Καλωσήρθατε στο φόρουμ cbr.

Συνδεθείτε, για να έχετε πρόσβαση σε όλα τα forum και τις κατηγορίες των δημόσιων συζητήσεων.
* CBR 125
* CBR 250
* CBR 600
* CBR 1000
* CBR 1100 XX
* Επαγγέλματα/ασχολίες
* Γενικές συζητήσεις
* Ψηφοφορία
* Νέα
* Τεχνικά θέματα
* Είδη ρουχισμού/ Βαλίτσες / Ηλεκτρονικά
* Εκδηλώσεις / Βόλτες / Ταξίδια
* Φωτογραφικό υλικό
* Videos
* Τέχνη
* Ανέκδοτα και Χιούμορ
* Αγγελίες
* Νομοί Ελλάδος (Το Φόρουμ ανά Νομό)
* Ενδιαφέροντα-Hobbies

και πολλές ακόμη υποκατηγορίες!!

Μπορείτε να κάνετε την εγγραφή σας δωρεάν, διαρκεί μόνο λίγα δευτερόλεπτα και σας δίνει την δυνατότητα να συμμετέχετε στις δημόσιες συζητήσεις.

Ευχόμαστε να έχετε μια καλή διαμονή στην σελίδα μας.
Καλωσήρθατε στο φόρουμ cbr.

Συνδεθείτε, για να έχετε πρόσβαση σε όλα τα forum και τις κατηγορίες των δημόσιων συζητήσεων.
* CBR 125
* CBR 250
* CBR 600
* CBR 1000
* CBR 1100 XX
* Επαγγέλματα/ασχολίες
* Γενικές συζητήσεις
* Ψηφοφορία
* Νέα
* Τεχνικά θέματα
* Είδη ρουχισμού/ Βαλίτσες / Ηλεκτρονικά
* Εκδηλώσεις / Βόλτες / Ταξίδια
* Φωτογραφικό υλικό
* Videos
* Τέχνη
* Ανέκδοτα και Χιούμορ
* Αγγελίες
* Νομοί Ελλάδος (Το Φόρουμ ανά Νομό)
* Ενδιαφέροντα-Hobbies

και πολλές ακόμη υποκατηγορίες!!

Μπορείτε να κάνετε την εγγραφή σας δωρεάν, διαρκεί μόνο λίγα δευτερόλεπτα και σας δίνει την δυνατότητα να συμμετέχετε στις δημόσιες συζητήσεις.

Ευχόμαστε να έχετε μια καλή διαμονή στην σελίδα μας.



 
ΦόρουμLatest imagesΑναζήτησηΕγγραφήΣύνδεση

Μοιραστείτε
 

 Εθελοντική αιμοδοσία CBR forum

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω 
Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
Thodo L200
Χρυσό μέλος
Χρυσό μέλος
Thodo L200

Αριθμός μηνυμάτων : 6282
Φύλλο : Άντρας
Ηλικία : 50
Ημερομηνία εγγραφής : 06/12/2011

Εθελοντική αιμοδοσία CBR forum - Σελίδα 3 Empty
#31ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Εθελοντική αιμοδοσία CBR forum   Εθελοντική αιμοδοσία CBR forum - Σελίδα 3 EmptyΠαρ 16 Νοε 2012 - 2:47

pablo έγραψε:
κατα τη διαρκεια της αιμοληψιας μου συζητουσα με τη νοσοκομα και προεκυψε το εξης:
αν μαζευτουμε τουλαχιστον 20 τακτικοι αιμοδοτες (2-3 φορες το χρονο) μπορουμε να κανουμε τραπεζα αιματος δικη μας, του φορουμ, η οποια, χτυπα ξυλο μακρια και ποτε, αν χρειαστουμε ποτε, σπασει ο διαολος το βρωμοποδαρο του λεμε, θα ειναι εκει για μας και θα μας περιμενει...

Αυτά.

Eεε, αν υπαρχει και οφελος μπορει να μαζευτουμε και ...καμια δεκαρια το πολυ...

Εχω να πω μπραβο στον Αγγελο και τη Μαρια, που εκαναν παρα πολλα χλμ για μια καλη πραξη, και ευχαριστω στον Κωστη, που στριμωξε το προγραμμα του για να βολευτω εγω σε μερα και σε ωρα. Κριμα που δεν μ αφησαν να δωσω, αισθανομαι λιγο...οτι κατι ειναι λειψο.

Μακαρι να ξαναβρεθουμε και περισσοτεροι για παρομοια...και αναμονη για αποφαση του υπουργειου για την ανατολικη Αττικη που μας εχουν σε καραντινα για ελονοσια, μπας και δωσουμε καποια στιγμη αιμα και εμεις.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Jimacos
Διακεκριμένο μέλος
Διακεκριμένο μέλος
Jimacos

Αριθμός μηνυμάτων : 1208
Φύλλο : Άντρας
Ηλικία : 46
Τόπος : ΒΟΛΟΣ
Ημερομηνία εγγραφής : 22/02/2011

Εθελοντική αιμοδοσία CBR forum - Σελίδα 3 Empty
#32ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Εθελοντική αιμοδοσία CBR forum   Εθελοντική αιμοδοσία CBR forum - Σελίδα 3 EmptyΠαρ 16 Νοε 2012 - 13:21

Να πω και εγω ενα μεγαλο μπραβο στα παιδια που πηγανε για αυτο το πολυ καλο σκοπο και ας μη καταφεραν να δωσουν ολοι..αρκει που πηγαν.Δεν εχω γραψει σε αυτη την ενοτητα (αν και χρονια αιμοδοτης ) γιατι εκ των πραγματων δε θα μπορουσα να δωσω απο τη στιγμη που εδωσα πριν λιγο καιρο.Τωρα...ενα μεγαλο θεμα και θελω ολοι να το προσεξετε ειναι το εξης.Με την τραπεζα αιματος μπορει να δωσει οποιοσδηποτε σε οποιοδηποτε μερος της ελλαδας απλα εκει που συμπληρωνει τα στοιχεια του αναφερει οτι ειναι για τη τραπεζα αιματος μας (οπως και να την ονομασουμε) η αντιστηχα για καποιον ανσθενη.Αρα αμεσως εξαλειφονται οι αποστασεις και μεγαλωνουν οι συμετοχες.Αν μπορει καποιος απο εμας να το οργανωσει τοτε ολο αυτο που ξεκινησε απο μια απλη ιδεα μπορει να γινει θεσμος. Ειδικα εμεις οι μοτοσηκλετιστες τη ξερουμε καλα αυτη την αναγκη για αιμα αφου σιγουρα αν οχι εμεις καποιος φιλος-γειτονας συνανθρωπος μας γνωστος εχει χτυπησει με μηχανη.Ενα μεγαλο μπραβο στα παιδια και παλι και μη ξεχνατε οτι για να κανεις μια σπουδαια διαδρομη αρκει να ξεκινησεις απο μικρα,απλα και σιγουρα βηματα...ΟΠΩΣ ΑΥΤΟ.Μπραβο σας. applause
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Erecozi
Ασημένιο μέλος
Ασημένιο μέλος
Erecozi

Αριθμός μηνυμάτων : 5077
Φύλλο : Άντρας
Ηλικία : 41
Ημερομηνία εγγραφής : 20/11/2012

Εθελοντική αιμοδοσία CBR forum - Σελίδα 3 Empty
#33ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Εθελοντική αιμοδοσία CBR forum   Εθελοντική αιμοδοσία CBR forum - Σελίδα 3 EmptyΔευ 26 Νοε 2012 - 1:47

δυο μεγάλες φοβίες έχω η μια για τα ύψη και η άλλη για τις βελόνες. την μια την ξεπέρασα στις ειδικές δυνάμεις (τα ύψη) για τις βελόνες ακόμα και στα 30αντα μου με το που τις βλέπω κιτρινίζω ενώ λατρεύω την ιδέα ακόμα δεν εχω καταφέρει να δώσω αίμα αν και πήγα μια φορά έφαγα και εγώ άκυρο και μετά δεν ξαναβρήκα το θάρρος μπράβο σε όλα τα παιδιά που πήγαν (είτε έδωσαν είτε όχι)
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Thodo L200
Χρυσό μέλος
Χρυσό μέλος
Thodo L200

Αριθμός μηνυμάτων : 6282
Φύλλο : Άντρας
Ηλικία : 50
Ημερομηνία εγγραφής : 06/12/2011

Εθελοντική αιμοδοσία CBR forum - Σελίδα 3 Empty
#34ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Εθελοντική αιμοδοσία CBR forum   Εθελοντική αιμοδοσία CBR forum - Σελίδα 3 EmptyΔευ 26 Νοε 2012 - 11:53

Μην ανησυχεις. Καποτε πηγα να δωσω αιμα για τη μανα μου που ηταν στο νοσοκομειο και δεν κατεβαινε απο το αγχος μου για τη βελονα, παρολο που στο στρατο ειχα δωσει αιμα. Για πολλα χρονια μετα φοβομουνα να παω να δωσω, και οποτε εβλεπα βελονες παθαινα κραμπες. Πριν λιγα χρονια πηγα να δωσω για τον πατερα μου. Εδωσα και απο τοτε εχω δωσει και μια φορα για ενα φιλο, και επαψα να φοβαμαι, και το καταπολεμησα γιατι ηταν του μυαλου μου. Τωρα δεν εχω πλεον προβλημα, μπορω να δωσω χωρις να σκεφτομαι τιποτα...εκτος οτι μας εχουν σε καραντινα την ανατολικη αττικη, γ@μωτο!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
pablo
Ασημένιο μέλος
Ασημένιο μέλος
pablo

Αριθμός μηνυμάτων : 5366
Φύλλο : Άντρας
Ηλικία : 52
Τόπος : Ζωγράφου-Αθήνα (ex salonica-Malgara)
Ημερομηνία εγγραφής : 19/01/2011

Εθελοντική αιμοδοσία CBR forum - Σελίδα 3 Empty
#35ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Εθελοντική αιμοδοσία CBR forum   Εθελοντική αιμοδοσία CBR forum - Σελίδα 3 EmptyΤετ 16 Οκτ 2013 - 20:22

με την ευκαιρια ανακινησεως θεματων περί αιματος, αιμοδοσιας κτλ κτλ
τι λετε να επαναλαμβαναμε το περσυνο? ισως και περισσοτεροι φέτος???

και αν ειμαστε αρκετοι γενικως, μήπως και ξαναβλέπαμε το...
pablo έγραψε:
κατα τη διαρκεια της αιμοληψιας μου συζητουσα με τη νοσοκομα και προεκυψε το εξης:
αν μαζευτουμε τουλαχιστον 20 τακτικοι αιμοδοτες (2-3 φορες το χρονο) μπορουμε να κανουμε τραπεζα αιματος δικη μας, του φορουμ, η οποια, χτυπα ξυλο μακρια και ποτε, αν χρειαστουμε ποτε, σπασει ο διαολος το βρωμοποδαρο του λεμε, θα ειναι εκει για μας και θα μας περιμενει...

Αυτά.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Meletis
Ασημένιο μέλος
Ασημένιο μέλος
Meletis

Αριθμός μηνυμάτων : 3210
Φύλλο : Άντρας
Τόπος : Πετρούπολη
Ημερομηνία εγγραφής : 14/10/2012

Εθελοντική αιμοδοσία CBR forum - Σελίδα 3 Empty
#36ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Εθελοντική αιμοδοσία CBR forum   Εθελοντική αιμοδοσία CBR forum - Σελίδα 3 EmptyΤετ 16 Οκτ 2013 - 20:43

Έχω επιχειρήσει να δώσω δυο φορές και δεν με άφησαν λόγο φυσηματος στην καρδιά !!
Δεν ειναι Θεμα αλλα δεν υπογράφει καρδιολόγος !
Αν αυτο παρακάμπτεται , με οποιο τροπο , εγώ είμαι μέσα !!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
pablo
Ασημένιο μέλος
Ασημένιο μέλος
pablo

Αριθμός μηνυμάτων : 5366
Φύλλο : Άντρας
Ηλικία : 52
Τόπος : Ζωγράφου-Αθήνα (ex salonica-Malgara)
Ημερομηνία εγγραφής : 19/01/2011

Εθελοντική αιμοδοσία CBR forum - Σελίδα 3 Empty
#37ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Εθελοντική αιμοδοσία CBR forum   Εθελοντική αιμοδοσία CBR forum - Σελίδα 3 EmptyΤετ 16 Οκτ 2013 - 22:19

Ειπαμε να δωσουμε αιμα, οχι να δωσουμε την ψυχη μας. Αυτή την κραταμε για τα παιδια μας, θα την χρειαστουν μαλλον...
























(πω ρε φιλε, τι ειπα παλι?!)
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
ptinotrofos
Χρυσό μέλος
Χρυσό μέλος
ptinotrofos

Αριθμός μηνυμάτων : 7822
Φύλλο : Άντρας
Ηλικία : 70
Τόπος : Άνω Λιόσια
Ημερομηνία εγγραφής : 13/01/2012

Εθελοντική αιμοδοσία CBR forum - Σελίδα 3 Empty
#38ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Εθελοντική αιμοδοσία CBR forum   Εθελοντική αιμοδοσία CBR forum - Σελίδα 3 EmptyΣαβ 19 Οκτ 2013 - 12:19

Ημουν αιμοδότης πάνω από 20 χρόνια εδινα αίμα κάθε 6 μήνες. Τώρα μου έμεινε η ταυτότητα, δεν

μπορώ να δώσω για λόγους υγείας, το αίμα μου είναι άχρηστο.   Οσοι μπορείτε δώστε λίγο αίμα,

, σκεφτείτε οτι δίνετε ζωή σε μικρά αθώα παιδάκια που πάσχουν από μεσογειακή αναιμία. Αν βλέπατε

ενα απ' αυτά τα παιδάκια στο κρεβάτι του νοσοκομείου να σας κοιτάζει με τα ματάκια του  θα

μπορούσατε να αρνηθήτε να του δώσετε λίγη ζωή?  Θα το αφήνατε να σβήσει γιατί φοβάσται τη

βελόνα ή γιατί δεν μπορείτε να διαθέσετε μία ώρα το έτος απο τόν τοσο πολύτιμο χρόνο σας? ή γιατί:

που να τρέχω τώρα?. Σκεφθείτε ότι σ'αυτό το κρεβάτι θα μπορούσε να βρίσκεται το δικό μας παιδί.

το αίμα είναι ΖΩΗ και δεν αγοράζεται ούτε πουλιέται, προσφέρεται εθελοντικά


 μην αρνείστε να δώσετε ΖΩΗ από  ΑΔΙΑΦΟΡΙΑ.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Thodo L200
Χρυσό μέλος
Χρυσό μέλος
Thodo L200

Αριθμός μηνυμάτων : 6282
Φύλλο : Άντρας
Ηλικία : 50
Ημερομηνία εγγραφής : 06/12/2011

Εθελοντική αιμοδοσία CBR forum - Σελίδα 3 Empty
#39ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Εθελοντική αιμοδοσία CBR forum   Εθελοντική αιμοδοσία CBR forum - Σελίδα 3 EmptyΣαβ 19 Οκτ 2013 - 12:28

Εγω ειμαι μεσα και φετος, τουλαχιστον δεν εχουμε καραντινα με κουνουπια οποτε θα δωσω.
Αρα
1.Pablo
2.Thodo L200
3.meletis
4.?
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
pablo
Ασημένιο μέλος
Ασημένιο μέλος
pablo

Αριθμός μηνυμάτων : 5366
Φύλλο : Άντρας
Ηλικία : 52
Τόπος : Ζωγράφου-Αθήνα (ex salonica-Malgara)
Ημερομηνία εγγραφής : 19/01/2011

Εθελοντική αιμοδοσία CBR forum - Σελίδα 3 Empty
#40ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Εθελοντική αιμοδοσία CBR forum   Εθελοντική αιμοδοσία CBR forum - Σελίδα 3 EmptyΣαβ 19 Οκτ 2013 - 14:40

Αντε να μαζευτουμε και να χτυπησουμε και καφεδακι μετα παλι. μου αρεσε το περσυνό!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Meletis
Ασημένιο μέλος
Ασημένιο μέλος
Meletis

Αριθμός μηνυμάτων : 3210
Φύλλο : Άντρας
Τόπος : Πετρούπολη
Ημερομηνία εγγραφής : 14/10/2012

Εθελοντική αιμοδοσία CBR forum - Σελίδα 3 Empty
#41ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Εθελοντική αιμοδοσία CBR forum   Εθελοντική αιμοδοσία CBR forum - Σελίδα 3 EmptyΣαβ 19 Οκτ 2013 - 19:31

Thodo L200 έγραψε:
Εγω ειμαι μεσα και φετος, τουλαχιστον δεν εχουμε καραντινα με κουνουπια οποτε θα δωσω.
Αρα
1.Pablo
2.Thodo L200
3.meletis
4.?
Το νούμερο 3 το έχεις , το 4 να ψάχνουμε !!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
pablo
Ασημένιο μέλος
Ασημένιο μέλος
pablo

Αριθμός μηνυμάτων : 5366
Φύλλο : Άντρας
Ηλικία : 52
Τόπος : Ζωγράφου-Αθήνα (ex salonica-Malgara)
Ημερομηνία εγγραφής : 19/01/2011

Εθελοντική αιμοδοσία CBR forum - Σελίδα 3 Empty
#42ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Εθελοντική αιμοδοσία CBR forum   Εθελοντική αιμοδοσία CBR forum - Σελίδα 3 EmptyΚυρ 20 Οκτ 2013 - 1:23

Meletis έγραψε:
Έχω επιχειρήσει να δώσω δυο φορές και δεν με άφησαν λόγο φυσηματος στην καρδιά !!
Δεν ειναι Θεμα αλλα δεν υπογράφει καρδιολόγος !
Αν αυτο παρακάμπτεται , με οποιο τροπο , εγώ είμαι μέσα !!
μελέτη καλοδεχούμενος, για παρεα και χαβαλε.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Thodo L200
Χρυσό μέλος
Χρυσό μέλος
Thodo L200

Αριθμός μηνυμάτων : 6282
Φύλλο : Άντρας
Ηλικία : 50
Ημερομηνία εγγραφής : 06/12/2011

Εθελοντική αιμοδοσία CBR forum - Σελίδα 3 Empty
#43ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Εθελοντική αιμοδοσία CBR forum   Εθελοντική αιμοδοσία CBR forum - Σελίδα 3 EmptyΚυρ 20 Οκτ 2013 - 6:57

pablo έγραψε:
Meletis έγραψε:
Έχω επιχειρήσει να δώσω δυο φορές και δεν με άφησαν λόγο φυσηματος στην καρδιά !!
Δεν ειναι Θεμα αλλα δεν υπογράφει καρδιολόγος !
Αν αυτο παρακάμπτεται , με οποιο τροπο , εγώ είμαι μέσα !!
μελέτη καλοδεχούμενος, για παρεα και χαβαλε.
thumbs up 
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
cbx -six
Διακεκριμένο μέλος
Διακεκριμένο μέλος
cbx -six

Αριθμός μηνυμάτων : 1601
Φύλλο : Άντρας
Ημερομηνία εγγραφής : 20/09/2011

Εθελοντική αιμοδοσία CBR forum - Σελίδα 3 Empty
#44ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: Εθελοντική αιμοδοσία CBR forum   Εθελοντική αιμοδοσία CBR forum - Σελίδα 3 EmptyΚυρ 20 Οκτ 2013 - 16:54

Σήμερα πήγα έδωσα και εγώ αίμα , για ένα φίλο που με πήρε τηλ. από Αθήνα. Είχα χρόνια να δώσω.
Η αλήθεια είναι , ότι είναι κάτι απλό , που σώζει όμως ζωές . Το ξεχνάμε ...και το ξαναθυμόμαστε όταν συμβεί κάτι σε κοντινό μας άνθρωπο ! plus1 
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 

Εθελοντική αιμοδοσία CBR forum

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 3 από 3Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2, 3

 Παρόμοια θέματα

-
» Αιμοδοσία...
» Aναγκη για " Αιμοδοσια "
» Τάσος Μαρκουίζος - "Ιαβέρης" : Αιμοδοσία η Αιμοπροστασία;;
» ΑΙΜΟΔΟΣΙΑ ΚΑΙ ΠΡΩΤΕΣ ΒΟΗΘΕΙΕΣ ΣΕ ΜΟΤΟΣΥΚΛΕΤΙΣΤΕΣ 4-5/4/2012
» Καλημερίζω το forum.

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
 :: Νέα & Διοργανώσεις :: Δράσεις-
^ Back to Top