Καλωσήρθατε στο φόρουμ cbr.

Συνδεθείτε, για να έχετε πρόσβαση σε όλα τα forum και τις κατηγορίες των δημόσιων συζητήσεων.
* CBR 125
* CBR 250
* CBR 600
* CBR 1000
* CBR 1100 XX
* Επαγγέλματα/ασχολίες
* Γενικές συζητήσεις
* Ψηφοφορία
* Νέα
* Τεχνικά θέματα
* Είδη ρουχισμού/ Βαλίτσες / Ηλεκτρονικά
* Εκδηλώσεις / Βόλτες / Ταξίδια
* Φωτογραφικό υλικό
* Videos
* Τέχνη
* Ανέκδοτα και Χιούμορ
* Αγγελίες
* Νομοί Ελλάδος (Το Φόρουμ ανά Νομό)
* Ενδιαφέροντα-Hobbies

και πολλές ακόμη υποκατηγορίες!!

Μπορείτε να κάνετε την εγγραφή σας δωρεάν, διαρκεί μόνο λίγα δευτερόλεπτα και σας δίνει την δυνατότητα να συμμετέχετε στις δημόσιες συζητήσεις.

Ευχόμαστε να έχετε μια καλή διαμονή στην σελίδα μας.
Καλωσήρθατε στο φόρουμ cbr.

Συνδεθείτε, για να έχετε πρόσβαση σε όλα τα forum και τις κατηγορίες των δημόσιων συζητήσεων.
* CBR 125
* CBR 250
* CBR 600
* CBR 1000
* CBR 1100 XX
* Επαγγέλματα/ασχολίες
* Γενικές συζητήσεις
* Ψηφοφορία
* Νέα
* Τεχνικά θέματα
* Είδη ρουχισμού/ Βαλίτσες / Ηλεκτρονικά
* Εκδηλώσεις / Βόλτες / Ταξίδια
* Φωτογραφικό υλικό
* Videos
* Τέχνη
* Ανέκδοτα και Χιούμορ
* Αγγελίες
* Νομοί Ελλάδος (Το Φόρουμ ανά Νομό)
* Ενδιαφέροντα-Hobbies

και πολλές ακόμη υποκατηγορίες!!

Μπορείτε να κάνετε την εγγραφή σας δωρεάν, διαρκεί μόνο λίγα δευτερόλεπτα και σας δίνει την δυνατότητα να συμμετέχετε στις δημόσιες συζητήσεις.

Ευχόμαστε να έχετε μια καλή διαμονή στην σελίδα μας.



 
ΦόρουμLatest imagesΑναζήτησηΕγγραφήΣύνδεση

Μοιραστείτε
 

 Κόβονται οι ανεξόφλητες ανανεώσεις συμβολαίων

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω 
Μετάβαση στη σελίδα : 1, 2  Επόμενο
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
Menos
Πλατινένιο μέλος
Πλατινένιο μέλος
Menos

Αριθμός μηνυμάτων : 20847
Φύλλο : Άντρας
Ηλικία : 51
Τόπος : Σλοβακία
Ημερομηνία εγγραφής : 22/01/2009

Κόβονται οι ανεξόφλητες ανανεώσεις συμβολαίων Empty
#1ΔημοσίευσηΘέμα: Κόβονται οι ανεξόφλητες ανανεώσεις συμβολαίων   Κόβονται οι ανεξόφλητες ανανεώσεις συμβολαίων EmptyΤετ 30 Ιαν 2013 - 11:41

Νομοθετική παρέμβαση για την κατάργηση του καθεστώτος αυτόματης ανανέωσης των ασφαλιστηρίων συμβολαίων αυτοκινήτων, προωθεί η Τράπεζα της Ελλάδος, με στόχο την εξάλειψη υφιστάμενων δυσλειτουργιών, που σε ετήσια βάση ζημιώνουν με πολλά εκατομμύρια τον κλάδο.

Σύμφωνα με πληροφορίες του iw, ήδη η ΤτΕ έχει προχωρήσει στην κατάρτιση νέας ρύθμισης με την οποία καταργείται η αυτόματη ανανέωση των ασφαλιστηρίων συμβολαίων και καθιερώνεται νέα διαδικασία που προβλέπει:


- Την αποστολή επιστολής της ασφαλιστικής εταιρείας προς τον ασφαλισμένο ένα μήνα πριν από τη λήξη του συμβολαίου με την οποία ο κάτοχος του ΙΧ οχήματος ενημερώνεται ότι το συμβόλαιό του λήγει και πρέπει να πληρώσει την ανανέωσή του.
- Την κοινοποίηση της ίδιας επιστολής, ηλεκτρονικά, στο Κέντρο Πληροφοριών κλάδου Αυτοκινήτων, ως αποδεικτικό στοιχείο ότι ο ασφαλισμένος ενημερώθηκε σχετικά.
- Την κάλυψη του συμβολαίου από τον ασφαλισμένο εντός 46 ημερών από την αποστολή της επιστολής (30 ημέρες πριν και 16 ημέρες μετά τη λήξη του συμβολαίου).
- Την ακύρωση του συμβολαίου εφόσον ο ασφαλισμένος δεν καταβάλει εμπρόθεσμα τα ασφάλιστρα. Σε αυτή την περίπτωση θεωρείται το συμβόλαιο άκυρο και το όχημα ανασφάλιστο.

Σήμερα, για την ακύρωση ενός συμβολαίου η ασφαλιστική εταιρεία εφόσον διαπιστώσει ότι ο πελάτης της δεν πληρώνει, αποστέλλει συστημένη επιστολή, με την οποία τον ενημερώνει ότι αν δεν καταβάλλει άμεσα το ασφάλιστρο το συμβόλαιό του θα ακυρωθεί. Μέχρις ότου όμως η εταιρεία προβεί στην ακύρωση, το συμβόλαιο ήδη από τη λήξη του ανανεώνεται αυτόματα, με αποτέλεσμα ο κάτοχος του οχήματος να παραμένει ασφαλισμένος μη έχοντας επιβαρυνθεί με ασφάλιστρα.

Όπως δηλώνουν στο iw στελέχη της αγοράς, με την αλλαγή του ισχύοντος καθεστώτος θα αντιμετωπιστεί ένα χρόνιο πρόβλημα του κλάδου, που επιτρέπει σήμερα στους κατόχους ΙΧ οχημάτων να μην καταβάλλουν τα ασφάλιστρά τους για 2 ή και 3 μήνες μετά τη λήξη του συμβολαίου και για το διάστημα αυτό να λογίζονται ασφαλισμένοι. Με τον τρόπο αυτό μάλιστα, σε περίπτωση τροχαίου οι ασφαλισμένοι στην πλειοψηφία τους καταφέρνουν και καλύπτονται ασφαλιστικά, επιβαρύνοντας τις εταιρείες με αποζημιώσεις που επί της ουσίας δεν υποχρεούνται να καταβάλλουν.

Στους κερδισμένους, πάντα με παράτυπες πρακτικές, λογίζονται και διαμεσολαβούντες ορισμένοι από τους οποίους χρεώνουν -εκδίδοντας απλές αποδείξεις- τους ασφαλισμένους με ασφάλιστρα για όσο διάστημα το συμβόλαιο δεν ανανεώνεται δίχως να τα αποδίδουν σε ασφαλιστική εταιρεία.

Πηγή: http://messolonghimotoriders.blogspot.sk/
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
https://www.facebook.com/pages/CBR-Forum/379174255489123?ref=hl
Meletis
Ασημένιο μέλος
Ασημένιο μέλος
Meletis

Αριθμός μηνυμάτων : 3210
Φύλλο : Άντρας
Τόπος : Πετρούπολη
Ημερομηνία εγγραφής : 14/10/2012

Κόβονται οι ανεξόφλητες ανανεώσεις συμβολαίων Empty
#2ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Κόβονται οι ανεξόφλητες ανανεώσεις συμβολαίων   Κόβονται οι ανεξόφλητες ανανεώσεις συμβολαίων EmptyΤετ 30 Ιαν 2013 - 18:00

πόσοι ανασφάλιστοι ακόμα στο δρόμο ; δυστυχώς επικρατεί το (σε εμένα θα τύχει - προσέχω )
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
mcneosxx
Διακεκριμένο μέλος
Διακεκριμένο μέλος
mcneosxx

Αριθμός μηνυμάτων : 1308
Φύλλο : Άντρας
Ηλικία : 57
Τόπος : Αθηνα - Βυρωνας
Ημερομηνία εγγραφής : 20/11/2009

Κόβονται οι ανεξόφλητες ανανεώσεις συμβολαίων Empty
#3ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Κόβονται οι ανεξόφλητες ανανεώσεις συμβολαίων   Κόβονται οι ανεξόφλητες ανανεώσεις συμβολαίων EmptyΤετ 30 Ιαν 2013 - 18:20

και δυστυχως θα αυξηθουν κατα πολυ τα ανασφαλιστα
οταν καποιος παιρνει 600 ευρω για να ζησει την οικογενεια του σιγα μην αφησει τα παιδια του να πεινασουν για να βγαλει ασφαλεια !
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Meletis
Ασημένιο μέλος
Ασημένιο μέλος
Meletis

Αριθμός μηνυμάτων : 3210
Φύλλο : Άντρας
Τόπος : Πετρούπολη
Ημερομηνία εγγραφής : 14/10/2012

Κόβονται οι ανεξόφλητες ανανεώσεις συμβολαίων Empty
#4ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Κόβονται οι ανεξόφλητες ανανεώσεις συμβολαίων   Κόβονται οι ανεξόφλητες ανανεώσεις συμβολαίων EmptyΤετ 30 Ιαν 2013 - 18:38

Τι να πω φίλε Μάκη , τα συναισθήματα ειναι ανάμεικτα .
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Erecozi
Ασημένιο μέλος
Ασημένιο μέλος
Erecozi

Αριθμός μηνυμάτων : 5077
Φύλλο : Άντρας
Ηλικία : 41
Ημερομηνία εγγραφής : 20/11/2012

Κόβονται οι ανεξόφλητες ανανεώσεις συμβολαίων Empty
#5ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Κόβονται οι ανεξόφλητες ανανεώσεις συμβολαίων   Κόβονται οι ανεξόφλητες ανανεώσεις συμβολαίων EmptyΤετ 30 Ιαν 2013 - 20:11

τα πράγματα είναι απλά. είναι λάθος να εξαπατά κανείς με οποιωνδήποτε τρόπο την ασφαλιστική του όπως και εξίσου λάθος είναι οι ασφαλιστικές να έχουν τόσο ακριβά ασφάλιστρα διότι στην ουσία σε ωθούν στην παρανομία. εγώ θα τους παραδεχτώ αν μετά απο αυτήν την αλλαγή και εφόσον με αυτόν τον τρόπο θεωρούν οτι θα γλυτώσουν την "χασούρα" να φροντίσουν να μειώσουν τα ασφάλιστρα διότι ο Ελληνας θα βρει άλλον τρόπο να τις εξαπατήσει αν θεωρήσει οτι των κλέβουν και στην ουσία θα έχουμε έναν φαύλο κύκλο.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Meletis
Ασημένιο μέλος
Ασημένιο μέλος
Meletis

Αριθμός μηνυμάτων : 3210
Φύλλο : Άντρας
Τόπος : Πετρούπολη
Ημερομηνία εγγραφής : 14/10/2012

Κόβονται οι ανεξόφλητες ανανεώσεις συμβολαίων Empty
#6ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Κόβονται οι ανεξόφλητες ανανεώσεις συμβολαίων   Κόβονται οι ανεξόφλητες ανανεώσεις συμβολαίων EmptyΤετ 30 Ιαν 2013 - 20:19

Είδες τα αναμεικτα συναισθήματα ;
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Erecozi
Ασημένιο μέλος
Ασημένιο μέλος
Erecozi

Αριθμός μηνυμάτων : 5077
Φύλλο : Άντρας
Ηλικία : 41
Ημερομηνία εγγραφής : 20/11/2012

Κόβονται οι ανεξόφλητες ανανεώσεις συμβολαίων Empty
#7ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Κόβονται οι ανεξόφλητες ανανεώσεις συμβολαίων   Κόβονται οι ανεξόφλητες ανανεώσεις συμβολαίων EmptyΤετ 30 Ιαν 2013 - 20:30

και ένα ακόμα μεγάλο λάθος των ασφαλιστικών(κατά την άποψη μου) είναι η ασφάλιση σαν όχημα. εγώ έχω 5 οχήματα και σίγουρα δεν μπορώ να οδηγώ και τα 5 ταυτόχρονα γιατί δεν μου βγάζει μια ασφάλιση σαν οδηγό που να μου καλύπτει αυτά τα 5 οχήματα. έχω φιλαράκια που την μηχανή ενα 6μηνο το χειμώνα δεν την κουνάνε την μηχανή απο το γκαράζ γιατί να πρέπει να είναι ασφαλισμένη???για να είναι νόμιμοι πρέπει καθε 6 μήνες να παραδίδουν και να παραλαμβάνουν πινακίδες. και άντε ο ασφαλιστής μου θα μου βγάλει την ασφάλεια μου σε 1 ώρα το πολύ η εφορία θα το κάνει η θα πρέπει να φάω μια μέρα για να γίνει η δουλειά μου(συνολο 2 μερες στις 365 του χρονου)??? η ασφάλεια τους 6 μήνες που θα εχω παραδώσει πινακίδες και δεν θα έχω ασφάλεια δεν θα την πληρώσω. την εφορία που δεν θα έχω πινακίδες γιατί να την πληρώσω??? έχω πάρα πολλά να πω αλλά όπως λέει και ένας φίλος φτάνει με τα "σεντόνια" που γράφουμε...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Meletis
Ασημένιο μέλος
Ασημένιο μέλος
Meletis

Αριθμός μηνυμάτων : 3210
Φύλλο : Άντρας
Τόπος : Πετρούπολη
Ημερομηνία εγγραφής : 14/10/2012

Κόβονται οι ανεξόφλητες ανανεώσεις συμβολαίων Empty
#8ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Κόβονται οι ανεξόφλητες ανανεώσεις συμβολαίων   Κόβονται οι ανεξόφλητες ανανεώσεις συμβολαίων EmptyΤετ 30 Ιαν 2013 - 20:40

Τα ίδια λέω και εγώ χρονια τώρα και βέβαια εγώ τα ακούω !. Μια Ασφαλεια για τον οδηγό ή το δίπλωμα και οδηγα ότι θες με δική σου ευθύνη .
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Menos
Πλατινένιο μέλος
Πλατινένιο μέλος
Menos

Αριθμός μηνυμάτων : 20847
Φύλλο : Άντρας
Ηλικία : 51
Τόπος : Σλοβακία
Ημερομηνία εγγραφής : 22/01/2009

Κόβονται οι ανεξόφλητες ανανεώσεις συμβολαίων Empty
#9ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Κόβονται οι ανεξόφλητες ανανεώσεις συμβολαίων   Κόβονται οι ανεξόφλητες ανανεώσεις συμβολαίων EmptyΤετ 30 Ιαν 2013 - 21:40

Σοβαρά τώρα πιστεύετε πως οι ασφαλιστικές νοιάζονται για κάτι τέτοιο?
Εδώ φτάσαμε (όπως λέει ο Μάκης παραπάνω) να διαλέγουμε μεταξύ οικογένειας και ασφάλειας οχήματος..
Μετά την ζημιά που φάγανε οι ασφαλιστικές εταιρείες απο 2.000.000 ανασφάλιστα οχήματα, θα κάνουν τα αδύνατα δυνατά να επιζήσουν στην πλάτη (φυσικά) του καταναλωτή..
Αρα, με απλά λόγια σου λένε.."Η έχεις ασφάλεια με το έτσι θέλω, η είσαι παράνομος!"
Ούτως η άλλως, η κυβέρνηση κατάφερε με τους εισπρακτικούς της νόμους να μας κάνει ΟΛΟΥΣ παράνομους!!
Πλέον είμαστε παράνομοι όσα και να ξεπληρώνουμε, όσες τρύπες και να κλείνουμε..
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
https://www.facebook.com/pages/CBR-Forum/379174255489123?ref=hl
ody
Διακεκριμένο μέλος
Διακεκριμένο μέλος
ody

Αριθμός μηνυμάτων : 1475
Φύλλο : Άντρας
Ηλικία : 52
Τόπος : Βόλος
Ημερομηνία εγγραφής : 20/01/2011

Κόβονται οι ανεξόφλητες ανανεώσεις συμβολαίων Empty
#10ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Κόβονται οι ανεξόφλητες ανανεώσεις συμβολαίων   Κόβονται οι ανεξόφλητες ανανεώσεις συμβολαίων EmptyΤετ 30 Ιαν 2013 - 23:08

Εδώ στο Βόλο, ήδη κυκλοφορούνε πολλά αυτοκίνητα χωρίς πινακίδες !!!!!
Αυτό από μόνο του, λέει πολλά.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Erecozi
Ασημένιο μέλος
Ασημένιο μέλος
Erecozi

Αριθμός μηνυμάτων : 5077
Φύλλο : Άντρας
Ηλικία : 41
Ημερομηνία εγγραφής : 20/11/2012

Κόβονται οι ανεξόφλητες ανανεώσεις συμβολαίων Empty
#11ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Κόβονται οι ανεξόφλητες ανανεώσεις συμβολαίων   Κόβονται οι ανεξόφλητες ανανεώσεις συμβολαίων EmptyΤετ 30 Ιαν 2013 - 23:44

Menos έγραψε:

Μετά την ζημιά που φάγανε οι ασφαλιστικές εταιρείες απο 2.000.000 ανασφάλιστα οχήματα, θα κάνουν τα αδύνατα δυνατά να επιζήσουν στην πλάτη (φυσικά) του καταναλωτή..
απο κάθε ανασφάλιστο όχημα αν είχανε 50 ευρώ και αν προσθέσεις και άλλο ενα εκατομμύριο οχήματα που έχουν παραδώσει πινακίδες (γιατί αν δεν είχαν και τα υπέρογκα ασφάλιστρα εκτός απο τα τέλη θα το σκεφτόταν ξανά να παραδώσουν) υπολόγισε τι κέρδος θα είχανε αντί για χασούρα. και πέραν τούτου αν λογαριάσεις οτι ενα μέσο όχημα δεν έχει ατύχημα για 3 με 5 χρόνια αλλά ακόμα και αν έχει ο μέσος όρος για την επισκευή του είναι 200 ευρώ δλδ κάνεις απόσβεση σε λιγότερο απο ενα εξάμηνο για ενα αμάξι βλέπεις οτι οι ασφαλιστικές εταιρίες ειναι ασφαλιστρικές και αν κάναν καλύτερη διαχείριση πόρων δεν θα ήταν "μέσα".ας πάμε όμως και στην άλλη πλευρά έχεις έναν οδηγό που έχει πολλά ατυχήματα τότε ναι σε αυτόν βάρα στο κεφάλι μπας και βάλει μυαλό(μιλάω για υπαίτιους οδηγούς) αλλά αυτοί σου λέει καλύτερα να τα ρουφάω απο πολλούς με την πρόφαση των ατυχημάτων παρά απο έναν. άσε που πλέον τα bonus malus που ειναι το point system για τις ασφάλειες τα τρώνε με τους υπαιτίους οδηγούς προσφέροντας την δυνατότητα αν μεταφερθούν στην δικιά τους εταιρία μετά απο ενα ατύχημα χωρίς να τους ανεβάσουν το bonus malus,τα ασφάλιστρα δλδ λόγω του ατυχήματος.άμεσο αποτέλεσμα το σύστημα να μην δουλεύει οι υπαίτιοι οδηγοί να μην πληρώνουν οτι πρέπει και ΟΛΟΙ οι υπόλοιπου να πληρώνουμε τα δικα τους τα γ@μησι@τηκ@.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Thodo L200
Χρυσό μέλος
Χρυσό μέλος
Thodo L200

Αριθμός μηνυμάτων : 6282
Φύλλο : Άντρας
Ηλικία : 50
Ημερομηνία εγγραφής : 06/12/2011

Κόβονται οι ανεξόφλητες ανανεώσεις συμβολαίων Empty
#12ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Κόβονται οι ανεξόφλητες ανανεώσεις συμβολαίων   Κόβονται οι ανεξόφλητες ανανεώσεις συμβολαίων EmptyΠεμ 31 Ιαν 2013 - 10:11

Αυτο που δεν καταλαβαινω ειναι το εξης. Εμενα ΠΑΝΤΑ μου κοβανε την ασφαλεια 15 μερες μετα την ληξη του συμβολαιου, το εχω παθει 2 φορες, τη μια που δεν μου χε ερθει ειδοποιηση και την αλλη που το αφησα εγω. Δεν την ανανεωναν αυτοματα, πρωτη φορα το ακουω. Και αυτα συνεβησαν πριν απο χρονια, οχι τωρα!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
pablo
Ασημένιο μέλος
Ασημένιο μέλος
pablo

Αριθμός μηνυμάτων : 5366
Φύλλο : Άντρας
Ηλικία : 52
Τόπος : Ζωγράφου-Αθήνα (ex salonica-Malgara)
Ημερομηνία εγγραφής : 19/01/2011

Κόβονται οι ανεξόφλητες ανανεώσεις συμβολαίων Empty
#13ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Κόβονται οι ανεξόφλητες ανανεώσεις συμβολαίων   Κόβονται οι ανεξόφλητες ανανεώσεις συμβολαίων EmptyΠεμ 31 Ιαν 2013 - 19:16

σιγα μη σ αφηνανε με το τρακτερ χωρις να χεις πλερω κιόλας, να λιώσεις και κανεναν
και να πληρωνουνε, χαχα laughing
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Thodo L200
Χρυσό μέλος
Χρυσό μέλος
Thodo L200

Αριθμός μηνυμάτων : 6282
Φύλλο : Άντρας
Ηλικία : 50
Ημερομηνία εγγραφής : 06/12/2011

Κόβονται οι ανεξόφλητες ανανεώσεις συμβολαίων Empty
#14ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Κόβονται οι ανεξόφλητες ανανεώσεις συμβολαίων   Κόβονται οι ανεξόφλητες ανανεώσεις συμβολαίων EmptyΠεμ 31 Ιαν 2013 - 19:30

Ρε ειπα χρονια τωρα, το l200 τοχω 1,5 χρονο.
Και μιλουσα για μοτοσυκλετα και αυτοκινητο, σιγουρα οχι για το mitsubishi, δεν εχω διανοοηθει να μην πληρωσω ασφαλεια γι αυτο, σκεψου οτι παιρνω εγω τον ασφαλιστη 1 μηνα και παραπανω πριν ληξει, να σιγουρεψω τις ημερομηνιες!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
pablo
Ασημένιο μέλος
Ασημένιο μέλος
pablo

Αριθμός μηνυμάτων : 5366
Φύλλο : Άντρας
Ηλικία : 52
Τόπος : Ζωγράφου-Αθήνα (ex salonica-Malgara)
Ημερομηνία εγγραφής : 19/01/2011

Κόβονται οι ανεξόφλητες ανανεώσεις συμβολαίων Empty
#15ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Κόβονται οι ανεξόφλητες ανανεώσεις συμβολαίων   Κόβονται οι ανεξόφλητες ανανεώσεις συμβολαίων EmptyΠεμ 31 Ιαν 2013 - 20:08

Αααα, καλα.
παντως δάχτυλος του ασφαλιστικου γραφειου μου μυριζει η διακοπη που
σου κανανε.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 

Κόβονται οι ανεξόφλητες ανανεώσεις συμβολαίων

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 1 από 2Μετάβαση στη σελίδα : 1, 2  Επόμενο

 Παρόμοια θέματα

-
» ΚΤΕΟ: Θα κόβονται και τα δίκυκλα με “λάθος” χιλιόμετρα

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
 :: Νέα & Διοργανώσεις :: Νέα-
^ Back to Top