Καλωσήρθατε στο φόρουμ cbr.

Συνδεθείτε, για να έχετε πρόσβαση σε όλα τα forum και τις κατηγορίες των δημόσιων συζητήσεων.
* CBR 125
* CBR 250
* CBR 600
* CBR 1000
* CBR 1100 XX
* Επαγγέλματα/ασχολίες
* Γενικές συζητήσεις
* Ψηφοφορία
* Νέα
* Τεχνικά θέματα
* Είδη ρουχισμού/ Βαλίτσες / Ηλεκτρονικά
* Εκδηλώσεις / Βόλτες / Ταξίδια
* Φωτογραφικό υλικό
* Videos
* Τέχνη
* Ανέκδοτα και Χιούμορ
* Αγγελίες
* Νομοί Ελλάδος (Το Φόρουμ ανά Νομό)
* Ενδιαφέροντα-Hobbies

και πολλές ακόμη υποκατηγορίες!!

Μπορείτε να κάνετε την εγγραφή σας δωρεάν, διαρκεί μόνο λίγα δευτερόλεπτα και σας δίνει την δυνατότητα να συμμετέχετε στις δημόσιες συζητήσεις.

Ευχόμαστε να έχετε μια καλή διαμονή στην σελίδα μας.
Καλωσήρθατε στο φόρουμ cbr.

Συνδεθείτε, για να έχετε πρόσβαση σε όλα τα forum και τις κατηγορίες των δημόσιων συζητήσεων.
* CBR 125
* CBR 250
* CBR 600
* CBR 1000
* CBR 1100 XX
* Επαγγέλματα/ασχολίες
* Γενικές συζητήσεις
* Ψηφοφορία
* Νέα
* Τεχνικά θέματα
* Είδη ρουχισμού/ Βαλίτσες / Ηλεκτρονικά
* Εκδηλώσεις / Βόλτες / Ταξίδια
* Φωτογραφικό υλικό
* Videos
* Τέχνη
* Ανέκδοτα και Χιούμορ
* Αγγελίες
* Νομοί Ελλάδος (Το Φόρουμ ανά Νομό)
* Ενδιαφέροντα-Hobbies

και πολλές ακόμη υποκατηγορίες!!

Μπορείτε να κάνετε την εγγραφή σας δωρεάν, διαρκεί μόνο λίγα δευτερόλεπτα και σας δίνει την δυνατότητα να συμμετέχετε στις δημόσιες συζητήσεις.

Ευχόμαστε να έχετε μια καλή διαμονή στην σελίδα μας.



 
ΦόρουμLatest imagesΑναζήτησηΕγγραφήΣύνδεση

Μοιραστείτε
 

 MotoGP Aragon

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Πήγαινε κάτω 
Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
Eagle
Προηγμένο μέλος
Προηγμένο μέλος
Eagle

Αριθμός μηνυμάτων : 543
Φύλλο : Άντρας
Ηλικία : 40
Ημερομηνία εγγραφής : 18/07/2012

MotoGP Aragon - Σελίδα 2 Empty
#16ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: MotoGP Aragon   MotoGP Aragon - Σελίδα 2 EmptyΔευ 1 Οκτ 2012 - 17:52

Δηλώσεις αγώνα Aragon
Οι δηλώσεις των αναβατών μετά το τέλος του αγώνα της Αραγονίας


[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]

Οι Dani Pedrosa, Jorge Lorenzo και Andrea Dovizioso βρέθηκαν στην αίθουσα συνεντεύξεων μετά το τέλος του αγώνα και μίλησαν για τη μάχη του Aragon. Ο Pedrosa ήταν πολύ ικανοποιημένος με τη νίκη, παρότι είχε κάποια προβλήματα με τον συμπλέκτη, ενώ ο Lorenzo φάνηκε χαρούμενος με τους 20 βαθμούς για το πρωτάθλημα. Ο Dovizioso τέλος, τόνισε ότι η μάχη με τον Crutchlow ήταν σκληρή, αλλά καθαρή.

Dani Pedrosa (Repsol Honda) – 1ος: Ήταν δύσκολο τριήμερο γενικά μετά από όλα τα προβλήματα από τον τελευταίο αγώνα. Ήταν δύσκολο να παραμείνω ήρεμος: υπήρχε η συζήτηση με τους αγωνοδίκες, το κρύο, η βροχή και μετά όλα αυτά που σκεφτόμουν από τον προηγούμενο αγώνα. Έπειτα είχα και την πτώση και κατέστρεψα την πρώτη μου μοτοσικλέτα, κάτι που έκανε ακόμα πιο δύσκολα τα πράγματα. Σήμερα όμως κάναμε καλό αγώνα. Ήμουν ήρεμος και συγκεντρώθηκα. Ο Jorge ξεκίνησε δυνατά στους πρώτους γύρους και έπρεπε να πιέσω για να μείνω μαζί του. Αλλά μετά είδα ότι μπορούσα να πάω πιο γρήγορα, τον πέρασα λοιπόν και άνοιξα μια διαφορά. Η μοτοσικλέτα δούλεψε πολύ καλά. Είχαμε μερικά προβλήματα με το συμπλέκτη στην είσοδο των στροφών, αλλά κατάφερα να οδηγήσω πολύ καλά. Είμαι ικανοποιημένος για τη νίκη μπροστά στους φίλους και την οικογένειά μου. Η νίκη είναι για όλη την ομάδα.

Jorge Lorenzo (Yamaha Factory) – 2ος: Παραλίγο να πέσω στην προσπάθειά μου να ακολουθήσω τον Dani. Στην αρχή προσπάθησα να πιέσω στο όριο για να ξεφύγω από τους υπόλοιπους, αλλά ο Dani με έφτασε και είχε καλύτερο ρυθμό, η μοτοσικλέτα του δούλευε καλύτερα, έτσι για μένα η δεύτερη θέση είναι καλό αποτέλεσμα για το πρωτάθλημα. Τώρα θα κοιτάξουμε να είμαστε πιο ανταγωνιστικοί στην Ιαπωνία και να προσπαθήσουμε για το καλύτερο ώστε να κερδίσουμε το πρωτάθλημα.

Andrea Dovizioso (Monster Yamaha Tech3) – 3ος: Γνώριζα ότι ο Cal θα επιτεθεί στους τελευταίους γύρους. Με πέρασε δύο φορές, αλλά δεν μπόρεσε να σταματήσει τη μοτοσικλέτα σωστά και δεν τα κατάφερε. Η μάχη ήταν σκληρή, αλλά καθαρή και μου αρέσει να παλεύω μαζί του. Είμαι ικανοποιημένος για την 3η θέση και κυρίως για την στρατηγική μου διότι έπρεπε να μείνω μπροστά από τον Ben και τον Cal. Πρέπει να δουλέψουμε λίγο στην ταχύτητά μας, αλλά είναι καλό μετά από δύο αγώνες που βρεθήκαμε ξανά στο βάθρο και για το πρωτάθλημα.

[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτόν το σύνδεσμο.]
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 

MotoGP Aragon

Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 2 από 2Μετάβαση στη σελίδα : Επιστροφή  1, 2

 Παρόμοια θέματα

-
» MotoGP Qatar: MotoGP by night
» Yamaha και Honda στην Aragon
» Aragon: 8η νίκη για τον Stoner, αγκάλιασε τον Τίτλο
» MOTOGP MINI
» MotoGP Sepang

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
 :: Νέα & Διοργανώσεις :: Νέα :: Moto GP Νέα-
^ Back to Top