Καλωσήρθατε στο φόρουμ cbr.

Συνδεθείτε, για να έχετε πρόσβαση σε όλα τα forum και τις κατηγορίες των δημόσιων συζητήσεων.
* CBR 125
* CBR 250
* CBR 600
* CBR 1000
* CBR 1100 XX
* Επαγγέλματα/ασχολίες
* Γενικές συζητήσεις
* Ψηφοφορία
* Νέα
* Τεχνικά θέματα
* Είδη ρουχισμού/ Βαλίτσες / Ηλεκτρονικά
* Εκδηλώσεις / Βόλτες / Ταξίδια
* Φωτογραφικό υλικό
* Videos
* Τέχνη
* Ανέκδοτα και Χιούμορ
* Αγγελίες
* Νομοί Ελλάδος (Το Φόρουμ ανά Νομό)
* Ενδιαφέροντα-Hobbies

και πολλές ακόμη υποκατηγορίες!!

Μπορείτε να κάνετε την εγγραφή σας δωρεάν, διαρκεί μόνο λίγα δευτερόλεπτα και σας δίνει την δυνατότητα να συμμετέχετε στις δημόσιες συζητήσεις.

Ευχόμαστε να έχετε μια καλή διαμονή στην σελίδα μας.
Καλωσήρθατε στο φόρουμ cbr.

Συνδεθείτε, για να έχετε πρόσβαση σε όλα τα forum και τις κατηγορίες των δημόσιων συζητήσεων.
* CBR 125
* CBR 250
* CBR 600
* CBR 1000
* CBR 1100 XX
* Επαγγέλματα/ασχολίες
* Γενικές συζητήσεις
* Ψηφοφορία
* Νέα
* Τεχνικά θέματα
* Είδη ρουχισμού/ Βαλίτσες / Ηλεκτρονικά
* Εκδηλώσεις / Βόλτες / Ταξίδια
* Φωτογραφικό υλικό
* Videos
* Τέχνη
* Ανέκδοτα και Χιούμορ
* Αγγελίες
* Νομοί Ελλάδος (Το Φόρουμ ανά Νομό)
* Ενδιαφέροντα-Hobbies

και πολλές ακόμη υποκατηγορίες!!

Μπορείτε να κάνετε την εγγραφή σας δωρεάν, διαρκεί μόνο λίγα δευτερόλεπτα και σας δίνει την δυνατότητα να συμμετέχετε στις δημόσιες συζητήσεις.

Ευχόμαστε να έχετε μια καλή διαμονή στην σελίδα μας.



 
ΦόρουμLatest imagesΑναζήτησηΕγγραφήΣύνδεση

Μοιραστείτε
 

 Ρυθμιστης πιεσης βενζινης

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω 
Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4  Επόμενο
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
ptinotrofos
Χρυσό μέλος
Χρυσό μέλος
ptinotrofos

Αριθμός μηνυμάτων : 7822
Φύλλο : Άντρας
Ηλικία : 70
Τόπος : Άνω Λιόσια
Ημερομηνία εγγραφής : 13/01/2012

Ρυθμιστης πιεσης βενζινης - Σελίδα 2 Empty
#16ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ρυθμιστης πιεσης βενζινης   Ρυθμιστης πιεσης βενζινης - Σελίδα 2 EmptyΤρι 25 Μαρ 2014 - 11:53

icelover έγραψε:
Eπίσης θα σου πρότεινα,να κάνεις μια ρύθμιση και συγχρονισμό στον ψεκασμό σου,και ακόμα και καθαρισμό στα μπέκ.
Δεν θα κοστίσει πολλά,και θα εκπλαγείς από την λειτουργεία του μοτέρ μετά.
Οι περισσότεροι αναλωνόμαστε σε άλλα σημεία για συντήρηση-βελτίωση,και η τροφοδοσία μας,είναι....αλλού για αλλού.

Κάθε πόσα χλμ. πρέπει ή είναι καλό να γίνεται αυτό; και πως; δλδ τα μπεκ καθαρίζονται όπως τα ζιγκλέρ στο φάρμακο και μετά φύσημα με αέρα; ή πρέπει να πάνε σε λέιζερ; Θέλω να πω είναι δουλειά που την κάνει ο μηχανικός ή πρέπει να βγουν τα μπέκ και να πάνε αλλού;
Η ρύθμιση και ο συγχρονισμός (το κόβω για δουλειά του μηχανικού) πως γίνεται; συνδέει τον εγκέφαλο στο PC και κάνει επαναπρογραμματισμό με τις εργοστασιακές ρυθμίσεις της ΧΟΝΤΑ; και πόσος χρόνος απαιτείτε για αυτό;
Ρωτάω για να έχουμε μια ιδέα της διαδικασίας γιατί μπορεί κάποιος να ζητήσει να γίνουν αυτά τα πράγματα και ο μηχανικός είτε επειδή κρίνει ότι δεν χρειάζεται είτε επειδή έχει πολλή δουλειά να του πεί πως έγιναν για να τον ξεφορτωθεί. Τώρα θα μου πεις γίνονται αυτά τα πράγματα; ε....ξέρω κι εγώ;!;!....γίνονται;
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
polecat81
Προηγμένο μέλος
Προηγμένο μέλος
polecat81

Αριθμός μηνυμάτων : 226
Φύλλο : Άντρας
Ηλικία : 43
Τόπος : Γερακας
Ημερομηνία εγγραφής : 12/02/2014

Ρυθμιστης πιεσης βενζινης - Σελίδα 2 Empty
#17ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ρυθμιστης πιεσης βενζινης   Ρυθμιστης πιεσης βενζινης - Σελίδα 2 EmptyΤρι 25 Μαρ 2014 - 14:22

Αγαπητε Πτηνοτροφε ο συνχρονισμος ειναι μια απλη διαδικασια η οποια με 4 υποπιεσομετρα μετρας την υποπιεση του καθε κυλινδρου στο ρελαντι με βαση τον τριτο κυλινδρο.Ο τριτος ειναι ο σταθερος και βαση αυτου πρεπει οι υπολοιποι να εχουν την ιδια υποπιεση.Καλο θα ηταν πριν απο αυτο να καθαρισεις και τους αυλους εισαγωγης και τις πεταλουδες για καλητερα αποτελεσματα.Τωρα για τα μπεκ τα βγαζεις απο την εισαγωγη και τα πας αρχικα για ογκομετρηση γιατι αν δουλευουν σωστα δεν χρειαζονται καθαρισμο με ΥΠΕΡΗΧΟΥΣ(και οχι με laser fazer και ακτινες πλασματος και νετρονιων :P  :P ).Τωρα υπαρχει περιπτωση να εχει το συνεργειο(σπανειο μεν αλλα) αν ομως δεν εχει τοτε ανα χειρας και σε εναν μπεκα που ειναι και ποιο εμπειρος απο τον καθε μηχανικο.ΠΡΟΣΟΧΗ αν τα μπεκ δεν εχουν καποιο προβλημα μην τους κανεις καθαρισμο γιατι ρισκαρεις να καταστρεψεις το μπεκ και μαζι και την τσεπη σου laughingΤωρα για το ποτε,συνχρονισμος χρειαζετε οταν ακους και βλεπεις οτι το μηχανακι δουλευει ατσαλα στο ρελαντι.Οσο για τα μπεκ αποψη μου μετα τις 100.000 σε αυτο το μοτερ,εκτος και αν εχεις αλλα δειγματα οπως υπερκαταναλωση,αριθμιες και καταμαυρα μπουζι.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Meletis
Ασημένιο μέλος
Ασημένιο μέλος
Meletis

Αριθμός μηνυμάτων : 3210
Φύλλο : Άντρας
Τόπος : Πετρούπολη
Ημερομηνία εγγραφής : 14/10/2012

Ρυθμιστης πιεσης βενζινης - Σελίδα 2 Empty
#18ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ρυθμιστης πιεσης βενζινης   Ρυθμιστης πιεσης βενζινης - Σελίδα 2 EmptyΤρι 25 Μαρ 2014 - 18:39

Τάσο τα λες τόσο όμορφα !!!!!!
Και σωστά !!!!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
polecat81
Προηγμένο μέλος
Προηγμένο μέλος
polecat81

Αριθμός μηνυμάτων : 226
Φύλλο : Άντρας
Ηλικία : 43
Τόπος : Γερακας
Ημερομηνία εγγραφής : 12/02/2014

Ρυθμιστης πιεσης βενζινης - Σελίδα 2 Empty
#19ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ρυθμιστης πιεσης βενζινης   Ρυθμιστης πιεσης βενζινης - Σελίδα 2 EmptyΤρι 25 Μαρ 2014 - 18:44

Σε ευχαριστω πολυ Μελετη αλλα οντας μηχανικος(χωρις βεβαια να ασκω το επαγγελμα παρα σε φιλους και γνωστους και φυσικα για το μερακι μας και μονο)εχουν δει πολλα τα ματια μου. thank you 
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Erecozi
Ασημένιο μέλος
Ασημένιο μέλος
Erecozi

Αριθμός μηνυμάτων : 5077
Φύλλο : Άντρας
Ηλικία : 41
Ημερομηνία εγγραφής : 20/11/2012

Ρυθμιστης πιεσης βενζινης - Σελίδα 2 Empty
#20ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ρυθμιστης πιεσης βενζινης   Ρυθμιστης πιεσης βενζινης - Σελίδα 2 EmptyΤρι 25 Μαρ 2014 - 20:36

ρε παιδια ενας μηχανικος και εδω Θεσσαλονικη γιατι δεν αντεχω  hit hit hit praying 
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
MaxZorin
Προηγμένο μέλος
Προηγμένο μέλος
MaxZorin

Αριθμός μηνυμάτων : 258
Φύλλο : Άντρας
Τόπος : Μεσόγεια
Ημερομηνία εγγραφής : 14/06/2013

Ρυθμιστης πιεσης βενζινης - Σελίδα 2 Empty
#21ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ρυθμιστης πιεσης βενζινης   Ρυθμιστης πιεσης βενζινης - Σελίδα 2 EmptyΤρι 25 Μαρ 2014 - 20:50

Στην Θεσσαλονίκη δεν ξέρω εγώ προσωπικά κάποιον να σου προτείνω, αλλά τα αδέρφια Γαρατσίδη στην Κατερίνη, είναι εξαιρετικοί στην δουλειά τους, γνώστες, αγαπάνε και οι ίδιοι τις μοτοσυκλέτες, θα σου απαντήσουν, θα σου εξηγήσουν και θα σου μάθουν πράγματα (ειδικά ο Νίκος) χωρίς κόμπλεξ χωρίς πρόβλημα, και γενικά είναι από τους λίγους εξουσιοδοτημένους που έχω γνωρίσει και έχω πει μπράβο.

Αν θεωρείται διαφήμιση ας σβηστεί, αλλά έχω καλή γνώμη και στους προτείνω, για σοβαρές δουλειές δεν είναι μεγάλη απόσταση, και πετάγεσαι.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
ptinotrofos
Χρυσό μέλος
Χρυσό μέλος
ptinotrofos

Αριθμός μηνυμάτων : 7822
Φύλλο : Άντρας
Ηλικία : 70
Τόπος : Άνω Λιόσια
Ημερομηνία εγγραφής : 13/01/2012

Ρυθμιστης πιεσης βενζινης - Σελίδα 2 Empty
#22ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ρυθμιστης πιεσης βενζινης   Ρυθμιστης πιεσης βενζινης - Σελίδα 2 EmptyΤρι 25 Μαρ 2014 - 21:29

Σαφέστατος και κατατοπιστικότατος!!!!    Ευχαριστώ για την ενημέρωση, με 75 χιλ. χλμ. δεν νομίζω να έχω πρόβλημα. Βέβαια στο ρελαντί μπερδεύει λίγο (Το έχω στις 1.000 στρ. πρέπει να το ανεβάσω) αλλά δεν έχει άλλα συμπτώματα.  

ΥΓ:  <<με ΥΠΕΡΗΧΟΥΣ(και οχι με laser fazer και ακτινες πλασματος και νετρονιων >>  lol! lol! 
Καλόοοο  Τι να πώ ρε Τάσος; Δεν ξέρω και ρωτάω, Βλακείες μου λένε βλακείες λέω και τη συγκεκριμένη την άκουσα από μηχ/κο που είχα πάει την εξωλέμβια για σέρβις. Τώρα κατάλαβα γιατί έμεινα μεσοπέλαγα έξω από την Κύθνο. Καλά που είχα βοηθητική.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Erecozi
Ασημένιο μέλος
Ασημένιο μέλος
Erecozi

Αριθμός μηνυμάτων : 5077
Φύλλο : Άντρας
Ηλικία : 41
Ημερομηνία εγγραφής : 20/11/2012

Ρυθμιστης πιεσης βενζινης - Σελίδα 2 Empty
#23ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ρυθμιστης πιεσης βενζινης   Ρυθμιστης πιεσης βενζινης - Σελίδα 2 EmptyΤρι 25 Μαρ 2014 - 21:44

απο τιμες τι λενε???
διαφημηση ειναι αλλα δεν ειναι αμεση ειναι στην ουσια απαντηση σε κατι που ρωτησα οποτε no prob και ευχαριστω.
το κακο με τις διαφημησεις ειναι οταν γινονται αμεσα και χωρις καποιον ουσιαστικο λογο. φανταζεσαι τι θα γινοταν εδω μεσα αν ο καθενας πετουσε και απο κατι??? ασε που μια καλοπροαιρετη διαφημιση μπορει τελικα να γυρισει σε δυσφημιση και αυτο σιγουρα δεν το θελουμε καθολου. πχ αν πω εγω φοβερος μηχανικος ο "μαριος" και φτηνος και και και.... μετα ερθει καποιος αλλος που εχει αλλη γνωμη και απο δικη μου γνωμη και πει " α ποιος αυτος ο κλεφτης που με χρεωσε τοσα για την μηχανη και δεν εκανε και δουλεια" εκει θα εχουμε μια πολυ ασχημη εικονα. ασε που δεν μπορεις να πεις επιτρεπονται οι διαφημησεις αλλα οχι οι δυσφημισεις διοτι πρωτος θα ερθω εγω και θα πω κατσε ρε αδερφε γιατι μου κοβεις την ελευθερια του λογου??? γιατι αυτος να λεει την αποψη του την θετικη και οχι εγω την αρνητικη??? οπως καταλαβενουμε ολοι ειναι ενα πολυ ευαισθητο θεμα και ας κλεισω εδω το σπαμ.
ευχαριστω για την απαντηση θα την εχω στα υπ'οψιν. σορρυ αν κουρασα αλλα μου εδωσες μια καλη ευκαιρια να τοποθετηθω και στο θεμα αυτο.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Erecozi
Ασημένιο μέλος
Ασημένιο μέλος
Erecozi

Αριθμός μηνυμάτων : 5077
Φύλλο : Άντρας
Ηλικία : 41
Ημερομηνία εγγραφής : 20/11/2012

Ρυθμιστης πιεσης βενζινης - Σελίδα 2 Empty
#24ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ρυθμιστης πιεσης βενζινης   Ρυθμιστης πιεσης βενζινης - Σελίδα 2 EmptyΤρι 25 Μαρ 2014 - 21:48

ptinotrofos έγραψε:
Σαφέστατος και κατατοπιστικότατος!!!!    Ευχαριστώ για την ενημέρωση, με 75 χιλ. χλμ. δεν νομίζω να έχω πρόβλημα. Βέβαια στο ρελαντί μπερδεύει λίγο (Το έχω στις 1.000 στρ. πρέπει να το ανεβάσω) αλλά δεν έχει άλλα συμπτώματα.  

προσεχε με το ρελαντι ειναι πολυ χαμηλα και ισως απο οτι εχω ακουσει βεβαια να μην εχει αρκετη πιεση το λαδι για να λυπανει την μηχανη στο ρελαντι και η μηχανη σου ειναι μεγαλη θελει λαδι.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
polecat81
Προηγμένο μέλος
Προηγμένο μέλος
polecat81

Αριθμός μηνυμάτων : 226
Φύλλο : Άντρας
Ηλικία : 43
Τόπος : Γερακας
Ημερομηνία εγγραφής : 12/02/2014

Ρυθμιστης πιεσης βενζινης - Σελίδα 2 Empty
#25ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ρυθμιστης πιεσης βενζινης   Ρυθμιστης πιεσης βενζινης - Σελίδα 2 EmptyΤρι 25 Μαρ 2014 - 22:30

Το μανουαλι και η μαμα honda λενε 1100 με 1150 οποτε τετοιο θεμα δεν πεζει Μαριε.Κωστα γιαυτο δεν εμπειστευομαι κανεναν μηχανικο και εδω και πολλα χρονια φτιαχνω μονος αυτοκινητα και μηχανες.Αν ειναι να μεινω να μεινω απο δικια μου λαλακια και οχι απο του μηχανικαρα που του εσκασα οτι περνω σε ενα μηνα εφαπαξ. thumbs up 
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Erecozi
Ασημένιο μέλος
Ασημένιο μέλος
Erecozi

Αριθμός μηνυμάτων : 5077
Φύλλο : Άντρας
Ηλικία : 41
Ημερομηνία εγγραφής : 20/11/2012

Ρυθμιστης πιεσης βενζινης - Σελίδα 2 Empty
#26ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ρυθμιστης πιεσης βενζινης   Ρυθμιστης πιεσης βενζινης - Σελίδα 2 EmptyΤρι 25 Μαρ 2014 - 22:49

α οκ γιατι στο 600 λεει 1300 με 1400
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Meletis
Ασημένιο μέλος
Ασημένιο μέλος
Meletis

Αριθμός μηνυμάτων : 3210
Φύλλο : Άντρας
Τόπος : Πετρούπολη
Ημερομηνία εγγραφής : 14/10/2012

Ρυθμιστης πιεσης βενζινης - Σελίδα 2 Empty
#27ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ρυθμιστης πιεσης βενζινης   Ρυθμιστης πιεσης βενζινης - Σελίδα 2 EmptyΤρι 25 Μαρ 2014 - 23:19

polecat81 έγραψε:
Το μανουαλι και η μαμα honda λενε 1100 με 1150 οποτε τετοιο θεμα δεν πεζει Μαριε.Κωστα γιαυτο δεν εμπειστευομαι κανεναν μηχανικο και εδω και πολλα χρονια φτιαχνω μονος αυτοκινητα και μηχανες.Αν ειναι να μεινω να μεινω απο δικια μου λαλακια και οχι απο του μηχανικαρα που του εσκασα οτι περνω σε ενα μηνα εφαπαξ. thumbs up 
1100+-50.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
polecat81
Προηγμένο μέλος
Προηγμένο μέλος
polecat81

Αριθμός μηνυμάτων : 226
Φύλλο : Άντρας
Ηλικία : 43
Τόπος : Γερακας
Ημερομηνία εγγραφής : 12/02/2014

Ρυθμιστης πιεσης βενζινης - Σελίδα 2 Empty
#28ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ρυθμιστης πιεσης βενζινης   Ρυθμιστης πιεσης βενζινης - Σελίδα 2 EmptyΤρι 25 Μαρ 2014 - 23:25

Σωστος Μετετη. thumbs up 
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Μανώλης Λ
Μέλος
Μέλος
Μανώλης Λ

Αριθμός μηνυμάτων : 159
Φύλλο : Άντρας
Ηλικία : 46
Τόπος : Έυβοια
Ημερομηνία εγγραφής : 03/01/2012

Ρυθμιστης πιεσης βενζινης - Σελίδα 2 Empty
#29ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ρυθμιστης πιεσης βενζινης   Ρυθμιστης πιεσης βενζινης - Σελίδα 2 EmptyΣαβ 29 Μαρ 2014 - 19:53

Επ ευκαιρία μιας και πέτυχα αυτό το θέμα περιμένω από εξωτερικό έναν ρυθμιστή πίεσης βενζίνης16740ΜΑΤ.Ε21(Συγκρότημα ρυθμιστής πίεσης κατά την Honda)γιατί έχω θέματα με το ρελαντί,λευκό καπνό,μπερδέματα,άρρυθμο ρελαντί γενικότερα.Ο μηχανικός του Σαρακάκη υποστηρίζει ότι είναι αυτή η αιτία μιας και δεν έχω άλλα θέματα απόδοσης κτλ.Μόλις το βάλω ευχομαι να είναι αυτό και θα σας πω τι άλλαξε αν όλα πάνε καλά.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
-bono-
Προηγμένο μέλος
Προηγμένο μέλος
-bono-

Αριθμός μηνυμάτων : 293
Φύλλο : Άντρας
Ηλικία : 56
Τόπος : Ρέθυμνο
Ημερομηνία εγγραφής : 01/09/2013

Ρυθμιστης πιεσης βενζινης - Σελίδα 2 Empty
#30ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Ρυθμιστης πιεσης βενζινης   Ρυθμιστης πιεσης βενζινης - Σελίδα 2 EmptyΣαβ 29 Μαρ 2014 - 20:33

Μανώλης Λ έγραψε:
Επ ευκαιρία μιας και πέτυχα αυτό το θέμα περιμένω από εξωτερικό έναν ρυθμιστή πίεσης βενζίνης16740ΜΑΤ.Ε21(Συγκρότημα ρυθμιστής πίεσης κατά την Honda)γιατί έχω θέματα με το ρελαντί,λευκό καπνό,μπερδέματα,άρρυθμο ρελαντί γενικότερα.Ο μηχανικός του Σαρακάκη υποστηρίζει ότι είναι αυτή η αιτία μιας και δεν έχω άλλα θέματα απόδοσης κτλ.Μόλις το βάλω ευχομαι να είναι αυτό και θα σας πω τι άλλαξε αν όλα πάνε καλά.
Ο λευκός καπνός σε συνδυασμό με τα μπερδέματα ρετάρισμα κλπ. δεν είναι καλό σύμπτωμα και μακάρι να είναι ο ρυθμιστής πίεσης που σου είπε.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 

Ρυθμιστης πιεσης βενζινης

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 2 από 4Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3, 4  Επόμενο

 Παρόμοια θέματα

-
» προβλημα σε χχ 2001-02 θεμα τροφοδοσιας
» Δεν περνει μπροστα το xx
» Πρόβλημα με το ρυθμιστή πίεσης βενζίνης σε ΧΧ
» Αντλία βενζίνης
» ΚΑΤΑΝΑΛΩΣΕΙΣ ΒΕΝΖΙΝΗΣ ΣΤΟ ΧΧ

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
 :: CBR Forums ::   :: Τεχνικά θέματα-
^ Back to Top