Καλωσήρθατε στο φόρουμ cbr.

Συνδεθείτε, για να έχετε πρόσβαση σε όλα τα forum και τις κατηγορίες των δημόσιων συζητήσεων.
* CBR 125
* CBR 250
* CBR 600
* CBR 1000
* CBR 1100 XX
* Επαγγέλματα/ασχολίες
* Γενικές συζητήσεις
* Ψηφοφορία
* Νέα
* Τεχνικά θέματα
* Είδη ρουχισμού/ Βαλίτσες / Ηλεκτρονικά
* Εκδηλώσεις / Βόλτες / Ταξίδια
* Φωτογραφικό υλικό
* Videos
* Τέχνη
* Ανέκδοτα και Χιούμορ
* Αγγελίες
* Νομοί Ελλάδος (Το Φόρουμ ανά Νομό)
* Ενδιαφέροντα-Hobbies

και πολλές ακόμη υποκατηγορίες!!

Μπορείτε να κάνετε την εγγραφή σας δωρεάν, διαρκεί μόνο λίγα δευτερόλεπτα και σας δίνει την δυνατότητα να συμμετέχετε στις δημόσιες συζητήσεις.

Ευχόμαστε να έχετε μια καλή διαμονή στην σελίδα μας.
Καλωσήρθατε στο φόρουμ cbr.

Συνδεθείτε, για να έχετε πρόσβαση σε όλα τα forum και τις κατηγορίες των δημόσιων συζητήσεων.
* CBR 125
* CBR 250
* CBR 600
* CBR 1000
* CBR 1100 XX
* Επαγγέλματα/ασχολίες
* Γενικές συζητήσεις
* Ψηφοφορία
* Νέα
* Τεχνικά θέματα
* Είδη ρουχισμού/ Βαλίτσες / Ηλεκτρονικά
* Εκδηλώσεις / Βόλτες / Ταξίδια
* Φωτογραφικό υλικό
* Videos
* Τέχνη
* Ανέκδοτα και Χιούμορ
* Αγγελίες
* Νομοί Ελλάδος (Το Φόρουμ ανά Νομό)
* Ενδιαφέροντα-Hobbies

και πολλές ακόμη υποκατηγορίες!!

Μπορείτε να κάνετε την εγγραφή σας δωρεάν, διαρκεί μόνο λίγα δευτερόλεπτα και σας δίνει την δυνατότητα να συμμετέχετε στις δημόσιες συζητήσεις.

Ευχόμαστε να έχετε μια καλή διαμονή στην σελίδα μας.



 
ΦόρουμLatest imagesΑναζήτησηΕγγραφήΣύνδεση

Μοιραστείτε
 

 Διαδρομή Γερμανία - Αυστρία - Σλοβακία Μέρος 2ο (Η επιστροφή)

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω 
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
Menos
Πλατινένιο μέλος
Πλατινένιο μέλος
Menos

Αριθμός μηνυμάτων : 20847
Φύλλο : Άντρας
Ηλικία : 51
Τόπος : Σλοβακία
Ημερομηνία εγγραφής : 22/01/2009

Διαδρομή Γερμανία - Αυστρία - Σλοβακία Μέρος 2ο (Η επιστροφή) Empty
#1ΔημοσίευσηΘέμα: Διαδρομή Γερμανία - Αυστρία - Σλοβακία Μέρος 2ο (Η επιστροφή)   Διαδρομή Γερμανία - Αυστρία - Σλοβακία Μέρος 2ο (Η επιστροφή) EmptyΠαρ 23 Οκτ 2009 - 11:48

Για όσους δεν έχουν διαβάσει το 1ο μέρος, κάντε κλίκ στο παρακάτω λίνκ...

[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτόν το σύνδεσμο.]

Έχουν περάσει 2 μήνες (και κάτι) απο όταν έκανα αυτή τη διαδρομή και καλό θα είναι να αναφέρω αυτά που έζησα προτού η μνήμη μου με πουλήσει...
Έχουμε και λέμε λοιπόν.
Ξεκίνήσαμε στις 08.00 π.μ. απο το Hockenheim Δυτικής Γερμανίας με τελικό προορισμό την Νitra της Σλοβακίας.
Αυτή τη φορά επιλέξαμε να κάνουμε την διαδρομή μέσω επαρχιακών δρόμων και βουνών και να αποφύγουμε τους μεγάλους δρόμους (3-4 λωρίδες) που ήταν ιδιαίτερα βαρετοί διότι είχα βαρεθεί να πηγαίνω 200+ σε μια μονότονη διαδρομή...
Ξεκινήσαμε λοιπόν να δούμε και ένα Κάστρο όπου πάντα έβλεπα σε φωτογραφίες στο ίντερνετ και είχα ως στόχο να επισκεφθώ (neuschwanstein castle bavaria).
Σας παραθέτω μερικές φωτογραφίες απο το κάστρο που, βρήκα στο ίντερνετ...

Με φόντο τη λίμνη...

[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]

Μέσα στα σύννεφα...

[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]

Και μία χειμερινή...

[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]

Επειδή πήγαμε τέλη Αυγούστου ο καιρός ήταν άκρως φιλικός όπως θα δείτε στις παρακάτω φωτογραφίες πλεόν απο την δική μου κάμερα...
Εδώ μόλις φτάσαμε στην πόλη όπου βρίσκεται το κάστρο...

[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]

Εδώ, μερικά χιλόμετρα απο την πόλη στον χώρο που έρχονται κάθε χρόνο χιλιάδες τουρίστες απο όλη την Ευρώπη για να δούν αυτό το υπέροχο Κάστρο...

[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]

Ο μόνος τρόπος για να πάς στο κάστρο είναι με λεωφορείο (απαγορεύονται άλλα οχήματα) και η διαδρομή είναι περίπου 6-8 χιλιόμετρα και με ενα ιδιαίτερα τσουχτερό εισιτήριο των 8 € το άτομο (χώρια την είσοδο στο Κάστρο)!!
Υπάρχει όμως και η φτηνή μεταφορά με ένα ημι-στρατιωτικό όχημα που ε΄χει ενα κουβούκλιο που χωραει γύρω στα 12 άτομα και στοιχίζει γύρω στα 2 € το άτομο... Είναι σχετικά άβολο, όμως σε φτάνει στον προορισμό σου..
Τράβηξα και μία φωτογραφία δίπλα απο το λεωφορείο (των 8 €) για να το θυμάμαι...

[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]

Μετά πήραμε ενα μονοπάτι για περίπου 150 μέτρα...

[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]

όπου μας έφερε σε μια ξύλινη γέφυρα με πολύ κόσμο, πολλά μέτρα απο το έδαφος...

[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]

και με αρκετό ζουμάρισμα στην κάμερα αυτό ακριβώς βρισκόταν κάτω απο την γέφυρα...

[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]

Όμως το πραγματικό θέαμα βρισκόταν απέναντι απο την ξύλινη γέφυρα...

[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]

Ο Μοναδικός τρόπος για πάς στο Κάστρο ήταν απο άλλο μονοπάτι που έπρεπε να κατέβεις για 200 περίπου μέτρα και να ξανανέβεις άλλα τόσα για να επισκεφθείς το Κάστρο απο κοντά... όπως και κάναμε...

[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]

Και εδώ είμαστε πλέον στο Κάστρο...

[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]

Αφού καθήσαμε εκεί για καμμιά ωρίτσα, πήραμε το κατηφορικό μονοπάτι της επιστροφής όπου και συναντήσαμε ένα περίεργο όργανο που έβγαζε υπέροχες μελωδίες...

[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]

Φέύγοντας ύστερα απο συνολικά 2 ώρες που βρισκόμασταν εκεί, συνεχίσαμε στον δρόμο προς τα βουνά και τις πεδιάδες κοντά στα σύνορα της Αυστρίας...

[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]

Ατέλειωτες πεδιάδες και βουνά...

[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]

Πανέμορφες λίμνες...

[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]

και δρόμους που σε πέρναγαν απο τις ατέλειωτες πεδιάδες, στα πυκνά δάση, όπου ένοιωθες μια γλυκιά δροσιά απο την σκιά που σου πρόσφεραν τα δέντρα...

[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]

Όλο το σενάριο της φύσης ήταν πραγματικά υπέροχο... όμως έπρεπε να συνεχίσουμε διότι είχαμε αφιερώσει πολλές ώρες να απολαμβάνουμε τοπία...
Ήταν πλεόν μεσημέρι όταν αποφασίσαμε να κάνουμε ακόμη μια στάση για Γερμανική Βαρελίσια μπύρα... (οχι πως δεν θα σταματούσαμε)...

[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]

Συνεχίσαμε κινούμενοι δίπλα απο ποτάμια...

[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]

περνώντας και απο το γνωστό Heidelberg...

[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]

μέχρι που φτάσαμε (πλεόν απόγευμα) στα σύνορα της Αυστρίας...

Στην διαδρομή σταματώντας σε ένα βενζινάδικο γνώρισα μια παρέα απο χαρλεάδες που δεν είπαν όχι σε φωτογραφία (σιγά μην έλεγαν δηλαδή)...

[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]

μπορώ να πώ πως το ΧΧ μου ένοιωθε λίγο άβολα...

[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]

Συνεχίσαμε σε αργούς ρυθμούς μέχρι που μας βρήκε η νύχτα.
Είχαμε αφιερώσει πάρα πολύ χρόνο στα πανέμορφα τοπία της Γερμανίας και Αυστρίας και έπρεπε να αναπτύξουμε ταχύτητα...
Η κούραση της ημέρας όμως με είχε καταβάλει και είχαν μείνει γύρω στα 700 χιλιόμετρα που έπρεπε ακόμη να καλύψουμε...
σταματούσαμε κάθε 100 χιλόμετρα για 10λεπτά ξεκούρασης.. και τελικά ύστερα απο 8 ώρες φτάσαμε στο σπίτι μας στην Nitra της Σλοβακίας.
Η ώρα ήταν πλέον 02.00 τα μεσάνυχτα... ύστερα απο 18 ώρες (14-15 ώρες οδήγησης) και 1048 χιλιόμετρα (όπου είναι πλέον το προσωπικό μου ρεκόρ χιλιομέτρων σε μια μέρα), φτάσαμε...
Με πήρε 15 λεπτά να καταφέρω να ξανακατεβάσω το κεφάλι μου στην κανονική του θέση, μιας και είχε πάθει αγκύλωση απο το ταξίδι και κοιτούσε συνεχώς προς τα αστέρια... laughing
Η πλάτη μου, η μέση μου, τα χέρια μου, οι καρποί μου και οι ώμοι πλέον είχαν κουραστεί και είχαν παραδώσει τα όπλα... ούρλιαζαν για ξεκούραση.... 1048 χιλιόμετρα στο κάνουν αυτό...
Ήταν απο τις πιό όμορφες εμπειρίες που έχω περάσει στους 2 τροχούς και σίγουρα θα το ξανάκανα!!!
Το ΧΧ φέρθηκε άψογα, δεν παρουσίασε το παραμικρό πρόβλημα, αντιθέτως θά'λεγα πως ξεκάπνισε για τα καλά και ο ήχος του πλέον ήταν πιο μπασάτος.
Για όσους σκέφτονται να κάνουν μια τέτοια διαδρομή, τους το προτείνω ανεπιφύλαχτα.... είναι μια απο τις ομορφότερες διαδρομές που θα συναντήσετε...
Καλούς δρόμους να'χουμε. Beerchug
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
https://www.facebook.com/pages/CBR-Forum/379174255489123?ref=hl
stroumf
Προηγμένο μέλος
Προηγμένο μέλος
stroumf

Αριθμός μηνυμάτων : 375
Φύλλο : Άντρας
Ηλικία : 38
Ημερομηνία εγγραφής : 28/04/2009

Διαδρομή Γερμανία - Αυστρία - Σλοβακία Μέρος 2ο (Η επιστροφή) Empty
#2ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Διαδρομή Γερμανία - Αυστρία - Σλοβακία Μέρος 2ο (Η επιστροφή)   Διαδρομή Γερμανία - Αυστρία - Σλοβακία Μέρος 2ο (Η επιστροφή) EmptyΠαρ 23 Οκτ 2009 - 17:17

Τελειως φιλικα και χωρις παρεξηγησεις μην ξαναβαλεις τετοιες φωτο μεσα στο forum.Ειναι πραγματικα το ονειρο μου να κανω καποτε ενα τετοιο ταξιδι με τη μηχανη αλλα δεν βρισκω παρεα δυστυχως.Ζηλευω πραγματικα πολυ....

Υ.Γ. η γυναικα σου πως ερχοταν μαζι σου γιατι ειδα τη φουστα δεν νομιζω να ερχοταν μαζι με τη μηχανη!!!!!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Menos
Πλατινένιο μέλος
Πλατινένιο μέλος
Menos

Αριθμός μηνυμάτων : 20847
Φύλλο : Άντρας
Ηλικία : 51
Τόπος : Σλοβακία
Ημερομηνία εγγραφής : 22/01/2009

Διαδρομή Γερμανία - Αυστρία - Σλοβακία Μέρος 2ο (Η επιστροφή) Empty
#3ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Διαδρομή Γερμανία - Αυστρία - Σλοβακία Μέρος 2ο (Η επιστροφή)   Διαδρομή Γερμανία - Αυστρία - Σλοβακία Μέρος 2ο (Η επιστροφή) EmptyΠαρ 23 Οκτ 2009 - 17:45

Σωστή παρατήρηση!
Και καλά να ερχόταν με την φούστα (λέμε τώρα), το μπουλντόγκ που θα το βάζαμε????
Σε όλη την διαδρομή η γυναίκα μου ήταν με το αυτοκίνητο με φαγώσιμα, τον σκύλο και για κάθε αναπάντεχο να είχαμε εναλλακτικό μέσο μεταφοράς.
Ούτως η άλλως η γυναίκα μου δεν τα πολυθέλει τα ταξίδια με την μηχανή, προτιμάει μικρές βόλτες το πολύ 150 χιλιομέτρων και ο μόνος λόγος που θέλει βασικά να ανεβαίνει στην μηχανή είναι για να πιάνουμε τα 300 μαζί...
Ναι, πορώνεται περισσότερο με την ταχύτητα του ΧΧ παρά τα ταξίδια.

'Οσο αφορά τα ταξίδια, θα σε στενοχωρήσω, διότι έχω πολλές φωτογραφίες....
Βλέπεις... και μένα ήταν πάντα το ονειρό μου να κάνω ταξίδια με την μηχανή.... Να φανταστείς όμως πως κάθομαι μέσα στο σπίτι μέχρι και 4 μήνες για να μπορέσω να μαζέψω τις οικονομίες μου ώστε να απολαύσω τέτοια ταξίδια.. Καφέδες, σινεμά, μπαράκια επέλεξα να τα κάνω πέρα... διότι στο τέλος φίλε μου... αυτά που παρέθεσα σε φωτογραφίες αξίζουν πολλά παραπάνω απο 5 βραδιές π.χ. στα μπουζούκια.... Προτιμώ λοιπόν τέτοιες εμπειρίες παρά 5 βραδυές στον Σφακιανάκη... Αυτές τις ευχάριστες εμπειρίες ζωής θέλω να έχω όταν πλέον έρθουν τα δύσκολα χρόνια που δεν θα μου επιτρέπουν (απο πλευράς ηλικίας) να τα κάνω... Beerchug
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
https://www.facebook.com/pages/CBR-Forum/379174255489123?ref=hl
Deep Purple
Προηγμένο μέλος
Προηγμένο μέλος
Deep Purple

Αριθμός μηνυμάτων : 425
Φύλλο : Άντρας
Ηλικία : 58
Ημερομηνία εγγραφής : 30/08/2009

Διαδρομή Γερμανία - Αυστρία - Σλοβακία Μέρος 2ο (Η επιστροφή) Empty
#4ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Διαδρομή Γερμανία - Αυστρία - Σλοβακία Μέρος 2ο (Η επιστροφή)   Διαδρομή Γερμανία - Αυστρία - Σλοβακία Μέρος 2ο (Η επιστροφή) EmptyΠαρ 23 Οκτ 2009 - 19:20

Εξαιρετική διαδρομή φίλε.
Είναι ο στόχος που έχω βάλει με τη γυναίκα μου να πάω.
Λέμε το καλοκαίρι να φτάσουμε μέχρι Μόναχο.
1048 χλμ σε μία μέρα!!!!!! Μπράβο σου.
Το δικό μου ρεκόρ είναι Αθήνα - Θεσσαλονίκη - Αθήνα
σε ένα Σάββατο.
Πάντα τέτοια,άντε να τα πούμε απο κοντά.

ΥΓ
Μάλλον τα HD ένοιωθαν άβολα δίπλα στο ΧΧ.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Menos
Πλατινένιο μέλος
Πλατινένιο μέλος
Menos

Αριθμός μηνυμάτων : 20847
Φύλλο : Άντρας
Ηλικία : 51
Τόπος : Σλοβακία
Ημερομηνία εγγραφής : 22/01/2009

Διαδρομή Γερμανία - Αυστρία - Σλοβακία Μέρος 2ο (Η επιστροφή) Empty
#5ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Διαδρομή Γερμανία - Αυστρία - Σλοβακία Μέρος 2ο (Η επιστροφή)   Διαδρομή Γερμανία - Αυστρία - Σλοβακία Μέρος 2ο (Η επιστροφή) EmptyΠαρ 23 Οκτ 2009 - 19:40

DEEP PURPLE έγραψε:
Εξαιρετική διαδρομή φίλε.
Είναι ο στόχος που έχω βάλει με τη γυναίκα μου να πάω.
Λέμε το καλοκαίρι να φτάσουμε μέχρι Μόναχο.
Εκεί κόντα μάλλον θα βρίσκομαι μάλλον απο αρχές Ιουλίου.... που ξέρεις.... μπορεί και να βρεθούμε. Beerchug
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
https://www.facebook.com/pages/CBR-Forum/379174255489123?ref=hl
mafiozos
Διακεκριμένο μέλος
Διακεκριμένο μέλος
avatar

Αριθμός μηνυμάτων : 643
Φύλλο : Άντρας
Ηλικία : 42
Ημερομηνία εγγραφής : 05/09/2009

Διαδρομή Γερμανία - Αυστρία - Σλοβακία Μέρος 2ο (Η επιστροφή) Empty
#6ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Διαδρομή Γερμανία - Αυστρία - Σλοβακία Μέρος 2ο (Η επιστροφή)   Διαδρομή Γερμανία - Αυστρία - Σλοβακία Μέρος 2ο (Η επιστροφή) EmptyΣαβ 24 Οκτ 2009 - 18:15

Μενο μονο χιλια μπραβο ρε φιλε μπορω να σου πω.ενα κοματι του μοτοσυκλετισμου ειναι ακριβως αυτο που μας εδειξες,περιεγραψες και εζησες.Καταπληκτικα μεροι με φανταστικες φωτογραφιες.Αναβατης και μηχανη σε αρμονια με το περιβαλον!Οι τσοπεραδες ειναι τελιως διαφορετικη οπτικη γωνια και δεν μου κολαν με τις υπολοιπες φωτογραφιες.Ειναι ομως ενα κοματι του ταξιδιου και αυτων που συναντας!Ομορφα πραγματα..Το καστρο φανταστικο!!Σαν ψευτικο ειναι..ΤΟΣΟ ΟΜΟΡΦΟ.Μπραβο και στην γυναικα σου με το σκυλακι σας που σε ακολουθησαν φιλε.Να ειστε παντα καλα και παντα να εχετε μονο ομορφες στιγμες! Beerchug

Υ.Γ. Και εγω με την μηχανη ταξιδι στο εξωτερικο ονοιρευομαι και παντα με σκοπο να δω και moτοgp η superbike αγωνα απο κοντα.. :king: celebrate Beerchug
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Menos
Πλατινένιο μέλος
Πλατινένιο μέλος
Menos

Αριθμός μηνυμάτων : 20847
Φύλλο : Άντρας
Ηλικία : 51
Τόπος : Σλοβακία
Ημερομηνία εγγραφής : 22/01/2009

Διαδρομή Γερμανία - Αυστρία - Σλοβακία Μέρος 2ο (Η επιστροφή) Empty
#7ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Διαδρομή Γερμανία - Αυστρία - Σλοβακία Μέρος 2ο (Η επιστροφή)   Διαδρομή Γερμανία - Αυστρία - Σλοβακία Μέρος 2ο (Η επιστροφή) EmptyΣαβ 24 Οκτ 2009 - 18:48

mafiozos έγραψε:
Και εγω με την μηχανη ταξιδι στο εξωτερικο ονοιρευομαι και παντα με σκοπο να δω και moτοgp η superbike αγωνα απο κοντα.. :king: celebrate Beerchug
Κανονίστε τότε με τον DEEP PURPLE να ανεβήτε το καλοκαιράκι στο Μόναχο... Εγώ μάλλον που θα βρίσκομαι εκεί κοντά.. (343 χλμ απο εκεί..) Και φυσικά μπορείτε να έρθετε στην γνωστή πίστα του Hockenheim και να βάλουμε και τα ΧΧ στην πίστα... σ'έβαλα στη πρίζα??? :P
Άν όχι... ίσως το παρακάτω βίντεο σε πείσει....

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
https://www.facebook.com/pages/CBR-Forum/379174255489123?ref=hl
mafiozos
Διακεκριμένο μέλος
Διακεκριμένο μέλος
avatar

Αριθμός μηνυμάτων : 643
Φύλλο : Άντρας
Ηλικία : 42
Ημερομηνία εγγραφής : 05/09/2009

Διαδρομή Γερμανία - Αυστρία - Σλοβακία Μέρος 2ο (Η επιστροφή) Empty
#8ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Διαδρομή Γερμανία - Αυστρία - Σλοβακία Μέρος 2ο (Η επιστροφή)   Διαδρομή Γερμανία - Αυστρία - Σλοβακία Μέρος 2ο (Η επιστροφή) EmptyΣαβ 24 Οκτ 2009 - 18:58

Τωρα με το Βιντεο που ειδα ποιο μοναχο?Το R1 θελω.. lol! lol!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Menos
Πλατινένιο μέλος
Πλατινένιο μέλος
Menos

Αριθμός μηνυμάτων : 20847
Φύλλο : Άντρας
Ηλικία : 51
Τόπος : Σλοβακία
Ημερομηνία εγγραφής : 22/01/2009

Διαδρομή Γερμανία - Αυστρία - Σλοβακία Μέρος 2ο (Η επιστροφή) Empty
#9ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Διαδρομή Γερμανία - Αυστρία - Σλοβακία Μέρος 2ο (Η επιστροφή)   Διαδρομή Γερμανία - Αυστρία - Σλοβακία Μέρος 2ο (Η επιστροφή) EmptyΣαβ 24 Οκτ 2009 - 19:03

mafiozos έγραψε:
Το R1 θελω.. lol! lol!

Προδότη των ΧΧ!!!! laughing
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
https://www.facebook.com/pages/CBR-Forum/379174255489123?ref=hl
mafiozos
Διακεκριμένο μέλος
Διακεκριμένο μέλος
avatar

Αριθμός μηνυμάτων : 643
Φύλλο : Άντρας
Ηλικία : 42
Ημερομηνία εγγραφής : 05/09/2009

Διαδρομή Γερμανία - Αυστρία - Σλοβακία Μέρος 2ο (Η επιστροφή) Empty
#10ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Διαδρομή Γερμανία - Αυστρία - Σλοβακία Μέρος 2ο (Η επιστροφή)   Διαδρομή Γερμανία - Αυστρία - Σλοβακία Μέρος 2ο (Η επιστροφή) EmptyΣαβ 24 Οκτ 2009 - 19:34

hit hit
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
yianakis
Προηγμένο μέλος
Προηγμένο μέλος
yianakis

Αριθμός μηνυμάτων : 493
Φύλλο : Άντρας
Ηλικία : 48
Τόπος : Ηρακλειο Κρητης
Ημερομηνία εγγραφής : 30/09/2015

Διαδρομή Γερμανία - Αυστρία - Σλοβακία Μέρος 2ο (Η επιστροφή) Empty
#11ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Διαδρομή Γερμανία - Αυστρία - Σλοβακία Μέρος 2ο (Η επιστροφή)   Διαδρομή Γερμανία - Αυστρία - Σλοβακία Μέρος 2ο (Η επιστροφή) EmptyΠεμ 1 Οκτ 2015 - 22:14

Εγω το προσωπικο μου ρεκορ σε κμ το εκανα υπο κακες συνθηκες.  Δεν ξερω ποσα ακριβως χιλομετρα ειναι, οποιος θελει μπορει παντως να κατσει να τα υπολογισει.  Το μονο φαουλ στην υποθεση ειναι οτι τα εκανα με αμαξι.

Μεσημερι μιας παρασκευης κατεβαινω απο την δουλεια στον Χορτιατη Θεσσαλονικης 30κμ να παω σπιτι . Απο εκει φευγω με την γυναικα το απογευματακι να παω στον Πειραια γιατι ειχαμε να κανουμε τα 40 συγγενικου προσωπου της γυναικας εκει. Το βραδυ κατα τις 2 παρα χτυπαει τηλεφωνο οτι πεθανε ενας παππους σε καποιο χωριο της Δραμας και το πρωι στις 9 θα γινοταν η κηδεια, και λεω αφου δεν θα κοιμηθω βουταω γυναικα και πεθερα ( βολεψε οτι ημουν με αμαξι) και παμε στο χωριο στην Δραμα. (τους λεω φυσικα οτι θα πανε μονοι στην κηδεια αφου οι δυναμεις μου με ειχαν εγκαταληψει). Τελειωσε η κηδεια και πριν το μεσημερι ημουν Θεσσαλονικη για να στειλω την πεθερα με το τραινο στην Αθηνα για να προλαβει το κυριακατικο. time out

Αυτααα.


ΥΓ επισεις εχω 11000 κμ σε 39 μερες. τα παιξε ο μηχανικος οταν του ειπα οτι θελω σερβις ενα μηνα περιπου μετα οταν με ξαναειδε :D
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Menos
Πλατινένιο μέλος
Πλατινένιο μέλος
Menos

Αριθμός μηνυμάτων : 20847
Φύλλο : Άντρας
Ηλικία : 51
Τόπος : Σλοβακία
Ημερομηνία εγγραφής : 22/01/2009

Διαδρομή Γερμανία - Αυστρία - Σλοβακία Μέρος 2ο (Η επιστροφή) Empty
#12ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Διαδρομή Γερμανία - Αυστρία - Σλοβακία Μέρος 2ο (Η επιστροφή)   Διαδρομή Γερμανία - Αυστρία - Σλοβακία Μέρος 2ο (Η επιστροφή) EmptyΠεμ 1 Οκτ 2015 - 22:50

yianakis έγραψε:
επισεις εχω 11000 κμ σε 39 μερες. τα παιξε ο μηχανικος οταν του ειπα οτι θελω σερβις ενα μηνα περιπου μετα οταν με ξαναειδε :D

Με αυτοκίνητο η μηχανή? :-/
Πάντως προσωπικό ρεκόρ με μηχανή σε ημέρες ήταν 8.000 χιλιόμετρα σε 16 μέρες που έγινε το καλοκαίρι του 2014. :D
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
https://www.facebook.com/pages/CBR-Forum/379174255489123?ref=hl
yianakis
Προηγμένο μέλος
Προηγμένο μέλος
yianakis

Αριθμός μηνυμάτων : 493
Φύλλο : Άντρας
Ηλικία : 48
Τόπος : Ηρακλειο Κρητης
Ημερομηνία εγγραφής : 30/09/2015

Διαδρομή Γερμανία - Αυστρία - Σλοβακία Μέρος 2ο (Η επιστροφή) Empty
#13ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Διαδρομή Γερμανία - Αυστρία - Σλοβακία Μέρος 2ο (Η επιστροφή)   Διαδρομή Γερμανία - Αυστρία - Σλοβακία Μέρος 2ο (Η επιστροφή) EmptyΠεμ 1 Οκτ 2015 - 22:53

Με αμαξι . Οταν παρω το μαυροπουλι το ξανανοιγουμε το θεμα, θελω πολυ ενα ταξιδι Ισπανια
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
yianakis
Προηγμένο μέλος
Προηγμένο μέλος
yianakis

Αριθμός μηνυμάτων : 493
Φύλλο : Άντρας
Ηλικία : 48
Τόπος : Ηρακλειο Κρητης
Ημερομηνία εγγραφής : 30/09/2015

Διαδρομή Γερμανία - Αυστρία - Σλοβακία Μέρος 2ο (Η επιστροφή) Empty
#14ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Διαδρομή Γερμανία - Αυστρία - Σλοβακία Μέρος 2ο (Η επιστροφή)   Διαδρομή Γερμανία - Αυστρία - Σλοβακία Μέρος 2ο (Η επιστροφή) EmptyΠαρ 2 Οκτ 2015 - 16:57

Εγω ειδα τον σκυλο πριν και λεω που τον ειχαν ?  Στο βαλιτσακι ??  lol!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Menos
Πλατινένιο μέλος
Πλατινένιο μέλος
Menos

Αριθμός μηνυμάτων : 20847
Φύλλο : Άντρας
Ηλικία : 51
Τόπος : Σλοβακία
Ημερομηνία εγγραφής : 22/01/2009

Διαδρομή Γερμανία - Αυστρία - Σλοβακία Μέρος 2ο (Η επιστροφή) Empty
#15ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Διαδρομή Γερμανία - Αυστρία - Σλοβακία Μέρος 2ο (Η επιστροφή)   Διαδρομή Γερμανία - Αυστρία - Σλοβακία Μέρος 2ο (Η επιστροφή) EmptyΤρι 6 Οκτ 2015 - 20:57

Άσε.. και το δικό μου μυαλό οργίασε όταν το σκεφτόμουν.. laughing laughing

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
https://www.facebook.com/pages/CBR-Forum/379174255489123?ref=hl
 

Διαδρομή Γερμανία - Αυστρία - Σλοβακία Μέρος 2ο (Η επιστροφή)

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 1 από 1

 Παρόμοια θέματα

-
» Διαδρομή Σλοβακία - Αυστρία - Γερμανία (890 χλμ.)
» Διαδρομή Βενετία - Αυστρία - Σλοβακία (778 χλμ.)
» Διαδρομή Αθήνα - Σλοβακία (Μέρος Α)
» Διαδρομη Αθηνα - Σλοβακια (Μερος Β)
» ΟΡΕΙΝΗ ΝΑΥΠΑΚΤΙΑ

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
 :: Νομοί & Προορισμοί :: Εκδρομές / Ταξίδια-
^ Back to Top