Αριθμός μηνυμάτων : 320
Φύλλο : Άντρας
Ημερομηνία εγγραφής : 24/09/2009

Με ποιο κριτήριο επιλέγετε συνεργείο ; Empty
#8ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Με ποιο κριτήριο επιλέγετε συνεργείο ;   Με ποιο κριτήριο επιλέγετε συνεργείο ; EmptyΤρι 16 Φεβ 2010 - 11:21

Πιστεύω μετά από προσωπική δοκιμή είναι ότι καλύτερο, αν έχεις κάποιες μικρές γνώσεις. Αν δεν ξέρεις και πολλά ότι καλύτερο θα ήταν να στο έχει συστήσει κάποιος ψαγμένος φίλος σου. Βέβαια δεν είναι εύκολο να βρείς έναν σωστό μηχανικό, γιατί και κάποιος να σου τον συστήσει μπορεί να μην κάνει για σένα αλλά αν δεν έχεις κάποιον άλλον απλά δοκιμάζεις, δεν σου μένει άλλη λύση.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
pablo
Ασημένιο μέλος
Ασημένιο μέλος
pablo

Αριθμός μηνυμάτων : 5366
Φύλλο : Άντρας
Ηλικία : 52
Τόπος : Ζωγράφου-Αθήνα (ex salonica-Malgara)
Ημερομηνία εγγραφής : 19/01/2011

Με ποιο κριτήριο επιλέγετε συνεργείο ; Empty
#9ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Με ποιο κριτήριο επιλέγετε συνεργείο ;   Με ποιο κριτήριο επιλέγετε συνεργείο ; EmptyΔευ 21 Οκτ 2013 - 7:44

παλιοτερα που δεν ηξερα πολυ κοσμο και εμπαινα οπου εβρισκα σχεδον παντα δεν ημουν ευχαριστημενος. ειτε κακη δουλεια ειτε ακριβες τιμες. καποια στιγμη αρχισα να συμβουλευομαι γνωμες απο φορουμς και τα πραγματα εφτιαξαν. τωρα παω σε γνωστους η σε γνωστους φιλων και ειμαι οκ!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
ptinotrofos
Χρυσό μέλος
Χρυσό μέλος
ptinotrofos

Αριθμός μηνυμάτων : 7822
Φύλλο : Άντρας
Ηλικία : 70
Τόπος : Άνω Λιόσια
Ημερομηνία εγγραφής : 13/01/2012

Με ποιο κριτήριο επιλέγετε συνεργείο ; Empty
#10ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Με ποιο κριτήριο επιλέγετε συνεργείο ;   Με ποιο κριτήριο επιλέγετε συνεργείο ; EmptyΔευ 21 Οκτ 2013 - 12:53

Προτιμώ εξουσ/να ή συνεργαζόμενα λόγω της ενημέρωσης από τις εταιρίες,πέρα απ'αυτό  ρόλο παίζουν  οι γνώσεις του μηχ/κού η συμπεριφορά του αλλά και η τάξη και καθαριότητα που επικρατεί στο συνεργείο γιατί πιστευω οτι ο τσαπατσούλης ειναι τσαπατσούλης σε όλα, και ο τακτικός ειναι τακτικός σε όλα.

ΥΓ: Θα ψηφίσω  <μετά από προσωπική δοκιμή> γιά να δώ αν καλύπτει τις απαιτήσεις μου
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
thanos1981k
Διακεκριμένο μέλος
Διακεκριμένο μέλος
thanos1981k

Αριθμός μηνυμάτων : 716
Φύλλο : Άντρας
Ηλικία : 42
Τόπος : ΑΘΗΝΑ-ΖΩΓΡΑΦΟΥ
Ημερομηνία εγγραφής : 04/04/2009

Με ποιο κριτήριο επιλέγετε συνεργείο ; Empty
#11ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Με ποιο κριτήριο επιλέγετε συνεργείο ;   Με ποιο κριτήριο επιλέγετε συνεργείο ; EmptyΤρι 22 Οκτ 2013 - 4:31

εγω εμπαινα σε ολους ωπου τωρα για service και παλι εχω βρει εναν που κανει αριστη δουλεια λογο εμπειριας μεγαλης ειδικα πανω στα HONDA και για οτι αλλο θελω σε γνωστους φιλων η φιλους
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
cbx -six
Διακεκριμένο μέλος
Διακεκριμένο μέλος
cbx -six

Αριθμός μηνυμάτων : 1601
Φύλλο : Άντρας
Ημερομηνία εγγραφής : 20/09/2011

Με ποιο κριτήριο επιλέγετε συνεργείο ; Empty
#12ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Με ποιο κριτήριο επιλέγετε συνεργείο ;   Με ποιο κριτήριο επιλέγετε συνεργείο ; EmptyΤρι 22 Οκτ 2013 - 17:39

Σε μηχανικό δεν έχω πάει ακόμα. Ασχολούμαι ο ίδιος . Αλλά όταν χρειαστεί ,έχω φίλο μηχανικό εδώ και πολλά  χρόνια , και είναι καλός και λεπτολόγος .
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
honda liapis
Νέο μέλος
Νέο μέλος
honda liapis

Αριθμός μηνυμάτων : 17
Φύλλο : Άντρας
Ηλικία : 55
Τόπος : ΧΑΛΚΙΔΑ
Ημερομηνία εγγραφής : 17/02/2019

Με ποιο κριτήριο επιλέγετε συνεργείο ; Empty
#13ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Με ποιο κριτήριο επιλέγετε συνεργείο ;   Με ποιο κριτήριο επιλέγετε συνεργείο ; EmptyΚυρ 17 Φεβ 2019 - 18:48

Θέλω να αναφέρω,2 από τις εμπειρίες μου εν τάχει.
Καταρχην σε μέρη απομακρυσμένα,νησιά,κλπ,υπάρχη θέμα.
Πηγα τις προάλλες,εδώ στο νησί,να συντονίσω τα injection.(μεγάλο συνεργείο και πολυδιαφημισμένο).

Μάστορα ξέρεις?Είχα ξανακάνει ένα κάποτε παλιαααα.Θα καθήσω σε μια άκρη μακριά να βλέπω.Οχι λέει θα την αφήσεις και θα φύγεις.Πες μου να έρθω τάδε ώρα και μέρα να την δεις.
Οχι δεν γίνεται,την αφήνεις εδώ.
Την πήρα βέβαια και έφυγα.......Κάποτε πάλι...στην πρώτη Μ μοτό XL 600R είχε θέματα κι,δεν επερνε εύκολα.

Συνεργεια,ηλεκτρολόγοι,πηνία ρευματα....τίποτε.
Με τα πολλά,πάω αντιπροσωπεία.
Την κοίταξε,βαραη 2-3 μανεβελιες,παη μέσα, βάζει πίπα γνήσια,δίνει 1,τσακμακι.
Καντη βόλτα λέει.
Γυριζω χαρούμενος... μάστορα έτρεξα 140.Απαντηση......δεν σου είπα να πας να σκοτωθης.Απο εκεί πήρα το xx,(έχει και ο ίδιος)την αφήνω,και του λέω...δες τι έχει και φτιαχτει.

Ειναι θέμα εμπιστοσύνης τελικά..
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
marioshadow
Διακεκριμένο μέλος
Διακεκριμένο μέλος
marioshadow

Αριθμός μηνυμάτων : 933
Φύλλο : Άντρας
Ηλικία : 35
Τόπος : Ξανθη
Ημερομηνία εγγραφής : 13/10/2012

Με ποιο κριτήριο επιλέγετε συνεργείο ; Empty
#14ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Με ποιο κριτήριο επιλέγετε συνεργείο ;   Με ποιο κριτήριο επιλέγετε συνεργείο ; EmptyΔευ 18 Φεβ 2019 - 12:15

Οπως το ειπες ειναι θεμα εμπιστοσυνης...!!!οπως και τιμης, συμπεριφορας, διαθεση ανταλλακτικων κλπ...
Εγω ας πουμε εχω ενα κολλημα...θελω να ειμαι εκει και να βλεπω...δεν ενοχλω, δεν κανω επιδειξη "κανε αυτο οχι κανε εκεινο, εκεινη την βιδα την εσφυξες?" κλπ. Αλλα θελω να βλεπω τι κανει και τι δεν κανει στην μηχανη μου!!!Οσο και να τον επιστευομαι!!!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Lerki
Διακεκριμένο μέλος
Διακεκριμένο μέλος
Lerki

Αριθμός μηνυμάτων : 854
Φύλλο : Άντρας
Ηλικία : 45
Τόπος : Ιωνια
Ημερομηνία εγγραφής : 18/06/2018

Με ποιο κριτήριο επιλέγετε συνεργείο ; Empty
#15ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Με ποιο κριτήριο επιλέγετε συνεργείο ;   Με ποιο κριτήριο επιλέγετε συνεργείο ; EmptyΔευ 18 Φεβ 2019 - 14:09

marioshadow:plus1: plus1 plus1 plus1  εκτός αν είναι ο ξαδερφός μου
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 

Με ποιο κριτήριο επιλέγετε συνεργείο ;

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 1 από 1

 Παρόμοια θέματα

-
» συνεργείο
» Συνεργείο
» Συνεργείο Θεσσαλονίκη
» Συνεργείο στο Κέντρο Αθήνας
» Τραγωδία σε συνεργείο μοτοσικλετών στον Βύρωνα

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
 :: Άλλα θέματα :: Ψηφοφορία-
^ Back to Top