Καλωσήρθατε στο φόρουμ cbr.

Συνδεθείτε, για να έχετε πρόσβαση σε όλα τα forum και τις κατηγορίες των δημόσιων συζητήσεων.
* CBR 125
* CBR 250
* CBR 600
* CBR 1000
* CBR 1100 XX
* Επαγγέλματα/ασχολίες
* Γενικές συζητήσεις
* Ψηφοφορία
* Νέα
* Τεχνικά θέματα
* Είδη ρουχισμού/ Βαλίτσες / Ηλεκτρονικά
* Εκδηλώσεις / Βόλτες / Ταξίδια
* Φωτογραφικό υλικό
* Videos
* Τέχνη
* Ανέκδοτα και Χιούμορ
* Αγγελίες
* Νομοί Ελλάδος (Το Φόρουμ ανά Νομό)
* Ενδιαφέροντα-Hobbies

και πολλές ακόμη υποκατηγορίες!!

Μπορείτε να κάνετε την εγγραφή σας δωρεάν, διαρκεί μόνο λίγα δευτερόλεπτα και σας δίνει την δυνατότητα να συμμετέχετε στις δημόσιες συζητήσεις.

Ευχόμαστε να έχετε μια καλή διαμονή στην σελίδα μας.
Καλωσήρθατε στο φόρουμ cbr.

Συνδεθείτε, για να έχετε πρόσβαση σε όλα τα forum και τις κατηγορίες των δημόσιων συζητήσεων.
* CBR 125
* CBR 250
* CBR 600
* CBR 1000
* CBR 1100 XX
* Επαγγέλματα/ασχολίες
* Γενικές συζητήσεις
* Ψηφοφορία
* Νέα
* Τεχνικά θέματα
* Είδη ρουχισμού/ Βαλίτσες / Ηλεκτρονικά
* Εκδηλώσεις / Βόλτες / Ταξίδια
* Φωτογραφικό υλικό
* Videos
* Τέχνη
* Ανέκδοτα και Χιούμορ
* Αγγελίες
* Νομοί Ελλάδος (Το Φόρουμ ανά Νομό)
* Ενδιαφέροντα-Hobbies

και πολλές ακόμη υποκατηγορίες!!

Μπορείτε να κάνετε την εγγραφή σας δωρεάν, διαρκεί μόνο λίγα δευτερόλεπτα και σας δίνει την δυνατότητα να συμμετέχετε στις δημόσιες συζητήσεις.

Ευχόμαστε να έχετε μια καλή διαμονή στην σελίδα μας.



 
ΦόρουμLatest imagesΑναζήτησηΕγγραφήΣύνδεση

Μοιραστείτε
 

 μπαγκαζιέρα η σαμάρια???

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω 
Μετάβαση στη σελίδα : 1, 2, 3, 4, 5  Επόμενο
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
Erecozi
Ασημένιο μέλος
Ασημένιο μέλος
Erecozi

Αριθμός μηνυμάτων : 5077
Φύλλο : Άντρας
Ηλικία : 41
Ημερομηνία εγγραφής : 20/11/2012

μπαγκαζιέρα η σαμάρια??? Empty
#1ΔημοσίευσηΘέμα: μπαγκαζιέρα η σαμάρια???   μπαγκαζιέρα η σαμάρια??? EmptyΚυρ 25 Νοε 2012 - 20:45

σε κάθε μηχανή μου λόγω του ταξιδιάρικου πνεύματος μου είχα πάντα μια μπαγκαζιερα σαν αποθηκευτικό χώρο . μετά το νέο μου απόκτημα ένα cbr 600f4i 2003 pc35 που δεν έχει σχάρα άκουσα πολλά του τύπου "καλά και θα χαλάσεις τόσο όμορφη μότο με βαλίτσες" "αυτή είναι πιο αγωνιστική είναι κρίμα να βάλεις σχάρες" και γενικά μου βάλανε ψήλους στα αυτιά . γιατί όπως και να το κάνουμε είναι πιο όμορφη χωρίς μπαγκάζια. αλλά η ευκολία στα ταξίδια???ο μηχανικός μου είπε και δεν βάζεις σαμάρια να τα βάζεις βγάζεις όποτε θες??? σωστό αλλά...δεν ξέρω πως είναι με σαμάρια και θέτονται η εξής απορίες:
1ον στα σαμάρια δεν ξέρω κατά πόσο θα αφήσουν σημάδια στα πλαστικά από το τρίψιμο πάνω τους
1α μπορώ να μην έχω τριψίματα στα πλαστικά αν βάλω βάσεις για τα σαμάρια αλλά αν είναι να βάλω βάσεις προτιμώ βάση για μπαγκαζιερα
2ον η κυρα έχει συνηθίσει την μπαγκαζιερα (για να ακουμπάει) και τώρα την έχω πιάσει καμμια φορά στον ύπνο σε απότομες επιταχύνσεις και παραλίγο να μου φύγει απο πάνω (αυτό είναι καλό η κακό???)
3ον τα σαμάρια έχουν ποιο μεγάλο χώρο αλλά είναι βολικά σε ταξίδι??? είναι βολικά στο "γέμισμα"???
4ον η μπαγκαζιερα κλειδώνει τα σαμάρια απο οσο ξέρω οχι αλλά τα σαμάρια μπορεί κάποιος να τα πάρει πιο εύκολα στο χέρι σαν τσάντα (μάλιστα στην περίπτωση μου σκέφτομαι ενα θα έχει η κυρα ενα εγω.
5ον υπάρχει η σκέψη να τα πάρω και τα δυο αλλά δεν υπάρχει το μετρητό για αυτό θα ήθελα προσωπικές εμπειρίες γνώμες και σχόλια πάνω στο θέμα γνωρίζω οτι για τον καθένα μας ειναι διαφορετικά τα κριτήρια οπότε δεν θα ήθελα γνώμες "ξερες" του τύπου εγώ θα έβαζα αυτό αλλά θέλω να δώσουμε πιο πολύ έμφαση στο "γιατί" θα έβαζα αυτό .η έβαλα αυτό και έχει αυτό το καλό και αυτό το κακό κλπ κλπ.θα με βοηθούσε στην τελική μου απόφαση κάθε γνώμη σας οπότε μην παραλείψετε να μου πείτε ακόμα και κάτι που ίσως θεωρήσετε χαζό.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
pablo
Ασημένιο μέλος
Ασημένιο μέλος
pablo

Αριθμός μηνυμάτων : 5366
Φύλλο : Άντρας
Ηλικία : 52
Τόπος : Ζωγράφου-Αθήνα (ex salonica-Malgara)
Ημερομηνία εγγραφής : 19/01/2011

μπαγκαζιέρα η σαμάρια??? Empty
#2ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: μπαγκαζιέρα η σαμάρια???   μπαγκαζιέρα η σαμάρια??? EmptyΚυρ 25 Νοε 2012 - 21:28

ψηφιζω βαλιτσα γιατι κλειδωνει και δεν την κουβαλας στην πλατη οπως τα σαμαρια μη στα κλεψουνε, γιατι ειναι αδιαβροχη και δεν εχεις στο νου σου τα αδιαβροχα καλυματα των σαμαριων και μη σχιστουνε και μη τα καψει η εξατμιση, γιατι ειναι πιο πρακτικη γενικα, ανοιξε βαλε κλεισε, ανοιξε βγαλε κλεισε, ενω τα σαμαρια θεωρω ειναι πιο δυσχρηστα και χρονοβορα.

εχει ομως ενα κατα, ειναι κατα πολυ ακριβοτερη... thinking . μια καλη βαλιτσα, γιατι για καλη θα πας στο συγκεκριμενο μηχανακι αν δεν θες να την ψαχνεις στο δρομο, καινουρια πανω απο €200. ενω τα σαμαρακια τα καημένα με ενα κατοσταρικακι βολευτικες, και χωρο απλετο...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
kalaitzidisk
Διακεκριμένο μέλος
Διακεκριμένο μέλος
kalaitzidisk

Αριθμός μηνυμάτων : 1321
Φύλλο : Άντρας
Ηλικία : 37
Τόπος : GERMANY BIELEFELD
Ημερομηνία εγγραφής : 21/10/2012

μπαγκαζιέρα η σαμάρια??? Empty
#3ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: μπαγκαζιέρα η σαμάρια???   μπαγκαζιέρα η σαμάρια??? EmptyΚυρ 25 Νοε 2012 - 21:56

σίγουρα το μεγαλύτερο θέμα είναι το οικονομικό πλέον , αλλα 90% η φθηνές λύσης έχουν τα περισσότερα κατά,εγώ βρήκα 3βαλιτσο για το XX μου με 300 κατοστάρικα μόλις περισσέψουν το χτύπησα ασυζητητί.....

αλοστε Erecozi σκέψου ότι στο τέλος η φθηνές λύσης μας βγαίνουν πιο ακριβές wink
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
https://www.facebook.com/kalaitzidisk
Erecozi
Ασημένιο μέλος
Ασημένιο μέλος
Erecozi

Αριθμός μηνυμάτων : 5077
Φύλλο : Άντρας
Ηλικία : 41
Ημερομηνία εγγραφής : 20/11/2012

μπαγκαζιέρα η σαμάρια??? Empty
#4ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: μπαγκαζιέρα η σαμάρια???   μπαγκαζιέρα η σαμάρια??? EmptyΚυρ 25 Νοε 2012 - 23:06

τριπλετα θα βόλευε πολύ αλλά το μηχανάκι θα γινόταν χάλια (ούτε varadero einai oyte xx) η μπαγκαζιερα είναι δοκιμασμένη λύση αλλά τα σαμάρια είναι κάτι νέο που με τρώει να τα δοκιμάσω. η γυναίκα λέει πως ίσως την χτυπάνε στα πόδια τα σαμάρια. και εγώ απο την άλλη σκέφτομαι αυτό που είπε και ο φίλος pablo μπορεί να καούν??? θα θέλουν σκέπασμα στη βροχή πολύ σημαντικό δεν κλειδώνουν (ισχύει αυτό έτσι?)κρανοι χωράνε μέσα οι μεγάλες???
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Menos
Πλατινένιο μέλος
Πλατινένιο μέλος
Menos

Αριθμός μηνυμάτων : 20847
Φύλλο : Άντρας
Ηλικία : 51
Τόπος : Σλοβακία
Ημερομηνία εγγραφής : 22/01/2009

μπαγκαζιέρα η σαμάρια??? Empty
#5ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: μπαγκαζιέρα η σαμάρια???   μπαγκαζιέρα η σαμάρια??? EmptyΚυρ 25 Νοε 2012 - 23:19

Erecozi έγραψε:
δεν ξέρω πως είναι με σαμάρια και θέτονται η εξής απορίες:
1ον στα σαμάρια δεν ξέρω κατά πόσο θα αφήσουν σημάδια στα πλαστικά από το τρίψιμο πάνω τους
1α μπορώ να μην έχω τριψίματα στα πλαστικά αν βάλω βάσεις για τα σαμάρια αλλά αν είναι να βάλω βάσεις προτιμώ βάση για μπαγκαζιερα
2ον η κυρα έχει συνηθίσει την μπαγκαζιερα (για να ακουμπάει) και τώρα την έχω πιάσει καμμια φορά στον ύπνο σε απότομες επιταχύνσεις και παραλίγο να μου φύγει απο πάνω (αυτό είναι καλό η κακό???)
3ον τα σαμάρια έχουν ποιο μεγάλο χώρο αλλά είναι βολικά σε ταξίδι??? είναι βολικά στο "γέμισμα"???
4ον η μπαγκαζιερα κλειδώνει τα σαμάρια απο οσο ξέρω οχι αλλά τα σαμάρια μπορεί κάποιος να τα πάρει πιο εύκολα στο χέρι σαν τσάντα (μάλιστα στην περίπτωση μου σκέφτομαι ενα θα έχει η κυρα ενα εγω.
5ον υπάρχει η σκέψη να τα πάρω και τα δυο αλλά δεν υπάρχει το μετρητό για αυτό θα ήθελα προσωπικές εμπειρίες γνώμες και σχόλια πάνω στο θέμα γνωρίζω οτι για τον καθένα μας ειναι διαφορετικά τα κριτήρια οπότε δεν θα ήθελα γνώμες "ξερες" του τύπου εγώ θα έβαζα αυτό αλλά θέλω να δώσουμε πιο πολύ έμφαση στο "γιατί" θα έβαζα αυτό .η έβαλα αυτό και έχει αυτό το καλό και αυτό το κακό κλπ κλπ.θα με βοηθούσε στην τελική μου απόφαση κάθε γνώμη σας οπότε μην παραλείψετε να μου πείτε ακόμα και κάτι που ίσως θεωρήσετε χαζό.
Ψηφίζω σαμάρια.. και απαντώ σε όσα γνωρίζω απο προσωπική εμπειρία.

1)Τριψίματα στα πλαστικά δεν θα έχεις εφόσον τοποθετήσεις/δέσεις τα σαμάρια σωστά!
Αν σε κυκλώνουν τα φίδια, βάλε χαρτί κουζίνας εκεί που ακουμπάνε τα σαμάρια με τα πλαστικά και θα έχεις και ενα ωραίο γυάλισμα. wink

2) Η κυρά καλό είναι να θυμάται οτι κάθεται σε 2 τροχούς..
Προτού ξεκινήσεις τα παιχνίδια, καλό θα είναι να την χτυπάς απαλά στο πόδι (με την παλάμη, όχι το σφυρί..) για να πάρει την σωστή θέση ώστε να ευχαριστηθείτε το παιχνίδι μαζί.

3) Δεν μπορείς να φανταστείς πόσα πράγματα χωράνε στα σαμάρια..
Αν δυσκολευτείς, φώναξε την κυρά... τόσα που καταφέρνουνε να στριμώξουν στο τσαντάκι τους, αυτό δεν θα είναι τίποτα. laughing

4)Τα σαμάρια την πατάνε εκεί... να λύνεις και να δένεις δεν το συνιστώ, θα βρίζεις!!
Εναλλακτικά, πάρε λουκετάκια (σαν αυτά που είχαμε φαντάροι για να κλειδώνουμε τα άρβιλα) και κλείδωσε τα φερμουάρ..

5)Τα σαμάρια μπορείς να τα βρείς σε δελεαστικές τιμές... π.χ. τα δικά μου (πλάτη και πλαϊνά) είναι αρχικά 80 λίτρα και επεκτείνονται στα 100.. τα πλήρωσα 80€..

Όσο αφορά τις ταχύτητες..
Είτε πλαστικά βάλεις, είτε υφασμάτινα.. κινείσαι άνετα μέχρι τα 220 χλμ/ωρα.. στροβιλισμούς και σφυρίγματα δεν έχεις.
Αυτό που θα πρέπει να σε απασχολεί είναι η σωστή κατανομή του βάρους.
Αν όλα τοποθετηθούν σωστά δεν θα έχεις το παραμικρό πρόβλημα.
Για περισσότερα, τσέκαρε το [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτόν το σύνδεσμο.]
Επίσης, τα σαμάρια δεν πρόκειται να νοιώσουν το παραμικρό απο τις εξατμίσεις, άρα βγάλτο απ'το μυαλό σου.
Θα σου πρότεινα να έχεις στην πλάτη πλαστική βαλίτσα για 2 λόγους:
α) Για να ξεκουράσει την κυρά όταν θα θελήσει να ισιώσει..
β) Κλειδώνει και όλα μένουν στεγνά ακόμη και σε ακραίες καιρικές συνθήκες.. εντάξει, το ίδιο κάνουν και τα νάυλον που έχουν τα σαμάρια αν πέσεις σε βροχή.. απλά η βαλίτσα πλάτης είναι πιο βολική.
Τα κράνη δεν μπαίνουν στα σαμάρια.. στο χέρι λοιπόν όπως όλοι οι μοτοσυκλετιστές..!
Καλή επιλογή. wave

[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτόν το σύνδεσμο.]
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
https://www.facebook.com/pages/CBR-Forum/379174255489123?ref=hl
tsiftis
Προηγμένο μέλος
Προηγμένο μέλος
tsiftis

Αριθμός μηνυμάτων : 495
Φύλλο : Άντρας
Ηλικία : 41
Ημερομηνία εγγραφής : 13/03/2011

μπαγκαζιέρα η σαμάρια??? Empty
#6ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: μπαγκαζιέρα η σαμάρια???   μπαγκαζιέρα η σαμάρια??? EmptyΚυρ 25 Νοε 2012 - 23:50

Έχω 3βάλιτσο στο δικό μου και το συνιστώ.
Είδικά η πίσω βαλίτσα δεν βγαίνει καν απο πάνω και ας χαλάει τη σιλουέτα. Θα χρειαστεί να μεταφέρεις κάτι όπου κι αν πάς.
Κλειδώνουν.
Δεν παίρνουν νερό.
Ο συνεπιβάτης έχει μια ψυχολογική στήριξη με την πίσω βαλίτσα μην τυχόν και φύγει πίσω. Επίσης ακουμπά και ξεκουράζεται. Είναι πολύ ξεκούραστο για το συνεπιβάτη, δεν πίστευα πόσο μέχρι που δοκίμασα την αλλαγή.

Τα υπόλοιπα τα κάλυψαν τα παιδιά πρίν
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Erecozi
Ασημένιο μέλος
Ασημένιο μέλος
Erecozi

Αριθμός μηνυμάτων : 5077
Φύλλο : Άντρας
Ηλικία : 41
Ημερομηνία εγγραφής : 20/11/2012

μπαγκαζιέρα η σαμάρια??? Empty
#7ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: μπαγκαζιέρα η σαμάρια???   μπαγκαζιέρα η σαμάρια??? EmptyΔευ 26 Νοε 2012 - 0:52

φίλε Μενο τελικά απο οτι βλέπω θα βάλω για αρχή τη μπαγαζιερα πίσω και κατα το καλοκαίρι θα δω και για ενα ζευγάρι σαμάρια. όσο για την γυναίκα δεν έκανα "παιχνιδάκια" απλά ξεκίνησα λιιιιιιγο πιο απότομα απο οτι συνήθως και αυτή ήταν λιιιιιγο πιο αφηρημένη απο οτι συνήθως. στο λινκ λεει πως τα σαμάρια ειναι αρκετά ευαίσθητα στη ζέστη εσυ λες είναι οκ εγω τι να θεωρήσω σωστό? τσιφτι όποτε περάσεις απο Παπαναστασίου 45 απέναντι απο το Ιπποκράτειο μπες στο ψιλικατζίδικο πες ένα γεια να πιούμε εναν καφέ να μου δείξεις και την τριπλετα σου.στο δικό μου δεν νομίζω να κάθετε τόσο καλά οσο στο δικό σου λόγο όγκου είναι πιο μικροκαμωμένο και αν βάλω τριπλετα θα χάσει πολύ. αν και νομίζω πως τελικά ο συνδυασμός σαμάρια μπαγκαζιερα τελικά θα είναι ο ποιο καλός αν και θα πρέπει να "επενδύσω" ενα 200 σίγουρα απο μια έρευνα αγοράς που έκανα καμιά 80 βγαίνουν τα σαμάρια χωρίς βάσεις και απο 120 εως και 170 οι μπαγαζιερα μου έχω στο μάτι.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Jimacos
Διακεκριμένο μέλος
Διακεκριμένο μέλος
Jimacos

Αριθμός μηνυμάτων : 1208
Φύλλο : Άντρας
Ηλικία : 46
Τόπος : ΒΟΛΟΣ
Ημερομηνία εγγραφής : 22/02/2011

μπαγκαζιέρα η σαμάρια??? Empty
#8ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: μπαγκαζιέρα η σαμάρια???   μπαγκαζιέρα η σαμάρια??? EmptyΔευ 26 Νοε 2012 - 1:49

Να και η δικη μου.[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Jimacos
Διακεκριμένο μέλος
Διακεκριμένο μέλος
Jimacos

Αριθμός μηνυμάτων : 1208
Φύλλο : Άντρας
Ηλικία : 46
Τόπος : ΒΟΛΟΣ
Ημερομηνία εγγραφής : 22/02/2011

μπαγκαζιέρα η σαμάρια??? Empty
#9ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: μπαγκαζιέρα η σαμάρια???   μπαγκαζιέρα η σαμάρια??? EmptyΔευ 26 Νοε 2012 - 1:55

Και εξηγουμε...ειναι πολλα αυτα που πρέπει να σκεφτεις.αν εισαι μονος και πας ταξιδι πρεπει να εχεις μονο τα σαμαρια αλλιως θα υπαρχουν αρκετοι στροβιλισμοι και αποσταθεροποιηση της πισω ροδας (ψαρεμα) η και τα σαμαρια και τη βαλιτσα η μονο τα σαμαρια λοιπον.τωρα εγω για μεσα στην πολη εχω μονο τη βαλιτσα για να εχω και το κρανος κλειδωμενο ανα πασα στιγμη.Αν εχεις χρημα για μονο μια αγορα θα σου ελεγα να παρεις τη βαλιτσα πρωτα και για να ειναι αμεσα χρησημη μεσα στην πολη αλλα και τα ταξιδια οσπου να παρεις και τα σαμαρια η τριπλετα δε θα ειναι τοσα πολλα.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Erecozi
Ασημένιο μέλος
Ασημένιο μέλος
Erecozi

Αριθμός μηνυμάτων : 5077
Φύλλο : Άντρας
Ηλικία : 41
Ημερομηνία εγγραφής : 20/11/2012

μπαγκαζιέρα η σαμάρια??? Empty
#10ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: μπαγκαζιέρα η σαμάρια???   μπαγκαζιέρα η σαμάρια??? EmptyΔευ 26 Νοε 2012 - 2:14

η αρχική σκέψη ήταν ανάμεσα σε μόνο σαμάρια ή μόνο βαλίτσα πίσω τελικά μάλλον για τα δικά μου δεδομένα θα πάω πρώτα σε βαλίτσα πίσω μιας και είναι δοκιμασμένη απο μένα λύση που μπορείς να την έχεις και μέσα στην πόλη και μελλοντικά για μεγάλα δικαβαλα ταξίδια αν έχει βέβαια ο κουμπαράς απόθεμα και ένα σετακι σαμάρια ευχαριστώ πάντως όλους για την άμεση βοήθεια και εννοείτε όποια άλλη συμβουλή ευπρόσδεκτη.μεχρι να αγοράσω κάτι έχω ακόμα χρόνο αλλά καλό είναι για να βοηθήσουμε και άλλα άτομα που θα το δουν να πάρουν γνώμες.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Erecozi
Ασημένιο μέλος
Ασημένιο μέλος
Erecozi

Αριθμός μηνυμάτων : 5077
Φύλλο : Άντρας
Ηλικία : 41
Ημερομηνία εγγραφής : 20/11/2012

μπαγκαζιέρα η σαμάρια??? Empty
#11ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: μπαγκαζιέρα η σαμάρια???   μπαγκαζιέρα η σαμάρια??? EmptyΔευ 26 Νοε 2012 - 2:15

Jimacos έγραψε:
Να και η δικη μου.[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]
στην φώτο σου τα σαμάρια ακουμπάνε στην εξάτμιση??? αν ναι έχεις πρόβλημα???
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Jimacos
Διακεκριμένο μέλος
Διακεκριμένο μέλος
Jimacos

Αριθμός μηνυμάτων : 1208
Φύλλο : Άντρας
Ηλικία : 46
Τόπος : ΒΟΛΟΣ
Ημερομηνία εγγραφής : 22/02/2011

μπαγκαζιέρα η σαμάρια??? Empty
#12ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: μπαγκαζιέρα η σαμάρια???   μπαγκαζιέρα η σαμάρια??? EmptyΔευ 26 Νοε 2012 - 2:23

οχι γιατι εχουν απο κατω φυλο αλλουμινιου και σε αυτη τη φωτο δε τα εχω δεσει καλα..ερχονται ποιο πανω.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
pablo
Ασημένιο μέλος
Ασημένιο μέλος
pablo

Αριθμός μηνυμάτων : 5366
Φύλλο : Άντρας
Ηλικία : 52
Τόπος : Ζωγράφου-Αθήνα (ex salonica-Malgara)
Ημερομηνία εγγραφής : 19/01/2011

μπαγκαζιέρα η σαμάρια??? Empty
#13ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: μπαγκαζιέρα η σαμάρια???   μπαγκαζιέρα η σαμάρια??? EmptyΔευ 26 Νοε 2012 - 19:54

θυμήθηκα τώρα για ενα ταξιδιωτικό που ειχα διαβασει καποια στιγμη και καποιος ειχε γραψει οτι η εξατμιση του εκαψε το αδιαβροχο καλυμα. κατα τα αλλα δε νομιζω να υπαρχει θεμα με τα σαμαρια αυτα καθαυτά. ωστοσω και παλι αυτο λιγο δυσκολο μου φαινεται αν εχεις μαμα εξατμισεις, γιατι, συνήθως, καθονται αρκετα ψηλα τα σαμαρια.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Menos
Πλατινένιο μέλος
Πλατινένιο μέλος
Menos

Αριθμός μηνυμάτων : 20847
Φύλλο : Άντρας
Ηλικία : 51
Τόπος : Σλοβακία
Ημερομηνία εγγραφής : 22/01/2009

μπαγκαζιέρα η σαμάρια??? Empty
#14ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: μπαγκαζιέρα η σαμάρια???   μπαγκαζιέρα η σαμάρια??? EmptyΔευ 26 Νοε 2012 - 20:36

Στις αρχές που είχα τα σαμάρια ήμουν το ίδιο επιφυλακτικός και τσέκαρα συχνά τις εξατμίσεις μήπως είχαν λιώσει κανα σαμάρι..
Η απόσταση είναι μόλις 1-1½ πόντο..
Παρόλ'αυτά ούτε που είχαν ζεσταθεί τα σαμάρια! thumbs up

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
https://www.facebook.com/pages/CBR-Forum/379174255489123?ref=hl
Thodo L200
Χρυσό μέλος
Χρυσό μέλος
Thodo L200

Αριθμός μηνυμάτων : 6282
Φύλλο : Άντρας
Ηλικία : 50
Ημερομηνία εγγραφής : 06/12/2011

μπαγκαζιέρα η σαμάρια??? Empty
#15ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: μπαγκαζιέρα η σαμάρια???   μπαγκαζιέρα η σαμάρια??? EmptyΔευ 26 Νοε 2012 - 22:24

Μαλλον συμφωνω με το Μενο, συν κατι ακομα που (δεν ειμαι σιγουρος ομως), τις πλαινες βαλιτσες δεν τις κουβαλας, ετσι δεν ειναι? Αρα αν κανεις το δεσιμο-λυσιμο στα σαμαρια, για να τα χρησιμοποιησεις σαν μικρα σακ-βοαγιαζ μαλλον θα ναι καλυτερα. Αν παντα ισχυει οτι οι βαλιτσες δεν εχουν χερουλια.

ΥΓ Δυστυχως δεν προλαβα να παω διακοπες με καμια μηχανη, οποτε δεν ειχα αγορασει και σαμαρια ή βαλιτσα.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 

μπαγκαζιέρα η σαμάρια???

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 1 από 5Μετάβαση στη σελίδα : 1, 2, 3, 4, 5  Επόμενο

 Παρόμοια θέματα

-
» πλαινα σαμαρια givi...
» βαση για ταψι( μπαγκαζιερα ντε)
» Ζητείται μπαγκαζιερα Kappa/Givi 46L
» Σαμάρια
» σαμαρια bagster

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
 :: CBR Forums ::   :: Είδη ρουχισμού/ Βαλίτσες-
^ Back to Top