Καλωσήρθατε στο φόρουμ cbr.

Συνδεθείτε, για να έχετε πρόσβαση σε όλα τα forum και τις κατηγορίες των δημόσιων συζητήσεων.
* CBR 125
* CBR 250
* CBR 600
* CBR 1000
* CBR 1100 XX
* Επαγγέλματα/ασχολίες
* Γενικές συζητήσεις
* Ψηφοφορία
* Νέα
* Τεχνικά θέματα
* Είδη ρουχισμού/ Βαλίτσες / Ηλεκτρονικά
* Εκδηλώσεις / Βόλτες / Ταξίδια
* Φωτογραφικό υλικό
* Videos
* Τέχνη
* Ανέκδοτα και Χιούμορ
* Αγγελίες
* Νομοί Ελλάδος (Το Φόρουμ ανά Νομό)
* Ενδιαφέροντα-Hobbies

και πολλές ακόμη υποκατηγορίες!!

Μπορείτε να κάνετε την εγγραφή σας δωρεάν, διαρκεί μόνο λίγα δευτερόλεπτα και σας δίνει την δυνατότητα να συμμετέχετε στις δημόσιες συζητήσεις.

Ευχόμαστε να έχετε μια καλή διαμονή στην σελίδα μας.
Καλωσήρθατε στο φόρουμ cbr.

Συνδεθείτε, για να έχετε πρόσβαση σε όλα τα forum και τις κατηγορίες των δημόσιων συζητήσεων.
* CBR 125
* CBR 250
* CBR 600
* CBR 1000
* CBR 1100 XX
* Επαγγέλματα/ασχολίες
* Γενικές συζητήσεις
* Ψηφοφορία
* Νέα
* Τεχνικά θέματα
* Είδη ρουχισμού/ Βαλίτσες / Ηλεκτρονικά
* Εκδηλώσεις / Βόλτες / Ταξίδια
* Φωτογραφικό υλικό
* Videos
* Τέχνη
* Ανέκδοτα και Χιούμορ
* Αγγελίες
* Νομοί Ελλάδος (Το Φόρουμ ανά Νομό)
* Ενδιαφέροντα-Hobbies

και πολλές ακόμη υποκατηγορίες!!

Μπορείτε να κάνετε την εγγραφή σας δωρεάν, διαρκεί μόνο λίγα δευτερόλεπτα και σας δίνει την δυνατότητα να συμμετέχετε στις δημόσιες συζητήσεις.

Ευχόμαστε να έχετε μια καλή διαμονή στην σελίδα μας.



 
ΦόρουμLatest imagesΑναζήτησηΕγγραφήΣύνδεση

Μοιραστείτε
 

 Προβληματα Η/Υ

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω 
Μετάβαση στη σελίδα : 1, 2, 3, 4  Επόμενο
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
Thodo L200
Χρυσό μέλος
Χρυσό μέλος
Thodo L200

Αριθμός μηνυμάτων : 6282
Φύλλο : Άντρας
Ηλικία : 50
Ημερομηνία εγγραφής : 06/12/2011

Προβληματα Η/Υ Empty
#1ΔημοσίευσηΘέμα: Προβληματα Η/Υ   Προβληματα Η/Υ EmptyΚυρ 27 Ιαν 2013 - 14:10

Κατεβασα ενα δωρεαν malware fighter της iobit για να φτιαξω καποια (πιθανα) προβληματα σε ενα σκληρο εξωτερικο, αλλα και στο σκληρο του Η/Υ μιας και το κατεβασα. Αυτα χθες. Απο την ωρα που το βαλα να τρεξει, μου τα γ......σε ΟΛΑ. Δεν ετρεχε το antivirus, κολλαγαν τα προγραμματα...Το απεγκατεστησα, παλι δεν ετρεχε στο σκληρο το antivirus, δηλαδη ετρεχε αλλα κολλαγε καποια στιγμη. Απεγκατεστησα και αυτο και το ξαναεγκατεστησα, ακομα τρεχει η εγκατασταση, οποτε θα δουμε αν θα δουλεψει.

Ξερει κανεις κανενα δωρεαν που να μην δημιουργει προβληματα αντι να λυνει, που φτιαχνει λαθη, διορθωνει badclusters κλπ. Αυτο που θελω να κανω ειναι απο εναν εξωτερικο σκληρο να αντιγραψω τις ταινιες που θελω να κρατησω σε αλλον, απλως ο πρωτος δειχνει μια δυσκολια να "τρεξει", να "διαβασει". Οποτε θυμαται διαβαζει, οποτε ξεχναει δεν διαβαζει. Δεν ξερω αν φταιει το καλωδιο, προβληματικα κομματια στο δισκο ή το laser που διαβαζει.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Menos
Πλατινένιο μέλος
Πλατινένιο μέλος
Menos

Αριθμός μηνυμάτων : 20847
Φύλλο : Άντρας
Ηλικία : 51
Τόπος : Σλοβακία
Ημερομηνία εγγραφής : 22/01/2009

Προβληματα Η/Υ Empty
#2ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Προβληματα Η/Υ   Προβληματα Η/Υ EmptyΚυρ 27 Ιαν 2013 - 18:19

Ωρα για format.. αυτό δεν το γλυτώνεις πλέον. smokin
Όσο για τον εξωτερικό σκληρό..
Δουλεύει με δικό του ρεύμα, η τροφοδοτείται μόνο απο το USB?
Οι εξόδοι σου είναι USB I η USB II?
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
https://www.facebook.com/pages/CBR-Forum/379174255489123?ref=hl
Thodo L200
Χρυσό μέλος
Χρυσό μέλος
Thodo L200

Αριθμός μηνυμάτων : 6282
Φύλλο : Άντρας
Ηλικία : 50
Ημερομηνία εγγραφής : 06/12/2011

Προβληματα Η/Υ Empty
#3ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Προβληματα Η/Υ   Προβληματα Η/Υ EmptyΚυρ 27 Ιαν 2013 - 18:41

Με το αντι-ιικο που ξαναετρεξε ευτυχως, ο η/υ οκ. Και ο σκληρος δουλευει καλυτερα αλλα οχι τελεια. Φοβαμαι ομως τα φορματ γιατι δεν εχω ακρες για να ξαναφορτωσω τα προγραμματα που εχει. και δεν ξερω αν ειτε στον η/υ ειτε στο σκληρο πρεπει να κρατησω καποια αρχεια των δισκων πριν κανω φορματ μηπως μετα δεν δουλευουν. ο σκληρος δουλευει με usb 2 και τροφοδοτειται μονο με usb. Τους επελεξα ετσι για λιγοτερα καλωδια και λιγοτερες πριζες μιας και ο η/υ ειναι φορητος και οχι σταθερος.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Menos
Πλατινένιο μέλος
Πλατινένιο μέλος
Menos

Αριθμός μηνυμάτων : 20847
Φύλλο : Άντρας
Ηλικία : 51
Τόπος : Σλοβακία
Ημερομηνία εγγραφής : 22/01/2009

Προβληματα Η/Υ Empty
#4ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Προβληματα Η/Υ   Προβληματα Η/Υ EmptyΚυρ 27 Ιαν 2013 - 18:59

Υπάρχουν προγράμματα στο γκουγκουχπαιρετμπειγκουχουγκουχου που σου κατεβάζουν αυτόματα όλους τους drivers που χρειάζεσαι.
Δεν υπάρχει βέβαια και πρόγραμμα που δεν μπορείς να βρείς πλέον στο Διαδίκτυο.
Οι σκληροί δίσκοι που τροφοδοτούνται μόνο απο USB έχουν την ιδιότητα να χάνουν κάπως σε ταχύτητα σε σύγκριση με αυτούς που τροφοδοτούνται ξεχωριστά απο καλώδιο.
Επίσης τα USB καλώδια δεν είναι εφ'ορου ζωής και πολλές φορές ύστερα απο ενα Χ χρονικό διάστημα αρχίζουν να μην έχουν σωστή επαφή και εκεί ο υπολογιστής να ζορίζεται ενα παραπάνω να μεταφέρει αρχεία η να μην βλέπει κάν τον εξωτερικό δίσκο.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
https://www.facebook.com/pages/CBR-Forum/379174255489123?ref=hl
Thodo L200
Χρυσό μέλος
Χρυσό μέλος
Thodo L200

Αριθμός μηνυμάτων : 6282
Φύλλο : Άντρας
Ηλικία : 50
Ημερομηνία εγγραφής : 06/12/2011

Προβληματα Η/Υ Empty
#5ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Προβληματα Η/Υ   Προβληματα Η/Υ EmptyΚυρ 27 Ιαν 2013 - 20:31

Αυτο πιστευω και εγω το πιο πιθανο οτι εχει παθει, δηλαδη κατι με το καλωδιο.

Δεν λεω ομως τοσο για drivers, οσο για windows, corel, bsplayer την προηγουμενη εκδοση γιατι η τελευταια ειναι δραμα απο προβληματα, και καμια δεκαρια αλλα προγραμματακια που τα μισα απο αυτα δεν κυκλοφορουν, πρεπει να βρεθουν σπασμενα. Οσο για drivers δεν εχω ιδεα καν που μπορει να τους χρειαζομαι.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Menos
Πλατινένιο μέλος
Πλατινένιο μέλος
Menos

Αριθμός μηνυμάτων : 20847
Φύλλο : Άντρας
Ηλικία : 51
Τόπος : Σλοβακία
Ημερομηνία εγγραφής : 22/01/2009

Προβληματα Η/Υ Empty
#6ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Προβληματα Η/Υ   Προβληματα Η/Υ EmptyΚυρ 27 Ιαν 2013 - 20:34

Ούτως η άλλως το format δεν το γλυτώνεις..
Άρχισε να ψάχνεις για πράγματα στο Διαδίκτυο όσο λειτουργεί ο υπολογιστής, προτού αρχίσεις να βλέπεις μπλέ οθόνες.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
https://www.facebook.com/pages/CBR-Forum/379174255489123?ref=hl
Thodo L200
Χρυσό μέλος
Χρυσό μέλος
Thodo L200

Αριθμός μηνυμάτων : 6282
Φύλλο : Άντρας
Ηλικία : 50
Ημερομηνία εγγραφής : 06/12/2011

Προβληματα Η/Υ Empty
#7ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Προβληματα Η/Υ   Προβληματα Η/Υ EmptyΚυρ 27 Ιαν 2013 - 20:55

Ωχ ωχ ωχ ωχ ωχ ωχ, δραμα περναω...ειμαι ηδη 2 μερες σχεδον ΠΑΝΩ απο εναν η/υ. Αιντε να δω τι θα καταφερω...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
kalaitzidisk
Διακεκριμένο μέλος
Διακεκριμένο μέλος
kalaitzidisk

Αριθμός μηνυμάτων : 1321
Φύλλο : Άντρας
Ηλικία : 37
Τόπος : GERMANY BIELEFELD
Ημερομηνία εγγραφής : 21/10/2012

Προβληματα Η/Υ Empty
#8ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Προβληματα Η/Υ   Προβληματα Η/Υ EmptyΔευ 28 Ιαν 2013 - 17:09

Θοδωρη ότι χρειαστείς είμαι εδώ... από προγράμματα , drives κλπ.... cafe
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
https://www.facebook.com/kalaitzidisk
Thodo L200
Χρυσό μέλος
Χρυσό μέλος
Thodo L200

Αριθμός μηνυμάτων : 6282
Φύλλο : Άντρας
Ηλικία : 50
Ημερομηνία εγγραφής : 06/12/2011

Προβληματα Η/Υ Empty
#9ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Προβληματα Η/Υ   Προβληματα Η/Υ EmptyΔευ 28 Ιαν 2013 - 20:33

Ok. Για την ωρα ξεκινησα (απο το πρωι) να κανω ελεγχο σφαλματων και ανασυγκροτηση δισκων απο τα windows (ιδιοτητες-εργαλεια), καλα παει δεν μπορω να πω, καλα δουλευουν μεχρι τωρα, εκανα και ενα αντιγραφο ασφαλειας του δισκου του Η/Υ και βλεπουμε. Αν χρειαστει τελικα να γινει φορματ και δεν το γλιτωσω (την γλιτωσα περυσι ηδη μια φορα) θα τα πουμε τηλεφωνικα τι κανω και τι χρειαζομαι απο προγραμματα.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Thodo L200
Χρυσό μέλος
Χρυσό μέλος
Thodo L200

Αριθμός μηνυμάτων : 6282
Φύλλο : Άντρας
Ηλικία : 50
Ημερομηνία εγγραφής : 06/12/2011

Προβληματα Η/Υ Empty
#10ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Προβληματα Η/Υ   Προβληματα Η/Υ EmptyΠαρ 1 Φεβ 2013 - 11:11

Ευτυχως εκαναν θαυματα τα windows και γλιτωσαμε τα φορματ σε ολους τους δισκους για την ωρα. Τωρα οι δισκοι δουλευουν ολοι γρηγορα, χωρις καθυστερησεις, λειτουργει το παραθυρο τους μολις συνδεονται με τον Η/Υ, που δεν λειτουργουσε στους 2 απο τους 3, και η ασφαλης καταργηση (μεσω usb). Ο χρονος θα δειξει! Ευχαριστω για τις συμβουλες, την προθυμια και τις απαντησεις σας.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
kalaitzidisk
Διακεκριμένο μέλος
Διακεκριμένο μέλος
kalaitzidisk

Αριθμός μηνυμάτων : 1321
Φύλλο : Άντρας
Ηλικία : 37
Τόπος : GERMANY BIELEFELD
Ημερομηνία εγγραφής : 21/10/2012

Προβληματα Η/Υ Empty
#11ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Προβληματα Η/Υ   Προβληματα Η/Υ EmptyΠαρ 1 Φεβ 2013 - 20:27

κομπλε εισαι "περιπου" thumbs up γιατι το format δεν το γλυτώνεις....
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
https://www.facebook.com/kalaitzidisk
Menos
Πλατινένιο μέλος
Πλατινένιο μέλος
Menos

Αριθμός μηνυμάτων : 20847
Φύλλο : Άντρας
Ηλικία : 51
Τόπος : Σλοβακία
Ημερομηνία εγγραφής : 22/01/2009

Προβληματα Η/Υ Empty
#12ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Προβληματα Η/Υ   Προβληματα Η/Υ EmptyΠαρ 1 Φεβ 2013 - 20:29

kalaitzidisk έγραψε:
κομπλε εισαι "περιπου" thumbs up γιατι το format δεν το γλυτώνεις....
Του το λέω αλλα δεν λέει να το καταλάβει..
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
https://www.facebook.com/pages/CBR-Forum/379174255489123?ref=hl
Thodo L200
Χρυσό μέλος
Χρυσό μέλος
Thodo L200

Αριθμός μηνυμάτων : 6282
Φύλλο : Άντρας
Ηλικία : 50
Ημερομηνία εγγραφής : 06/12/2011

Προβληματα Η/Υ Empty
#13ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Προβληματα Η/Υ   Προβληματα Η/Υ EmptyΠαρ 1 Φεβ 2013 - 20:36

Με τρομαζεις! :-O

Απλως κανω κατι μ...ιες και κατεβαζω οτι να ναι απο προγραμματα και δοκιμαζω και πολλες φορες μου κανουν νουμερα στα υπολοιπα προγραμματα μεχρι να τα απεγκαταστησω ( κανα δυο μερες δηλαδη ), πιο πολυ φοβαμαι τους εξωτερικους, οτι δεν θα το γλιτωσω. Αν καποια στιγμη εχω χρονο θα κατσω να σημειωσω τι προγραμματα εχω μεσα για να τα βρω..........και θα το ξεκινησω.

Τι να κανω ρε παιδια, δεν εχω τις γνωσεις και την εμπειρια! Ακομα και antivirus εχω ενα απο τα δωρεαν εταιρειας, δεν κανει καν ολοκληρωμενη δουλεια. Θελει γνωσεις για να βρεις τα καταλληλα εργαλεια για να κανεις σωστη δουλεια!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Menos
Πλατινένιο μέλος
Πλατινένιο μέλος
Menos

Αριθμός μηνυμάτων : 20847
Φύλλο : Άντρας
Ηλικία : 51
Τόπος : Σλοβακία
Ημερομηνία εγγραφής : 22/01/2009

Προβληματα Η/Υ Empty
#14ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Προβληματα Η/Υ   Προβληματα Η/Υ EmptyΠαρ 1 Φεβ 2013 - 20:53

Το Avast (antivirus) που χρησιμοποιώ (ούτε εγω θυμάμαι πόσα χρόνια), κάνει μια χαρά την δουλειά του.. φτάνει να μην πηγαίνεις γυρεύοντας σε κάτι προγράμματα που κυκλοφορούνε στο Διαδίκτυο που σου υπόσχονται:
Σούπερ ντούπερ ταχύτητα,
Σούπερ ντούπερ καλύτερη διαχείριση μνήμης,
Σούπερ ντούπερ καλύτερη διαχείριση αρχείων
Σούπερ ντούπερ απόδοση υπολογιστή
Σούπερ ντούπερ.. σούπερ ντούπερ.. σούπερ ντούπερ..

Ο υπολογιστής σου δουλεύει μια χαρά και χωρίς όλα αυτά τα "free" κουραφέξαλα που μας πασάρουν στο Διαδίκτυο.
Αν θές να κρατήσει ο υπολογιστής σου την σωστή απόδοση που δημιουργήθηκε αρχικά να έχει, κράτα τον όσο το δυνατόν πιο καθαρό απο προγράμματα.. (κυρίως παιχνίδια και πολλά κατεβάσματα απο το γκουχουγκουχουPirateBayγκουχου)

Κράτα τα βασικά που χρειάζεσαι και καθάρισες. thumbs up
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
https://www.facebook.com/pages/CBR-Forum/379174255489123?ref=hl
Thodo L200
Χρυσό μέλος
Χρυσό μέλος
Thodo L200

Αριθμός μηνυμάτων : 6282
Φύλλο : Άντρας
Ηλικία : 50
Ημερομηνία εγγραφής : 06/12/2011

Προβληματα Η/Υ Empty
#15ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Προβληματα Η/Υ   Προβληματα Η/Υ EmptyΠαρ 1 Φεβ 2013 - 20:59

Αυτο κανω...συνηθως...και εγω το avast χρησιμοποιω απο το καλοκαιρι...αφου μου καθαρισε αψογα τον Η/Υ αλλα τη free εκδοση που δινει η εταιρεια, οχι το trial, το free που κανει πιο λιγα πραγματα. Γενικα δεν τον εχω φορτωσει για τον εξης απλο λογο. Εχει μονο 2gb μνημη και μονο 90gb σκληρο, αρα δεν χωραει και πολλα. Εχω περιπου ελευθερο τον μισο σκληρο και τα αρχεια μου, φωτο, εγγραφα κλπ τα φυλαω σε εξωτερικο.

Εκανα τωρα με τα windows και ενα αντιγραφο ασφαλειας (καπως ετσι το λεγε) του σκληρου και το σωσα στον εξωτερικο...αλλο που δεν ξερω να το χρησιμοποιησω!!!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 

Προβληματα Η/Υ

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 1 από 4Μετάβαση στη σελίδα : 1, 2, 3, 4  Επόμενο

 Παρόμοια θέματα

-
» ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΑ XX
» Προβλήματα θερμοκρασίας
» Δημιουργει προβληματα ο συναγερμος?
» Η γενιά των 500 ευρώ (Η λύση σε όλα τα προβλήματα)
» μήπως γνωρίζει κανένας πια είναι τα πρώτα πρώτα προβλήματα που εμφανίζει ενα honda cbr 125??

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
 ::  Δημόσια συζήτηση :: Καφενείο - Γενικές-
^ Back to Top