Καλωσήρθατε στο φόρουμ cbr.

Συνδεθείτε, για να έχετε πρόσβαση σε όλα τα forum και τις κατηγορίες των δημόσιων συζητήσεων.
* CBR 125
* CBR 250
* CBR 600
* CBR 1000
* CBR 1100 XX
* Επαγγέλματα/ασχολίες
* Γενικές συζητήσεις
* Ψηφοφορία
* Νέα
* Τεχνικά θέματα
* Είδη ρουχισμού/ Βαλίτσες / Ηλεκτρονικά
* Εκδηλώσεις / Βόλτες / Ταξίδια
* Φωτογραφικό υλικό
* Videos
* Τέχνη
* Ανέκδοτα και Χιούμορ
* Αγγελίες
* Νομοί Ελλάδος (Το Φόρουμ ανά Νομό)
* Ενδιαφέροντα-Hobbies

και πολλές ακόμη υποκατηγορίες!!

Μπορείτε να κάνετε την εγγραφή σας δωρεάν, διαρκεί μόνο λίγα δευτερόλεπτα και σας δίνει την δυνατότητα να συμμετέχετε στις δημόσιες συζητήσεις.

Ευχόμαστε να έχετε μια καλή διαμονή στην σελίδα μας.
Καλωσήρθατε στο φόρουμ cbr.

Συνδεθείτε, για να έχετε πρόσβαση σε όλα τα forum και τις κατηγορίες των δημόσιων συζητήσεων.
* CBR 125
* CBR 250
* CBR 600
* CBR 1000
* CBR 1100 XX
* Επαγγέλματα/ασχολίες
* Γενικές συζητήσεις
* Ψηφοφορία
* Νέα
* Τεχνικά θέματα
* Είδη ρουχισμού/ Βαλίτσες / Ηλεκτρονικά
* Εκδηλώσεις / Βόλτες / Ταξίδια
* Φωτογραφικό υλικό
* Videos
* Τέχνη
* Ανέκδοτα και Χιούμορ
* Αγγελίες
* Νομοί Ελλάδος (Το Φόρουμ ανά Νομό)
* Ενδιαφέροντα-Hobbies

και πολλές ακόμη υποκατηγορίες!!

Μπορείτε να κάνετε την εγγραφή σας δωρεάν, διαρκεί μόνο λίγα δευτερόλεπτα και σας δίνει την δυνατότητα να συμμετέχετε στις δημόσιες συζητήσεις.

Ευχόμαστε να έχετε μια καλή διαμονή στην σελίδα μας.



 
ΦόρουμLatest imagesΑναζήτησηΕγγραφήΣύνδεση

Μοιραστείτε
 

 CBR 400RR NC29 Gull Arm Fireblade

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω 
Μετάβαση στη σελίδα : 1, 2, 3 ... 8 ... 15  Επόμενο
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
Tsimuhas
Ασημένιο μέλος
Ασημένιο μέλος
Tsimuhas

Αριθμός μηνυμάτων : 3003
Φύλλο : Άντρας
Ηλικία : 35
Τόπος : Χαλκιδική
Ημερομηνία εγγραφής : 30/10/2012

CBR 400RR NC29 Gull Arm Fireblade Empty
#1ΔημοσίευσηΘέμα: CBR 400RR NC29 Gull Arm Fireblade   CBR 400RR NC29 Gull Arm Fireblade EmptyΤρι 21 Μάης 2013 - 15:10

Το ανεβαζω οπως το ειχα ανεβασει σε αδερφικο φορουμ σαν αρχη...


Μετα απο πολυ ψαξiμο μεσω ιντερνετ και απο γνωστους για πολυ καιρο, ειδα πολλες μοτοσυκλετες μα καμια δεν μου εκανε κλικ, μεχρι που ειδα αυτο το CBR


Η κατασταση που το βρηκα:
[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]

Τωρα ειναι ετσι μεχρι να μπορεσω να συλλεξω ολα τα πλαστικά....

[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]


Να πω και 2 λογια για το τι εχω κανει μεχρι στιγμης, Αλλαχτηκαν λαδια,μπουζι,φιλτρο λαδιου, φιλτρο βενζινης,παραφλου,υγρα φρενων, τακακια, τσιμουχες και λαδια εμπρος αναρτησης, Ελαστικα εμπρος Bridgestone-Πισω Dunlop, κορνα μιας και ειχε χαλασει η δικια του. Τα περισσοτερα πλαστικα εχουν παρει τον δρομο τους και ειναι σε τελικη φαση επισκευης..... Τα αμεσως επομενα που θα αλλαχθουν ειναι ρουλεμαν τροχων και δισκος πισω. Τα extra που ειχε η μηχανη ειναι η εξατμιση (τελικο) και σοληνακι υψηλης πιεσης πισω.Αυτα προς το παρων...





Ολα τα παραπανω ειναι το προηγουμενο ετος. Η μηχανη ηταν να πουληθει λογο ενος προβληματος που ειχα αλλα τελικα εκανα τα αδυνατα δυνατα και την κρατησα... Για αρκετο καιρο την ειχα μονο να κανει την δουλεια μου μεχρι να μπορεσω να της ριξω λιγα χρηματα.... Μολις μπορεσα να μαζεψω καποια ευρω το Ebay πειρε φωτια!  :P Αν και ηθελα πολυ να μεινουν τα χρηματα ελλαδα δεν γινοταν, 1ον γιατι ηθελα τα διπλασια και τριπλασια χρηματα και 2ον γιατι δεν υπαρχουν πολλες επιλογες. Να πω λοιπον τι εχω βαλει μεχρι τωρα, Εγινε Service Ξανα μετα απο 3.000 Χλμ και αλλαχθηκαν τα εξης,Φιλτρα: Αερα- Λαδιου- Βενζινης και λαδια. Επισης αλλαχθηκε και ο πισω δισκος μιας και ο παλιος ηταν απο την μανα του και ειχε γινει να μην πω σαν τι.... Απο Θεμα εμφανισεις ακομα δεν εχουν γινει πολλα γιατι δεν εχω ολα τα πλαστικα, μου λειπει η ''καρινα''... Εχω ριξει αρκετες ωρες δουλειας με πολυ αγαπη και πολυ μερακη και πιστευω θα ριξω ακομα πολλες ωρες...

Σιγα σιγα θα ανεβαζω φωτογραφιες με το τι εχω κανει...

Τωρα ειναι καπως ετσι...

[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτόν το σύνδεσμο.]

[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]

Και 2 λιγο καλλιτεχνικες...
[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]


Το μονο κομματι που μου λειπει και απο της 2 πλευρες ειναι αυτο:

[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]


Έχει επεξεργασθεί από τον/την Tsimuhas στις Δευ 16 Σεπ 2013 - 1:43, 1 φορά
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
gatos21
Μέλος
Μέλος
gatos21

Αριθμός μηνυμάτων : 55
Φύλλο : Άντρας
Ημερομηνία εγγραφής : 20/05/2013

CBR 400RR NC29 Gull Arm Fireblade Empty
#2ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: CBR 400RR NC29 Gull Arm Fireblade   CBR 400RR NC29 Gull Arm Fireblade EmptyΤρι 21 Μάης 2013 - 15:54

applause
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Thodo L200
Χρυσό μέλος
Χρυσό μέλος
Thodo L200

Αριθμός μηνυμάτων : 6282
Φύλλο : Άντρας
Ηλικία : 50
Ημερομηνία εγγραφής : 06/12/2011

CBR 400RR NC29 Gull Arm Fireblade Empty
#3ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: CBR 400RR NC29 Gull Arm Fireblade   CBR 400RR NC29 Gull Arm Fireblade EmptyΤρι 21 Μάης 2013 - 18:48

Mπραβο σου για την ορεξη σου και τον κοπο σου, ακομα και για την προσπαθεια να το κρατησεις. Ευχομαι να το φτιαξεις ακριβως οπως το ονειρευεσαι.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Menos
Πλατινένιο μέλος
Πλατινένιο μέλος
Menos

Αριθμός μηνυμάτων : 20847
Φύλλο : Άντρας
Ηλικία : 51
Τόπος : Σλοβακία
Ημερομηνία εγγραφής : 22/01/2009

CBR 400RR NC29 Gull Arm Fireblade Empty
#4ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: CBR 400RR NC29 Gull Arm Fireblade   CBR 400RR NC29 Gull Arm Fireblade EmptyΤρι 21 Μάης 2013 - 18:53

Παράκληση:
Καλό θα είναι να τοποθετείς 1 φωτογραφία ανα πόστ για να ανοίγει γρηγορότερα η σελίδα.


Θέλει ακόμη κάμποση δουλειά με το ντύσιμο, αλλά είσαι σίγουρα σε καλό δρόμο. thumbs up
Απο μηχανικής πλευράς, είναι όλα καλά?
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
https://www.facebook.com/pages/CBR-Forum/379174255489123?ref=hl
Tsimuhas
Ασημένιο μέλος
Ασημένιο μέλος
Tsimuhas

Αριθμός μηνυμάτων : 3003
Φύλλο : Άντρας
Ηλικία : 35
Τόπος : Χαλκιδική
Ημερομηνία εγγραφής : 30/10/2012

CBR 400RR NC29 Gull Arm Fireblade Empty
#5ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: CBR 400RR NC29 Gull Arm Fireblade   CBR 400RR NC29 Gull Arm Fireblade EmptyΤρι 21 Μάης 2013 - 20:17

Ευχαριστω παιδια να ειστε καλα Δεν το ηξερα αυτο με της φωτογραφιες με συνχωρεις. Μηχανικα ειναι μια χαρα, Το μονο που θελει ειναι ενα συνχρονισμο στα καρμπυρατερ καποια στιγμη αλλα δεν επειγει.... Μακαρι να μπορεσω να το κανω οπως θελω καποια στιγμη...

Υ.Γ. Σημερα τοποθετήθηκε όργανο μέτρησης τάσης ρεύματος, καθρέφτες και κάποια κομμάτια περάστηκαν καρμπόν αυτοκόλλητο ( πρωτη φορα το δοκιμασα) το οποιο το πειρα απο Ebay για να δω αν μπορω να κανω κατι με αυτο....
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
pablo
Ασημένιο μέλος
Ασημένιο μέλος
pablo

Αριθμός μηνυμάτων : 5366
Φύλλο : Άντρας
Ηλικία : 52
Τόπος : Ζωγράφου-Αθήνα (ex salonica-Malgara)
Ημερομηνία εγγραφής : 19/01/2011

CBR 400RR NC29 Gull Arm Fireblade Empty
#6ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: CBR 400RR NC29 Gull Arm Fireblade   CBR 400RR NC29 Gull Arm Fireblade EmptyΤετ 22 Μάης 2013 - 8:54

με το καλο να το ολοκληρωσεις και να το φχαριστηθεις! μολις το βαψεις θα το νιωσεις καινουριο και θα καμαρωνεις σαν παγώνι!!!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Vales
Διακεκριμένο μέλος
Διακεκριμένο μέλος
Vales

Αριθμός μηνυμάτων : 983
Φύλλο : Άντρας
Ηλικία : 56
Τόπος : Χαλκιδική
Ημερομηνία εγγραφής : 02/04/2010

CBR 400RR NC29 Gull Arm Fireblade Empty
#7ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: CBR 400RR NC29 Gull Arm Fireblade   CBR 400RR NC29 Gull Arm Fireblade EmptyΤετ 22 Μάης 2013 - 9:38

Tsimuhas έγραψε:


Υ.Γ. Σημερα τοποθετήθηκε όργανο μέτρησης τάσης ρεύματος, καθρέφτες και κάποια κομμάτια περάστηκαν καρμπόν αυτοκόλλητο ( πρωτη φορα το δοκιμασα) το οποιο το πειρα απο Ebay για να δω αν μπορω να κανω κατι με αυτο....



Πες μας λίγα λόγια για το κάρμπον. Εύκολη η τοποθέτησή του ή σου έβγαλε την ψυχή?
Καμιά φωτογραφία? smile

Με υπομονή και μεράκι θα γίνει κούκλα. Beerchug Beerchug

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Tsimuhas
Ασημένιο μέλος
Ασημένιο μέλος
Tsimuhas

Αριθμός μηνυμάτων : 3003
Φύλλο : Άντρας
Ηλικία : 35
Τόπος : Χαλκιδική
Ημερομηνία εγγραφής : 30/10/2012

CBR 400RR NC29 Gull Arm Fireblade Empty
#8ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: CBR 400RR NC29 Gull Arm Fireblade   CBR 400RR NC29 Gull Arm Fireblade EmptyΤετ 22 Μάης 2013 - 13:49

pablo έγραψε:
με το καλο να το ολοκληρωσεις και να το φχαριστηθεις! μολις το βαψεις θα το νιωσεις καινουριο και θα καμαρωνεις σαν παγώνι!!!

Σε ευχαριστω πολυ φιλε μου μου δινεις μεγαλο κουραγιο!!!!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Tsimuhas
Ασημένιο μέλος
Ασημένιο μέλος
Tsimuhas

Αριθμός μηνυμάτων : 3003
Φύλλο : Άντρας
Ηλικία : 35
Τόπος : Χαλκιδική
Ημερομηνία εγγραφής : 30/10/2012

CBR 400RR NC29 Gull Arm Fireblade Empty
#9ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: CBR 400RR NC29 Gull Arm Fireblade   CBR 400RR NC29 Gull Arm Fireblade EmptyΤετ 22 Μάης 2013 - 13:52

Vales έγραψε:
Tsimuhas έγραψε:


Υ.Γ. Σημερα τοποθετήθηκε όργανο μέτρησης τάσης ρεύματος, καθρέφτες και κάποια κομμάτια περάστηκαν καρμπόν αυτοκόλλητο ( πρωτη φορα το δοκιμασα) το οποιο το πειρα απο Ebay για να δω αν μπορω να κανω κατι με αυτο....



Πες μας λίγα λόγια για το κάρμπον. Εύκολη η τοποθέτησή του ή σου έβγαλε την ψυχή?
Καμιά φωτογραφία? smile

Με υπομονή και μεράκι θα γίνει κούκλα. Beerchug Beerchug



Δεν με πεδεψε στα κομματια που εκανα μιας και ειναι μικρα.... Σημερα θα περασω στην ζελατινα του κρανους, θα ανεβασω φωτογραφιες με την διαδικασια και το αποτελεσμα εδω και με τα κομματια που εκανα...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
ckara
Διακεκριμένο μέλος
Διακεκριμένο μέλος
ckara

Αριθμός μηνυμάτων : 706
Φύλλο : Άντρας
Ηλικία : 43
Ημερομηνία εγγραφής : 07/04/2013

CBR 400RR NC29 Gull Arm Fireblade Empty
#10ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: CBR 400RR NC29 Gull Arm Fireblade   CBR 400RR NC29 Gull Arm Fireblade EmptyΤετ 22 Μάης 2013 - 14:06

thumbs up μπραβο σου!!

το κάρμπον είναι πολύ ευκολοδούλευτο ζεστό. Θέλει μονο προσοχή μη το σκίσετε!!!

επίσης καλό ειναι να ειναι μονο 3Μ γιατί τα άλλα δεν εχουν καλες κόλλες και ξεκολλάν.. και ουτε την ίδια υφη έχουν...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Tsimuhas
Ασημένιο μέλος
Ασημένιο μέλος
Tsimuhas

Αριθμός μηνυμάτων : 3003
Φύλλο : Άντρας
Ηλικία : 35
Τόπος : Χαλκιδική
Ημερομηνία εγγραφής : 30/10/2012

CBR 400RR NC29 Gull Arm Fireblade Empty
#11ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: CBR 400RR NC29 Gull Arm Fireblade   CBR 400RR NC29 Gull Arm Fireblade EmptyΤετ 22 Μάης 2013 - 14:40

ckara έγραψε:
thumbs up μπραβο σου!!

το κάρμπον είναι πολύ ευκολοδούλευτο ζεστό. Θέλει μονο προσοχή μη το σκίσετε!!!

επίσης καλό ειναι να ειναι μονο 3Μ γιατί τα άλλα δεν εχουν καλες κόλλες και ξεκολλάν.. και ουτε την ίδια υφη έχουν...

Συμφωνω απολυτα και για το οτι πρεπει να ειναι ζεστο και για το 3Μ... Αυτο που πειρα εγω δεν ειναι της 3Μ αλλα τα παει μια χαρα μεχρι τωρα...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Erecozi
Ασημένιο μέλος
Ασημένιο μέλος
Erecozi

Αριθμός μηνυμάτων : 5077
Φύλλο : Άντρας
Ηλικία : 41
Ημερομηνία εγγραφής : 20/11/2012

CBR 400RR NC29 Gull Arm Fireblade Empty
#12ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: CBR 400RR NC29 Gull Arm Fireblade   CBR 400RR NC29 Gull Arm Fireblade EmptyΤετ 22 Μάης 2013 - 15:23

ωραίος εγώ έχω φτιάξει ένα του (προηγουμενο μοντελο)86' καλή συνέχεια... και έμενα μου λείπει ενα κομμάτι για να ολοκληρώσω το παζλ
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Tsimuhas
Ασημένιο μέλος
Ασημένιο μέλος
Tsimuhas

Αριθμός μηνυμάτων : 3003
Φύλλο : Άντρας
Ηλικία : 35
Τόπος : Χαλκιδική
Ημερομηνία εγγραφής : 30/10/2012

CBR 400RR NC29 Gull Arm Fireblade Empty
#13ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: CBR 400RR NC29 Gull Arm Fireblade   CBR 400RR NC29 Gull Arm Fireblade EmptyΤετ 22 Μάης 2013 - 15:30

Erecozi έγραψε:
ωραίος εγώ έχω φτιάξει ένα του (προηγουμενο μοντελο)86' καλή συνέχεια... και έμενα μου λείπει ενα κομμάτι για να ολοκληρώσω το παζλ

Nc23? ή aero?
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Tsimuhas
Ασημένιο μέλος
Ασημένιο μέλος
Tsimuhas

Αριθμός μηνυμάτων : 3003
Φύλλο : Άντρας
Ηλικία : 35
Τόπος : Χαλκιδική
Ημερομηνία εγγραφής : 30/10/2012

CBR 400RR NC29 Gull Arm Fireblade Empty
#14ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: CBR 400RR NC29 Gull Arm Fireblade   CBR 400RR NC29 Gull Arm Fireblade EmptyΤετ 22 Μάης 2013 - 16:02

Λοιπον πριν απο λιγο περασα καρμπον αυτοκολλητο στην ζελατινα του κρανους.

Καταρχας να πω οτι δεν φερω καμια ευθυνη σε περιπτωση που δεν μπορεσει να το κανει καποιος η δεν εχει το επιθυμητο αποτελεσμα, η ακομα και αν τραυματιστει με τα διαφορα ''εργαλεια''...

Καταρχας να πω 2 λογια πριν μπω στο ζουμι... Το συγκεκριμενο κομματι ειναι το φθηνοτερο που βρηκα και δεν εχει καμια σχεση με 3M κτλ... Ειναι πολυ ποιο απλο και δεν εχει σε καμια περιπτωση την ποιοτητα και την υφη του 3Μ ( ειναι πολυ καλο ομως για τα χρηματα που εδωσα).

Παμε λοιπον να δουμε το κομματι πως ειναι ολοκληρο σχεδον.

[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Tsimuhas
Ασημένιο μέλος
Ασημένιο μέλος
Tsimuhas

Αριθμός μηνυμάτων : 3003
Φύλλο : Άντρας
Ηλικία : 35
Τόπος : Χαλκιδική
Ημερομηνία εγγραφής : 30/10/2012

CBR 400RR NC29 Gull Arm Fireblade Empty
#15ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: CBR 400RR NC29 Gull Arm Fireblade   CBR 400RR NC29 Gull Arm Fireblade EmptyΤετ 22 Μάης 2013 - 16:05

Τα εργαλεια που θα χρειαστουν ειναι Πιστολακι για τα μαλλια (εχω και επαγγελματικο αλλα τωρα ειμαι σπιτι και ξεχασα να το παρω απο το γκαραζ), Ψαλιδι,Κοπιδι,πλαστικο κομματι για να περαστει ποιο ευκολα το αυτοκολλητο (και τηλεκαρτα κανει)
[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 

CBR 400RR NC29 Gull Arm Fireblade

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 1 από 15Μετάβαση στη σελίδα : 1, 2, 3 ... 8 ... 15  Επόμενο

 Παρόμοια θέματα

-
» Πωλειται CBR 400RR Gull Arm
» Καταναλωση CBR 400RR
» CBR 400RR Βοήθεια
» Μπροστινο φτερο σε CBR 400RR
» Ψαλίδι απο CBR 900 fireblade σε CBR F3 του '95

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
 :: CBR Forums ::   :: Ανακατασκευές/Βελτιώσεις-
^ Back to Top