Καλωσήρθατε στο φόρουμ cbr.

Συνδεθείτε, για να έχετε πρόσβαση σε όλα τα forum και τις κατηγορίες των δημόσιων συζητήσεων.
* CBR 125
* CBR 250
* CBR 600
* CBR 1000
* CBR 1100 XX
* Επαγγέλματα/ασχολίες
* Γενικές συζητήσεις
* Ψηφοφορία
* Νέα
* Τεχνικά θέματα
* Είδη ρουχισμού/ Βαλίτσες / Ηλεκτρονικά
* Εκδηλώσεις / Βόλτες / Ταξίδια
* Φωτογραφικό υλικό
* Videos
* Τέχνη
* Ανέκδοτα και Χιούμορ
* Αγγελίες
* Νομοί Ελλάδος (Το Φόρουμ ανά Νομό)
* Ενδιαφέροντα-Hobbies

και πολλές ακόμη υποκατηγορίες!!

Μπορείτε να κάνετε την εγγραφή σας δωρεάν, διαρκεί μόνο λίγα δευτερόλεπτα και σας δίνει την δυνατότητα να συμμετέχετε στις δημόσιες συζητήσεις.

Ευχόμαστε να έχετε μια καλή διαμονή στην σελίδα μας.
Καλωσήρθατε στο φόρουμ cbr.

Συνδεθείτε, για να έχετε πρόσβαση σε όλα τα forum και τις κατηγορίες των δημόσιων συζητήσεων.
* CBR 125
* CBR 250
* CBR 600
* CBR 1000
* CBR 1100 XX
* Επαγγέλματα/ασχολίες
* Γενικές συζητήσεις
* Ψηφοφορία
* Νέα
* Τεχνικά θέματα
* Είδη ρουχισμού/ Βαλίτσες / Ηλεκτρονικά
* Εκδηλώσεις / Βόλτες / Ταξίδια
* Φωτογραφικό υλικό
* Videos
* Τέχνη
* Ανέκδοτα και Χιούμορ
* Αγγελίες
* Νομοί Ελλάδος (Το Φόρουμ ανά Νομό)
* Ενδιαφέροντα-Hobbies

και πολλές ακόμη υποκατηγορίες!!

Μπορείτε να κάνετε την εγγραφή σας δωρεάν, διαρκεί μόνο λίγα δευτερόλεπτα και σας δίνει την δυνατότητα να συμμετέχετε στις δημόσιες συζητήσεις.

Ευχόμαστε να έχετε μια καλή διαμονή στην σελίδα μας.



 
ΦόρουμLatest imagesΑναζήτησηΕγγραφήΣύνδεση

Μοιραστείτε
 

 Σταμπιλιζατερ τιμονιου σε ΧΧ

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω 
Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
cbx -six
Διακεκριμένο μέλος
Διακεκριμένο μέλος
cbx -six

Αριθμός μηνυμάτων : 1601
Φύλλο : Άντρας
Ημερομηνία εγγραφής : 20/09/2011

Σταμπιλιζατερ τιμονιου σε ΧΧ - Σελίδα 2 Empty
#16ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Σταμπιλιζατερ τιμονιου σε ΧΧ   Σταμπιλιζατερ τιμονιου σε ΧΧ - Σελίδα 2 EmptyΚυρ 27 Οκτ 2013 - 19:58

Γιώργο σε μπελάδες θα με βάλεις !!!....Θα αρχίσουν πάλι τα ... τι...  , πως ... και γιατί !!!
Μη χαλάσουμε πάλι το θέμα . Εδώ είναι για σταμπιλιζατέρ είπαμε . Θα με μαλώσει πάλι ο Μένος και θα με βάλει τιμωρία να τα ξαναγράφω πάλι !!! (σαν μαθητής άρχισα και  αισθάνομαι !!!) laughing laughing 
Μία φωτο μόνο . Αργότερα σε άλλο θέμα  ...οι υπόλοιπες !!! (πρέπει να πάρω εντολή απ΄τον godfather πρώτα !!! :-/ 
Σταμπιλιζατερ τιμονιου σε ΧΧ - Σελίδα 2 Bpt4
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Tsimuhas
Ασημένιο μέλος
Ασημένιο μέλος
Tsimuhas

Αριθμός μηνυμάτων : 3003
Φύλλο : Άντρας
Ηλικία : 35
Τόπος : Χαλκιδική
Ημερομηνία εγγραφής : 30/10/2012

Σταμπιλιζατερ τιμονιου σε ΧΧ - Σελίδα 2 Empty
#17ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Σταμπιλιζατερ τιμονιου σε ΧΧ   Σταμπιλιζατερ τιμονιου σε ΧΧ - Σελίδα 2 EmptyΚυρ 27 Οκτ 2013 - 21:01

Δεν ειπα εδω σε αυτο το θεμα. Σε καινουριο! Πολυ μουρατο και βελτιωμενο στα σημεια πολυ ψαγμενο! Οι Dan moto ολα τα λευτα, κανουν απιστευτο ηχο!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Menos
Πλατινένιο μέλος
Πλατινένιο μέλος
Menos

Αριθμός μηνυμάτων : 20847
Φύλλο : Άντρας
Ηλικία : 51
Τόπος : Σλοβακία
Ημερομηνία εγγραφής : 22/01/2009

Σταμπιλιζατερ τιμονιου σε ΧΧ - Σελίδα 2 Empty
#18ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Σταμπιλιζατερ τιμονιου σε ΧΧ   Σταμπιλιζατερ τιμονιου σε ΧΧ - Σελίδα 2 EmptyΚυρ 27 Οκτ 2013 - 23:14

Κάτσε Γιώργο... βήμα-βήμα.. laughing 
Μην τα βάλουμε πάλι όλα μονομιάς!
Μας βλέπω να διαβάζουμε ακόμη 8-9 θέματα με τις μετατροπές του ΧΧ και καμμιά 20αριά με τις μετατροπές του CBX.
Θα τον ξεζουμίσουμε τον Δημήτρη!! laughing

Το θέμα μεταφέρθηκε στην ενότητα DIY, για όσους ψαχτούν να ασχοληθούν με αυτή τη ταρζανιά! thumbs up 
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
https://www.facebook.com/pages/CBR-Forum/379174255489123?ref=hl
Tsimuhas
Ασημένιο μέλος
Ασημένιο μέλος
Tsimuhas

Αριθμός μηνυμάτων : 3003
Φύλλο : Άντρας
Ηλικία : 35
Τόπος : Χαλκιδική
Ημερομηνία εγγραφής : 30/10/2012

Σταμπιλιζατερ τιμονιου σε ΧΧ - Σελίδα 2 Empty
#19ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Σταμπιλιζατερ τιμονιου σε ΧΧ   Σταμπιλιζατερ τιμονιου σε ΧΧ - Σελίδα 2 EmptyΔευ 28 Οκτ 2013 - 1:58

Δημητρη δεν νομιζω να σε ξεζουμιζουμε????? :-/ 
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Thodo L200
Χρυσό μέλος
Χρυσό μέλος
Thodo L200

Αριθμός μηνυμάτων : 6282
Φύλλο : Άντρας
Ηλικία : 50
Ημερομηνία εγγραφής : 06/12/2011

Σταμπιλιζατερ τιμονιου σε ΧΧ - Σελίδα 2 Empty
#20ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Σταμπιλιζατερ τιμονιου σε ΧΧ   Σταμπιλιζατερ τιμονιου σε ΧΧ - Σελίδα 2 EmptyΔευ 28 Οκτ 2013 - 7:00

Λυσε μας και αλλη μια απορια. Γιατι δεν εβαλες το σταμπιλιζατερ στο πλαι και εκανες ολη αυτη την πατεντα?
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Thodo L200
Χρυσό μέλος
Χρυσό μέλος
Thodo L200

Αριθμός μηνυμάτων : 6282
Φύλλο : Άντρας
Ηλικία : 50
Ημερομηνία εγγραφής : 06/12/2011

Σταμπιλιζατερ τιμονιου σε ΧΧ - Σελίδα 2 Empty
#21ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Σταμπιλιζατερ τιμονιου σε ΧΧ   Σταμπιλιζατερ τιμονιου σε ΧΧ - Σελίδα 2 EmptyΔευ 28 Οκτ 2013 - 7:02

Και αυτο το πραγματακι το μαυτο που μοιαζει με "διακοπτη"? στο φαιρινγκ στη μεση περιπου τι ειναι?
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
cbx -six
Διακεκριμένο μέλος
Διακεκριμένο μέλος
cbx -six

Αριθμός μηνυμάτων : 1601
Φύλλο : Άντρας
Ημερομηνία εγγραφής : 20/09/2011

Σταμπιλιζατερ τιμονιου σε ΧΧ - Σελίδα 2 Empty
#22ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Σταμπιλιζατερ τιμονιου σε ΧΧ   Σταμπιλιζατερ τιμονιου σε ΧΧ - Σελίδα 2 EmptyΔευ 28 Οκτ 2013 - 13:19

Τό΄ξερα εγώ ότι ...μπελά θα βρω !!!  (και τόσο καιρό ήμουν "αφανής" ) !!! thinking 

Λοιπόν ...Θοδωρή , σχετικά με  το σταμπιλιζατέρ ξεκίνησα από τα "εύκολα" !! ?? Να το βάλω στο πλάϊ.
Έφτιαξα βάσεις κλπ.  (δες πιο πάνω φωτο) ..αλλά δεν μου έβγαινε όπως ήθελα στη διαδρομή του, και με "ενοχλούσε" στο σημείο εκείνο.!!  Και έτσι αποφάσισα να μπω σε πιο βαθιά νερά  και να κάνω κάτι που λογικά δεν γινόταν !! I don't know 
Τελικά μου βγήκε όπως το ήθελα ..αφού με .."μάμισε"..πρώτα !!!

Τώρα όσο για το άλλο που με ρωτάς στο πλάϊ του  fairing  είναι μανιτάρι (προστασία από πτώση !) , όπως και το πιο πάνω το στρόγγυλο..

Αν "πατήσεις" πάνω στις εικόνες  και μεγαλώσουν θα καταλάβεις καλύτερα ... thumbs up
( παίξε δεξιά - αριστερά , και πάνω - κάτω να τις περιεργαστείς )


Έχει επεξεργασθεί από τον/την cbx -six στις Δευ 28 Οκτ 2013 - 14:41, 1 φορά
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Thodo L200
Χρυσό μέλος
Χρυσό μέλος
Thodo L200

Αριθμός μηνυμάτων : 6282
Φύλλο : Άντρας
Ηλικία : 50
Ημερομηνία εγγραφής : 06/12/2011

Σταμπιλιζατερ τιμονιου σε ΧΧ - Σελίδα 2 Empty
#23ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Σταμπιλιζατερ τιμονιου σε ΧΧ   Σταμπιλιζατερ τιμονιου σε ΧΧ - Σελίδα 2 EmptyΔευ 28 Οκτ 2013 - 13:34

Μου φανηκε περιεργο για να ναι μανιταρι, ελεγα θα ταν στρογγυλο σαν το πιο πανω γι αυτο ρωτησα. Αρα τωρα...θα ναι πιο ευκολο να ξαναβαλεις σταμπιλιζατερ σε ΧΧ, αφου το χεις κανει ηδη μια φορα...

ΥΓ Κατσε να το παρω και να δεις μπελα, για τις λεπτομερειες θα σε επισκεπτομαι μια στο τοσο!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
cbx -six
Διακεκριμένο μέλος
Διακεκριμένο μέλος
cbx -six

Αριθμός μηνυμάτων : 1601
Φύλλο : Άντρας
Ημερομηνία εγγραφής : 20/09/2011

Σταμπιλιζατερ τιμονιου σε ΧΧ - Σελίδα 2 Empty
#24ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Σταμπιλιζατερ τιμονιου σε ΧΧ   Σταμπιλιζατερ τιμονιου σε ΧΧ - Σελίδα 2 EmptyΔευ 28 Οκτ 2013 - 14:34

Θοδωρή όσον αφορά το σταμπιλιζατέρ  , (αν δεν ασχολείσαι με...κοπτική - ραπτική !! ) ψάξε για έτοιμη λύση.
( θα γλυτώσεις από πολλά ! ).

Κάπου στο διαδίκτυο έχει πάρει το μάτι μου σταμπιλιζατέρ και βάσεις έτοιμο για το ΧΧ.
Μπαίνει στο πλάϊ αριστερά δίπλα στο τεπόζιτο και δένει στο αριστερό καλάμι  αν θυμάμαι καλά (όπως ξεκίνησα και εγώ αρχικά να το βάλλω ).

Αν το βρω θα σου πω...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Thodo L200
Χρυσό μέλος
Χρυσό μέλος
Thodo L200

Αριθμός μηνυμάτων : 6282
Φύλλο : Άντρας
Ηλικία : 50
Ημερομηνία εγγραφής : 06/12/2011

Σταμπιλιζατερ τιμονιου σε ΧΧ - Σελίδα 2 Empty
#25ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Σταμπιλιζατερ τιμονιου σε ΧΧ   Σταμπιλιζατερ τιμονιου σε ΧΧ - Σελίδα 2 EmptyΔευ 28 Οκτ 2013 - 14:53

H κοπτικη ραπτικη δεν με πειραζει...αρκει να εχω χρονο να τα κανω, παλιοτερα που υπηρχε χρονος ολα τα εκανα, τωρα καπου δεν τον προλαβαινω αυτον τον π@υστη το χρονο, ολο τρεχει μπροστα μου πιο γρηγορα, τα χω φτυσειlaughing Αληθεια τωρα, ισως μεγαλωνοντας λιγο τα μωρα μπορει να τον ξαναπρολαβω, θα δειξει, αρκει να μην αρχισω να χαλαω οτι πιανω να φτιαξω!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Tsimuhas
Ασημένιο μέλος
Ασημένιο μέλος
Tsimuhas

Αριθμός μηνυμάτων : 3003
Φύλλο : Άντρας
Ηλικία : 35
Τόπος : Χαλκιδική
Ημερομηνία εγγραφής : 30/10/2012

Σταμπιλιζατερ τιμονιου σε ΧΧ - Σελίδα 2 Empty
#26ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Σταμπιλιζατερ τιμονιου σε ΧΧ   Σταμπιλιζατερ τιμονιου σε ΧΧ - Σελίδα 2 EmptyΔευ 28 Οκτ 2013 - 15:05

cbx -six έγραψε:
Τό΄ξερα εγώ ότι ...μπελά θα βρω !!!  (και τόσο καιρό ήμουν "αφανής" ) !!! thinking 

Καλα μην βαρας....sad 
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
cbx -six
Διακεκριμένο μέλος
Διακεκριμένο μέλος
cbx -six

Αριθμός μηνυμάτων : 1601
Φύλλο : Άντρας
Ημερομηνία εγγραφής : 20/09/2011

Σταμπιλιζατερ τιμονιου σε ΧΧ - Σελίδα 2 Empty
#27ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Σταμπιλιζατερ τιμονιου σε ΧΧ   Σταμπιλιζατερ τιμονιου σε ΧΧ - Σελίδα 2 EmptyΔευ 28 Οκτ 2013 - 15:27

Tsimuhas έγραψε:
cbx -six έγραψε:
Τό΄ξερα εγώ ότι ...μπελά θα βρω !!!  (και τόσο καιρό ήμουν "αφανής" ) !!! thinking 
Καλα μην βαρας....sad 

Γιωργάρα μου ...σε πόνεσα αγόρι μου ;;; !!! ...Καλά μη στεναχωριέσαι ...θα επανορθώσω στη πορεία ..!!!laughing  Beerchug 
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Tsimuhas
Ασημένιο μέλος
Ασημένιο μέλος
Tsimuhas

Αριθμός μηνυμάτων : 3003
Φύλλο : Άντρας
Ηλικία : 35
Τόπος : Χαλκιδική
Ημερομηνία εγγραφής : 30/10/2012

Σταμπιλιζατερ τιμονιου σε ΧΧ - Σελίδα 2 Empty
#28ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Σταμπιλιζατερ τιμονιου σε ΧΧ   Σταμπιλιζατερ τιμονιου σε ΧΧ - Σελίδα 2 EmptyΔευ 28 Οκτ 2013 - 23:06

laughing Beerchug :D  Γεια σου Δημητρη Μαστορα! Γι αυτο μαρεσει αυτο το φορουμ γιατι ολα κυλάνε ομαλα σε φιλικο κλιμα!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 

Σταμπιλιζατερ τιμονιου σε ΧΧ

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 2 από 2Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2

 Παρόμοια θέματα

-
» Σταμπιλιζατερ τιμονιού για ΧΧ
» Ανυψωση τιμονιού
» Αντιβαρα τιμονιου για XX
» ΑΝΕΜΟΘΩΡΑΚΑΣ ΚΑΙ ΥΨΟΣ ΤΙΜΟΝΙΟΥ
» Ταλάντωση - κοσκίνισμα τιμονιού

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
 :: Άλλα θέματα :: Tips & Tricks :: Κάν'το μόνος σου (DIY)-
^ Back to Top